Uit Stad en Omgeving. onder hen den geest der verdachtmaking te zien verspreiden,. Spr. licht verder nogma;als het mede door hem ingediende voorstel nopens .dr. de Gelder toe. Hij blijft principieel bezwaren maken tegen het medezeggen schap, hetwelk in het voorstel der com missie aan den Raad wordt verleend over het ontslag van den onder B. en W. rcssoirteerende ambtenaren Grivel en Groothoff. De raad schijnt lust te heb ben o:n alle benoemingen aan zich te trekken, maar spr. acht dit ongewenscht wijl in den raad eigenlijk niemand de verantwoordelijkheid' zou kunnen dra- p' a, zooals in het college van B. en W. .'.'cth. v. d. Bergh weersprak de legen de, dat B. en W. besloten hadden te kie zen tusscken ar. de Gelder en Ressing, Toen spr. de memorie van dr. de Gel der goed bestudeerd had, stond bij hem vast, dat beiden eruit moesten. Men heeft uit de memorie van dr. Gelder .penen gesmeed tegen gemeente-ex ploitatie. Maar uit het onderzoek der commissie bleek dat er geen sprake is geweest van fraude, noch van omkoope- rij, noch van benadeeling der gemeente. l\V.as, hetgeen aan de Gemeente-Electri- citeitswcrken gebeurd is, geschied in een particulier bedrijf, geen haan had er naar gekraaid. Mannen van naatn uit de nuiustriscie en handelswereld hebben spr. dit verzckeid. De heer Sutorius sprak er zijne ver ft zing. over uit, dat de gemeenteraad zoo weinig waardeering heeft getoond voor den arbeid der commissie ,die de raad toch zelf benoemd heeft. De avondvergadering, waarin ten slot te de beslissing viel, opende de voorzit ter met het verzoek, dat de raadsleden zich listiger zouden houden dan des middags. De debatten waren uitgeput en de lieerea Wibaut, van Gigh en Worst, die het woord voerden bepaalden zich tot bet uit den weg ruimen van misver standen of het nader loelichten der mee- iiingen. Aan liet einde der discussie legt de heer Fabius namens de 'Jie er en Zwart, den Hertog, Posthumus Meijjes, Die penhorst, Schoch, Sch.eltema, Verschu- re, Schut, Del prat,. Kehrèr, Douvves, [Wijnmalen, Vorst, Nuijens ,en Polak, verklaring af, waarbij de groote verdien sten vari den heer Ressing voor de ge meente worden erkend. Ook heeft de heer Ressing, bij zijne feilen geen ge- geldelijk voordeel gezocht, maar hij is toch niet als directeur te handhaven door de handelingen, waartoe hij door zijn grooten ijver voor den bloei van het bedrijf gekomen is. Genoemde leden zullen na de verklaring van B. en W. stemmen voor de conclusie der commissie, los van de kwalificaties omtrent Ressing van de meerderheid der commissie. De heeren Ketelaar en Vliegen prote steeren tegen deze verklaring, waarin de overige raadsleden niet zijn gekend. Zij beschouwen deze als eene particuliere daad van enkele menschen, die toevallig raadsleden zijn. Daarna wordt overgegaan tot de stem mingen. Zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen het voorstel der commissie om aan den directeur der gemeente-elec- triciteitswerken A. W. Ressing eervol ont slag te verleenen uit den gemeentedienst, met ingang op den dag, volgende op dien van het besluit en met uitkeering van een bedrag, gelijkstaande met zijn jaarwedde. Met 24 tegen 19 stemmen wordt aan genomen het voorstel der commissie om B. en W. uit te noodigen den hoofdboek houder der gemeente-electriciteitswerken J. C. Groothoff onmiddellijk ingaand eer vol ontslag te verleenen uit den gemeen tedienst onder bepaling, dat hem zijn jaarwedde nog gedurende twaalf maanden zal worden uitbetaald. De bedoeling