BUITENLAND, Het erfdeel der Malleroy's. BINNENLAND. Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Woensdag 17 Augustus. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Kort Verslag van de vergaderingen der Kamer. Het Kort- Verslag der vergaderingen yan de .Tweede Kamer der Staten-Giene- raal verschijnt in den avond van eiken dag, .waarop de Kamer vergadert. De abonnementsprijs bedraagt fl.— Men abonneert zich voor den tijd van een geheel zittingjaar. Voor de verzending van "het Verslag aan abonnementen binnens lands is geen port verschuldigd. Wij stellen onze lezers echter in de gelegenheid, mits zij dit .TIJDIG opge ven, het Kort of Analytisch .Verslag te 'bekomen voor den prijs van 50 cent. "De Verziendiing van het Verslag ge schiedt ook in dit geval portvrij. Alle betalingen van het Kort Verslag geschieden bij vooruitbetaling. De aandacht van hen, die reeds voor ide vorige zitting op het Kort Verslag waren geabonneerd, wordt er op geves tigd, dat het noodig is om, wanneer zij ook gedurende de nieuwe zitting het Ver slag weder wenschen te ontvangen, zich opnieuw te abonneeren, en dat het, met het oog op eene geregelde toezending van het begin der zitting af, gewenscht is dat vooral TIJDIG te doen. Om de bestelling te vergemakkelijken, komt in dat nummer een formulier voor, hetwelk duidelijk ingevuld, aan de Administratie, OUDE SINGEL 54, LEIDEN, moet gezonden worden. DE DIRECTIE, Azië- De vooruitgang v.an het Katholicisme in Mongolië. Breiden de Katholieke missies over ge heel de wereld zich heden ten dage snel juit, de vorderingen, die de missionnaris- sen in China, vooral in Mongolië, maken 'zijn al zeer groot. Eind 1902 waren er in China 650.000 gedoopten en 1S0.000 catechumenen; eind 1909 telde de Katholieke Kerk 1,210.000 gedoopten en 390.000 ca techumenen. De toeneming van het aan tal Katholieken gedurende het vorige Jaar bedroeg 70.000. En ongetwijfeld zal het volgende jaar nog meer vruchten iafwerpen, een resultaat, des te meer bevredigend, omdat het Chineesche volk' [noch onbedachtzaam, noch geestdriftig, noch wispelturig is. Welk een arbeid de missionarissen zich oveTigens moeten getroosten, om tot jdit resultaat te geraken ,kan wel hieruit blijken, dat de afstanden in verhouding tot het aantal zendelingen zoo groot zijn, (dat er bijv. in Oost- en in Midden- Mongolië missionarissen zijn, die 50, ja zelfs 60 dorpen in verren omtrek moeten bedienen. In Oost-Mongolië worden van twee missieposten uit honderd Iocali- teiten bediend In het vicariaat van Zuid-Mongolië zijn 'op het oogenblik in de groote vlakte van Tournet verbazend veel bekeeringen te boeken. Alleen in het Oostelijk deel van deze vlakte hebben de drie aldaar 'gestationneerde missionarissen in de laatste maanden drieduizend personen bekeerd. Over dertig groote dorpen zijn jdeze bekeerlingen verdeeld. ,En steeds vragen nieuwe dorpen en mieuwe streken de aandacht van de mis sionarissen ,die, zooals wel te begrijpen 'is, niet groot genoeg in aantal zijn. FEUILLETON. 16) 'Zeer sp'oedig buiten zichzelven en nog heftiger geworden door de ziekte, Idie hem ondermijnde, scheen de markies op het punt in zijn toorn te stikken. Zijn oogen stonden zoo wild, dat Ca- ïnille, buiten zichzelve van angst, zich ten tweedien male aan zijn voeten wierp1, terwijl zij met smeekende stem uitriep: Straf mij, markies, maar spaar mijn jarme moeder. Zij heeft reeds zooveel geleden. Er zijn in het menschelijk har* en Vooral in het hart van menschen van karakter als de Courlans, wendingen, koersveranderingen zou een zeeman zeg- 'gen, even onverwacht als ondoorgrond- Jpaar. Alhoewel de markies het nooit (had ftvillen bekennen, zelfs niet voor zichzelf, fjhiaid hij het dikwijls betreurd, dat h(ij zijii (dochter Berengère gedwongen ha'd om friet Ide Malleroy te huwen. Om