Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. Na de predikatie, die op a]len zicht baar indruk had gemaakt, werd het lijk fan pastoor Nol et door kerk- en arm'- freesters naar den gewijden fiklker ge dragen, waar Deken Kupers ook de be- Sarding verrichtte. „Msb." Sport. Men seint uit New-York, dat Walter Brookins, de houder van het hoogltc- Wereldrecord, te New Jersey is veron gelukt Bij een te korte zwenking ver loor hij de controle over zijn toestel en 6torte omlaag. De aeroplan doodde drie toeschouwers, twee mannen en een (knaap. Ook Brookins zelf werd onder fcijn toestel verpletterd. Land- en Tuinbouw. Uit Oost-Groningen wordt gemeldDe handel- in tarwe-, haver-, rogge- en gerste- stroo is dit jaar niet druk, omdat bijna alles in 1909 in voorkoop is verkocht. De strooopbrengst valt dit jaar erg tegen, want naar schatting is er alleen op de zwaardere gronden een derde deel stroo minder dan in 1909. De in voorkoop op- gegevene hoeveelheid zal door vele land bouwers lang niet geleverd kunnen worden. Uit de Bommelerwaard bericht men: De rogge is droog binnengekomen. Deze oogst is afgeloopen en kan als goedbe schouwd worden. Met het maaien der tarwe is overal* een begin gemaaktmen verwacht hiervan een middelmatig gewas. Ook de erwten zijn binnengehaald deze oogst moet echter als geheel mis lukt beschouwd worden. De peulen waren grootendeels verrot, zoodat de meeste erwten op 't land verloren gingen, terwijl ook vele door de slakken zijn vernield. De haver is vroeg rijp, zoodat de vol gende week met maaien wordt begonnen 't gevolg van een en ander is een vroeg kaal veld. De aardappelenoogst, laten bouw blau wen, is geheel mislukt. Op vele percee- len is de opbrengst slechts 6 tot 10 H.L. per hout (V7 hectare). De peeën staan over het geheel slecht; de weersgesteldheid der laatste dagen werkt echter gunstig, zoodat ze zich meer beginnen te ontwikkelen en bij «een drogen nazomer het gewas zich nog eenigszins kan herstellen. Voor het vee is er veel naweide (eimat) en overvloed van gras. Bijna overal is het vee dan ook reeds op de naweide ingeschaard. 't Gevolg hiervan is zeker dat het vee hoog in prijs blijft; kalf- vaarzen gelden tot f260, kalfkoeien tot 300 gld. Art. 24 der Drankwet. De heer H. Molenbeek'heeft een adres gericht tot den Minister van Financiën, met verzoek een wijziging van art. 24 'der Drankwet te willen bevorderen, in dezen zin, dat eene vergunning voor den verkoop van sterkendrank in 't klein be hoort aan degene wien ze verleend is (behoudens art. 8 der wet) en dat zoo danige vergunninghouder bevoegd zal zijn die te kunnen overdragen' naar verkie zing aan een an'der (mede behoudens larf. S). Dit verzoek is gegrond op de weten schap van adressant dat zoowel te 's Gra- venhage als elders in den lande, de hou der van een vergunningsrecht door dat te izijnen name laat uitoefenen dengene die zijn bedrijf heeft overgenomen door koop en de inkoop der 'drinkwa ren ten name van den houder van het vergunningsrecht staat, maar de risico van den in- en verkoop blijft ten koste van hem, die het bedrijf uitoefent. Een (dusdanige, en dit geval verkeerende, is reeds door den kantonrechter te 's Gra- venhage veroordeeld