Uit Stad en Omgeving. Perceel 2. H. S. Vreeburg, f 9.30 en T. Hoogervorst f 9.50. Voor perceel 3 geen inschrijver. Voor perceel 4 J. H. Meijer f 12 per lantaarn. A. van den Raad is aannemer van perceel I, F. Hoogervorst van per ceel 2, en J. H. Meijer van perceel 4. Ter gelegenheid der feestelijk heden zal op Woensdag 7 September de Schenkweg voor het verkeer van rij tuigen en voetgangers afgesloten zijn van 9—12 uur v.m. en van 1—7 uur n.m. Onderwijs. Akte M. O. De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dai de examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid voor het middelbaar onderwijs (met uitzondering van die voor het hand- en rechtlijnig teekenen en boet- seeren, de Fransche, Hoogduitsche en Engelsche talen, voor zoover het examen A betreft, de landbouwkunde, de tuin- bouwkunde en de houtteelt, en de han delswetenschappen), en die voor lager onderwijs in de wiskunde, bedoeld in art. 86 van de wet tot regeling van het lager onderwijs, dit jaar in de maanden November en December, en zoo noodig in de laatste helft der maand October zullen worden gehouden. Zij die zich aan deze examens wen- schen te onderwerpen, moeten hunne verzoeken op ongezegeld papier, daarbij nauwkeurig en duidelijk opgeven, de naam voluit geschreven voornamen, woon plaats, adres en begeerde akte, met aan wijzing tevens van letter en nummer der programma's voor 15 Sept. 1910, met overlegging van hunne geboorte-akte, in zenden, voor zooveel de examens in de vreemde talen betreft, aan het Departement van Binnenlandsche Zaken en voor zoo veel de overige examens aangaat, aan het adres van den heer J. Schermer Jr., Co- lumbusstraat no. 248 te 's Gravenhage. Bij aanmelding voor de examens mid delbaar onderwijs in de Fransche, Hoog duitsche en Engelsche talen, akte B., be hoort te worden overgelegd de reeds verkregen akte van bekwaamheid, waaruit het recht op de bij de wet verleende vrijstelling van eenig deel van het examen moet blijken. Bij aanmelding voor het examen lager onderwijs in de wiskunde moet de akte van bekwaamheid worden overgelegd, aan het bezit waarvan de wettelijke be voegdheid om aan het examen deel te nemen wordt ontleend. Kerknieuws. Een opzienbarende geneziug. In de „Nieuwe Venlosche Courant" ideelt de Z.Eerw. Heer E. G. A. M. von Bönninghausen, Pastoor te Swolgen- Tienray als v o o r 1 o o p i g geheel objectief bericht 't volgende mede over een opzienbarende genezing, welke te Tienray zou hebben plaats gehad „Arnold Schnitzler, geboren den 29 October 1856, wonende sedert 1881 te Ostenrath, bij Crefeld, fabrieksarbeider, had sedert 19 Juni 1905 door een6 on geval op het werk het gebruik fijner beenen verloren. Slechts met behulp van twee groote krukken kon hij zich voort- sleepen zelfs wanneer hij neerzat, sid derden voortdurend zijne voetenruim vijf jaar was de ongelukkige voor het werk ongeschikt. Hij werd door verschil lende dokters behandeld, o.a. door dok ter Burger van Osterath, in de Mede- cinische Klinik te Bonn, in het St. Jo- sephshuis te Crefeld, laatstelijk door dokter Wolfers, te Fischeln bij Crefeld tot dusver zonder baat. Zondag 21 Augustus 1.1. Js hij voor de eerste maal ter bedevaart naar Tienray gekomen, waar hij den ge- heelen voormiddag in de kapel door bracht. Na vervolgens in het hotel iets gebruikt te hebben, wilde hij omstreeks 2 uur nog eenmaal de kapel bezoeken, (daar het uur van vertrek naderde. Als gewoonlijk wil hij zijne krukken nemen (doch voelt een ongekende kracht in zijn ledematen en