BINNENLAND. Rechtszaken. Wapenen waren geroepen, zou worden Uitgesteld. De streek waar de cholera zich open- haarde heeft alle gegevens om epide mie te voeden. De zindelijkheid is er zeer twijfelachtig, behoorlijk drinkwater ontbreekt en zoo kwam de ziekte voor op plaatsen welke ver van elkander ver wijderd liggen, als Trani, Trinitapolis, (Margherita di Savoia, Andria Parletta, San Fernando en Foggia. Zeer strenge voorzorgsmaatregelen waren dus meer 'dan noodig. Volgens de officieele be richten zijn er thans 21 dooden, men hoopt intusschen spoedig de ziekte tot staan te brengen. Griekenland. Kreta. Uit Kanea wordt gemeld: De vijandschap tusschen Christenen en Muzelmannen wordt met den dag groe ier en zal moeten leiden tot verwikkelin gen in de naaste toekomst. De Mohamedanen zijn herhaaldelijk tot gewelddadigheden overgegaan. Te Rethmo, Soeda en Kanea staken zij de Iwoning in brand van een Christen, die levend verbrand werd. Dit gaf aanleiding tot wraakoefeningen, waarbij gepoogd werd drie Muzelmannen te vermoorden. Prof. Blok over Nederland en deszelfs verleden. Een Italiaansch journalist, die tijdelijk in ons land vertoeft en zich Rosso di San Secondo noemt, had bij den Leid- schen hoogleeraar dr. P. J. Biolc, een merkwaardig interview, door hem openbaar gemaakt in Rome's Katholiek dagblad, den „Corriere d'Italia" van (Zaterdag 13 Augustus. Aan de drie ko lommen druks ontleent „de Tijd" den aanhef en een kort uittreksel. De Ita liaan schrijft blijkbaar met zuidelijk-war- me ingenomenheid over ons land en zijn sympathieken zegsman. Hij begint al dus Wie professor Blok is, behoeven wij niet te zeggen. De voornaamste ge schiedschrijver van Nederland, die in een standaardwerk de verstrooide dra den van de geschiedenis van zijn land Wist saam te voegen en niet zonder groote scherpzinnigheid, doch vooral met leen meesterlijk-critischen blik op men- schen en dingen, ons de lotgevallen van dezen grond en van dat volk sedert de oudste tijden heeft verhaalt, behoeft zelfs in Italië niet te worden voorgesteld. On ze bibliotheken bezitten immers zóóveel materiaal, dat de bekwame hand van dien beroemden geleerde door grondig ondier- zoek \'ei zamelde omtrent gebeurtenissen, Waarin niet alleen Nederland, maar ook geheel Europa belang stelt. Onlangs gaf hij in het licht een lijyig boekdeel, met de verslagen der Venetiaansche gezanten^ in de 17e eeuw, kostbare documenten voer de geschiedenis zoowel van Tie d:p!oma- tie in 't algemeen als van 'Holland in het bijzonder. Want, zooals professor Blok mij verklaarde, het zijn diepzinnige en vol komen juiste opmerkingen, welke de il- lustre vertegenwoordigers der oude re publiek omtrent de Regeering in Holland gemaakt hebben, terwijl de gélijksoorti- ge verslagen, door Duitsdie en "Engelsche diplomaten in denzelfdien tijd samenge steld* geheel onjuist zijn en bewijzen, dat hun auteurs zoo goed als niets begrepen van de wijze, waarop "Holland toen werd geregeerd..... Bij het spreken over deze Venetiaan sche bescheiden en over het voormalige Holland, geraakt professor Blok in geest drift; zijn heldere blauwe oogen schitte ren achter de biilleglazen en zijn stem trilt van aandoening. Wederkeerig voelt men zich getroffen door de vreugde van dezen man, waarmede hij voor zijn geest een langvervlogen tijd geheel ziet toerle- yen. We bevinden ons in een klein, eenvou dig vertrek zijn-er op de duinen van Noordwijk gelegen villa. Docr hert geslo ten