welke met een kleine wijziging werden goedgekeurd. Besloten werd voor de uitgeslotenen te Enschedé f 10 uit de steunpenning beschikbaar te stellen. Op een vraag van een der leden, deelde de voorzitter mede, dat de afdeeling nog niet is toegetreden tot het hier ter plaatse opgerichte steun comité voor de uitgeslotenen te Enschedé het bestuur had enkele bezwaren en de onderhandelingen over deze zaak zijn nog loopende. Het comité Hulp- in Nood houdt Zon dagmiddag van 4—5 uur zitting. Voor het rondgaan met de bekende busjes zijn enkele jongens of meisjes noodig, omdat sommigen hebben bedankt. De ouders werden verzocht hun kinderen, die daar toe bereid waren Zondags naar het Bonds- gebouw te zenden. Door den vice-voorzitter als Centraal Raadslid werd de bespreking van de op richting van een secretariaat van den arbeid in den bond ingeleid. Dit punt is op de Centrale Raadsvergadering ook ter sprake gekomen naar aanleiding van een voorstel Amsterdam. De heer van Hamersveld heeft oprichting van een se cretariaat met kracht verdedigd. Ofschoon men 3 uur met discussie zoek bracht, kon men niet tot overeenstemming ko men. Daarom vraagt thans het Centraal Bestuur de meening der afdeelingen. Het bestuur meent, dat zoo'n secreta- taris wel nuttig werkzaam kan zijn, maar acht zijn aanstelling, waarmede een uit gave van f 2000 gepaard gaat, niet zóó noodzakelijk dat zulk' een groot bedrag gewettigd zou zijn. Trouwens kan men voor advies gebruik maken van het Cen traal Bureau der Kath. Soc. Actie, ter wijl het bestuur zelf vaak op propaganda uitgaat. Behalve Amsterdam heeft zich nergens eene afdeeling voor een secretariaat uit gesproken. Op al die gronden meent het bestuur,' dat ook de .afdeeling Leiden zich er tegen moet verklaren. iZonder discussie vereenigde de vergadering.zich ïnet de zienswijze yan het bestuur. Zes nieuwe leden werden als aange nomen verklaard. De eerstvolgende verplichte vergade ring zal gehouden worden op den Jsten Zondag van September. Dan zal aan de orde komen de verkiezing van 5 bestuurs leden, wegens periodieke aftreding van L. J. Hensing, vice-voorzitter; C. H. Langezaal, le secretaris, H. Lombert, 2e penningmeesterJ. P. Goddijn, 2e com missaris en T. A. Brandsma, bibliothecaris Alle aftredenden stelen zich herkiesbaar Tien leden hebben het recht candidaten in te dienen. De heer de Gooijer, voorzitter van St. Hubrecht, doet eenige mededeel in gen (omtrent de loonactie der bakkersgezel len. 'Hij zegt, dat de beweging van den gezellenbond op een enorm fiasco is uit- geloopen. Thans zijn de christelijke or ganisaties jnet de patroons in onderhan deling getreden en hopen zij gewilliger Oor te zullen vinden. Sprekende over de houding der pers, keurt spreker af dat' het „Lektsch Dagblad-" zijn lezers kort en eenzijdig inlichtte; daartegenover stelt spr. „De Leidsche po u rant" in welker kolommen de zaak der bakkers gezellen warme verdediging vond en welk' blad er steeds op uit was zijn lezers zoo uitvoerig mogelijk van den stand der zaken op de hoogte te houden. In aansluiting hiermede vertrouwt de voorzitter, dat de Katholieke bakkersge zellen zullen gaan inzien', dat hun plaats jn de gelederen van St. Hubrecht is, opdat langs geleidelijken en ordelijken Weg verbetering worde verkregen. Spr. onderschrijft den lof, a.an „De Leid sche Courant" gebracht; speciaal had