Uit Stad en Omgeving. politie, die inmiddels gewaarschuwd, reeds beslag op kaarten enz. had gelegd. Gemeenteraad van Alkemade. Verg,adering van hedenmorgen. Voorzitter de heer F. H. van .Wichen, burgemeester. Aanwezig alle leden. Er zijn drie va catures. De yoorzitter opent de vergade ring. De notulen der beide vorige verga deringen worden gelezen en onveran derd goedgekeurd'. Ingekomen zijnde volgen de stukken Beschikking van de Directeur-Generaal der posterijen en telegrafie, waarbij mét jHigang van "1 Jajnuari 1911 de huur van het postkantoor en de directeurswoning Verhoogd wordt van f500 tot f600. Beschikking van den Commissaris der Koningin, waarbfj aan de gemeente als le bijdrage in de kosten van volkstelling zal Worden uitbetaald f 96. Dispositie van 'Ged. Staten, houdende goedkeuring van net gemeenschappelijk raadsbesluit van Alkemade en Woubrug- ge inzake de schoolgeldregeiing voorkin deren liit Woubrugge'te Alkemade school [jgjaandetot vaststelling van "het school- jgeldkoliier 3e kwartaal én '{oT"af-" en over schrijving dienst 1910. Mededeeling dat Ged. Staten aan den vergunninghouder, den heer v. 'd. Hulst ,te Oud-Ade voor den tijd van vijf jaar, toestemming hebben verleend, het ach terlokaal voor poldervergaderingen te ge bruiken, mits tijdens den duur 'dier ver gaderingen geen sterken drank wordt ge schonken. Verdoek van den heer P. Th. .Broek huizen te Oudewetering, om ontslag als assistent-brandimeesler, in verband met zijn benoeming tot raadslid. Beide be trekkingen zijn niet vereenigbaar. B. en (W-. hebben het verzoet ingewilligd en het ontslag eervol verleend. Verzoek van den heer J. ,Wortman, nachtwaker te Rijpwetering, om een ex tra toelage voor de door hem verrichte politiediensten. Daar dit adres ongezegêld is, kan het jniet in behandeling komen. B. en jW. zijn echter voornemens aan den nacht waker f5 gratificatie te geven. De heer Straathof stelt voor f10 te geven. De i V oo rzit te r meent -dat het beter is, f5 toe te kennen, 'tvolgend jaar kan men terugkomen. De toe te kennen gratificatie wordt laangehouden tot het einde der agenda.. Ged, Staten hebben ter fine van advies ingezonden voorwaarden, die zij voorne- fmens zijn te .verbinden aan "iden aanleg voor toegangswegen naar de stations der .Electr. spoor te Roelofarendsveen en 'te Oudewetering, wélke wegen later bij de gemeente in onderhoud komen. 'B. en |W. hebben een paar aanvullingen op dde voorwaarden voorgesteld, De Raad kan er zich na eériige discussie mede veree- Jgen. De bediening van"de in een der toe gangswegen te maken brug moet door ,de gemeente geschieden. "Beschikking van Tien Commissaris der Koningin, dat tot lid van het College van Zetters (vacature- A- J. v. dl. Zon) |is benoemd de heer P. v. d. Geest, aftr. 1 Jan: 1912. 'Deze mededeeliingen worden voor ken nisgeving aangenomen, voor zooverre er niets anders werd besloten. De geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden "(de heer P. Th. ^roekhuizen 1 ;en P. 'de Jong Czn., worden onderzocht 1 en dn orde bevonden, zoodat tot toelating I Van die heeren wordt besloten. Tot lid van het Alg. Burg. Armbestuur Vacature A. J. vhV. Zon, aftr. 1913, wordt (benoemd de heer P. van der Geest, dde de benoeming aanneemt, j Tot lid van de reclam'ecommissie, hoof- 'delijken omslag, eveneens vacature v. d. J 'Zon, wt>rdt na vier stemmingen benoemd iele heer P. Kokshoorn, 'die idle benoe- inning aanneemt, j 't Ging bij deze stemming zonderling toe. De heer \'an"(leri Meer, Biie bij die L3e stemmnig met .4 stemmen in her- stemming kwtajn, met den heer Koks- j hoorn, die^ 2 stemmen bekwam, "kreeg ï>ij de 4e stemming niet'één