raam, waar de Noordewind fel op blaast, zien wij de onmetelijke rij van bloode, met donkere varens bezette zand heuvels, cBLe onder den bewolkten hemel een weemoedige stemming opwekken,. jWij hoor en van de andere zijde het ge loei der Noordzee, die met waanzinnig geweld tegen de duinen rent, als wilde zij het terrein heroveren, dat zij in haar eeuwenlange worsteling met den mensch yertoren heeft Mij kost het een niet geringe inspan ning, om mijne ver weggewaaide gedach ten weer té verzamelen en de vragen te stellen, die ik mij heb voorgenomen. „Wij Italianen, zoo begon ik te vragen, IWeten maar wéinig van Holland. Voor ons is het een tooverUnd, dat wij bewon deren, .waarvoor Wij allen gaarne een Woord van lof en hulde over hebben, maar dat op stuk van zaken niemand kent. ft Is om zoo te spreken voor ons een, dich terlijk iets, onbepaald van omtrek en tel kenmale aan scheipe waarneming ont snappend, juist zooals de beeldspraak dier poësie. Van de werkdijkbead, van bet practische lieven hier te lande, van 'de belangen en nooden, waarvoor men strijdt van de geldkwestie, van arbeid en brood, kortom, van de wijze, hoe sneu nier leeft, hebben wij geen begrip. N?» ko«irt'professor Blok aan het woord örvcr de geschiedenis van de» Nederland- schen land- en Wnbouw, van handel en scheepvaart en van de Nederlandsche Ko lomen. Vooral het laatste punt trekt de aftqdaqhj yafl deg ^etgierigen vregmje- ling, die zich niet genoeg kan verbazen- over het feit, dat zulk een klein volk zoo'n machtig koloniaal rijk wist te ves tigen en tot heden te handhaven. „Maar dit alles grenst aan het wonder baarlijke", roep ik ten slotte uit. „De Hollanders moeten wel geen vermoeie nis kennen." „Ja, dat is waar," antwoordt mijn ge leerde zegsman, daarbij zoo hartelijk en zoo kinderlijk mij toelachende, met een zóó innige voldoening, dat zich een on uitsprekelijke sympathie van iriij mees ter maakt jegens al diie mensdhen hier, dde rusteloos werken, vol toewijding en liefde voor hun éigen huis, hun familie, hun land, hun kanalen, hun koeien en schapen, hun verre Javanen, hun dage- lijkschen arbeid, waarin zij zich steeds verlustigen. Natuurlijk is het vluchtige beeld, dat die warmbloedige vreemdeling van dit on derhoud meeneemt aangaande onze lands geschiedenis en met een sterk-aangezet Italiaansch koloriet weergeeft, noga'l ge flatteerd. Maar in hoofdzaak blijft het toch van de waarheid niet zoover af. En gun stig steekt het af bij die curieuze soms malle beschrijvingen, die niet zelden in burtenlandsche bladen over ons land de ïoirde doen. Onderwijs. Notarieel staatsexamen. In de week van 1319 dezer zijn ge slaagde voor het 1ste gedeelte de heeren L. J. M. Luijkx, Amsterdam, en R. E. Hattink, Middelburg. Voor het 2de ge deelte de heeren mr. J. Santman, Nijme gen M. L. A. van Oppen, Oeg:( *- geest en A. Haemen, Anrby (Limb.) Gemeentezaken. Het salaris van den Directeur van het Openbaar Slachthnis. Het voorstel van de heeren J. Bosch, Fokker, Abr. Corts en D. van Gruting om het salaris van den directeur van het Openbaar Slachthuis nader aldus te re gelen, dat aan een aanvangssalaris vr f 2500 zouden worden verbonden vijf verhoogingen van f 100, telkens na twee jaren dienst, werd door de voorstellers alsnog in dien zin aangevuld, dat ook' de dienstjaren, elders als directeur van een openbaar slachthuis doorgebracht, bij de bepaling van het salaris in aan merking zullen komen. Met de commissie van het Openbaar