BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Ingezonden Stukken. omtrent 3.750 millioen wordt uit gegeven aan alcoholhoudende dran ken. Dat is meer dan tweemaal zooveel als men uitgeeft voor leger en vloot, viermaal zooveel als wordt besteed voor sociale hulp, vijfmaal zooveel als voor het lager onderwijs. Frankrijk. Do Sociale Week te Rouaan. De sociale week, die te Rouaan is aan gevangen, belooft volgens dien „Univers" belangrijk te worden. Alle sprekers zijn bezield met grooten ijver. Het auditorium is zeer verschillend en bestaat uit man nen en vrouwen uit alle standen, jonge bieden en vooral priesters. Br zijn onge veer twee duizend toehoorders en op dit getal zijn er zeven a acht honderd geestelijken, die uit alle oorden van Frankrijk naar Rouaan geko men zijn. De sociale ideeën te Rouaan opgedaan zullen dus over het geheele land onder het volk verspreid worden, dat zal zien dat men zich bekommert ook om zijn stof felijke belangen. Het volk zal ook zien, dat de Katho lieken hoog belang stellen in het lot der werklieden en ongelukkigen. Mgr. Fuzet, aartsbisschop van "Rouaan hield de eerste rede, waarin hij de spre kers der sociale weken noemde „wijze organisatoren van "het aardsche leven, en apostelen van het eeuwige- leven." Amerika. Amerikaansche beschaving. Te Slocum, in Anderson County, staat Texas, hebben Vrijdag weer ergelijke ras senopstootjes plaats gevonden. De on lusten ontstonden over de betaling of niet-betaling van een rekening door een blanke aan een neger. Het geval liep uit op een geweldige kloppartij tusschen ne gers en blanken. Tien negers en drie blanken zijn gedood en er zijn tal van ge- .w on den. Volgens de latere berichten duurden de onlusten voort. De negerbevolking, die goed gewapend is, houdt Benson Springs, waar de blanken zich hebben verzameld, omsingeld. De overheden heb ben troepen gezonden om de orde te herstellen. Laatste berichten stellen het aantal ne gers, dat in Texas om hals is gebracht, al op 30, dat van de gedoode blanken op 10. Maar er worden nog telkens op een zame hoeven lijken gevonden. Vijf compagniën van de militie zijn op het oogenb'ik in het district Anderson bezig de negers naar hunne haardsteden te drijven "en "hen te ontwapenen. China. Mislukte volkstelling. De regeering te Peking had een poging gedaan, om ten minste bij benadering het getal inwoners van het reuzenrijk vast te stellen. Deze onderneming is echter geheel en al mislukt. Het volk vreesde bovenal, dat de regeering van de resulta ten der telling zou gebruik maken een nieuwe belastingregeling in te voeren en weigerde elke mededeeling. Toen wilde men een telling der gezinnen beginnen, maar ook deze werd zeer gebrekkig uit gevoerd. Daar in een Chineesch huishou den dikwijls de familievader met talrijke gehuwde zoons en schoondochters teza men leeft, is de groote van zulk een gezin in cijfers niet te berekenen. Bovendien werd in een groot aantal provinciën de familietelling alleen in de open handels plaatsen en de districtshoofdsteden uitge voerd van vier provincies ontbreken bovendien alle opgaven. Daar ook de bevolking zonder woonplaats het ontzet tende aantal koelies, harrijders, bedelaars enz. niet is medegeteld, kan men de geheele telling als zoo onvoldoende be schouwen, dat de door de regeering ge publiceerde cijfers ook zelfs geen bij be nadering nauwkeurig resultaat