stem, zoo- |idiat de heer Kokshoorn met algemeene stemmen (n.l. 6) werd Jjenoemd. Aan dien heer J. A. J. van Ginhoven ■werd eervol ontslag verleend als lid der ^Commissie tot Wering vCSchoolverzuim Jte Oudewetering en in zijn plaats be- frioemd de heer A. van Kalken, hoofd der j[christelijke school. Met den hleuwbe- [iroemd.e hadden B. en W. aanbevolen j |de heer J. Brouwer, predikant te Oude- [wetering. Vastgesteld wordt 'tSuppl. kohier hou fdenbelasting 1910, tot een bedrag van S 10. Vastgesteld worden "de staten van on- (fcrfbare en nog Te verhalen posten, welke •pin de vorige vergadering waren aange houden. Hierover was advies ingewon nen van den gemeenteontvangerde mees jte belastingschuldigen zijn onmachtig, Sommigen onwillig ofm te betalencfe Matsten (zullen gedwongen worden het Verschuldigde te voldoen. De achterstallige schoolgelden over [1908 van Lei mui den worden oninbaar ver Iklaard; het hoofd [der school te Oude wetering zal worden aangeschreven ge volg te geven aan "de reeds vroeger gege- Jven order de kinderen uit Leimuiden na •1 October niet meer'toe te laten als geen Schoolgeld wordt betaald. Anders zal het Schoolgeld dier kinderen desnoods van jhet salaris van het hoofd der school af gehouden .worden, omdat ide gemeente Leimuiden geen regeling wil treffen. De Commissie voor onderzoek van de gemeenterekening dienst 1909, heeft de ze onderzocht en in orde bevonden. Con form haar a'dfvies stelt de Raad de reke ning vast in gewone ontvangsten op f 41.545, in gewone uitgaven, op f 40.543 batig saldo f 1.001.65, buitengewone ont vangsten f 13.006.89, buitengewone uit gaven f 12.516, batig saldo i 490.8$. Daarna wordt aangeboden ide gemeente begrooting voor 1911. De heer Bon da vraagt overlegging fvfain een staat van nog ujit te voeren en nieuw uit te voeren werken der gemeen te-eigendommen. De Voorzitter zeg't, idiat de ge meenteopzichter eerst hedenmorgen dien staat heeft ingeleverd', dondanks spr. daar om herhaaldelijk heeft verzocht. De heer Bon da heeft bepaalde werkzaamheden op het oog, die verricht moéten woraen. De Voorzitter zegt, dat dit alles na der bij de begrooting kan worden behan deld. De begrooting zal ter visie worden gelegd Goedgekeurd wordt eene af- en over schrijving dienst 1910 ad f 200, tenein de het restant der rekening van'den aan nemer der Onderwijzers weg 'jden heer S.tr.ijk, te kunnen voldoen. Volgens toezeggingln dé vorige Véf- gadering stellen B. en W. thans voor het tarief voor de Alg. begraafplaats terug te brengen ..als volgt: Voor personen van .12 jaar en ouder le fel. f40, 2c kl. f30, 3e kl. f20, en4e 5e klasse f 10. Voor personen van 112 jaar: le kl. f'20, 2e kl. f 15, 3c kl. f 10, 4e en *5e kl. f 5. Voor kinderen beneden 1 jaar le kl. f 12.50, 2e kl. f 7.50 3é kl. i 5, 4e en 5e kl. f 2.50. Voor de eerste categorie beteekent dit nieuwe tarief eene verlaging van het thans geldende recht f 10 voor elke klas se; voor de tweede categorie f 5 en voor de Tierde categorie f 2.50 verlaging voor elke klasse. De heer Bon da zou nog meer verla ging wenschen. De heer Los kan zich met het voorstel wel vereenigen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. niet tot meerdere verlaging kunnen advisee- ren. Anders zou uit de begrafenisrechten niet eens meer de jaarwedde van den doodgraver kunnen bekostigd worden, De heer Straathof meent, dat de wed den dan maar verlaagd moet worden. De Voorzitter acht het beter, eerst een jaar ide werking van het tarief af te wachten. Dan kan men verder zien. Het voorstel van B. en W. wordt daar na zonder hoofd, stemming goedgekeurd. De wijziging zal ingaan 1 Januari 1911. Daarna komt aan