Uit Stad en Omgeving. De heer Paulet stelt de voordjeelen fn het licht van betaling van één derde door den Staat vooral ten aanzien van de jmjwillige pensioenverzekering. Imlmers felke vermeerdering, die men vrijwillig tloet wordt door den Staat grooter ge- tnaakt. Dit stelsel werkt dus in de .hoog ste mate aanmoedigend De secretaris wijst den Duitschers op het verschil tusschen het stelsel, dat tnen idoor de vorige sprekers heeft hoonen uiteenzetten en het in Duitschland be staande, waar de Staat niet, als in Frank rijk een fixum beschikbaar stelt (en het overschot kapitaliseert zooals ook verze- ikeringmaatschappijen doen) jnaar alleen een bijslag betaalt op het pensioen zelf op het oogenblik, dat het moet worden Uitbetaald. De heer prof. Bellont uit Parijs (re- geeringsafgevaardigde) stelt wiskundig 'in het licht, dat ten slotte de Staat, mits na een voldoend aantal jaren, volgens het andere stelsel evenveel zal blijken :te hebben betaald. Daarom doet het er hiet zooveel toe, welk stelsel men volgt. De heer G. L. Jansen uit Rotterdam jidoet verslag van dé denkbeelden en het Wezen van den Nedl Bond voor S taats- pensioneering, welke geheel en al op den bodem staat van het Deensche stel sel. Sir Edw. Brabrook is overtuigd1, dat jhet stelsel van contributie het beste js. De heer Trap uit Kopenhagen waar schuwt, naar aanleiding van de plannen, die er nu reeds in Denemarken bestaan om de ouderdomspensioneering uit te breiden tot pensioneering van invaliden, ■idat langzamerhand de armenzorg het ge- .heele staatsbestel gaat beheerschen. Prof. Manes ziet geen scherpe tegen stelling tusschen „ouderdomsverzor ging" en „ouderdómsverzekering". Hij Wil verzorging en verzekering, het liefst gebruikte hij het woord „staatsburger- verzorging". De Nederlanders, die thans juist ver deeld zijn ten aanzien van de keuze tus schen de beidé stelsels, geeft prof. Ma- nes den raad de beide stelsels te corabi- Ueeren, met elkaar te verzoenen. De secretaris blijft waarschuwen te gen de verwarring. Vooral de socialis ten in Frankrijk maken zich daaraan schuldig, die nu een wetsontwerp heb ben ingediend', dat zij noemen een ont werp op de „verzekering", doch dat al lerminst met verzekering te maken heeft. Prof Von Mayr,. uit München, is even zeer van meening, 'dat men de verzeke ring hoog moet houden tegenover de ondersteuning. Hij acht het een triomf van de Duitsche politiek, dat déze het stelsel van so ciale verzekering reeds zoo ver "heeft kunnen brengen. De heer Freund, uit Berlijn, richt zich eveneens tegen prof. Manes. Ook de heer Kaan, uit Ween en, ver klaart, dat men in Oostenrijk den weg van de verplichte verzekering op wil, nite dien van de ondersteuning. De heer Von Fay, uit Boedapest, legt ,uit, op welke wijze de (niet verplichte) landbouwersverzékering in Hongarije Werkt. Hij meent, dat op dezelfden voet zonder bezwaar elders dwangverzeke ring zou kunnen zjjn. De heer Zahn, uit München, houdt Wet ïiauwe verband tusschen ouderdomsozrg en armenzorg val. Het groote doel van )de eerste is toch om de laatste te ont lasten en inderdaad is het ook duidelijk, idat de ouderdomszorg de kosten voor ar- hienzorg doen dalen, al .kan men het ïnoeilijk in cijfers uitdrukken. De heer dr. Teleby zegt, dat men bij het behandelen van de quaestie- nopens 'de lichamelijke ongeschiktheid werk te verrichten, onderscheid moet