kunnen geven. Marokko. Volgens de Ikdam heeft er 29 juli een gevecht plaats gehad tusschen Fransche troepen en troepen van sultan Oeadai, die een duizend manschappen verloor. Een ander telegram van de Ikdam meldt, dat de Sultan, na zijn troepen versterkt te hebben, onverwachts de Fran- schen aanviel, die genoodzaakt waren met een verlies van 300 dooden terug te trekken. Zoo gaat het. Onder dit opschrift lezen wij in onS „Friesch Dagblad" het volgende stukje: „Kijk zoo gaat het nu. Er zijn in ons vaderland Roomsch- Katholieke voetbalclubs, die een natio- malen voetbalbond willen oprichten en alvast een eigen voetbatorgaan hebben. Zij kunnen om allerlei redenen met den grooten hoop niet meedoen. Vooreerst niet, omdat deze het voetballen zóó re gelt, dat de Zondagochtendkerk er maar al te vaak bij inschiet en dan ook', om dat ze op het voetbalveld zoo akelig vloe iken kan. In zulk gezelschap willen vele Roomsche ouders hun joons niet heb ben en daarom sluiten dezen zich tot eigen clubs aaneen. Die voetballesi nu 's Zondagsmiddags. Behalve op Kerst-, Paasch- en Pink sterzondag en op Goeden Vrijdag. Wat doet nu de neutrale „Sport" iPie steekt er den gek mee. I Die wil straks een kampioensstrijki tusschen de beste spelers uit den neu tralen, uit een Roomschen, een' Gere formeerden en een hervormden voetbal bond. Met 'n Israëliet als scheidsrechter. Nu noemen we dat grappig? Doch dan zegt dit blad verder. „Minder goede woorden zouden dan voor dien keer kunnen vermeden wor den, om plaats te maken voor een ter minologie van voorname distinctie". Zóó gaat het nu veelszins. Wordt de beschuldiging met veront waardiging verworpen? of worden de voetballers ernstig gewaarschuwd Neen er wordt mee gespot. Die „fijnen" ook ze mogen roomsch zijn of gereformeerd die bang zijn voor 'n vloek en niet hebben kunnen, dat je 'n flinken knoop in je woorden legt... Is 't nu wonder, als wij ons nu op dit, dan op dat gebied afzonderlijk gaan organiseeren Oproep voor Enschedé. Door het Bureau voor de R. K. Vak organisatie, Federatie van 'de vijf Dioce sane Werk lieden bon den, is, in verband met de uitsluiting "der Textiel-arbeiiders te Enschedé een krachtige oproep om steun gericht, geteekenu 'door de heeren J v Rijze..wijk als voorzitter en P. j. J. Haazevoet als secretaris van bet Bu reau voor de R. K. Vakorganisatie, en de heeren J. W. Smit en B. Lammers resp. als voorzitter en secretaris van het Be stuur der Federatie. „Er is", zegt het manifest, ruim 1050 gulden wekelijks noodag. Stuurt ruim vol doende het geld naar den Penningmeester van het Bureau voor de R K.. Vakorgani satie, P. H. Saenen, Binderstraat 38, Hel mond." Woningwet. De „N. Prov. Gron. Crt." bevatte on der dit opschrft het volgende: Dat aan de Woningwet gebreken kle ven, zal wel niemand ontkennen. Eenerzijds is er reden tot klacht over de uitvoering der wet, anderzijds over de niet-uitvoering ervan. Noch de rechten van den burger, noch de belangen van de samenleving, die toch nauw betrokken zijn bij een verbeterden woningtoestand, ko men in de uitvoering van de wet vol doende toi hun recht. Het is daarom toe te juichen, dat de min. van "Binnenlandsche Zaken een po ging wil aanwenden tot herziening. Geen algeheele omwerking, die vermoedelijk toch in geen jaren tot stand zou komen, maar een beperkte herziening, die niette min van groote bcteekenis