de eer yan de familie te redden en misschien ook om zichzelf geen teleur- feteliiac te berokkenen had hij meerdere Inderdaad een schitterend resultaat voor de missionarissen ,die Mongolië tot arbeidsveld gekozen hebben De Rijksmiddelen. De maand Juli is voor de schatkist wederom zeer gunstig geweest. Met een opbrengst van f 15.488.000 hebben jde Rijksmiddelen f974.000 meer opgele verd dan in de overeenkomstige maand van 1909, toen de opbrengst die van het voorafgaande jaar met een, zij het ook klein bedrag had overtroffen. Tot deze vermeerdering hebben in de eer ste plaats de accijnzen en indirecte be lastingen bijgedragen, de eerste met f575.000 laatstgenoemde piet f250.000 De toename bij de accijnzen komt vooral op rekening van suiker en gedistilleerd De suikeraccijns gaf f301.000, d. i. bijna 14 pet. meer dan verleden jaar. De ver mindering van circa f84.000 in,Juni is hierdoor pi eer dan ingehaald. Uit den jeneveraccijns is f 264.000 of 12 pet. meer verkregen dan in Juli 1909. Bij 1/12 der raming blijft de opbrengst nog steeds ten achteren, doch deze achter stand iis dezen keer belangrijk minder geweest dan ijl de vorige maanden, zelfs als men rekening houdt met de oin- standiigheiid, dat Juli een dag meer telde. Of bij dezen relatieven vooruitgang, als mede bij de eenigszins hoogere op brengst van den bieraccijns weersinvloe den in het spel zijn geweest, durven wij niet te beslissen. Van de indirecte belastingen hebben de zegelrechten f31.000 of 6 pet., regi stratierechten f 37.000 of 7 pet. minder opgebracht, beide blijkbaar in verband met de mindere bedrijvigheid ]n zaken onder den invloed van het dure geld. Het hpoge eindcijfer, trots de verlaging der beide genoemde middelen, is geheel aan de wisselvallige successierechten te danken die f 305.000 of bijna 23 pCt. mee1- gaven dan in het vorige jaar. V,an de directe belastingen gaf het personeel f201.000 meer, de overige echter ,alle een lager opbrengst zoodat het eindcijfer nog f46.000 bij 1909 ten achteren is gebleven. Met ingenomenheid kan worden gewe zen op een verderen vooruitgang in de middelen, die aLs barometer van den alge- moenen toestand der bevolking kunnen gelden. De opbrengst der invoerrechten steeg met f47.000 of 51/4 pet., die van het geslacht met f25.000 of 63/4 pet. De posterijen gaven eene vermeerdering van f21.000 of 13/4 pet., de telegrafie ,van f43.000 of IÓ1/2 pet. (na een toename van respectievelijk 6 pet. en 18 pet. ver leden jaar). Ook loodsgelden en de klei nere middelen toonen bijna alle eenigen verderen vooruitgang aan. Voor de eerste - zeven maanden van het jaar zijn de middelen met een totaal opbrengst van f 98.066.000 rpeds f 5.295.000 hooger dan in de overeen komstige maanden van 1909, toen even eens reeds een accres van f2.420.000 viel te constateeren. De weder ingevoer de opcenten op bedrijfs- en vermogens belasting hebben hiertoe föSl.000 bij gedragen. pe verhooging van den drank accijns f 1.768.000, totaal YEus uit nieu we heffing-en f2.449.000. Derhalve is een bedrag van f2.846.000 verkregen uit de natuurlijke stijging der overige mid delen, wat zeker als hoogst bevredigend is te beschouwen, zélfs als men in het oog houdt, d,at hiertoe f444.000 is bijgedra gen door de successie-rechten. "Bij 7/12 der raming blijft de op brengst van Januari Juli nog f3.300.000 ten achteren, Waar echter die bedrijfs- en vermogensbelasting een ach terstand van f 3.406.000 aantoonen, welk verschil vrij zeker in de laatste maanden van het jaar zal worden ingehaald, blijft het eindresultaat zeer bevredigend te meer wanneer men in aanmerking m'eemt dat |de tegenvaller van hen gedistilleerd dat reeds f2.359.000 bij 7/12 van de ra ming ten achteren is, geheel door hoo gere opbrengst van andere middelen is goedgemaakt. Reeds thans "kan derhalve