maken tus schen geestelijken én lichamelijk en ar beid. Voor hen^ die geestesarbeid (mits •eenvoudigen geestesarbeid), verrichten, treedt dé óuderdomsinvaliditeit gewoon lijk later in dan voor hen, die handen arbeid doen. De Internationale Conferentie voor so ciale Verzekering hervatte heden haar werkzaamheden." Er waren "weinig leden. De behandeling werd hervat óver het .vraagstuk der bijdragen van "den Staat> De heer Düttman betoogde breedvoerig dait hij ide Soaiale Verzekering *de Staat te zorgen heeft voor de instandhouding .van enkele eenvoudige voor allen gel dende regelen; hij heeft nivelleerend, aanvullend, regelend, helpend1 op te tre den. DaarwTligt de grond voor de Staats- bijdrage. Dr. Berliner zich hierbij aansluitende, behandelde de vraag, welk stelsel van 3taatsbijdrage het beste iis. ,Hij gaf een .uitvoerig overzicht van verschillende stel sels zonder zich partij te stellen. De heer Bielefeldt uit Lübeck verdedig de de ouderdómsverzekering, die de .ouden van'dagen "doet blijven Ln het gezin en die ide armenzorg heeft ontlast, ten bate van met-ouden van dagen, die ver zorging behoeven. De heer Macalester-Loup, president- idirecteur der Rijksverzekeringbank waar schuwde tegen den valschen eenvoud van het Engelsche stelsel. Hij voor zich ging liever mede met het dénkbeeld-Mattes, hoezeer hij weet dat velen zijner landge- pooten zijn meening niet deelen. De secretaris Fuster constateerde dat tusschen den heer Manes en de anderen geen principieel verschil van gevoelen bestaat, dat in het protocol tot uiting zou moeten komen. De heer Zahn wilde er echter gerne- biöreerd zien, dat de Duitsche leden zich verklaard hebben tegen wijziging van het ËW.tsqhg stelsel, jn ,d,e richting v.an bet Australische, door den heer M,anes voor gestaan. 4 Nadat de heer Lennhoff nog eens had betoogd dat verzekering en armenverzor ging wederkeerig gunstig pp elkander inwerken, verzocht de heer Nolens dé vergadering, naar aanleiding van het be toog der heeren Macalijter Loup, niet te meenen dat er hier te lande sprake is van een al gem een en bepaalden geest ten gunste van Staatspensioneering. Ove rigens wees hij er op dat in weldadigheid niets oneervols schuilt. De heer Lakburne uit Amsterdam be twistte dat het Australische stelsel op het beginsel van ondersteuning zou be rusten. Het beginsel van verzekering is er aanvaard. Alleen maakte dé sociaal- politieke toestanden noodig allen zonder onderscheid ten minste een zeker laag minimum toe te staan. De heer Frankel uit NeW-York consta teerde dat men in de Ver. Staten ner gens ouderdomspensioen zonder premie betaling wil. .Tot welk stelsel men 'dan ten slotte ook moge komen voortge gaan zal worden in de richting van sparen, gesteund dbor den Staat. Een landgenoot van den vorigen' spre ker, de heer Dawson, brak inmiddels een lans voor het Deensche stelsel. De heer Skarzijnski uit Rusland meen de dat alleen haast de Anglo-Sakser brengt tot den wensch naar Staatspen- sionn eering. Na nog eenige besprekingen werd het congres gesloten. Academienieuws. Nieuwe Hoogleeraren. De gemeenteraad van Amsterdam be noemde tot gewoon hoogleeraar, belast met het onderwijs in her Burgerlijk recht en de Burgerlijke rechtverorde- ring, zoomede in het Romeinsche "fecht en zijn geschiedenis, mr. I. H. Hijmans, rechter in de arrondissementsrechtbank alhier tot gewoon