De vereischte vergunning is reeds aan Gedeputeerde Staten aangevraagd. Zaterdagmorgen vertrokken van hier om hedenavond weder te arrivee- ren een aantal pelgrims om met de 'Goudasche Processie naar Kevelaar te gaan. Dit jaar was het getal 122. Zulk een getal is hier nog niet bereikt. Als bijzonderheid dient gemeld te worden dat de 86-jarige pelgrim de heer Jac. Rietbroek Sr. voor de 48ste keer deze Processie meemaakt. REEUWIJK. Door de afdeelingReeuwijk .en omstreken van de Holl. Maatsch. van Landbouw, zal op Vrijdag 23 Sept. a.s. ;op het terrein naast het hotel van den heer L. P. v. Leeuwen, een fokveekeuring plaats hebben. De mededinging is alleen opengesteld voor leden der afdeeling Reeuwijk van de Holl. Maatsch. van Landbouw, als mede voor niet-leden, inwoners zijnde der gemeente Reeuwijk. De totale som der prijzen is vastge steld op f 76. Vermoedelijk worden er aan deze fok veekeuring nog meerdere feestelijkheden verbonden, alsringrijden, enz. enz. VOORSCHOTEN. Het bestuur van de Kon.-Wilhelmina Vereeniging is voor nemens, om in de eerstvolgende leden vergadering voor te stellen hun jaarlijksche feestdag voortaan te bepalen op 31 Aug. Kerknieuws, Eucharistisch Congres. Donderdag, heeft een bisschop van de tegenvoeters der Canadeezen, Mgr. Red \vood, die 30.000 K.M. heeft moeten afleggen om het Eucharistisch Congres bij te wonen Mgr. Red \vn 1 is bis schop van Wellington, in KL. Zeeland Australië in de Lieve Vrouwekerk een nachtmis opgedragen, tijdens welke godsdienstoefening 10.000 mannen ter H. Tafel naderden, terwijl alle aanwe zigen liturgische liederen zongen. Kardinaal Vannutelli heeft tegenover een journalist verklaard zoo deelt 'ide „Koln. Volkszt." mede: „De eene verwondering komt bij mij na de an dere: In Londen beteekende het Eucha ristisch Congres een historisch punt van vooruitgang op Katholiek gebied, het welk is bevestigd door de afschaffing van de voor de Katholieken grievende kroningseëd. Keulen m.et zijn machtige ■processie's van mannen scheen te be- 'teekenen het hoogtepunt van het alge meen geloof aan den eucharistischen Christus in de oude wereld. In Montreal aanschouwen wij echt Amcrikaansche grootheid. Allen nemen deel aan deze uiting van geloof. Het Katholicismus! wordt in deze nieuwe landen weder jong. iDe nieuwe wereld wil de oude over treffen in de eerbiedige hulde £n aan bidding van Christus in het H. Sacra ment. De gemeenteraad van Montre'al heeft ter eere van den kardinaal-legaat Don- Iderdag een receptie ten stadhuize ge geven. 20.000 menschen defileerden jn eerbiedige houding voor den gezant van 'den H. Vader. Dd aloude Abdij van Egmond. Naar wij uit zekere bron vernemen bestaat bij de E.E. P.P. Benedictijnen te Oosterhout, het vaste plan om de ruines dezer beroemde abdij weer zoo veel. mogelijk in oorspronkelijken toe stand op te bouwen. Academienieuws. Naar wij vernemen hebben de ihoog- leearen te Groningen geweigerd ditmaal de serenade, jaarlijks door het studenten- korps Vindiicat atque Polit op| idien dag van die overdracht van ihet rectoraat ge bracht te ontvangen. ,De reden staat in verband met de houditig van enkele korpsleden, ter gelegenheid' van de laat ste contra-partij, door de burgers aan 'de studenten aangeboden. X,Vad.") Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. De kantonrechter veroordeelde Corne lls V. 19 j., te Sassenheim, wegens rij den met een rijwiel zonder licht en op geven van een valschen naam tot f2 en f 10 resp. 2 en 2d.; Karei B., 20 j., te Leiden, wegens burengerucht, tot f 3 of 2 !d%; J. M. S., 26 j., Q. de H., 19 j., en P. v. A., IS j., allen te Noordwijk, we gens burengerucht tot f3 of 2 d. ieder; Johannes Hendrik v. d!. B., 32 j., te Zoe- terwoude, wegens loopen op een weiland tot f2 of 2 d.; Hendrik Johan B., 17j., te Noordiwijkerhout, wegens loopen op .Verboden grondi tot f 2 of 1 week tucht school; Gerrit M. Jzn., 16 j., t- ^oord- wijk, wegens straatschenderij, tot f10 or .2 weken tuchtschool; Paul W. te M., 19 j., te Rotterdam, wegens Jagen zonder vergunning tot f2 of 1 d.Henrlette W. Ie M., 20 j., te Rotterdam, wegens idem, tot f 2 of ld.; Gerrit T., 35 j., te Lei den, wegens visschen zonder vergunning tot f2 of 2d.; Jacob K., 68 j., te Voor hout, wegens idem tot f 0.50 of 1 d.Pie- ter van N., 6 j., te (Warmond, wegens id. tot f0.50 of ld.; Splinter S., 46 j., te Leiden, wegens 'jagen zonder vergun ning tot f2 of 2 d.; Jitske S., 63 j., te Leiden, wegens zonder verlof verkoopen Van alcoholhoudende iandere dan sterke drank tot f3 of 2 dj.; Anna K., 29 j., te iiilversu.m, wegens relzen in een hoogere klasse dan het kaartje aangeeft tot f2 of 2 d.; Cornelis S., 22 j., te Zaandam, we gens het rijden met een auto op een geslo ten verklaarden weg tot f 3 of 2 d.Jan 'R. R., 17 j., te Noordwijk, wegens rijden met een rijwiel zonder bel tot fl of 1 week tuchtschool; Johan P., 42 j., te Noord wijkerhout, wegens 'idem tot fl of 1 d.; Cornelis W., 28 j., te Amsterdam, we gens rijden met een voertuig zonder licht tot f2 of 2d.; Jheod. J. van W., 20 j., te Noordwijk, wegens rijden met een mo torrijtuig zonder licht tot f3 of 2d.; F. A. M. M. 24 j., te 's Gravenhage, we gens id. tot f3-of 2 d1.Pleun R., 30 j., te Rotterdam, wegens idi. tot f5 of 2d.; Klaas G., 64 j., te Amsterdam, wegens te snel varen tot f3 of 2d.; W. H. S., 30 j., te Schiedam, wegens idem, tot f 3 of 2 d.; Adr. Joh. W., 30 j., te Overschie, wegens idem tot f3 of 2d.; Bart O., 32 j., te Leiden, wegens id, tot f 3 of 2 d. Harmèn S., 36 j., te Amsterdam, wegens zonder vergunning varen in Rijnlands boezemwater, tot f2 of 2d.; Leendert van D., 17 j., te Noordwijki wegens id., tot f5 of 1 week tuchtschool; Leendert v. d. D., te Noordwijk, wegens vernieling der harde korst van de Rijnlandsche deu ren, tot f 5 of 1 week tuchtschoolC. G., 20 j., 4e Katwijk, wegens loopen op met helm beplanten grond, tot f2 of 2 di. Stephanas Johan ,'B., 33 j., te Millingen, wegens het naast elkaar vastleggen van 2 vaartuigen, tot fl of l d.; Leon Jac. M., 35 j., te Leiden, wegens het niet door rijden met een voertuig, als dit gelast wordt, tot f2 of 1 di.Karei Franc. Willi, van L., 48 j., te Leiden, wegens het binnen de afsluiting van een gesloten brug gaan, tot f2 of 1 d.Jos. Franc. P., 16 j., te Leiden, wegens het vervoeren op ëen één persoons rijwiel van een tweede tot f 0.50 of 1 week tuchtschoolCornelis Both. D., 23 j., te Leiden, wegens id., tot f 1 of 1 d.Theod. George B., 18 j., te Leiden, wegens id. tot f2 of 1 d.Nicolaas O., 24 j., te Leiden, wegens het maken van mu ziek, zonder vergunning van den burge meester, tot f 3 of 2 d. Wegens rijden met een rijwiel zonder licht Jan van D. Lzn., 18 j., Coenraad O. Jzn., 19 j., beiden te Woubrugge, Petrus Jac. P., 35 j., te Noordwijkerhout, Ja- coba van V., 22 j., te Katwijk, Arie A. Czn., 18 j., Cornelis K., 19 j., beiden te Noordwijk, Petrus M. H. van N., 18 j., Leon v. d. H., 19 j., johan V., 22 j., allen te Zoeteworude, Henri G., 41 j., Gijsbert v. d. ,T., 23 j., beiden