is dat de heer Groothoff bij een anderen tak van gemeentedienst zal worden over geplaatst. Met 26 tegen 17 stemmen werd aan genomen het amendement van den heer Lambrechlsen van Ritthem op het voor stel der commisie. Hij stelde voor B. en W. uit te noodigen den chef der instal laties bij de gemeente-electriciteitswerken L. H. Grivel onmiddelijk ingaand eervol ontslag te verleenen uit den gemeente dienst, met uitkeering van een bedrag gelijkstaand aan een jaarsalaris. Het al- jdus geamendeerde voorstel der Com missie wordit met 25 tegen 18 st. aan genomen. Met 22 tegen 21 stemmen werd aan genomen het voorstel der commissie om <len eervol ontslagen ingenieur-onderdi recteur der gemeeilte-eliectriciteitswerken dr. G. de Gelder eene schadeloosstelling toe te kennen tot een bedrag, gelijkstaand met tweemaal zijne jaarwedde. B. en W. 'gaven de voorkeur aan 2 jaar salaris. De vergadering werd hierna gesloten. Het voorstel-Ter Haar om eene com missi e van deskundigen te benoemen wél ke een onderzoek zal instellen naar de de oeconomie van het electriciteitsbedrijf 'zal in de volgende vergadering behandeld >vorden. Kamerverkiezing te Eindhoven. De S. D. A. P. zal den heer Spiek man, lid van den gemeenteraad te Rotter dam, voor het district Eindhoven voor de Tweede Kamer candidaat stellen. Middenstand. Op de in Augsburg vorige week ge- •gehouden jaarlijksche algemeene verga dering van het „Institut international pour l'etude du probléme des classes moyen nes" onder voorzitterschap van den Un- terstaatssekretar prof. dr. Von Mayr (van Munchen) waren voor Nederland tegen woordig de heeren mr. Aalberse, lid der Tweede Kamer als vertegenwoordiger der Ned. Regeering, en J. S. Meeuwsen, als vertegenwoordiger van den Middenstands bond. De heer Aalberse hield eerst in het Duitsch en daarna in het Hollandsch een redevoering, waarin hij in het kort een schets gaf van de wijze, waarop de Ne- derlandsche Middenstand is georganiseerd in verband met den steun, welken de Regeering verleent bij vak- en handels onderwijs als het particulier initiatief ge sproken heeft. Deze redevoering werd hartelijk toegejuicht, door de heldere voordrachten en duidelijke uiteenzetting van het onderwerp. Nadat was medegedeeld, dat door de Regeeringen van Duitschland, Oostenrijk, Neder-Oostenrijk, Baden, Beieren, België, Hessen-Darmstadt, Luxemburg, Nederland, Pruissen, Saksen, Zweden, Denemarken, Hongarije en Wurttenburg, tot èen geza menlijk bedrag van ruim 13000 franken jaarlijksche subsidies aan het Institut waren verleend, werd op voorstel van den heer J. S. Meuwsen met algemeene stemmen décharge verleend aan het per manent secretariaat te Brussel voor het gehouden beheer. Den volgenden dag waren de verschil lende referenten aan de beurt. Voor Nederland zijn de heeren dr. Nouwens en Tutein Nolthenius van "de oprichting van het Institut af lid van het centraal bestuur geweest. Nu had de heer Tutein Nolthenius, wegens familie-om standigheden voor deze functie bedankt, en werd in zijn plaats tot bestuurslid voor Nederland gekozen de heer J. S. Meuwsen, Als plaats waar het 3e Internationale wetenschappelijk congres van het Institut in 1911 zal worden gehouden, is München aangewezen (einde September). De Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverekeer te Zaandam heeft besloten het 100-jarig bestaan dei- stad op feestelijke wijze te herdenken. Te Goor is het gewone jaarlijksche cóhgres van den textielarbeidersbond „De Eendracht" gehouden. Het ledental der vereeniging bedróeg volgens het verslag van den secretaris op 30 April 1.1. 