üen fle Koningin, Prins Hendrik en hun ne gasten uit voor een bezoek aan die ter 'reede van Amsterdam liggende oorlogs- schépefi. Behalve de vier groote pantser- dekschepen, waren in het IJ gemeerd een groot aantal torpedo's. Vroolijk wap perden de vlaggen van alle oorlogsbo- dems en gaven een feestelijk aanzien. Om tien uur arriveerde men aan boord van de „Heemskerck". Toen Koning Al- bert den vdet op dezen Oorlogsbodem zette, werd de Belgische standaard' in top geheven, terwijl de Marinekapel het tWiihelinus speelde. 'De koning en konin gin Wilhelmina inspecteerden de wacht, waarn avoorïtelling van autoriteiten volg- 'de en een bezichtiging van het schip aan ving, welke een uur duurde. Daarna werd een boottocht door het IJ naar de Oran jesluizen gemaakt en terug naar het Oos terdok, daar de Nieuwe Heerengracht en Binnen Amstel om aan de Sarphatikadie te circa 12 uur te ontschepen. Na een famildediner ten paleize werd pm 2 uur uitgereden voor een bezoek aan het Burgerweeshuis en het Bagijnhof. Het programma voor het bezoek aan het Burgerweeshuis was In denzelfden geest opgemaakt als dat voor het bezoek hetwelk Z. M. de Keizer van Duitsch- land 13 December 1907 aan deze instel ling bracht. Op het pleintje ahn de St. Luciënsteeg dat met een baldakijn was overdekt, wer den de vorstelijke bezoekers door die re genten onrvangen. Op een kort vertoef in de oude regenten-zaal, waar He leden van het bestuur voorgesteld werden, volgde een rondwandeling door het gebouw. 'fn de eetzaal van het Burgerweeshuis zong een koor van meisjes den ihoogen bezoekers liederen toe. De rondwande ling werd door de kïnderafdeeling tot in een geïmproviseerd ontvangsalon voort gezet. Aan de zijde van de St. Luciënsteeg verlieten de hooge gasten het weeshuis. Het vertrek was bepaald op iheden- mdidag 3.50 uur van het Centraal Stati on. De extra trein passeert het Centraal station te Utrecht te 4 u. 32 min. n.m. Te 's Hertogenbosch komt de trein aa nte 5 uur 20 min. en vertrekt weer te 5 u. 23 m inte Rozendaal is de aan komst bepaald op 6 u. 24 (min., het vertrek te 6 u. 25 min. H. M. de Koningin keert naar Soestdijk terug om 3.54 uit Amsterdam. Op 'het verirek komen wij nog nader terug. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 17 September. Kerk-Concert. Donderdag 22 Sept. a.s. geven de da mes Noordewier-Reddingius, sopraan, de Haan-Manifarges, alt, en de heer Ant. B. H. Verheij, organist, in de Pieterskerk een uitvoering van gewijde muziek met een prachtig programmade namen der concertgevers klinken in de muzikale wereld, zoodat aanbeveling overbodig is, het succes waar dit drietal optreedt, is dan ook groot. Ten overvloede halen wij hier ,aan, wat de Maasbode schreef over de uit voering dezer artisten in de Luthersche kerk te Rotterdam. „Een mooi gestyleerd programma, in hoofdzaak klassieke kunst bevattende, boeide het talrijke publiek van den be ginne af. Bij de bekende kunstpraestatie's van de twee eerste Nederlandsche zangeres sen, valt over de uitvoering harer zan gen eigenlijk niet veel te zeggencri- tiek zwijgt, wanneer het uitgevoerde zóó hoog staat als hier het geval is, terwijl lofprijzingen in het gunstigste geval ba naal zouden klinken". Hugo Verriest. Naar wij vernemen zal in het begin Van October de Zeereerwaarde Heer Hu- go Verriest in een buitengewone ver gadering van de vereeniging Geloof en (Wetenschap als spreker optreden. Na dere bijzonderheden zullen nog worden medegedeeld. Het Conflict aan de Grofsmederij. In de „VoLksbanier" komt een oproep om steun voor inzake het loongeschil aan de Kon. Ned. Grofsmederij allhier. Het bestuur der bondsafdeeling Leidien waarvan een viertal leden eveneens bij het conflict betrokken zijn en diat tever geefs pogingen heeft aangewend het ge schil langs minnelijken weg te doen ein digen doet een beroep op de afdieelingen en onder-afdeelingen van den bondi om steun. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is de heer mr. dr. Th. W. Juijn- boll, adjutor interpretis aan 'de bibliotheek ider Rijksuniversiteit alhier aangewezen om met ingang van 1 Nov. 1910 onder wijs ie geven aan de iHoogere Krijgs school in het Mohamedaansch recht, zulks ter vervanging van den met ingang van dien datum op het daartoe door hem gedaan verzoek eervol uit die betrekking ontheven oudrhoogleeraar te Delft, mr. L. W. C. van den Berg. Met de Staatscourant zijn verzon den de Statuten van de Naamlooze Ven nootschap „Wernink's Kalkfabrielcen" alhier. Het doel der vennootschap is het ex- xploiteeren van scherlpkalkfabrieken en het drijven van handel in bouwmateria len, in den meest uitgebreiden zin. Het kapitaal der vennootschap wordt bepaald op f 100.000 verdeeld in 100 aandee- len van ƒ1000. Voor de eerste jnaaJ wordt tot directeur benoemd de heer Petrus Wernink, industrieel en koopman alhier. In den weg van fden optocht van oud-leerlingen en leerlingen van"M. S. G. van de Stadsgehoorzaal naar Musis Sa crum op Maandagmiddag half drie is eene wijziging gekomen. Thans is de volgende route vastgesteld Brees'traat, Korenbrug steeg, Nieuwe "Rijn, Kraaierstraatbrug, Utrechtsche Veer, Rijnstraat, Hooge - woerd, Plantsoen, Musis Sacrum. Door eigen onvoorzichtigheid werd gisteren het 5-jarig knaapje W. H. uit de Hoogstraat door een 'automobiel in de Haarlemmerstraat aangereden. Daar de auto toevallig heel langzaam reed1, be kwam de jongen 'slechts weinig letsel. Gisteravond moest de politie een 59-jarige koopvrouw uit botterdam naar het bureau brengen, die zoo beschonken was dat zij niet meer "kon loopen en op een handwagen vervoerd moest worden. AARLANDERVEEN. Het programma voor het Koninginnefeest, te houden op a.s. Dinsdag 20 Sept. is als volgt sa- mengesield. V.m. 834 uur Koekhappen voor jongens tot en met 12 jaar; 9 uur Lantaarn uitblazen voor meisjes tot en met 12 jaar; 934 uur Tonkruipen voor mannelijke ingezetenen, niet beneden 16 jaar om prijzen van f 7,50, f 5, f 2.50 me} troostprijs 1034 uur Ringrijderij voor heeren en dames op rijwielen, om fraaie prijzen en premiën11M uur Kuipsteken voor mannelijke Ingezetenen boven de 1 4 jaar, prijzen f 10, f 6, f 4, f 2 met troostprijs. Nam. 134 uur Groote Ring rijderij voor paren met tweewielige rij tuigen, waarvan één ingezetene van het dorp. Dit alles zal worden opgeluisterd door de muziek van de Hollandia-Kapel te Amsterdam. Tevens zal voor de mooiste verlichting en versiering van de huizen der ingezetenen een prijs worden uit geloofd. De Commissie verzoekt een ieder tot het welslagen van het feest mede te werken, ook door het uitsteken der vlaggen. Na afloop optocht door de gemeente BODEGRAVEN. Van hier wordt ge meld, dat niet minder dan een 40-tal personen aangetast zijn door de baard ziekte (baardzeer). De oorzaak schijnt hierin te zoeken, dat een barbier zijn messen niet zuiverde. Hij had op het laatst dan ook geen klanten meer en is naar elders vertrokken. HAZARSWOUDE. Den opmerkz men beschouwer, kan het niet" ontgaan zijn, dat