te Voorhout, Ar- noldus Conrelis de J. Wzn., 19 j., te Oudshoorn, Maria H., 41 j., Arie D., 25 j., Anke Jan v. V., 23 j., allen te Sassen- heim, tot f2 of 2 d. ieder; Leendert D., Jzn., 16 j., te Katwijk tot f 1 of 1 week tuchtschool; Joh. K., 19 j., Willem L., 19 j., Jacob M., 3 j., Gerard H., 22 j., Adri- anusN., 22 j., allen te Katwijk, en Cor- nelus de R., 20 j., te Leiderdorp tot f2 of 2 d.,i eder; Samuel v. d. M. Jz., 20j.f te Oegstgeest, tot f2 of 1 d.Johanna Margaretha v. d. D., 26 j., te Voorscho ten tot f2 of 2 d.; wegens niet stapvoets naast de kar gaan Gijsbert v. D., 46 j., te Katwijk, C. D. Z., 18 j., te Leiden, Gijsb. C., 18 j., te Hazerswoude, en Abraham V., 49 j., te Zoeterwoude, alle tot f2 of ld.; wegens varen zonder vergunning in Rijnlands boezemwater: Simon J., 33 j., te Lisse, tot f 3 of 2 d.C. G. 30 j., te Scheveningen, tot f 3 of 2 d.C. H. B., 32 j., te Oudshoorn, tot f 2 of 2 d.Mar- tinus L., 31 j., te Aarlanderveen, tot f2 of 2 d.Arend van T., 31 j., te Amsterdam, tot f3 of 2 d., en Aart V., 36 j., te Rot terdam, tot f2 of 2 d. Vrijgesproken werd Jac. van TL, 47 j., te Zoeterwoude, die terecht stond wegens het afleveren van melk welke be zinksel vertoonde. Haagsche Rechtbank. Bevestiging werd geëischt van twee vonnissen door den Haagschen kanton rechter gewezen, waarbij J. S. te 's-Gra- venhage werd veroordeeld resp. tot 4 en 5 dagen principale hechtenis wegens ko- nijnendelven op domeingrond te Was senaar, en wegens het bijstaan van een lichtbak bij het opsporen van wild te Waalsdorp. Voorts vorderde Subst. off. van Justi tie, mr. van Geuns, in de heden gehouden strafzitting tegen G. J. v, W. te L e i- d e n, die aldaar van een bloemenschuit een bak met plantjes had weggenomen, ter waarde van f 1.20 (de man had be weerd dat hij het had willen koopen doch de eigenaar tijdelijk afwezig was) 1 maand gevangenisstraf; tegen J. v. R. en W. v. D. die te R ij n s b u r g te veld staand gras hadden afgemaaid en voor zich zelf hadden meegenomen f 5 of 10 dagen. Twist in een herberg. Na bezoek aan een herberg te Leiden, op 30 April ontstond er een vechtpartij waarbij P. M. een messteek kreeg en een slag met een melkkan op het hoofd. Verdacht van die mishandeling hadden P. R. en zijn broer H. R. zich heden voor de Haagsche Rechtbank te verantwoorden P. R. ontkende met een mes gestoken te hebbenH. R. erkende in het wilde weg met een melkkan geslagen te hebben omdat hij aangevallen werd. Ook een tweede persoon was door de ge broeders R. mishandeld en had een mes steek in den rechterschouder gekregen met een blinkend voorwerp dat P. R. in de hand hield. Ook dit werd door P. R. ontkend. Subs Off. v. Just. mr. van Geuns vorderde' tegen P. R. één maand en tegen H. R. 5 dagen De verdediger mr. Briët vroeg een lich tere straf. Mishandeling van een veldwachter. Voor 'de Haagsche rechtbank werd voor JH. L., die den veldwachter van Oegstgeesr zou hebben mishandeld, vrijspraak gevraagd. De beklaagde ont kende zeer beslist en de veldwachter b'jeef even beslist bij zijn proces-verbaal. De mishandeling had plaats gehad, onidat de veldwachter om hulp wildé telefoneeren hetgeen L. en een vijftal van üijii kame raden hem beletten wilden. 