kan zijn. Dat de minister deze wijzigingen eerst onderworpen heeft aan een oordeel van naastbet rokken en Gedeputeerde Staten •en besturen van gemeenten, van een groo- •ein een kleine gemeente in elk gewest zal zeker bevorderlijk zijn aan den goeden loop der herziening, 'Een wet als de Woningwet grijpt, bij strikte uitvoering, diep in het leven in. Het leven is uiterst samengesteld en de toepassing van één algemeenen regel kan licht allerlei onregelmatigheden en on rechtvaardigheden ten gevolge hebben. Of, om een voorbeeld te geven, een woning ongezond moet heetcn, kan af geleid worden uit de afmetingen der ver trekken, de toetreding van licht en lucht, en daarvoor zijn regels gesteld; Maar in meerdere mate hangt de ongezondheid af van de wijze, waarop zij bewoond wordt en hier schiet de wetgeving in het s'tellen van regels wis te kort. Ook kan aan 'n woning die aan de wettelijke eischen niet voldoet en daarom onbewoonbaar ver klaard wordt, soms da kostwinning der bewoners verbonden zijn. Men komt voor allerlei moeilijkneden te staan, die ge meentebesturen doen 'terugdeinzen voor een ijverige uitvoering der wet, of indien een gemeentebestuur do o das tend op treedt ,tot klachten van eigenaren en be woners. Men kan bovendien wél iemand een woning ontnemen, maar of er een betere te verkrijgen is, is een andere zaak. Be tere woningen zijn duurder en een stipte uitvoering der Woningwet stelt den stan daard voor de woning licht hooger, dan de verdiensten der huurders bet kunnen nen dragen. Het is daarom goed gezien, dat de minister de onbewoonbaarverklaring scheidt van de ontruiming. Een woning zal onbewoonbaar verklaard kunnen wor- der, zonder dat de bewoners ouden van dagen, enz. £aar dadelijk behoe ven te ontruimen. Schijnbaar wordt de werking der wet er door vertraagd, maar zij sluit zich beter bij de bestaande toe standen aan en de langzaamste weg kon wel eens de snelste blijken. Dat de gemeenteraden de wijzigingen met veel sympathie zullen begroeten, schijnt ons twijfelachtig. Eensdeels toch wordt de macht der gemeentebesturen tegenover de burgers beperkt, ander deels worden deze besturen, die in de woningwet bijna bij elk artikel herin nerd worden aan het feit, dat er ook Ged. Staten zijn, weer op een nieuw punt onder strengere voogdij van Ged. gezet. Dat de rechten der particulieren beter gewaarborgd worden tegenover mogelij ke willekeur van gemeentebesturen, komt ons voor een groote verbetering te zijn.- In het bepalen van het bouwverbod en rooilijn kunnen de gemeentebesturen zeer autocratisch optreden en is aan me nigeen schade berokkend. Dat er een weg van beroep wordt opengesteld, is zeer goed. jWij ziep echter ongaarne de zelfstan digheid der gemeenten naar boven nog meer dan thans beknot. De Minister stelt voor, dat Gedeputeerde Staten, jia een woningtelling gelast te hebben, aan de gemeentebesturen kunnen bevelen, of zelf de woningbouw £er hand te nemen, of te zorgen dat door het geven van voorschotten aan particulieren en veree- nigingen ook aan die, welke niet uitslui tend in het belang der volkshuisvesting werkzaam zijn, in de behoefte aan goede woningen 'worde voorzien. Zoo worden de gemeentebesturen dus ook in dit opzicht onder nadere controle gezet. Nu kan het niet ontkend, dat de geneigdheid van de gemeentebesturen, om hier krachtdadig op te treden, tot nog toe niet groot