(Jit Stad en Omgeving. d-e .stijging dier gewone inkomsten f 562,264.321/2 tegenover een stijging van niet meer dan fl79.137.35V2 van 1909 op 1910. Het is derhalve mogelijk gebleken de begrooting van 1911 sluitend tc ma ken zonderbelastingverho oging d.w.z. indien bet stelsel van den hoof dei ijken omslag ware behouden, zou de het percentage 31/2 ook voor 1911 kunnen zijn gehandhaafd. De „Inkomstenbelasting" is derhalve geraamd op de vermoedelijke opbrengst van 31/2 pCt. heffing van den hoofde- lijken omslag, zijnde f2.150.000. Voorts wordt gerekend op de heffing fing van40 opcenten op de belasting op het gebouwd 10 opcenten op die op het ongebouwd; 50 a 130 opcenten op het personeel. Loodwit-gebruïk. Naar aanleiding van bet eindrapport der Loodwitcommissie heeft de minister van Waterstaat besloten dat, ter voorko ming van schadelijke uitwerking van het op bet werk aanmaken van 'droge loodwit- verf voor de gezohndheid der betrokken werklieden voor rijkswerken het benoo- diigde loodwit moet worden betrokken van een fabriek, welke het aflevert in zui vere, belegen lijnolie. LEIDEN, 27 Augustus. Jonge Garde. De R. K. Propagandaclub „De Jonge Garde" hield gisteravond een algemeene vergadering in het gebouw van den R.-K. Volksbond. De vergadering werd geleid door den heer J. P. de Bruijn, als waar nemend voorzitter. Nadat de notulen door den secretaris waren voorgelezen en on gewijzigd werden goedgekeurd, volgden eenige mededeelingen. O. m. herinnerde de voorzitter aan de dezen zomer gehou den verkiezingen. Gaven deze over het algemeen reden tot tevredenheidde niet-verkiezing van onzen katholieken can- didaat was voor ons eene teleurstelling. Onze werkende leden hebben evenwel goed gewerkt. Van den heer P. H. Faes was een schrijven ingekomen, waarin hij zijn ontslag nam als besfuurslid. Voor de vacature-Kerstens was bij den Secreta ris een lijst ingekomen, waarop als be dt stuurslid werd voorgedragen de heer H. W. Spendel. Volgens reglement werd deze gekozen verklaard. Na stemming werd in de tweede va cature voorzien door de verkiezing van den heer F. Feld. Hierna werd de vergadering geschorst. Na heropening deelde de waarn. voorzitter mede, dat door het bestuur als voorzitter gekozen was de heer Spendel. In eenige welgekozen woorden werd de heer Spendel door den waarn. voor zitter geïnstalleerd en aanvaardde vervol gens op welsprekende wijze het voorzit terschap. Spreker dankte voor het vertrou wen in hem gesteld en voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken. Vertrou wende op de medewerking van bestuur en leden hoopte hij „De Jonge Garde" wederom krachtig en sterk te maken. Na een krachtig applaus hield de Geestelijk Adviseur, de WelEerw. heer Borsboom eene hartelijke toespraak, waarin Z.Eerw. èn den voorzitter èn de vereeniging ge luk wenschte met deze verkiezing. Nadat vervolgens nog eenige punten van meer huishoudelijken aard waren behandeld, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze met gebed gesloten. Naar aan de „Noordbrabanter" uit goede bron bekend is, is Leo B a 1 e t, die sedert geruimen tijd teekenen gaf van gekrenkte zinsvermogens, als ver pleegde opgenomen in het zenuwlijders- gesticht te Venray. De le Luitenant Holland van het 4e Regiment Infanterie is door den com mandant der le Divisie benoemd tot Officier voor speciale diensten bij dat Korps. De buitengewoon hoogleeraar Prof. Dr. S. G. de Vries, Directeur van de