1696, verdeeld over 13 afdeelingen. De inkom sten beliepen f 10.433, de uitgaven f9053. Aan salarissen werd f1012, aan propagan da f-991, aan ondersteuning bij ziekte f1934, aan staking en uitsluiting f2441 uitgegeven. Het vakblad zal in kleiner formaat eens per week verschijnen. De bondsvoorzitter Bevers, werd tot verant woordelijk redacteur benoemd. Besloten werd tot verhooging der contributie en wel zóó dat een klasse-contributie zat be taald worden van 15, 20, 25 en 30 cent. De adispirantleden zullen 6 cent blijven be talen. In verband hiermede werd een nieu we regeling voor ziëktë-üitkeëring en on dersteuning Tij staking etc. vastgesteld. Verworpen werd het voorstel om een werkloozenfonds op'te richten. Het (hoofd bestuur zal te Enschedé zetelen. LEIDEN, 12 September. Musis. Gisteravond gaf het Leidsch Muziek korps (voormalige Schutterij-stafmuziek) wederom een soiree op Musis. In den somber verlichten tuin hadden een niet groot aantal bezoekers plaats genomen, terwijl er ook enkelen geze ten waren in de zaal en onder de over kapping. Een groot aantal toehoorders vulde de plantsoenpaden en gaf door vaak al te groote luidruchtigheid eenige malen stoornis, vooral in de pianopassa ges. Dit was zeer te bejammeren. Im mers het met smaak saamgesteltd en met ernst voorbereide program, viel een zeer te loven vertolking ten deel. Er schuilen waarlijk in het Leidsch Muziekkorps goe de krachten, die door studie en nauw gezetheid ip staat zijn om hun partij op prijzenswaardige wijze te doen uit komen. Vooral valt dit op, waar een solo gedeelte valt te spelen. Alle nummers konden ons ten zeerste voldoen, al waren er dan ook eenige, waar vooral de eenheid' wel eens wat te wenschen overliet. Echter de toehoor ders gaven door een warm applaus na ieder nummer te kennen, dat zij met belangstelling de vorderingen, die het Leidsch Muziekkorps maakt gadeslaan en het streven van directeur en musici om tot hooger volmaking te komen, ten zeerste op-prijs stellen. Congres voor Volksgezondheid. De ter gelegenheid van het congres in de Stadsgehoorzaal alhier te houden Tentoonstelling belooft zeer belangrijk te zullen worden. Van verschillende zijden is medewerking toegezegd. De tentoonstelling omvat speciaal verval- schingen in levensmiddelen en werking van Keuringsdiensten en wat daarmede samenhangt. Het meerendeel der inzen dingen is van dien aard, dat ook een belangstellende leek er zijn gading vindt. Niettemin zal er steeds een deskundige aanwezig zijn om desgewenscht nadere verklaring te geven. De Comissie hoopt dat zoodoende deze Tentoonstelling zal meewerken om ieder die voor de volks- hygiëne voelt een maar al te duidelijk beeld te geven hoe er ten aanzien van levensmiddelen van allerlei soort ge knoeid wordt. De Tentoonstelling wordt gehouden in de kleine zaal der Stads gehoorzaal en zal geopend zijn Vrijdag 23 September van 11—5; Zaterdag 24 September van 9—5Zondag 25 Sep tember van 12—5 en Maandag 26 Sep tember van 10—5 en van 710. Maandagavond is zij kosteloos te be zichtigen. Vacantie leergangen. In Huize Prins zijn Zaterdag met een noenmaal geopend de vacantieleergangen welke ook dit jaar door de studenten- afdeeling Leiden van het Algemeen Neder- Iandsch Verbond zijn ingericht aan de Leidsche universiteit voor Vlaamsche en Zuid-Afrikaansche studenten en andere deelnemer. Aan den algemee'nen vacantieleergang, welke dit jaar voor de zesde maal wordt