Uit Stad en Omgeving. voor de aan den lande bewezen diensten,; is J. J. Louwerse, arts, met ingang van 15 Augustus 1910 benoemd tot officier van gez. 2e kl. bij de zeemacht is met ingang van 1 September 1910, aan den directeur van ]j,et „postkantoor te Abcoude O. Hoffmann, op zijn ver zoek, als zoodanig eervol ontslag ver leend is, met ingang van 16 September 1910, benoemd tot directeur van het post- en telegr.-kantoor te Laren J. L. Crap Hel lingman, thans commies der telegrafie le kl.; is, met ingang van 16 September 1910, benoemd tot directeur van 'het post- en telegraafkantoor te Zevenaar J. H. M. Lohmann, tliens commies der telegrafie le kl. is met ingang van 16 September 1910, benoemd tot directeur van het post- en (telegraafkantoor te Heusden J. A. Wa genvoorde, thans commies der telegrafie le kl. is met ingang van 16 September 1910, benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Lekkerkerk C. Bos winkel, thans in gelijke betrekking te Ammerstol. Ged. Staten van Zuid-Holland. De werkzaamheden der twee afdeeLin- gen waaruit het college van Ged. Staten van Zuid-Holland is samengesteld, zijn, volgens den laatst opgemaakten rooster, aldus verdeeld: afdeeiing A. provinciale en plaatselijke financiën, plaatselijke straf verordeningen, onderwijs landbouw, arm wezen, jacht en visscherij, reclames be lastingen, toepassing der wet tot rege ling van den kleinhandel in sterkedrank, tiend wet; afdeeiing B., kerkelijke Zaken, waterstaat en wegen, waterschapsaange legenheden, gezondheidspo'itie, nijverheid militie en landweer, toepassing van de .Woningwet en der Ongevallenwet, be nevens strandvonderijen. De eerste afdeeiing is samengesteld uit de heer en mr. Van de Velde, ljzermans en jhr. mr. Von Fisenne; de tweede uit de heeren Krap, mr. Limburg en jhr. De Geer. Z.K.H. Prins Hendrik te Loosduinen. Men meldt uit Loosduinen Te elf uur veertig gistermorgen reed de auto met de prinsenvlag voorop de eerepoort van de Ockenburger bannen binnen, en stapte de Prins gekleed in civiel en vergezeld van zijn adjudant, ka pitein Van Suchtelen van de Haare, uit. Prins Hendrik die den rechterarm nog in ieen slingerband droeg, werd verwelkomd door het bestuur van den Internationalen Schietwedstrijd, met den .eere-voorzitter Gysbcrti Hodenpijl aan het hoofd, daarna begaf men zich naar het reoeptiesalon, waar de commissaris der Koningin mr. Patijn, en 'de gezanten van Duitschland, Frankrijk en België, zoomede de burge meester van "Loosduinen, mr. Hovy, aan den Prins werden voorgesteld. Bij aan komst in het receptiesalon werd de Prin senvlag daarboven geheschen. Na een kort onderhoud begaf de 'Prins Zich naar de banen, waar op uitdrukkelijk verlangen alles zijn gewonen gang bleef gaan. Geruimen tijd vertoefde Z. K. H. in de prijzenkamer en op de schietbanen waar hij zich eerüge diames en verschil de buiten- en binnenlanidsche schutters deed voorstellen en zich cenigen tijd on derhield met kolonel Ton net van "net re giment Grenadiers en Jagers. Om half één begaf de Prins zich aan het vroegmaal, "dat gediend werd in het restaurant op het schietterrein. De eere- yoorzitter heette Prins Hendrik uit naam van de Koninklijke vereeniging hartelijk welkom en verzekerde dat in de ure des gevaar het vorstenhuis op de Nederland sche scherpschutters kan rekenen. Met een dronk op het Koninklijk Huis eindig de de heer Gysbcrti H oden pijl zijne toe spraak, welke met een "driewerf hoera en fanfaregeschal