'Het gezél schap had voordrachten gehouden in ca fé de la Promenade te Oegstgeest zonder vergunning en was daarom dooi den veldwachter gestoord. Daardoor was een relletje ontstaan. "Een schoonzuster van beklaagde verklaarde dat er een ver gissing in het spel moest rijn omdat haar zwager met haar uit het café was wegge gaan, zij geen mishandeling'had gezien en haar zwager dus niet aan de mishandeling heeft kunnen deelnemen. Ook een tweede getuige a décharge verklaarde dat hij bekl. in gezelschap van zijn broer en diens meisje had ge zien terwijl hij in de verte spektakel hoorde. Bij dat spektakel kon dus de geklaagde niet geweest zijn. De verdedgier mr. Hermans was het met den officier eens dat hier twijfel aanwezig, was terwijl de zeer gunstige antecedenten het niet waarschijnlijk ma ken, dat bekl. aan de mishandeling! heeft deelgenomen. Hoewel het wettig bewijs niet aanwezig is verzocht pleiter mocht de rechtbank de schuld bewezen achten zijn cliënt, op grond van diens gunstige antecedenten een zeer lichte straf op te leggen. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 2'September. Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst. De Maatschappij tot bevordering der bouwkunst houdt hare algemeene verga dering op Dinsdag 20 September a.s. des morgens te 13 uur in de 17e eeuw- sche voormalige ,weekkamer ten Stad huize, nadat vooraf ons oud Raadhuis is bezichtigd. De agenda vermeldt alleen eenige punten van huishoudelijken aard als na tionale prijsvraagregelen, verkiezing commissiën tot het nazien der rekening en verantwoording en van stemopne ming. De gemeenschappelijke lunch heeft om 1 u. op den Burg plaats, gevolgd door een tocht door Leiden met be zichtiging van het Rijnlandshuis, de stadstimmerwerf, het Gerecht, de St. Pieterskerk, Academie, het Museum voor Natuurlijke Historie, St. Annahofje en de Hooglandsche kerk. Om 6 uur is er gemeenschappelijke maaltijd in de Vergulden Turk. Door de welwillendheid van B. en W. is de bijzonder frgaie en interessante! vroeg 17de eeuwsche voormalige lees kamer ten Stadihuize voor de 'alge meene vergadering beschikbaar gesteld', waardoor het mogelijk is geworden te vergaderen in een architectorisch schoo- ne omgeving. Op V/oensdag 21 Augustus wordt een boottocht gemaakt met dc „Leeghwa- ter" naar Gouda en Oudewild. De deelnemers aan deze boottodht keeren om 9 uur 's avonds weer in Lei den terug. Ter gelegenheid van dit bezoek heeft de heer H. J. Jesse een beschrijving gegeven van de voornaamste beziens waardigheden van Leiden met verschei dene fraaie foto's. De schrijver besluit dat uit zijne kort opsomming van de ge- Bouwen, die in den loop der tijden ge spaard zij n gebleven, men kan nagaan .welk een weè'lde en kunst "hier in vo rige eeuwen te Leiden geheerscht heeft. Men was er steeds op bedacht het beste en mooiste te grlangen. Helaas de we tenschap en kunst schijnen niet hand aan hand te gaan in onzen tijd;. Mogelijk kan een bezoek van belang stellende bouwkundigen iets bijdragen den kunstzin te bevorderen. Een nieuwe en jonge burgemeester staat thans aan het hoofd der gemeente. Mogen onder zijn 'bestuur gebouwen verrijzen, waar voor 't nageslacht ook -pelgrimstochten zal ondernemen. De Mariavereerders, die zich nu reeds eenige jaren in eene vereeniging hebben aangesloten om gezamelijk Maria's heiligdom te Heilo te gaan bezoeken, hebben hun pelgrimtocht definitief vast gesteld op Donderdag 15 September a. s. Zij vertrekken om 7.23 uit Leiden en komen circa half tien in Heilo aan, waar in de Genadekapel een plechtige Hoog mis zal worden gehouden met Predikatie door den ZeerEerw. heer J. C. J. Seuter. Tusschen Leiden en Haarlem stopt de trein in heen- en teruggaan aan allé tusschenstations. Bij de politie zijn gedeponeerd een valsch kwartje en dito