Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. hulpmiddel: tranri (snijden), tranrilo bies) „-in" vrouwelijk geslacht: onklo (oom), onklino (tante)koko (haan), kokino (kip) ,,-ind" waardig zijn: admiri (bewonderen), admirinda (be wonderenswaardig) houder: cigaro (sigaar), cigaringo (sigarenpijp) beroep of bedrijf: presi (druk ken), presisto (drukker)drogo (kruid), drogisto (drogist) j,-nj" verkleining voor vrouwelijke namen Mario (Maria), Manjo (Mietje) ,,-uj" wat bevat: inko (inkt) inkujo (inktkoker); Belgo (Belg), Belgujo (België) ,,-ul" eigenschap: juna (jong), junulo (jongeling) ,,-um" heeft een onbepaalde beteekenis plena (vol), plenumi (vervullen)buso (mond), b'usumo (muilkorf). Hiermede is de geheele spraakkunst in 't kort weergegeven. Dat nu velen zich 'opgewekt mogen gevoelen om jie wel luidende en eenvoudige wereldhulptaal laan te leer en! Men geve zich op als lid (jaarlijksche contributie minstens f 1.of als be gunstiger (jaarlijksche bijdrage minstens f 2.50) v.aji den Ned. R.-K,ath. Espe rantisten-Bond bij den y$n Secretaris: H. B. v. Zwet, Leeuwstr. 3bis, Utrecht. 'Men ontvangt dan, behalve Statuten en Huishoudelijk Reglement, een Leden- en ^Boekenlijst, waarin talrijke leer- en lees boeken verzijg- of bestelbaar bij iederen solieden boekhandelaar) met de prijzen vermeld staan, en men krijgt gratis het Imaandblad „Nederlanda Katoliko". Dr. Grippen. Een scherpe ijzige wind blies uit het bosten en dreef de mist, die op dein Oceaan hing, voor zich uit, toen vier hiasten en een stoompijp uit den nevel te voorschijn kwamen. Van de kade je Father Point schoot een skiff, onmiddellijk daarop voor de bogen der nieuwsgierige menigte verbor gen door den sluier van piist, pijlsnel Over het water. In de skiff zaten vier zeelieden, die biet krachtigen slag het ranke yaartuig voortdreven. Aan boord van de „Montrose" liep een passagier eenzaam over het dek, toen van de brug het signaal „halve kracht" yerd gegeven. „Wat is er aan de hand?" vroeg de passagier aan den scheepsgeneesheer, Stewart. „Dit is Father Point, mijnheer Robin son" gaf de dokter ten antwoord. „U kan de boot zien, die ons tegemoet komt." „Er schijnen veel loodsen in de boot te zijn", merkte „Robinson" op, terwijl hij het naderend vaartuig blijkbaar ^enigszins ongerust gadesloeg. „Ja", sprak dr. Stewart „drie of vier". „Stop" gaf het signaal op de brug te kennen. De mannen jn de $kiff lie ten ide riemen rusten een touw werd hun toegeworpen en de skiff toen langszijde van de „Montrose" vastgelegd. Een oogenblik later stonden de inspec teur Dew, in de uniform van loodska- pitein, de Canadeesche hoofd-constable Mc Carthy, de gewezen detective Denis en de werkelijke loods, Francois Qau- fdrcau op het dek. Dew reikte den kapitein van de „Mon trose" de hand, maar zijn oog ging zoe kend over dezen heen en met iets triom- feerends, tevens een gevoel van oplich ting verradend, in zijn stem fluisterde hij: „Dat is hij, die ik zocht." Kapitein Kendall, Mc Carthy en Dew bleven nog een oogenblik piet elkander praten, terwijl de detective .Denis en Gaudreau zich naar de brug begaven. Stewart en „Robinson" wandelden pp het dek op en neer, waarbij laatstgenoem de zoo dicht langs Dew kwam, dat deze hem wel zou hebben kunnen aanpakken. Maar Dew verroerde geen vin. Plotseling kwam „Robinson" op hen ',af, even kuchend zich tot den kapitein van de „Montrose" wendend, als wilde hij dezen iets vragen. „Kapitein" zeide hij, op jovialen toon, daarbij zijn grijze vilten hoed even op lichtend. Meer zeide de man