wegens overtreding van art. 50 der Drankwet. LEIDEN, 12 Augustus. Tot Geestelijk Adviseur van de R. JK- Middenstands-Vereeniging „de Hanze" alhier, is door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem benoemd de WelEerw. Pa ter C. Haanen, O F M Gisteravond werd de Joubertstraat jalhier in opschudding gebracht door eenige twistende vrouwen, welke twist (eindelijk zoo hoog liep, dat twee vrou wen elkander in het haar vlogen', en op hun eigenaardige manier elkaar begon nen toe te takelen, tot op 't laatst een der strijdlustigen van woede het bewust- fcijn verloor en door eenige mannen he- Svig bloedende in haar woning werd ge dragen, om daar bijgebracht te worden. NOORDWIJK AAN ZEE. Op het ter rein van Badhotel „Konijnenburg" wierd gisterenavond wederom een concert ge geven door het strijkkwintet „K. K." on der directie van H. J. van Leeuwen Jz. Een gedistingeerd publiek was tegen woordig >en een grouc gëtai toehoorders had van de vrije ruimte gébruik gemaakt om onder een fraaien sterrenhemel in uit gezocht zomeravondweder te genieten van de muziek welke op verdienstelijke wijze werd ten gehoore gébracht. Vóór de pauze werden 6 en nade pauze werden 5 nummers gegeven. Menigmaal kreeg het orkest een welge- gemeend liandgqkiap t;en da/ik. Sleepboot gezonken, r— De zee lichter Donau, van de Hamburg-Amerika- lijn, die omstreeks ,4 uur gisternamid dag de rivier te Rotterdam opstoomde, zou ter hoogte van boei 12 opgepikt wor den door de sleepboot Ceres en Rio, van de Internationale Sleepdienstmaatschappij, kantoorhoudende in de Maasstraat De sleepboot Rio moiesi van achteren aan de Donau vastmaken en, terwijl zij dat deed, kwam zij dwars te liggen, kreeg herhaardelijk water óver en zorlk. De kapitein en de machinist van de Rio, die het ongeluk zagen aankomen, ""Sprongen in de Maas. 'Eerstgenoemde greep een hem toegeworpen boei en werd gered, laatstgenoemde werd met een bem toegestoken haak uit het water gehaald. De 18-jarige dekknecht die eveneens in de Maas sprong, verdween in de diepte en verdronk. Zijn lijk is niet gevonden. Het ongeval werd door het publiek op den Heuvel in spanning gadegeslagen]. Dure tijden! De barbiers in de gemeende "Heinenoord hebben den prijs van bet scheren met 2 cent per keer ver hoogd. Een aantal ingezetenen heeft nu besloten zich maar een keer per week te laten scheren terwijl anderen den baard zullen laten staan. Een vreemd avontuur. Te La nark', in Schotland, viel de Frahsche avia- teur, Champel boven een bosch. Zijn vrouw, die het ergste vreesde, barstte in tranen uit. Men doorkruiste haastig het woud in alle richtingen, doch vond geen spoor van den vermistte. Eindelijk vernam men zijn ^tem en zagen de zoe kenden, afgaande op zijn geroep, den aviateur, boven hun hoofden mf.t zijn' machine in de boomen hangen. De zweef- vlakken der machine waren op cfe boom toppen gespietst. De aviateur zat onge deerd op zijn stoel. Een twintigtal boscharbeiders werd aan het werk gesteld om een weg door het bosch te hakken, en zoo kon de! aviateur ten slotte worden bevrijd. Eene k 1 o ost e rz u st e r-doctor. Uit Lépol, Lemberg, wordt gemeld, dat de Ursulinenzuster Cecilia Lubienska haar examen voor het doctoraat