BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Vinden wij geen nadere bijzonderheden vermeld. Onmogelijk is het niet. De tegenwoor dige keizer, de 36-jarige Ji Syek, zal Waarschijnlijk voor de „eer" bedanken pm in de keizerlijke familie van den overweldiger van zijn land, te worden 'opgenomen, zooals hem heel gracieus Was aangeboden. Maar zijn al of niet aftrefcien zal ove igen~ n ets aan het feit der annexatie veranderen, dat niet anders is dan de lo gische afwikkeling van een reeks histo rische feiten, die sedert het verdrag van Sjïmonoseki van 1895, waardoor China afstand deed van zijn recht op Korea en dat land onder den invloed1 van Japan kwam, zich afspeelden. Koninklijke Besluiten. Bij Kon. Bes-1. is met ingang van 1 Oc- Tober a.s. a. den commissaris dier loodsen te Zaandam, A. Sap, wegens meer dan 50-ja- rigen ouderdom, eervol ontslag uit zijne betrekking verleend b. de commissaris der loodsen te Vlie land, C. Valkenburg, in afwachting, dat hem een andere standpilaats zal worden aangewezen, benoemd tot commissaris der loodsen te Zaandam c. de adjunct-commissaris der loodsen te Amsterdam, 'C. van Krieken, tijdelijk belast met de waarneming van de be trekking van commissaris der loodsen te Vlieland benoemd tot tijdelijk adjunct-commis saris der loodsen te Amsterdam, H. Kui per, gewezen le stuurman ter' koopvaar dij; is, met ingang van 1 October 1910, be noemd tot adjunct-commies bij het depar tement van Justitie mr. W. J. Berger te Amsterdam is benoemd tot notaris binnen het ar rondissement Winschoten, ter 'standplaats de gemeente Wedde, C. Ch. van Ingen, candi'daat-notans alidaar; is, met ingang van '1 September tijdelijk belast met de waarneming van het ambt van griffier bij den Raad van Beroep (Onegvallenverzeikering) te Tioogeveen mr. J. Meursing, thans tijdelijk werkzaam bij het hoofdbestuur der Posterijen pn ^Telegrafie, wonende te 's Hage. Polderjongens. Wederom valt een uitgave van de Di rectie van den Arbeid te vermelden.,' Door den Directeur-Generaal van den Arbeid is een verslag samengesteld naar een onderzoek orritrent het leven van de zoogenaamde „polderjongens", de ca tegorie van arbeiders, die zulke nuttige diensten bewijst bij de uitvoering onzer openbare werken. Deze op zich zelf le vende, van het eene werk naar het an dere trekkende, tot zelfs in het buiten land aan de groote grondwerken deelne mende arbeiders, hebben tot dusverre slechts matig de publieke belangstelling kunnen gaande maken. Omtrent de arbeiders- en levensver houdingen van de polderjongens ver schaft het bovenaangeduide rapport licht. In het eerste Hoofdstuk wordt stilgestaan bij het begrip dat aan de benaming „polderjongens", te hechten is. Vervolgens volgt eene beschrijving van de plaatsen, waar de polderjongens en de daarmede overeenkomende werk lieden voornamelijk gedomicileerd zijn, Waaromtrent een duidelijke kaart ook na- ider licht verschaft. Het onderzoek betreft niet alleen de ■eigenlijke polderjongens, die grondwerk verrichten, maar ook {de metselaars en stucadoors, varenslieden en arbeiders op baggennateriaal, rijswerkers en steen zetters, evenals de grondwerkers die bij het uitvoeren ider openbare werken ge bezigd worden, doch wier gezinnen ge woonlijk in de oorspronkelijke woon plaatsen gevestigd blijven. In het verslag wordt in hooge mate Üe aandacht gevestigd op het in de laatste jaren steeds toenemende trekken (der polderjongens naar Duitschland en op de nadeelen, die voor deze lieden uit het werven aan gene zijde der gren zen voortvloeien. Er wordt o.a. op ge- [wezen, dat alleen in het jaar 1908-09 zich niet minder dan 41.791 Nederlan ders bij de Deutsche Feldarbeiter Cen trale hebben laten inschrijven. Hofbericht. De Koningin Heeft benoetnd tot in tendant van het Koninklijk Paleis te Amsterdam den kamerheer i. b. d. jhr. C. C. Tli. Six, thans adjunct-intendant tot intendant ider Kon. ipaleizen te 's Gra- venhage den kamerheer J. W. J. Baron Taets van Amerongen, die zijn werk zaamheden als kamerheer zal blijven Waarnemen, maar vermoedelijk1 ontslag zal nemen als burgemeester van Mon ster. Javanen als conversatie-leeraars. De regeering overweegt d,e uitzending naar Nederland van eenige ontwikkelde inlanders om den studenten van! de In dische instelling te Leiden behulpzaam te zijn bij Hunne taalstudie. Het ligt in de bedoeling voorloopig een proef te nemen met een tweetal Ja vanen, die de hoofdenschool hebben Üoorloopen en deze voor twee jaar naar Holland te zenden, alwaar ze dan ter beschikking van den betrokken hoog leeraar zullen worden gesteld. Diens colleges zullen zij hebben bij te wonen en .overigens conversatielessen aafl de studenten hebben te geven. JJ.-b.) De Minister van oorlog, generaalma- joor Cool, eergisteren van vacantie op zijn departement teruggekeerd, vertrok naar Vreeswijk, ter bijwoning van de oefeningen. De minister was daarbij ver gezeld door zijn pas benoemden adju dant, den kapitein van den generalen staf De Qua}'. LEIDEN, 26 Augustus. Kinderfeest op 31 Augustus. Verschenen is het programma van de feestviering op Koninginnedag. Het feest zal bestaan in a. Een bezoek aan het Leidsche Bioscope- theater „Imperial", Rijnsburgersingel, Leiden. b. Een zanguitvoering in de open lucht van de bekende versjes uit het gewone feestbundeltje. c. De uitvoering van de „Marcia Castag- nole" (Kleppermarsch), gecomponeerd door Jan Morks, Directeur van het Mid- delburgsch Muziekkorps te Middelburg. d. Het houden van een Optocht door een gedeelte der stad. De uitgebreidheid van liet programma liet niet toe de feestviering ditmaal te beperken uitsluitend tot den middag. De Bioscope voorstellingen zullen daarom in den morgen worden gegeven. Het aantal leerlingen van 26 scholen bedraagt ruim 1300. Voor de Bioscope-voorstellingen worden ze verdeeld in drie groepen. Elke voor stelling zal vijf kwartier duren. Groep A. van half negen tot kwart vóór tien. Groep B. van tien uur tot kwart over elf. Groep C. van half twaalf tot kwart vóór één. Naar de Bioscope. De leerlingen komen te zamen aan hun eigen school, vanwaar zij onder geleide gaan naar het gebouw aan den Rijnsburgersingel 8a. Het vertrek van de scholen wordt zóó geregeld, dat de leerlingen precies op den aangegeven tijd hun plaats hebben inge nomen. Gedurende elke voorstelling worden de leerlingen getracteerd. Zanguitvoering en Uitvoering van den Kleppermarsch. Aangewezen terreinen De Nieuwe Beestenmarkt en „Den Burcht". Het eerste terrein is toegankelijk voor ieder belangstellende. Toegang voor „Den Burcht", alleen voor Genoodigden. De leerlingen komen ook nu weer te zamen aan hun eigen school, vertrekken onder geleide naar de Nieuwe Beesten- 1 markt, waar de opstelling plaats heeft, allen met den rug naar den Molen. Aanvang der uitvoering precies half drie, onder leiding van den Heer C. B. Duijster, met medewerking.van het Stede lijk Muzziekkorps. Programma. 