Gemengd Nieuws. Burgerlijke Siand. den Z.Eervv. Heer O. A. Scholten, Pas toor te Nes (Ameland). Internationale Middenstandsbeweging. Het Internationaal Instituut voorStudie der Middenstandsvraagstukken houdt dit jaar op 3, 4 en 5 September zijn Con gresvergaderingen in een der zalen van het Stadhuis te Augsburg in Beieren. Een belangrijke agenda is daar aan de orde, waarbij voornamelijk de wijze waar op in de verschillende landen van Europa van staatswege de middenstandsbelangen worden bevorderd, een interessant onder werp zal zijn. Naar deze vergaderingen zijn door de meeste landen Regeeringsafgevaardigden gezonden. Ook Nederland zal hierbij offi cieel vertegenwoordigd zijii door het Kamerlid mr. P. J. M. Aalberse, terwijl de heer J. S. Meuwsen, den Midden standsbond zal vertegenwoordigen. Kerknieuws, De laatste bloedverwante van den li. Aloysius. Gravin Maria Josephine Castiglione van Gontaga, de tegenwoordige generale- overste van het Maria-lnstituut, of der „Engeische Zusters" in Oostenrijk, is de laatste thans nog levende bloedverwante van den H. Aloysius van Gonzaga. Zij werd den ben Februari 1833 gebo ren te Lerhberg en kwam als 12-jarig meisje, na het overlijden haars vaders, in het instituut der Engeische Zusters te Si. Pollen om aldaar opgevoed te wor den. Deze Congregatie had haar ontstaan te danken aan een zeker aantal Engeische dames uit aanzienlijke kringen, die tijdens de geloofsvervolging in de 17e eeuw haar vaderland verlieten en zich le Mün- chen vestigden. Als stichteres van het instituut wordt de eerbiedw. dienaresse Gods, Maria Ward, vereerd. Van haar prilste jeugd af onderscheidde gravin Maria zich door eene bijzondere voorliefde tot 't gebed en eene innige vroomheid. Reeds vroegtijdig ontwaakte in haar harl het verlangen, zich aan God te wij den, en sprak zij met christelijke onbe vangenheid den wensch uit, in een klooster te treden, waar de H. Aloysius bijzonder vereerd werd. Toen dan ook haar opvoeding voltooid was, begon zij op 7 Augustus 1852 het noviciaat in het instituut Beatae Mariae Virginis te St. Polten, waar zij op 2 Aug. van het volgende jaar ingekleed werd, en op 20 Sept. 1855 de plechtige geloiten aflegde. Na gedurende lange jaren in verschil lende andere kloosters haar beste krachten gewijd te hebben aan het onderwijs en de opvoeding der jeugd, waarvoor zij heel bijzondere talenten bleek te bezitten, kwam zij in 1878 als generaal-vicaresse naar St. Pölten terug, waar zij op 23 Jan. 1879 met algemeene stemmen tot gene- rale-overste werd gekozen. Van toen af was het hoofddoel der overste er op gericht, aan haar instituut in Oostenrijk eene kerkelijke goedgekeurde constitutie te geven. Tut de verwezenlij king van deze gewichtige taak zond God haar een wijzen raadsman en heiper in den verdienstelijken jezuiët Johan Heller. En na volhardende gebeden en veel moeizamen arbeid had zij het groote ge luk, de zoo vurig begeerde goedkeuring der constitutie te beleven. Het was een der laatste daden van paus Leo XIII, die in een audiëntie op 13 Juni 1903 aan kard. Ferrari, prefect der Congreg. van Bisschoppen en Regu lieren, de gevraagde approbatie verleende. Zoo bestuurt Maria Josephina Castig lione nu reeds 32 jaren het instituut tot grooteren eer van God en tot vreugde en welzijn van hare geestelijke kinderen. In wijde kringen geniet de edele arbeid dezer zeldzame vrouw waardeering