slachthuis komt het B. en W. voor, dat op het voorstel van de vier heeren niet behoort te worden ingegaan. B. en W. zijn toch van meening, dat, afgescheiden van iedere vergelijking met de salaris sen van directenren van andere slacht huizen, een jaarwedde van f3000, bene vens vrije woning voor den directeur van het slachthuis alhier niet te hoog kan worden geacht. Een lagere bezol diging, welke bij aanneming van de voor gestelde regeling zou kunnen ten deel vallen aan iemand die nog geen 10 ja ren als directeur van een slachthuis beeft dienst gedaan, zouden zij voor deze be trekking, dtie van'hem, die haar bekleedt, een groote mate van zelfstandigheid eiséht, onvoldoende achten. Maar ook wanneer men dit salaris vergelijkt met dat van de hoofden van andere instel lingen in deze gemeente, kan er zeker geen reden bestaan om jot de voorge stelde verlaging over te gaan. Zoo kan de directeur van G. en E. een maximum bezoldiging genieten met inbegrip van vrije woning, vuur en licht van f6250, en die van de gestichten „Endegeest" en „Rhijngeest", eene met inbegrip dier- zelfde emolumenten, van f 7500. Maar dan kan een salaris, met inbegrip van vrije woning, van f 3500 voor den di recteur van het slachthuis tocb niejt te hoog worden geacht. Eindelijk gaat ook de vergelijking rrret de salarissen van andere slachthuis-di recteuren, zooals de heeren Bosch c.s. die stellen, niet geheel op. Immers der gelijke salarissen moet men nooit op zich zelf bekijken, maar steeds in het licht van bijkomende plaatselijke omstandig heden. Zoo geniet bijv. de directeur van het Nijmeegsche slachthuis ook /jog vrij vuur en licht en bovendien vrijdom vam personeele belasting. Het salaris van den directeur te Nijmegen moet dus nog met een vrij aanzienlijk bedrag voor de ze laatste emolumenten verhoogd wor den. Behalve dat echter is hij nog bo vendien directeur van den Keuringsdienst van Eet- en Drinkwaren en geniet fiij als zoodanig nog een jaarwedde van f 1000. Daarbij raag, naar Je commissie van het slachthuis opmerkt, ook niet uit h;et oog worden verloren, dat de directeur bier verplicht is een vrij duur huis te bewonen. Dit legt hem .uitgaven op, waaraan hij anders, indien hij dat wensch- te, zou kunnen ontkomen. Maar behalve dat alles zouden B. en tegen vermindering van het tegenwoor dige nog dit groote bezwaar hebben, dat daardoor groot gevaar zou ontstaan, dat werkelijk goede directeuren spoedig den dienst onzer gemeente zouden verlaten, wanneer aan die betrekking in andere gemeenten, die toch overigens wel met Leiden vergeleken kunnen worden, groo- tere financieele voordeelen verbonden wa ren. En de kans om werkelijk bek'waane menschen aan het slachthuis alhier te verbinden zou om diezelfde reden na tuurlijk ook kleiner worden. Pp a.l deze grolden te z,amen geven B .en W. den Raad dan ook in overwe ging het voorstel van de heeren Bosch c.s. niet aan te nemen. Onkosten Lustrumfeesten. Behalve de som van f6500, welke bij Raadsbesluit van 10 Januari I.I. voor de ophooging van het weiland aan den Zoe terwoudsChen singel werd beschikbaar gesteld, was op de begrooting voor dit jaar het gewone bedrag van f 2000 voor de lustrumfeesten uitgetrokken. Laatst bedoeld bedrag wordt echter elke vijf jaren vrij belangrijk overschreden. In dit jaar bedroeg die overschrijding niet minder dan f 5900. Hiervan zal echter een bedrag van f 1300 door het studentencorps worden gerestitueerd, zoodat de eigenlijke over