niet, daar hij blijkbaar Dew herkende. Zijn ge zicht werd aschvaal, zijn knieën klap perden en hij bewoog de armen omhoog, als om zich te beschermen. „Ik wensch u even beneden te spre ken", zei Dew, toen tot Mc. Carthy zich yyendend „Dat is de man." Mc Carthy legde hem de hand lop den schouder en sprak: „Ik neem u gevangen in' naam des Konings. Van alles wat gij zegt, zal wor den aanteekening gehouden, om tegen u te worden gebruikt bij het tegen u te voeren proces. I>e overige passagiers en de beminnin'g begrepen nu eerst, dat er wat bijzonders gaande waser kwamen nieuwsgieri gen toeschieten, waarop Mc Carthy zijn gevangene snel naar beneden medenam. Toen zij de scheepstrap afgingen, vroeg Crippen: „Hebt gij een bevel schrift? Waarvan word ik beschuldigd?" Mc Carthy haalde het bevelschrift te voorschijn, dat Crippen hem toen uit de hand rukte, om het snel door te lezen: „Moord en lijkenverminking", mompel de hij bij zich zeiven „O God Hij wierp het bevelschrift op den 'grond en schreed lijdzaam naar zijn hut. Onmiddellijk daarop begrepen zij, die 'op dek gebleven waren, dat de gil, die zij hoorden, door mejuffrouw le Neve bij hare ontdekking moest zijn uitgestooten. Inderdaad had zij, juist toen zij de hut Verliet om zich aan dek bij dr. Crippen te Voegen, dezen zien aankomen en in een der personen, die bij hem waren, den in specteur Dew herken^. Toen Ma Carthy de hut binnenging waarbinnen zij gevlucht was, vonrd hij haar in "jongenski eed eren' op het bed bggen, aan alle Uden bevend en zoo bleek als een lijk'. Zij kwam echter spoe dig weer geheel bij, waarop beide gevan genen voorloopig in de hut van den kapi tein werden opgesloten. Later moest me juffrouw Ie Neve, wegens den toestand van oyerspanning, waarin zij verkeerde, naar een andere hirt worden' over gebracht. De „Daily Mail" waaraan wij dit ver haal ontleenen, vernam, dat dr. Crippen en mejuffrouw le Neve, wie intusschen vrouwenkleederen werden verstrekt, Donderdag a.s. reeds met de „Royal George" naar Engeland zouden' terug- keeren'. Ook hier is dus weer eens de groote waarde der draadlooze telegraphie ge bleken. Het wordt den misdadigers en den van misdaad verdachten wel steeds moeilijker gemaakt zich aan de wreken de gerechtigheid te onttrekken. Een wel diepen indruk moet dit geval maken, van dien vermoedelijken vrouwenmoorde naar, cfie zich goed vermomd en zonder eenigen tegenslag te ontmoeten, in een vreemd land aan boord begeeft van den grooten mailstoomer, die beiden zal brengen in veiligheid en vrijheid. Onbe wust van hun naderend noodlot leven beiden te midden der argelooze passa giers en slechts enkele ingewijden aan boord, gezagvoerder en beambten, weten dat daar op het dek een paar lang ge zochte misdadigers rondloopen en dat dank zij de draadlooze telegraphie straks bij aankomst de onvermijdelijke gevan genneming zal plaats hebben. Het geval is dramatisch en geen wonder, dat deze jacht over den oceaan de belangstelling van binnen- en buitenland in hooge mate in beslag neemt. De eerste kermisdag te .Haar lem is gisteren nog al rumoerig geweset. 's Nachts bij de sluiting kregen een groep je jongelui op de Groote Markt twist met eenige minder gunstig bekend staande lieden, de 23-jarige makelaar in assuran ties, de heer G. H. Hospes, die volgens sommigen met de ruzie niets had uit te staan, kreeg een messteek in den rug, waardoor de long geraakt is. 