malen de schulden van den graaf be taald [en voor aller oogen den slechten stand van zaken van Frederic en het droevig bestaan van de arme Berengère verborgen maar toch ondervond hij som tijds een smartelijke wroeging, wanneer hij het, voor den tijd, oud geworden gelaat yan yjn dochter zag. Op 'dit beslissend oogenblik1 werd hij misschien .getroffen door de gelijkenis, die tusschen moeder en dochter bestond, en begreep liij, dat hij door haar te ÜWingen hetzelfjde lijden over haar bracht als over Berengère. Misschien ook achtte hij een vrouw die een oogen blik de voorkeur had gegeven aan een indringer als den baron boven een dap per zeeman, niet waardig met Thierry te huwen. Misschien ook werd hij ge troffen door de wanhoop der beide vrou wen, jdie hij in den grond van zijn hart meer beminde, dan men uit zijn woor den denken zou. Hoe ook zijn gevoelens waren, zeker Was Ut dat zijtn toorn met heviger werd, en hij langzamerhand tot kalme droevige neerslachtigheid verviel. Trek u in uw vertrekken terug, zeide hij tot de beide vrouWen, 'die voor heiri stonden met gebogen hoofd, |ajs schuldigen die hun vonnis wachten. Mor gen ;:al ik u mijn wil doen kennen. Qij, gr&afi Kufit Jy£E bljjven. ve worden voorspeld ,dat de raming voor het gehee'e jaar waarschijnlijk over schreden zal worden. Land- en Tuinbouw. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. In de algemeenie vergadering, 15 Sep tember te Hoorn to houden, komt een voorstel van de aideeling Nieuwer-7\m- stel in behandeling om „werklieden pff afbeiders in de gelegenheid te stellen te gen 'een vergoeding van f 1 lid der Maat schappij te. worden, om zich bij de Onder linge Brandverzekering der maatschappij te kunnen aansluiten." Het hoofdbestuur, gehoord het advies van den directeur van "de Onderlinge Brandverzekering, acht het niet ge wenscht, dat dit voorstel wordt aange nomen en stelt voor, dit aan te houden;, tot 'blijkt, dat in meer afdeelingen dit verlangen wordt gevoeld. De afd. Enkhuizen en "Omstreken heeft een voorstel ingezonden om aan de re geering te verzoeken, aan particulieren (niet veeartsen) pie bevoegdheid te ver- Teenen tot het enten van varkens tegen vlekziekte. Dit voorstel wordt gedaan, omdat het aantal veeartsen, beschikbaar voor het 'varkensenten, vooral in spoedi- eisohende gevallen, onvoldoende wordt geacht, en het meermalen voorkomt, dat dit enten wegens te groote drukte, eerst kan geschieden drie óf vier dagen nadat het is aangevraagd. Over dit voorstel heeft het hoofdbe stuur nog geen preadvies uitgebracht, Landbouwwetgeving. Behalve de in een vroeger artikel door ons vermelde inrichtingen voor Land bouwonderwijs heeft men in ons land nog: 1. De Rijkszuivelschoo te Bols- ward directeur de heer W. Keenstra. Aan deze school wordt theoretisch onder richt gegeven, met het doel grondig on derlegde zuivelbereiders te vormen. De school heeft een anderhalf-jarigen cur sus, verdeeld in drie semesters, aanvan gende op 1 October en op 1 April. Aan de school kunnen bovendien cursussen van korten duur in onderdeelen van de zuivelbereiding worden gegeven. 2. Ge rard Adriaan van Swieten Tuinbouw school te Frederiksoord. Deze school, gesticht door wijlen F. L. A. van Swieten ter herinnering aan zijn zoon Gerard. Adriaan, beheerd door de Maatschappij van Weldadigheid en gesubsidieerd door het Rijk, heeft ten doel theoretisch, en praktisch 'onderlegde tuinbazen te vor men. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den directeur, den heer S. Bleeker. 