BUITENLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. hun ongeloof, van hun haat tegen de Kerk. Door deel te pemen aan zulk een ge bruik, nemen we zeker den schijn van in te stemmen met de daaraan gegeven beteekenis. Wij hebben nu gezien wat tegen de lijkverbranding kan worden ingebracht, in een volgend artikel gaan we na dat de voordeelem, door geleerden uitge dacht en door onwetenden met veel op hef nagepraat, niet op degelijke gronden steunen. W. Duitschlancl Stakingen. Heden zou te Hamburg de staking van bijna 8000 arbedders dier scheepstimmer werven beginnen. De werklieden organi saties hebben aan ondersteuning van de stakers wekelijks 100.000 Mark nooüg. De arbeiders van de meeste andere Duit- sche werven hebben tot dusver nog niet besloten, zich bij de staking aan. te slui ten. De werklieden van de werven te Kiel besloten bijv. Donderdag avond in drie groote, door meer dan 4000 personen "be zochte vergaderingen, vooreerst niet te staken, maar veeleer, het geweer bij den voet, af te wachten welke tactische maat regelen de eigenaars 'der werven donken te nemen. De vooruitzichten der Kieler arbeiders, op verbetering van hunne ar beidsvoorwaarden zijn volgens de mede- deeling van de directies zeer gering, wijl die werven geetn groofe en spoe'deiscehnd bestellingen hebben. Ook wordt gezegd, dat te Kiel overvloed van scheeps- en ma chinebouwarbeiders is. Evenals de werklieden van Kiel, willen ook die van'Bremen en Lübeck vocrloopig afwachten, wat de werkgevers zullen doen Spanje. De beweging in Spanje. De afgevaardigde Felin heeft volgens een telegram uit Madrid in naam van den pretedent Don Jaime tot alle Carlisten in Spanje een oproep gericht om deel te nemen aan de katholieke betooging op Zondag a.s. in San Sebastian. 'Uit de provincies Navara, Alava, Biscaya en Gui- pozoa komen "berichten, dat zich daar tee kenen van een oproerige beweging voor doen. Er zijn tio?pen heen gezonden. De regeering heeft den civiel-gouverneur en den kapitein-generaal instructies gegeven om tochten van manifestanten naar San Sebastian desnoods met geweld te ver hinderen en overal waar'dat noodig mocht zijn teoq->en heen te zenden. De Carlis ten en ir.tegristen hebben beloofd de ka tholieke betooging ondanks alle verbods bepalingen toch te houden. Tegenover een journalist heeft Canalejas zich be klaagd over de opruiende taal vandietcar- listenblad Correo 'Espanol. De autoriteiten in Biscaya hebben in structie gekregen het gébruiken van trei nen en schepen door manifestanten te ver hinderen. Troepen worden in San Sebas tian bijeengebracht. In Barcelona hebben reeds eenige avonden "de aanhangers van Pablo Iglesias rustverstoringen veroor zaakt bij het verkoopen van zijn laatste rede, waarin tot moord cp politieke tegen standers wordt opgewekt. 