hoogleeraar, belast !met het onderwijs in dé encyclopaedic der rechtswetenschap, zoomede in het oud- vaderlandsch recht en zijne geschiedenis mr. R, Fruin Th. Azn., rijksarchivaris te Middelburg) tot gewoon hoogleeraar, belast met het onderwijs in het Strafrecht en in de Strafvordering, mr. J. A. van Hamel, ad vocaat en procureur alhier Mr. I. H. Hijmans, werd 16 Augus tus 1849 te Arnhem geboren. Hij stu deerde te Leiden, Berlijn en Leipzig en promoveerde 8 April 1892 tot doctor in de rechtswetenschap aan de universi teit te Leiden op een proefschrift, ge titeld De verjaringsinstituten. Van 18971900 was hij instituut-grif fier bij de rechtbank te Groningen. 26 Februari 1904 werd hij benoemd tot rechter in de arrondissementsrecht bank te Amsterdam. Mr. Robert Fruin werd 22 November 1857 te Dordrecht geboren, was redert 1894 Rijksarchivaris in Zeeland, had zit ting in den raad aldaar en bekleedde ook eenigen tijd het voorzitterschap van het Zeeuwsch Genootschap van Wetenschap pen. Mr. J. A. van Hamel, volgt zijn va der Mr. G. A. van Hamel, die ontslag nam, omdat hij het hoogleeraarsambt niet te gelijker tijd met het lidmaat schap der Tweede Kamer kon beklee- den, op Mr. van Hamel, die 3 Decem ber 1S80 geboren is, studeerde te Am sterdam in ide rechten en promoveerde daar in 1902 op een proefschrift, geti teld: „De leer der nulliteiten in het bur gerlijk recht", Hij vestigde zich als ad vocaat te Amsterdam en was bovendien op allerlei wijze op sociaal gebied werk zaam. Onderwijs. Examen Fransch, L. O. De Min. van Binnenl. Zaken brengt ter kennis, dat bij het, in 1911 event, te houden examen ter verkrijging van eene akte van bekwaamheid L. O. Fransche taal, de spraakkunstige oefeningen als proef zullen worden vervangen door de vertaling in het Fransch van een tiental eenvoudige zinnen, gekozen met het oog op gramaticale en idiomatische moeilijk heden. De gemeenteraad der stad Almelo, be sloot voor de buitenleerlingen der ;H. B. S. aldaar een verhoogd schoolgeld lot f 200 maximum te heffen, welk maxi mum nog f20 lager is dan den bereken den kostprijs. Nu kwamen 43 belangheb benden uit de gemeente Ambt-Almelo vragen minder bezwarende voorwaarden te stellens Waarop B. en ,W|. adviseer den afwijzend te beschikken. De Rand van stad Almelo handhaafde zijn besluit in dien zin, dat minvermogende ouders zullen worden vrijgesteld:. Sport. Toer door Brabant. Zondag a.s. zal de tweede etope ge reden worden. De start om welke de deelnemers van de richting Amsterdam LeidenRotterdam iets later gesteld, is bepaald op kwartier voor 11. Te vijf uur worden de prijzen uit gereikt 'door den heer W. H. Boogaardt lid der Tweede Kamer. schillende feiten had zich heden al weder te verantwoorden voor de Haagsche recht bank, ditmaal wegens diefstal van ge wichten enz. te Leiderdorp. De man zwierf rond zonder vaste woonplaats, leefde van stroopen en diefstal, had in een roeibootje een paar gewichten en een Loosval zien liggen, en die meegenomen en ten eigen bate verkocht. Subsit. off. v. Justitie mr. van Kleffens eischte 6 maanden. De verdediger mr. Spaargaren verzocht de rechtbank in aan merking te nemen dat de man altijd in dronkenschap steelt en hem niet zulk een zware straf op te leggen. Rechtszaken. Een oude bekende der Justitie, S., teeds elf malen veroordeeld voor yer- LEIDEN, 8 September. Bij de firma D. Sala