3. Cursussen van de Ned. Hei demaatschappij (Directeur der Mij. is de heer A. A. Nengerman te Utrecht). De cursussen zijn in het leven geroepen ter opleiding van deskundig personeel en bestaan uit 2 afdeelingen. Afd. A. heeft ten doel het vormen van boschba zen, werkbazen en boschwachtersafd. B is bestemd voor opleiding tot op zichters. Het onderwijs wordt hoofd zakelijk gegevien door de ambtenaren der Ned. Heide-Mij.die cursus duurt twee jaren des winters ontvangen de leer lingen theoretisch onderwijs te Utrecht, de overige maanden van het jaar worden zij werkzaam gesteld op de werken van de Maatschappij of van het Staatsbosch- beheer De cursussen zijn ook toeganke lijk voor niet-aanstaande ambtenaren der Maatschappij of van het Staatsboschbe- heer. 4. Er zijn 9 landbouw- en 4 tuin- böuWWinterscholen de eerste zijn ge vestigd te: Groningen, Veendam', Leeuwarden, Meppel, Zutphen, Schagen, Dordrecht, Goes en Sittard de laatste teAalsmeer, Naaldwijk, Boskoop en Tiel. Deze inrichtingen hebben ten doel, om aankomende land- en tuinbouwers in de gelegenheid te stellen op weinig kost bare wjjze de noodige theoretische ken nis van het land- of tuinbouwbedrijf op te doen. Er wordt bij het onderwijs reke ning gehouden met de behoeften van de provincie of streek waar Je school is gevestigd. De cursus op de winter- De Gravin en Camille verwijderden zich. Graaf, sprak .de oude man, met bijna volkomen kalme stem, waar js de Canisy op dit oogenblik? Te Rennes, markies. Weet gij zijn adres? Ja, mijnheer. Schrijf hem, dat (hij onmiddellijk hierheen moet komenzend een koerier. Neem alle maatregelen, opdat het huwe lijk morgen plaats kan hebben. Ik neem de huwelijksgift op mij. De echtgenoo- ten moeten dadelijk na hun huwelijk van hier vertrekken. Vooruit, en geen woord hierover tegen de gravin of Camille. Even verheugd als verwonderd £ver deze onverwachte ontknooping haastte graaf de Malleroy zich te gehoorzamen. Canisy kwam midden in den nacht aan en werd door den graaf en Richard opt- vangen, die hem vpn het gebeurde op de hoogte stelden. Om tien uur in den morgen was ge heel het personeel in de groote zaal van het kasteel bijeen, op bevel van den mar kies. De laatste trad spoedig binnen, leunerfÖ op den arm van zijn trouwen Justinus en gevolgd door den graaf, Richard ien de Ganisyw 'Zonder de gravin of Camille op 'de hoogte te brengen van het doel der sa menkomst, h&d jnj faen doen verzoeke# scholen duurt twee winterhalfjaren. Na dere inlichtingen zijn te bekomen bij H.H. Directeuren. 5. Eindelijk worden nog in iedere pro vincie op tal van plaatsen, overal waar geschikte leerkrachten en een voldoend aantal leerlingen jvorden gevonden, land- en tuinbouwWintercursussen ge houden, waar gedurende twee achtereen volgende winter-half jaren, minstens drie avonden in de week onderricht Wondt ge geven aan jongelieden van 15 jaar en ouder in de beginselen van de lanldl- en tuinbouwkunde. Het onderwijs houdt zooveel mogelijk rekening met de be hoeften van het land- of tuinbouwbedrijf in de omgeving der plaatsen, waar de cursussen worden gehouden. Hoewel, zoo we zeiden, deze cur sussen reeds vrij talrijk zijn, moet hun aantal nog veel grooter worden. Overal, op het platteland, dient land- of tuin- bouwonderwijs te worden gegeven. Vak onderwijs is in den tegenwoordigen tijd ook voor den boer en den kweeker on misbaar waar de gelegenheid daartoe niet bestaat, blijkt het gemis uit de ach terlijkheid van het bedrijf in die stre ken. De vakvereenigingen moeten hier het initiatief nemenzij moeten de leer lingen opsporen en, als 't ware dwingen om in te gaanzijn leerlingen en onder wijzers gevonden, dan wendie men zich tot den Rijkslandbouwleeraar der .pro vincie en de zaak komt wel in ordje. R. Onderwijs. Retraite-onderwijzers. Gistermorgen verlieten wij, uitgeleid door den Z.Eenv. Pater Plhiliippona, liet Retraitantenhuis te Noordw ijkerhout Allen, ten getale van 50, waren wij in de beste stemming en dankbaar, dat wij een deel onzer vacantie-dagen hadden opge offerd, om in de stille afzondering van het mooie, practische retraitantenhuis onze eeuwige belangen te overwegen. Natuurlijk heeft 'iedere retraite zijne eigenaardige moeielijkhedenveel bid den, veel overwegen en weinig spre ken. Men kan ze vergelijken met een tocht door een 'woestijn, met weinige oa sen. Gedurende den tocht waren de Z.