'De gewonde is naar het gasthuis ge bracht. Zijn toestand is ernstig. Sedert V r ijd a g 29 Juli j.l. i s de boekhouder van een 'Ber te De Bilt ge vestigde fabrieken er van door gegaan, met medeneming van liet ter uitbetaling in de fabriek aanwezig zijnde loon 'der werklieden, en het geld van het werk lieden ziekenfonds tot een bedrag van ph m. f500. De boekhouder. W. T. S. de- naamcl, 24 jaaf oud, was sedert 'Januari jl. aan de fabriek werkzaam en was te voren belast met "het uitbetalen van het arbeidsloon. Hij verliet op den dag van zijn vertrek des middags om vijf uur de fabriek, kocht te Utrecht, waar hij woon achtig was, een flanellen costuum, ge bruikte in der haast bij zijn hospita het middagmaal en zeide bij het heengaan: „Als ik vannacht om 12 uur niet meer tuhis kom, kom ik niet meer terug." Sinds dien heeft men hem niet meer ge zien. Een eigenaardig gebruik. In de omstreken van Tubbergen en Öot- marsum huren vele boeren een nieuwen knecht of nieuwe meid tegen Nathem, d. i. 14 dagen naPaschen. Op dien datum verwisselt het dienstpersoneel dus ge woonlijk van dienst, zooals dat in andere streken van ons land met 1 of 12 Mei geschiedt. Zijn noodzakelijke benoodigd- heden in een doek geknoopt, komt de knecht liefst ongemerkt aan en tracht zoo mogelijk door een achterdeur binnen te komen .Bij de voordeur staat het overige dienstpersoneel klaar met emmers wa ter om hem natte gooien, waarom hij door een achterdeur tracht in huis te komen. Het overige personeel tracht hem echter eerst goe'd nat te gooien en staat dus op den uitkijk. Eerst wanneer de nieuw aan gekomene er in slaagt op een stoel te gaan zitten of het haal (ketting met haak boven het hardvuur) te pakken te krijgen, moe't men hem met rust laten. Afdreiging. Woensdag middag vervoegde zich de vrouw van den fiets handelaar M. te Ginneken, in erg opge wonden toestand aan de woning van den burgemeester, den heer Passtoors, om dezen te sprekendoch de burgemeester was afwezig. Daags te voren had deze vrouw aan het Raadhuis, alwaar de fiet senhandelaar den nacht in het cachot had doorgebracht ten gevolge van zijn dron kenschap zich tegenover de politie uitge laten, dat de burgemeester niet lang moer zou leven, en dat vandaag of morgen een zeker plan zou worden uitgevoerd. Donderdag morgen ontving de burge meester een briefkaart uit Rotterdam waarin hem kennis werd gegeven dat zijn leven werd bedreigd en hem werd ver zocht aan een opgegeven adres telegra- phisch de reiskosten RotterdamBreda te zenden, dan zou de schrijver, een ze kere van E., onmiddellijk overkomen en twee brieven overleggen, als bewijs dat een zekere M., fietsenhandelaar te Gin neken, den burgemeester naar het leven stond. De burgemeester overhandigde de briefkaart aan den kapitein der marechus- see, den heer .Thompson. Deze stelde zich onmiddellijk in verbinding met de recherche te Rotterdam, en .weldra werd de schrijver der briefkaart aangehouden, in wien de politie een ouden bekende justitie aantrof. Zaterdag middg werd M. door den brigadier Zuurveldt en de gemeente po litie gearresteerd en naar het Raadhuis gebracht alwaar, die heer Thompson hem in verhoor nam, waama hij werd vrijge laten. Men deelt ons echter mede, dat de zaak in onderzoek is en hier waarschijnlij aan geldafpersing moe"t worden gedacht. Van E. is opnieuw gearresteerd. M. moet de vorige week te Rotterdam zijn geweest en heeft v. E. daar ontmoet, met wien hij bevriend was. (Dagbl, v. N.br.) De oude truc. "Een juffrouw, die onbekend wenscht te blijven, kreeg Za terdag avond in haar winkel aan de Schietbaanlaan te Rotterdam bezoek van een man, die naar een adres in genoemde straat vroeg, waar hij een