1. .Wilhelmuslied (couplet 1 en 2). 2. Wien Neêrlands bloed (cou plet 1 en 2). 3. Wees begroet! 4. Gegroet Koninginne! (couplet 1 en 2). 5. Kleppermarsch. 6. Hulde aan H. M. van de Leidsche Jongens (couplet 1 en 2). 7. Op 't Loo. (couplet 1 en 2). 8. Leiden (couplet 1 en 2). 9. Oranjelied je (couplet 1 en 2). 10. Oranje Boven (couplet 1, 2 en 3). 11. Kleppermarsch. Optocht door een gedeelte der stad. Terstond na de uitvoering maken de leerlingen zich gereed voor een Optocht, in rijen van vier. Te volgen weg: Stationsweg, Steen straat, Kort-Rapenburg, Rapenburg, Steenschuur, Breestraat, Korenbeurs- steeg, Burgsteeg naar „Den Burcht". De Optocht zal worden opgeluisterd a. Door Muziek van het Stedelijk Mu ziekkorps, terwijl ook welwillende mede werking is toegezegd door de Harmonie kapel van den R. K. Volksbond. b. Door Vlaggetjes. Deze worden vooraf aan de scholen bezorgd en in de groep medegedragen op de wandeling naar „Den Burcht". Daar worden ze in genomen en voor een latere gelegenheid bewaard. Ze worden niet medegenomen naar de Bioscope. c. Door feestelijke versieringen. De versieringen van het vorig jaar kunnen wellicht nog eens dienst doen, voor zoover ze bij de opstelling voor de Zang uitvoering geen hinder veroorzaken. Het dragen van een gepaste Oranje versiering wordt zeer op prijs gesteld. Op „Den Burcht". Het Feestterrein is het Burchtplein. Genoodigden nemen plaats op de Ro tonde, waar toegang voor leerlingen ten strengste verboden is. Terstond na de aankomst zoekt elke groep de nis op, die voor de tractatie is aangewezen, en stelt zich op in rijen van zes. Alle nissen zijn duidelijk genummerd. Deze nummers worden vooraf aan de leerlingen bekend gemaakt. Onmiddellijk na afloop hiervan stellen de leerlingen zich op tot eeh uitvoe ring voor Genoodigden. Dit opstellen geschiede vlug en ordelijk; allen scha ren zich rondom de muziek en houden stipt den Dirigent in 't oog, tot .deze het teeken geeft voor den aanvang. Herhaling van het Programma als bo ven. i De leerlingen zoeken vervolgens hun ne nissen weder op, waar een nieuwe tractatie is voorbereid, en waar een blijvend .so£iV£iy,r zaj worden uitgereikt Na de uitreiking hiervan stellen allen zich op voor den aftocht. Met de mu ziek aan 't hoofd marcheert de eerste groep rustig de Nieuwstraatdoor tot aan de Hooigracht. Op de Nieuwstraat wordt de stoet ontbonden. Commissarissen. Op de Nieuwe Beestenmarkt: de hee- ren G. Gesink en P. G. Hoeks. Voor den Optocht: de heeren C. Hen- ner en A. J. de Lange. Op „Den Burcht": de heeren J. H. J. Kuijpers, C. van der Jagt en G. de Jong Ezn. De Commissie, uitgenoodigd door Burgemeester en Wethouders tot het organiseeren van dit feest bestaat uit de heeren H. C. van der Heijde, Voor zitter. O. Oesink, Penningmeester. J. H. Lange. P. G. Hocks. A. van der Meer. J. Kuypers. C. van der Jagt. A. J. de C. Henner. G. de Jong Ezn., Secretaris. Voor de acte Fransch, lager onder wijs zijn te 's-Gravenhage geslaagd de heeren W. Roosjes van Aalsmeer en T. Boomsma van Sassen h ei m. Voor het examen hoofdacte slaagde te 's-Gravenhage de heer B. J. Slothouder van Waddingsveen. Voor het examen handteekenen en de perspectief is te Rotterdam ge slaagd de heer Th. J. J. Bertels van Gouda. ALKEMADE. De uitslag der gisteren gehouden stemmingen ter verkiezing van een lid van den gemeenteraad, ter voorzie ning in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer W. Reijnders is, dat op den heer M. Hoogenboom Mz. 184 en op den heer P. 