gehouden, zullen de hoogleeraren prof. dr. D. V. Hesseling, prof. dr. W. B. Kris- tensen en prof. dr. J. P. Kuenen hunne medewerking verleenen. De colleges van den Hen juridischen vacantieleergang wor den gegeven voor de hoogleeraren prof. mr. H. Krabbe, prof. mr. P. A. Tichelaar en staatsraad prof. mr. J. Oppenheim. Aan den openingsmaaltijd zaten behalve den rectormagnificus prof. dr. J. C. Kluij- ver, de hoogleeraren prof. dr. D. V. Hesse ling, dr. L. Knappert en dr. V/. B. Kris- tensen mede aan, terwijl er door het grootste gedeelte der tot heden ingeschre ven dertig deelnemers en hunne gastheeren aan werd deelgenomen. De voorzitter der studenten-afdeeling, den heer R. van Eecke, heeft den leer gang geopend met een kort woord, waarna onder gezelligen kout verder het maal word gebruikt. De rector-magnificus sprak vervolgens bij het dessert om niet alleen de gevoelens van den Senaat tot uiting te brengen, nu ook dit jaar wederom een leergang door de voortvarendheid der studenten werd ingericht, maar ook om in het kort op het groote doel der leergangen, het aan schouwelijk in het licht stellen, dat het Nederlandsch behalve als gewone om gangstaal, ook als voertaal voor de meest ingewikkelde wetenschappelijke vraag stukken vermag te dienen. Hij eindigde met de sympathie van den Senaat over te brengen en de studenten-deelnemers aan de leergangen een tot weersziens toe te roepen, wanneer zij Vrijdag a.s. als deelnemers aan het 2de Algemeen Neder landsch Studentencongres te Leiden plech tig der Senaatskamer zouden worden ont vangen. Na hem sprak nog de heer A. Welcker een kort woord namens groep Nederland van het Algemeen Nederlandsch Verbond om uiting te geven aan den hoogen prijs, waarop het streven der studenten-afdee ling Leiden door het Verbond gesteld wordt, waarna de deelnemers zich per boot naar Katwijk begaven. Studentencongres. Op 15, 16 en 17 September zal alhier het tweede Groot-Nederlandsche Studen- Congres gehouden worden. Donderdagavond 15 September te 8 uur: ontvangst der congresleden in den foyer der Stadsgehoorzaal. Welkomstrede van prof. mr, W. van der Vlugt. Vrijdagmorgen 16 September te 10l/2 uurRede van prof. mr. C, van Vollen hoven over„Nederlands plaats en taak tegenover het buitenland, in 't bijzonder in de Vredesbeweging" te 11V2 uur Rede van mr. M. Tydeman, lid van de Tweede Kamer der Siaten-Generaal, over „De betrekkingen tusschen Nederland en België". Vrijdagmiddag te 2l/i uurOntvangst der congresleden door den rector-magni ficus en den academischen senaat in de senaatskamer der Universiteit. Ver volgens te 37° uurOntvangst der con gresleden ten Raadhuize door het ge meentebestuur van Leiden. Vrijdagavond: Keurvoorstelling in den Schouwburg, te geven door het N. V. „Het Tooneel" (directeur W. Royaards), opvoering van „De Warenar". Zaterdagmorgen 17 September te 10V2 uurRede van den heer G. F. Haspels, letterkundige te Rotterdam, over: „De Nieuwe Nederlandsche letteren" Vervol gens te 11 Vs uur: Rede van den heer dr. N. Mansvelt, oud-superintendent van onderwijs in de voormalige Zuid-Afri kaansche Republiek, over„De betrekkin gen tusschen Nederland en Zuid-Afrika". Des namiddags te 2 uur: huishoudelijke vergadering. Te 6 uur: afscheidsmaal. Ten behoeve van niet-studenten is door het congresbestuur ingesteld een „be gunstigend lidmaatschap". Begunstigende leden hebben toegang tot den ontvangst avond in den foyer der Stadsgehoorzaal en tot de vier redevoeringen in het Klein- Auditorium der Universiteit. Voor