rijksdaalder, een argeloozen winkelier dezer dagen in handen gespeeld. Men zij op zijn hoede. LEIMUIDEN. Zaterdagmiddag bevon den zich twee personen, heer en dame, op de Westplaats bij Leimuiden met een boeier. Hoogstwaarschijnlijk onkundig in de zeilvaart, kwamen zij zoodanig tegen de palen langs den oever aan den Hee- renweg terecht, dat een der palen een geheel eind door de boot stak. Zonder de hulp van de zich in de nabijheid be vindende personen in te roepen, verlie ten zij het ontredderde vaartuig, om zich naar de boot „Carsjens" te begeven, waarmede zij naar Amsterdam terugkeer den, zonder zich om het achtergelaten vaartuig te bekommeren. Later van den oever losgemaakt, is het vaartuigje gezonken. NIEUWVEEN. Bij de aanbesteding van een bouwmanswoning voor den heer H. Hilders alhier, werd ingeschreven voor het timmerwerk door: J.Vis teVoofburg f 5350; J. Hakkeling te Nieuwkoop f 4900; H. van der Voort te Aarlanderveen f 3865; Gebrs. Speet te Nieuwveen f4836; P. van Egmond te Kudelstaart f4646; P. Pieterse te Noorden f 3599; A. T. Brand te Leimuiden f 3750; A. den Ouden te Oudshoorn f3955; J. Haring Jr., te Aar landerveen f4553; J. van Vliet te Zeven hoven f4220; J. Schraverus te Nieuwveen f 3760. Voor het metselwerk doorG. ter Ree horst te Nieuwveen f3140; H. Witteman te Nieuwveen f4698; S. Bodegraven te Nieuwveen f 3693; H. Oudenes te Alphen f 4710; J. Haring Sr. te Aarlanderveen f4059; L. Kwakkenbos te Nieuwkoop f 3400; H. Kalshoven te Aarlanderveen f 4450. Het werk is aan de laagste inschrijvers de heeren Pietere en ter Reehorstgegund. VOORHOUT. Gisteren heeft de in wijding van ons nieuw kerkorgel plaats gehad. Vooraf hield de .W.Eerw. heer de Groot, kapelaan der parochie, een schoone predikatie, waarin Z.Eerw. ver band legde tusschen het orgel en de pa rochie. Evenals in het orgel de .pijpen verschillend dienst bewijzen en de eene .pijp de andere niet mag overstemmen, omdat anders wanklanken vernomen.wor den zijn de parochianen geplaatst in ver schillende standen, waarin ieder zich moet onderwerpen en niet moet verlangein; meer te willen zijn dan anderen. Daarna verrichtte de W.Eerw. heer de Groot de plechtige inwijding en be gon het lof, waaronder het zangkoor op inderdaad verdienstelijke wijze de verschillende kerkelijke gezangen ver tolkte, reeds in ons nummer van Vrij dag genoemd1. In tegenwoordigheid van den Presi dent van het Groot-Seminarie, den re gent van Hageveld, vele professoren en eerw. heeren geestelijken had vervol gens de orgelbespling plaats door den heer Philips Loots uit Haarlem. Op on berispelijke wijze werden de verschillenj de stukken gespeeld, vooral de Toc cata en fuga van Bacil en de inprovi- satie van Loots. Dc keuze der stukken kon ons niet geheel bekoren. Van de gelegenheid om het orgel te be zichtigen werd door velen een riiim ge bruik gemaakt; vooral door organisten Aiit den omtrek. De heer Corns. A. Bonten, de organist der Hartebrugskerk te Leiden, uitgenoo- digd ook enkele nummers ten beste te geven, bracht op zeer succesvolle wijze achtereenvolgens ten gehoore: I. Flötenconcert (geheel) van Rink. II. orgelsonate van Gallaerts. '111. Touato, v. Liszt. IV. Allelua, van Handel, bewerkt voor viool, door van der Eiken."V. Mar- sche Gontiticale, Gallearts. VI. Toccuto Gallaerts. Met de uitvoering jdezer meesterwer ken legde die heer Bonten alle eer in. Gemeentelijke Aankondigingen. Het gedeelte van de Pieterskerk-Koorsteeg, gelegen tusschen de Breestraat en de Langebrug, zal wegens