bleek en bleef dat zoo, dan zou de Woningwet niet spoedig een waarlijk levende wet worden. Maar het valt toch op zichzelf te be treuren, dat de sociale wetten voor de gemeentebesturen niet alleen telkens meerder werk, maar ook telkens grootere beperking der zelfstandigheid meebren gen. Als het hokt, is het eenig medicijn... Gedeputeerde Staten. Zou er niets anders op te vinden zijn LEIDEN, 3 Augustus. Voor het examen hoofdacte is ge slaagd te Zwolle de heer M. J. Priems van L e i d e n te 's-Gravenhage de heeren J. L. H. Nijssen, van Noordwijk en C. M. de Keijzer, van Gouda. Te Jena promoveerde cumlaudede heer L. P. Krantz, geboren alhier, op een academisch proefschrift: Uber die Kon- stitution des Isochinalinrots. Bij de examen der Nederl. Toon kunstenaars vereeniging, gehouden te 's-Gravenhage slaagde voor piano (l.o.) mej. A. M. H. Randon, van hier. Te 's-Gravenhage slaagde voor acte Engelsch l.o. de heer J. J. Verbrugge, hoofd eener openbare lager school alhier. Uit het jaarverslag aan de Kweek- voor bewaarschoolhouderessen alhier blijkt dat de school in 1909 bezocht werd door 76 leerlingen waarvan 53 extern uit Leiden, Warmond, Zwammend am, Bode graven, Sassenheim en Oegstgeest. Van de interne leerlingen genoten enkele een heele of halve beurs, geschonken door mevrouw de wed. P. W. Janssen, te Am sterdam, mevrouw Van Wieringen te Mij drecht, mevrouw A. Janssen te Baarn, Mevrouw StoopVan Deventer te Bloe- mendaal en den heer A. Kalff te 'Am sterdam. Zes dames kregen het diploma vart be- waarschoólhouderes en werden allen in ons land o-f in Indie" geplaatst. "Voorts slaagden 5 voor de acte voer onderwijze res L. O. en 10 voor het Staatsexamen en de nuttige handwerken. Aan subsidies genoot de school van net Rijk f 3500 en van de provincie f 2500. Verder schonk mej. N. N. een gift van f 1000 -en werden gvoótere o; kleinere bij dragen ontvangen van de familie K. te Apeldoorn, meviouw P. W. Janssen en de familie Roskopft te Amsterdam en den heer Seiter te Lausanne, terwijl mej. N. N. en mevrouw v. d. rionert te Alm en giT- li-eten toekomen met bestemming. Aan jaarlijksche bijdragen werd ont vangen f946, in welke som begrepen is een bedrag van f296, bijeen gebracht door oud-leerlingen der Kweekschool, loden van het Louisefoncls. Het aantal vasté bijdragen neemt éch ter voortdurend af. Hei tekort over 1909 bedraagt f 750. Ondanks een wankèlendc gezondheid kon de directeur, Üe beer W. Haanstra, zijn taak nog steeds aan de school vervullen. De Augustus-bijeenkomst van de vaste keuringscommissie, ingesteld dooi de Ncd. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, had gisteren in de Konings zaal van Artis te Amsterdam plaats. De heer C. P. Alkemade te N o or diwijk zond ter keuring een 50-tal Gladiolus zaai lingen in buitengewone fraaie kleurqn, en tinten, zooals donkerrood, zacht geel blauw, wit, roze en paars. De inzending Vlainbloemen van den heer G. F. Hemerik alhier was emvoudig schitterend. Frisch en vroo'.ijk stonden ze, in vazen geëtaleerd op den grond en wer den door velen bewonderd. AARLANDERVEEN. Geslaagd voor het toelatingsexamen, voor de 3e klasse L. H. B. S. te Rotterdam, onze dorpsgenoot M. Nurseweden, leerlingen, der Chr. school, voor M. U. L. O. te Alfen a.d. Rijn, hoofd den heer H. J. Engelhes. De arbeider C. B. verwondde zich zoodanig met zijn hoofd aan een boom, dat