toetreding als lid of begunstigend lid wende men zich (onder toezending van hét lidmaatschapsbedrag) tot den heer L. H. Rinkes, Witte Singel 19, Lei den, die tevens gaarne alle mogelijke in lichtingen betreffende het congres versterkt en bereid is behulpzaam te zijn bij het zoeken van een nachtverblijf. Wij vernemen het overlijden van den heer C. J. Leend'erts, die ,27 jaar lang leeraar in de aardrijkskunde aair de H. B. S. voor Jongens alhier is ge weest, welke functie hij in 't begin van idit jaar neerlegde. Gisteren had alhier bij het 4e re giment de repetitie voor de taptoe, ter gelegenheid van het bezoek van het Bel gisch Koningspaar, onder leiding van luit.-dir. Bouman plaats. 's Rijks Ethnographisch Museum heeft van dr. H. alhier, conservator aan's Rijks Herbarium alhier, ten geschenke ontvan gen een mandje van de Somali (Afrika.) Geïnventariseerd als serie 1727, Aan den schenker is de dank der Re geering betuigd. Voor het examen hoofdacte is te 's-Gravenhage geslaagd de heer A. Peper zak van Leiden. De uitslag van de gedurende de week van 3—10 September 1.1. in het Natuurkundig Laboratorium der rijksuni versiteit gehouden examen voor het p rac- tisch instrumentmaker w^s als volgt Eerstbeginnend instrument- make r geslaagd J. P. J. Janssen, N. Z. Verhoog, G. N. Fraikin, J. van Kassei, (allen Leiden)G. J. Hoftijzer, Scheve- ningenH. J. Overmeijer, Amsterdam W. C. Maitland, den HaagK. van der Dools, Delft; Afgewezen 2 candidaten. Electrisch instrumentmaker Afgewezen 2 candidaten. Natuurkundig instrument maker. Geslaagd F. K. Kolman, Delft. Werktuigkundig instrument- maker. Afgewezen 2 candidaten. Eerstbeginnend glasblazer. Geslaagd J. P. Wassenaar, Leiden. Afge wezen 2 candidaten. Voorzitter der examen-commissie was de he.er A. A. Oosting, chef-ingeneur Herstellingswerkplaats van de rijkstele- grafie te 's Gravenhage. Secrétaris Dr. C. R. Crommelin conser vator aan het Natuurkundig Laboratorium te Leiden. De werkstukken der examinante blijven gedurende de week van 12r-17 Septem ber voor belangstellenden in het Natuurk. Laboratorium tentoongesteld. ALFEN AAN DEN RIJN. Door den heer Joh. La Roy alhier, is aan B. en W. vergunning gevraagd tot de oprichting van een Asphaltfabriek met kooltcerdistil- latie op 't terrein waar voorheen zijn graanmalerij werd gedreven. HOOGMADE. Zaterdagavond omstreeks acht uur passeerde een jongmensch den weg tusschen Leiderdorp en Hoogmade. Nabij den tol werd hij plotseling staande gehouden door een viertal personen van tamelijke lengte, drie veld-artilleristen en een in burgerkleeding. Eerst werd hem om sigaren gevraagd, een vroeg zelfs om geld, en een derden zeide „hij is 'tniet hij heeft een boord om". Door een behendige sprong ontkwam de jongeman uit hun handen en werd nog door een achtervolgd, die gelukkig struikelde en viel. Dit viertal, dat blijkbaar ondër den in vloed van sterke drank was had zeker niet veel goeds in den zin, de politie doet onderzoek naar de daders. KATWIJK AAN DEN RIJN. Zaterdag avond waren de heeren O. v. d. V. en H. v. D. bezig met het dresseeren eener hit, gespannen voor een kar, toen in het veereinde van de richting Noordvvijk een Auto kwam aanrijden en het paard schich tig werd. 