het maken van eene aansluiting op de waterleiding, op Dinsdag 13 September a.s. tol des middags 12 uur, voor het verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid derRMactie Noordwijkerhout, 12 Sept. 1910. Mijnheer de Redacteur. In een plaatselijk weekblaadje van Zaterdag 1.1. komt het volgende bericht voor: „Vrijdagavond werd aan PietOij- zenbrug de laatste boonenveiling gehou den er was veel aanvoer, doch alles van mindere qualiteit, de prijzen waren laag en het aantal koopers gering. Ais abonné van uw blad en tevens als bestuurslid van die veiling verzoek ik U beleefd te willen vermelden in uw blad, dat dit bericht van A tot Z verzonnen is. Zoo lang er aanvoer blijft, blijft ook de veiling, minstens nog 14 dagen. De aan voer is tamelijk gering en het aantal der koopers is vrij groot. De prijzen zijn niet hooger of lager dan die welke op andere veilingen besteed worden. Hoogachtend, Uw abonné TUINDER. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofbericht. H.M. de Koningin heeft benoemd tot kamerheer in bnitengewone dienst G. C. Baron van Asbeck, voorzitter van den Hoogen Raad van Adel, Lid van de Al gemeene Rekenkamer; tot kamerheer E. L. Baron van Hardenbroek van Lockhorst Burgemeester van Rijswijk. Broeder Carolus In het St. Vincentius-Gesticht in het Westeinde te 's Gravenhage, werd giste ren de eerw. Broeder Carolus ter gelegen heid van zijn gouden proressiefeest gehul digd door zijn oud-leeriingen. Om half negen werd een plechtige H. Mis opgedragen door den ZeerEerw. Schellart, sub-regent van :het Seminarie Hageveld en oud-leerling van den iubila- Üp de receptie kw.un Ministei KoUk< man den jubilaris hulde brengen ondet mededeeling tevens, dat de Koningin henf had benoemd tot ridder ui de Oranje Nas sau orde. Onmiddellijk hierna (dieetde de Zeer Eerw. heer J. L. M. Waterreus, president der feestcommissie, aan broeder Carolus namens den zaakgelastigde van den JtL Stoel mede, dat de Paus hem had begif tigd met het eerekruis Bene Merenti. Verder werd de jubilaris nog Toege sproken door den heerN. J. ,W. M. Nuyen jdïe den Id'ank ,der leerlingen vertolkte,- daarna den jubilaris overhandigde Pas tor's „Geschichte der Piipste", en door door den waarn. burgemeester, den heer. Jansen, die in gezelschap van den waar nemend wethouder van onderwijs, den' heer Verbroek, ter receptie verscheen, en als voorzitter van het college van 13. en W. den jubilaris huldigde voor zijn ver diensten ten bate van "het onderwijs, waar na de jubilaris eenige woorden van 'dank sprak voor de hem gebrachte hulde. Tunnel ingestort. NEW-YORK, 11 Sept. Negen arbeiders zijn gedood, tien gewond, terwijl vijf vermist worden te Jersey-City, tengevolge van de instorting van een gedeelte van een tunnel van den Eriespoorweg. Turken en Grieken. SALON1KI, 11 Sept. Er zijn opnieuw botsingen ontstaan tusschen Grieksche benden en Turksche troepen. Te Papapoli en Marta zijn vijf Grieken gedood en één gewond. Volgens officieele berichten gaan de Grieken voort hunne stellingen aan de Turksch-Grieksche grens te versterken. Marktberichten. ROTTERDAM, 12 Sept. Ter veemarkt aangevoerd: 239 vette runderen, 142 vette kal veren, 2546 schapen of lammeren, 657 varkens. 1 bok, paard, U nuchtere kalveren.Prijzen p.7 Kg., Koeien en osseii 35—40 c. Vette kalveren 50— 60 c., Schapen 2125. c. Varkens 277—297 c. enkele beste Export-varkens 2527 c. Lammeren f 18 a f 21 per stuk. Runderen met tamelijken aanvoer en kalmen handel. Vette kalveren met kleinen aanvoer en minder vraag dan vorige week. Wolvee met ruimen aanvoer en tamelijken handel. Vette runderen met ruimen aanvoer en slee penden handel. Enkele puike hokken werden 7 cent boven noteering betaald. ROTTERDAM. 