Zn., Bree- straat, is van morgen een schilderij ge ëxposeerd van W. C. de Hondt, voor stellende een kudde schapen op de Lun- terschen heide. Dit schilderij is bestemd voor een Loterij (koninkl. goedgek.) waar van de opbrengst strekt voor een jong kunstenaar (musicus) in zijn studiekosten te gemoet te komen. Gisteravond halfzeven ontstond door een lek in de gasslang een begin van brand in de keuken van perceel Bree- straat 121a, bewoond door den heer W. De politie, spoedig ter plaatse aanwezig, bluschte het vuur met een paar emmers water. Hedenmiddag halftwee is de brand weer uitgerukt op een gerucht van brand bij den timmerman Neutenboom aan de Uiterstegracht bij de Groenesteeg. 't Bleek echter, dat 't brandje niet veel om het lijf had. De eigenaar had nl. in den gang nabij zijn werkplaats eenige zakken krullen willen verbranden, zonder te weten, daartoe niet gerechtigd te zijn. Wel sloegen de vlammen hoog op, zoodat een slangenwagen zekerheids halve gerequireerd werd, maar voor dat deze door stadswerklieden op „de plaats des onheils" was gebracht, had men het weer reeds met eenige em mers water gedoofd. Ook de brandladder kwam aanrijden, nadat allés afgeloopen was. Het geval bracht nogal volk op de been. BODEGRAVEN. In de vergadering der Holl. Maatschappij van Landbouw afdeeling Bodegraven en Omstreken, her dacht de Voorzitter, dat het 25 jaar ge leden was, dat de heer W. v. d. Gies- sen lid en tevens vice-voorzitter der af deeling was geworden. Voor de ter al- gemeene vergadering te behandelen on derwerpen werd den afgevaardigden een vrij mandaat gegeven. Tot afgevaardig den werden gekozen de heeren W. v. d. Giessen en J. A. van Ghesel-Grothe en tot hun plaatsvervangers de heeren C. Brunt en W. Boer. GROENENDIJK. Het echtpaar v. Am sterdam alhier vierde gisteren onder vele blijken van belangstelling zijn gouden bruiloft. Den gouden bruigom ziet men nog eiken winter in en om Leiden boomen rooien en de gouden bruid doet in kras heid voor hem niet onder. HILLEGOM. Tot onderwijzeres aan de Christelijke Burgerschool alhier is benoemd Mej. H. J. C. den Haan, van Gorinchem. NIEUW-VENNEP. Geregeld gebeur den in den laatsten tijd alhier balda digheden van verschillenden aard, vooral des Zondagsavonds veroorzaakten opge schoten jongelui rumoer en onrust. Het is nu de politie gelukt een drietal van die heeren bij het plegen van vernieling te snappen. Het is te hopen, dat dé rech ter eens een voorbeeld stelt door ze flink te straffen. Het is zeer gewenscht, -dat er aan het baldadig gedoe een einde komt. ZOETERWOUDE. Zooals reeds is ge meld in het blad van gisteren waren er 21 deelnemers aan het ringrijden met paard en tilbury. De uitslag is als volgt Dames. Ie pr. een mooi ontbijtservies aan mej. G. v. d. Lubbe. 2e pr. een fijn nikkel stel bestaande uit theelicht, thee- en koffiepot aan mej. C. Verste gen. 3e pr. een standaard met koperen vaas voor bloempot. Heeren. Ie pr. f7.50 aan G. v. d. Lubbe. 2e pr. f 5 aan W. v. Rijn en 3e pr. f2.50 aan H. Kaptein. Onder het ringrijdén in den voormid dag hadden de volksspelen een aanvang genomen. Voor tonlcnuppelen haddén zich 33 personen boven 16 jaar opgegeven. Er waren 5 winners, n.l. P. Ammerlaan, C. v. Haastrecht, L. v. Haastrecht, J. v. Klink en W. den Eisen, die allen een f 2 behaalden. Er waren 50 deelnetners (jongend) voor het zakloopen. De le pr. f5 werd behaald door J. v. d. Drift, 2e pr. f2.50 door Th. Verhagen en de 3e pr. f 1 door J. v. d. Ploeg. Om twee uur ving de harddraverij voor paarden van binnen en buiten dé gemeente aan. Er wafen 14 deelnemers. le pr. f75, werd behaald door Em ma, eigenaar P. Schreuder, berijder K. Schreuder van Watergang, N.