Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 2 Augustus. Bij koninklijk besluit is met ingang van 1 Augustus 1910 lo. aan den reserve eersten-luit. J. H. E. Rückert, van het reg. genietroepen, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; 2o. genoemde officier benoemd tot reserve eersten luitenant in het XXlIlste landweerdistrict. Een gezelschap van 150 Amerikanen bezocht gisteren Den Haag, gebruikte het tweede ontbijt in het restaurant van het Grand Hotel Victoria in de Spuistraat en vertrok in den namiddag naar Leiden. Alhier werden de voornaamste beziens waardigheden bezocht. Het gezelschap ging vervolgens naar Amsterdam. Gistermiddag omstreeks 6 uur is een 10-jarig knaapje Sch., aan den Morschweg in een sloot geraakt. De jongen, die slechts met moeite het hoofd boven water kon houden, zou ongetwij feld in de modder gestikt, als niet een voorbijgaand fietsrijder hem op 't droge had gebracht. De man uit Katwijk, dien gisteren aan den Rijnsburgerweg door de stoom tram beide beenen werden afgereden, is in het Academisch Ziekenhuis alhier aan de gevolgen overleden. De overledene, de 23-jarige L. Hus, uit Katwijk aan Zee, was den vorigen dag van de haringvisscherij te Vlaardingen binnengeloopen en begaf zich pp weg naar huis, toen het ongeluk plaats greep. De kapitein W. Petter van het 4e Regiment Infanterie, die bij den Generalen Staf is overgeplaatst, wordt toegevoegd aan den Commandant de Stelling van Amsterdam, doch blijft tot êinde Augustus werkzaam ten bureele van den Comman dant der Nieuwe Hollandsche Waterlinie. Een dame uit deze gemeente baadde gisteren te Katwijk aan Zee. Zij liet hare ringen en sieraden in de badkoets achter en toen zij terugkeerde waren de kost baarheden verdwenen. De politie deed onderzoek doch tot dusverre zonder eenig gevolg. Voor het tijdvak van 1 Augustus tot en met 31 December 1910 is benoemd tot assistente bij de pharmacie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, mej. H. H. de Wolff alhier. Door B. en W. werd gisteren ten Raadhuize aanbesteed het ophoogen en bestraten van den Rijnsburgerweg en het vernieuwen van de Poelbrug (in 2 perceelen). Ingeschreven werd voor pers I door fa J. I. Planjer alhier f12598; A. Ladder Oud-Beijerland, f 9376, J. Knijnenburg, Scheveningen f10 844; H. van Osch den Haag f 12800; G den Adel Velzen f 8950, Z. G. Barthen en W. Oudshoorn alhier f 10.900, C. Oldenburg Gzn. den Haag f 11670 en G. J. Proost, Schooien f8944, voor perc. 11 J. I. Pianjer f 1411, A. Ladder f 1240, J. Knijnenburg f 1798. H. van Osch f3100, G. den Adel f 1650, Th. G. Barthen en W. Oudshoorn f 1764 en C. Oldenburg Czn. f2750, het leveren en plaatsen van school- enandere meubelen ten dienste der scholen Medusa- en Havenstraat (in .10 percee len. Ingeschreven door: G. N. Snel, alhier, perc. I f 1120; perc. II f 1083; perceel III f 1008; perceel VI f 1116; perceel VII f 1230. C. J. Eggink Jacz., alhier, perceel VIII f 1310. perceel II f 760; perceel III f 790; J. de Munnik, alhier perc. I, f 720; perceel IV f 740; perceel V f 7S0; perc. VI f770. P. J. Lugtigheid1 alhier perc. I f1080, perc. II f1064, perc. III f 1080, perc. X f 360. H. van Dalen, alhier, perc. 1 f 920 perceel II f 885, perceel III f 839; perc. IV f 880 perc. V f 931 perceel VI f 897 en perceel VIj f 958. Jac. Kortekaas, Oegstgeest, perceel V, f 1250. H. Korswagen, alhier, perc. I f 990, perc. 11 f 960; perceel III f 925; perc. iIV f 965; perc. V f 100; perc. VI f 975 perc. VII f 1057; perceel VIII f 975 en perceel IX f 858. Lijst van onbestelbare brieven en tariefkaarten, van hier verzonden gedu rende de 2e helft der maand Juli 1910. Binnenland. Brieven: Wed. K. v. d. Berg, Alfen; H. Degens, Arnhem; Schurink, Delft; 1. Harvet, den Haag; Firma Enthoven Co., id. Mej. F. San