'de Jong Cz. 200 stemmen zijn uitgebracht, zoodat laatstge noemde gekozen is. De uitslag der stemming voor den ge meenteraad ter voorziening in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer A. J. van der Zon was, flat uitgebracht werden op den lieer P. Th. Broekhuizen 8, op den lieer J. Th. 'A. van ider Geesc 137, op den heer P. de jongd5, op den' heer J. P. Looijman 14, op 'den heer S. Strijk 152, en op den heer J. Verweij 76' stemmen, zoodat herstemming plaats heb- ebn moet tusschen de heeren j. ,Th. A. van der Geest en S. Strijk. r HAZERSWOUDE. De gemeenteraad vergadert Oj)'Maandag 29 Augustus 1910, des voormiddags te tien uren. Onderwerpen ter behandeling: Te. Ingekomen stukken. 2e. Rekening 1909. 3e. Begiooting 1911. HOOGMADE. Gisterenavond vergader de de commissie ter voorbereiding van het koninginnefeest. Met genoegen kon worden geconstateerd dat de pitkomst der gehouden rondgang zeer bevredigend was. Besloten werd den d^g te beginnen met een optocht der schoolkinderen, vooraf gegaan door het harmonie-gezelschap van Hoogmade, waarna versnaperingen wor den uitgedeeld. Verder zullen allerlei volksspelen om prijzen en premiën worden gehouden, waarvoor de deelnemers zich tot Dinsdagavond bij de commissie kunnen aanmelden. Op het door de commissie verkregen terrein zal zelfs een koek-kraam worden opgericht, terwijl ook nog aan biedingen voor het plaatsen van een poffertjeskraam kunnen worden ingeleverd. Alles bijeengenomen belooft 31 Augustus een prettige dag te worden voor ons klein, lief dorpje. LISSE. Gister middag werd door de Politie s ch le tv e reen i ging „Juliana" alhier een schietwedstrijd gehouden op „Pun tenburg", waarvan "de uitslag' is ols volgt le prijs A. die Wijde, te Haarlemmermeer, 2e prijs C. Wesseling te Lisse 3e prijs J'. B. Kaas te Lisse, 4e prijs S. Neijeboer te Lisse, 5e prijs A. van der Laan teLisse, 6e prijs J. Hoogervcrst te Lisse, 7e prijs W. Wi'lemse'te Lisse, 8e prijs D. Schipper „WassergeesT" te Lisse, 9e prijs .J van der Aart te Noordwijkerhout, 10e prijs C. Posthumus'te Sassonheim, 11e prijs J. Freiiliiik te Hillegom, 12e prijs J. Neije- boer te Noordwijkerhout, 13e prijs C. Duivenvoorde ^e Noordwijkerhout, 14e prijs K. F rug te H aa riem merm eer, 15e prijs A. van Hemert te Noordwijkerhout, 16e prijs A. Spaargaren te Lisse, 17e prijs A. Koning te Oegstgeest, 18e pr. B. Steekers te Noordwijkerhout, 19e pr. Z. Vermeulen te Lisse, 20e prijs C. Kaak te Lisse. De prijzen, welke alle bestonden iin luxe-artikelen, Weruen in de charvoorhe- legde vergadering op de bovenzaal van hef Café Thijssen aan de respectieve winners uitgereikt. Gisteravond hebben wij, evenals zoo veel anderen, een kijkje genomen in de muizenstad, welke gedurende een drie tal dagen is gearriveerd in Hotel „De Witte Zwaan". Deze muizenstad bestaat in een groot aantal miniatuur gebouw tjes, voorstellende een kerk, jxjstkantoor danszaal, drukkerij, houtwareniabrlek, ko renmollen enz. In èlk dezer gebouwtjes bevindt zioh één of meer werktuigen, al naar gelang van den aard der inrichting en welke allen door prachtig gedresseer de muizen in beweging worden gebracht De bevolking dezer stad bestaat in een 350 gedresseerde muizen van allerlei kleur benevens