gedeelte eener erfenis moest halen. Zeer c'oevallig natuurlijk kwam een man binnen, die een stuk goed bij zich droeg. De eerst gekomene vond dien lap zoo mooi, dat hij onmiddellijk neiging ge voelde het goed te koopen, waarnaar de drager van den lap wel ooren had. De koop werd voor f 18 gesloten. De erfgenaam echter had geen geld ge noeg, waarom hij de juffrouw verzocht, het goed in bewaring te nemen en het noodige geld te leen en. Bereidwillig als zij was, gai de juffrouw de 18 guldens, waarop "beide mannen zich verwijderden. De bewuste erfgenaam echter moet nog de f 18 komen "terug betalen en de juffrouw "in kwestie, zit met het goed, dat bij onderzoek, van veel minder waarde bleek. Op de spoorlijn tusschen Vlaar- dingen en Maassluis is gistermorgen door een spoorarbeider het verminkte lijk ge vonden van een onbekend man, die waar schijnlijk den vorigen avond docr een der laatste treinen is aangereden. Het lijk is, zonder door omstanders of politie her kend te zijn, naar de begraafplaats te Maassluis overgebracht. De Arnh. Crt. bevat een "bericht over een kalkoenschen haan, die niet al leen zes kuikens heeft uitgebroed, doch op uitstekende wijze voor zijn kindertjes zorgt. Zondag middag maakten een aantal inwoners van Traunskirchen Jbij Gmunden, op een v^cxi een plezierreisje op den Traunsee. Tien storm stak op en het vlot kantelde. Negentien personen raak ten te ;vater. Hoewel onmiddellijk" een aantal visschersbooten hu!p kwamen bie den, konden slechts vier personen worden red, de vijftien anderen kwamen in de golven omonder hen bevonden zich 6 vrouwen. T e Metz liggen 50 soldaten van het garnizoen aan buikloop ziek. Men schrijft de aandoening toe aan overmatig gebruik van „het sterk kalkhioudende wa ter te Metz." De militaire overheid heeft de patiënten afgezonderd en strenge ont smettingsmaatregelen voorgeschreven. Er mogen geen "burgers in de kazerne ko men, niemand mag ze buiten den dienst tijd verlaten en 'de soldaten, die buiten "tie kazerne dienst doen, mogen niet in de herbergen komen enz. De corpsmar.oeu- vres, die den lSden dezer zouden begin nen, gaan niet door. Ook te Straatsburg liggen eenige solda ten ziek aan een aandoening, die op ty phus gelijkt. Te P a r ij s is ee n 70-j ar i g e "bede lares, met nameDescamp, gestorven ten gevolge van slechte voeding. Zij werd geruimen tijd door de publieke liefdadig heid gesteund. Bij een onderzoek in haar woning hééft men onder haar bed een som van veertien duizend francs gevon den. Een wolkbreuk. bondag mor gen heeft zich boven W-estelijk Zeeuwsch- Vlaanderen een wolkbreuk ontlast. De regen viel gedurende een uur in zulk een ontzettende hoeveelheid neer, dat vele be woners van laaggelegen gedeelten groote moeite hadden het overtollige water te verwijderen. T)ok voor de gewassen kwam de massa water zeer ongelegen. Overval in den Harz. In den Harz zijn twee jonge dames, diie te Sude- rode logeerden, op een wandeling tus schen Magdesprong en Alexisbad door twee jeugdige mannen overvallen, die haar onder bedreiging met hun revolvers dwongen ^feld en klednoodiën uit te le veren. De beide mannen namen, toen hun overvai gelukt was, per rijwiel de vlucht, maar niet lang daarna werden zij bij Meis- dorf gearresteerd. De gestolen porte- monnaies en sieraden waren nog in hun bezit. Op het kerkhof Père Lach'ai- se te Parijs is een staking uitgebroken onder de tuinlieden en beeldhouwers, die door een uitsluiting bij andere werk gevers gevolgd werd. Tot dusver zijn 400 arbeiders bij de staking betrokken. De