in de wijsbe geerte heeft afgelegd en den graad van )docter aan de hoogeschoo! dier stad be komen. De zuster is bestuurster van eene hoo- gere meisjesschool te Kolomea, ambt dat zij voorlocpig had neergelegd om haar examen voor te bereiden, 't Schijnt dat het de eerste maal is in Europa, dat eene kloosterzuster dergelijk examen aflegt. Te New-York werden de op varenden van een schoener, de „Sunlight" aangebracht door het Engelsch stoom schip „Ikalus", dat de li eden bij het eiland bij her eiland Barbados in stervenden toe stand op hun zinkend vaartuig had aan getroffen. De „Sunlight" was bij zwaren mist van Antigua uitgeloopen en toen uit den koers geraakt. Het schip begon te lekken, zoo dat de bemanning voortdurend aan de pompen moest werken. Tot overmaat van ramp werd bij een storm de provisie en het drinkwater overfcooid gespeeld, zoo dat de menschen zich bijna twee weken lang met azijn en suiker op de been had den moeten houden. Toen de „lkalis" de „Sunlight" be speurde, zwalkte het vaartuig hulpeloos rond, terwijl de kapitein en zijn vijf hel pers ten gevolge van vermoeienis en ont bering bewusteloos op het dek lagen uit gestrekt. Automatische straatverlich ting. In het dorp Zarkau bij Glogau heeft het gemeentebestuur een hoogst practische straatverlichting ingevoerd. Op den weg van de grens der gemeente tot in den kom, ongeveer de lengte van een kilometer, zijn negen gloeilampen opge steld, voldoende om dat gedeelte van den weg te verlichten. Deze lampen branden slechts tot 's avonds 10 uur op kosten der gemeente. Wie na dien tijd van den weg gebruik wil maken en op zijn wandeling licht wenscht te hebben, werpt eenvoudig een tien pfennigstukje in een der beide auto maten, die aan de eindpunten van den weg zijn 'opgesteld. Hij heeft dan voor 12 minuten licht, wat voldoende is om dit gedeelte van den weg af te teggen. De automaat is besloten in een ijzeren kast, waarboven een bord is aangebracht met het opschrift: „Für 10 Pfennig 12 Minuten Licht"! Na tien uur'savonds wordt het toestel door een electrisch lampje verlicht. A. Berger, ploegbaas van de Westlandsclie stoomtram te Monster, is zoo meldt de Res. Bode, Woensdag door de directie ontslagen, met behoud van 8 dagen loon. De oorzaak daarvan is, dat de heer Berger weigerde 24 uur achtereen dienst te doen. Hij beriep zich daarbij op artikel 50 van het tramweg reglement, hetwelk voorschrijft dat be ambten, wier werkzaamheden op de vei ligheid van het verkeer van invloed kun nen zijn, geen langeren diensttijd dan1 16 achtereenvolgende uren mogen heb ben. Het Fransche artillerieschip „Pathuan" hield Dinsdag schietoefeningen met een nieuwe soort ontplofbare pro jectielen bij het kleine eiland Le Levant. Een granaat kwam te land op een met boomen dicht begroeide heuvel, zoodat een gedeelte van het bosch in brand geraakte. De brand kreeg binnen korten lijd zulk een omvang, dat het schieten moest worden gestaakt en de bemanning van het schip aan het blusschen moest worden gezet. Verrassingen. In verschillende Duitsche bladen stond dezer dagen de volgende advertentie: „Tegen toezending van 1 mark zend ik u door mijn bureau te Brussel 6 prentbriefkaarten van de Brusselsche