geneeskundige behandeling noodza kelijk bleek. Den heer J. V. reed met zijn fiets van de brug af alhier, en geraakte zijn stuur kwijt met het gevolg, dat hij zich ernstig bezeerde, aan beenen en handen, bene vens gescheurde kleederen opliep, met den noodigen schrik. Bij den heer v. K. alhier werd het eerste verband gelegd, waarna hij in een Apotheek verder werd behandeld. Gisterenmiddag werd een paard van den Landbouwer L. R. door de bliksem in de weide getroffen en gedood. GOUDA. De kapitein J. G. Lutz, van het 4e reg. infanterie alhier in garnizoen, wordt overgeplaatst naar het 8e regiment van dit wapen. HAZERSWOUDE, Gisteren morgen is de zoon van den graanhandelaar W. Z. van een ladder gevallen en heeft zich ernstig aan den schouder bezeerd, naar het höpitaal Wallon te Leiden vervoerd bleek na onderzoek dat zijn schouder geheel uit elkander was. HILLEGOM. Gisteren werd door de architecten Z. Hoek en J. Th. Wouters, te 'sGravenhage namens hun principaal, den heer E. P. de Monchy Mzn. bij onder- handsche inschrijving aanbesteed het bou wen van een landhuis en stalgebouw en 'auto-garage met koetsierswohing in het park Oud-Wassenaar. Er waren 10 inschrijvers. De hoogste inschrijver was de finna W. F. Weijers te Tilburg voor f21 1.000 en de minste inschrijver de firma J. Kraay en Co., alhier voor f 101.500, aan wie het werk is gegund. LISSE. In het begin dezer week is bij enkele exparteurs de verpakking en verzending der Bloembollen naar het buitenland weder begonnen. NIEUWKOOP. Bij het kort maar zeer hevig onweder, dat gisteren middag hier woedde, sloeg de bliksem in de toren van het dorp. Op een paar plaatsen werd de muur beschadigd, het wijzer- bord verbogen en eenige pannen ver nield. Het aantal telegrammen in de vorige maand alhier behandeld bedroeg 166, waarvan 90 ontvangen en 76 verzonden. VOORSCHOTEN. Zuster Maria Odrada (in de wereld J. P. Koot en zuster Maria Alice (in de wereld A. J. Koot), beiden uit deze parochie, zullen 18 Augustus a.s. worden geprofest. Zr. Maria Odrada ver trekt 18 September naar de missie in onze Oost, nl. naar Djokjokarta. WOUBRUGGE. Door den veerschip per A. K. alhier is bij de politie een klacht ingediend tegen T. K. die hem op zijn motorboot „Oldenbert" met twee personen heeft bedreigd en in zijn werk zaamheden heeft bemoeilijkt, zoodat hij als gezagvoerder zijn boot niet meer kon besturen. ZOETERWOUDE. De Holl. Electri- trische Spoonveg Mij. heeft aanbesteed: bestek No. 8. Het maken en stellen van den bovenbouw voor 2 draaibruggen •over de Ringvaart van den Haariemmermeer- polder. Ingekomen 6 biljetten. Minste in schrijver de heeren van Egmond Co. alhier voor f26.142. Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. K. G. van der Hoeven, Oude Rijn 176, boek drukker. W. H. J. Noordeloos, Rabarberpoort 1, grond werker. T. Wehmann-de Jong en gez., Morschstr. 30. A. C. Jansen en gez., Prins Hendrikstraat 18, koker. W. C. Zandvoort, Langegracht 252, kapper. C. M. Waasdorp, Nieuwe Rijn 8, dienstbode. A. Ladan, Magd. Moonstr. 