een groot aantal ratten, die heel gezellig samenleven met een zwarte poes. Vooral de dressuur 'dei- muizen trekt bij zonder de aandacht. Gisteravond maakte een fietsen lee- rendte dame in cfe Kanaalstraat zulk een rare bui'taïng, dat zij „koppie onder" jn oen baggersloot terécht kwam. NOOgD^IJK. Pj) het gedeejrte sU^nd vóór het Kurhaus is gisteren een wed strijd gehouden in het bouwen van zand heuvels en forten. Op zich zeTf kin der- vermaak, doch wij bevonden dat mannen arbeid was verricht. Zeer vroeg in den morgen werd door een groot getal badgastkinderen met de zen arbeid een aanvang gemaakt. De deelneming bestond uit 28 groe pen, elk 6 kinderen, meisjes en jongens. Natuurlijk onder groote belangstelling der badgasten. Slechts zéér zelden komt het voor, dat de vreemdelingen in zoo groo te getale en zoo langen tijd op 'liet strand aanwezig zijn als giiieien. Men hoorde verschillende talen dooreen spreken en elke gioep „grondwerkers" was omringd door een kring van toeschouwers. Men had langs de waterzijde eenige hooge burchten gebouwd, teneinde weer stand te bieden aan de te 4 uur opkomen de vloed. Prijzen werden toegekend als vólgt: voor de „sterkste berg" eerste prijs aan no. 9, wélke was gebouwd door H. Rolfes L. Nebel, B. Rolfes, TL Nebel en C. Rol fes; de tweede prljis aan no. 12 gebouwd door Wolf Tappenbeck, L. v. Nierop, E. R. Baltzer, Hotto Tappénbeck, Rudolf Tappenbeck en W. v. Nieropderde prijs aan no. 14, gebouwd-door Walter Brü- gelman, 'Cunrad «en Edith Blum, J. van Eick, Otto Visser en Adolf Stadler; jn „schoonste bergen" verwierf eerste prijs no. 18, gebouwd door E. P. Mozes, A. H. en G. Wickhaus, ten W. Kockhaus; voor no. 16 en 17 werd om de prezen geloot; in de „grootste bergen" verwierf eerste prijs no. 11, no. 2 tweede prijs en no. 25 derde; no. 11 was gebouwd door E. en J, Schrijven, M. en B. Da- kelman en J. Duivis. no. 2 was gebouwd door Bicker, van Hardenbroek, F. P. Schuijlenburgh en TL van Froese. In de „'eigenaardigste bergen" verwierf eerste prijs no. 26, no. 5 een tweede, no. 24 een derde, no. 26 was gebouwd door M. van Hardenbroeck, J. en J. Furnee, H. Bicker en Kneppelhout. Te voren was alles geregeld door een jury, bestaande uit de heeren J. Lieftinck W. Tappenbeck, Klein-Diepolt, Van Dam Abel, Bosch an en echtgenoote. Het was een magnifique gezicht op al deze bergen te zien wapperen groote en kleine vlaggen, van verschillende nationa liteit. Men kon ook zien verschillende figuren zooals vrouwenkop, visscherskop, kastee- len. kratons, zelfs een „Etna" was "niet vergeten, waarin een werkelijk vuur brandde. Ook vond men er een tuin met schelpen en bloemen versierd. Werkelijk een woord van lof aan 'deze knapen is wel op zijn plaats. Toen de vloed haar sterkte begon te Toen de vloed haar sterkte begon te doen gevoelen, bleven op eeh "sterke berg ■een zestal knapen stand houden met een hoog opgerichte Hollandsche vlag. Zij wenschfen hun standplaats niet te veria- ten totdat de vloed ften iLvong vasten grond te Kiezen. In de groote tent van het Kurhaus wer- den de prijzen uitgereikt; deze bestonden uit kunstvoorwerpen, speelgoed, choco lade enz. Onnoodig te zeggen dat de jongeren 'n genotvo'len dag hadden döorgebracht. NOORDWIJK AAN ZEE. Naar men ons mededeelt, werd gisteren avond ongeveer acht uur, boven ons "dorp waargenomen een luchtballon, waar aan een klein licht brandde. Door een verwonderde