'Verschillende personen werden gear resteerd. Ln dan durft Canalejas nog beweren dat alles rustig is! De inrichters van de betooging op Zon dag a.s. besloten aan den Paus een tele gram van aanhankelijkheid te sturen en aan den koning een telegram van protest tegen de politiek van de regeering. - Zij staan bij den gouverneur in voor het behoud der or5e, indien de radicalen zich onthouden van tfitdagingen. Het nieuws, dat de republikeinen eene tegen betooging willen houden, heeft de gemoederen onder de katholieken natuur lijk verbitterd. De gouverneur van 'San Sebastian zal een decreet uitvaardigen, verbiedend aan de katholieken Zondag te vergaderen of gewapend in de stad komen. De republikeinen van San Sebastian houden zich ter Beschikking vaifde regee ring. Zondag zullen de ministers van binnen- landsche en van buitenlandsche zakai en de kapitein-generaal van'Biscaye zich naar San Sebaniano begeven. Het Dreigt. Canalejas en zijn pers willen het doen voorkomen of het in Spanje geheel rus- -tig is en er geen wolkje aan den hemel dreigt. Toch is 'de toestand anders. Vooral in het Noorden van Spanje is de toestand er gespannen, nu de katholieken beslo ten schijnen om de verboden manifesta tie toch te gaan houden en met een groo- tere krachts-ontwikke'ing nog, dan men eerst van plan was. Sommige berichten spreken zelfs van 200.000 man, die Zon dag maar San Sebastian zullen optrek- Jfen. Over die betooging heeft de Carlisti- tische afgevaardigde Salabarry een lang onderhoud gehad met Canalejas, De af gevaardigde bevestigde daarbij dat de Katholieke Basken ,het koste wat het 1 koste besloten waren om Zondag in San Sebastian te gaan betoogen. Canalejas kwam daartegenover met de heel snug gere opmerking ,dat hij absoluut het retiht van bctoogen wilde handhaven, &W. dat (allee/i buitengewpine .omstan digheden hem gedwongen hadden juist die twee betoogingen te verbieden. Ook kwam hij nu met het voorstel om jn een een andere plaats, dan San Sebastian te betoogen. Maar de Carlistische afgevaardigde antwoordde, dat het daar nu te laat voor was en "cliat de Katholieken besloten hadden te betoogen te San Sebastian door te laten gaan, of de regeering wilde of niet. Na afloop van dit onderhoud verklaar de de minister-president aan een jour nalist, dat hij besloten was, om het gezag te handhaven en dat hij de koppigheid der Katholieken als een onverdragelijke uitdaging beschouwde. Zooals men dus ziet, dreigt het Zon dag in het Noorden van Spanje hard te gen hard te zullen gaan. En men zal be grijpen, dat fnen niet zonder eenige span ning en bezorgdheid de komende dingen niet alleen in Spanje, maar ver daarbui ten ook tegemoet ziet. Reeds nu moet het vooral in Navarra ernstig spooken. In aanplakbiljetten' worden, zoo melden tenminste de be- berichten, de Katholieken aangespoord om Zondag naar de betooging te gaan en wordt verder aangekondigd (lat een nieuwe betooging te Pampelune .plaats zal hebben. De regeering tracht de ver spreiders van die biljetten te doen arres teeren. Te Barcelona heeft verder reeds een kloppartij plaats gehad tusschen een groep Carlisten en republikeinen, uitgelokt door de roode aanhangers van Iglesias. Men ziet, dus dat de atmosfeer in Spanje geladen is. Koninklijke Besluiten. Bij Kon. besl. van 29 Juli is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Alkmaar, ter standplaats de gemeente Wieringerwaard, C. G. van Houweninge thans notaris te Deventer. Is met ingang van 6 dezer benoemd tot burgemeester der gemeente Groesbeek, jhr. O. J. M. van Nispen tot Pannerden, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Horssen. Met ingang van 3 dezer is aan den hoofdverilicateur der