bespeurt, dat hij weer kan staan en gaan zonder steunsels. Alle om standers zijn ten hoogste verbaasd en (door eene steeds aangroeiende menigte begeleid, begeeft hij zich naar het beeld van Maria in de kapelde krukken wor- |Üen door anderen gedragen. Na een vu rig dankgebed door hem en alle aan wezigen tot de Moeder Gods gericht, heb ik den gelukkig genezene, ^jjn echt- genoote en de zeven aanwezige per sonen uit Osterath verzocht, om in de Sacristie een en ander nader te verkla ren en te bevestigen. Ik' heb alle na men en verdere Wetenswaardigheden op- geteekend. De bevoorrechte man heeft zijn kruk ken aan de grot achtergelaten en vóór zijn vertrek beloofd, met het volgen (de hoogfeest te Tienray, den 8 Septem- ter, terug te keeren en mij dan meer dere gegevens, o. aattesten der dok ters, ter hand te stellen". LEIDEN, 26 Augustus. j< Een pelgrim van Kevelaer schrijft ons .Woensdagavond ongeveer acht uur kwamen de bijna 600 pelgrims uit Lei den en omstreken terug van hun bede vaart naar Kevelaer. Moe waren de men- scTien en bijna heesch van het bidden SB zingen, m^ar toch. opgewekt en blij, vol geestdrift over de heerlijke dagen, die zij hadden genoten in Kevelaer. Want O. L. Heer is erdnet zijn kinde ren geweest, met zijn Leidsche kinde ren in 't bijzonder. Terwijl andere pro cessies nog al eens gestoord werden in hun oefeningen door frissche regen1- buien, kon de Leidsche processie al haar geestelijke oefeningen houden steeds be gunstigd door het mooiste weer. En als we dan onder het goudstralen der zon rondtrokken over Kevelaer's pleinen "en door Kevelaer's straten jnet onze pro cessie van wapperende vanen en bloe- mendragende bruidjes zonder tal, rond om ons keurig Mariabeeld, hooggedra- gen op de schouders van vurige Maria kinderen, dan mochten trompet, en too- nen van ons muziekcorps hard schette ren omhoog tegen (de blauwe lucht, geest driftiger en voller klonken onze stem men, Maria's lof zingend eh Maria's voorspraak vragend in onze mooie Ke- velaar's liederen. De plechtige proces sie met het Allerheiligste over het plein de blijgodsdienstige fakkeloptocht met die honderd, met'die duizend lampions in de stille heldere avonden, het geluid van de verschillende muziekkorpsen en duizenden stemhien, die daar zingen en bidden in verschillende talen, in alle dia lecten heel den avond door, om de ge nadekapel men moet .dat gezien en ge hooid hebben, om' de geestdrift te kun nen begrijpen en verklaren, die het hart van alle pelgrims in die dagen van lief de voor Maria sneller doet kloppen. Een liefde, die door de predikaties van den Weleerw. Pater Koevoet, Gardiaan van het Franciscanen klooster te Megen, door het heerlijk dieproerend woord van den grooten predikant Pater Coelestinus uit het klooster van Weert, tot de hoog ste hoogte werd opgevoerd. We hebben werkelijk heerlijke dagen genoten in Ke velaer. En we begrijpen zeer goed dat het slotvers van ons laatste afscheids lied gezongen werd met al de kracht die ons van onze vermoeide stemmen nog overbleef. Vaarwel, vaarwel, wij scheiden o dier baar Kevelaer, Moog' God ons hierweer leiden Ter beevaart 's ander jaar. LEIDERDORP. De uitslag der loting voor de Nationale Militie is voor deze gemeente geweestNo. 1 A. MaatNo. 2 W. Los; No. 3 H. Rotmensen; No. 4 J. Stark; No. 5 E. B. Koning; No. 6 W. W. Hoogendijk; No. 7 A. J. Tijssen; No. 8 D'. van Tongeren; No. 9 L. G. Moraal; No.' 10 D. de Haas; No. 11 J. van Leeu wen; No. 12 H. D. Heemskerk; No. 13 H. D. van OsnabruggeNo. 14 G. Gul- demondNo. 