- Eerw. paters Philippona, Lupke en van Driel onze geleiders en bij elke oase von den wij de dienende Liefde belichaamd in Eerw. zusters der H. Voorzienigheid. Maar als de Arabier in de zanden van Arabië tusschen de bazaltrotsen uit roept: „Hier is niets levends buiten Hem, den Schepper", dan mogen wij met meer recht zeggen: Binnen de mu ren van dit gebouw der afzondering heb ben wij Gods stem gehoord en Zijn wil duidelijker vernomen dan ooit te voren. Gee.i wonder dat de heer "W. C. Cieno- ker van Hazerswoude een hartelijk woord van dank sprak aan Z.D.H. den bisschop van Haarlem, aan de Eerw. zusters en vooral aan de Z.Ew. paters, wier welsprekende woorden zoo die pen indruk op aller gemoederen gemaakt hebben. „Res." Kunst en Wetenschappen. Onderzoek bij het Uddeler meer. Naar wij vernemen, heeft dr. Hol- 'Wcrda onder-directeur van 's Rijksmu seum van Oudheden, in opdracht van de Koningin een voor-historische neder zetting aan het Uddeler Meer onder zocht Behalve, twee heuvels, die ineen gestorte koepelgraven bleken te zijn en die in zeer rijke bijgraven aardewerk en steenen wapenen bevatten, heeft dr. Hohverda aan den oever van het meer een (dorpje van voor-historische hutten gevonden, gedeeltelijk in den grond in gegraven en vele fragmenten van vuur steen en ceramiek bevattende. Voorts vernemen wij nog, d|at dr. Hol- werda het volgende jaar het onderzoek zal voortzetten. Rechtszaken. Een inbreker. De 33-jarige sigarenmaker J. J. .R., te komen, evenais Suzanne. Berengère, die ernstig ongesteld was, kon haar bed niet verlaten. De twee jonge meisejs kwamen alleen met Richard, dien men gestuurd had om hen te halen. Toen zij in <ie zaal trad, bemerkte Camillè oogenblikkelijk' den baron 1de Canisy ien den notaris. Zij begreep alles, werd bleek, wan kelde en viel buiten kennis in de artnen van Suzanne. De markies verklaarde haar flauwte natuurlijk als 't bewijs van iJe vreugde 'die zij ondervond over het terugzien van den man, dien zij beminde, en dien zij voor altijd voor haar verloren waande. Zoodra Camille weer bjjgekomen was deelde hij haar mede, dat hij zijn toe stemming verleende tot het huwelijk en dat hij haar een bruidsgift van twintig duizend guinjes gaf. Het contract was reeds gereed ge maakt de Malleroy nam een pen en reikte die aan zijn dochter. De arme Camille weigerde een oogen blik Zij was pp 't punt zi.ch voor haar grootvader op de knieen te werpen, maar zij werd verstijfd door de ge laatsuitdrukking van den grijsaard bn den harden doordringenden blik van 'de Malleroy. Vooruit 1 zeiden zii beiden met on geduld. een oude bekende der justitie, die reecEsl verschillende gevangenisstraffen Nvege'na diefstal óf poging tot diefstal, "tot een ge- zamenlijken duur van omstreeks 10 jarens heeft ondergaan, heeft gisteren voor Óq Amsterdamsche Rechtbank terecht ge staan, beklaagd van diefstal van een kist- je, inhoudende f 251.50 aan gëld, uit dei woning van het hoofd der gereformeer de school te Buiksloot. Deze, de heel! C. F. Capelle, op Zondag 12 Juni met zijn gezin uit de kerk komende, .be trapte bekl., die zich door inbraak .toq- gang tot het huis had verschaft, pip heen terdaad. Op hem werden inbrekers werk* tuigen gevouden, o.a. een beitel, die juist; paste in een deuk in de opengebroken deur, benevens pen dertigtal valsche sleu- teis. BekL, tdde het ten laste gelegde ont kende, beweerde zelfs niet in het huis tel zijn geweest en antwoordde, op een' vraag van den president, waarom hij al dat ijzerwerk jbij rich droeg, dat hij dat deed „om Wat gewicht in den