werd begroet. Z. K. H. dankte en richtte zich daar na in de Fransche taal tot den heer Me- rillon president de L'Union de tir, wien hij het commandeurskruis der Oranje- Nassau orde overhandigde* De heer Merrillon bedankte in een geestige redte, releveerde, dat de verschil lende natiën zich hier tegenover elander meten in vreedzamen strijd, roemde de [Hollandsche gastvrijheid en stelde een dronk in op Neerlands beminnelijke Ko ningin. *Na afloop van het vroegmaal bezocht de Prins nog de ambulance en vertrok daarna te twee uur, uitgeleid door dezelf de personen, welke hem hadden ontvan gen. Onze Koninklijke Familie naar België Het „Hbl. van Antw." schrijft: Men verwachtte te Brussel het bezoek van president Fallières en van koningin iWilheimina, en ter gelegenheid van dit hoogstvereerend feit, zouden groote feestelijkheden worden ingericht. Nu verneemt men slat de zoogenaam de „internationale protokol" of hofetiket al die verwadi tingen is komen in de War gooien. Inderdaad, de Belgische Vorsten hun eerste bezoek aan buitenlandsdie hoven gebracht hebbend te Berlijn, zoo betaamt het, zegt men, dat de Duitsche Keizer zij die het eerste tegenbezoek te Brussel aan onze Vorsten brengt. En daar Willem II zijne aankómht te Brussel heeft aangemeld in de maand October, zal er geen tijd meer overschie ten om president Fallières of koningin Wilhelmiila te ontvangen -en rond te lei den PP de Wereldtentoonstelling. Zoo deze protokol naar de letter moet worden gevolgd en .president Fallières zijn bezoek uitstelt tot de aanstaande Lente, moeten wij hier Koningin Wil- helmina en prins Hendrik niet verwach ten vóór den zomer van 1911. Wii laten dit bericht natuurlijk geheel voor rekening van het „Hbl." Nieuwe Kilometersboekjes. Omtrent die nieuwe kilometerboekjes, welke met 1 Januari'In gebruik komen voor spooi weg reizigers, deelt de „Zwol- sche Courant" het volgende mede: De S. S., H. S. M., N. O. S. en N. B D. S. zullen kilometerboekjes uitgeven, diie zoowel voor het verkeer op de eigen lijnen dezer spoorwegen a's voor het ver keer tusschen deze maatschappijen on derling geldig zullen zijn. Er zullen be staan 1. Kilometerboekjes voor 500 K.M. geldig voor 6 maanden, tegen den prijs van: le kl. f 15, 2e kl. f 11.25, 3e kl. f7.50. "2. Kilometerboekjes voor 1000 K.M., geldig voor 12 maanden, tegen den prijs van f30, f22.50 en f 15. Waarborg: om voer de k.iométeiboekjes jes van 500 K.M. f2.50 en voor die van 1000 K. M. f5. 'Als bijzonderheid kan dienen, dat bij afstanden van meer dan 200 K. M. in plaats van den werkelijken afstand si-echts 200 K. M. in het K. iM. boekje zal'worden ingevuld. De Nederlandsche spoorwegen zijn tot dezen maatregel overgegaan om de hoogere prijzen voor groöte afstanden te voorkomen, dne door de invoering van de nieuwe eenheidsprijzen der gewond p'.aats kaart en tegenover de prijzen van de thans bestaande retourkaarten zouden ontstaan Zoo zou b.v. de reis Den Haag Maastricht (263 K.M.) en terug volgens het nieuwe tarief met gewone plaatskaar- tcn enkele reis in d-e 1ste kl. kosten 2 maal f8.55 f 17.10, terwijl zij thans slechts f 14.25 kost. Bij het nieuwe tariefsysteem zal, als men de reis Den Haag—Maastricht en terug met een kilometerboekje maakt, wel voor de heen- als voor de terugréis 200 K.M. in totaal 400 K.M. ingeschre ven worden en daar een X.M. van een K. M. boekje le kl. 3 et (een K. M. boekje voor 500 K.M. le kl. kost f 15) zal de reis slechts f 12 