15 W. F. Arbouw; No. 16 C. G. Snel; No. 17 M.NoordervlietNo. 18 T. Rijnsburger. RIJPWETER1NG. De tweede commis sie, welke zich te dezer plaatse had ge vormd om tijdens de kermis eenige kin derspelen te organiseeren en daarvoor reeds eenig geld had opgehaald, heeft op aanraden der hoogerhand zich terug getrokken en het geld bij het armbestuur gedeponeerd. SASSENHEIM. De uitslag der heden gehouden loting voor de Nat. Militie is als volgt: H. C. Bader 7. A. Berg 23. C. J. Berkhoff 20. J. Bonsing 8. D. H. Bosma 5. G. v. Dust 9. F. J. Dorp 27. N. v. d. Eist 16. G. v. Goeverden 18. J. Haver 15. H. Herreur 4. W. den Her tog 29. A. J. Hoogervorsnt 19. P. Kor- pershoek 1. W. Q. v. d. Krocht 6. J. Kruit 26. G. J. v. Leeuwen 2. J. Moo- Ienaar 2:1. P. Nicola 10. J. Opdam 11. A. J. Schrama 12. C. J. Speelman 1?. J. Thijs 24. W. H. v. Thol 22. P. van Velzen 13. C. Vis 25. P. J. v. d. Voorn 28. J. L. v. d. Voort 14. S. de Vries 3. W. Westerbeek 30. W. v. Zonneveld 31. Als eene bijzonderheid kunnen we mee deelen, dat de twee hoogste nummers 30 en 31 voor de beide laatste lote- lingen bleven liggen. VOORHOUT. Voorhout gaat vooruit! Ja waarlijkDe Kerk wordt hoe lan ger hoe schooner. Op het altaar een schoone parketvloer, binnen twee we ken voltooing van een nieuw orgel en' een parketvloer van f 9 per vierkante Meter voor het overige gedeelte der Kerk in de maak. Dan nog 'hopen [wij electrisch licht. Waar komt toch het geld vandaan? En toch heeft men nog iets over voor andere maatschappelijke goede werken. Ook op het gebied van geoorloofde vermakelijkheden weet Voorhout nu en dan nog wel iets aardigs te geven. Het bestuur- van eene Kath. Vereeniging heeft n.l. in de Zusterschool eene aar dige tentoonstelling opgericht ten voor- deele voor den zieken werkman. Aardige vlaggeversiering wijst u al dadelijk waar ge wezen moet, n.l. in de lokalen van de parochiale zusterschool. Aardige vroolijke gezichtjes leiden U ronfl om al de bezienswaardigheden in oogenschouw te nemen en als men alles naar genoe gen heeft bewonderd en vast besloten is om voor de verloting ook een lot te nemen omdat de kansen zoo buitenge woon gunstig zijn, dan weet men JJ snaaks te brengen in een anjder lokaal waar nog aardiger verrassingen, doch nu van geheel andere soort U bezorgd worden. Een lief zaaltje ingericht tot „fancy fair" een echte zomer kermis, waay U tal van verrassingen wachten. Een loterij zonder nieten, een vriende lijke koffiehal, een keurig net limonade tentje enz. Vroolijke meisjeskopjes lachen U toe en noodigen tot nederzit- ten en voor ge het weet is beslag ge- Jegd (OR uw; per so 911 en .dienen ;zij IJ iets voor naar ieders smaak. Een zeer vroolijkh oekje is ook o.a. de electrische afdeeling, waar allerei guitigheden (de lachspieren en ook nog andere spieren in beweging brengen. Waarlijk het-is kostelijk, en eenmaal daar, kan men moeielijk scheiden. Ik wensch de onder nemers hartelijk geluk met hunne aardi- Öe vindingen. „De liefde is vindingrijk". Het is te wenschen (dat alle Voor- houters eens op Zondag 28 Aug. een kijk-je gaan nemen. In den middag na de Vespers belooft het iets gezelligs te! worden daar een bijzonder duidelijk! sprekende gramophone haar kunststuk jes zal vertoonen. Muziek bij een fancy fair is even noodzakelijk als zout bij het eten. Allen die daaraan hebben medege werkt verdienen een woord yan lof en dank. De uitslag der heden te Sassenheim gehouden loting voor de Nat. Mjlitie is als volgt: L. v. Doorn 10, N. Geer- lings 14, T. C. J. Huits 9, C. Jansen 