-H. 2e pr. f 30 door Wilhelmina, eigenaar en be rijder J. Barn hoorn, van Voorburg. 3e prijs f 10 door Sador, eigenaar Leeman berijder J. Koot, van Voorburg. 4e Burgemeesters prijs een fraai hoofd stel, door Marie, eigenaar C. v. d'. Krogt berijder P. M. v. d'. Krogt, Zoeterwou- de. Troostprijs f25 werd behaald door Talliue, eigenaar A. Stolwijk", berijder Bakker. Bovendien werden Jk premiën van f2.50 uitgerekit nan F. Verwer, O. Langelaan, C. Olikhoorn en C. van Ider Krogt, als winners van een omgang (be staande uit 2 of 3 ritten). Onder de harddraverij des namiddags had het slofjesloopen plaats voor meis jes beneden 18 jaren er warén 26 déel- nemérs. le pr. f3 werd gewonnen door Geertje Kuijpern, 2e pr. f2 door Anna van Amsterdam, en dé ,3e pr. f 1 viel Helena v. d. Akker ten deel. Onder een groote algemeene deelne ming werden de prijzen aan de winulers door den heer Burgemeester dezer ge meente, tevens eere-voorzitter der Hard- draverijvereeniging uitgereikt, doch al vorens zijn EdelAchtb. daartoe overging, richtte hij tot een ieder dér prijswin- ners eenige toepasselijke woorden ge heel in overeenstemming met de feeste lijkheden. In den namiddag werd de feestvreug de een oogenblik door een hevigen re genbui gestoord. Overigens'kan men, wat de weersgesteldheid aangaat op dien dag zeer tevreden zijn. En ondér de feest vierende menigte heersdhte den gehee- len dag een opgewekte stemming, geen enkele wanklank deed zich hooren. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofbericht. Dinsdag LI. namen deel als gasten aan het idliner vianTij. M. die Koningin Moeder ten paleize Soestdijk, Mij. Van |Bolhuns en Jhr. <Mr. vian jSasse van IJssatt, resp. President en advocaat fiscaal van het Hoog "Militair Gerechtshof te Utrecht; dé kolonels Kleynhens, Fabaus en Mangels resp.Commandant der Genie, Comman dant van het le Regt. .Veld-artillerie te Utrecht en van het le Regiment Huzaren te Amersfoort- de Luit-Kol. Onnen Com mandant van het le Genie Commande- ment te Utrecht; de Consul Generaal Hotz te Beijruthol mét verlof, leden van Gedeputeerde Staten en verschillende an dere autoriteiten uit de provincie Utrechtj De Koninklijke familie komt Maandag 12 dezer te Soestdijk in verband met het bezoek van den Koning en de Koningin van België aan Amsterdam. Tusschen genoemden datum en den 14n zal H. M. de Koningin enkele uren te Amsterdam ten Paleize op den Dam aanwezig zijn. De koninklijke trein, waarmede H. M. den 15n van Soestdijk naar de hoofdstari vertrekt ter ontvangst van de koninklijke gasten aldaar, komt 12.12 aan het Cen traalstation aan, alwaar H. M. met den Prins en gevolg Koning en Koningin or- wacht aan den trein, die ten 12.22 uit Brussel binnenkomt. H. M. komt dus eerst 10 minuten vroe ger te Amsterdam. Taptoe Koninklijk Bezoek. De Minister van Oorlog heeft den 1ste luitenant N. A. Bouwman, Directeur der Kon. Militaire Kapel, benoemd om op te treden als Hoofd-Muziek-Directcur der Taptoe, te houden te Amsterdam, "jden 15 September .1910 ter eere Van Z. M. den Koning van België. Aan deze