en op 15 Jan. 1898 vereerde keizer Frans Jozel de eenvoudige religieuze met het gouden eerekruis van Verdiensten. „Msb." Sport. Watersport. Onze Badplaatsen. De „N. S." schrijft Het bezoek aan onze badplaatsen langs de kust der Noordzee neemt blijkbaar van jaar tot jaar toe. Wij lazen van 6000 bezoekers te Zandvoort en van 4000 te Noordwijk! En Katwijk zit propvol! In al die plaatsen is men er meer of minder op bedacht om vreemdelingen te trekken en het verblijf te veraangenamen. Wij willen die besturen tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer eens op merkzaam maken op een nieuw middel, dat zeker veel tot hun doel zou kunnen bijdragen. in geen dier badplaatsen bestaat een roeivereeniging. Wil men er roeien of zeilen, dan moet men zich vergenoegen met het huren van veelal onooglijke en vieze visscnersbootjes. Toch is de zee voor de zeilsport meestal voor de roeisport dikwijls een bij uitstek geschikt terrein. Waarom wordt dus niet overgegaan tot het oprichten van een zeil- en roei vereeniging, in elke van die badplaatsen? De keuze van zeiivaartuigen is natuur lijk onbeperkt die van roeiboolen zou tot de yole-de-mer, sloepen en kano's beperkt moeten blijven. Leden zouden de badgasten kunnen worden voor het seizoen. Wij gelooven, dat een dergelijke ver- eeniging niet alleen voor zichzelf zeer rendabel zou zijn, doch ook eene groote attractie voor het bezoek der badplaatsen zou vormen en onze roeisport zou daar door grooteiijks worden verbreid. Gemeenteraad van Oegstgeest. Vergadering van gisteravond. Voorzitter: de heer van Griethuvzen, burgemeester. Aanwezig 10 leden. Er is een vaca ture. De Voorzitter opent de vergade ring. Alvorens tot behandeling der agen da over te gaan,benoemt de Voor zitter eene commissie, bestaande uit de hceren Juffermans en van der Spek om het nieuw gekozen raadslid, Jhr. A. Six, binnen te leiden. Deze legt daar na in handen van den Voorzitter de bij de wet gevorderde eeden aï. De Voorzitter wenscht den nieuw- gekozene geluk met het vertrouwen, door de kiezers in hem gesteld en vertrouwt dat zijn lidmaatschap veel zal bijdra gen tot bloei der gemeente. De heer Six, liet woord verkregen hebbend, zegt zeer ernstig overwogen te hebben, alvorens hij een candidatuur aannam, welke een gewichtige taak op hem zou rusten, bij aldien hij tot lid van den Raad werd gekozen. Spr. meende evenwel als burger dezer gemeente ze kere plichten tegenover zijne medebur gers tc hebben. Die plichten hebben hem er toe gebracht een candidatuur en eene benoeming aan te nemen. Beseffend den hoogen ernst van de afgelegde eeden zal spr. er naar stre ven zonder aanzien des persoons, maar plicht en geweten op de meest aangena me wijze de belangen der gemeente te behartigen (krachtig applaus). De leden drukken daarna den nieuiw- benoemde de hand. Vervolgens worden de notulen der vo rige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: Missive van Ged. Staten, houdend me- dedeeling dat de aftrek bedoeld bij art. Qbis der wet van 24 Mei 1897 is bepaald op f 630. Dispositie - van Ged. Staten ten ge reid: van de goedgekeurde raadsbeslui ten tot overbrenging van gemeente-hy potheek op de landen van den heer J. Ringeling en tot af- en overschrijving van de begrooting, dienst 1909. Missive van Ged. Staten dat zij be rusten in de subsidie van het algemeen Armbestuur ad f 1150 voor 1911 en in de