BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Amerika. De toestand in Guatemala. Een telegram uit Managua meldt, dat José Estrada, de broeder van den insur- gentenhoofdman, aan wien president Madriz het presidentschap overdroeg, een proclamatie uitvaardigde, waarin hij mede deelt, dat de regeering is overgegaan aan de opstandelingen. De onlusten in Managua zijn zeer ern stig. Tal van inwoners verlaten de stad; de Amerikaansche burgers worden be dreigd. Het aantal revolutionnairen in de stad wordt op 12,000 aangegeven. Het departement van buitenlandsche zaken te Washington ontving bericht uit Managua, dat het leger van Madriz gede moraliseerd is; Madriz en zijn aanhangers maken zich gereed voor de vlucht. Een dichte menigte trekt door de straten, roepend, „Dood aan de Yankees!" De legatie en het consulaat der Vereenigde Staten worden bewaakt. Sedert eenige weken woeden er bosch- branden in het Noordwesten van de Ver eenigde Staten. Enkele dagen geleden nu kwam uit Wallace en Idaho het bericht, dat de brand is overgeslagen naar deze stad en dat de bewoners langs de spoor lijn een goed heenkomen trachten te vinden. Men vreest echter, dat de spoorbrug gen, die zij moeten overtrekken, reeds afgebrand zijn en de ongelukkigen dus aan de vlammen niet zullen ontkomen. Een nader bericht uit de benarde stad is nog niet ontvangen. Japan, De annexatie van Korea. Een telegram uit Tokio meldt, dat de annexatie van Korea heeft plaats gehad. Dit telegram jieeft niets verrassends. Jarenlang kon men dit zien aankomen, het naaste doel der Japansche politiek, na den vrede van Portsmouth was dit. Hoe langzaam malen de Ver-Oostersche hiolens. Niet om Korea slechts, om 'JVLandsjoerije vochten de Japanners in 190405. Bij den vrede van Portsmouth moesten zij zelfs van Korea afzien. Vijf jaren lang hebben zij hard gewerkt om hun doel ten slotte toch te bereiken, en het verdrag met Rusland van 4 Juli bracht de vervulling. Met Rusland ach ter zich waagt Japan (dat zich politiek en strategisch jslteeds allereerst in den rug dekt) den stap, die geen protest van de mogendheden meer zal 'uitlokken. Alleen schijnt Engeland waarborgen ge ëischt te hebben, dat het nieuwe Ja pansche beschermende tarief niet ook1 in Korea ingevoerd zou worden, waar door de handelsvoorwaarüen voor" En geland zeer zouden verslechteren. Voor het overige kunnen noch China, noch zelfs de Vereenigde Staten veel doen. ijapan heeft het voormalige hermieten- keizerri/k terstond geheel verjapaniseerd jden keizer afgezet en naast diens jonge ren opvolger een resident-generaal be noemd, om het, door wanbestuur en lamlendigheid van het volk geheel ten- achteren geraakt land tot een moderne jkolonie te vervormen. Een deel der Ko- reanen bood tegenstand, verdedigde zich Imoedig, maar voerde een hoopeloozen strijd. De vermoording van prins Ito haatte hun natuurlijk niet, de resident- generaal voltooide zijki werk. Cholera in Zuid-Europa. Een telegram uit Rome meldt dat ge durende de laatste 24 uur in de provincies Bari en Foggia een dertigtal getal geval len van cholera en verscheidene sterfge vallen vastgesteld zijn. Uit Konstantinopel werd geseind: In Manukswan, wilajet Erzeroem, zijn vier gevallen van cholera vastgesteld, waarvan één met doodelijken afloop. De Portugeesche Regeering heeft een crediet van 30 contos gevraagd voor maat regelen tot wering der cholera. Alle uit Italië komende