menigte nagestaard, dreef zij af naar het Zuidoosten. Van (de her komst was ons heden nog niets bekend. NOOTDORP. In den nacht van 23 op 24 Aug. ï's uit de schuur jbij Ben heer G. van Schic een fiets ontvreemd, en 'den daai opvolgenden nacht is ingebroken in de stal bij den heer L. deiBruin, enidaaruit twee fietsen ontvreemd. Ook is ingebro ken in de schuur bij den heer (Th. Boone kamp en ook daar is een fiets ontvreemd. Van de daders is geen spoorte vfncfen. De politie dcet onderzoek. Men zij op zijn hoede. NOORDWIJKERHOUT. Doordat de schoorsteen zich in een versleten staat bevond, ontstond er gistermiddag om streeks één uur een begin van brand bij de wed. van E. alhier. Daar rappe handen spoedig met emmers Water kwamen aan dragen, kon men het vuur, dat zich reeds den aanvang stuiten. De schade, vooral aan het lieten dak had medegedeeld, in door het water aangebracht, wordt door verzekering gedekt. 'OUD ADE. Met flinke bijdragen der ingezetenen is de commissie voor 't te vieren Wilhelminafeest op Dinsdag '30 Augustus a.s. in staat gesteld, om opdien dag alhier een 'harddraverij te doen houden. De feestelijkheden zullen een aan vang nemen, des morgens te negen uur met een kinderfeest. De kinderen zullen dan evena's overige jaren ciiihsald worden op melk, krent eb rood en nog enige ver snaperingen. Te tien uur ringrijden en sleutelti ekken voor heer en dame, om fraaie prijzen, welke te bezichtigen zijn op „Klein Rustoord." "De harddraverij, waaraan alleen paarden mogen 'deelne men, van Oud Ade en Lageland afkom stig, zal beginnen des namiddags te '2 uur. Dat er veel liefhebberij voor is, blijkt uit de oefeningen, die de geheele week des avonds door velen worden gehouden. Verwacht wordt dan ook, dat er flinke deelneming zal Wezgrn SASSENHEIM. Aan den toren der Ned. Herv. kerk wordt tijdelijk een hou- stellage gebouwd tgn beho^ye va# Jfë secondaire drielioeksmeeting voor hetka< daster. STOMPWIJK. Onder begunstiging van goed weder had gisteren de harddraverijt uitgeschreven door de Vereeniging „Nooi Gedacht", plaats. In den voormiddag werd een hard draverij gehouden, alleen van paarden, behoorende aan ingezetenen, en welke een vorig jaar geen prijs gewonnen hadden. Niet minder dan 16 paarden namen er aan deel. De prijzen werden gewonnen door lste prijs f 40 „Mina", BI. Schimmel, eigenaar Jac. van Santen, berijder de eigenaar; 2de prijs f 20 „Mieka", Vos- merrie, eigenaar F. Verwer, berijder G. Verwer; 3de prijs f 10 „David", Bonte ruin, eigenaar C. Tetteroo, berijder P. Tetteroo; 4de prijs f 5 „Mina", bruine merrie, eigenaar N. Beukers, berijder B. Beukers. De winners van de eerste ronde, voor zoover die niet onder de prijswinnaars vielen, Wonnen elk f 2.50. Er was zeer veel volk op de been. Op het terrein draaide lustig een draai molen, en de muziekvereeniging van Zoeterwoude, onder directie van den heer Schinck, uit Leiden, gaf ter opluis tering menig goed uitgevoerd nummer In den namiddag werd gereden met paarden, ook van elders, maar clie nog geen eersten prijs behaald hadden waren 16 deelnemers waarvan f2.50 ontvingen de heeren J. Barnhoorn vah Voorburg, N. Beukers van Stompwijk, D. H. Leeman Voorburg H. O. Schrijver van Den Haag en P. Hofstede van Loosduinen. De prijzen Werclen behaald door de vol» endge heeren. 