17, schoenmaker. G. van Reenen, Nieuwe Rijn 79, tuinman. Chr. de Heus, Gesticht „De Voorzienigheid", liefdezuster. M. G. j. de Graaf, Nieuwe Rijn 24. J. Franken, v. d. Werfstraat 37, schoenmaker. J. Stins en gez., Heerenstraat 117. A. de Vries, Heerenstraat 117. W. J. Stiphout, Pieterskerkhof 24a, clavier- techniker. Wed. Verweij, Heerenstraat 18. J. M. van Luijt, R. K. Gesticht, Pelikaanstr., kloosterzuster. P. Beun, Heerengracht 126. E. Heemskerk, Rapenburg 6, dienstbode. Opgave van Personen die uit Leiden zijn vertrokken. B. J. Lamboo, Katwijk, wagenmaker. Wed. Hakkenberg, den Haag, Gerard Dou- straat 184. M. Bakker, Hof v. Delft, Laan v. Overvest 1. P. J. Vos. Amsterdam, Prinsegracht 98. A. C. Bettelink, Apeldoorn, Alexandrinalaan 520. Mej. M. J. A. Onnekes, Amersfoort, Schimmel penningstraat 52. Wed. H. j. Weehuizen, Wageningen, B 18. Polenaar, Amsterdam, Heerengracht 598. Mr. W. Snellen, Den Haag, Daendelstraat 74. J. M. J. Knuppel, Utrecht, Zadelstraat. J. F. Mirandolle, Amsterdam. Banstraat 12. P. J. M. Gunnewegh, Schiedam, Buitenhaven weg 5. J, L. Dribbel, Amsterdam, St. Anthónybree- straat 75. W. J, O. Hattink, Oegstgeest, Rijnsburger- weg 5. C. M. J. de Vries, Delft, verpleegster. A. Kret en gezin, Oegstgeest. Morschweg 74 E. J. G. Moraal en gezin, Zoeterwoude, Utrechtsch jaagpad 235. Sport. Het hoogte-record van Tyck. Het handelsbl. van Antwerpen deelt de volgende nadere bijzonderheden over Tyck's hooge vlucht bij Brussel mede De moedige Antwerpsche vlieger was zijne weg kwijt geraak, en besloot dan te dalen opeene geschikte plaats, tusschen Campenhout en Velthem kwam hij zachtjes in een aardappelenveld geland. Zijn toe stel bekwam geen letsel, doch Tyck was versteven door de koude. Zijne enregi- streertoestellen wezen eene hoogte aan van 1800 meters. De pastoor, de burgemeester en al de boeren van Wilsele kwamen toege sneld en waren allervriendelijkst voor den vlieger. Daarna werd Tyck door pastoor Moons ontvangen Deze ontvangst was allerhar telijkst. Intusschentijd werd zijn Bleriot door de boeren bewaakt. Uit Sunderland wordt gemeld. Mev. Franck vloog op de plein van Boldon tegen een paal. Het toestel viel van een hoogte van 25 voet op een toe schouwer die gedood werd. De vliegster zelf werd met gebroken armen en beenen opgenomen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie! Naar aanleiding van de ingezonden stuk ken van den heer G. Hölscher, Secretaris van de Vereeniging „Tuindersbelang" alhier, voorkomende in uw geacht blad van Woensdag 20 en Zaterdag 30Juli 1.1. ver zoekt ondergeteekende beleefd opname van het volgende. Het ligt geenszins in mijn bedoeling bedoeld schrijven te becritiseeren, alleen neem ik de vrijheid op te merken, dat het mij vreemd voorkomt dat de Heer H. de kalmte welke hier de laatste dagen weer is ingetreden, toeschrijft als uitwer king van zijn eerste schrijven. Iedereen welke met de plaatselijke toestand hier op de hoogte is, zal toch met mij over tuigd zijn, dat zoodanig geschrijf geenszins geschikt is, om opgewonden gemoederen tot kalmte te brengen. Het is ook niet mijne bedoeling mij te mengen in de twist welke de Veree niging Tuindersbelang heeft met de koop lieden. Den Heer H. zegt dat de eenige oorzaak hiervan is, dat deze vereeniging zelf Augurken verzend. Indien het nu werkelijk waar is, dat de Vereeniging .Tuindersbelang alleen zaken doet met firma's welke niet door kooplieden van hier bediend worden, dan bestaat er ook geen reden voor den koopman dit tegen te werken, daar dan door deze vereeni ging hem in 't geheel geen concurrentie wordt aangedaan. Immers is het dan Tuindersbelang alleen te doen hei afzet gebied onzer producten uit te breiden en de handel te