de orde de herzie ning van de verordening schoolgelden. B. en \V. stellen een matige verhooging voor van de toch reeds lage schoolgeld regeling, die gebaseerd is op den hoofd, omslag. Door hun voorstel zullen dege nen, wier belastbaar inkomen boven f500 is, méér gaan betalen dan thans. De ge raamde meerdere opbrengst zal f 60 100 bedragen. De heer Straathof wil uitstel van behandeling om de cijfers te kunnen bestudeeren. De Voorzitter licht de wijzigingtoe, betoogend, dat voor de-lagere klassen, de verhooging minimaal is. In de le, 2e en 3e klasse wordt het schoolgeld voor 2 en meer kinderen niet verhoogd. Veel studie kost het voorstel niet. Aanhouden is niet wenschelijk, omdat men anders moeilijk voor 1 JanuaiTTHaar komt. De heer van der Meer ziet niet in, waarvoor ouders met meer kinderen evenredig minder moeten betalen, dan degenen, die slechts één kind in school hebben. De 'heer Straathof blijft op aanhouding aan dringen voor Woubrugge hebben we het schoolgeld verlaagd en nu gaat men voor de ingezetenen het schoolgeld ver- hoogen. Na nog eenige discussie ^vordt (het voorstel aangehouden nader wordt be sloten, ook de verordening op de be grafenis echter nog op de volgende ver gadering aan te houden, evenals de .wij ziging der legesrechten. De Voorzitter merkt nog op, dat zulks niets anders is dan ophouden van werk. Teneinde de bochten in den rijweg aan het Zuiden van Nieuwe Wetering weg te nemen, stellen B. en W. voor met P. Straathof eene ruiling van grond aan te gaan, waardoor d^ heer Straathof eeni ge stukken grond krijgt, die de gemeente wederkeerig van de Electr. Spoorweg Maatsch. heeft ontvangen. De aanleg van den weg zal erge kosten medebrengen. De aannemer der werken voor de Electr. Spoor heeft f 1050 er voor gevraagd de gemeente-opzichter zond bij den aanvang der vergadering eene begrooting in van f 500. Maar ook dit bedrag komt sommigen te hoog voor. Dit punt wordt aangehouden. Wederom komt ter tafel het maken van een brug voor doorloopend verkeer nabij Oudewetering. De Directie der Electr. Spoor-Mij. had bericht gezonden daartoe alleen bereid te zijn als die gemeente ineens een bedrag van f 29.000 stortte. Nieuwe gezichtspunten leverde het de bat niet op. De heer Bon da wilde al thans toonen, dat de gemeente er iets, voor over had en stelde voor om de Electr. Spoorweg Mij. ten behoeve van deze brug een rentegarantie van f 500 ge durende 15 jaar toe te kennen. De heer van der Meer wilde de reeds toegekende rente-garantie ad f 1000 gedurende 15 jaar verlengen, tot 20 jaar bij uitvoering van het werk en de heer Straathof die wel iets voelde voor de brug, maar er niet zooveel voor over had als de heer Bonda, stelde voor f300 subsidie gedurende 15 jaar te ge ven. De Voorzitter die zich van ad vies onthield, deelde mede, dat pver de Spoorbrug een pad komt voor fietsers, voetgangers, vee, maar niet voor rij- en voertuigen. Het voorstel Bonda werd verwor pen met 71 st.; het voorstel Straat hof werd a a n ge n o in e n met 62 st. die van de heeren v. d. Meer en Bakker. Aangeboden wordt de verordening op het verkeer met motorrijtuigen en rij wielen in deze gemeente. Verboden zal zijn het rijden met auto's of motorfietsen op het voetpad van Nieuwewetering, ter wijl in de bebouwde kom "de maximum snelheid zal bedragen 15 K.M. Niet min der dan 9 bebouwde gemeentekommen worden in de verordening bepaald. Strafbepaling is f25 boete of 6 d. hechtenis als maximum. De heer Bonda vraagt of een be paling kan worden opgenomen, dat een auto bij aankomst van een rijtuig op 50 M. moet stoppen. De Voorzitter zegt, dat deze zaak in de wet en bij pro vinciaal reglement is