dezen zomer'in onze slooten en vaar ten een geheel ander kroos voorkomt dan in vroeger jaren. Niet alleen de kleur, maar ook de vorm 'der bladeren is geheel anders, dan wij- tot hiertoe gewoon wa ren. Dit nieuwe kroos, misschien uit een ander werelddeel in pakkisten overge bracht, en achteloos weggeworpen, maakt thans een voorwerp van studie uit voor Nederlandsche plantkundigen en heeft zelfs de aandacht van buitenlandsche des kundigen op zich gevestigd. HAZERSWOUDE. Met ingang van 20 September a.s. zal het hulppostkantoor aan den Rijndijk voor het publiek geo pend zijn van voorm. 10 uur tot nam. 1.30 en des namiddags van 4 tot 5 en van 7 tot 8 uur. Des Zondags onveranderd van 8 tot 9 uur voorm. HAZERSWOUDE. De Heer C. K. kleermaker te Bodegraven, die per fiets den Gemeeneweg passeerde, had aan het stuur van zijn rijwiel een doos bevestigd. Aan den tal van den weg gekomen zijn de, k\vam hij met zijn knie tegen den doos waardoor hij van het rijwiel viel daarbij een hand ontwrichtte en bloeden de schrammen in 't gelaat opliep. In 't café van den heer de Graaf, moest de man zich eerst van zijn bloedende won den wasschen en wat op verhaal komen voordat de reis verder kon worden voort gezet. HOOGMADE. Donderdagavond hield- de commissie tot Wering van Schoolver zuim, alhier een vergadering, waarin ook het nieuw-benoemde lid, de Heer Lambo hoofd der openb. school, tegenwoordig was. Daar, door het vertrek van den Heer Huijzer de functie van secretaris was opengevallen, werd na begroeting door den Voorzitter en voorlezing der notu len, door den le secretaris, overgegaan tot verkiezing van een secretaris. Met 4 van de 5 stemmen werd ais zoodanig aan gewezen de Heer Lambo, die zich bereid verklaarde deze betrekking 'aan "te ne men. Leerplichtzaken waren niet te behan delen en zoo kon de Voorzitter na en kele korte besprekingen al heel spoedig de Verg. sluiten. KATWIJK AAN ZEE. Op den publieken afslag werd heden besteedvoor volle pekelharing f 13, voor maatjes pekelharing f9.65, voor ijle pekelharing f 11.75, voor steurharing f 13.75 en voor makreel f 12.15 a f 12.75 per kantje. LISSE. Vanwege de afd. Lisse van het H. B. G. zal op Woensdag 21 September a. s. onder directeur van de heeren H. Bader te Sassenheim en A. de Mooi te Rijnsburg, de tweede droge bollenveiling worden gehouden in de „Witte Zwaan". LISSE. Binnen eenigen tijd zal in de Kapelsteeg het derde huis en ook het derde winkelhuis verrijzen en wel, voor rekening van de heer Th. van der Wiel, mr. Kleermaker alhier. liet gedeelte Heerenweg^anaf het Postkantoor tot het Vierhand zal gor den bestraat met een nieuw soort steen namelijk: sooriobrichs. Dit gedeelte straat zal nu worden bestraat vanaf het nieuwe trottoir tot en met de tramrails, zoodat deze .weg daar ter plaatse een groote verbetering zal ondergaan, door dat hierdoor een grootere breedte wordt verkregen voor het verkeer met rij- en voertuigen. Tot zoover de taededeelingen van onzen berichtgever. De ervaring in Leiden met scorial^rich opgedaan is zoo heel gunstig niet;;de koetsiers althans klagen er geducht over.' NOORDWIJK. Naar wij vernemen zal het Sanatorium van Dr. N. Oldenboom, gesloten worden. De drukke praktijk van den dokter te Amsterdam, is hiervan oor zaak. Reeds de volgende week moeben de vertoevende patiënten vertrekken. NOORDWIJK-BINNEN. Door den heer D. Kampman alhier is aangenomen het afrasteren der eventueel te te leggen lijn der electrische tram en het amoveeren der door