3, G. v. Leeuwen 13, K. v. Leeuwen 11, P. v. Leeuwen 4, G. v. d. Nieuwendijk 6, B. v. d. Nouland 2, E. W. A. v. d. Kors 17, T. v. d. Ploeg 16, W. v. Schoten 15, J. Schrama 8, N. Schulte 12, J. H. v. d. Voet 5. J. C. D. v. Werkhoven 7. P. J. Westerhoven 1. Nummer 1 liet men voor den Iaatsten loteling* liggen. WARMOND. De uitslag der heden gehouden loting voor de Nat. Militie is als volgt: H. Barnhoorn 16. C. v. Dam 10. M. Esseveld 17. H. de Groot 9. K. Jde Haas 1. C. Heemskerk 19. J. v. Leeu wen 18. W. Meskers 8. A. v. Moorsel 5. D. v. Nieuwkoop 13. M. Rijnbeek 4. J. v. Schie 11. J. Schoneveld 3. A. V- Vaelzen 14. R. de Vroomen 15. A. van Winsen 2. J. v. d. Woude 12. A. v. d. Zon 6. H. Zwetsloot 7. WOERDEN. Gisteren is ter herdenking van het 25-jarig bestaan der kaasmarkt, een nieuwe marktklok in gebruik genomen. Ter herinnerihg aan het instellen van de jaarmarkten, 500 jaren geleden, door Jan van Beieren, werd een gedenksteen in den muur van het kerkgebouw onthuld. Een aantal kaashandelaren waren uit- genoodigd tot bijwoning van deze plechig- heid. De burgemeester en andere autori teiten voerden het woord. Het gemeentebestuur, het afdelings bestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw en vele genoodigde kaas- koopers vereenigden zich daarna aan een lunch. Over de landbouwtentoonstelling word nog gemeld, dat ze naar het oor deel van velen mooier is dan de groote tentoonstelling verleden jaar te Gouda. Opgemerkt moet evenwel worden, dat nog altijd blijkt, dat deze streek geen vast rundveeslag bézit, nog altijd een mengelmoes van verschillende soorten. Aan doelmatige methodische teeltkeus wordt hier nog uiterst weinig gedaan, zoodat deze streek, zoo bij uitstek weide streek, kaasland, hierbij ver achter komt bij de eilanden Was het gemis aan een mooi constant ras voelbaar, het ontbrak geenszins aan mooie en flinke exemplaren. Wat de kaas betreft, er was ook een afdeeling gecontroleerde. Meer en meer beginnen de landbouwers te begrijpen, dat het gebruikmaken van het merk voor volvette kaas in hun welbegrepen eigen belang is. Gemeentelijke Aankondigingen. Door G. Bergman, melkslijter alhier, is een verzoekschrift ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in den winkel van het perceel Nipponstraat 26. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Holland op de Brusselsche T en toonstelling. Volgens de „Petit Bleu" is sedert de brand het detachement soldaten tot hand having der orde in het Nederlandsche paviljoen verdubbeld en bestaat nu uit 18 manschappen onder een onderofficier en een korporaal der genie uit Utrecht. 57ste Duitsche Katholiekendag. In de vierde besloten vergadering, die gisteren onder presidium van graaf Schönburg gehouden werd, betoogde het schoolhoofd Bernhart, dat de opvoeding ten doel heeft, het kind op te voeden in en door en voor Christus. Wij willen niet slechts den Ideaal Christus als mensch maar wij willen Christus ook als zoon Gods. Wij kunnen geen afstand doen van de bovennatuurlijke opvoeding, van het gebed, het H. Misoffer, de sacramen ten, van deze krachtige bronnen voor alle menschen. Wij kunnen de medewer-. king der Kerk niet terzijde stellen en moeten ons niet van ons Christelijk standpunt laten afbrengen. Prelaat Picbler vestigt de op merkzaamheid op de organisatie van volksbibliotheken, waarvan verschillende niet Christelijke organisaties deel nemen. Over bestrijding der openbare onzede lijkheid sprak Regierungsrat Speek Straf wet en gerechthebben tot dusverre in den