geregeld. De vaststelling: van deze verordening wordt eveneens aangehouden tot de Vol gende vergadering. Het verzoek van de wed. Lemmers om een onderstands-gratificatie, waarop B. en W. aanvankelijk adviseerden afwij zend te beschikken, wordt na eene ver dediging voor inwilliging van het ver zoek door den heer v. d. Meer aange houden. De Voorzitter deed nl. het bemiddelings-voorstel de Wed. Lemmers de helft van de gewone gratificatie toe te kennen, waarover wethouder Bakker allereerst bespreking bij B. en W. noodig achtte. Bij de rondvraag vroeg de heer v. 'd. Geest het plaatsen van witte palen bij de brug van Rijpwetering en de heer van der Meer het plaatsen van de lantaarn op de reeds gestelde paal aan den Haven. Beide zaken zegde de Voorzitter toe. Daarna ging de Raad in Comité-gene raal ter behandeling reclames hoofd, omslag. LEIDEN, 31 Augustus. Koninginnedag. Wel 'hadden de weervoorspellingen on gunstig geluid en menigeen sloeg een bezorgden 'blik omhoog toen hij aan stalten maakte oinhet feestelijk rood-wit- blauw ten huize uit te steken, doch de liefde voor onze Koninginne liet zich door befloerste lucht niet weerhouden tot uiting te komen en dra wapperde overal het dundoek lustig in de flinke bries. Al vroeg in den ochtend zag men over al troepjes kinderen in de paaschbeste kleeren getooid met Oranje cocardes, pet ten en sjerpen, ja sommigen geheel in Oranje, rood wit en blauw. Door de achterblijvenden met afgunsti ge blikken nagestaard, vertrok om half- negen ide eerste groep der 1300 feest vierende schoolkinderen, door hunne on derwijzers geleid, naar het Bioscope the- ter, waar ze vijf kwartier aangenaami werden bezig gehouden door een zeer mooie voorstelling nu en dan onderbro ken cfoor tactaties. Men had die hé's en oh's van verrukking moeten hooien en bij het naar huis gaan, glunderde de pret nog in hun oogjes na en werd door het opgeworden gesnap tot luider uiting gebracht. Tegen twaalf uur had zich weder een groote menigte op en om het schuttersveld verzameld om zich te verlustigen in het militaire parade schouwspel, niet opgeluisterd, eilacie door de tegenwoordigheid, van het 4e dat in de kamp feestviert. Tegen tweeën verzamelden zich de kin deren weer aan hunne scholen vanwaar ze wederom onder geleide naar de Nieu we Beestenmerkt trokken, waar eenige liederen onder de geestdriftige leiding Van 'den heer Gt B. Duyster en met bege leiding van de muziek het stedelijk mu ziekkorps werden ten gehoore gebracht. Als clou der feestviering werd de Klep- permarsch van Morks ten gehoore ge bracht, een stuk dat een uniek efefet maakt. Men kon hooren dat de kinderen erin waren, en geweldig trotsch erop dat ze als onderdeel van een orkest mochten meewerken. De heer Morks heeft zich met deze compositie een standbeeld in het hart van iederen flinken Holland- sche jongen opgericht. Er werd prachtig gelijk geklepperd cn een woord van- huidie zij hier gebracht aan hen dié de vooroefeningen hebben geleid en aan den voortrcffclijken dirigent en aan de kinde ren die zich zoo van ganscher harte aan een behoorlijke uitvoering hebben ge wijd. Na deze uitvoering werd rnet muziek naar de Burcht getrokken waar hetzelfde programma nogmaals voor genoodigden werd herhaald en de kinderen getracteerd' werden. Tot leeraar aan de R. H. B. S. te den Helder, is benoemd Dr. B. M. van Dalfsen, leeraar aan de H. B. S. alhier. Aan de heeren R. Miedema, student in de godgeleerdheid en A. J. Leckie, wis- en natuurkundig student, beide aan de Rijksuniversiteit alhier, zijn voor het tjjdvak van 1 Sept. 1910 tot 31 Aug. 1911 van rijkswege beurzen toegekend ten bedrage van f 800 tot ondersteuning in (hunne studiën. .Hedenmorgen ongeveer kwart vc5or 12 had op ide Korenbeurs een ernstig ongëluk plaats. 