buitengewone subsidie ad f300 over 1910. Schrijven van de Leidsche Duinwater- Maatsch., houdend mcdedeeling, dat de uitbreiding van het buizennet in deze gemeente fot stand is gekomen. In verband hiermede stelien B. en W. voor de standpijp op de waterleiding met ingang van 1 October a.s. op te heffen. De ingeschrevenen hebben nu ge legenheid tot aansluiting aan de water leiding, zoodat de standpijp overbodig is geworden. Aldus besloten. Van den Inspecteur van posterijen en telegrafie is mededeeling ontvangen, dat het Rijk de electrische schelgeleiding van het postkantoor naar de woning van den telegrambesteller wil overnemen voor f 34,75. Ofschoon de aanleg aan de gemeente veel meer heeft gekost, meent de Voor zitter na Ingewonnen advies te moe ten voorstellen op dit aanbod in te gaan. De palen en het draad zijn voor de gemeente waardeloos. Zonder discussie wordt tot verkoop be sloten. De vorige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen'. De commissie van onderzoek' van de gemeenterekening, bestaande uit de hee- ren Schuitemaker, Lubbe en Bakker, heeft rapport uitgebracht, waarin zij tot goed keuring adviseert. In verband hiermede wordt de rekening over 1909 voorloo- pig vastgesteld in ontvangst op f 33.226.27, in uitgaaf op f30.626.95, ba tig saldo op f2599,12. Ged. Staten hebben het raadsbesluit tot aangaan eener geldleening terugge zonden met de bemerking, dat de ter mijn van aflossing van 3S jaar te lang is, deze mag hoogstens 30 jaar bedra gen. Bovendien wenschen Ged. Staten' nadere toelichting, waarvoor het geld der leeniiig .moet "dienen. B. en W .hebben geen bezwaar de aflossing te brengen van f 500 op f 650. Nu toch het besluit gewijzigd moet worden stellen B. en W. voor de rente van 4 tot 4i/4 pCt. te verhoogen, om dat alle pogingen om het geld tegen 4 pCt. te leenen tevergeefs is geweest. De heer de Haan vraagt, of geprobeerd is geld bij „Gemeentecrediet" te krij gen. De Voorzitter zegt, dat hij ten slotte is g slaagd bij „Gemeentecrediet" het geld voor 4i/j pCt. te krijgen. Daarna wordt het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Het volgende punt is de straatver lichting. Tengevolge van den tramaanleg met dubbel spoor zijn de gaslantaarns, die stonden aan den kant van de Zandsloot, weggenomen en aan de andere zijde van den weg geplaatst. Zij staan dus langs een lijn. B. en W. stellen nu voor het aantal tusschen Huize de Pen en de Poelbrug met 6 te vermeerderen. Door de holle bochten in den weg is het be staande aantal onvoldoende, vooral met bet oog op het drjikke verkeer. De heer van der Spek vraagt, hoeveel lan taarns er staan en op welken afstand. De Voorzitter antwoordt, dat er nu 8 lantaarns zijn op 150 M. afstand on geveer. De heer Schuitemaker vindt het voorstel een uitstekende maatregel, eene meening, die de heer S i x onderschrijft, vooral .met het oog op de palen voor de electrische geleidingen dwars tusschen de rails. Vervolgens stellen B. en W. voor de lantaarns in de Leidsche buurt een half uur later te blusschen. 