invoerrechten en accijnzen E. J. Offerhaus, te Arnhem, op zijn verzoek, met ingang van 1 Septem ber eervol ontslag uit 's Rijks dienst ver leend. De Koning en de Koningin der Belgen naar Nederland. T>^ Vlaamsdie Gazet schrijft: De reis naar Holland en het bezoek aan het Nederlandsche Hof, door jden Koning en de Koningin te doen, is nu bepaald vastgesteld. De afreis heeft plaats den 14 Sep tember om 's avonds te Amsterdam aan te komen, waar onze Vorsten zullen ver nachten in het paleis van den Dam. Den 15 en den 16 September worden aan ontvangsten, bezoeken en plechtig heden besteed. Den 17 September wordt in gezelschap van Koningin Wilhelmina en prins Hendrik de reis naar *s Hage aanvaard. Na een dag verblijf in de Hofstad, kee- ren Koning Albrecht en Koningin Elisa beth naar Brussel terug. De Veertig Millioen. Naar aanleiding van de aangevraagde 40 millioen voor onze kustverdediging betoogt de „Limb. Koerier" in den bree- de, dat onze kustverdediging niet in or de is en dat het zuinigheid die de wijs heid bedriegt zou zijn thans te weigeren de kustverdediging in orde te brengen. Het blad besluit; „Nu kunnen wij niet beoordeelen ,of onze doode en levende strijdkrachten sterk genoeg zijn om Duitschland respect in te boezemen, en "'het af te ihoudejn van onze grenzen. Maar dit weet ik wel.: als ik Kamer lid was, dan vroeg ik den minister of wij er met onze 40 millioen af zullen zijn. Of dat er later nog meer milli- oen-en gevraagd zullen worden ter ver dediging onzer neutraliteit tegen Diuitschland. Dat zou ik willen weten. Toen Minister van Kappard omver gegooid is en met hem het ministerie- De Meester, heeft de R. K. Kamerclub verklaard geen begrooting van Oorlog meer te kunnen aannemen zonder dat zij wist welke sommen er definitief noo dig zouden zijn voor de algeheele vei ligheid des lands. Dat was een redelijk standpunt. Maar wij zouden het willen hand haven ook nu, En willen weten of thans de eerste veertig millioen gevraagd wor- worden of de laatste.' LEIDEN, 6 Augustus. De heer W. Prins, alhier is te s Gravenhage geslaagd voor het examen Fransch, middelbaar onderwijs, acte A. Voor de acte Engelsch, lager onder wijs, slaagden te 's Gravenhage de dames J. A. Koldewijn en M. J. Montagne, beiden van Leiden, en voor de acte Fransch, lager onderwijs de heer W. Kramer van Leiden en mejuffr. C. E. M. Veltman van Woerden. De indeeling van de miliciens der lichting 1910, najaarsploeg, zal voor Leiden en Omstreken plaats hebben op Vrijdag 30 September a.s. in de Stads Gehoorzaal. Bij het internationaal kegelconcours in het gebouw Eik en Linde te Amster dam, behaalde Mimosa van hier in den korpswedstrijd den 19den prijs met 271 punten. Bij den maandelijkschen medaille wedstrijd van de Scherpschuttersvereeni- ging Rotterdam behaalde de heer E. A. van Wely le luit. kwartiermeester bij de Marine alhier een zilveren medaille in de 1ste categorie en een verg. zilv. me daille (klasse B.) In den re vol ver wedstrijd verkreeg luit. van Wely een eervolle vermelding. AARLANDERVEEN. Bij de aanbeste ding, van twee werkmanswoningen, voor rekening der Bouwvereeniging Volksbe lang alhier, waren ingeschreven als volgt: Timmerwerk J. Haring Aarlanderveen f 1258,80 in massa f 2571,60, J. H. van