het hem verWeugd, dat sommige christelijke patroons met liberale opvat tingen eens op hun plichten waren ge wezen De afdeeling Leiden zal deelnemen aan (de groote meeting te 's Hage, voor den 10-urendag, uitgaande van het R. K. Bu reau voor Vakorganisatie. Aangespoord Werd dat zooveel mogelijk bondsleden op Öen derden Zondag van September naar den Haag zullen optrekken, opdat Leiden rdaar een goed figuur zal maken. De leden werden verzocht zich bij het be stuur voor de deelname op te geven. Na bespreking van eenige huishoude lijke zaken, ging de geanimeerde verga dering uiteen. De graanbeurs. Aan het verslag der Graanbeurs en van den graanoogst over "1909, uitgebracht idoor d'e Commissie voor 3e Graanbeurs is het volgende ontleend. "Het bezoek aan de Graanbeurs in 1909 bleef vrijwei stationair. Uitbreiding vond jn zooverre plaats, dat alle 51 uitstaltafels Verhuurd waren. Wat buitenlandische granen betreft, speelde in den aanvang van het jaar als gewoonlijk d!e mixed mais een hoofdrol Bij regelmatige vraag stegen de prijzen geleidelijk, totdat zij in Juni hun hoogste punt bereikten. "De nieuwe óogst kwam dit jaar vroeg. "Na Augustus liepen de prij zen der voeder-a rb'ke'jen geregeld terug, iwelke verlaging veroorzaakt werd door Üat slechts een gering aantal varkens wterd gehouden en veel inlandsch graan als ha- yer, gerst "èn erwten dat nat was geoogst yoor veemoeder moest worden verkocht. Voor binnenlandsch graan was de han del in de eerste helft van het jaar zeer bevredigend. De kwaliteit van den oogst van 1908, vooral wat tarwe betreft, liet Veel te wenscehn over, maar buitenland- sche vraag, hoofdzakelijk door België, vo.qr dj.t soort tai^ye dee<J de prijzen hop- ger gaan. De mooie kwaliteit groene erw ten en duivenboonen evenals haver'kon den tot stee'ds stijgende prijzen .worden verkocht, zoodat het gewas van 1903, bij 'den aanvang van 'den -nieuwen oogst bi|na geheel was opgeruimd tot prijzen zoo hoog, als slechts oude kooplieden zich konden herinneren. Aldus scheen het vooruitzicht om voor den oogst van 1909 flinke prijzen te ma ken zeer waarschijnlijk, zoodat een voor den landbouwer buitengewoon voordeelig jaar ais 't ware voor 3e deur stond. Dit heeft echter zoo met mogen zijn, want de natte koude zomer van 1909 sloeg alle verwachtingen den bodem in. .Treuriger "kwaliteit van 'tarwe, rogge, haver, erwten en boonen en van andere granen zijn in d'e laatste jaren niet aan de markt gebracht. De handel in inlandsch' graan Ti ad verder dan ook bijgevolg Wei nig te beteek enen. "De aanvoeren war^n klein ,en verkoopen kon slechts tot ver- raagde prijzen plaats vinden, zoodat vere boeren hun graan zélf als veevoeder ge bruikten. De resultaten van dien oogst waren als volgt. Tarwe. Algemeen slecht Opbrengst 20/35 H.L. per H*A. Gewicht per 'H.L. 65/75 JCG. Rogge. Geringe kwaliteit Opbrengst 20/35 H.L. per H.A. Gewicht per H.L. 65/70 K.G. Geroi. De Chevalier Gerst was dit jaar ongeschikt voor de brouwerij. Opbrengst 30/35 H.L. per "H.A. Gewicht 61/68 K.G. per H.L. Wintergersi Was weinig ver bouwd,. Deze was bijna niet geschikt voor 3e brouwerij. Opbrengst 30/35 H.L. per H.A. Gewacht 57/60 K.G. Haver. Meestal zeer inférieur. Op brengst 40/50 H.L. per JTA. Gewicht 30/45 K.G. per H.L. Duivenboonen evenals "Paardenboonen in het algemeen te zacht en te vochtig. Van duivenboonen was liet beschot slechts 15/20 .H.L. per H.A. Van Paardenboo- nen 25/30 H.L. Deze ondervonden in niet geringe mate concurrentie "van Ghimee- sche paardenboonen. Groan erwten, van zeer uiteen'.oopen- de kwaliteit met ongekend kleine op brengst. 