Rijksuniversiteitsbibliotheek zal op 10 October a.s. den dag herdenken, waarop hij 25 jaren geleden bevorderd werd tot doctor in de Klassieke Letterkunde. Het proefschrift, na welks verdediging de promotie plaats had, was getiteld „Epi- stula Sapphus ad Phaonem". „Staatscourant" no. 200 bevat de Gewijzigde statuten van de Naaml. Venn, igarenfabriek voorheen Voorhoeve van Ravesteijn, alhier. Zondag 28 Augustus zal Geertruida Hoppel haar zilveren jubilé als dienst bode bij de familie Korevaar aan den Witten Singel herdenken. Al dien tijd heeft zij trouw en met toewijding haar taak vervuld, zoodat het haar op haar feestdag niet aan bewijzen van belang stelling zal ontbreken. Men verzoekt ons 'de aandacht (te vestigen, dat de Ambachtschool blijkens achterstaan die annonce, weder de inschrij ving voor nieuwe leerlingen heeft geo- pond. Op die school bestaat de gelegenheid oin jongelieden op te leiden tot bekwame [Timmei lieden, Meubelmakers, 'Modelma kers, HuLssmeden, Machinebankwerkers [Vuurwerkers en Huisschilders. Voor aanstaande steenhouwers bestaat gelegenheid het teek en onderwijs te vol gen, in hoofdtaak het ornament- eai Ietter- tegkenefla j Aan onvermogende leerlingen worden de benoodigde leermiddelen kosteloos ter beschikking gesteld. De cursus duurt drie jaar en onvermo- genden worden kosteloos toegelaten. Meergegoeden betalen schoolgeld. "De inschrijving is geopend in de eer ste helft der maand September, lederen werkdag vanyi0-r-2 uur, in de séhool aan den Haagweg. Gisteravond omstreeks 5 uur viel het 8-jarig zoontje van den heer K. in de Beestenmarkt, bezig zijnde vischjes te scheppen. Hij werd echter spoedig op het droge gebracht. AARLANDERVEEN. Tergelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, op 31 Aug. zal het Fanfarecorps Cresendo in de Dorpstraat eenige feestnummers ten beste geven. Het uitsteken der vlaggen door de ingezeten, zal de vroolijkheid ver- hoogen. Ten nadeele van C. de B. alhier is te Leiden, uit een Café gestolen en rijwiel, zoodat de B. genoodzaak was de reis met een andere gelegenheid te vervolgen. Aangifte bij de politie gedaan. ALFEN AAN DEN RIJN. Bij het be stuur der Martha-stichting is een gift van f 2000 ingekomen voor den verbouw der der stichting. ALKEMADE. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan het gezin van den milicien J. Borst van het 4e Regiment- Infanterie vergoeding ingevolge art. 113 bis der Militiewet toegekend tot een be drag van f 0.60 per dag. HAZERSWOUDE. De kostelooze in- en herinenting zal plaats hebben op Don derdag 1 September des voormiddags tusschen 9 en 10 uur ten huize der ge meente geneesheeren. Bij den schoenmaker P. de B. is een zilveren horloge uit de werkplaats ontvreemd door een onbekende. Eergisterenavond is een heei uit Den Haag door verkeerd uitwijken met zijn fiets in het Westeinde te water geraakt. De omwonende hielpen den drenkeling niet alleen zijn fiets opzoeken, maar voor zagen hem ook van droge kleeren, waarna hij de reis per trein verder maakte. HAARLEMMERMEER. Onder een kudde schapen van den landbouwer J. J. Stok man te Vijfhuizen doet zich bij een 4-tal dieren de zoo zeer besmettelijke ziekte van z. g. „rotkreupel" voor. De dieren zijn afgezonderd van de kudde, terwijl van gemeente-wege een waarschuwings bord is geplaatst. H1LLEGOM. Op de Bloembollenbeurs waren maar 179 bezoekers aanwezig.dat is aanmerkelijk minder dan de vorige weken. De handel bleef buitengewoon