der Voort idem f 1190 idem f 2527;60, A. van Vliet idem f 1070 idem f 2380, Westmaas idem f 1070, idem f 2393,30, J. van der Lijn idem f 1065,24, idem f 2364,74, G. Bergshoef idem f 1047, idem f 2456. Metselwerk H. Barreveld tdem f 1098, G. de Jeu idem f 998, H. Kalshoven idem f 990. Schilderswerk D. Meerens idem f 193, J. Ziegelaar idem f 175, J. M. van Engelen idem f 159. P. Wasenberg idem f 134. Smidswerk Geb. Schuller, idem f 89, J. Rozestraten idem 87,41, J. van der Velden idem f 85. Lood- en Zinkwerk. J. H. Ponsion idem f 49.40. Het werk werd gegund aan den heer J. van der Lijn te Aarlanderveen, aan wien dit is opgedragen, voorloopig doch later officieel. ALKEMADE, De landbouwtelling gaf tot uitkomst, dat 385 personen bouw- tuin- of weiland in gebruik hebben tot een totaal van 2132 H.A. waarvan 1111,50 II.A. gepacht. Het aantal paarden bedroeg 165, het aantal runderen 3936, schapen 1844, var kens 2024, kippen naar schatting 6800 en korven en kasten met bijen 63. BOSKOOP. De uitgeschreven verg. van den gemeenteraad kon deze week niet doorgaan, omdat het door de wet vereischte aantal leden niet tegenwoordig was. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Juli bij de Rijks postspaarbank ingelegd f34278.53, te rugbetaald f 5979.14. Het laatst door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 1S14. BODEGRAVEN. In de „Veldbode" komt een artikel voor over de fokveree- jiiging- „De Vooruitgang" alhier afzon derlijke afbeeldingen van Tjeerd en De Verwachting vergezellen den tekst. HOOGMADE. Woensdaga.s.des avonds ten 6X nur zal in tegenwoordigheid van B. en W. onze brandspuit onderzocht worden. In dit afgeloopen jaar hebben wij gelukkig, aan dit veiligheidsmiddel geen gebrek gehad. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gewapend met guitaar, mandoline, enz. trok gister avond te half 10 een gezelschap van 15 man ons dorp binnen, welke men op het eerste gezicht zou aangezien hebben voor een troep Tiroolsche straatmuzikanten. Bij nadere kennismaking kwam men echter tot een geheel andere ontdekking. Eenige studenten uit verschillende plaatsen in Duitschland hadden het plan opgevat hun vacantietijd te slijten a la Pisuisseen Blokzijl. Zoo hadden zij hun tocht door Holland gemaakt en kwamen via Noord- wijk alhier aan. Op hun verzoek werd hun 'door den heer P. v. d. G. nachtlogies verschaft op den hooizolder. Uit dankbaar heid voor die gastvrijheid brachten zij v. d. "G. een serenade, waarna nog eeriigen tijd in de schuur gemusiceerd werd, het geen nogal belangstelling trok. 't Eigen aardigste is, dat de heeren zelf hun keu kengereedschap, als potten, pannen, enz. bij zich hebben, om in eventueele gevallen zelf hun middagpotje te bereiden. Heden morgen werd de reis voortgezet via Was senaar naar Scheveningen. KATWIJK AAN ZEE. Op den publieken afslag alhier werden de volgende prijzen besteedvolle pekelharing f 9.90—f 13.70, maatjesharing f 9.40—f 9.45, steurharing f 9.45—f 11.95, makreel f 9.40—f 12.90, alles per kantje; zoutevisch per ton f 19.60-f 20.60. LISSE. Bij de Muziekvereeniging „Eensgezind" alhier bestaan plannen om een boottocht naar het eiland Marken te organiseeren. De Lood- en Zinkwerker C. v. d. Zaal alhier, had gisterenavond