10/20 H.L. per H.A. Mee renders voor voeder verkocht. Tvanariezaad, bijna niet verbouwd op brengst 25/30 H.L. Koolzaad. Oogst onbeteekenend. Op brengst 15/25 H.L. Karwijzaad. kwaliteit middelmatig. Le verde 20 a 25 balen per H.A. De handel in dit artikel Was bijzonder kalm. 'BlauwmaanzaadL "Weinig beteekemend. Opbrengst 25 a 30 balen per'H.A. A.s. Zaterdag, 6 Angustus keert de Veld-Artillerie na een verblijf van 15 dagen uit de Legerplaats bij Oldebroek in het garnizoen alhier terug; de Staf en de4e Batterij per staatsspoor te 12,13 n.m. en de 5e en 6e Batterij om 2,46 n.m. Bij den Internationalen Schietwed strijd te Loosduinen behaalde gisteren in den Prinses Juliana wedstrijd (8 borst- schijven binnen 2 minuten met ten hoogste 15 patronen) onze stadgenoot E. A. v. Wely le luit.-kwartierm. der Marine den vierden prijs. Wij vernemen, dat de afd. Leiden en O. van den Nederl. R.K. Volksbond als nog besloten heeft deel te nemen aan de steunactie voor den uitgeslotene te Enschedé, waarvoor hier ter stede een plaatselijk comité werd opgericht. Voor het examen Engelsch lager- onderwijs slaagde te 's Gravenhage me juffrouw E. Hofman van Waddings veen en voor het examen hoofdacte slaagde te Arnhem de heer D. M. Emeis van Gouda. Voor het acte-examen handteekenen lager onderwijs zijn te 's Gravenhage ge slaagd de heeren Ch. van Biezen van Sassenheim en J. Bertels van Gouda. Voor het eindexamen der Gerard Adriaan van Swieten Tuinbouwschool te Frederiksoord is geslaagd de heer W. N. Lindeman, alhier. De uitvoering voor het bouwwerk Hoogewoera hoek Watersteeg, aanbesteed door den architect den heer P. J. Perquin Den Haag, voor rekening van den heer B. J. H. van Linden alhier is opgedragen aan de heeren Firma Gebr. C. J. en J. P. van Beukering, metselaars en Ph. Rosdorf, timmerman alhier. ALKEMADE. Door den onbezoldigden rijksveldwachter D. St. alhier, die door het bestuur van den Haarlemmermeer polder is belast met het toezicht op de stoombooten, varende door de Ringvaart, is reeds menig kapitein bekeurd wegens het te snel varen. Voor eenzelfde feit verbaliseerde deze veldwachter enkele dagen geleden den kapitein van de motorboot „Frans Naere- bout, 'n zekeren H. Los te Amsterdam. Deze, welke eerst niet wilde stoppen of aanleggen noch zijn naam opgeven, doch daartoe eindelijk genoodzaakt werd, onthaalde den politieman op een tegen van scheldwoorden en bedreigingen, in tegenwoordigheid van een talrijk publiek. Te dier zake kreeg de man twee pro- cessen-verbaal één voor te snel varen en één voor beleediging van den veld wachter. ALKEMADE. De loting voor de lich ting 1911 dezer gemeente zal plaats heb ben in ide Raadzaal van het Gemeente huis te Roelofarendsveen op Donderdag den 18 Augustus $,s., (des yoprmidd.ags 10, uur. Aan de loting moet worden deelgeno men door alle in dit jaar Ingeschreve nen voor "die Militie, De lotelingen, die aanspraak willen maken op vrijstelling wegens broeder- dienst, moeten zich Vrijdag 19 Augustus a.s. des voorm. '10 uur ter gemeente secretarie aanmelden voor "de aanvrage van het getuigschrift, waaruit blijkt het getal zonen tot het gezin behoorende. ALFEN AAN DEN RIJN. Het ministe rie van justitie heeft gisteren aanbesteed het bouwen van 8 woningen behoorende tot de stichting van een bizondere straf gevangenis te 's-Gravenhage. Minste inschrijver de heer K. Stapper alhier voor f 27,385. HAARLEMMERMEER. De spoorbrug over de Hoofdvaart te Hoofddorp N.W.