't Geschiedt nu om 11 uur; de laatste tram vertrekt half twaalf uit Leiden 't is dan beter dat de gemeente nog verlicht is. Ook hiertegen hebben de raadsleden geen bezwaar, evenmin als tegen een extra vergoeding- ad f 10 's jaars voor de beide beamb ten, die de lantaarns moeten blusschen. Dit bedrag vond men niet te hoog; de heer de Haan verklaarde grifweg, dat hij het er niét voor zou doen. Bij 't zelfde onderwerp behaalde het nieuwe raadslid zijn eerste succes. Want B. en W. hadden nog een puntje over de straatverlichting. Meermalen was in den Raad er op gewezen, zeidc de V o o r- zitter, dat op gevaarlijke punten eeni ge lantaarns des nachts moesten door branden. Daarom stellen B. en W. thans voor te bepalen dat de lantaarns op de volgende 5 kruispunten pas des mor gens zullen worden uitgedaan: nl. lo. bij Huize de Pen, 2o. Van ouds de Paar- denbrug, 3o. Hoek Schoolsteeg (bijde heer Rübenkamp), 4o. Driesprong en "5o. Groenesteeg. De heer S i x brak een lans voor den Rijnsburgerweg. Men heeft daar zoo'n scherpe bocht, ongeveer bij Pomona, en nu zou spr. daar een lantaarn willen laten doorbranden als richtingspunt voor vreemde voertuigen of voetgangers. De Voorzitter trok eerst een bedenke lijk gezicht en wilde op de kleintjes pas sen. 't Was niet zoo heel noodig. De Rijnsburgerweg loopt toch in ,.een rechte lijn met een boebt erin". Toen echter de heeren Boon, Lubbe en van der Spek het idéé van den beer Six aan prezen, omdat het een hoofdweg geldt, zeide de Voorzitter, dat B. en W. „gaarne" het amendement-Six overna men. Alle voorstellen werden goedgekeurd. De keien uit den Leiderweg zullen gelegd worden in den weg naar de los- plaatst aan het kanaal. De weg wordt over de geheele breedte bestraatde allerslechtste keien zullen er uitgedaan worden. De begrooting voor 1911 wordt den Raad aangeboden en gesteld in handen der Commissie, welke ook de gemeen terekening heeft onderzocht. x Tot leden van het stembureau ter ver kiezing van een lid van den gem.-raad (vac.-Dulvenvoorden) worden benoemd de heeren J. C. Spaargaren, voorz., "J. Schuitemaker en H. van de Spek. Daarna gaat de Raad in Comité-gene raal ter bespreking van Schoolgeld, Mid delbaar Onderwijs, De Leidsche straat weg, en Uitbreidingsplan. Na ruim anderhalf uur in comité-ge neraal te hebben vergaderd, besluit de Raad achtereenvolgens, zonder discussie: Inzake het schoolgeld der buitenleer lingen van de H. B. Scholen van Leiden, te trachten met die gemeente een rege ling te treffen als tegemoetkoming in.de kosten van die school. De Rijnsburgerweg kosteloos in eigen dom en beheer bij de gemeente over te nemen en de tol tevens op te heffen. Inzake het uitbreidingsplan zijn ver schillende bezwaarschriften ingediend: De Wed. Boenders, die een perceel grond aan den straatweg heeft, wordt te zeer getroffen door de daarop gepro jecteerde straat, 't Blijkt dat reclainante de woningwet aan haar zijde heeft, zoo dat de geprojecteerde straat vau'het uit breidingsplan wordt afgevoerd. Het indertijd door ons medegedeel de adres van de heer Jesse, die feitelijk een geheel nieuw plan wenscht, wordt voor kennisgeving aangenomen. Er be staat toch niet de minste aanleiding om een veranderd plan te ontwerpen. De heer Lubbe heeft zelf een plan van bebouwing van gronden voor het Wil- helminapark ingediend, dat beter is dan het uitbreidingsplan. Daarom besluit de Raad het uitbreidingsplan in den geesi van adressant te wijzigen. De Gemeente Leiden heeft opgemerkt, dat het projecteeren van straten op de terreinen van het nieuwe ziekenhuis en voor Endegeest geen doel heeft. Daar om worden deze straten geroyeerd. Om tegemoet te komen aan de bezwa ren van den heer Rübenkamp zal de op zijn terrein geprojecteerde