het onge luk, langs de tram rijdende, dat zijn fiets slipte, zoodat hij kwam te vallen en tegen de tram terecht kwam. Naar zijne woning gebracht zijnde, constateerde de ontboden geneesheer, Dr. de Graaf, dat de arm was gebroken en het schouder blad zwaar was gekneusd. NOORDWIJK-BINNEN. Een fantas tisch gezicht was gisterenavond bij het lantaarnlicht onder de groene boomen op de Voorstraat te zien voorbijtrekken een 18tal heeren in Zwitsersch costuum Op de maat inarcheefende, zongen zij zacht vierstemmige liederen, accompag- pagneerend (door de Jieveljjke toon en h.i.iiier mandoline?. Jammer, dat zoo wei nigen van dit schouwspel genoten'. Onze vroegere doipsgenoot, de heer P. Eibers, slaagde Donderdag te 's Gra venhage voor acte Fransdh L. O. NOORDWIJK AAN ZEE. Naar wij- uit goede bron vernemen, is de heer Al- bert Vogel van Ajmsterdam, uitgenoo- digd om £en voordracht avond te hou den in het Kurhaus „Huis ter Duin." Uitslag van de Lawn-tennis wed strijden. Open heeren enkelspel. 1ste ronde. B. Wittich w. o. t. S. v. Nieropi. „R Eady" w. o. Cramerus. Baron Snouc- kaert van Schauburg slaat van Blom- mestein 6—1, 6—2 E. Cremers si. F. A. Raway 7—5, 6—3. J. R. v. d. Pot si. baron H. van Pallandt 8—(j, 0—2. J. J. C. Kuyper si. L. Graaf v. Limburg yStirum Noordwijk 61, 60. 2de Ronde. Baron Snouckaert v. Schauburg sl. „R. Eady" 63, 63. J. J. C. de Kuyper sl. J. R. V. d Pot 60 ,60, F. W. Furnée sl. G. (de Bruyn 64, 64. y Dames enkel spel. 1ste ronde. Gra- yvin van Bylandt sl. mej. Muller 6—0, 6—2Frau Simon sl. mej. E. Knut tel 6—3, 3—6, 6—2. 2de ronde. Mrs. „G. Loan" sl. mej. Veder 10/8, 7/5; Frau Simon sl. gra vin v. Bylandt 6/0, 7/5. Open heeren dubbelspel 1ste rond de. J. C. C. de Kuyper„S. P. Oort" sl. O. BlommesteinWentges 60, 6 1. G. de BruynE. Vas Visser sl. E. CremersGraaf v. Limburg Stirum Noordwijk 64 26 63. Opc-1 dames dubbel spel: Frau Simon en FrI. Simon sl. Brsse Taets v. Ame- rongen-Mevr. Marcella 8/6 6/2. Open gemengd dubbel spelMrs. „G. Loan" J. C. C. de Kuyper sl. Frau Witlich 60 62. Heeren enkel 0'pel met voorgift 1ste v. d. Pot 2/6) 6/3, 4/6, 6-2; J. v. ronde P. L. v. Haaften (-(- 15 1/6) sl. J. Wensen (-j- 4/6) sl. F. A. Raway y2/6) 5/7, 6/4, 6-4: R. Wentges secr. sl. W. Unger scr. 4/6, 9/7, 6/2; graaf v. L. Stirum Noordwijk scr. sl. „S. R. Ort" 3/6) 7—5, 6—2; W. graaf v. Limburg Stirum (-[- 4/6.) slaat v. Blom mestein (-}- 4/6) 7—5, 6—3; W. baron v. Pallandt w. o. (-j- 15 1/6) E. Vas Vis ser 15 2/6) si. C. baron Snouc kaert v. Schauburg 1/6) 6/4, 6/2. 2de Ronde: E. Cremers 2/6) sl. H. Brn v. Palland (-f- 15 1/6) 60 64 J. van Wensen sl. P. L. v. Haaften 63 63; Graaf v. Limburg Stirum Noord wijk sl. R. Wentges 64 75-W. Grf. v. Limburg Stirum sl. W. Brn v. Palland 4/6 9/7 6/4; E. Vas Visser sl. J. Bou- ting 6—4 64; F. W. Fornée sl. B. v. Haaften "61 60. Dames enkel spel met voorgift. 1ste ronde Mej. S. M. de Bleker (-(- 15) 63 )3 68 61. Mej. Simon 15 2/6 sl. mej. E. Knuttel scr. 61 7H5 2de Ronde mej. S. Knottenbelt 3 3/6 sl. mej. T. Lussman (-(- 15 2/6) 75, 108- mej. M. Veder scr. sl. mevr. de Beer Portugal (-(- 15) 4/6 6/1 6/2; mej. carspel scr. sl. mej. J. v. Haaften (-[- 15 3/6) 63, 75; mej. S. de Bleker sl. Brusse Tuyll v. Serooskerken (-]- 15) 64, 97 mej. Simon sl. mevr. Spren- genr (-|- 15 1/6) 6—4, 6—2; brsse. Taet sv. Amerongen (-}- 4/6 sl. mej. v. d. Eist -f- 15 4/6 63, 61 mej. Muller (-f- 15) sl. mei. N. Molenaar (-(- 15) 6 3 6—1. Gemengd dubbelspel met voorgift le ronde Grivin v. BylandtE. Vas Vis ser 15/6 sl. mej. KnuttelP. Unger 15 1/6) 6—4 6—1. 