kosten. Om iedereen van deze gunstige bepaling te kunnen la ten profiteeren, zullen naast de kilometer boekjes van 500 en 1000 K.M. nog bijzon dere kilometerboekjes voer 400 K.M. uit gegeven worden tegen den prijs vanle f 12, 2e kl. f9 en 3e kl. f6. Deze kilometerboekjes zuilen slechts 2 biljetten bevatten, waarvan elk biljet voor een willekeurige reis geldig is; een waar borgsom zai niet gevorderd worden. De bijzondere kilometerboekjes zullen niet persoonlijk zijn; men zal er twee enkele reizen mede kunnen maken (ook voor hetzelfde baanvak)verder zullen twee personen daarmede te zamen één enkele reis kunnen afleggen.- Nieuwe Beeldenaar van 's RijksMunten Reeds een paar jaar geleden maakte; de toenmalige muntmeester van 's Rijks Munt den Minister opmerkzaam, dit, ten gevolge van een fout begaan bij het ma ken (te Parijs) van de orgineel-e poin- coenen en matrijzen poincoen naar het modelé van Pander, het stempeimateri- aal bij 's Rijks munt langzamerhand in een onvo'doenden tc-estand geraakte. Met machtiging van H. M. de Koningin werd daarop order gegeven om over te gaan tot het ontwerpen van een nieuwen beelde naar, waarbij dan tevens voor de keerzijde der munten een nieuwe stempel kon wor den gemaakt. De zaak ondervond eenige vertraging door de bestuurswisseling aan de Munt en voorts doordat H. M. de Koningin in 1909 niet kon worden lastig gevallen met het verzoek voor de laatste afwerking van het ontwerp eenige oogeilblikken te po- seeren. Thans zijn echter de stempels ge reed en door Hare Majesteit goedgekeurd en zullen er eerstdaags munten in omloop worden gebracht met den nieuwen beel denaar. De eerste munten daarmede ver vaardigd zijn halve guldens voor Indië, daarna zullen er Nederlandsche kwart jes en dubbeltjes, waaraan groote behoef- si, mede worden geslagen, terwijl ver moedelijk eerst in den aanvang van 1911 guldens met den nieuwen beeldenaar in omloop komen. De nieuwe munt wijkt in zooverre van die oude af, dat de beeltenis van Hare Majesteit de Koningin niet slechts het hoofd, doch evenals op de post zegels ook een gedeelte van de buste in hermelijnen mantel, te zien ge>eft (het geen wellicht meer in overeenstemming is met d-e wet die van „borstbeeld" s.preekt). i De munten zijn voorts voorzien van een broederen rand evenaüs de stuiver reeds heeft, waardoor d-e beeldenaar en het opschrift op die achterzijde bij het gebruik minder spoedig onduidelijk zul len worden. Wat overigens het opschrift op de achterzijde betreft, dit wordt aan merkelijk duidelijker aangebracht dan op de bestaande kwartjes en dubbeltjes. Het ontwerp van den beeldenaar en de stempels zijn vervaardigd door den heer J. C. Wienecke, stempelsnijder, chef van de afdeeiing stempel- en medaillefabrica- ge bij 's Rijks Munt. Nog deelt men ons mede, dat aan de Munt proefnemingen w orden gedaan om trent een nieuw model nikkelen stuiver. „Vad." LEIDEN, 12 Augustus. Veertien maanden te Iaat. Groote bladen, voornamelijk liberale, hebben den naam steeds actueel te zijn met hunne berichten. Dat zij soms met nieuwstijdingen aan komen, die reeds door de plaatselijke pers vermeld zijn, bemerkt het meerendeel hunner' lezers niet. Te frappant is evenwel, hetgeen wij gisteravond in „Handelsblad" en „Nieuwe Rotterdamsche Courant" zagen. In het eerste blad stond een uittreksel van het verslag van „'t laatste boek jaar", en het tweede „over 1909" van „de Vereeniging tot voordurende on dersteuning der nagelaten