strijd tegen de onzedelijkheid jiret geho'pen door onvoldoende wetsbepalin gen .Daarom mc-eit het volk zelf ingrijpen. Het gaat hfe O.n een naticn a' vraags uk v. eminent belang, om de geestelijke gezond heid van de zi-elen onzer Jeugd, Op de vierde openbare vergadering wei dj hg .eerstt hgt vygjord gey dpor den rechtbank-president Gröber van Heil- bronn over sociale klassenstrijden. Het economisch en maatschappelijk leven van den tegenwoordigen tijd brengt veel strijd van belangen mede. Staking en uitslui ting zijn er de meest teek en de vorm en van. Spr. bestrijd die theorie van cfen klassen strijd en wijst op de tegenstelling tusschen het program van het Centrum, en "de so ciaal democratie. Wat hebben wij te doen. om een verzoening der verschillende stan den te bereiken? Aan de hand der Rerum Novarum zet spr. de digenhulp en het ver een fgingsdoel uiteen. Vooral 'bij de jeugd moet sociaal gevoel gewekt worden, aller eerst door de hoogere instellingen van onderwijs, door de hoogescholen, die zidh niet alleen moeten bezighouden met de zaken der oudheid, maar ook met de vra gen -en stroomingen van den tegenwoordi gen tijd vooral op d-e studenten had spr. het .oog gericht. Bestudeeren zij de sociale vragen, dan -zullen zij later geroepen zijn de leaders van het volk te zijn. land) meent spr. twee hoofdfouten be- Bij de sociale >vetgeving (in Duitsch- gaan. Men heeft het arbeiders recht ver waarloosd. En tofcft is de grondslag voor cTen socialen vrede Üe erkenning van den arbeider als gelijkberechtigd burger. 'De tweede fout is het niet-behartigen van de m ïdd en sta nds belangen Geen klassenhaat, maar rechtvaardig heid en naasteliefde kunnen elfen socialen vrede brengen. Daarom is d-e Kerk ge roepen in deze quaesti'e mee ?e spreken,. De diepste oorzaak van affe maatschap pelijke misstanden is het afvallen van het Christendom en daarom is er slechts een Arts: Christus! De naastenliefde, be sluit spr., is een der schoonste vruchten van de H. Euchararistiie. Wanneer wij onzen H. Vader Leo XIII heden nogdank- baar zijn voor de sociale plichten, weike hij ons leerde, wij danken Pius X voor zijne aansporingen tot de H. Communie. Zij voert ons tot den Christus, den Vre desvorst en door hem tot het Rijk der eeuwige Gerechtigheid en laetde. De heer Bornewasser, ièeraar aan een gymnasium te Keulen sprak over de zorg voor de jeugd, dat de school heeft verla ten. Zij moet vereenigd worden in kath. jongens- e'n meisjeshonden, waar hun ka rakter gevormd wórdt en zij geschoold wordt voor het leven. President Marx hield de slotrede. Hij ging na, wat de katholiekendag geweest iseen schitterende afweer van de onge- loovigeneene ondersteuning van de Mis siën, een oproep tot steun a£n de con- fession-eele scholen. Den Katholieke leeraars is voorgehouden dat zij in katholieke bonden thuis behoo- rende bloei der kath. pers bleek opnieuw de zorg voor d-e jeugd werd- uiteengezet, de taak der vrouw werd toegedicht. Onze k-erk moet vrij zijn in iederen bonds staat en in h-etgeheele Duitsche vaderland. Alle monarchen, alle regeeringen van ge heel Duitschland roept spreker toe Vestra res agitur: Op U rust de ondersteu ning van het Katholieke volksdeel en de Katholieke Kerk. Met een schitterende peroratie ein digde spr. zijn rede. Mgr. Dr. von Lingg, bisschop van A'ugsburg, hield bewogen een korte toe spraak en geeft alle verzamelden knie lend zijn zegen. President Marx brengt dank' aan tiet episcopaat en sluit met den Christelij- ken groet de vergadering, die met een