de Maatschappij aangekochte panden. Met dit laatste is door den aannemer reeds een begin gemaakt. Zijn we goed ingelicht dan zijn bij B. en W. brieven ingekomen van de onderteekenaars van het adres, behelzende het verzoek der strand-huurovereenkomst met P. Vink te ontbinden op grond dat V. zich niet houdt aan de bepalingen der overeenkomst. Deze brieven bevatte mededeelingen tot staving van hun verzoek. Door adres santen was "verzocht deze mondeling te mogen verschaffen doch B. en W. schijnen hen te hebben verstaan gegeven dat aan schriftelijke mededeelingen de voorkeur werd gegeven. Gisterenavond vergaderden in het Vereenigingslokaal de leden derreciteer- club „Utile Dulci". De secretaris was afwezig wegens militairen dienstplicht. Na opening door den yoorzitter, werd besproken wanneer en hoeveel uitvoe ringen men in het winterseizoen zal geven. Het voornemen van de meeste leden was, indien mogelijk, drie uit voeringen te geven. De eerstvolgende zal plaats hebben begin November, de tweede voor de leden der St. Jeroens- gilde in Januari en de laatste in den Vastenavondtijd. Voor de November uit voering waren reeds eenige blijspelen gekozen. Men besloot a.s. Zondag nog maals bij elkander te komen om de rollen te verdeelen. De geestelijke regisseur moedigde tot slot de leden aan, met nieuwen moed dit vereenigingsleven te beginnen om a.s. winter menigeen een gezelligen avond te verschaffen. OEGSTGEEST. Ter vervu-.l/.g van de vacature Duivenvoorde is bij enkele can- didaatstelling gekozen tot lid van denge- meenteraad van Ocgstgeest de keer A. d. Hulst, wiens candidatuur door de R. K. kiesvereeniging gesteld, door de A. R. kiesvereeniging was overgenomen. RÏJNSBURG. De vrees, wëlke hier be d-nd ten aanzien van den toestand van een weg op het Lange pad door het leggen der rails der eelctrische tram is gelukkig geheel ongegrond gebleken, daar deze weg nu geheel bestraat wordt, en in... er dus neit slechter op gewor den is. Anders is het gesteld met den weg naar Katwijk. Door het omleggen der rails wordt dezen toch al niet bree- den weg nog smaller gemaakt. STOMPWIJK. Gisteren had alhier de eindvergadering plaats van den Stomp- wijsche Harddraverijvereeniging„Nooit gedacht" in het Café het Biessepaard". Bijna alle leden waren tegenwoordig. De voorzitter, de heer B. den Elzen, opende de vergadering met een woord van welkom wairna de 2e secre'ar s e heer van Santen de notulen der von^.-. vergaderirg voorlas, welke onverand rd werden goedgekeurd. Punt 3 der agenda was Rekening en Verantwoording van den Penningmeester den heer Ch. L. Starrenburg. Hieruit bleek, dat de in komsten met het batig saldo van het vorig jaar bedroegen f 1210381/2 en de uitgaven bedroegen f71246Vo, zoo dat het batig saldo bedroeg f 49792 De rekening werd nagezien door den Heeren C. de Haas en A. A. van den Akker Dz., en in orde bevonden. Ver volgens werden nog verschillende za ken te berde gebracht welke in de eerst volgende vergadering zullen besproken worden. Hierna sloot de voorzitter den verga dering, met den wensch, elkander een volgend jaar wederom dezelfde stem ming bijeen te zien. Nog eenigen tijd bleef men daarna gezellig bijeen. VOORSCHOTEN. Gisteren is in de Vliet een bak, geladen met zand gezonken, doordat de ketting brak. De vaart is ge deeltelijk gestremd. WARMOND. Men zij op zijn hoede voor een reiziger in papier, die thier deze week op de volgende wijze te werk ging: heel beleefd en net vraagt hij onder voorwendsel