traag en het laat zich dan ook aanzien, dat de beurs dit jaar vroeg zal worden gesloten. Tot onderwijzer aan de school met den bijbel alhier, is benoemd de heer C. Venemans van Winterswijk. KATWIJK AAN DEN RIJN. In tegen stelling met de vorige verhuring, zullen, naar men ons van betrouwbare zijde me- dedeeld, de landerijen in de „Plaats van Baron van Wassenaar van Catwijck dit jaar niet over 5 doch voor 10 jaar tege-r lijk worden verhuurd. Tevens zal in over leg en met behulp der volgende huur ders alles in het werk gesteld worden om in den a.s. winter de gronden te zuiveren van de zoo gevreesde tulpen ziekte de kwade plekken. Waarschijnlijk zal dit geschieden door het toepassen van het tot nu toe het best gebleken middel, n.l. de grond van 3'tot 4 steken uitgra ven en dien grond verwijderen, waarna de kuilen gevuld worden met zuivere onaangetaste aarde. Niet ondienstig zal het dus zijn de huurders er op te wijzen, dat zij, ten geringe van hen zelf of andere huurders reeds nu die bewuste plaatsen door middel van latten afzetten. Woensdag a.s. op den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina geeft de harmonie Katwijk een uitvoering in de tent bij „Hotel de Roskam". Van verdere feestelijkheden in ons dorp, ouder ge woonte, gewoonte, geen sprake. KATWIJK AAN ZEE. Met den bouw van ons nieuwe Gasthuis is een begin gemaakt. Dit gebouw, dat zal verrijzen naast het weeshuis, f 40.000 zal kosten en opgetrokken wordt door den aannemer L. Kruit alhier, belooft een sieraad voor de gemeente te worden. Nog dit jaar denkt men met de werkzaamheden ge reed te komen. LISSE. Naar wij uit goede bron ver nemen bestaan alhier plannen om een burgersociteit op te richten of beter ge zegd om de oude bestaande doch steeds kwijnende te reorganiseeren. Met het oog op den treurigen toe stand in den tulpenhandel had het bestuur van den afd. Lisse van het H. B. G. zich al meermalen afgevraagd zouden wij van dit jaar nog droge veilingen houden of niet? Ten slotte werd besloten tot het houden van dergelijke veilingen en werd de eerste hiervan bepaald op Vrijdag 9 September. Bij de directebelastingen wordt met ingang van 1 September de commies 2e kl. D. J. Brume verplaatst van Vlaardin- gen naar hier. NOORDW1JK. Bij den heer H. staat een pereboom voor de tweede maal in bloei. Wij meenen, dat de oorzaak hier voor is dat het boompje dit voorjaar eerst werd geplant en eenigen tijd daarna bloeide. NOORDWIJKERHOUT. Een openba- re vergadering van den Raad is belegd' tegen Dinsdag 30 Augustus as., des mor gens ten 11 uur. Wegens herstel van de brug óver de Fageler of Vogèisloot zai**de Lee- oï Bronkhorsterweg, gedurende 14 dagen voor het verkeer zijn afgesloten. Voor eenigen tijd reeds deelden wij mede, dat de Raad "dezer gemeente be sloten had den Piet Gijzenbrug 'door een vijftal lantaarns te doen verlichten. Thans kunnen wij m-ededeelen dat deze reeds zijn geplaatst, <en dat de lichtsterkte dezer lantaarns grooter zal zijn dan de overige in het doq>. De ouden hebben n.l. een lichtsterkte van 75 deze van. 100 kaarsen. Ofschoon het Retraitenhuis in zoo verre gereed was ,dat men met de Retrai- ten een aanvang kon nemen, bleven pr toch nog verschillende werkzaamheden te vei richten. Boven met de Centrale ver warming wilde het niet te best ;v-beten. Dezer dagen is men echter ook daarmede gereed gekomen en kon er proefgestoomd worden, welke proefneming' nu ooit uit stekend geslaagd is. OEGSTGEEST. Uitslag der Io'ingvoor de Nationale Militie, lichtnig 1911: 1. ,Th. S. Lubbe. 