12 Sept. Graanmarkt. Tarwe ruim ter markt; onveranderd verkocht; een klein gedeelte was niet op te ruimen wegens hooge vraag prijzen per 100 Kg. f 9 a 10. Enkele soorten flink daarboven betaald. Rogge niet getoond. Aaver onveranderd; per 100 Kg. f 6.75a7.10 Buitenlandsche Mais f 141. AMS l'ERDAM, 12 Sept. Veemarkt. Aangevoerd. 242 vêtte koeien, le kw. 76-80 ct., 2e kw. 70- 74 ct., 3e kw. 60-68 ct., 180 melk- en kalfkoeieu f 166-330., —0 vette kalveren, le kw.ct., 2e kw.ct., 2e kw. 00U ct. per K.G, graskalveren fper stuk. 57 nuchtere kal veren f 1216 per stuk. 41 schapen t 22-28 per stuk. 400 vette varkens, Holl. le kw. 56—öo c., 2e en 3e kw. 53—55 ct. per K.G, Geld. en Overz. le kw. 56-58, 2e en 3e kw. 52-55 ct. üeurs va» Amsterdam. 12 September 1910_ Nederland. 3% Obl. wed. Werk. Schuld 3% Cert. dito 27 dito Hongarije. Goudl. 4yo. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Oito 4% Jan-Ju li. Portugal 47 Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 477o Obl. 1909Ned.Rcc. 47 7o dito Obl. 190ü 4 dito bij Hope 6c Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servie 4% Obl. 1895 Mexico 5 */0 Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Uec. B. Schuld Venezuela 3 70Dipl. Sch. 1905 37o Amsterdam 1900-01 4 7o Leiden 1896. Aand. N. West. eiPac.Hyp.B.C. Amaig. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car óc Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.V.g.A. Unit. Stat.StcelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge w Moormaan (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij.Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Hull. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v. Pctr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat Pl. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Li m. Cert. v. Prei. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staalssp. üest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake c&Ohio Cert. v.aand. Denv. 6c Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 470 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intem.PirorLien Ubl.4H% Cert. v. aand. Miss. Kans. 6c T. 470 -le Hyp. Obl. dito Aand. N-Y. Ontario 6c Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v. gew.aand. Union Pac.KIr. 4 7oO<iud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabasli Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2p2 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4 Theiss. Kegulir. Ges. 1880 5 7o Staatsl. Oostenrijk 1860 37o Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congolotcn 1888 I Panama-kanaal loten Prolongatie rente 5.° Vorige Koers Koers. heden. 90? ÏG 904 ja 89 H 89'H 73 H 94:7 96.4-4 943-4 96:7 66}-2 957 957 95' K; 95u 8734 87-4 877 Ö0h6 807 1007 1033-2 42':* i« 43*7 56 101.7 87 168 62'3 in 627' 473-IH 477 607„ 607 693 697O 115:7 120 1207 16537 1641:1 ie 143 142 183i-i 184iia 180 179 7 812 801 105MB 1053-iu 424 488 501H 229 2327 1867 1807 5.7 57e 153-2 15% 613 933-4 434 436 84 425 4%, 11 113-é 39 39 76H 77 84 94 1947 1927' 987 99% 73 30H 307 25 hu 25'3-{a 717 717 287 287 1017 317c 317 977 97 397 29» w 407 29'% 1107 lll»-ia 227e 227 1647 165 1007 101 17*48 17% l07Vi6 1.80 80 96% 1187 119 161 1707 71 52 45.- f 67.50 1

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3