'In plaats van te stoppen ver snelde de chauffeur zijn vaart met het ge volg, dat de wagen door de auto werd omvergereden, en de inzittende op on zachte manier kennis maakte met den beganen grond. Hierover in woede ont stoken, was H|. v. Df. direct geneigd! ,de chauffeur H. K, een vroegere plaats genoot, uit de auto te trekken, had niet een van elders aanwezige politieagent Z. M., ook een oud Katwijk er, hem voor deze handelwijze gewaarschuwd. E. v. d. V. had zich ernstig aan een der beenen 'bezeerd. Van een en ander is aangifte gedaan bij de politie. KATWIJK AAN ZEE. Door de Gym nastiek ver. Exelsior" uit Leiden werd gisteren alhier een onderlinge wedstrijd gehouden die door zeer vele belangstel lenden, zoowel van hier als van elders, werd bijgewoond. LISSE. Dat de „aflegmachine" door den heer W. van der Laan te Voor hout geconstrueerd bij de bollenkwee- kers een goed onthaal vindt, blijkt wel hieruit, dat verschillende kweekers zich een dergelijke machine «hebben aange schaft. We voorspelden het reeds toen wij (de proeven hadiden gezien. Immers, waar zonder machine twee man, twee uren minstens noodig heb ben om een hoek van 100 R. R. af- te leggen en op te slaan, om hem plant- klaar te maken, daar doet met deze machine één man ditzelfde werk in één uur tijds. Daar komt nog bij dat met de machine „zuiver" werk gemaakt wordt, wat met de „lijn" wel iets te wenschen overlaat. Aangaande de moordaanslag te Lisser- broek kunnen wij meededen, dat de toe stand van het gekwetste meisje van dien aard is, dat zij Zaterdag het Piusge- sticht, waar zij tot dan toe verpleegd werd, heeft kunnen verlaten en te voet naar de ouderlijke woning is terugge keerd. Gisteravond hield dc bloernistwerk liedenvereeniging „St. Isidorus" een ta melijk bezette vergadering. In zijn ope ningswoord herdacht de voorzitter het vertrek van den geestelijk-adviseur door zijne benoeming tot kapelaan te Am sterdam. Een woord1 van hulde bracht spr. aan Z.Eerw, voor het vele dat hij voor de vereeniging had1 gedaan. Reeds dezen avond zullen wij hein' missen, immers de agenda vermeldde dat ZEerw. een lezing zou houden. Met een enkel woord zette d.e voorzitter het verloop •der gevoerde looriaetie uiteen. Bij een enkelen patroon heeft dit gunstige re sultaten ten gevolge gehad, pok de ac tie voor den wette lijken 10-urendag werd door den voorzitter ter sprake ge bracht. Na een korte inleiding stelde de heer Wijsman voor, het hieromtrent genomen besluit te eerbiedigen, wat des tijds genomen was op de vergadering van het Bloemist- en Tuinliedensecre tariaat. Nog werd ter sprake gebracht het organiseeren van eententoonstelling van bloemen bollen en knolgewassen!. Het voorstel vond geen bijval. Men was bevreesd voor te weinige mede werking en vreesde een fiasco. Naar aanleiding hiervan werd een voorstel ge daan om in 't volgend voorjaar we derom een vakprijsvraag uit te schrij ven, waartoe na eenige besprekingen werd besloten. Een eenigszins heftige discussie ont spon zich tusschen de heeren Wijsman en Bezu over het wegblijven van het Vakblad"" en het al of niet nuttige van de aansluiting bij het Bloemist- en Tuin liedensecretariaat. Op een volgende ver gadering zal dit punt nader worden be sproken. Hierna werd de vergadering gesloten. LANGERAAR. Ofschoon onze ge meentenaren volstrekt geen. vegetariërs zijn, was er op ons dorp tot voor kor ten tijd nog geen slagerij en moesten wij door de slagers van omliggende plaatsen bediend worden. De onderne mingsgeest van den. Heer A. J. Bontje heeft ons eindelijk van een slachthuis "en winkel voorzien, die voldoet aan alle eischen aan zulke inrichtingen gesteld en' die ook wat bouworde betreft een waar sieraad voor Langeraar zijn. Reeds me nig mooi stuk slachtvee prijkte in de hal, doch deze week spande