2. G. C. Ruijs. 3. W. C. C. Kielstra. 4. A. Rijsdam. 5 D. J. van Beek. 6. A. van Egmond. 7. W. Vieeken. 8. D. de Koning. 9. J. Stoorvogel. 10. D. Zandbergen. 11. J. Jesse. 12. J. P. Jimmers. 13. J. Slootweg. 14. T. A. de Groot 15. J. C. Backer Overbeek. 16. A. Zwaan. 17. A. A. L. M. Schiatmann. 18. J. A. van "Dissel. 19. J. Rijsdam.. 20. V/. D. van Kampen. "21. J. van der Plaag. 22. J. Ut 23. D. Schurtemaker. 24. H. A. de Gioot. 25. B. Haneveld. 26. J. van der Post. 27. P. J. van Leeuwen. 28. D. J. van Zomeren. 29. W. C. Koler. 30. D. W. Reüveilio. 31. J. C. J. Harzing. 32. H. M. Lugthart. 33. Th. [H. Riet veld. 34. J. Wesselius. 35. P. C. de Boer. 36. G. van Rij. 37. D. A. Driessen. 38. H. van "der Meij. 39. E. Verboom. 40. W. M. Vieeken. 41. J. van der Eijkel. 42. P. J. van der Voort. TER AAR. De Raad dezer gemeente is opgeroepen ter openbare vergadering tegen Maandag den 29sten Augustus om elf uur des voormiddags. De agenda be vat de volgende punten: 1. Ingekomen stukken2. Voorloopige vaststelling der gemeente-rekening over 1909; 3. Aan bieding der begrooting over 1910. VOORSCHOTEN. Gisternacht is er een partijtje veldvruchten gestolen ten nadeele van den tuinder G. v. d. Berg, VEUR. Bij J. de R., tuindef te alhier zijn twintig duizend snijboonen ontvreemd" WOUBRUGGE. Donderdagavond werd alhier in de zaal achter het „Oude Recht huis" een vergadering gehouden ter op richting van een coöperatieven vereeniging. De heer De Vries van Oudshoorn gaf een historisch overzicht van het ontstaan, verloop en nut van de coöperatie. Een voorloopig comité heeft zich daarna ge vormd en een aantal leden hebben zich opgegeven. Besloten werd om te komen tot het oprichten van een eigen bakkerij en voorloopig zich in contact te stellen met de coöperatieve vereeniging te Alfen. Onze bakkers zullen ongetwijfeld naar den „goeden" ouden tijd terug verlangen, den tijd, toen concurrentie onmogelijk was. In 1798 ondervonden onze bakkers hier zulke mededingers. Jacob Morits en Jan Haneman en de molenaar Stuijve deden bij den Municipalen Raad een klacht, dat de bakkers uit Roelofarendsveen hier in 't geheim brood verkochten. De dienaar der Justitie maakte aan die overtreding spoedig een einde. Oudtijds bepaalde de schout de brood- merken van iederen bakker, in 1667 waren in ons dorp vier bakkers, evenals nu, n.l. Swaneveld die een ruit op zijn brood moest afdrukken, van der Hidde een kruis, Verhoef een V en van Dam een H. Geregeld werd toen het brood van iederen bakker gewogen en een boete bepaald als dat gewicht minder was. In 1854 is dat gewicht afgeschaft en de vrijhandel ook voor het brood in gevoerd. Aanstaanden Dinsdag, voormiddag 11 uur is de Raad dezer gemeente bijeen geroepen. Punten van behandeling: I. Mededee lingen. II. Voorloopige vaststelling ge- meenlerekening 1909. 111. Aanbieding be grooting 1911. IV. Bezwaarschriften hoof- delijken omslag. V. Hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. Gemeentel aad van Nieuwkoop. Voorzitter de heer H. B. Onderwater, Burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen der vergadering van 28 Juli 1910 worden voorgelezen en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De voorzitter deelt mede eene kennis geving van Ged. Stateh, dat bij besluit van 15 Juli 1910 door den minister van Binnenl. Zaken het bedrag van aftrek