ders, id. Mej. Jo, Leiden. J. Hendriks, Rotterdam. F,am. v. Zijverdam, Sloten. Alberts, Leiden. Briefkaarten. Mej. B. Fiebig, A'dam. Mevr. Wed. Winderoode, Haag. Me}. B. de Jonge, id. Mej. H. M. Overschie, Haag. Roelof Schaars, Haarlem. Mej. F. van Berkel, Groningen. Mej. W. de Groot, Leiden. Mevr. A. Houwink, Rot terdam. Mej. M. Nooteboom, Zwolle ƒ2 "stuks Buitenland. Fraulein P. Fuchs, Cologne. Chr. Peters, Hamburg. Gerh. .Schwarz, Mulheim. Nota. Aan de afzenders wordt aan bevolen hun adres op de brieven te ver melden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen teruggegeven worden. ALKEMADE. De verkiezing (candi- daantstelling van dirie leden voor den ge meenteraad, zal plaats hebben op Vrij dag i2 Augustus e.k. l ilierdoui gal gorden voorzien jn de vacaturen, ontstaan door het vertrek van den heer A. J. van der Zon, aftreding 1911 en door het overlijden van de heeren C. van Berkel, aftreding 1913, en W. Rei jr.- aftr. 1915. ALFEN AAN DEN RIJN. De verkie zing voor twee leden-patroons en een lid-werkman voor de kamer van arbeid, voor de voedings- en genotmiddelen en van één lid-werkman voor de kamer van arbeid der bouwbedrijven zal plaats hebben op Dinsdag 16 Augustus, de herstemming zoo noodig op Vrijdag 26 Augustus a.s. Het stembureau zal telken male zitting houden ten Raadhuize van 122 en 79 uur. GOUDA. De gemeenteraad verleende eervol ontslag aan W. Fetter, die ge moedsbezwaren had arbeid op Zaterdag te verrichten. Benoemd werd tot conrector aan het gymnasium dr. J. W. Ie Grom. Besloten werd aan de Commissie van het Toezicht op het Middelbaar Onder wijs in antwoord op haar verzoek om stichting van een nieuw gebouw voor de Rijks Hoogere Burgerschool, mede te deelen, dat hij alleen dan bereid is aan het verzoek te voldoen, wanneer het Rijk de kosten in overeen te komen annuïtei ten terugbetaalt. Wederom hechtte de raad zijn goed keuring aan het voorstel tot onbewoon baarverklaring van twee woningenaan den Groeneweg en in den Rozendaal. Ondanks het afwijzend preadvies van B. en W. (en van den gemeente-archiva ris) werd een verzoek om den naam Houtensteeg te veranderen in Houten straat, ingewilligd. Voorts kwam in behandeling een voor stel van den heer van der Ree, om in te willigen een verzoek van de vereeni- ging Vergunning, tot openstelling van alle café's op Maandag 8 en Dinsdag 9 Augustus, die, blijkens de Verordening, op die dagen, wegens de lotingen voor de Nationale Militie, van 's morgens 8 tot 's middags 3 gesloten moeten zijn. Die Maandag en Dinsdag zijn tevens de beste dagen der zoogenaamde „nakermis" (de eigenlijke kermis is op Zondagavond te voren afgeloopen), waarop nog veel geld wordt verteerd. Dit voorstel werd na ampele bespreking aangenomen. HAZERSWOUDE. Gisterenmorgen is het twee en een halfjarig dochtertje van C. N. bij het Molenpad te water geraakt en verdronken. Het kind werd door de moeder zelf gevonden. Twee alhier woonachtige personen die Zondag zouden deelnemen aan de fietswedstrijd AmersfoortEde zijn beiden vrij slecht terecht gekomen. De een tui melde met fiets en al te water, de ander viel zoodanig dat hij zich ernstig aan de borst bezeerde. Ook beide fietsen werden deerlijk gehavend. De gemeenteraad houdt eene ver gadering op Woensdag den 3 Augustus 1910 cLes voormiddags te 10 uren. Onderwerpen ter Behandeling: 1. In gekomen stukken; 2. Aanbieding Ge meente-Rekening 1909. 3. id. Begrooting 1911. 4. Voordracht College van' Zet ters. 5. Schoolgeld H. B. S. te Leiden. 6. Verzoek van den Omnibusonderneiner 7. Kohier Schoolgeld 1910. 8. Benoeming lid Commissie tot wering van school verzuim. 