goederen worden aan een strenge quarantaine onderworpen. Ook in Spanje werden in alle havens en grensplaatsen strenge maatregelen tegen de cholera genomen. De uit Zuid- Amerika komende Spaansche schepen, die gewoonlijk naar Genua doorvaren, zullen thans te Barcelona worden vastgehouden. Volgens een telegram uit Jassy aan de Frankfurter Zeitung zijn er ook in Moldavië enkele gevallen van cholera geconstateerd, De Regeering neemt maat regelen. Koninklijke Besluiten. Bij Kon. bessJi. is met ingang van 1 Sep tember 1910 de adj.-commies bij het der parlement van waterstaat mi. G. van Dijk, bevorderd tot commies; is met ingang van 1 Sept a.s. lo. aan den luit.-kol. op non-activiteit 'A. Wl J. Snouck Hurgronje, van het wa pen der cavalerie, ter zake van lichaams gebreken, onder toekenning van pensioen eervol ontslag uit den militairen diienst verleend is: lo. het anderwijs in staatsinrichting ten staathuishoudkunde, staatsinrichting van N-ecL-Indaë en dubbelboqkhaudien aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen, voor het tijdvak van 1 Sept. 1910 tot en jnet 31 Aug. 1911 opgedragen aan mr. '.Ww iReilingh aldaar'; 2o. voor het tijdvak van 1 Sept. 1910 tot en mét 31 Aug. 1911 bqnogmd toj legrares aa,n d)e Rijk^la^t - bouwschool voornoemd mej. G, van Gor- kom te .Wageningen is, met ingang van 1 Sept. 1910, lo. aan den 2en luit. op non-activiteit J. F. Obeiholzer, van het wapen der infanterie, ter zake van lichaamsgebreken, onder toe kenning van 'tijdelijk pensioen, eervol ont slag uit den militairen dienst verleend. Bezoek Belgisch Koningspaar. Wij vernemen nader, dat een voorloopig program in verband met het bezoek van het Belgische Koningspaar reeds is ont worpen. Z. M. de Koning der Belgen en zijn Gemalin met groot gevolg komen Don derdag 15 September a.s. per extratrein van Brussel naar Amsterdam (Centraal station.) De ontmoeting met H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Ne derlanden zal aan het Centraalstation plaats vmden, waarna de Koninklijke stoet, door cavalerie begeleid, zich recht streeks naar het Paleis aan den Dam zal begeven. De komst van het Belgische Konings paar zal zoo tijdig zijn, dat in het Paleis te Amsterdam het dejeuner kan gebruikt worden. Hierna wordt door H. M. de Koningin en haar Hooge Gasten een rij toer gemaakt, waarbij waarschijnlijk en kele bezoeken worden afgelegd. Een bezoek aan het Rijksmuseum en aan de diamantslijperij der firma Asscher staan op het voorloopig program. Na terugkomst ten Paleize, zal Z M. de Koning der Belgen leden der Bel gische kolonie ontvangen. Donderdagavond heeft ten Paleize een groot gala-diner plaats in de beroemde burgerzaal, waarbij vele autoriteiten, o.a. het geheele corps diplomatique, zullen aanzitten. Vrijdag 16 September wordt een be zoek gebracht aan H. M. de Koningin- Moeder in haar paleis te Soestdijk. H.M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik zullen met de Koninklijke Gasten des morgens van dien dag zoo tijdig per extra-trein van het Centraalstation naar Baarn vertrekken, dat het déjeuner ten paleize Soestdijk gebruikt kan worden. Ook de thee zal nog bij H. M. de Koningin-Moeder gebruikt worden, waar na H. M. de Koningin met Haar Gasten terugreist naar de hoofdstad. Hier wordt dan gedineerd. Des avonds Vrijdagavond dus zal waarschijnlijk een concert in het Concertgebouw bijgewoond worden. Zaterdag 17 September vertrek van'het