- zijde is thans zonder hindernissen vol tooid. Thans is een begin gemaakt om dat gedeelte aan de Z.O.-zijde te maken. Bij de wed. V. zijn in het middaguur uit het achterhuis eenige kleedingstukken en een paar schoenen ontvreemd. Men vermoedt, dat een bedelaar, die op het erf geweest is, de dader is, doch men heeft hem nog niet kunnen opsporen. Te Hoofddorp zal het nieuwe post kantoor gebouwd worden in de onmiddel lijke nabijheid van 't te bouwen station. Door het Rijk is eene breedte van 20 bij eene diepte van 50 M. reeds aangekocht. HILLEGOM. Mejufrouw M. van Hens- bergen. alhier, is te Amsterdam geslaagd voor het examen Stenografie, systeem Somerhousen-Steiger. De bloembollenbeurs werd gisteren bezocht door 221 personen, 'tr was veel handel. Vooral hyacinthen werden veel gevraagd. Voor bedding en rommel werd in doorsnee tot f 3.50 per honderd be steed. De vraag naar tulpen o. a. naar La Reine was aanmerkelijk grooter dan de vorige week. KATWIJK. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan het gezin van den milicien J. Varkevisser van het 4de Regiment-Infanterie vergoeding ingevolge art. 113bis der Militiewet toegekend tot een bedrag van f 0.60 per dag. LISSE. Wij meenen niet te overdrij ven, als wij zeggen dat de dag van giste ren voor deze gemeente een beteekenis- volle is geweest, omdat gisteren de Ka pelsteeg is gereed gekomen en voor het publiek verkeer met rij- en voertuigen is open gesteld. Deze nieuwe verkeersweg is een zeer practische verbinding tusschen de Ka naalstraat en de Haven. LEIDSCHENDAM. Gisteren had in „De Zwaan" de algemeene vergadering plaats der „Coöperatieve Maalderij", on- derafdeeling van den Provincialen Zuid- HoIJ. Boerenbond Veur, Leidschendam omstreken. Uit de rekening en verant woording bleek* dat' een winst gemaakt was van f 4620,81. Hierop werd door het bestuur een voorstel ingediend om deze winst als volgt te verdeelen f 924.16 reservefonds, f 554.52 rente- aandeelen, f80 gratificatie personeel, f 1200 afschrijving maChineriën, f500 af schrijving huizen en erven, f 200 af schrijving Electr. Installatie, f 300 maal loon, f200 elevator, f 662.13 meubilair hetgeen met algemeene stemmen werd goedgevonden. De periodiek aftredende bestuursle den de heeren C. v. d. Eijk', L. Waaijer en J. F. v. Vliet Werden herkozen. In de plaats van den lieer A. L. de Groot dié bedankt had, Werd 'gekozen de Heer v. d. Marei. Hierna deelde de Voorzitter mede, dat de yereeniging jiu 99 leden telt. De verkiezing .van een commissaris, wegens jaeriodieke aftre ding van den heer N. Olieman Jzn., had tot uitslag ,dat dè aftredende bij accla matie werd herkozen. Aangezien hét géld aan de Bank dik wijls duur is, wilde het bestuur 2e Hy- potheek-ObMgatién uitgeven van flOO,— f500, met 2-jaarliiksche coupons a 5 pCt., zoodat de leaen hiervan zelf zou den kunnen profiteered. Dit vöorstel is •na eenige bespreking aangenomen. Hier na bracht de heer P. van Leeuwen een kort verslag uit van de bestuursverga deringen, waarop boeken