daverend Te Deum uiteengaat. Daarna had in de oude beroemde ko ningszaal van het Augsburger Raadhuis de groote feestmaaltijd plaats, waar aan 250 personen deelnamen. Pest. ODESSA, 25 Augustus. In dfe laat ste vier dagen zijn 12 personen onder verschijnselen van pest ziek geworden. Sedert het begin der epidemie is het aantal ziektegevallen 51 en het aantal sterfgevallen 11. Spanje en het Vaticaan. De Temps zegt uit goede bron te weten dat in de Woensdagmiddag, onder voor zitterschap des konings gehouden, ver gadering een nota is gelezen van het Vaticaan in antwoord op de Spaansche nota van den 26en Mei die bijna den breuk veroorzaakte. De onderhandelingen worden dus voort gezet, en de taak van Canalejas wordt er niet gemakkelijker op als het waar is wat andere berichten melden, dat de koning en de ministers geneigd zijn tot een ver zoening met Rome. Marktberichten. LEIDEN, 26 Augustus. Veemarkt. Te markt waren aangevoerd: 0 Veulens f 000 a000 0 Paarden f 000 a f 000 85 Stieren f 114 a f 320, 161 Kalf- en Melkkoeien f 158 a f 308204 Vare koeien f115 a f247; 191 Vette Ossen en Koeien f192 a f315, per kg. 72 a 79 c.Graskal veren f00 a 0; 64 Kalveren (vette) f62 af 117, per kg. 90 a 110 c.12 Kalveren (magere) f 6 f 14; 1272 Schapen (vette) f 20a f 29,00,per kg. 50 a 63 c.532 Schapen (weide) f 16 a f 24, Lammeren f00,— k 00; 877 Varkens (magere) f 18 a f 50, per kg. 46 a 48 c.653 Varkens (Biggen) f 8,50 a f 16.50 per K.G. k c. 1 Bokken of geiten f 3 k 0. Ter markt aangevoerd: 641 runderen, 76 kalveren, 1804 schapen. Kaas. Aangevoerd 140 partijen. Besteed werd voorGoudschekaas van f 24 f 31.00 Derby kaas f. Leidsche kaas de 150 kg. van f 63totf85.00. Aan de Stadswaag gewogen: 128 Partijen, 5836 stuks kaas, wegende 39700 kg. LEEUWARDEN, 26 Aug. Boerenboter f 50.— k Aanvoer 15/4, 5/8 en 1/16 vaten. Fabrieksboter f 50,a 51.50. Aanvoer 13/3 35/6 vaten. Noteering van de Commissie f 51.50 Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 50.50 Nagelkaas: Fabrieks- f 13,50a 31,50 Boeren f 48 a f Aanvoer 43,239 Kg. Handel vlug, LEEUWARDEN, 26 Aug. - P1 u i m v e es 200 slachtkippen 60 a 80 c.; 1200 jonge hanen 10 c. a 35 c.; 300 piepkuikens f 0.85 a 1.05. LEEUWARDEN, 26 Aug. Veemarkt. Ter markt wanen aangevoerd: 208 stieren f 9(1 k 26061 ossen f 200 a 220 281 vette koeiem f 180 a 280 28 c. a 39 c. per half kilo; 63i melk- en kalfkoefen f 145 a 290 96 pinked a 30 a 75; 284 vette kalveren f 25 a 50; 36 a 48 c. per half kilo; 662 graskalveren f35 a 55 54 nuchtere kalveren f 6 a 12443 vette schapen f 25 a 32221 weide schapen f 18 a 25; 138 lammeren f 16 a 20; 208 vette varkens f85a95i 25 c. a 27 c. per half kilo; 270 magere varkens f 55 a 65 667 vette biggen f 25 a 40, vooi Londen 23 c. a 24 c. per half kilo; 340 klein& biggen f 4 a 9; 22 paarden en veulens f 75 a 150. Tn kalf en melkvee veel vraag voor buiten-: landbinnenlandsche handel meer stug. wolvee behoorlijke handelvarkens voor uitvoer gewild uit Italië, Spanje, Frankrijk en Belgie vele han dalaren ter markt, landkalveren veel gezocht voot genoemde rijken, doch alles verschrikkelijk duur^ naar Frankrijk bleven vele orders onuitgevoerd. UTRECHT 26 Aug. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 177 wagens kaas, te zamen wegende 40710 kilo Prijs le qual. f 27.