lijkdragers en doodgravers, die in dienst der gemeente staan, nemen niet aan de staking deel. Het kerkhof wordt door militairen bewaakt. De rechten van den man. t— Me vrouw en de heer Mahler dit stukje heeft een feministische strekking, en dus lette men op de zorgvuldige volgorde in rang van vrouw en man'! zijn uit Oos tenrijk paar de .Ver^enigde §tatep ver huisd, .waar qievrouw Mahler te New- York een modehuis heeft gesticht. Haar eerste bediende was 'de heer Mahler, wiens bijzondere opdracht hierin bestond, de nieuwe hoeden-creaties van zijn vrouw aan den man ai.....aan de vrouw; te brengen. Zijp toelage was niet groot; hij ontving 40 gulden per .week, behalve 4cost en inwoning. 'Zestien dollar per week is een karig loon in New-York, en toen tegenover de modezaak van mevrouw Mahler een con currente zich kwam vestigen, bood de heer Mahler daar zijn diensten aan. "Hij werd dadelijk aangenomen als hoedenpla- cier, tegen teen loon van dertig dollar. Vandaar verontwaardiging van me vrouw, Mahler. Daartoe bestond alle re den: voor haar zestien dollar was zij tot dusver goedkoop af, want fij had er èn een man èn een bediende voor, twee ar tikelen, 'die beide duur ?ijn in Amerika. Door de ontslagname van den heer Mahler leed zij dus een schade van vijf tig percent. Deze en andere ovenyëgingen leidden cr mevrouvy Mahler toe, haar echtgenoot een proces aan 'te doen, waarbij zij zich op dit principieele standpunt plaatst, dat een echtgenoot voor slechts zijn eigen vrouw mag werken en stellig niet in dienst mag treden bij een concurrente van zijn vrouw. Wij weten nog niet welke uitspraak de Amerikaansche réchter zal doen hooren. Doch indien mevrouw Mahler haar pro ces wint, dan zal het een gewichtige over winning zijn voor "het feminisme! Men dacht tot dusver, dat de vrouwen nog slechts den strijd hadden aangebon den, haar recht te mogen laten gelden op haar eigen geldelijke verdiensten, en daar bemerkt men reeds, dat er vrouwen zijn, die ook haar rechten willen laten gelden op de verdiensten van haar echt- genooten. (Hbl.) Een gift van een halve cent. Het volgende aardige geval kwam aan „L. en V." dezer dagen ter oore. Een jongeman uit Holland, die een studiereis maakte door Amerika, bezocht o.a. het museum te Philadelphia. Daar trof zijn oog een uitgebreide verzameling munten van alle landen der wereld. Nederland bleek volledig vertegenwoor digd met zijn muntstukken, behalve het halve centstuk. Onze jongeman, thuisgekomen, zond aan den directeur van het museum het ontbrekende geldstuk met begeleidend schrijven, waarin hij wees op de be staande leemte in de munten-verzameling en verzocht het halve-centstuk aan het museum ten geschenke te mogen aan bieden. Omgaande ontving hij van den direc teur een groot en keurig certificaat van ontvangst waarop aan den „milden gever" de dank der regeering werd betuigd voor zijn gift onder mededeeling dat het muntstuk onverwijld aan de verzameling was toegevoegd. Brutale diefstal te Brussel. Een zeer brutale diefstal is Woensdag namiddag te Brussel gepleegd. Het „Hdbld. van Antw." meldt daaromtrent het volgende: M. Vandenbranden, bureel-overste aan de fabriek van kunstzijde te Tubize, was met den trein van 1 uur 9 m. aan de Zuidstatie aangekomen. M. Vandenbranden droeg een lederen valies, bevattende eene som van 76.000 frank in bankbiljetten en waarden. Alvorens zich naar de Handelsbeurs in het Zuiderpaleis te begeven, nam M. Vandenbranden plaats aan het terras van een koffiehuis op den hoek der Zuid straat en Zuidlaan. Nauwelijks bevond