enz. gecontro leerd worden waarbij tyij den secreta ris-boekhouder de heer van Wijk, hulde bracht voor .diens accuraat beheer. Het volgende punt der agenda was: waardebepaling der aandeelen. Deze werd bepaald op f 125. Het salaris van den boekhouder werd van f 10 op f 12 per week gebracht. Van den heer Th. C. Halverhout te Veur was een aanvraag ingekomen bij het bestuur een strook grond te mogen koopen, groot 700 vierk. M., tot het bou wen van arbeiderswoningen, voor f 1000. Hiertegen werden echter verschillende bezwaren geopperd, zoodat niet tot ver koop werd overgegaan. Van de rond vraag werd door vele leden gebruik ge maakt; o.m. werd nog het besluit ge nomen voortaan d^n leden een maande- lijksche prijscourant toe te zenden, ech ter met de conditie, dat de prijzen hier op Voorkomende, niet bindend zijn, wan neer de markt verloopt. NÖORDWIJK AAN ZEE. Hoewel de lucht af en toe dreigde, bleef het yeer zich gisteren goed houden en er werd met animo gespeeld. De uitslag was: Open Heerensingle. Tweede ronde. C. Cremers, sl. F. A. Raway, 75, 63. Derde ronde. Baron Snouclcaert van ScJiaumbqrgj sL E,ady. 63, 6—3I. C. C. de Kuyper sl. J. R. van der Pf)(t 6—0, 6—0. Open Öames single. Tweede ronde: Frau Simon sl. Mej. E. JKnuttel 63, 8—6, 6—2. Semi Finale. Mevr. Simon sl. gravin Van Bylandt 60, 75. j Heeren Double open. Tweede ronde: J. C. C. de Kuype> en S. P. Ort sl. O. Blómmestein Nen Wentges 661, G. de Bruijn en E. Vas Visser sl. E. Cremers en Graaf van Limburg Stirum (Noord- wijk) 6—4, 2—6, 6—3. Heeren Single Handicap. Tweede ron de: P. L. v. Haeften2/6 sl. J. van der Pot +15 1/6 6—3, 4—6, 6—2; J. van Wensen 2/6 sl. F. A. Raway 2/6 57, 64, 64, W. Baron van Pal landt 15 1/6 tegen W. Sanger +15 w.o. E. Vas Visser +1/6 sl. C. Baron Snouc- van Schaumburg 1/6 64, 62. Derde ronde: Graaf van Limburg Sti rum (Noordwijk) scr. sil. R. Wentges scr. 64, 75 W. Graaf van Limburg 4/6 sl. van Blómmestein 4/6 4 6, 97, 64; E. Vas Visser 1/6 sl. C. Baron Snouckaert van Schaumburg 15 2/6 64, 64, J. van Wensein 2/6 sl. P. L. van Haeften —2/6, 63 6—3. Dames Single handicap. Tweede ron de: Mej. S. Knottenbelt —2/6 sl. mej. T. Sussmann 7—5, 10—8; Mej. Haren- carspels cr. sl. mej. van Haeften 15 63, 75, mej. S. M. de Bleker 15 si. mevr. Marcella 15, 63 6—8, 6—1, freule Siinan +15 2/6 sl. mej. E. Knuttel scr. 6—1, 75. Derde rondemej. S. M. den Bleker 15 sl. Baronesse van Tuyl van Seroos- ykerken 15 6—4, 9—7; freule Si mon 15 2/6 sl. mej.Sprenger +15 1/ 6—4, 6—2. Semi-finale: freule Simon 15, 2/6 tegen Baronesse Taets van Amerongen 4/6 w. o. Heeren- en dames-double Handicap. Tweede ronde: Gravin van Bylandt en E. Vas Visser —15 2/6 sl. Mej. Knuttel en P. Unger 15 1/6 64, 6—1. Derde ronde: mej. M. J. Furnee en F. A. Raway 15 4/6s 1. Baronesse van Tuyll van Serooskerken jgn Graaf van Limburg Stirum 15 75, 64, mej. T. Sussmann en C. A. Molenaar 15 sl. mevr. Marcella en Chabot 15 36, 64, mrs. G. Loan en Mr. S. P. Ort 15, sl. mej. S. den Bleker en W. Coeberg 15 6—2, 6—3. SASSENHEIM. Op de gisteren, ten overstaan van Notaris G. ten Bruggenca- te alhier gehouden verkooping van het heerenhuis aan de Dorpstraat no. 160 en 18 aren, 95 centiaren tuingrond, was koo per de heer C. Stelma, alhier, voor xf6550. Een tweetal personen, <3ie te veel -aan Bachus geofferd hadden, werden met behulp der politie uit de tram van 9.12 