9. Voorstel tot wijziging van de Bouw- en bcwonlngsvc:ordening. KATWIJK AAN ZEE. Op den publie- ken afslag alhier werden de volgende prijzen besteed: volle pekelharing f9.60 a f 14.30, maatjesharing f7.20 a f9.95, makreel f 11.35 a f 12.25, steurharing f 13.90. L1SSE. De vrouw van den werkman H. B. B. aan de 3e Poellaan die onlangs zoo he vig in hare duim hakte, is v. opvliegenden aard. Toen de loodgieter U. van Sassen- heim gistermorgen een petroleumstel dat hij had gerepareerd bij haar thuis bezorg de en hij om betaling vroeg, kreeg hij inplaats van geld, een slag met het stel. Zijn hand werd dermate verwond, dat hij zich direct moest laten verbinden. Doch ook de juffrouw verwondde hare handen. De loting voor de Nat. Militie, lich ting 1911, zal worden gehouden op Vrij dag 2 Sept. op het gemeentehuis. Bij de Rijkspostspaarbank is gedu rende de maand Juli inglegd f 6066.98 en terugbetaald f4492.56. Het laatst uit gegeven boekje draagt het nummer 1483. Gisteravond gaf de Muziekvereni ging „Eensgezind" een buitengewoon concert in de tent en wel naar aanleiding van het behalen van den eersten prijs op het Concours te Aajsmeer. Door den heer Th. van Ruiten, Z. Eeuwijk en Zijp, inwoners van het „vierkant" was de tent met groen, bloemen en vlagwerk ver sierd. Ook het vaandel prijkte tusschen groen en bloemen. Boven de tent waden de woorden „Hulde" aangebracht, ver licht met vetpotjes. Op de plaatst van den Directeur, den heer G. Verheij, van Lei den prijkte een schild waarop de woor den „Eere wien eere toekomt" Zelfs zijn lessenaar was groen gemaakt. Na het spelen van het eerste stuk bood de heerL. Eeuwijk den Directeur ten lauwerkrans aan en bracht hem daarbij een woord van hulde voor diens kranige leiding. Ook vergat hij niet een woord van waar deering te spreken voor dit kranige corps. De voorzitter der vereeniging de heer F. die Meulder, dankte den directeur voor zijn energieken ijver. Een groot deel van de eer van den eersten prijs komt toe, zei de voorzitter. Door uwe leiding is mijn vereeniging, slechts 24 spelers sterk er in, geslaagd ee/i gerste prijs ie; feehajgn. Spr. wensciite dat de heer dliecteui nog vele jaren de vereeniging mocht leiden. Ook den spelers bracht spr. een woord van dank. Hierop \o!gden fanfares en een lang zal hij leven. Het oveitalrijke publiek gaf door hoera's •en handgeklap blijk van zijne instemming. Moge dit kranige corps zoo voortgaan op den ingeslagen weg en moge zij van de ingezetenen de steun en waardeering blijven genietèn welke zij ruimschoots ver- verdient. Gistermiddag werd door de veree niging „de Eendrachi" alhier de eerste boonenveiling gehouden. Veel kooplui waren er aanwezig, waar onder verschil lende fabrikanten, (Conservefabriek.) Pre cies te 2 uur riep de president, de kooplui een hartelijk welkom toe. Spr. rekende het zich tot een eer, als president dezer vereeniging de veiling te mogen openen, omdat het niet alleen de le vei ling in dit seizoen is, maar ook de eerst e, die door „de Eendracht", de eerste dre op Lisse's grond gehouden wordt. SpQ. wenschte dan ook dat deze veilingen t t groei en bloei mogen strekken voor het tuindersvak, dat hierdoor het afzetgebied der producten grooter, en de handel gunstiger moge worden. Hierna werden de voornaamste art. van het reglement voorgelezen. De aanvoer der boonen was ver boven verwachting, den prijs beliep van f 1.90 tot f 2.20 per zak, 25 kilo. De harddraverijen zullen dit jaar alhier gehouden worden op Donderdag 6 October. Voormiddags te 10 uur voor paarden van ingezetenen welke nog nooit een prijs hebben gewonnen en des na middags 2 uur voor paarden van alle landen en rassen. NOORDWIJKERHOUT, 1 Aug. 1910. Toen wij voor eenige weken melding maakten van een nieuw voetpad langs den Kerkweg voegden wij er den wensch bij, dat spoedig ook de Kerklaan zulk een bestraat voetpad mocht bezitten. Thans kunnen wij dit goede bron mededeelen, dat binnenkort in die behoefte zal worden voorzien. De aantrekkingskracht eener porte- monnaie. Op den Zilker