'Mej. y. 'dl N., dje daar 'met hare twee kinderen liep, werd aan gereden ïdoor een bierwagen, met liet treurige gevolg dat haar 7-jarig zoontje werd overreden eri" bijna onmiddellijk een lijk was. Dr. Meuleman ijlings ontbo den, kon slechts den dood constateeren. Gisteravond om half zes is de stoomtram naar Noordwijk bij de Poelbrug aan den Rijnsburgerweg ontspoord. De locomotief was geheel uit de rails gewor pen en zou ongetwijfeld in de sloot voor de woning van den heer Jesse zijn terecht gekomen, hadde zij niet tegen een boom gestooten. Ook de goederenwagen was gedeeltelijk uit de rails gelicht. Spoedig had men de rails vrij gemaakteerst hedenmorgen echter kon men de locomo tief weer op de rails brengen. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Voor het examen hoofdacte is te 's Gravenhage geslaagd de heer A. Berk hof van Voorschoten. LEIDSCHENDAM. Zondag 28 Aug. vergaderde het bestuur der R. K. Cen trale Kiesvereeniging van Zoetermeer in Hotel De Zwaan- tc Voorburg. De agenda was, de verkiezing van een' eersten en tweeden secretarispennirig- meester rooster van aftreden, en vast stelling van het nieuwe reglement. Ge kozen werd als eerste voorzitter Dh. H. H. v. d. Plas van Wassenaar. Als tweede voorzitter Dh. L. Lemmers van Pijnacker. Als eerste secretaris Dh. J. H. Mulder van Leidschendam. Als tweede secretaris Dh. L. Hendriks (Damzicht) Voorburg. Rooster van aftreden om de vier jaren. 1912 Voorburg, Veen weg, gem. Stomp- wijk, Nootdorp, Pijnacker, Bergschen- hoek en Capelle a. d. IJssel. 1913 Was senaar, Veur, Leidschendam gem. Stomp- wijk, Benthuize, Moerkapelle. 1914. Moordrecht, Berkel, Rodenrijs, Bleijs- wijic, Zevenhuizen, Nieuwerkerk a. d. ljsel. 1915 Stompwijk, Zoetermeer, Zeg- waart Hilligersberg en Schiebroek. Het reglement zooals op de algemeene verga dering aangenomen, werd vastgesteld. De voorzitter sloot de vergadering on der dankbetuiging voor de goeide op komst. OEGSTGEEST. Gisteravond werd hooi- broei bemerkt bij den heer van Santen in den Broekpolder. Spoedig was de politie en de brandspuit van Poelgeest aanwezig, die de berg uitstak. Hierdoor werd ernstiger onheil voorkomen. WASSENAAR. In den ouderdom van 30 jaar is alhier overleden de heer Frans Rueb, bij leven lid der firma Rueb en Gleichman. Gemeentelijke Aankondigingen. Aan den Directeur der L. Zoutkeet en recht verkrijgenden is vergunning verleend tot het uitbreiden van de zoutkeet met 3 electronioto- ren voor het drijven van Centrifugaal, pompen en een luchtpomp, in het perceel Oude Singel No. 250. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Koninginnedag. Met meldt ons uit 's Gravenhage Een der hoofdvereischte voor de vie- rlrtg van een prettigen, opgewekten feest dag is het weer. Wel is het druilig, maar de zon komt enkele malen om den hoek gluren. En de andere vereischten voor de feest viering zijn er ook. De vlaggentooi aan alle openbare gebouwen, aan de woningen der vreemde gezanten en aan die van duizenden ingezetenen, geeft ons een feestelijk aanzien. In de Koekamp heerscht groote bedrij vigheid voor het groote kinderfeest dat het Haagsche comité van de volksfeesten duizenden kinderen aanbiedt. Een groot aantal arme Haagsche kin deren vierden het Konninginnefeest bui ten de residentie. Zij gingen dank zij de goede zorgen van de directie van de philantropische inrichting de Metropole per extratram naar Leiden en van daar naar Oegstgeest, om aldaar in een speeltuin zich; onder het genot van ver snaperingen te vermaken. Het voornemen bestond om tegen 