eene prach tige koe van meer dan 400 kilo schoon aan den haak, voorzeker de kroon. Geen wonder dat zulk een boutje heel wat bekijks kreeg, en evenmin is het won der, dat zulk een slagerij dagelijks nieuwe klanten wint. NOORDWIJKERHOUT. Toen de knecht van den landbouwer P. D. onder Lange- veld, Zaterdagmiddag met een mestbak naar de schippersloot reed, sloeg het paard met den staart over de leidsels, waardoor de voerman het stuur verloor en zijn beest op het naast den weg ge legen bollenland aanstuurde. Dientenge volge sprong het paard over het ijzer- draad en kwam op den rug in het bol- lènland terecht. De voerman bleef met zijn been tusschen den dissel vastzitten, hetgeen voorkwam dat hij van den bok geslingerd werd, terwijl de bok zelve voor een ijzeren paal staan bleef. Was dit laatste niet gebeurd, dan zou de mest bak bovenop het paard gevallen zijn en waren de gevolgen niet te overzien ge weest. Thans echter liep alles goed af en werd het paard met gehulp van eenige omstanders weder op den weg gebracht. Zooals wij voor eenigen tijd mede deelden, zou er verleden Zaterdag gele genheid bestaan, zich te laten inschrijven voor deelname aan de verschillende ver makelijkheden op Donderdag aanstaande. Deze inschrijving waaraan verscheidenen gevolg gaven, had den volgenden uitslag. Voor fietsrijden gaven zich op 40 hee ren, 25 dames, voor ringrijden 50 paren, voor vogelschieten 39 mannen, voor blaas- trappen 44 dames, voor zakloopen 40 jongens, voor tonknuppelen 38 mannen, voor klompjeslaan 11 en voor handloopen met hindernissen 11 deelnemers. De prijzen welke voor deze vermake lijkheden door een commissie zijn aan gekocht en die in één woord fraai zijn te noemen, liggen tentoongesteld in de étalage van den heer A. N. W. Vermin. In den nacht van Zaterdag op Zon dag waren vier lieden uit den Haag onder deze gemeente op strooperij uit. Eerst beproefde zij hun geluk op het buiten goed Leeuwenhorst, vervolgens trokken zij op de Zilk aan. Een paar jachtopzie ners uit deze gemeente hadden er al spoedig de lucht van en achtervolgden hen voortdurend. Toen zij hen wilden verbaliseeren, ging er plotseling een schot af en viel iemand in hun nabijheid onder luid gegil ter aarde. Naderbijkomend bevonden zij dat het een der stroopers was, die, zoo als hij zelve nog verklaarde, bij het overreiken van een geweer, door een schot in den rug was getroffen. Door het vele bloedverlies verzwakt, werd hij op een brik naar den dokter vervoerd, die 'hem het eerste verband legde. Daarna werd hij naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Zooals wij later vernamen is de wonde levensgevaarlijk. NOORDWIJK. De Heer C. E. van Weel, volontair ter Secretarie alhier, is bij Kon. besluit van 8 dezer benoemd tot Burge meester der gemeente Broek in Water land. NOORDEN. De werklieden zijn al aan het bladriet snijden begonnen bij andere jaren vergeleken is dit wel een paar weken te vroeg, doch de vraag naar het bladriet door de heeren Bloembollenkweekers schijnt al zeer groot zijn. NIEUWKOOP. Hedenmorgen ontving Mej. Cato Bots alhier .officieel bericht dat zij voor haar inzending op 4e ten toonstelling van Huisindustrie bekroond! is met een zilveren medaille ROELOFARENDSVEEN. De bekende Wielrijdersvereeniging „Het Stalen Ros" alhier is dit jaar weder voornemens een onderlingen wielerwedstrijd te organisee ren op den weg tusschen Roelofarends- veen en Rijpwetering en wel op Dins dag 27 September a.s.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2