Taptoe nemen deel de Kon. Mil. Kapel de mu ziekkorpsen der Kon. Marine, der le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, Se, 9e, 10e, en 11e regimenten Infanterie van 't instructie bar- taljons en de JagerskapeL Jubilea. In het St. Vincentius gesticht aan het Westeinde l?e 7s Gravenhage werd van daag feest gevierd tjer gelegenheid van het gouden professie feest van den Eerw. broeder Carolus, directeur van de R. K. Normaallessen en van'het 25-jarig proTes- siefeest van de Eerw. jbroeders Hilduardis hoofd van, die tussdhenschool aan het West einde en A man it us en Rudolphius; beiden eveneens "bij het R. K. Onaerwijs aldaar werkzaam. In den ochtend werd ter èere van de jubilarissen aan het feestelijk met groen en bloemen versierde altaar in de ge stichtkapel aan het Westeinde door "den Z.E.W. Heer Daalhof een H. Mis opge dragen, waarbij het Zangkoor de Eerw, broeders onder leiding van den Eerw, broeder Leo, medewerking verleende. Vele oud-leerlingen en onderscheiden geestelijken, leden van den Hoofdraad en van'den bijzonderen raad der St. Vincen- tiusvereeniging zoomede leden van het schoolbestuur der vereeniging kwamen na de H. Mis de jubilarissen gelukwenschen,. In hare vergadering van gisterenavond heeft de Nat. Hist. Kiesvereeniging „Vaderland en Koning" te 's Gravenhage candidaat gesteld voor de Provinciale Staten, vacature dr. Lely, den heer S. J. van den Bergh, notaris, Hoogheemraad van Delfland. Hiertoe werd de kiesvereeniging in hoofdzaak geleid door de overweging dat daardoor de waterschaps- en polderbe- langen der provincie zullen worden ge baat en in het bijzonder die van het Hoogheemraadschap Delfland waartoe Den Haag behoort. Het vermoeden dat de Koning van België voor het verlaten van ons land nog een kort bezoek aan de residentie zou brengen werdt ter wel ingelichte pLaatse niets bevestigd. Het tot dusver op een voortdurend ver blijf te Amsterdam ingericht programma, onderging geen wijziging. Onmiddellijk na het vertrek van "de Belgische Majesteiten uit Amsterdam zul len de aldaar bij die gelegenheid aanwe zige oorlogschepen en andere vaartuigen der marine naar ffellevoetsluis vertrekken tot het fooudeu der manoeuvres in het Zuiderfroutier, die Maajidag IQ $ept. eet* aanvang nemen, Bij het bezoek van Koning 'Albert aan de in Amsterdam ter reede liggende vloot zullen geen autoriteiten en publiek genoodigd worden omdat aan "dit bezoek' niet het karakter Van een vlootrevue wordt gegeven. Marktberichten. DELFT, 8 Sep. Graanmarkt. Westlandsche rogge f 4.50 5.50, Zeeuwsche rogge f 0.h 0.Westlandsche tarwe f 6.a 8,75, Zeeuw sche tarwe f 0.— a 0.—, Chevaliergerst f5,25, k 6.30, Westl. zomergerst f 4.30 h 5.25, korte haver f 3.25 k 4.—, duivenboonen 7.50 9.—. paardenboonen f 6.— 6.75, bruine boonen f 9.— èf 11.50, groene erwten 8.k 10.75, kool zaad f9.75 a 10.80, mixed mais f 5.— a 5.40 lange haver f 0.— f 0.