hij zich daar of een persoon, die een valies bij zich had, ongeveer gelijk en gelijkvormig aan dat van den bureel-overste, nam plaats in zijn nabijheid. Terwijl M. Vandenbranden zich on ledig hield met lezen, slaagde de andere persoon er in op zeer handige wijze zich van het kostbare valies meester te maken. Na zijn slag geslagen te hebben, nam de schurk in allerijl de vlucht. Pas enkele minuten later, toen M. Vandenbranden wilde vertrekken, bemerkte hij den dief stal. Het valies, in de plaats van zijn eigen dom gesteld, bevatte slechts waardelooze voorwerpen. M. Vandenbranden ging onmiddellijk op zoek naar den dader, maar nergens was van dezen een spoor te ontdekken. Den bestolene bleef dus niets anders over dan een klacht in te dienen op het politiebureel der 2e afdeeling. De dader is een man van ongeveer 35-jarigen leeftijd, blondharig en groot van gestalte. Hij schijnt een vreemdeling te zijn. Oogenblikkelijk is zijn persoonsbe schrijving overal heengezonden. Te 3 uur is het parket in het com missariaat afgestapt. De verschrikkelijke daad van een waanzinnige. In aansluiting met hetgeen wij reeds over den afschu welijken vijf-dubbelen moord in Keulen- Ehrenfeld meedeelden. Laten we hier nog het verhaal uit een der Duitsche bladen volgen In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft de 53-jarige echtgenoote van den stads waagmeester Wefers hare 33-jarige dochter en hare drie kleinkinderen van ongeveer 7, 5 en 3 jaar vermoord en daarna zichzelf om het leven gebracht. De Wefers leefden, naar men zegt, geluk kig; zij bezaten een goed-beklante krui denierszaak en vier huizen. De man is op een vacantiereis naar Holland en weet waarschijnlijk nog niets van de verschrik kelijke misdaad, die zijn vrouw in een vlaag van waanzin bedreven heeft. Ongeveer l'/s jaar geleden heel de on gelukkige reeds een poging tot zelfmoord gedaan en zich met twee groote gewich ten zoodanig op het hoofd geslagen, dat zij zich levensgevaarlijke wonden toe bracht. Alleen door de spoedige en zorg volle geneeskundige hulp was zij toen gered. Nadat haar wonden genezen waren, had men de vrouw ter verdere verpleging naar een krankzinnigengesticht overgebracht. Eenigen tijd later kwam ze weer naar huis, doch verscheidene malen gaf de vrouw duidelijk te zien, dat zij niet nor maal was, zoo zei ze een paar dagen geleden aan haar broer.De schoonste dood is die, welken men zichzelf bereidt." Toen men gistermorgen verwonderd stond dat de kruidenierszaak van de We fers op het gewone uur niet geopend was, ging men naar een zusier van mej. Wefers, die in dezelfde straat woont. Op haar verzoek drong men met ge weld den winkel binnen. Daar kreeg de politie een vreeselijk schouwspel te zien. Van de drie kinderen lagen het zeven jarig meisje en haar vijfjarig broertje in hun bed. Het was alsof ze sliepen. Het knaapje had de handjes saamgevouwen, juist alsof hij zoo pas na een avondge bed was ingesluimerd. Aan den anderen kant van het vertrek lag het tweede meisje met een kalm gelaat, juist alsof het nog te slapen lag. Aan de lijken der kinderen was op het eerste gezicht niets te cien van doodsangst of geweld. Naar alle waarschijnlijkheid heeft de grootmoeder hen met de hand of met een prop de mond dichtgehouden, en haar kleinkinderen zoo laten stikken. Een anderen aanblik levert daarentegen de slaapkamer voor de volwassen van het gezin Wefers. Daar ligt de 33-jarige ongehuwde dochter met loshangend haar voor haar bed. Dit lijk vertoont in het gelaat, aan den hals en aan den hals en aan de