betrekkingen van verongelukte visschers der reederijen te Katwijk aan Zee en te Noord wijk aan Zee". Het zelfde uittreksel van „het laatste boekjaar" kwam voor in het vroegere weekblad „De Leidsche Courant" van 16 Juni 1909. Sindsdien is wederom een verslag ver schenen van een nog later boekjaar dan „het laatste boekjaar" van 't Handels blad. Dit kon men vinden in ons blad van 15 Juni 1.1 Wel een be wij', dat ook groote bladen niet altijd zóó actueel zijn, als zij wel schijnen, 't Is tenminste nogal kras voor de groote „N. R. Crt" een bericht veertien maanden later te publiceeren nadat het in een klein locaal orgaan heeft gestaan. De leden van de Internationale Visits Association verzameldenjzich gisterochtend in het Academiegebouw, waar prof. dr' P. J. Blok een zeer belangwekkende rede hield over „Universitylife". Spr. behan delde in een kort overzicht de geschie denis der universiteiten en van hei hooger onderwijs in Nederland en ging daarna over tot de beschrijving van den tegen- woordigen toestand der universitaire in richtingen. Hij legde den nadruk op het dubbele karakter van onze hooger-onder- wijswetgeving, blijkend uit art. 9 onzer wet van 1876, waarin wetenschappelijke en praktische eischen verbonden zijn. Hij beschreef vervolgens in het kort het stu dentenleven en vergat daarbij niet de aan dacht te vestigen op de jongste discussiën over het groenwezen, welks misbruiken hij afkeurde zonder de instelling zelve te willen opofferen hij verklaarde ten dezen alles te verwachten van het heilzame beginsel der zelfregeering van de studenten. Aan dit beginsel, samenhangend met dat der persoonlijke vrijheid in ons gansche staatkundig en burgerlijk leven en, niet tegenstaande de wet van 1876, overhfeer- schend, wijdde hij een laatste woord, waarin hij deed uitkomen, dat noch het Engelsche college-stelsel, noch het Duit sche scherp geregelde toezicht, noch het Fransche schoolstelsel, voor ons hooger onderwijs zouden passen. Bij koninklijk besluit is met ingang van 15 dezer benoemd bij het 4de regi ment, tot majoor, de kapitein P. C. J. P. Kroeze, van het 5de regiment. Voor het examen rechtlijnig teeke nen en de perspectief zijn te Rotterdam geslaagd de heeren W. C. J. van Beuze- kom van Leiden en A. Baart, van Oegstgeest en voor het examen boet- seeren is te Rotterdam geslaagd de heer F. H. Lazarom van Wassenaar. Voor het examen hoofdacte is te 's Gravenhage geslaagd de heer J. A. Broere van Gouda en te Amsterdam de heer J. B. Wilmink, van Haarlem. Voor het examen Fransch, lager onderwijs slaagden te 's Gravenhage de dames C. W. van der Veen van Rijswijk en L. C. Snijders van Haarlem. Voor het examen gymnastiek lager onderwijs is te Utrecht geslaagd de heer H. G. R. Bremer van Haarlem. Op Zaterdag 13 Augustus a.s. keeren het 2e en 4e Bataljon, vergezeld van het muziekkorps van het 4e Regiment Infan terie met den trein van 1.38 n.m. uit de Legerplaats bij Harskamp te Leiden terug. Heden bracht de Generaal-Majoor S. I. van Nooten, Bevelhebber in de le Militaire Afdeeiing, een bezoek aan deze gemeente, tot het inspecteeren van de militaire gebouwen van het garnizoen. AARLANDERVEEN. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan het gezin van den milicien A. Bijl van het 4e Regiment Infanterie vergoeding inge volge art. 113bis der Militiewet toegekend tot een bedrag van f 0.60 per dag. HILLEGOM. De heer J. H. Kamps, alhier is benoemd tot onderwijzer aan school A te Worwermeer. Donderdag werd de bloembollen beurs in café Flora door 233 personen bezocht. De handel was zeer gedrukt. Tulpen waren onverkoopbaar, voor hya cinten werd matigen prijs besteed. HAARLEMMERMEER. Op de te Hoofddorp gehouden vergadering van oe afdeeiing der Hollandsche Maatschappij van Landbouw is, met eene hartelijke toespraak van dien voorzitter aan de vol gende personen een getuigschrift „we gens langdurigen, trouwen en eerlijken dienst uitgereikt" B. Duwel, als zijnde 30 jaren werk zaam bij de familie Suidgeest; aan diens zoon P. H. Duwel, wegens 25 jaar trou wen dienst bij de familie Suidgeest; aan J. Goiilojo(zei wegens 25 jaar tróuwen dienst bij de familie Hanedoes en ./aan joh. Riemsdijk wegens 25 jaar trouwen dienst bij de familie Ravesteijn. Vervolgens had de uitreiking plaats van getuigschriften aan de volgende leerlin gen van den landbouw-wintercursus. J. H. van Vuuren, W. Gv Rip, L. van Gaaien, A. C. Verkuyl, G. Prnissen, P. Oestwouder, H. van Woudenberg, H. Schoo, G. W. Bulk, Adr. P. Biesheuvel, P. van An del én A. C. Pruissen. Daarna werd aan de vergadering over gelegd de rekening en verantwoording over 1909. Nadat deze door een commissie uit de vergadering was nagezien en in orde be vonden bleek, dat zij s'oot met een ba tig slot van f604,39. Voorts bleek dat door de afdeeiing proeven waren genomen ter bestrijding van den wortelbrand bij suikerbieten. Bij monde van den heer W. Sloote.i werd dienaangaande een uitvoering en leerzaam rapport uitgebracht. 7n de plaats van den heer "S. W. 'de Clercq, die wegens drukke werkzaam heden gemeend hat te moeten bedanken als secretaris der afdeeiing, werd geko zen de heer j. H. M. Bayer. Door het gemeentebestuur zijn aan gewezen tot het verrichten van den dood- schouw en als zoodanig op 26 Juli en 9 Augustus j.l. beëedigd de gemeentege- neesheeren J. H. Nanninga en J. H. van Dorsten, alhier, R van der Koogh te Alkemade, E. J. F. Bon te Aalsmeer, P. R. Folmer te Sloten, L. Melchior te Halfweg en D. Blok te Lisse. Even ten N. van den Lisserweg, bij O. Wetering, is Woensdag een zolder schuit, zwaar beladen met kisten en balen koffie, tabak, suiker, meel, enz. en ge trokken door een motorboot, waarschijn lijk tengevolge van te groote lading om gekanteld. De zolderschuit zonk ongeveer midden in de Ringvaart. De motorschuit nam een groot deel van de drijvende goederen over doch een deel hiervan zonk en ging ver loren. Wij vernamen, dat de lading ver zekerd was. KATWIJK AAN ZEE. Een hier sedert lang minder gunstig bekend staand per soon, P., opzichter bij het domeinbestuur is te Roermond gevangen genomen, naar men verneemt wegens diefstal. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een auto mobiel, komende van de richting Wasse naar, reed gisteren met volle vaart tegen de uit Leiden komende stoomtram, zoo dat de wielen der auto tusschen de machine bekneld raakten. Wielen, as en spatschermen waren beschadigd. Het fluitsignaal was door den machinist ge geven, zoodat de schuld in dezen bij den chaffeur was. De tram had door het on geval alleen eenige vertraging. LISSE. Door de justitie wordt een geval van poging tot moord onderzocht, gepleegd door een vrouw op haar man. Zij knipte n.l. eenige lokken haar van het hoofd yan een harer dochtertjes -en legde dit haar, zeer fijn geknipt, op de boterham van haren man. Deze heeft dit bemerkt en een klacht bij de politie ingediend. De vrouw moet reeds bekend hebben haar