tentoonstelling, welke gij mij, met adres en opschrift voorzien, kunt retourneeren. De kaarten worden dan door mijn bureau te Brussel op de post gedaan, zoodat uw vrienden en bekenden geloo- ven, dat gij op de Brusselsche tentoon stelling zijt. Prachtige, groote verrassing Voor elke kaart moet 20 Pfenning aan postzegels voor frankeering bijgevoegd worden." Voor 2.20 Mr.rk kan men zich dus bij zijn kennissen dien roem verschaffen, op die wereldtentoonstelling te zijn gewèPst.. Voor schuldenaars een prachtige gelegen heid, om zand in de oogen te strooien. Dat is af bij de air, welke velej Parij- zenaars zich gaven, die de première van Chantecl-er niet konden bijwonen. Ze gin gen 's avonds per auto om een uur Ót twaalf tegen dat de schouwburg uit ging in evening-dress naar een voor naam hotel en spraken daar overluid, dat iedereen liet hooren kon, hun oordeel uit over de zoo juist (niet) geziene Chan- fecler. („U. D.") Over den Bosporus gezwom men Een Turksche luitenant heeft voor het eerst zijn paarden over den Bosporus doen zwemmen. Hij had van zijn kolonel een opdracht gekregen, die alleen behoorlijk uit te voeren was, in dien hij zonder verwijl zich naar den Aziatischen oever begaf. Hij bond daartoe zijn beide paarden aan een boot en stak bij hevigen wind en sterken stroom de Bosporus over. Hij legde den afstand van 1500 meter in 25 minuten af. Een mijn ontploft. Terwijl geniesoldaten te Sofia bezig waren een mijn te leggen voor vreugdeschoten bij een regimentsfeest, ontplofte de mijn. Negen soldaten werden gedood, een luitenant en vijf man zwaar gewond. Cycloon in Zuid-Rusland. Volgens een telegram aan den „Paris Journal", uit Odessa, heeft een cycloon de landengte van Perekop verwoest. In een kring, met een straal van 20 K.M., is elk spoor van bewoning uitgewischt. Op hetzelfde oogenblik zijn 2000 H.A. bosch bij Kaloega verwoest. In beide streken zijn een groot aantal slachtoffers. Hoe er mee geleefd wordt! We zien ze geregeld afleveren door onze Kon. Fabriek van Rijtuigen en Spoorwa gens der firma J. J. Beijnes, die prachtige spoorwagens, glimmend en glinsterend van nieuwheid, zoodat men er zich wel in spiegelen kan, het hout afgewerkt zoo keurig, dat men er machteloos één foutje aan zal zoeken. En als we ze dan zien vertrekken die meesterstukken van spoorwagenbouw, dan vragen we ons af Hoe lang zoo Want, komt maar eens een maandje later, ge zult dat mooie werk nauwelijks meer herkennen en dan kunnen we ons niet begrijpen hoe degelijk werk, dat zooveel arbeid heeft gekost, in zóó kor ten tijd zóó vernield kan worden. Wij weten, dat vele oorzaken hier samenwer ken het voortdurend blootgesteld zijn aan de veranderlijke weersgesteldheid, het weinige respect van 't reizend publiek voor 't eigendom van anderen, enz. Maar ook van de zijde der H. IJ. S. M. wordt in deze een zeer slecht voorbeeld gegeven. De Vrijdag door de firma Beijnes af geleverde derde klasse rijtuigen deden Zaterdag reeds dienst in den Brusseltrein, die des morgens te 10.27 alhier vertrekt. In den Haag was de bagagewagen vol, doch geen nood, de stationschef in hoogst eigen persoon liet een viertal der voorste coupé's ontruimen en in den kortst mo gelijken tijd zaten