handen krabbels en teekenen van verwurging. Hier schijnt tusschen moeder en dochter een hevige strijd te hebben plaats gehad voor het de oude vrouw ge lukte haar dochter te dooden. Zij heeft daarop het lijk geheel met beddegoed be dekt en toen zichzelf gedood. De buren hebben eerst e.enigen tijd naar de moeder moeten zoeken voor haar in de eenigszins duistere slaapkamer aan het vensterkruis vonden hangen De oude vrouw is slechts licht gekleed en was dus blijkbaar voor het plegen der misdaad van plan geweest naar bed te gaan. ALFEN. Bevallen: G. van Nood geb. Vlasveld, z. M. J. A. Balilmann geb. Toor, z, W. Gesman geb. Visser, d. Overleden: H. Dekker, weduwe van R. Tenbak, 76 j. B. Muijzert, man van J.Renes, eerder weduwnaar van H. de Kruif, 60 j. BOSKOOP. Geboren: Jannetje, d. v. I. H. van Gorsel en A. Geers. Ondertrouwd: Jacob Pieter Werkman en Adriana Neeltje van Nes. Overleden: M. Schoenmaker, 2 j. F.J. Grootendorst, 1 md. HAARLEMMERMEER. Bevallen: M. Tho mas geb. Bakker, d. W. Tamboer geb. Riet kerk, z. J. H. Vreugdenbil geb. Hartwichsen, d. B. Roubos geb. Loosbroek, z. A. Meiman geb. Rutte, d. C. J. Duivenvoorden geb. van Diemen, d. Overleden: M. Lek, 74 j. HILLEGOM. Bevallen: A. Blokker geb. Smit, z. M. A. Beers geb. van der Wende, z. G. Bouma geb. Aangeenbrug, z. Overleden: Th. G. van Haastrecht, 16 m. KATWIJK. Geboren: Cornell's Johannes, z, v. G. v. d. Wie-1 en A. de Jong, Adriana Johanna, d. v. G. Koelewijn en C. A. Verlint. Grietje Chieltje, d. v. P. Brussee en A. Burger hout. -- Adriana, d. v. J. Krijgsman en Jac. Zwaan. Cornelia, d. v. W. Zuyderduin en N. C. Polderman. Getrouwd: A. Driebergen jm. en C. v. Duyn, jd. Overleden: Franciscus Anthonius van Dijck, 65 j., wedr. van C. A. Kluis. Marijtje Dubbelaar 50 j., huisvr. v. Arie Varkevisser. Gijsbert 5 m., z. van G. v. d. Plas en Lydia Meijvogel. LEIDERDORP. Ondertrouwd: D. van der Zwart 21 j. en C. Roos, 25 j., beiden alhier. N1EUWVEEN. Bevallen: P. Spijker, geb, Boehensteijn z. K, Stouten, geb. Kok, d. A. van Leeuwen, geb. van Driel, d. Overleden: G. Lychloma, wed. Koopen 80 j. J. Zoet, 84 j. OUDSHOORN. Bevallen: G. Schouten geb. van der Eist, Z. en D. C. Zijlstra, geb. van Donk, Z. Overleden: A. Voorbij, 53 j, R1JNSBURG. Geboren: Lena, d. van A. Hogewoning en H. v. d. Meij -- Willem z. van B. Bouwman en J. M. Weij Gerritje d. van F. van Delft en G. Heemskerk Jan z. van J. Jungerius en G. Glasbergen Grietje d.vanC. L. v. d. Ven en C. de Jong Als levenloos geboren aangegeven een kind v. h. m. gesl.van j. Plaisier en M. v. Delft. STOMPWIJK. Ondertrouwd:P.Meijburg jm. oud 25 j. en M, Keukenmeester, jd. oud 24 j. VEUR. Bevallen: A. Q. Vieveen, geb. v. d. Helm, Z. G. M. Vieveen, geb. van Es, D WASSENAAR. Ondertrouwd: J.C. Benk, 26 j. en M. H. A. Doesburg, 22 j. H. v. d. Berg, 22 j. en E. Hollenberg, 22 j. Geboren: Maria Magdalena, d. v. E, A. L. de Jong en L. A. C. Janssen. Maartje, d. v. G. v. d. Lee en M. Brak. Gerardus Johannes Cornelis z. v. G. C. Westgeest en A. J. v. Tol. ZEGWAARD. Geboren: Johanna Cornelia, D. van J. Veer en M. Nagtegaal. ZOETERMEER. Geboren: Johannes Jaco bus, Z. van C. F. Westerman en M. C. Rijneveen. Hendrik, Z. van A. Vis en M. M. Slootweg, Willemijntje, D. van J, G. van Veen en K. Ver sloot. ZEVENHOVEN. B e v a 11 e n: J, van Lamme ren, geb. Wetter, Z. ZWAMMERDAM, Bevallen: W. A. Vee- lenturf geb. Gebbing, Z. M. Nell geb. van der Kooij, Z. N. van Dam, geb. Anker, D. Overleden; W, Plak, 40 j., vrouw vaa S. Edelman,

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6