voor deze gemeente is bepaald op f 770.80. Ook is van Ged. Staten ontvangen het goedgekeurde supp). regl. van Nieuwkoop en Bodegraven betreffende de o. 1. sch. in de Bodegraafsche Meije. Op 25 Aug. is ingekomen een request van de heeren Jac. van Berkesteijn en P. Valkenet, respect, voorz. en secr. van het alhier bestaande Fanfarecorps om f 50 subsidie als vergoeding voor de openb. concerten, tot instandhouding van het corps om eene muziektent te verkrij gen. Gesteld in handen van Burg. en Weth. Ingekomen is het verslag der Commissie die op 24 Augustus 1910 de gemeente rekening over 1909 heeft nagezien en vergeleken met alle daarbij behoorende bescheiden. Daar de Commissie verklaart geen op- of aanmerkingen te hebben, wordt deze rekening voorloopig vastge steld, in ontvangst op 17065.25, in uitgaaf op 15851.50, dus batig saldo f 1213.75 De voorzitter deelt mee, dat hij nog geen antwoord van Zegveld ontvangen heeft op de vraag naar nadere condities voor het gebruik maken doorNieuwkoop van de Zegveldsehe brandspuit en be treffende eene spreekcel voor de telephoon dient het rapport van den Gemeente opzichter te worden afgewacht. Tot leden der Commissie voor de be grooting van inkomsten en uitgaven voor 1911 werden gekozen de Heeren P. A. Th. van der Weijden, G. van Middel koop en E, J. Augustinus. Hierna werd de vergadering gesloten. Gemeenteraad van Voorschoten. Voorzitter: Burgemeester Vernède. Aanwezig alle leden. Er is een vacature De notulen worden gelezen en onver anderd goedgekeurd en vastgesteld. In gekomen 1.- De begrooting 1911 wordt door B. en W. aan den Raad aange boden. Op deze begrooting worden de ontvangsten en uitgaven geraamd op f32679.39'. 2. Missive van Ged. St. dat de wijziging in de onderwijsverordening voor kennisgeving is aangenomen, aan gezien goedkeuring onnoodig is. 3. Re clame van Jacobus Meijer inzake zijn aanslag in den Hoofd, omslag. 4. Verzoek van F. C. de Graaf om restitutie wegens te veel betaalden Hoofd, omslag. 4. Idem van J. J. C. de la Sablonière van Eeiden. Het onderzoek der geloofsbrieven van Dr. J. Moll van Cbarante werd opge dragen aan een commissie, bestaande uit de heeren Schoor, van Kempen en de Graaf. Deze commissie adviseert tot toelating. Tot lid der Commissie tot wering van schoolverzuim wordt herbenoemd het aftredend lid, de heer Th. J. Broers. Het aftreden der leden van de commis sie van toezicht op het Middelbaar On derwijs wordt geregeld als volgt: de W.Eerw. heer Beukers 1911, de heeren Fransen 1912 en Birkhoff 1913. De com missie, belast met het nazien der ge meenterekening 1909, deelt mede deze in volmaakte orde te hebben bevonden, zoodat de ontvangsten en uitgaven over 1909 worden vastgesteld op f 45.558.175, en f 45.298.87', het batig saldo f 279.30. De behandeling der reclame Gerards betreffende zijn aanslag in het vergun ningsrecht had tengevolge, dat de huur waarde van f390 verlaagd werd tot f 314, waardoor zijn aanslag werd verminderd van f 100 op f87.50. De, vaststelling van de verordening op beheer van het gasbedrijf ondervond geen enkel bezwaar en werd zonder stemming aangenomen. Evenzoo ging het met de vaststelling der voorwaarden en. tarieven van de waterleiding. Exemplaren der laatste verordening zullen in de gemeente verspreid wor den. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. Gemeenteraad van Wassenaar. Voorzitter die Burgemeester. Aanwezig alle leden. Het nieuw gekozen raadslid', 'de heer A. L. Rooijakkers, legt de voorgeschre ven eed en af en neemt zitting. De Voorzi tter wenscht hem geluk en hoopt dat de heer Rooijakkers lang in het belang der gemeente werkzaam motge zijn. "Ie. Tiet rapport van het onderzoek van het water uit de Norlonpomp aan de ha ven. Uit het chremisch en bacteriogisah onderzoek blijkt, dat het water uitstekend geschikt is voor drink watier. 2. Missive van Ged. Staten, geleidende goedgekeurde raadsbesluiten, af- en overschrijvingen en verhuring van het ter rein aan de Haven. 3. Het verslag van de volkshuisvesting 4. Proces-verbaal van kasopnemhig bij den gemeente ontvanger. In kas een be drag van f 11238.761/2. *5. Een missive van den Inspecteur dier posterijen en telegrafie, houdende ee11 a*" wijzende beschikking op het verzoek om plaatsing van een brievenbus bi) de R. K, kerk. 6. Een schrijven van den generaal-ma- joor der infanterie, houdende dankbetui ging voer de meer dan uitstekende verple ging van de manschappen van het 28e ba taljon der Landweerinfanterie op 13 en 14 Mei j.I. De Voo rzd tte r deelt mede, dat na mens die gemeente een telegram van rouwbeklag gezonden is ter gelegenheid van. het overlijden van H. K. H. Prinses von Wied, 'en dat een telegram van dank betuiging is terug ontvangen. Het voorstel van B. èn ,W. om een subsidie van 150 gulden te verleenern aan de Koningin Wilhelmina Ver. wordt zon der hoofdelijke stemming aangenomen. De heer R u ij g r ok meen* te dezer plaat se de meening zoowef van het publiek als van de geestelijkheid te vertolken, Wanneer hij in het licht stelt, dat die feestviering in bet dorp de voorkeur ver dient op een buiten de kom liggend stuk weiland en wel met het oog op de zede lijkheid. ij ij beheert het d^t de burge meester de vergunning om de kramen enz. op "het Plein een plaats te geveb slechts wilde verleenen voor één dag- Iets wat de uitvoering van tiit plan in den weg stond. De .Voo r zit tier meent er tegen te moeten opkomen, dat uitsluitend ëischen van zedelijkheid aan den wensch om in het dorp feest te Vieren, zouden ten grondslag liggen. Immers voor onzede lijkheid op een stuk land, van a Be zijden te bereiken en behoorlijk verlicht behoeft allerminst vrees te bestaan en om een ander terrein te bereiken, zou "men te water moeten gaan. Hij meent dat het Plein eb zijn omgeving vr ij wat meer ge legenheid tot afzondering aanbiedt. Spr< wenscht echter te constateeren, dat hoe wel hij persoonlijk de feestdrukte bever elders zag, hij zich tegen plaatsing van kramen op het Plein niet zar verzetten,- wanneer vaststaat, dat de burgerij hieraan de voorkeur geeft. Ingekomen is nog een request van 'den heer van Hattum omtrent afsluiting van de Stoeplaan. B. en ,W. adviseeren het verzoek af te wijzien, op grond dat aan grenzende eigenaren, die thans op de Stoeplaan recht van uitpad hebben, zou den worden ingesloten. De Stoeplaan is thans wel geen hoofdweg maar men weet niet wat zij in de toekomst kan worden* Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Op de voordracht ter benoeming van twee leden voor het college van zetters worden geplaatst de aftredendie leden dr. F. van Praag en W. A. Konings en de heeren G. J. v. d. Mark "en A.C. Leijen. Gelezen wordt een request van bewo ners van 'den Achterweg om verbetering van rioleering en uitbreiding der straat verlichting. Volgens rapport vna den ge meente opzichter zou de rioleering in vol doenden toestand zijn. Wat