die spiksplinternieuwe compartimenten vol met fietsen, kinder wagens en pakkoffers. De nieuwe wagen had zijn „vuur"- doop ondergaan. De Hollandsche spoor en 't publiek zullen wel zorgen, dat ze verder „bewerkt" worden. (N. Haarl. Ct.) Modern. Uit Quebec wordt gemeld Miss Le Neve, die Crippen op zijne vlucht vergezelde, heeft van een Ame- rikaanschc impresario voorstellen ont- vnagen, om piet een variëteiten gezel- tchap, eene rondreis te doen door Ame rika, aan 4000 mark per week. ILsiatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). De Breuk met het Vaticaan. MADRID, 12 Aug. Minister president Canalejas sprak gisteravond over het on derhoud, dat 's middags plaats gehad had met den Spaanschen gezani bij het Va- tikaan, en verklaarde niet te gélooven, cLatcle gezant naar Rome zou terugkceren. De Opstand in Honduras NEW-YOK, 12 Aug. Naar een telegram aan de „New-York Herald" uit Guate mala zijn de opstandelingen-generaals Bo- nilla en Christmas met 60 man door de regeeringstroepen gevangen genomen. BONN, 12 Aug. Een jong, sedert 16 Juni 1.!. gehuwd echtpaar heeft zich gister in een hotel doodgeschoten. SIMLA, 12 Aug. Volgens te Darschi- ling ontvangen berichten moet de toe staand in Tibet zich beteren. Da^r de Chi nees che troepenbewegingen afnemen, is men in twijfel of het noodig is, dat de Britsche troepen die onlangs hevel had den gekregen zich voor het binnenrukken in Tibet gereed te houden, de grenzen zul len overschrijden. Vergiftige Champignons. Tengevolge van het eten van champignons werd, zoo meldt de Res. Bode, de familie B.} aan het Kanaal in Den Haag Woensdagavond hevig on gesteld. In allerijl werd dr. Ruys geroe pen, die in de nabijheid woont. Hij con stateerde verschijnselen van hevige yer- giftiging. Een der zoons, een 13-jarige knaap; bleek niet meer te reddenhij onleed spoedig daarna. De overige leden van het huisgezin, bestaande uit 5 personen', zijn door het toedien-en van tegengift gered. Hun toestand is echter nog bedenk-elijk. De twee dienstboden "hebben niet van de champignons gegeten. Nader seint men ons: In dien afgeloopen nacht is ook pen meisje overleden. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstiramerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 reiziger, 4 timmerlieden, 1 schilder, 1 lood gieter, 1 boekbinder, 1 kleermakersjongen, 1 banketbakker, 2 bakkers, 2 tuinlieden. 7 loop knechten, 2 loopjongens, 5 lo6se werklieden, 3 werksters, 1 waschvrouw, 1 meid-huishoudster, 1 verstelnaaister. Gevraagd. 1 kleermaker, ongehuwd, inwonend in een gesticht, 1 smidsjongen. Marktberichten. LEIDEN, 12 Aug. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 0 Veulens 000 a000 0 Paarden f 000 a f 000; 123 Stieren f 112 a f324, 83 Kalf- en Melkkoeien f168 a f307; 215 Vare koeien f116 a f260; 181 Vette Ossen en Koeien f195 a f318, per kg. 72 a 80 c.Graskal veren f 00 a 0; 95 Kalveren (vette) f64 a f 137, per kg. 95 a 115 c.24 Kalveren (magere) f 8 a f 14302 Schapen (vette) f 22.00 a f 30,UU, per kg. 53 a 65 c.295 Schapen (weide) f 16 a f 25, 849 Lammeren f 10,— h 15; 538 Varkens (magere) f 18 a f 50, per kg. 45 a 48 c.461 Varkens (Biggen) f 9,50 a f 16.50 per K.G.ii c. 12 Bokken of