gaarne de goede spelling van naam èn adres te willen weten of men zoo goed zou willen zijn, eigenhandig zijn handteekening te zetten op een stukje papier. Onder dit stuk papier ligt hij ongemerkt een com missie van b.v. 100 kilo papier, en tus- schen die twee biljetten een calqueer of overdruk papier. Zoodoende ondertee kent men, zonder het te weten de com missie van 100 kilo. Dezen morgen ver voegde hij zich weer bij een pakker, dien hij «deze week aldus bedrogen heeft en /eide dat er niets meer aan te doen was, want dat hij de handteekening in bezit had, enz. Hij dreigde zelfs met het gerecht. Dom genoeg had hij het papier met de on'derteekening op den toonbank laten liggen. Toen hij het al te bont maakte, heeft men hem vierkant de deur uitgegooid. ZOETERWOUDE. Reeds lang werd geklaagd, dat des Vrijdags wanneer de boeren naar de markt te Leiden gingen, die gelegenheid door visschers te baat werd genomen om te stroopen in den Oostbroekpolder onder deze gemeente. Gireren was dat weder het geval, doch de veldwachter Deegenaars mocht het gelukken een der vischstroopers de be kende A. v. d. Z. woniende aan den Rijndijk alhier, te betrappen, toen hij zijn bedrijf uitoefende met schakels. Gemeentelijke Aankondigingen. De ophaalbrug over de Langegracht nabij de Houtmarkt zal van Maandag 19 September a.s. tot nadere aankondiging voor het verkeer met rij- en voertuigen zij» afgesloten. Het gedeelte van de Hoogewoerd, gelegen tusschen de Hoogewoerdsbrug en de Watersteeg, zal op Maandag 19 en Dinsdag 20 September a.s. voor het verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. 2e Nederlandsch Studenten congres. (Slot). In de hedenmorgen gezitting trad als nog als spreker op Dr. N. Mansfels oud superintendent van onderwijs in de voor malige Zuid-Afrikaansche Republiek over „De betrekkingen tusschen Nederland en Zuid-Afrika". Heden namiddag had eene huishoude lijke vergadering plaats waarin o. a. be sprekingen plaats hadden over het Alg. Ned. Studenten Weekblad Minerva en over „de noodzaaklijkheid van meer kolo niale belangstelling bij den Nederland- schen Student" welk laatste onderwerp werd ingeleid door den heer W. D. van Hoogenhuyzen, van Utrecht. Als ieder rechtgeaard congres werd ook dit besloten met een vrienschaplijk af scheidsmaaltijd. STATEN-GENERAAL Vereenigde Vergadering Yan de beide Kamers op Zaterdag 17 September 1910, tot sluiting van de zitting der Staten-Generaal. (Geopend te 3 uren). De heer Schimmelpenninck van der O y e bekleedt den Voorzittersstoel. De Voorzitter laat door den grif fier van de Eerste Kamer voorlezen een Koninklijk besluit van 8 September 1910 no. 24, waarbij de Minister van Bin- nenlandsche Zaken wordt gemachtigd, heden, te drie uren des namiddags, zich te begeven naar de vergadering der Sta ten-Generaal ten einde in een vereenigde vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. De Voorzitter benoemt eene com missie, die den Minister in het gebouw der Tweede Kamer zal ontvangen en uitleiden bestaande uit de leden: Van Lamsweerde en Van der Fe'tz van de Eerste Kamer; Roessingh, van Doorn, Kooien en "Colijn van de Tweede Kamer. Kort daarna treedt de Minister vooraf gegaan door de Commissie de vergader zaal binnen. De heer Heemskerk, Minister van Binnenlandsche Zaken neemt plaats ach ter de ministerstafel en. houdt de vol gende rede Mijne Heeren. Het heelt Hare Majesteit de Koningin behaagd mij op te dragen de zitting van de Staten-Generaal in Haren naam te