verwijderd. Veel zin om de reis naar Haarlem te voet af te leggen, hadden zij niet, doch voor ide overmacht moesten zij zwichten. Heden nacht is de eerste lading bloembollen per Sassenheimsche motor- reederij naar Rotterdam vertrokken, om van daar naar Amerika te worden ver zonden. ZOETERWOUDE. Gedurende de af- geloopen maand zijn op het telegraafkan toor alhier behandeld 33 telegrammen, WARMOND. In de Raadzaal vergaderde gisteravond de commissie tot viering van den Koningin-Verjaardag. Besloten weid, le den heer H. van Delft te verzoeken in de commissie zit ting te nemen, om reden een der leden bedankt had2e in den loop der vol gende week aan de ingezetenen een lijst aan te bieden, om daarna te kunnen be sluiten op welkenwijze d it jaar het nati- orile feest kan gevierd worden, waarvan 3 verzonden en 25 ontvangen!, terwijl er 98 telefonische gesprekken zijn gevoerd. Onderwijs. Bijzonder R.-K. Onderwijs. Als een bijzonderheid vermeldt de „Eindhovensche Courant" dat gedurende de 5 jaren dat de paters Jezuïeten in Nijmegen hun H. B. S. hebben 83 leer lingen van deze schooi eind-examen deden en er geen enkel van deze 83 is afgewezen. Examen teekenen en boetseeren. Het mondeling gedeelte van de akle- examens middelbaar onderwijs in teeke nen en boetseeren, voor zoover die in het openbaar worden gehouden, zal worden afgenomen te Rotterdam in het gebouw van de Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen, Coolvest no. 92 aldaar, en wel de examens handteekenen en pers pectief (M 1) op nader bekend te maken data; de examens rechtlijnig teekenen en perspectief (M 2) op 11, 12, 13, 15, 16, 17 en 18 Augustus 1910; de examens boetseeren (O) op 10 en 11 Augustus 1910. Sport. Een ongeluksdag. De navolgende bijzonderheden worden nog bekend omtrent het ongeluk dat Kinet trof. De dag was op het vliegveld te Stoekel (Brussel) mooi begonnen. De Koning, die den vorigen dag de viiegvertooning had bijgewoond, had den vliegers laten weten, dat hij voor den laatsten dag van de vlieg wedstrijden, een prijs uitloofde voor de langste vlucht zonder tusschentijdsche landing. Olieslagers, de „Antwerpsche duivel die den voorsprong dien Kinet op hem had, wat den gezamelijken duur der vluchten betrof, nog zooveel mogelijk wilde inhalen, was al vroeg in de lucht. Kinet volgde hem spoedig. De eerste vlucht van Kinet dnurde 41 m. 151/. sec., de tweede 19 m. 4YS sec., de derde 48 m. 42 sec., van de vierde zou hij niet levend terugkeeren. Na zijne eerste vlucht van 2 uur 35 m. 44% sec. zou Olieslagers opnieuw op stijgen. Maar het ging hem niet best af. Driemaal mislukte de opstijging, bij de vierde poging kwam hij in de lucht te zweven, maar de schroef schuurde langs den grond, hij verloor zijn evenwicht en Olieslagers viel uit een hoogte van 20 M. Hij kwam er zonder een schram af, maar zijn mooie toestel, een eendekker, gracieus als een libel, lag in elkaar ge drukt op den grond. De rechtervleuvel was verscheurd, de spanners waren ge broken en de benzinehouder platgedrukt. Zijne vrouw, die op het veld was, schrok hevig, maar kon spoedig gerustgesteld worden, Olieslagers liet zijn tweeden toe stel, dat hij in reserve had, in gereedheid brengen. Om half zes steeg baron de Caters op. Hij bleef lang bij den grond, de linker vleugel raakte den bodem en ook de Caters viel. Er was een draad in de schroef