geiten f3 8. Ter markt aangevoerd: 602 runderen, 119 kalveren, 597 schapen. Kaas. Aangevoerd 145 partijen. Besteed werd voorGoudschekaas van f 26 h i 32.00 Derby kaas f Leidsche kaas de 150 kg. van f 66 tot f87.00 Aan de Stadswaag gewogen: 134 Partijen, 5779 stuks kaas, wegende 40174 kg. LEEUWARDEN, 12 Aug. - Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 204 stieren f175 h 275; 76 ossen f 195 a 220; 221 vette koeien, f 180 a 290 28 c. a 38 c. per half kilo; 745 melk- en kalfkoeien f 150 a 270 58 pinken a 50 a 75; 187 vette kalveren f 18 a 40; 35 a 48 c. per half kilo; 340 graskalveren f30 a 55 49 nuchtere kalveren f6al0; 715 vette schapen f 24 a 30 225 weide schapen f 15 a 22; 445 lammeren f 16 a 20; 280 vette varkens f75 a 95, 25 c. a 274 c. per half kilo; 210 magere varkens f 45 a 65 619 vette biggen f 25 a 45, voor Londen 23 c. a 244 c. per half kilo; 3444 kleine biggen f 4 a 722 paarden en veulens f 125 a 200. Veel rundvee aangevoerd België kocht stadig Oostenrijk vertegenwoordigd kochten melk- kalfvee en kalveren. Wol vee vette soorten goed gewild andere soorten stadig, varkens goed te plaatsen voor vraag te veel landkalveren aan gevoerd. LEEUWARDEN, 12 Aug. Boerenboter. f 47.00 a Aanvoer 20/4, 7/8 en 0/16 vaten. Fabrieksboter f 48,50, a 49.—. Aanvoer 12/4 38/8 vaten. Noteering van de Commissie f 49.— Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 48.50 Nagelkaas: Fabrieks- f 16.50a 31,— Boeren- f a f Aanvoer 38,253 Kg. Handel vlug. UTRECHT 12 Aug. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 202 wagens kaas, te zamen wegende 33810 kilo Prijs le qual. f 27.50 30,00 2e qual. f23.00 a 26.50 per 50 Kilo. Handel matig ROELOF ARENDSVEEN, 11 Aug. Groenten- veiling Tuindersbond „Eendracht maakt Macht'" Aangevoerd 0 zak peulen, zak doperwten, zak capucijnen, 1415 zak snijboonen, 153 zak boonenstek, 45 zak princesseboonen, 1050 halve H.L. augurken. Prijzen als volgt: peulen f 0.—, doperwten, f 0.—, capucijnen f 0.f —.0 per 10 KG., snijboonen f 0.56 h i 0.66, boonenstek f 0.15 a fü.17, princesseboonen f 0.75 h f 1,20 p. 12 KG., Augurken: fijn le soort f5.65 a f5.75, 2e soort f 0.— a f 0.— fijnbasterd f 3.10 a f 3.20 Basterd le soort f 2,55 a f2.65 2e soort f 1.80 h 0,00 Grof le soort f 1.55 h f 1.60,2e soort f 0.— h O.OU, Bommen f 1.a f 1,15, stek f 1.15 h 0.per halve H.L TER AAR, 11 Aug. Groentenveiling „Tuinders- bond", snijboonen per 12 kilo, 4300 zak f 0.64 0.70, prinsenboonen per 11 kilo, 425 zak f 1.08 h 1.21. „Ter-Aarsche Augurkenveiling", aangevoerd: 620 halve HL.augurken fijn f 5.75£6.20fijnbasterd 3.15 h f3,10, basterd f2.65 a f2.70, grof f 1.50 a f0.bommen f0,85 a f 0.90, stippe f 1,05 a f 0. alles p. halve H.L. Augurkenbond „Bid en Werk". Aangevoerd: 475 halve H.L. augurken. Fijn f 5.75 a 5.90 per 4 H.L. Fijnbasterd f 3,10 a f 3.15 p. 4 H.L, Basterd f 2.65 a f 2.70 p. 4 H,L. Grof f150 a f 1.55 p. 4 H.L. Bommen f 0,85 a f 0.— p, 4 H.L. stippel f 1,05 f0.— ZOETERWOUDE, 11 Aug. Ter veiling waren aangevoerd 442 kipeieren, welke verkocht werden voor f-4,50 a f 4,70 per 100 stuks, Peren f 0.30 a f 0.35 de 5 pond, jonge druiven f 0.40 a f 0,45 per paar. GOUDA, 11 Augustus. Kaas. Aangevoerd 125 partijen; handel vlug; le qual. f 30.