Belgische Koningspaar van het Centraal station, nadat ten Paleize bet déjeuner gebruikt is. In den morgen zal een rijtoer gemaakt worden en mogelijk nog een bezoek worden afgelegd. (Hbl.) De 40 miilioen. Volgens den Haagschen ^corr. der „Leeuw. Crt." zouden in parlementaire kringen de meeningen jegens het inge diende wetsvoorstel zeer verdeeld en over het algemeen zeer ongunstig zijn. Middenstandsbond Naar wij vernemen is de inzending van den Nederl. Middenstandsbond op. de Intern. Tentoonstelling te Brussel (no. 2 van klasse 103 in d-en catalogus) door de jury de classe bekroond met een •eere-diploma. "De inzending bestaat uit grafische voorstellingen van de Midden standsorganisatie in Nederland, benevens de verschillende geschriften op sociaal- economisch gebied door den Midden - standsbond uitgegeven. Eeiie declaratie. Een lid van de Eerste Kamer der Sta- ten-Genieraal,tevens minister resident met den persoonlijken titel van buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Stockholm, die als Kamerlid steedis zijne kosten ihad gedeclareerd van Ruurlo uit, bracht bij'een in bet afgeloopem "jaar bij de Algemeene Rekenkamer ingékomen de claratie f 1170.40 in rekening voor elf rei zen van "Stockholm naar 's Gravenhage en terug. De Kamer had vroeger geen bezwaar gemaakt tegen de verevening der van Ruurlo uit gedeclareerde reiskosten, om dat toen, op grond van de verklaringen, onder de declaratiën, moest worden aan genomen, dat deze waren opgemaakt in overeenstemming met de werkelijkheid, d. w. z. dat de reizen werkelijk van Ruur lo uit waren gedaan. De kosten der thans gedeclareerde reizen, ge&aan van Stock holm uit, ontmoetten echter bij het col lege bedenking. Stockholm was namelijk niet eene „plaats gelegen binnen ttiet Rijk, alwaar de declarant metterwoon gevestigd was", terwijl volgens art 1, alinea '2, der wet van 4 Mei 1889 (Stbl. no. 46) alleen voor reizen been en te rug voor zoodanige plaats tot de plaats alwaar de Staten-Generaal vergaderen, de in dat artikel aangeduide vergoëding door de leden van de Eerste Kamer mag wor den genoten. De minister van financiën, aan wien gemelde bedenking was medegedeeld, legde afschrift over van ëen door dien declarant tot den griffier van de Eerste Kamer gericht schrijven, volgens hetwelk bij de invulling van "het betrokken formu lier der declaratie, bij vergissing verzuimd was uitdrukkelijk te vermelden, dat hij, 'gezant der Nederlanden te Stockholm Jzijh- de, de reizen bad aangevangen van uit bet gebouw der Nederlandsche legatie aldaar, d. w. z. van eene plaats diiie, op grond der bestaande wetten en gebrui ken van alle landen, beschouwd ,werdi als gelegen binnen bet rijk, hetwelk hij ye^t eg quwq^idig Bij de medededing van geméld schrij- van verzocht de minister bet gevoeilem der Kamer daaromtrent te mogen verne men, hoewel, naar Zijne Exellentie meende, de declarant er met in was ge slaagd ha ie bedenking te ontzenuwen. De Kamer antwoordde, dat de ontwik kelde stelling als zou bet gebouw een er Nederlandsche legatie op grond der ex territorialiteit moeien worden beschouwd als gelegen binnen 1 et rijk haar plet juist voorkwam.. Z .yenselite geheel in 'het midden te laten de vraa^ ó'f een zoo danig gebouw als Nederlandsen territoir was te beschouwen, hoewel' oc5k dit haar niet geheel zeker toescheen. "Evenwel kon h. i, toch nooit beweerd worden, dat het gelegen was 'binnen "het Rijk! De