straat ver legd worden, zoodat zij financieel minder nadeeling voor den heer Rübenkamp is. Hiermede is de agenda afgehandeld. Bij de rondvraag zegt «de heer van der Spek, dat het hem getroffen heeft, dat de gemeente alleen in het „Leidsch Dagblad' adverteert. Ook „De Leidsche Courant" wordt tegenwoordig in Oegst- geest gelezen en snr. acht het daarom voor de gemeente van belang, ook in deze courani''de gemeentelijke annonce's te plaatsen. De Voorzitter zegt de zaak bij B. en W. ter sprake tc zullen brengen. Tot dusverre meende B. en W. dat het „Leidsch Dagblad" 't meest gelezen was. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering. Een dyna in ietaanslag. Men meldt uit Heerlen aan het „Huisgezin" Zaterdagavond had alhier in de Willem- straat een dynamietaanslag plaats, waar door de vensterruiten en de gevels in die straat gedeeltelijk werden vernield. De dader had gelegenheid te ontvluchten. Een veroordeeling. De cor respondent van „Het Hbld." te Batavia seint, dat mr. Vorstman te Makassar, ver oordeeld is tot zes maanden hechtenis wegens valschheid in geschrifte. Verhooging vleeschprijzen. Ook te Vlissingen hebben de slagers den prijs van het kalfsvleesch met 10 cent per kilo verhoogd. Katj'esspei. Maandag middag is op het Bolwerk te Rotterdam, tusschen eenige pakken hooi de veedrijver J. ,T. F., wonende in de Tollenstraat, bewus teloos op straat liggende gevonden. Stoei ende met andere veedrijvers was hij ge vallen, waarbij een 50 Kilogram zwaar pak hooi op hem viel. Het bleek, na zijn overbrenging naar het ziekenhuis, dat hij zijn halswervel heeft gebroken. V e c h t p a r t ij e n. In het gehucht Ophoven-Sittard is Maandagnacht zekeren St. bij een vechtpartij een oog uitgeslagen. In den nacht van Zondag op Maan dag zijn zekeren G. Neilen, uit het ge hucht Leyenbroek bij Sittard, 5 messteken in borst en schouder toegebracht, waar van 2 gevaarlijk. De marechaussee heeft nog de;.zelfden nacht als de vermoedelijke daders gearresteerd den beruchten J. B., uit Leyenbroek en zekeren G. M., uit Ophoven. Te Zaandam hebben een twee tal schepelingen van het Duitsche stoomschip Hornosund een oude veete uitgevochten. Een hunner, zekere H., een Duitscher, is daarbij door den ander, een Nederlander, hoogst ernstig met een vlijmscherp mes aan het hoofd en in den buik verwond. Zijn toestand is ernstig. De vermoedelijke dader is aangehouden. Zondagavond ongeveer halftwaalf heeft de marinier L., thuisbehoorende in de marinekazerne, den marinier G., van de Bellona, bij een twist in de Waagsteeg, te den Helder, een belangrijke snijwond onder het hart toegebracht. De dader is door de politie gegrepen en in arrest gesteld. Nadat aan den gewonde de eerste hulp verleend was, werd deze later per brancard naar het hospitaal vervoerd. Een schadepostje. Een te IJmuiden thuisbehoorende stoomtrawler keerde tusschentijds van de visscherij te rug met verlies van vischtuig, hetwelk men gekapt had omdat de bemanning vreesde dat het schip zou zinken. Het geval heeft zich in het kott als volgt toegedragenOp de visscherij zijn de, was men bezig het water afkomstig van het gesmolten ij: uit he.t schip te pompen toen men bemerkte dat he't schip water maakte. De eerste gedachte was natuurlijk dat het schip zou zinken. Een stoomschip werd in de verte gezien en ging men uit zucht tot lijfsbehoud daarop aansturen. Maar de vaart van