— h 33.— 2e qual. f 27.— h 29.—. Boter. Aangevoerd 4374 kg. Handel vlug. Goeboter f 1.35 h 1.45; weiboter f 1.25 1.30. Veemarkt. Melkvee goeden aanvoer. Handel en prijzen zeer goed. Vette varkens goeden aanvoer. Handel vrijwel, 26 h 29 c. p. Yi ko. Biggen voor Engeland redelijken aan voer. Handel vrijwel, f 23.h f 24.—. Magere biggen goeden aanvoer. Handel vlug, f 9.50 a f 12.50. Vette Schapen goeden aanvoer. Handel vrijwel, f 28 i f 33. Lammeren geen aanvoer. Handel f a Nuchtere kalveren goe den aanvoer, Handel zeer vlug, i 14 hi 16, Gras kalveren geen aanvoer. Handelf 00 a f 00. Fokkalveren goeden aanvoer, Handel zeer vlug, J 14 h f 22. Vruchten. Peren f a f per H.L. Aanvoer goed, appelen f a f per H.L, Handel vlug, prijzen vrij duur. AMSTERDAM, 11 Aug. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker blauwe f 0.— h —.0. Friesche blauwe f 2.00 a 2.25, muizen groote f.0 h .0 per mud en kleine f 0.00 a f 0.00 per mud, borgers f0,90 a 2.30, bonte f2.00 a 2.25. Geeltjes f 0-00 a f 0.—. Hamburgers f 0 a f 0.00. Zeeuwsche bonte f2. a 2.60, blauwe f2.40 a 2.60, eigenheimers f i 0.00. Malta's spring- c. per kilo. Andijker muizen, grooic f2.00 a f 3.20, kleine f 0.80 h 1.40 p. H.L., dito blauwe f 2.50 3.20 p. zak. ljpolder bravo's f 0,a 0.bonte fO.OO blauwe 00 a 00 ct., muizen groote f 1.50 a 2,00 kleine f 0.00 a 0.00. Borgers f 2.00 a f 2.20 blauwpitten f.0 a f.0. Katwijker kralen fa ronde f0.— afO Zand Eigenheimers f 3.80 a f 4.40. Westlandsche zand f a ronde f 2.40 a 4.00. Aanvoer 7 ladingen. LOOSDUINEN, 11 Augustus. Groenteuveiling De volgende prijzen werden betaald: Bloemkool, le soort f 4.00 a 4.90, 2e soort f 1.10 a 2.60. Komkommers, Engelsche le soort f 2.00 a 4.60, dito 2e soort f 0.90 a 1.70. gele le soort f 2.90 a f 3.50, dito 2e soort f 1.10 a 1.40, Salade le soort f 0.70 a 1.20, dito 2e soort f 0.20 a 0.50. Peen le soort f 2.90 a 3,10, dito 2e soort f 0.00 a 0.00. Andijvie f 0.50 a 1.00. Kroten f 0.90 a 1.20, Prei f 1.40 a 1.60, Rabar ber f 1:30 a 2.60, Kervel faSelderij f050af 1.10, Peterselie f 0,10 a 0.40 per 100. Spinazie 4 a 8 c., Zuring 4 a 6 c., Postelein 16 a 1 8 c., Stoofsla a c.. Komkommer- stek 10 a 14c., Boonenstek 25 a 65 c.; appelen faperen f 40.70 f 0.80 per ben, Prinssesenboonen f 0.36 a 0.59, Snijboonen f 1.50 a 1.90 per 1000. Groote Boonen a c., Erwten f 0.35 a 0.95 en peulen f 0.00 a 0.00 per mand. Roode kool f 3.00 a. 4,70 Savoye kool f 0.00 a 0.00 per 100. Tomaten le soort f 4.80 a 6.90, 2e soort f 2.— a 4.per 50 kilo. Perziken le soort f 6.a 12.2e soort 2.10 a 5.90 per 100. Meloenen 00 a 00 c. per stuk. LONDEN, 10 Aug. Geslacht vee. De aan voer ter Central Meat Market bestond heden uit 40 ton Schotsche runderen, 173 zijden uit Liverpool, 100 achter- en 100 voojbouten uit Amerika, alsmede 2400 achter- en voorbouten uit Argeninië. Handel in runderen traag, maar wegens de kleine aanvoeren konden verkoopers op volle prijzen houden. Schapen flauw. Varkens en kalveren duur. Men noteert voor runderen 2/0 h 5/2 naar quaL, Eng. kalveren 4/8 h 5/8. Holl. dito 4/8 h 5/8 Eng. varkens 4/8 «i 5/0, Holl. dito 4/7 ii 4/10 Eng, schapen 4/0 h 4/8, Holl. dito 4/0 ft 4/6 Beurs van Amsterdam, 12 Augustus 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3/0 Cert. dito 2 4 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-OcL Dito 47o Jan-juli. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 3Obl. le serie Rusland.44% Obl. 1909Ned.Rec. 44 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5% Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Gee. B. Schuld Venezuela 3°/0Dipl. Sch. 1905 3% Amsterdam 1900-01 4 7o Leiden 1896. Aand. N. West «SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car ót Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g.A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge ót Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Banlc Ned. Handelsmpij. Resconlre 5 (jew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mij nb. Mij .aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Coinp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv.Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t Expl. v. Staatssp. üest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake dOhio Cert. v.aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObl.44% Cert. v. aand. Miss. Kans. ót T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y.Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam h i 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 47o Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaa' rente 54 Vorige Koers Koers, heden. 904 904 894 yo 74'8 744 94 97'8 93? 8 964 964 664 6610 ia 95 hu 95 954 87 X 87 87 804b 804fr 1U0? 8 103.4 1034b 44 Th 444B 56,4 56 T 1014 1014 87 167 664 664 47 T 474 63 63 70.4 704 117 117 119% 119ic 1554 1554 134 134 178 176 Tb 184 185 794 792 108 108 3744 385 520? i 516 2254 233 1954 1964 5'V. 0'ii 15»h« 16 600 602 89 90 4304 435 87 88 413 419 4% 4'4e 11 10% 37 VK 384 75 75 824 93 169 170 100 1004 714 744 31 304 25'Te 264 684 694 28'1C 29,4 lol 4 32 Tc 324 974 984 43 424 304 304 113%, 1134 23 4 234 1654 166.4 IOÜ-M 17 4e 17^ 1084 12)74 794 95%, 119 1574 171 7U4 514 514 45.90 f67.50 ^.iiotingeni. LOTEN SAXEN-ME1NINGEN h fl. 7 van 1870. Preraietrekking 1 Aug. Betaalbaar 1 Nov. Serie 5157 no. 24 fl. 10,000; serie 1410 no. 27 fl. 2U00; serie 1181 no. 41, serie 1956 no. 4 en serie 7344 no. 50, elk fl. 300; serie 1464 no. 43, serie 2001 no. 3, serie 2674 no. 27, serie 2789 no. 50, serie 2901 no. 25, serie 3434 no. 15, serie 4862 no. 31, serie 5285 no. 5, serie 6032 no. 45, serie 6523 no. 4U, serie 6756 no. 40, serie 7429 no. 40, serie 8808 no. 24, serie 9143 no. 24 en serie 9484 no. 29, elk fl. 50; serie 791 no. 28 en 43, serie 1855 no. 30, serie 2001 no. 5, serie 2134 no. 43, serie 2574 no. 43, serie 2789 no. 3, seri® 2789 no. 38, serie 2860 no. 37, serie 2901 no. 26, serie 2934 no. 11, serie 3239 no. 9, serie 3731 no. 44, serie 3817 no. 20 en 23, serie 3915 no. 26, serie 4430 no. 10, serie 4606 no. 39, serie; 5324 no. 20, serie 5738 no. 1 en 19, serie 5789 no. 16, serie 6756 no, 49, serie 7429 no. 38, serie 7475 no. 36, serie 7796 no. 38, serie 8184 no. 9, serie 8395 no. 1, serie 8859 no. 25 en serie 9484 no. 35, elk fl. 20. De overige in vermelde serieën begrepen No*, elk fl. 10.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3