—. Boter f 51 a 58 per vat van 40 Kg. Aan voer 498/8, 63/16, wegende samen 10590 Kg. Lijnolie vliegend flijnkoeken fa. 8 Sep. Veemarkt, vette koeien le kw. f 225 k 350, 2e kw. f 150 225, kalf koeien le kw. f 200 k 290, 2e kw. f 150 k 200, vaarkoeien f 140 A 220, 2e kw. f 90 140, vette kalveren f 80 k 115, 2e kw. f 50 k 80, vette schapen lekw. f—ki—, Lamschapen le kw. f 20 k 29,vette lammeren le kw. f 19 a 26, magere varkens le kw. f 16 a 40, Biggen f8& 16, nuchtere kalveren le kw. f 7 k 26, Paarden f a 0—. Rundvleesch per Kilo f 0.84 k 0.78 k 0.70, vet kalfsvleesch per kilo f 1.25 k 1.15 k 1.05. Aanvoer 378 runderen, 55 paarden, 17 vette kal veren, 85 magere kalveren, 1062 schapen of lammeren, 312 varkens, 884 biggen, 5 geiten of bokken. ROELOFARENDSVEEN, 7 Sept. Groenten- veiling Tuindersbond „Eendracht maakt Macht" Aangevoerd 0 zak peulen, zak doperwten, zak capucijnen, 711 zak snijboonen, zak boonenstek, 82 zak princesseboonen, 800 halve H.L. augurken. Prijzen als volgt: peulen f 0.—, doperwten, f 0.—, capucijnen f 0.—, a f .0 per 10 KG., snijboonen f 0.15 f 0.29, boonenstek f 0.a f0.00, princesseboonen f0.40 k f 1,15 p. 12 KG., Augurken: fijn le soort f4.a f0.—2e soort, f 2.15 af 3.25fijnbasterdf2.70af0.Basterd le soort f 2,20 a f0.— 2e soort f 1.45 k 0,— Grof le soort f 1.35 k f 1.40,2e soort f 0.— k 0, Bommen f 0.30, stek 47 a 66 c, per halve H.L. HAZERSWOUDE, 7 Sept. Veiling V.P.N. De eieren zijn gestempeld V.P.N. Kipeieren f 4.70 f 5.per 100. Konijnen f 0.36 k f 0,86 n stuk. Wortelen 2 a 2c. per bos. Zoete kaas f 0,27 per Kg. LISSE, 7 SepL Boonenveiling „de Eendracht" Aangevoerd 150 zak snijboonen f 1,70 tot f 2.50 50 zak spersieboonen (stok) f 1.90 tot f 2. 60 zak spersieboonen (stam) f 1.50 tot f 1.60, 160 zak sprot f0,80 tot f 1.20, 20 zak dubbele stam f 1.30 tot f 1.40. Alle zakken van 25 K.G. VOORSCHOTEN, 7 Sept, Op de eierveiling waren aangevoerd 1464 eieren, waarvan de prijs ct. het paar, heerenboonen 25 ct, per 1000, peren 0.60 per mandje. Er waren vele kooplieden fvan elders aanwezig en de handel was zee animeerend. WOERDEN, 7 Sept, Op de heden gehouden vee- en varlcensmarkt besteedde men voor vette koeien 0.a 0.stieren 0.— a 0. kalveren f 40.— k 50,schapen f 27 k 28. lammeren f 20.— k 22.—, jonge dito f a varkens f 28 k 30, biggen f 11,16.—, zeu gen f a —.00. Beurs van Amsterdam. 8 September 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 234 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal 4^4 Obl.Tabaksmon. 37o Obl. le serie Rusland. 4J^% Obl. 1909Ned.Rec. 4Yi dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 7o Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 3 7o Amsterdam 1900-01 4 Leiden 1896. Aand. N. West. ócPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. StatSteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij.Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake &Ohio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lnterii.PirorLien Obl.4^4% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2J4 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4 Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 5 7o Vorige Koers Koers. heden. 90tf« 90% 90^fl 50'4 74L» 74% 93riit 94 97 H 97% 94'i'ïfs 963-2 66>2 95 95% 95K, 873-4 87 87% 80% 8034 100>H 1034» 103% 44 yi 44 563-i 56% ioi H 87 168 63H 63exd. 471 ti 47% 6034 60% 68 "ie 69% 116H 115% 119% 122 1624b 164% \39h 139% 181% 183% 175 178 805 «307 105% 105% 36834 384 47434 476J4 220 221% 18034 18034 5 Ms 5% 16 H 15% 51834 92 93% 430 430 82^ 83% 425 4% 4% HMe 113% 38J4 39 7634 84 84 94 187% 187 98% 74 98% 73 30 30 25% 25% 71% 71% 2934 28% 10134 31% 31% 97% 97% 40% 40 29% 30% 111%» 111% 22% 23 163 164 10034 100% 17% 17% 107% 107% 1.80 79% 96% 95% 119 159% 171 71 52 51 45.30 45.— f67.50

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3