bevorderen, wat m.i. een loffelijk streven is waardoor deze veree niging den dank van geheel Roelofarends- veen, kooplieden en tuinders, toekomt. Het zal echter ook den heer H. wel eens opvallen dat er ook hier ter plaatse nog veel gedaan en verbeterd kan worden, wat voor den handel bevordelijk is, en dientengevolge ook in het belang der tuinders. Hier echter soms hoognoodige verbeteringen aan te brengen is slechts mogelijk door eendrachtige samenwer king van de verschillende Besturen der Tuindersvereenigingen, menigmaal is daartoe ook noodig de medewerking der Koopliederivereeniging. Hoe dikwijls ondervindt men hier echter dat, vaak om persoonlijke kwestiën, samenwerking voor zaken van algemeen belang onmogelijk is te verkrijgen. Laten wij toch, wat trouwens reeds Christenplicht ons oplegt, oude veeten vergeten opdat eindelijk eens te Roe- lofarendsveen de zoo hoog noodige samenwerking worde verkregen. Indien den Heer H. hiertoe zijn medewerking zou willen verleenen, dan zou hij niet alleen den dank inoogsten van het 10% der inwoners, welke thans zijn ideëen steunen, maar ook van het overige deel der bevolking, welke een anderen kijk op de zaken hebben. U Geachte Redactie mijn dank voor de plaatsing. Hoogachtend UEd. Dw. Dr. J. J. DE KONING, Secretaris Tuindersbond „Eendracht maakt Macht". Roelofarendsveen, 2 Aug. 1910. WelEd. Heer Redacteur. In het nummer van Zaterdag 1.1. lees ik een critiek op het door mij ingezonde- ine op Woensdag 27 Juli. Ik kan niet nalaten mijn misnoegen te kennen te geven, omdat de heer Hölscher mijn schrijven spotten noemt. Immers, wat den een behaagt, mishaagt den an der, en wat de heer H. in dit geval een ernstige zaak noemt, heet de ander, een 'koffiepraatje, enz., en met de door den heer H. aangehaalde drie jedenenl ga ik volstrekt niet accoord. Aan punt 1 wil ik dan toevoegen daar de heer H. dit schijnt te hebben1 vergeten, dat behoudens het door hem! genoemde schrijven in de „Leidsche Cou rant" ook nog het antwoord van Tuin dersbelang aan de vereeniging van koop lieden kan hebben bijgedragen, dat de veilingen weer een geregeld! verloop; hebben. Met hetgeen de-heer H. schrijft jin1 zijn tweede reden over de beurt van vei-< len op Maandag 11 Juli stelt hij de koop; lieden vrijwel in het gelijk door de op: die avond plaats gehad hebbende „bewe ging" niet meer bepaald aan de koop lieden, doch aan een mogelijk verschil' van meening toe ie schrijven. 'Dat op; den 9den Juli door de kooplieden-veree niging een spoedeischende vergadering is gehouden, waar door het bestuur de vraag gesteld is geworden of een der leden een middel wist om te voorkomen dat „Tuindersbelang" op de veilingen] augurken zou koopen, is ver bezijden de waarheid. Op deze vergadering is be sloten tot „Tuindersbelang" het verzoek te richten om steeds eerst te willen vei len, en hoewel niet geheel is in zooverre aan het verzoek voldaan, dat de 3 groen- tenveilingen thans geregeld om beurten; veilen. Wat betreft de beschuldiging dat de persoon welke voor „Tuindersbelang"' koopt door de kooplieden ter vergade ring is lastig gevallen, of op de fuwstei wijze een verwijt gemaakt is, noem ik hier een „brutale leugen" en mocht het waar zijn dat deze persoon de zaken alw dus heeft voorgesteld, dan pleit dit geenszins yppr/sm.ans gezojijd y etsten,di

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2