duinweg greep Zondagmiddag een voorval plaats, dat om het komische ervan wel vermeldens waard is. Eenige jongens leggen een ledige por- temonnaie op den weg en verschuilen zich vervolgens in het eikenhakhout. Een auto komt aangereden. De bestuurder ziet het voorwerp, stopt en raapt het op. Terwijl hij nu vergeefs naar den inhoud zoekt, komen de jongens te voorschijn en beginnen luidkeels te lachen. De heer woedend, wil de jongens na, maar deze zijn hem te vlug af. Inmiddels komt een dogcart aangereden. De bestuurder wil passeeren, doch komt met de auto in botsing en beschadigt haar as. De heer nog meer in woede ontstoken, keert zich nu tegen den dogcart bestuurder. Onder- tusschen komen auto's uit beide richtingen aangetufd, die ook stoppen moeten, ter wijl een tiental fietsers aan de plechtig heid, eenigen luister bijzetten. Op dat oogenblik echter komt een veldwachter aangereden, die spoedig op de hoogte van het geval den bestuurder der eerste auto aanmaant, plaats te maken. Alsnu gaan allen weder huns weegs, terwijl de jongens, die op een afstand het gevalletje hadden gadegeslagen, hun portemonnaie weder opzoeken, innig verheugd over het behaalde succes. OEGSTGEEST. De bouwkundige de heer H. J. Jesse, heeft zich tot den ge meenteraad gericht met een adres waarin hij zijn leedwezen uitspreekt over het door B. en W. ter inzage neergelegd uit breidingsplan der gemeente. Bij het op maken van het plan is volstrekt geen rekening gehouden met het landelijk karakter der gemeente. Wanneer het thans ter inzage liggend plan ooit werkelijkheid mocht worden, dan zal de bekoorlijkheid van Oegstgeest voorgoed vernietigd zijn. Hij verzoekt den raad dan ook dit plan niet goed te keu ren, maar B. en W. uit te nöodigen een ander plan te doen opmaken waarbij het landelijk en schoon karakter der ge meente bewaard blijft. SASSENHEIM. Gedurende de maand Juli ,werd op de Rijkspostspaarbank al hier ingelegd, f4213.2 en terugbetaald9 f2964.71. Het laatste door het kantoer uitgege ven boekje draagt het nummer ,423. WARMOND. Den Raad dezer gemeente vergadert Donderdag a.s. voormiddags 10 uur precies. Te behandelen onderwerpen: 1. Inge komen stukken: a. Begrooting gezond heidscommissie; b. Goedgekeurde raads besluiten; c. Goedgekeurde verordening op het leggen van buizen; d. Goedge keurde verordening art. 114bis der ge meentewet; e. goedgekeurde wijziging verordening vergunningsrecht; 2. Kasop name; 3. Kohier schoolgeld, 2e kwartaal 4. Comptabiliteitsbesluiten; 5. Rekening dienst 1909 6. Gasvoorziening; 7. Dem ping sloot ingevolge art. 11 der politie verordening; 8. Ie suppletoir kohier hoofd, omlag; 9. Hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht; 10. Rondvraag. ,\VA?J.1CND. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan het gezin van den milicien T. J. van der Maas vergoe ding ingLVolge art. 113 bis der Militiewet toegekend tot een bedrag van f0.50 per dag. ZOETERWOUDE. Men leeft nu weder om in den tijd, dat de landbouwer spreekt over hooibroei en dat de.hooibergen dik wijls onderzocht moeten worden. Zulks ondervond ook de veehouder P. Rijnsbur ger, wonende te Leiden, doch zijn bedrijf uitoefende aan den Zoeterwoudschenweg onder deze gemeente. Nabij zijn veestallen staat een groote schelft hooi. Deze was zoodanig aan het broeien geraakt dat groote onheil te wachten was; daarom werd zij gedeeltelijk omgezet. Het hooi bleek van binnen geheel zwart te zijn. Verslag der Gemeente Leiden over 1909. (Vervolg) De R. K. Parochiale School aan de Haarlemmerstraat had 558 leerlingen, waarvan 16 uit Oegstgeest, 6 uit Leider dorp en 12 uit Zoeterwoude de R. K. Par. School aan het Rapenblurg 148 leer lingen, waarvan 1 uit Katwijk, 1 uit Oegstgeest, 1 uit Zoeterwoude 2 luit Voorschoten en 2 uit Leiderdorp. Op de school aan het R. K. Weeshuis