6 uur met deze kinderen in de stad terug te keeren. Zij gaan dan naar de versierde zalen in de Metropool en ontvangen daar ieder twee koeken ter uitreiking aan de huisgenooten. De Minister van Buitenlandsche zaken, gisteravond uit het buitenland al hier teruggekeerd, vereenigt hedenavond ter eere van Koningin's verjaardag de hoofden der buitenlandsche missiën alhier en andere autoriteiten aan een gala-maal tijd ten zijnen huize. Aan talel zijn genoodigd de gezanten van Rumenië, tevens deken van het di plomatieke corpsvan Frankrijk, Italië, Japan, Spanje, Brazilië, Duitschland, Noord-Amerika, Portugal, Rusland, Tur kije, Argentinië en België. De Heilige Stoel, Uruguay, Oostenrijk- Hongarije en China zijn aan dit feestmaal door de tijdelijke zaakgelastigden ver tegenwoordigd. Voorts zijn gastenjhr. van Weede, gezant te Rome; Ridder van Rappard, gezant te Tanger; beiden met verlofjhr van Citters, gezant ter beschikkingmr. van Hannema, secretaris-generaal bij het Departementgraaf van Limburg Stirum, gezant en chef van 'sMinisters Kabinet; jhr. Michiels van Verduijnen, gezantschaps attaché jhr. mr. van Haersma de With, beiden werkzaam aan het Departement De Staatsspoortrein van 9 u. 54 min. vertrok hedenochtend met een tweetal wagons waarin de dames en heeren, ge noodigden op het voormiddaggalamaal zich naar het Loo begaven. Het zien van dien stoet van hoogwaardigheidsbeklee- ders, ministers, officieren enz. allen in gala-ambtsgewaad, was iets buitengewoons voor de velen, die zich bij het station en op het perron bevonden. De Minister van Waterstaat, de heer Regout, was voornemens heden na terug keer van het Loo ten 5 uur via Utrecht naar Brussel door te reizen ten einde aldaar eenige dagen door te brengen o. a. tot bezoek der wereldtentoonstelling. Naar wij vernemen, is bij het ver- leenen van Koninklijke onderscheidingen ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin ditmaal afgeweken van de veelal gevolgde gewoonte om voor eene decoratie alleen die personen uit de arbeidende klasse voor te dragen, welke op een zeer langen diensttijd bij éénzelfden patroon konden terugzien. Men heeft ditmaal echter ook gemeend voor eene onderscheiding personen in aanmerking te doen komen, die zich bijzonder verdienstelijk hadden gemaakt in het uitvinden of toepassen van veilig heidsmaatregelen bij machines en arbeids- werktuigen. In dit verband is de Oranje- Nassau-medaiHs Jh zilver toegekend aatv. T. C. de Bruyn, meesterknecht bij de Amsterdamsche Metaalwarenfabriek en aan H. van der Bos, meesterknecht bij de firma Grassou Co., meubelfabri kanten, beiden te Amsterdam. Beide per sonen hebben er in hunne positie zeer veel toe bijgedragen, om de gevaren, die de machinale beroepsbezigheid aankle ven, in hunne omgeving zooveel mogelijk tot een minimum te beperken. Friesch Vee voor Japan. Men seint ons uit Leeuwarden: Alhier zijn 3 Japansche heeren afge stapt, om voor hun Gouvernement Friesch fokvee aan te koopen. Per automobiel werden rondreizen door de Provincie gemaakt. Marktberichten. ROELOFARENDSVEEN, 30 Aug. Groenten- veiling Tuindersbond „Eendracht maakt Macht Aangevoerd 0 zak peulen, zak doperwten, zak capucijnen, 72 zak snijboonen, zak bsonenstek, 9 zak princesseboonen, 1209 halve H.L. augurken. Prijzen als volgt: peulen f 0.-, doperwten, f 0.—, capucijnen f 0.ii f .0 per 10 KG., snijboonen f 020 a f Ml boonenstek 00 a f 0.00. princesseboonen f0.85 f 1,20 p. 1-KG., Augurken: fijn le soort f2.20 a f6.00, 2e soort, f 0 00 a f 0.— fijnbasterd f 1.65 a f 2.45 Basterd le soort f 2,05 a f0.— 2e soort f 1.25 aO,00 Grof le soort f 1.15 i f 1.20,2e soort f 0.