Rekenkamer ontving alsnu van den minister eene door den declarant opge maakte nieuwe declarantie, waarin voor de betrokken reizen f987.80, minder werd gedecimeerd, daar zij waren berekend als van Ruurlo uit gedaan. Zulks kon de Ka mer echter niet bevredigen, immers was, volgens de oorspronkelijk ingediende de claratie, de declarant gevestigd in Stock holm, volgens de nader ingediende decla- tie zou bij metterwoon gevestigd, zijn te Ruurlo; een en ander was niet met elkan der overeen te brengen. De minister kon zich met die opvat ting der Kamer niet vereenigen. De woon plaats van declarant was, blijkens vroege re declaratiën te Ruurlo, als hij voor 'het bijwonen van de zittingen der Eerste Ka mer hier te lande verbleef. In die verklaring'des ministers vond de Rekenkamer termen over te gaan tot de de vereffening der verminderde declaratie. LEIDEN, 23 Augustus. Van 15 tot 17 September wordt al hier het tweede Grooi-Nederlandsche Stu dentencongres gehouden. Prof. van der V'ugt zal de welkomst rede houden-; prof. van Vollenhoven zal spreken over „NeeHand's plaats en 'taak tegenover het buitenland, in het bijzonder de vredesbeweging"mr. M. Tydeman, L. T. K., over- „de betrekkingen tusschen Nedeiland en België; dr. N. Mansvelt, oud-superintendent van onderwijs in de voormalige Zuid-AfrllcaaiïsChe Republiek, over: „de betrekkingen tusschen Neder land en Zuid-Afrika" en ds. G. H. Has pels, letterkundige te Rotterdam, over „de nieuwe Nederlandsche letteren,'" Op de huishoudelijke vergaderingen zullen Groot Nederlandsche belangen worden bespro ken. Op het program staat voorts: ontvangst door den rector-magnificus en den acade- misChen senaat in te senaatskamer; ont vangst ten raadhuize door het gemeen tebestuur; keurvoorsfcelling in den schouwburg, te geven "door de N. V. Het Tooneel (directeur W. Roya2rds), ver- toöning van de Warenar van Hooft: boottocht naar het Kager- en Brasemer Meer enz. Zooals reeds eerder is gemeld zal het genootschap „Mathesis Scientiamni Genitrix" op 19, 20 en 21 Sept. a.s. zijn 125-jarig bestaan vieren. Op den voor middag van den eersten dag zullen de oud-leerlingen zich vereenigen in „Zo- merzorg" en vandaar in optocht onder muziek van bet 4e reg. infanterie naai de Stadsgehoorzaal gaan om er "het be stuur ,dat daar vereenigd is, te begroeten. In Musis Sacrum zal het genoemde mu- ziekkoips een conoert geven. Den tweeden' dag zal een boottocht worden ondernomen naar de Kagcr en Brasemmermeer en een feestmaaltijd plaats ihebben in de Stadsgehoorzaal, waarbij ook de tegenwoordige en vroe gere bestuurders zullen aanzitten en we derom zal een conceit, aangeboden door bet muziekgezelschap Orpheus in Musis Sacrum den dag besluiten. Den 21 n zul len de leerlingen mét medewerking van jonge dames in de Stadsgehoorzaal een Revue, betrekking hebbende op de school toestanden en vervaardigd door Jan de Quack opvoeren. Tevens zal een fraai uitgevoerd jubi leumboek worden uitgegeven en aan bet bestuur namens oud-leerlingen een feest gave worden aangeboden, met de rente waarvan jaarlijks nieuwe wetenschappelij ke werken voor de bibliotheek kunnen worden aangeschaft. De gemeenteraad van Groningen verleende aan mëjuffr. dr. S. Hofker, be noemd aan de H. B. S. voor Meisjes al hier, met ingang van 1 September a.s. eer vol ontslag als leerares aan de middelbare meisjesschool te Gronnigen. Voor bet examen tuinbouw-acte, la ger