zak tq hebben." Beklaagde .wordt inmiddels pertinent herkend door den hepr Capelle en diens echtgenoote, idde hem in de huiskamer aantroffen en hem, nadat hij op .beileefdie! wijze had gezegd, dat hij in de woning] niets te maken had, en het geldkist je,- dat hij in de hand hield, had neergezet^ uit een raampje zagen springen. Bij on derzoek bleek, dat ook uit een geldtrom- ineltje van cLe vrouw des huizes de inhoud was weggenomen. Ook de beide zoons van den heer Capelle herkennen ïn bekl* beslist den man, dien zij uit het raampje zagen springen en hard wegloop en. Bekl.'s verweer komt hierop neer, "dat er persoonsverwisseling moet plaats ge had hebben. Hij stond te kijken naar het visschen, werd gegrepen en naar het ge meentehuis gebracht. Volgens verklaring van den gemeenteveldwachter wilde hij daar echter zijn naam niet opgeven c# deed eerst of hij doof was. "Later beloofdq hij zijn naam "te zullen noemen, als hij eten pn drinken had gehad. Maar toeft! men hem te eten en te drinken had gege ven, deed hij het nog niet. .Het O. M., waargenomen door de# subst.-off. pir. Del Cainpo, de belache lijke ontkentenis van beid., voorbijgaande^ achtte het wettig en overtuigend bewijs van het ten laste gelegde geleverd, voor. zoover het geld uit het trommeltje betreft, ook al staat niet vast de identiteit van het op beklaagde na zijn aanhouding gevon den geld. Tiet Requisitoir strekte tot veroordee ling van beklaagde wegens diefstal on der de bezwarende omstandigheden braak en recidivi, tot gevangenisstraf voor den tijd van 4 jaren. De verdediger, mr. Jules Keyzer, deel- tdè de rechtbank mede, dat na een debat tussahen .hem en bekl., in het huis van bewaring omtrent de waarde der getui genverklaringen een arbeicisveideeling tusschen bekl. .en zijn verdediger werd gemaakt, volgens welke eerstge noemde zich zou belasten met aan ,tq toonen, dat hij niet in liet huis is geweest ,en zich dus niet heeft schuldig gemaakt aan de hem ten laste gelegde feiten. Mr, Keyzer bepaalde zich tot de op te leggen straf. Hij wees op het geringe econo misch voord cel er aan herinnerende, dat de wet bij poging dezelfde strafmaxima' 'heeft gesteld als bij het voltooide mis drijf. Uitspraak over 14 dagen. Persdelict. Voor de ïechtbank te Middelburg is behandeld de zaak tegen H. A. van Dal- sum, notaris cn uitgever van „De Volks wil", te Hulst, beklaagd dat 'hij in nom- mer 37 van dat weekblad een stuk heeft 'doen opnemen en drukken, getiteld„de aardsche en de eeuwige reChter", dat 'door hem is oiiderteeketnd en waarin doelend op een vroeger tegen hem voor de rechtbank te Middelburg behandelde! strafzaak, .waarin de Z.Berw. heer Wj, F. Schets, pastoor te St. Jansteen, ge tuige was geweest, genoemden pastoor opzettelijk 'heeft beleeddgd door hem var* het .afleggen van valsche getuigenis on der eede te betichten. Ais getuigen waren gedagvaard de Z* Zij hief haar oogen ten hemel en teekende. 1 Een kwartier later was zij in de kapel van het kasteed naast baron de Canisy, neergeknield, en werd de huwelijksin zegening voltrokken. Zoodra de plechtigheid afgeloopen! was, gingen de jonge editgenooten naaij de groote zaal, waar de Courlans geble ven w,as. Den volgenden dag vertrokken de ba ron en de baronesse naar een klein; kasteel in An jou, 'dat aan de Courlanaj toebehqorde, en dat hij hen ten gebruik) afstond. De tijding van dit zoo plotseling ge sloten huwelijk, trof gravin de Malleroy als een bliksemslag. Zij wilde haai! dochter zoo gaarne bij zich houden, maar het bevel van den markies moest teif uitvoer gebracht worden. De baron en' zijn vrouw moesten vertrekken, ondank»! de smeekbeden van mevrouw de Malle roy. Hun postkoets kruiste een koerier dte| een brief van Thierry bracht. (Wordt vervolgd)^

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5