'le prijs door T. v. d. Steenhove van Rotterdam; 2e prijs f50 door G. Koot van Berkel; 3e prijs f25 door Th. Schren- der van Watergang; de troostprijs f20 J. J. v. Santen, alhier. WOERDEN. Gisteren, de tweede dag van het Concours hippique werd inge zet met een springconcours voor jacht paarden, gereden door heerrijders. Er waren niet minder dan 28 inschrijvers. Er werd vlot gesprongen en een mooi, snel parcours gemaakt. 11 deelnemers reden zonder fouten. 1 was luit. La- bouchere met Gigolette in 1.431/5 min.; 2. luitenant baron van Wassenaar met Why Not, in 1.44i/s min.3. luit. Labou- chere met Perhaps in 1.451/5 min.; 4. dr. Bemelmans (berijder luit. Coblijn) met Black Paddy, in 1.46Vö min.5. luit. H. Mathon met Held, in 1.471/5 min. De eervolle vermeldingen waren voor luit. Labouchere met Vanguard, in 1.48 min.; luit. Coblijn met Hengst II, in 1.514/ö min.; luit. jhr. Quarles van Uf- ford met Jeanne d'Arc, in 1.521/2 min. luit. baron Lawick (rijder mr. Visser, den Haag) met Estcourt, in 1.59Vö "lin en luit. Trapman met Fox, in 2 minuten. Het 2de nummer was een concours voor het schoonste en bestgaande paard, gespannen voor een tweewielig rijtuig, toebehoorend aan landbouwersmini mum hoogte 1.54, hengsten uitgesloten 18 deelnemers. De eerste prijs was voor J. van den Berg, te Benthuizen, met N.N. Dit paard maakt een uitstekend figuur, heeft een sterken, goeden gang en veel actie. 2. was W. Dolman, te de Bildt, met de zwarte, uitstekende merrie Snel 3 C. Bakker, te Oegstgeest, met de stamboekmerrie Draga, ook extra4 N. A. van Dijk, te Jutfaas, met Olga, een best paard met goede gangen '5 M. v. d. Pauw, te Kamerik, met N.N. een drie jarige goudvosbles. De eervolle vermeldingen waren voor D. v. d. Grift, te Baarn, met Prins en Juliana en G. A. van Dorsten, te de Meern, met Edward, een zeer goeden donkerbruine ruin. Het 3de nummer was een concours voor het schoonste en bestgaande paard, gespannen voor een 'twee- of vierwielig rijtuig, toebehoorende aan particulieren. Minimum 1.54. Hengsten uitgesloten. 9 inschrijvers. 1 was Ooiden Chain, de 5-jarige vosruin van J. L. van Eijk, te Gouda; 2 was Vulcano, van den zelf den eigenaar. 3 was Whiskey, van I. IJs- sel de Schepper. 4. was de Noblesse Americaine, van den heer John Wurf- bain, uit Voorburg. 5. was P. J. Oost hoek, te Alfen a.-R., met Sigfrida. De eervolle vermelding werd behaald; door v. Rossem, Oude Rijn, met Mina. Als slot het concours voor springpaar den, gereden door heerrijders. 32 in schrijvers. Er werd vlot gereden, maar; slecht gesprongen. In den Jioek widen; bijna alle paarden er uit. Slechts 2 paarden sprongen zonder fouten en wel; Held van luit. Mathon en Fox yan luit. Trapman. De prijzen .werden door die heeren gedeeld. Om de 3den prijs werd overgereden door de heeren Coblijn met Black Paddy van dr. Bemelmans, en luit. Feikema met Honey Duckl. (Beiden! 1/2 fout.) Luit. Coblijn kreeg den der den prijs. 4 was nu luit. Feikema. Om den 5den en den 6den prijs werdl overgereden door heeren, die ,allen 1 fout gesprongen hadden. Luit. Labou- chère met Dreadnought en luit. de Kruif met La Qraquette kregen deze prijzen. Terrein en regeling waren boven allen! lof. ZOETERWOUDE. Door B. en W. is gister aanbesteed het opsteken en blus- schen der straatlantaarns, gedurende het winterseizoen 1910—11, in vier perceelen. Ingeschreven werd voor perceel I door: j A. van der Raad voor f 10.25 per lan taarn en A. Vonk f 10.8q per lantaarn.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2