man, die vol gens haar bewering goed voor haar was, doch van vvien zij niet hield, te willen' vermoorden. Haar man had haar verteld, dat men in Indië dergelijke middelen te baat nam. De vrouw die alhier woonachtig is, is door de politie naar Haarlem overge bracht. Nu men allerwegen begint met het rooien der aardappelen komt men tot de onaangename ontdekking dat de ziekte hierin vrij hevig is, zoo zelfs, dat op en kele plaatsen de helft ziek is. Hedenavond 7 uur vergadert )de Gemeenteraad. Agenda: 1. Ingekomen! stukken. 2. Voorloopige vaststelling der Gemeen terekening. VOORSCHOTEN. Gisteren werd van een tuinman op het landgoed Duiven voorden wederom een fiets gestolen. Weer stelt natuurlijk de politie gen on derzoek in, maar er zal op weinig re sultaat zijn te rekenen, gezien de talrijke diefstallen van den laatsten' tijd, waarbij ook telkens de daders onbekend bleven een de rijwielen niet meer terecht kwa men. WARMOND. De hotelier van de „Stad Rome" heeft een voorscherm en decors voor zijn nieuwe tooneel laten vervaar digen. Vooral het oranjeriedecoratief is bijzonder mooi. Ontwerper en uitvoerder is de chef decorateur van de Fransche Opera, de heer Lucien Mangeau. Men had dus moeielijk een betere keuze voor dit werk kunnen doen. ZEVENHOVEN. Naar de „Res" ver neemt is voor den verbouw der R.-K. pastorie een gift van f8000 geschonken. Gemeenteraad van Ter Aar. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig alle leden. De Notulen werden na lezing goed gekeurd. Mededeelingen Procesverbaal van kasopnameboeken en kas in orde bevonden', en op 19 Juli 1.1. aanwezig een bedrag van f 1579.63. Door Ged. Staten zijn goedgekeurd teruggezonden het kohier van den Hoof- delijken omslag dienst 1910 en verhoo ging der begrooting, welke stukken voor kennisgeving aangenomen worden. Vervolgens wordt voprgesteld in „ver band roet de toekenning eenér gratificatie! aan ïtfej. Bosma alhier, waartoe in de vorige vergadering is besloten deze te voldoen uit den post „onvoorziene uitga ven." Met algemeen e stemmen wordt daartoe besloten. j: Is aan de orde: optnaking voordracht zetters, wegens periodieke aftreding vart de Heeren J. Bosman en C. Kroon, waar* op geplaatst Worden de heeren: no. 1. Bosman en J. Rodenburg en no. 2. C. Kroon en C. H. Kroft. Voorts wordt aangeboden de rekening van de ontvangsten en uitgaven der ge meente over het dienstjaar 1909, en op; voorstel van den voorzitter besloten eeni commissie van onderzoek te benoemen', die in eene volgende vergadering rapport zal uitbrengen. Tot die commissie wer den benoemd de heeren J. Visser, J„ Hoogcrvorst en J. van Vliet. Hierna kwam in behandeling de ver hooging van den Hoofdei ijken Omslag of wel de verhooging van het aantal opcenten op de Personeel e belasting. Door den Voorzitter yvordt te ken nen gegeven, dat gebleken is de noodza kelijkheid om de begrooting yoor de volgende jaren te verruimen, daar meer geiden voor de huishouding der gemeen te beschikbaar moeten zijn. B. en Wl stellen, om hierin te voorzien, voor de opcenten op de Personeele belasting te verhoogen en deze brengen van 30 op 50. De Heer van der Hoorn was van meening den' Hoofdei ijken Omslag te verhoogen en stelt de vraag, op welken grond het voorstel door B. en W. ge daan is. De Voorzitter antwoordt, dat daardoor meer door de gansche ge meente wordt bijgedragen. De Heer Hoogervorst kon met het voorstel van B. en W. medegaan. Vervolgens komt het voorstel in