schrijding tot f 4600 wordt terugge bracht. Bedenkt men nu dat die over schrijding bij andere lustra steedis om en bij f1500 bedroeg, dan is dus in dit jaar nog f 3100 meer dan anders uitgegeven. Van die f3100 komt nu echter weer een bedrag van f 612.35 voor rekening van de ophooging van het land aan den Zoeterwoudschen singel, aangezien met de beschikbaar gestelde som van f6500 niet kon worden volstaan, toen later bleek, dat ook onder de feesttent hdi: terrein moest worden opgehoogd, waar op men aanvankelijk niet gerekend had. Zoo blijkt dus ten slotte voor de eigen lijke feestviering bij het laatste lustrum feest een bedrag van plm. f 2500 meer te zijn uitgegeven, dan bij vorige lustra het geval was. Dit hoogere bedrag vindt zijn yerklaring hoofdzakelijk in de hoo gere bijdragen van de gemeente in de versiering van de stad. Waar door de burgerij zelf van deze versiering dit maal meer werk gemaakt werd dan an ders, moest van zelf ook de bijdrage van de gemeente grooter zijn. In plaats van f 933, zooals in 1905, werd dus ditmaal niet minder dan f 2561 of f 1628 meer aan subsidiën voor buurtcommis- sies uitgegeven. Eindelijk heeft ook de I verlichting van het Raadhuis en van de Korenbeurs, waarbij thans ook nog een biidrage voor de verlichting van het Ra- pe.iburg kwam, ditmaal f860 meer ge kost dan in 1905 (n.l. f2060 inplaats van f1200), door welke beide verschil len dus het meerder uitgegeven bedrag van f 2500 volkomen verklaard wordt. B. en W. verzoeken den Raad de be- rroodiigde gelden te hunner beschikking te stellen. Ophooging van het Schuttersveld. In het vorig jaar werd door den gar- nizoens-commandant verzocht het Schut tersveld voor feestterrein te bestemmen, aangezien van eene ophooging van dit veld niet slechts het studentencorps, maar ook het garnizoen, dat daar zijn oefeningen houdt, profijt zou trekken. Aan het verzoek kon niet worden voldaan omdat het Schuttersveld voor feestterrein ongeschikt bleek. Echter had het schrij ven van den garnizoenscommandant ten gevolge, dat over de oplossing onder handelingen met het Rijk werden geo pend, waarbij B. en W. zich niet onge negen verklaarden den Raad voor te stel len, het voorste gedeelte van het Schut tersveld te verhoogen, hetgeen een uit gave van f22.500 vorderde, indien het Rijk door een hooger huur de gemeente eenigszins schade'oos stelde voor de door haar te maken kosten. Het gevolg van een en ander is ge weest dat het Rijk zich bereid verklaar de bij uitvoering van het werk de huur te verhoogen van f 550 tot f 1000. Dit bedrag komt overeen met een ren te van 4 pCt. van f 11.250, met welke rente van de helft der kosten de gemeen te genoegen kan nemen, omdat zij toch ook bij de ophooging van haar eigen dom een zeer wezenlijk belang heeft. Met de uitvoering van het werk zullen ongeveer 6 of 7 maanden gemoeid zfjin Indien dus met 1 October a.s. begonnen wordt, zal het waarschijnlijk reeds op 1 April van het volgende jaar, maar in ieder geval met 1 Mei voltooid zijn. Ge- dure Ve dien tijd zal het garnizoen d&n voor zijn oefeningen, ook voor de ar tillerie, van het achterste gedeelte van het veld kunnen gebruik maken. Waar nu echter gedurende dien tijd ook de pach ter van het weiland van het gebruik van het voorste gedeelte zal verstoken zijn, en hij bovendien wegens het meerdere gebruik dat door de militairen van het achterste gedeelte zal worden gemaakt, daarvan minder profijt zal kunnen trek ken, is Ihet billijk dat <fe door hem verschul dagde pacht, zoolang die uitvoering van het werk duurt, tot f175 's jaars worcfit teruggebracht. Eindelijk heeft het Rijk bedongen, dat bij verhooging van de huur tot f1000 de jhuurtijd in het vervolg niet als tot dusver over drie jaar zou loopen, maar dat hij tot vijf jaren pm worden ver lengd. De bedoeling is dan om, zoodra het opgehoogde terrein in gebruik zal kunnen worden genomen, het Ioopende huurcontract, dat anders op 31 Decem ber 1911 zou afloopem, te doen verval len en het nieuwe contract voor den tijd van vijf jaren en met verhooging van den huurprijs tot f 1000 op dat tijd stip te doen ingaan. In bovenomschreven zin stellen B. en W. den Raad voor te besluiten. Voor de benoeming van een lid der commissie van beheer en bestuur van het krankzinnigengesticht „Ende geest", en het sanatorium „Rhijngeest", .wegens periodieke ,affreeing van dea heer v. d. Eist bevelen B. en W. aan :1e Mr. A. v. d. EFst en 2e. Mr. A. Fok ker. Als aanvulling van het raadsbesluit van 28 Juli 1.1. stellen B. en W. voor alsnog een bedrag van f 14.665,75 op de begrooting van 1910 over te bren gen, zijnde het nog verschuldigd ge deelte der bouwkosten van de school Medusastraat en de kosten van rneubi- leering van de school, waarvoor op die begrooting van 1909 reeds gelden waren uitgetrokken. Om de verschillende buitengewone werken te betalen, is de post „tijdelijke geldleening ter voorziening in de be hoefte aan kasgeld" oorspronkelijk ge raamd op f650.000 en later verhoogd met f450.000, onvoldoende gebleken. B. en W. stellen voor dezen post weder om met f350.000 te verhoogen, omdat nog geen vaste leening kan worden aan'- gegaan. In verband hiermede moet ook het uitgetrokken bedrag voor rente, primitief geraamd op f27.300, met f27.500 wor den verhoogd. Die f27.500 kan gevon den worden uit de hoogere ontvangsten en winsten der gasfabriek, en de te ver wachten winst der Electrische Centrale, geraamd op f15.000 en de hoogere Rijkssubsidie van de H. B. S. voor Jon gens ad f 3000. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan het le Suppletoir Ko- hi:r der p'aatselijke directe belasting dienst 1910 met een belastbaar inkomen van f 207.519. Daar mej. D. F. Kranz verzocht heeft vooralsnog niet voor een benoe ming in aanmerking te komen ,is de voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school no. 8 (Heerenstraat) aangevuld als volgt: le. Mej. A. v. d. Graaf; 2e. mej. M. J. de Haas en 3e. mej. C. A. Dijkhof, onderwijzeres aan de bijzondere schooi in de Pelikaanstraat alhier. Waar op ihet oogenblik in „Ende geest" behoefte aan plaatsruimte bestaat lv. mannelijke krankzinnigen, stellen B. en W. den Raad voor aan H. M. de Ko ningin te verzoeken, de vergunning tot het doen verplegen van 24 vrouwelijke patiënten in de houten hulppaviljoens op „Endegeest", in dien zin te wijzi gen, dat in het paviljoen op de weide van „Endegeest" in het vervolg 12 man nen in plaats van 12 vrouwen zullen mogen worden verpleegd. Wegens periodieke aftreding van de heeren G. van Driel, D. J. van Amer- om en C. Wassenaar zullen voordrachten ter benoeming van het college van zet ters moeten worden opgemaakt. B. en W. bieden daarvoor de volgende aanbevelingen aan I. le. G. van Driel, architect en 2e. J. P. J; van Ewijk, behanger. II. D.' J. van Amerom, huisschilder en 2e. R. de Wilde, winkelier. III. A. Ruigrok, vleeschhouwer en 2e D. van Lith, architect. B. en W. stellen voor het winkel