sluiten. Verschillende wettelijke voorzieningen kwamen in het afgeloopen zittingjaar, dank zij Uwe medewerking, tot stand. De som, bestemd tot goedmaking van de kosten van een eventueel Regentschap werd vastgesteld. Goedkeuring werd gehecht aan han delsregelingen met Zweden en Montene gro, aan een te Parijs gesloten interna tionaal verdrag noepns het verkeer met automobielen, aan het arbitrage verdrag met Italië en aan de verlenging van ïie arbitrage verdragen met Frankrijk en En geland. Maatregelen werden getroffen tot voor ziening in den achterstand bij sommige gerechten. De bezwaren waartoe het vroeger be staande voorschrift betreffende het on derzoek naar het vaderschap aanleiding gaf, werden opgeheven. De drie ontwerpen van wet bestemd te zamen de reorganisatie van de rech terlijke inrichting tot stand te brengen, mochten Uwe goedkeuring verwerven. 'In de wet op het Nederlanderschap en het ingezetenschap werd ten behoeve van buitenslands wonende Nederlanders eene wijziging gebracht. Het burgerrechtelijk gedeelte van "de kinderwetgeving werd ter voldoening aan eischen van de practijk gewijzigd en aan gevuld. Bepalingen tot bescherming van trek- bruik van absinth werden vastgesteld'. De wijze waarop door gemeente amb tenaren zekerheid is te stellen, werd ge regeld, en in nauw verband hiermee werd de gemeentewet gewijzigd. Een wet kwam tot stand tot wijziging van enkele bepalingen der wet tot regey ling van het lager oncierwijls, [waardoor* in afwaohtnig van eene reorganisatie van het onderwijs in het algemeen, jmeer steun' van rijkswege kan worden verleend tot instandhouding van "het uitgebreid en meer uitgebreid lager onderwijl. Bepalingen tot bescherming van toek- honden mochten Uwe goedkeuring ver werven. De wet tot voorziening tegen besmet telijke ziekten onderging eene noodige aanvulling. Eene verhooging van den accijns op het gedistilleerd werd vastgesteld en de bestemming van de opbrengst dier ver- hooging voorloopig geregeld. Een wetsontwerp tot aanvulling en wijziging van eenige "bepalingen der Landweerwet en een wetsontwferp tot wijziging van de wet tot regeling van het militair onderwijs bij de Landmacht, voor zoover daarbij de opleiding voor een; officiersrang en ide hooge vorming van, den officier zijn betrokken, mochten bei de goedkeuring verwerven. In verband met het op 11 October 1909 te Parijs gesloten internationaal! verdrag betreffende het verkeer met automobielen, werd wijziging gebracht in de Motor- en rijwiehvet. Eene wet tot naasting van den spoorweg Gouda- Schoonhoven, benevens onderscheidene onteigeningswetten ten behoeve van den aanleg van nieuwe s'poorweglijnen kwa men tot stand. Door U werden de gel den toegestaan noodig ter verbetering van de positie van directeuren en conv- miezen bij de Posterij en Telegrafiie, Bepalingen werden vastgesteld tot we ring van den Amerikaanschen Kruisbes- senmeeldauw. i Op verschillende punten werd de On gevallenwet 1901 gewijzigd. Eene overeenkomst met de naamlooze vennootschap „Zeehaven en Kolensta tion Sabang" te Amsterdam betreffende den aankoop van een deel van hare be zittingen op het eiland Wè en daarmede verband houdende regelingen, werj goedgekeurd. Ten behoeve van $?e verbetering der haventoestanden te Semarang, als mede worden aanleg van stoomtramwegen van Tasik, Malaja naar Singaparna en van Krian naar Gempolkerep werden de noodige gelden beschikbaar gesteld, eveneens voor de terugbrenging van het particuliere land Kanaanqhauer