stemming en wordt met algemeene stemmen aartgenomen te rekenen met ingang van 1 Januari 1911. Vervolgens is aan de orde gesteld eene bespreking over'het bouwen van een zie kenbarak met magazijn voor "berging van materialen der vereeniging „Onderling Hulpbetoon". Door den Voorzitter wordt overgelegd een reeds ontworpen teekening met bestek, .opgemaakt in over leg met den plaatselijken geneesheer. Dei leden nemen inzage van de teekening, te gen welke geene bezwaren worden inge bracht. De heer v. d. Hoorn zag gaar ne, dat bij de aanberteding van dat werk' het timmer- en metselwerk gescheiden bleven. De* heèr Visser was echter daartegen en zag liefst de aanneming door één persoon en was er voor dat »de werk zaamheden dienaangaande werden uitge voerd door personen binnen de gemeente en dat ook materialen daarvoor werden aangekocht binnen de gemeente, voor zoo ver die alhier verkrijgbaar zijn. De heer v. Z wieten was er niet voor om afzon- dierlijk aan te besteden, hij zag daarin geen. voordeel. De V o o r zi tt e r zegt, dat met den wensch der leden rekening zal gehou den worden bij de opmaking der voor waarden voor de uitvoering van liet werk', waarbij alzoo de voorkeur zal gegeven, worden aan aanbesteding door één per soon. B. >en W. worden daarna gemachtigd' tot de uitvoering van het plan over te gaan. In verband mt?t de kosten die meer gemaakt zullen worden voor den bouw van een magazijn voor de vereeniging al hier, wordt door den Voorzitter voor gesteld de huur daarvoor te bepalen op f30 per jaar,- welk bedrag door den heer Visser te hoog wordt geacht. Een na der voorstel óm een huurprijs van f 25 te stellen ,werd met algemeene stemmen aangenomen, terwijl eveneens wórdit be sloten den huurtijd voor tien jaar te bepa len. Van dit besluit zal aan het bestuurder vereeniging mededeeling worden gedaan,- waarvan vodr den bouw bericht van ac- coordbevinding wordt ingewacht. Niemand meer het woord verlangende* sluit de Voorzitter de vergadering,- Kerknieuws. Uitvaart pastoor Nolet. Haastrechts. Katholieken namen eer gisteren innig deel aan1 een droeve plechtigheid. Het stoffelijk overschot van hun geliefden pastoor, den Zeer Eer\v.: Heer M. Nolet, die juist 24 jaren in hunne parochie als hun geestelijken hier-i der werkzaam was, werd na een jllech- tigen uitvaartdienst aan den! schoot deij aarde toevertrouwd. Om 91/2 ure begonnen de Lauden én' daarna ving om .tien ure de plechtige Requiem-Mis aan, die door "den jZeerl Eerw. Heer Kupers, Deken van Goudai werd opgedragen, geassisteerd door de( Wel Eerw. Heeren J. en W. Nolet, pei ven van den overledene, respect.; kapelaan te Amsterdam >en Heilo, als dia ken en sub-diaken. De Weleerw. Heeren W. J. Slenders* kapelaan te Gouda en F. B. J. M. Filbry,- kapelaan te .Waddinxveen, fungeerden' als cantores. Na de H. Mis beklom de Zeer Eerw. Heer Kupers den kansel en hield eed indrukwekkende predikatie. De gewijde redenaar wees er o.a. op| hoe innig Katholieke ouders pastoor No let hadden opgevoed tot een in merg] en been deugdzaraen „Katholieken jon geling, die later als priester uitblonk^ door een echt priesterlijken geest, goed* hartig en eenvoudig in alles en tegenoveil een ieder. Een priester, die nooit ziclfl zelve zocht, zich nooit op den voorgrond plaatste, doch bescheiden in voorkomen en omgang, al weldoende rondging, ten voorbeeld voor iedereen in echt Christ telijkep ^eenvoud.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2