den trawler werd ten zeerste belemmerd door het buiten boord hangend vischtuig. Goeden raad was duur, want men besloot gewoonweg dit vischtuig at te kappen en aan de zee prijs te geven het leven gold in dit ge val meer dan wat ook. Ten slotte kwam een snuggere bol tot de ontdekking diat de machine niet be zig was het overtollige water uit het schip te pompen, doch in tegendeel met alle kracht zeewater in het schip pornpde. Deze slimheid van het machinekamer- personeel kost der reederij aan verlies van vischtuig, plus schade van verloren vischdagen, plus smeltverlies van ijs, plus loon van de bemanning, plus verstookte kolen, enz. ruim f 1000. Een geheele stad gratis ver voerd. De Duitsche spoorwegdirectie voert thans onderhandelingen om een curiosum op spoorweggebied uit dewereld te helpen. Het gaat om het privilege der stad Lauenburg gelegen aan de lijn Ham burg—Berlin, welke voor al haar inwo ners, zoomede voor het geheele goede renvervoer op het traject Lauenburg— Püchen, vrijvervoer geniet. Dit nu is geen schets, doch is de werkelijke waarheid. Toen de baan circa 55 jaar geleden ge bouwd werd, was Lauenburg een Deensch hertogdom dat stond onder de heer schappij van den koning van Denemar ken. Daar de lijn Berlin—Hamburg door het gebied van Lauenburg moest gaan was hiervoor de toestemming van den koning noodig, welke gegeven weid on der voorwaarde dat de lijn voorbij Lau enburg zou gaan. Technische moeilijk heden verhinderden dit echter, zoodat de lijn langs Büchen kwam te liggen en nu maakte de koning de voorwaarde dat er een afzonderlijke lijn Lauenburg—Büchen gemaakt moest worden, waarover alle inwoners benevens de te verzenden goe deren gratis vervoerd moesten worden. Deze voorwaarde werd geaccepteerd en later door de Duitsche baan overgenomen. In den loop der jaren ontstonden echter eigenaardige moeilijkheden en nu ismen bezig te onderhandelen om deze voor waarde af te koopen, waarvoor alvast een statistiek over de laatste 20 jaren wordt samengesteld. (Vliegend Wiei.) Crippen. Gister is voor het politiehof in de Bowstraat een begin ge maakt met de behandeling van de zaak van Crippen. Zij maakte nogal indruk; het meeste sensatie verwekte de ver klaring van inspecteur Dew, dat hij Crippen ermede in kennis had gesteld verplicht te zijn hem te boeien, omdat hij onder de papieren van Crippen er had ontdekt, die wezen op een plan iot zelfmoord. Overigens kon Dew weinig toevoegen aan hetgeen al bekend gewa den is. Dew moest bekennen, dat Crip pen zieh zoo bedaard mogelijk l^d gedragen, nadat hij in hechtenis was genomen. Hij had hoegenaamd geen moeite veroorzaakt. Crippen's eenige'zorg was mej. Le Neve. Hij verzekerde aan Dew, dat mej. Le Neve niets van te voren er van afwist, en zeide verder: Mej. Le Neve is drie jaren lang mijn eenige troost geweest. Algemeen wordt veronderstelt, dat ofschoon mej. Le Neve mede terecht staat wegens moord op mevrouw Crippen gepleegd, zij ten slotte zich alleen zal moeten verantwoorden over medeplichtig heid-na de misdaad, door met Crippen te heulen. Het politiehof was natuurljjk overvol tegenwoordig waren tallooze persmannen en teekenaars, wier teekeningen de geheele pers vullen. De zaak is tot de volgende week Dinsdag verdaagd. AARLANDERVEEN. Bevallen: M. v. Dol- der geb. Beijen, z. ALFEN. B e v a 11 e n G. Verruijt-de Jager d. M. van der Vis