onderwijs, is te Wagen ingten geslaagd de beer G. Honselaar van K a t w ij k aan den Rijn. GOUDA. Onder zeer vele blijken van belangstelling beeft dezer dagen de firma J. Coster en Zonen, fabrikanten van bo- teïkleursel, kaaskleursel iein kaasstrem sel, alhier, haar 40-jarig jubileum gevierd. Des morgens werd dóór den firmant, den beer A. C. Coster, -eseii toespraak ge houden tot het personeel, dat daarna bij monde van den beer Rem, aan de heeren Coster ter gelegenheid vah bun jubileum, een keurig bloemstuk aanbood. 's Middags op de receptie, welkte in de fraai met groen en bloemen versierde kantoorlokalen gehouden werd, kwamen tal van belangstellenden, zoowel van'bier als van elders, de firma complimenteee- ren. Onder ben werden o. a. opgemerkt M? ïl.oioidjnspjqdi^i: ya£ jdgq arb^d, |d,e beer dr. H. F. Kuyper, de waarnemend burgemeester, de beer H. J. N ederhorst Sr., en de wethouders dezer gemeente, benevens vertegenwoordigers 'van ver schillende corporaties, zoowel hier ter stede als elders, terwijl in dien loop van den dag tal van brieven en telegrammen werden ontvangen, o.a. van dencommis saris der koningin in Zuid-Hohand, den inspecteur van landbouw enz. Namens de Kanier van Koophandel en Fabrieken te dezer stede werd de firma gecomplimenteerd door de beeren I. IJs- sel de Schepper en Mr. M. M. Schim van der Loeff, respectievelijk voorzitter en secretaris van genoemd lichaam, terwijl de heer H. N. Valckenier de Greeve èle feestvierende firma d-e gelukwensclien van den Ned. Bond van Zuivelfabrikanten, van de afdeeling Gouda van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw en van de Goudscbe Melkinrichting overbracht. Namens verschillende cliënten werdén de firma tal van bloemstukken aangebo den. Reeds vroeger, naar aanleiding van bet ingezonden jübileumsalbum, hadden H. H. M. M. de Koningin en de Koningin- Moeder van bare belangstelling in dit ju bileum der firma doen blijken. "De burgemeester dezer gemeente, thans met vacantie buiten de gemeente, had door een schrijven van zijn belangstel ling doen blijken. In bet kort, va-n vele zijden mocht de feestvierende firma de meest hartelijke blijken van belangstelling bij dit zeldza me jubileum ondervinden en zeer zeker zal deze dag den firmanten, die de fabriek hebben weten op te voeren tot een inrich ting welke door bare degelijke producten tot ver buiten deze gemeente 'n welver diende vermaardheid heeft verworven, nog lang als een aangename berinnering bijblijven!" (D. v. G.) HAARLEM. Voor eenigen tijd zijn door B. en W. de heeren J. van Hasselt, oud-directeur, en J. M. K. Pennink, di recteur der Amsterdamscbe Gemeent-e- Waterleidingen, aangezocht een commis sie te vormen om bun te adviseèren over- de Haarlemscbe duinwaterleiding. Op voordracht van beide heeren is thans tot derde lid der commissie be noemd de beer G. J. Haagesteger, waar nemend ingenieur-onderdirecteur dier Ain- steidims! e Geme-nt-Waterleidingen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De archi tect Jean H. van Groenendaal te Amster dam heeft namens het R. K. Par. kerk bestuur alhier onderhands aanbesteed het bouwen van een R. K. Kerk met toren sacristie en pastorie. Ingekomen 5 bil jetten, Minste inschrijver de heer Jac. van Groenendae! te Breda f66.450, wien bet werk behoudens bisschoppelijke goed keuring gegund werd. DE KAAG. Een ooggetuige meldt ons nog omtrent het ongeluk op het Kager- meer