betreft "de straatverlichting stellen B. en W. voor het adres vot rshands aan te houden. De heeren Ru ij g rok en Roo ij akkers be weren, dat de rioleering werkelijk onvol doende is. De Voorzitter zegt een nader onderzoek toe. De gemeente rekening over '1909 wordt den Raad aangeboden. Ze sluit met een nadeelig saldo van 135 gulden. Overeen komstig het rapport der commissie vair onderzoek, wordt de rekening voorloo pig vastgesteld. Eenige, af- en overschrijvingen op dei begroQting van 1910 worden goedge keurd. Op voorstel van de gascommissie wordt besloten om ter bevordering van de tfoena- me van bet aantal aansluitingen aan de gemeente-gasfabriek voer perceeIen, waar voor aansluiting gevraagd wordt voor I Jan. 1911, de kosten van aanleg der gas leiding geheel of gedeeltelijk voor reke ning der gemeente te nemen en wef voer peroeel-en waarvoor de huurwaarde niet meer dan 75 gtilden per jaar "bedraagt en voor perceeIen met een hoogere huur waarde tot f200 voor de helft. Besloten wordt nog aan de gemeente Leiden 100 gulden urt te keeren voer elk kind, dat van tut Wassenaar de H, B. S. bezoekt. De Voorzitter weet, dat ook andere gemeenten deze rege1ing hebben getroffen, doch hij wenscht deze som gedeeltelijk op 3e belanghebbenden te verhalen. Het voorstel van B. en W, om van per sonen wier inkomen f 1500, f 2000 f2500 f3000, f3500, f4000 en f4500 bedraagt resp. f10, f20, f30, f40, f60, f80 en f 100 terug te vorderen, wordt aangekomen. Het te heffen bedrag voor 3e»i Hoofdelij- ken Omslag wordt van 5000 op 8000 gul den gebracht. Het heffingspercenfage zar hierdoor niet belangrijk hooger worden,- {vijl het belastbaar inkomen voorrdurend stijgende is. Gelezen wordt nog een request getée- kend door 'éenige ingezetenen, houdende het verzoek om de Schufpbrug op'dezelf de breedte te brengen als de andere brug gen over de Zijlwatering. "B. en W. heb ben «een begrooting van kosten laten ma ken. Deze zouden f 2500 of f 4000 belöo- pen. Het komt hun voor, dat deze uitgaaf voor de weinige belanghebbenden bij de verbreiding, niet gewettigd is, en stellen voor om afwijzend te beschikken. De hr„. v. P a 11 a n 31, erkennende, dat de ver breeding op de eerste plaats in zijn be lang ïs, wijst op het nut, dat de gemeenr tenaren Ti ebben bij een zanderij. De heer Kuijper is van 'meening,- dat de belanghebbenden de kosten moe ten dragen. De heer v. Pallandtis niet ongenegen iets bij te dragen in de kostem De raad 'is bet eens met B. enj 1W. e«' meent de uitgaaf hoofdzakelijk voor één persoon, niet te kunnen verantwoorde^ Bij de rondvraag wijst de heer Broek- smit op den toestand van het voetpad bij de Schulpbrug. Het is daar levensge vaarlijk. De Voorzitter heeft reeds gelast bet pad te verbeteren. De beer v. Pa Handt twijfelt er aan,t of de gemeente wel recht heeft vaart- of havengeld te easchen van schippers, diq bij hem zand halen. De schippers bewe ren, dat aan alle zanderijen in de buur^ vrijstelling van havengeld bestaat. De Voorzitter verdedigt het recht der gemeente op de heffing. De iheer vafl der Hulst zegt, dat de groote koste» van het uitdiepen der Watering hoofdza^ kelijk voor één man z'ijn geschiedt. D$ gemeente mag dus heusch wél iets tPrugH vfTditenen. De Voorzitter zal een ont dei zoek instellen 'in andere gemeentelij De beer v. Pallandt wenscht spoedij een raadsvergadering; omdat hij al tijd schade van hgeft

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2