Dirkzwager, z. J.Folmer- v. d. Graaf, d. M. C. C. Stigter-Vermeulen, levenl. z. Getrouwd: G. W. Vis, jm. 27 j. en IJ. Roodbergen, jd. 25 j. HAARLEMMERMEER. Getrouwd: J. Schuyer en G. Intveld. Bevallen: J. van Es-De Visser, d L. W. van Duuren-Wakker, d. J. Bouterse-Van Oudenaarden, z. C. Zomer-Lamboo, d. D. Schalk-Krap, c. Overleden: Th. M. Schuylenburg 74 i. H. Markus 19 m. LEIMUIDEN. Bevallen: C. van Reijnen- Damman, d. Ondertrouwd: J. Kinkel jm 29 j. te Rijn- saterwoude en G. v. Dijk jd. 28 j., alhier. Getrouwd: Bernardus Johannes Penning de Vries jm 27 j. te Rijnsaterwoude en Maria Joanna de Hollander jd. 22 j. alhier. Overleden: Clazina, d. van C. Th. Beuk en W. van Rijn 3 j. NIEUWVEEN. Bevallen: J. Zemel-Booy, d, -- E. v. d. Lee-Bon, z. OEGSTGEEST. Ondertrouwd: Hendrik Willem Blote, 26 j., te Oegstgeest en Harmina van Peer 22 j., te Leiden. Getrouwd: A. Wendt en C. W. J. Erenst. J. van Tol en P. Duindam. Geboren: Cornelis, z. van D. J. Bos en A. Beerta. Quirmus Simonius Wilhelmus, 7. van A. Olsthoorn en M. M. Kruik. Leentje Johanna, d. van H. van der Luit en T. van der Zwart. Willem en Arie, zoons van J. A. Versteeg en W. Neervoort. Doetje Johanna, d, van J. Wierstra en J. Smit. -- Wilhelmina, d. vanP.J. Kuiters en H. Kroon. -- Jan, z. van J. Huijsman en F. van den Honaard, Pieter, z. van A. Kop en M. van Klaveren. -- Maarten, z. van H. van der Werf en L. van der Werf. Jan, z. van J, van der Meij en G. Varkevisser. Overleden: Petronella Marie Witteman, 33 j., echtg. van W. Zandbergen. Dirkje Stra- vers 10 md. Maria Johanna Kramers, 40 j.ie Leiden. Johanna Louise van Oostendorp 36 j. OUDSHOORN. Bevallen: S. R. Hagman- Scholten d. Overleden: S, Schouman, 82.j. wed. van J. P. Engel. RIJNSBURG. Geboren: Johanna, d. van P. de' Mooij en J. de Vink. Willem, z. van W. Zandbergen en J. v. d. Mey. Ondertrouwd: L. J. H. Schiekendansjm. 21 j., te 's-Hertogenbosch en A. 1. Koekebakker qd. 27 j., te Rijnsburg. M. v. Egmond jm. 27 j. en G. v. Delft jd. 25 j. ZEGWAARD. Getrouwd: S. Reijersen jm. 26 j., en j, v. Daalen jd, 26 j. Overleden: Johannes Windmeijer 40 j,, echtg. van J. Hoogduin. ZOETERMEER. Geboren: Pieter Cornelis, z. van A. Verhoef en C. v. Muilem. Maria Catharina, d, van L. G. Duivesteijn en W. M. Reeuwijk. Ondertrouwd: P. J, van Loo wedr. 66 j. en A. de Wit wed. 49 j. Overleden: Theodorus Tunker wedr.65j. In de Sted. Werkinr. zijn opgenomen. DATUM. DAGEN. Vol. Kin- To taal. 21 Aug. Zondag 39 3 42 22 Maandag. 5U 1 bl 23 Dinsdag 52 1 b3 24 Woensdag bb 4 b9 25 Donderdag bb 2 b 26 Vrijdag b« 8 bb 27 Zaterdag b4 6 bü Uitlotingen. LOTEN BELGISCHE BUURTSPOORWEGEN 2H pet. a fr. 120 van 1885. Trekking 20 Augustus. Betaalbaar 15 Juli 1911 No. 52426 fr. 25,000; No. 134967 fr. 1000; No 61697 fr. 500; Nos. 44134 en 117330 elk fr. 250 De volgende Nos. elk fr. 150: 2671 969y 11152 33273 33652 38741 39341 47772 75938 97360 108684 123872 138973 143203 143947 176G72 193073 218189 240599 247058 STAD FREIBURG LOTEN ad fr. 10 van 1879 Serietrekking 17 Aug. Premietrekking 15 Sept. 60 Serieën: 439 487 787 995 1110 1157 1383 1414 1746 1759 1793 1994 2148 2248 2574 2652 3039 3147 3387 3413 3419 2590 3698 3948 4050 4055 4088 4167 4514 4528 4528 4593 4683 4712. 4715 4827 5092 57Ö8 5835 6058 6090 6138 6249 6250 6531 8026 8066 8072 8132 8438 8780 8807 9272 9445 9665 9796 9861 10143 10430 10616 10795

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6