2de ronde. Mej. v. Haaftenv. Wen sen (-{- 15 3/6) sl. Mej. J. Corberg M. den Bleker -f- (15 2/6) 60 75.; Mej. TurnéeF. A. Raway-f- 15.4 sl. H. Brusse Tuyil. v. SeerooskerkenGraaf v. Limburg Stirum (-{- 15) sl. Mevr. Marcella—Chabot (-f- 15) 3—6 6—4 6—2. Mr?. G. LaanR. P. Ort" 15 sl. Mej. S. den BlekerW. Coeberg (-}- 15) 62 63. BrusseTaets v. AmeroigcnE. Cremers ser. sl. Mej. S. Lach de BéreA. N. Molenaar (-j- 15/6) 6—4 6—1. VOORSCHOTEN. Wegens te weinig opgaven voor deelneming zal het zangers feest, wat onze Kon. Wilh. vereeniging van plan was te houden, niet door kunnen gaan. Er zal voor dit punt van pogramma dus iets anders gezocht moeten worden. WASSENAAR. Gisteravond vergaderde de Kon. Wilhelmina vereeniging om een bespreking te houden over de feestelijk heden. Het feestterrein zal verplaatst worden naar de weide van den heer Beijersbergen. Als datum werd vastgesteld 7 en 8 September. Van een vakoptocht zal wel niets komen. De feestelijkheden zullen bestaan in vogelschieten, ringrij- den met paard en sjees, ringrijden per rijwiel, kuipje steken gezeten op een mallejan Medegedeeld werd dat de Wielrijdersvereeniging „Wassenaar" vijf gulden uitlooft voor de mooist versierde fiets. Besloten werd op voorstel van het Bestuur om deh heer J. Schiff het eere lidmaatschap aan te bieden. Vanwege de afd. Wassenaar der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur zou bij genoegzame deelneming een droge bol- lenveiling worden gehouden. Gisteravond werden ruim 400 nummers opgegeven. Dit aantal is voldoende om de veiling te laten doorgaan. Besloten werd deze te houden op 11 Aug. a.s. Kerknieuws. Het vijfde internationaal Mariaansch Congres. Het vijfde internationale Mariaanscli congres dat dezer dagen te Salzburg gehouden werd, is in alle opzichten goed geslaagd. Vijf en twintig ^arts bisschoppen en bisschoppen, 10 abten, 20 prelaten, 1000 priesters, keizerlijke- ke, koninklijke en vorstelijke personen} en 5000 Oostenrijkers en vele vreem delingen namen er aan deel. Voor de eerste maal hebben daarbij de verschillende volkeren van Oosten rijk broederlijk vergaderd en beraad slaagd. In tien verschillende talen wer den redevoeringen gehouden en zevert naties hielden afdeelingsvergaderingeny waarbij in hun eigen taal over belang rijke kwesties van den dag gesproken' werd. De openbare algemeene verga-t deringen werden in den Dom gebonden: en daarbij was de toeloop zoo groot dat geen enkel plaatsje onbezet bleef. Aan de plechtige processies namen niet minder dan 12 tot 15.000 congres sisten 'deel. Het volgende internationaal Mari aansch congres zal in 1912 te Reims gehouden worden. Land- en Tuinbouw. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. De 85e algemeene vergadering wordt gehouden Donderdag 15 September a.s., is namiddags 1 ure in het Park-Hotel te Hoorn. Voor de benoeming van een lid vanfiet hoofdbestuur lilt Zuid-Holland jn plaats van den heer Herm. A. Nebbens Sterling te 'Dordrecht, die periodiek aftreedt en niet herkiesbaar is, wordt voorgedragen, de heer J. M. Vas Visser, voorzitter der afdeeling Rijswijk c.a. Volgens het overzicht van de Onderlin ge Brandverzekering op '13 Juli steeg het verzekerd kapitaal van 17.728.079 op 1 Ju ni 1909 tot f7.783.855. Er zijn thans in 53 correspondentschappen verzekeringen afgesloten. In Oegstgeest werd een nieuw correspondentschap opgericht. Het laatste jaar was vooruitgang in 26, stil stand in 8 en achteruitgang in 16 corres pondentschappen. De verzekerde bedragen waren in de navolgende atdeellngen a's voTgt: Alfen f399.050; Noordwijk f113.510; Aalsmeer t *416.050; Gouda f 101.475Bodegraven f88.775; Hazerswoude f22000; Zoetei^ meer-Zegwaart f 42.600; Wassenaar f5.425; Rijnsaterwoude f22.100; Haar lemmermeer f47.300; Nieuwveen f 10.000 en Oegstgeest f 29.70.0 In en uitvoer van Bloembollen. 'Volgens het driemaandelijksch overfkht waren de cijfers van Invoer tot verbruik; èn uitvoer uit het vrije verkeer van bloem bollen en bloemknolgewassen gedurende de maanden April, Mei en Juni 1910: Invoer uit Gïoot-Brittannië en Ierland! 30.000 K.G., Duitschland en Oostenrijk 2.900 K.G., Denemarken en 'Scandinavië 100 K.G., Frankrijk, België, Italië, Spanje Portugal, Turkije en Griekenland 10.900 K.G. Vereenigde Staten van N.-Amerikai 4.300 K.G., totaal 48.200 K.G. tegen 67000 de overeenstemmende maanden van 1909. "Uitvoer naar Groot-Brittannië 4-100 K.: G., Duitschland en Oostenrijk 54.400 K. O., Denemarken en Scandinavië 4000 K* G., Rusland 1.600 K.G., Frankrijk enz. 10.100 K.G., Ver. Staten van N. Amerika; 600 K.G., overige landen 300 K.G., totaal 75.300 K.G., tegen37.300 in de overeen stemmende maanden van 1909. Gemeenteraad van Alfen. Voorzitter: de heer C. W. C. Th. Vis ser, burgemeester. Aanwezig 8 teden. Afwezig de heeren J. van Leeuwen, C. van der Linden' en T. Spreij. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen der vorige vergadering! worden gelezen en onveranderd goedH gekeurd. Ingekomen is een missive van pécL Staten ten geleide van het goedgekeurde) raadsbesluit tot wijziging der bouw- en! woningverordening. De Voorzitter deelt ïnede, dat hij 'zich! met ingang van 17 Augustus a.s. voorj 3 weken verlof heeft gevraagd en verkreH gen. Vastgesteld wordt de gemeenterekeH ning over 1909, Alsmede de rekening! der waterleiding. De begrooting voor 1911 wordt gesteld in handen der finainH cieele commissie tot het uitbrengen vapi rapport. Aan de Kerkvoogdij der Ned. HerVwi gemeente wordt als vergoeding voor hef gebruik van het kerkplein ten behoeve; van de kaasmarkt f 10 toegekend. Del. voorzitter zegt, dat hij die f 10 wil beK schouwen als een geldschenking. Hij hoopt tevens, dat uit den Raad een stenij zal opgaan, die voorstelt het St.-Jozef**- gesticht f 10 to schenken, daar er grootef. kosten^oor de verbot?wn<r zijn gemaakt en er een ziekenverpleging in' is, waar-( van ee r ieder gebruik kan maken. I Het verzoek van den heer Vlasmani om te worden benoemd tot makelaar taxateur wordt tot .cene volgende veilt gadering aangehouden. Naar aanleiding van het verzoek va*| de ambtenaren van den Burg. Stapld. QfiS

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2