vast geraakt, die andere draden meegetrokken had. Er zat een verward kluwen van draden om de schroef heen, maar de Caters zelf was er goed afgekomen. Hijzelf zeide, dat het goed was, dat dit ongeluk laag in de lucht was gebeurd. Anders Om 6 uur waren er vier vliegtuigen in de lucht. Twee bleven erboven het veld, de eendekker van Olieslagers, vrij hoog, en de tweedekker van van den Born, veel lager bij den grond. Twee andere zag men een heel eind buiten het veldden twee dekker van Kinet en dien van Lanser, de laatste zoo hoog en zoo ver dat hij bijna uit zicht was. Aan de kim kwamen onweerswolken opzetten. Plotseling zag men, hoe de toestel van Kinet door een werveling in de lucht gegrepen werd, kantelde en pijlsnel achter de hoo rnen verdween. Olieslagers, die door de zelfde luchtkolk kwam, moest hals over kop landen, met heel wat moeite. Dezelfde windstoot greep het vliegtuig van Lanser. Ook Lanser viel, maar met een handige manoeuvre kon hij den val in de ruimte stuiten en zich zelf en den passagier, dien hij aan boord had, het leven redden. Er begon een wilde wedloop naar de plaats, waar de twee waren neergekomen. Kinet vond men op een maaiveld, dood onder zijn motor. Zijne beenen waren gebroken, zijne laarzen ingescheurd, ten teeken dat hij nog een eind weegs langs den grond was gesleurd. Hij had zijn nek gebroken. Zijne vrouw wachtte op het vliegveld angstig op bericht van hem. Men zeide haar eerst, dat haar man licht gekwetst was, daarna dat het nog al erg aangekomen was en dat zij naar huis moest. Men zou hem bij haar brengen. Thuis heeft zij pas de vreeselijke waar heid vernomen. Een nieuw ongeluk. Dr. Charles Walden, een Amerikaansch vlieger, is met een eendekker, dien hij naar zijne eigen inzichten gebouwd had, te Mineoia op Long Island bij New-York gevallen en doodelijk gewond is. Volgens, een later bericht is hij al overleden. De doodenlijst. In twee jaar tijds zijn de volgende vliegers omgekomen: 18 September 1908, luitenant Selfride. 7 September 1909, Eugène Lefèvre. 22 September 1909, Ferdinand Ferber. 6 November 1909, Antoine Fernandez. 4Januari 1910, Léon Delagrange. 2 April 1910, Hubert Le Blon. 13Mei 1910, Hauvette-Michelin. 2 Juni 1910, Josely. 18 Juni 1910, Thaddeus Robl. 3 Juli 1910, Charles Wachter. 10 Juli 1910, Daniel Kinet (ge storven 15 Juli). 12 Juli 1910, Charles S. Rolls. 3 Augustus 1910, Nicolas Kinet. 3 Augustus 1910, dr. Charles Walden. Land- en Tuinbouw. Crisis in het Bollenvak. Uit Beverwijk schrijft men aan de „N. H. Crt." De kleine bloemkweekers maken een tijd van vertwijfeling door nu het gewas over het algemeen is meegevallen en er bijna geen vraag is naar de meest be kende handelssoorten. Van bijna alle soorten kan gezegd worden dat overvloed voorhanden is en komt er nog eens een koopman opdagen, dan wordt juist niet naar den overvloed gevraagd, maar is het schering en inslag dat begeerd wordt wat niet op stelling is. De algemeene vraag is naar Wouwerman en van der Neer die met 5 4 6 gulden per 100 be taald worden, terwijl b.v. Murillo en Rose gris de lin, tulpen die vorige jaren flinke prijzen opbrachten, niet worden aange keken en hoogstens 50 4 60 cents kunnen opbrengen, 't ls wel treurig dat de toe stand zoo gedrukt is en het ziet er niet naar uit, dat de crisis gekeerd wordt.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2