huis Breestraat 94 voor den tijd van 2 jaar, ingaande 15 Oct. 1910, weder om te verhuren aan de dames Th. Baijer en M. Goddijn voor f675 's jaars. Land- en Tuinbouw. Landbouwtentoonstelling te Hoorn. Nu de inschrijvingen voor verschillende afdeelingen der a.s. landbouwtentoonstel ling te Hoorn gesloten zijn, kan de zeker heid worden gegeven, dat de Hoornsche tentoonstelling een zeer belangrijke zal worden, zoo niet belangrijker dan een harer voorgangsters. De afdeelingen rundvee en zuivel zullen de glanspunten worden. Het aantal inzendingen van vee met melkstaten is zeer groot. Daarvan zal een prachteoilectie worden tentoongesteld. Zoo zulten o-nder meer 15 fokvereenigingen uitkomen, elk met 10 stuks. Ook voor de rubriek rundvee, inge schreven in het Ned. Rundvee-Stamboek, is een flinke deelneming. Van de groep rundvee zonder erkende afstamming zal vooral uitmunten de ru briek zichtbaar dragende koeien. De groep rundvee zal mede een ver zameling fijn vee opleveren. In 't geheel zal het groote aantal van ongeveer 350 stuks rundvee worden ten toongesteld. Voor de rubriek wolvee zijn 140 num mers ingeschreven, in hun geheet een pracht-inzending vormend, te meer, daar de namen der inzenders uitstekend vee waarborgen. In de rubriek varkens zal vooral de Noordhollandsche Varkensfokvereeniging bijzonder goed uitkomen. De afdeeling paarden, hoewel niet ge vraagd, zal toch belangrijk worden. Eiken dag zullen 12 hengsten van de Nederl. Harddraverij- en Renvereen. in den Ring worden voorgebracht. Voor de afdeeling kaas zullen van de beste kaasmakers en van 18 fabrieken groote inzendingen komen. Nu reeds be staat de zekerheid, dat 74 stapels zullen worden ingezonden, die Donderdag 15 Sept. op de Hoornsche kaasmarkt zuilen- moeten worden aangevoerd. Dit getal stapels is nog niet op een tentoonstelling bereikt. Poging tot moord. Voor het Haagsch gerechtshof, kamer van vacantie, stond terecht Johan V., werkman te Middelburg, die op den avond van 20 November te Vlissingen onder den invloed van sterkedrank Maria Bakker, met wie hij 31/a jaar omgang had, doch die dezen omgang niet langer wenschte voort te zetten, met een groot mes aan aan den hals steken en sneden toebracht. Deswege was hij ter zake van poging tot doodslag door de Rechtbank te Middel burg veroordeeld tot 3 jaar gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Uit het aan de Rechtbank uitgebracht rapport der psychiaters bleek, dat bekl. door zijn krachtigen wil zijn groote drift had leeren beheerschen, doch dat die aangeleerde „rem" niet werkte als hij on der den invloed van sterkedrank verkeerde. De president, mr. Hulshoff, wees er naar aanleiding daarvan den bekl. op, dat het gebruik van sterke drank hem nog diep ongelukkig zou maken. Bekl. bleef volhouden, dat hij zich niet herinnerde het meisje te hebben gestoken of te hebben willen steken. Hij wilde niet ontkennen, het feit gepleegd te hebber? en gaf zelfs de mogelijkheid er van toe. Procureur generaal mr. Reitsma wees er op dat de Middelburgsche rechtbank met antecedenten en degeneratie van bekl. heeft rekening gehouden, te oor- deelen naar het feit, dat niet de zwaarste straf is opgelegd, terwijl toch het mosje niet de minste aanleiding tot het; plegen van de daad heeft gegeven Z.E.A. kon zich daarmede wél vereenigen en, h-et ten laste gel-egde voldoende bewezen achten de, yorderde proc.