Zondagmorgen omstreeks elf uur zeilden een achttal personen met de sloep der Kweekschool voor Zeevaart op de Kager- meer. Alhoewel bijna alle boeiers wegens de hevige wind hun zeilen gereefd had den, zeilden zij met 't zeil van top af. Toen zij om wilden keeren, gingen zij in plaats van met den kop tegen den wind in om, met de wind mede. Met een ruk werd het zeil naar den anderen kant geslingerd, de schuit helde over, schepte water en zonk. De opvarenden werden met groote moeite door een pas- seerend schuitje gered. Volgens oogge tuigen was het ongeval slechts aan roe keloos en onoordeelkundig zeilen te danken. LISSE. Inzake de brandstichting te Lisserbroek moeten wij verbeteren dat slechts 2 schelven zijn afgebrand en dat a-an de 2 andere belangrijke brand- en waterschade is toegebracht. De brand werd het eerst opgemerkt door de vrouw van den heer Leenslag die brandlucht rook, en die haar man wekte welke direct de boeren riep. Men verzekerde ons dat het alleen aan het krachtig optreden der buren te dan ken is dat huizen enz. behouden zijn ge bleven. Door de betrokken Assurantie Mij. zal dan ook hiervoor een premie worden gegeven. Het is intusschen de politie nog niet mogen gelukken den dader of daders te vinden. NOORDWIJK. De Eerw. Zuster Ange lina, in de wereld Geertruida Alkemade, vertrekt 19 September a.s. naar Samarang, Ned. Oost-Indië. RIJPWETERING. De commissie van volkfeesten heeft besloten, den verjaardag van H. M. de Koningin, te vieren op Donderdag 1 September. Het programma is samengesteld als volgt: Optocht met de schoolkinderen, waarna deze zullen worden onthaald, op versna peringen. 's Namiddags Ringrijden en Sleuteltrek- ken voor een heer en dame, een van beide moet zijn uit de gem. Alkemade zij moeten voorzien zijn van paard en kar. Daarna kinderspelen. Vrijdag ter gelegenheid van de kermis Ringrijden op de fiets. 's Namiddags volkspelen. De feesten zullen plaats hebben Don derdag bij het café „Rustoord", Vrijdag bij het café „de vergulde Vos". De fees ten zullen opgeluisterd worden door het muziekkorps „Onderling Genoegen". Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Gisteren stonden Op cle rol 50 za kten, .alle voo,r openbare byjian.dylipg. 't Eerst werd voorgelezen een breed1 gemotiveerd vonnis, waarbij de„ rechts- gel-eerdebakker" Louis W. "te Leiden werd veroordeeld tot een geldboete van," f 1 of één dag hechtenis. Den veroorj deelde, die ter terechtzitting aanwezig was, werd tevens medegedeeld, dat hij van dit vonnis in hooger beroep kon ko men. l Tegen Gerrit van L. te Leiden, dié de vorige keer ontkend had dronken té zijn geweest, werd heden na het jfrooren: van den agent Jan Blok, f 2 of 2 d. ge- eischt. Jacob van H. (er bleek een verschil in den naam te bestaan) landbouwer tei Zoeterwou-de heeft op,29 Juni door den melkrijder Juffermans een hoeveel heid melk in Leiden doen vervoeren, wel ke bezinksel vertoonde. Bekl. zelf was niet verschenen. Getuige Juffermans geeft een verhaal over de aflevering dier melk. Voor hij op| 29 Juni de melk in de bussen van den heer Hooijdonk overstortte, heeft de keurmeester een monster genomen. Ge tuige Hooijdonk bevestigt de verklarin gen, wat betreft het nemen der mon sters. Getuige heeft nooit klachten ont vangen van zijn clienten over de qualiteit der melk. i De zaak wordt 14 d. aangehouden' om dr. van Eek te hooren. Johannes van K. te Leiden heeft op 24 Juni des