tot het Staatsdomein. Eene wet houdende regeling van het Nederlandsche onderdaanschap van de bevolking van Nederlandsch Indië kwant tot stand, in verband waarmede tevens verscheidene wetsbepalingen wijzigingen ondergingen. j. De Koningin heeft mij opgedragen aan U, Mijne Heeren, Haren dank te betui gen voor uw ijver en uwe toewijding aan 's Lands belang. In naam der Koningin en daartoe door Haar gemachtigd, verklaar ik de zitting van de Staten-Generaal te zijn gesloten.; Pe Minister wordt door de 'Commissie uitgeleid en nadat deze in de vergader zaal is teruggekeerd, sluit de Voor-' zitter de vereenigde vergadering. Marktberichten. LEIDEN, 17 September 1910. Graanmarkt. Tarwe werd hooger gehouden en kon voor-, namelijk in de puike soorten een beteren prijs bedingen. Rogge blijft een tamelijk verlaten artikel. Van Gerst werd niet veel getoond. Haver werd tot vorige weeksprijzen ver kocht. Erwten genoten meer vraag. Te noteeren zijn: Tarwe van f6.75 tot f9.50 per 80 Kilo, Rogge van f 4.75 tot f 5.60 per 75 Kilo. Gerst van f 7.25 tot f 8.25 per 100 Kilo. Haver van f 6.60 tot f 7.50 per 100 Kilo, Er.v'.en van f 11.50 tot f 13.50 per H.L. LEIDEN, 10 Sept. Boter. Aangevoerd 6240 K.G. per 34 vat, 1st qual. f 56 k 60, 2de qual. f 50 a 54. 1ste kw. per K.G. f 1.40 k 1.50, 2de kw. per K.G. f 1.25 a 1.35 Turf. haardbr. 1ste soort stuks Turf. (grauwe) 180000 stuks f3,25 a f3.50 per 1000 stuks. Lange Zwarte f0.— f0. LEIDEN, 17 Sept. Eierenveiling. De eieren zijn gestempeld L.E.V. Aanvoer 2709 stuks. Prijzen waren kipeieren f 5.25 a f 5,90 p. 100 stuks, eendeneieren f0.— a f0,— per 100. stuks. Kalkoeneieren f 7,a f 0,— per 100 stuks. Handel zeer vlug. TER AAR, 16 Sept. Groentenveiling „Tuinders- bondsnijboonen per 12 kilo, 25 zak f 0.20 0.80, prinsenboonen per 11 kilo, 55 zak f 0.60 k 1.00. „Ter-Aarsche Augurkenveiling", aangevoerd:. 150 halve H.L., augurken fijn f3.05 0.fijn-i basterd 2.25 f 0.—, basterd f 0.— a f 0.—, i grof f 0.— k f 0.00, bommen f 0,15 a f 0.30, stippel f 0,50 a f0.70. Alles per halve HL. Augurkenbond „Bid en Werk". Aangevoerd: i 120 halve H.L. augurken. Fijn f 3.45 a 0.00 per H H.L. Fijnbasterd f 2,10 a f 0,p. 34 H.L. i Basterd f 1.60 a f 0.— p. 34 H.L. Grof f 1.15 a fO.OO p. 34 H.L. Bommen f 0,35af 0.40p.34 H.L. stippel f 0,55 k f0.65. Alles p. halve H.L. LISSE, 16 Sept. Boonenveiling „de Eendracht" aangevoerd 70 zak snijboonen f 2,00 tot f 4.00 000 zak spersieboonen (stok) f 0.00 tot f 0.00. 50 zak spersieboonen f 0.00 tot f 0.00, 80 zak sprot f0.20 tot f 1.00, 40 zak dubbele stam f 1.20 tot 1.40. Alle zakken van 25 K.G. WASSENAAR. Veiling van 16 September. Kropsla per 100 f0.20 k f 0.60. Raapstelen pè* 100 bos f 0.—. Radijs p, 100 f 1.— a f 0.—. Rabar ber per 100 bos f 0.— k f 000., Wortelen per, 100 bos f 1.50 a f 2. Spinazie p. b. f 0.09a0.10.Poste lein per ben 00 a— cent. Zuring per ben f0.05. k 0,00 raspererwten p. kilo f 0.15 k 22, capucijner-: erwten, p. kilo f 0.— k 0.—, peulen p. kilo f 0.— a f 0.—, Groote boonen per ben f 0,— a fO.OO snijboonen p. 1000 f 1,50k2.20, Princesse- boonen p. 1000 f0.30 a f 0.40, Kroten p. 100 bos f o,a f0.—komkommers p. 100f0.afO. Appelen per H.L. f 3.00 a 4.—, Bloemkoo per 100 f 0.— a 0.—, Savoye kool per 100 f 0,—j Roode kool per 100 f2.— a f3.75, Groene koo' 100 f 1.k 2.— Witte kool per 100 f 0.— p ruitkool per 100 f 0.— k f 0.—, Eieren pe $100 f 6.— k 6.25, Augurken per 10 kg. f 0 k Q—i

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2