-gen. bevestiging van het vonnis a quo. Mr. J. J. Koning, advocaat te 's-Gra- venhage, betoogde allereerst, dat poging tot doodslag volstrekt niet bewezen is, doch alleen mishandeling, zwaar lichame lijk letsel ten gevolge hebbende. Aan de hand van de rapporten der deskundigen zette pi. vervolgens uiteen, dat zijn cliënt bij het bedrijven van de daad niet toe rekenbaar was. PL's conclusie was dan ook: vrijspraak van het ten laste gelegde, subsidiair ont slag van alle rechtsvervolging. Uitspraak over acht dagen. Hen noodlottige vergissing. Hij had altijd beloofd haar te trouwen; altijd had hij het goed bij haar gehad, si garen, eitjes, alles had zij hem altijd ge- gevenden löden Med had zij hem ook! juist eén paar eitjes te ete" gegeven en ia plaats van dankbaar te zijn, had hij plot seling gezegd, dat zijn liefde was over gegaan op een ander meisje. Toen was zij een 46-jarige vrouw, zoo kwaad geworden, dat zij in de ach terkamer een potje had gegrepen, welks inhoud zij den ontrouwen geliefde in den hals had gegooid. Maar... op de tafel had dien twee potjes gestaan, een met 'thee en liet and-ere met vitriool Zij had m-et ad koude thee willen gooien, maar het ver keerde potje genomen, dat zij in huis had om kakkerlakken te dooden. vAan de politie had zij die onwaarschijn lijke vergissing al opgegevenbij dai rechter-commissaris was zij er op terug gekomen, maar nu hield zij voor den rechter cle vergissing wëer staande. Dr. C. v. d. Sluis had een groote brand wond aan "den hals van den ontiouwe ge constateerd; de plaats was echter zeer gunstig; de man is nu weer geheel beter.; De snoode 34-jarige minnaar loochende zelfs het bestaan van eiken eenigszinsi intiem en band. Wel gaf hij toe, twee eitjes bij die vrouw te hebben opgepeuzeld- H-et cadieautie in zitn hals had hii aanvankelijk voor warm water gehouden. De officier bii de Rotterclamsche recht bank was van meening, dat de man be klaagde niet heel vriendelijk heeft behan deld; niet verstandig js het echter van deze [aloersche juffrouw, dat met hare verklaringen zoo draait. Gelukkig voor. voor haar zijn de gevolgen van het hoogst ernstige misdrijf niet noemenswaard, wat niet wegneemt, dat zij gestreng zal moe ten worden gestraft. Gerequireerd werd tegen de 46-jarige J. P. werkster tel Nieuwenhoorn, weduwe van H. J., ;zes weken gevangenisstraf. Diefstal. In den nacht van 11 op 12 Mei was! de 24-jarige timmerman L. N., thans ver blijf houdend in de gevangenis, te Gou- d a, over de schutting geklommen van een in aanbouw zjjnd pand. Dqpr het raam, open te schuiven, was hij, in de op het terrein staande lteet gekomen, waar hi| eerst had loggen slapen. Voordat hij heen- ging, had hij er een ongeveer 10 mgitefl langen waterleidingsJang, een passerdoo-sj 15 sigaren, een duimstok, een paar schoe nen, een jacquetcostuum, alles in éen zak" gepokt, medegenomen. Het gestol-ene 'had hij te Rotterdam] verkocht en het geld opgemaakt. Hij werd reeds zesmalen verootdeeW én. bracht 2, jaren in een rijkswerkinrichting door. Een spraakgebrek zou oorzaak zijn, dat •hij bij het zoeken naar werk niet slaagde!/ Gisteren werd voor de Rotterdamsch-é rechtbank tegen hem een jaar geyange;- nisstraf gerequireerd. De vacantiekamer der Rechtbank te Amsterdam wees vonnis in de zaak van twee timmerlieden, oud 20 en 28 jaren, wonende te Mijdrecht, die op 9 Maart jl. te Uithoorn aan het werk waren in een huis aan den Amsteldijk. Zij dienden aan een 11-jarigen knaap» die herhaaldelijk

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6