nachts op den Ouden Singel gezongen en ander rumoer gemaakt. Na dat agent van der Meer, de verbalisant was gehoord, werd f 3 of 3d. geëischt. Gerardus Theodorus H. 38 j. landbou wer te Warmond heeft op 21 Juni 's avonds halfacht onder Sassen hei mi' op eenden gejaagd van uit een weiland, zonder te loop-en op of langs het water of in moerassige grond-en. Bekl. ontkende het ten laste gelegde hij heeft wel op het weiland geloopen, maai' langs een sloot en daar op eenden) twee schtoen ge'ost. Hij liep op misschien één voet afstand van 'd-en kant van -"e sloot. 2 De Rijksveldwachter van Sassenheim1 is op herhaald schieten afgekomen. Hij stelde zich op, op 't erf van v. d. Mei! zag bekl. aankomen in jagende houding over het weiland. Hij heeft bekl. niet zien schieten. Wat bekl. een sloot noemt, is een greppel van 1 M. breedte. Noemt men water van 1 M. breedte een greppel vroeg de kantonrechter. De veldwachter meende yan ja. Als getuige a décharge verscheen een daggelder van bekl. Theod. Jac. v. d. Mei boerenarbeider te Sassenheim. Zijn baas had tweemaal geschoten; hij Had1 bij het hek gestaan en had bekl. zien aankomen. De sloot, waarlangs zijn pa troon liep, was een gewone boerensloot. Bestaan er dan heerenslooten vroeg de kantonrechter. 't Was een gewone sloot, zooals er zooveel in landerijen zijn. Hoe breed was de sloot; als de Rijn b.v. Getuige schatte de breedte op een paar M. Het O.M. vroeg, daar niet duidelijk is gebleken, dat bekl. zich aan de overtredig heeft schuldig gemaakt, vrijspraak. Matthijs C. van Leiden heeft op 27 Juni 's avonds 9 uur in den berm van den Lagen Rijndijk „geroerd" door met een vork in het gras te steken en kuilen te graven. Volgens toelichting van den rijksveld wachter Letschert van Leiderdorp heeft bekl. zulks gedaan om wormen te zoeken. Voor de bermen is dit omsteken zeer nadeelig. Eisch f 2 of 2 d. Tegen Abraham Z., bloemist te Val kenburg, die grond had vervoerd langs de Viiettorenlaan aldaar werd f 2 of 2-d. geëischt. De quaestie tusschen mr. Sleeswijk, kantonrechter te Bolsward, vroeger te Sneek, en de directie der gemeentelijke waterleiding aldaar, zal vrij zeker op een strafzaak uitloopen. Men zal zich herinneren, dat mr. S. betaling eener nota van de Waterleiding weigerde, waarop de gemeenteraad be sloten heeft, hem in rechten aan te spreken. Mr. S. beschuldigde daarop de directie van vervalsching van een aansluitings- biljet. Deze zaak wordt nu door de justitie onderzocht. Mr. S., de directeur en de klerk der Waterleiding zijn reeds door den rechter van instructie gehoord. Gemeenteraad van Bodegraven. (Vergadering van 22 Augustus) Aanwezig alle leden. De Voorzitter! opent de vergadering. De notulen wor- den voorgelezen en goedgekeurd. Ingekomen proces-verbaal van lqasop-- name. Ontvangsten f 13830.13, uitga ven f 12104,34, in kas f935.39. Dankbetuiging van den heer H. Jon-: geneel voor zijn benoeming als gemeen te-opzichter. i Brochure betreffende het loodwit- vraagstuk ligt ter visie. Van den Jieer C. van |Muiswinkel is! een schrijven, waarin hij verzoekt hernl ndet meer op die voordracht voor het colI-eH ge van zetters te plaatsen. Reclame Hoofd. Omslag van "H. ide Groot en R. van Dijk. Beide gesteld jiï Randen der finantiën-commissie. Wordt besloten den aanslag van wif* ten Mej. Wed. Kwakernaat voorj ,eenig<j ïn&andejn ,af te schrijven,

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2