— k29,50 2e qual f23.00 a 26.50 per 50 Kilo. Handel traag TER AAR, 25 Aug. Groentenveiling „Tuinders- bond", snijboonen per 12 kilo, 1200 zak f 0.22 0.70, prinsenboonen per 11 kilo, 400 zak f 0.40 k 0.90. Ter-Aarsche Augurkenveiling", aangevoerd* 610 halve H.L., augurken fijn f 3.60 4.15, fijn basterd 2.40 k f 0,00, basterd f 1.95 a f 2.001 grof f 1.20 if 1.25, bommen f 0,30 a f 0.35, steppe f 0,70 a f 0.75. Alles per halve HL. Augurkenbond „Bid en Werk". Aangevoerd: 378 halve H.L. augurken. Fijn f 3.35 a 4.10 per H.L. Fijnbasterd f 2,30 a f 2,45 p. H.L, Basterd f 1.80 a f 2.00 p. H.L. Grof f 1.10 a f 1.30 p. H.L. Bommen f 0.30af 0.35p.% H.L. steppe f0,70 if0.00. Alles p. halve H.L. STOMPWIJK, 25 Aug. Op de Veiling waren aangevoerd 1652 eieren waarvan de prijzen waren 4,70 tot 5,05 per honderd. Leidsche kaas 24 a —cent per pond. Kropsla 0 cent per stuk.Bloem- kool 0 a 0 cent per stuk. Doperwten 00 cent per ben. Komkommers 1 a 5 cent per stuk. Peen 3 cent per bos. Snijboonen 10 i 16 cent per honderd. Aalbessen 0 cent per pond. Kruisbes sen 0 i 00 cent per pond. Prinsesseboonen 2 a 4 cent per honderd. Boonenstek 00 cent per ben, jonge hanen 65 i95 ct. per stuk, oude kippen 30 ct per stuk, jonge duiven 00 cent per stuk. Perziken 0 ct. per stuk. Handperen f0,00 per mandje. ROELOFARENDSVEEN, 25 Aug. Groenten veiling Tuindersbond „Eendracht maakt Macht" Aangevoerd 0 zak peulen, zak doperwten, zak capucijnen, 330 zak snijboonen, zak boonenstek, 20 zak princesseboonen, 796 halve H.L. augurken. Prijzen als volgt: peulen f 0.—, doperwten, f 0.—, capucijnen f 0.—, i f —.0 per 10 KG., snijboonen f 0.15 i f 0.39, boonenstek f 0.0 a f0.00, princesseboonen f0.40 i f0,50 p. 12 KG., Augurken: fijn le soort f4.70 a fü.00, 2e soort, f 0.— a f O.— fijnbasterd f 2.50 a f 0.— Basterd le soort f 2,20 a f 0.00 2e soort f 1.30 i 0,00 Grof le soort f 1.20 i f 1.25,2e soort f 1.i .0, Bommen f 0.90 i f 0,90, per halve H.L. GOUDA, 25 Augustus. Kaas. Aangevoerd 156 partijen; handel matig; le qual. f30.i 33.— 2e qual. f 26.— i 29.—. Boter. Aangevoerd 660% kg. Handel vlug. Goeboter f 1.40 i 1.50; weiboter f 1.30 a 1.35. Veemarkt. Melkvee redelijken aanvoer. Vruchten. Peren f 10 a f 15 per H.L. Appelen f ,4.50 a f 7.50 per H.L, Aanvoer vrijwel. Handel vlug. Beurs van Amsterdam. 26 Augustus 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2% dito Hongarije. Goud!. 4%. Oostenrijk. 570 Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal 4% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4%% Obl. 1909Ned.Rec. 4%% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obi. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 3 7o Amsterdam 1900-01 4% Leiden 1896. Aand. N. West. <&Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Tooeka Cert.v. aand. Chesapeake <£öhio Cert. v.aand. Denv. RioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. MexiQ.lntern.PirorLienObl.4H% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2H Antwerpen 1887 4 °/o Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turk9che loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 5 k Vorige Koers Koers. heden mi 90M ooy. 74*16 74% 94 97 93,*iö 96 H 98« 66,H 66H 95J-4 95K 95K« 87 MB 87 Mb 87% 8U Me SOM 100?« 103M 103^ 44% 56% 57 101% •87 167 64MB 64« 48% 48»» 61 MB 61% 69 Me 68'% 116% 118% 156% I57»f 133% 133H 179 179% 795 795 107% I08H 354% 353 493 491 228% 2ZIX 191% 190'% 5% 5 <A 16MB 16 X 619% 93 92 437 84 84 426% 5 WH 38? e 38% 75H 75M 82 82 'A 93 172 17294 99% 100^4 74)Ï 73?4 30K« 30? a 25% 25K 72 29 28% mx 101H 31X 31H 42% 40'H 30H 30H 113M 112'M 22% 23 H 165M 164 toon 17% 17 Jfl 108% 1.70 1.85 79« 95H 118 157H 171M 70M 71 51% 45.90 I67.5C 5X

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3