— h —.0, Bommen f 1.10 h f 1,15, stek 85 a 90 c, per halve H.L. TER AAR, 30 Aug. Groentenveiling „Tuinders- bond", snijboonen per 12 kilo. 656 zak f 0.22 0.24, prinsenboonen per 11 kilo. 300 zak f 0.43 h 0.68. „Ter-Aarsche Augurken veiling aangevoerd: 456 halve H.L., augurken fijn f 2.75" a 2.85, fijn basterd 2.20 ii f 2.35, basterd f 1.80 a f 1.90, grof f 1.10 i f 0.00, bommen f 0.80 a f 0.00, stippel f 0.— a f 0.00. Alles per halve HL. Augurkenbond „Bid en Werk". Aangevoerd: 406 halve H.L. augurken. Fijn f 2.80 a 3.— per U H.L. Fijnbasterd f 2.25 a f 2,35 p. Yi H.L, Basterd f 1.95 a f 2.00 p. h H.L. Grof f 1.15 a f 1.20 p. y% H.L. Bommen f 0,90 a f 0.00 p. H H.L. stippel f0— Af0.Alles p. halve H.L. 1 en 3 Sept. geen veilingen. HAZERSWOUDE, 30 Aug. Veiling V.P.N. De eieren zijn gestempeld V.P.N. Kipeieren f 4.90 a f 5.— per 100. Hanen f 0.70 f 0. Kropsla f 0,03 a f 0,05 per 5 kroppen. Komkommers f0.03 a f0.04, per stuk. Witte kool f 0.03 a f0.05 per stuk. Roode kool f0.05 per stuk. LOOSDUINEN, 30 Augustus. Groentenveiling De volgende prijzen werden betaald: Bloemkool, le soort f 0.— a 0.—, 2e soort f o.a 0.—. Komkommers, Engelsche le soort f 1.30 a 4.50, dito 2e soort f 0.20 a 0.40. gele le soort f 2.20 a f 3.50, dito 2e soort f 0 60 a 0.80. Kool roode f 2.50 a 2.90. Savoye f 3.50 a 4,46' Salade le soort f 0.20 a 0.30, dito 2e soort f 0.10 a 0.16. Peen le soort f 1.70 a 2.10, dito 2e soort f 1.00 a 1.10. Andijvie f 0.40 a 0.70. Kroten f 1.00 a 1.30, Prei f 0.80 a 1.70, Rabar ber f 2.10 a 2.30, Kervel faSelderij f 0.70 a f 0.80, Peterselie f 0,40 a 0.90 per 100. Spinazie 8 a 14 c., Zuring 5 a 7 c., Postelein f 12 a 13 c., Stoofsla a c., Komkommer- stek 3 a 10 c.( Boonenstek a c.appelen f o.— a —.0, peren f 0— h f —.0 per ben, Prinsessenboonen f 0.24 a 0.49, Snijboonen f 1.00 a 1.35 per 1000. Groote Boonen a c., Erwten f 0.40 a 0.90 en peulen f 0.— a 0.— per mand. Tomaten le soort f 7.50 a 10.40, 2e soort f 4.80 a 6.90 per 50 kilo. Perziken lc soort f 15.00 a 20.—, 2e soort f 2.30 a 9.00 per 100. Meloenen a - c. per stuk. SNEEK, 30 Aug. Ter veemarkt waren de aanvoeren en prijzen als volgt: 189koeien f 100 a 280, 5 stieren f80 a f 150, 462 kalveren f 10 65, 132 schapen f 16 a 32,— 57 lammeren f 12 a 18, 358 varkens f 25 a 90, 130 biggen f 8 i 14, paarden f00 a 0. PURMEREND, 30 Aug. De aanvoeren en prij zen waren heden als volgt: 808 runderen, vet vee 68 a 80 c. per kg, 39 paarden, 180 vette kal veren 90 a 120 c. per kg., 284 nuchtere f 13.— a 28,— per stuk, 262 vette varkens 54 a 58 c, per kg., 66 magere dito f 24 a 35, 275 biggen f 10 a 15 per stuk, 3138 schapen en lammeren Handel matig. WOERDEN, 31 Aug. Aanvoer ter kaasmarkt 346 partijen. Prijs Goudsche kaas le soort f 29 a f32,50. id. 2e soort f26 a f28,50, id. zwaar dere f30.00 a f32,00 Edammer kaas le soort f— a f —.00, id. 2e soort f 00.00 a f 00.00, Goud sche gestempelde f29 a.00. Alles per 50 kilo. Handel matig. AMSTERDAM, 31 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 147 vette kalven, le kw. 120 ct., 2e kw. 210—0 ct., 3e kw. 105—0 ct. per K.G.—0 melk en kalfkoeien f —0-000 per stuk. 26 nuchtere kalveren f 12—17 per stuk. schapen f per stuk. 489 vette varkens, Holl. le kw.56—58 le en 3e kw. 5455 ct. per K.G, Geld. en Overz. niet aangevoerd. LONDEN, 29 Aug. Geslacht vee. De aan- voer ter Central Meat Market bestond heden uit 60 ton Schotsche runderen, 137 zijden uit Liverpool, 200 achter- en 210 voorbouten uit Amerika, alsmede 3900 achter- en voorbouten uit Argentinië. Handel zeer traag. Runderen, schapen en lammeren flauw, Varkens en kalve ren schaarsch en duur.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3