gingen 17 jongens en 13 meisjes. De openbare herhalingsscholen (één voor jongens en één voor hieis- jes) worden bezocht door 311 leerlin gen, t.w. 191 j. en 120 m. De bijzondere herhalingsschool van het R. K. Weeshiuis telt 14 j. en 8 m.van de R. K.Parochiale Jongensschool Haarlemmerstraat 57 jon gens. In den loo>p van 1909 is de bestaande herhalingsschool uitgaande van de veree niging tot bevordering van getrouw schoolbezoek opgeheven. De drie openbare bewaarscholen werden op 31 December 1908 bezocht door 1033 kinderen op dienzelfden da tum was het aantal voor de vier bijzon dere bewaarscholen 999 leerlingen. Hier van gingen op de R. K. bewaarschool Hoogewoerd 222 en op de R. K. be waarschool Pelikaanstraat 560 kinderen. De kosten der openbare bewaarscholen bedroegen f 20.785,09 aan schoolgeld werd f 1.460,38 ontvangen. De kosten der kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen belie pen f 14712,28. - Aan de 8 mannelijke en 15 vrouwelijke leerlingen slaagden resp. 6 en 14 voor de hulpacte. Voor de hoofdacte slaagden 12 mannelijke en 3 vrouwelijke leerlingen; voor de acte Fransch 13 mannelijke en vrouwelijke "leerlingen enz. Van de afd. A (opleiding hoofdacte) vermeldt de directeur in zijn verslag dat o. rn. in de eerste klasse een leerling we gens onbehoorlijk gedrag van de school verwijderd was geworden, in de 2e 'kl. liet eene leerlinge wegens onvoldoende fezondheid haar plan varen en in de 3e lasse verliet een leerling de kweekschool omdat de behoefte van het gezin hem noodzaakten een gesalarieerde betrekking te zoeken Hot nieuwe cursusjaar werd met een belangrijk aantal leerlingen aangevangen. De kosten van het middelbaar on derwijs bedroegen: Jongensschool f 47.979.06I/2 Meisjesschoo' f20.119.05 Ten behoeve van de jongensschool werd f7000 rijkssubsidie ontvangen. Het aantal leerlingen der H. B. S. voor jongens bedroeg einde December 182 jongens .en 34 meisjes. Hieronder zijn begrepen 91 buitenleerlingen. Van de 23 leerlingen, die aan het eindexamen deel namen, slaagden er 23 Den len Januari telde de H. B. S. voor Meisjes 90 leerlingen; tusschentijds verlieten 12 meisjes de school, terwijl de nieuwe cursus met 76 leerlingen aanving. Van de 6 leerlingen kregen 5 het diplo ma voor volledig onderwijs. Het aantal leerlingen van het Gym nasium 'bedroeg in Januari 101 en in September 112. De kosten bedroegen f30.230,4872 terwijl aan Rijkssubsidie f 10.020,88 en aan schoolgeld' een on geveer gelijk bedrag werd ontvangen. Het aantal ingeschreven studenten, der Universiteit bedroeg 1590, van welke in de letteren en wijsbegeerte! 202, wis- en natuurkunde 204, godge leerdheid 86, rechtsgeleerdheid 544, ge neeskunde 410 en In do logen 144. Van hen waren 683 Jeden van ht-t Leidsch Studentenkorps, ,716 niet-leden en 191 vrouwelijke studenten. Het aantal pro moties bedroeg 74, t. w. in de rechtswe tenschap 54, in de staatswetenschap 7, geneeskunde .4, godgeleerdheid .6, lette ren en wijsbegeerte 3. LTot arts .werden .bevorderd 32. Voor het artsexamen le gedeelte slaagden 26 personen. Examina werden met gunstigen uit slag afgelegd in de faculteit der godge leerdheid 52, der rechtsgeleerdheid .191, der geneeskunde 130, der wis- en natuur kunde 19, der letteren en .wijsbegeerte 23. X. Armwezen. Aan onderstand, vervoer en verplegingskosten werd in 1909 uitgegeven f 2658,42i/o, terwijl bo vendien een gezamenlijk bedrag van f 2401,661/2 werd betaald aan verschil lende liefdadige genootschappen voor de verpleging van personen. In de Armbus op het Raadhuis werd f256 gevonden, dat verdeeld werd onder de Armbestu ren. Verpleegd werden _p.m. in het H. G. of Arme Wees- en kinderhuis 129 kin deren R. K. Wees- en Oudeliedenhuis 60 oudelieden en 74 kinderen, Gerefor meerde Minnehuis J30 oudelieden, door het R. K. Paroch.-Armbestuur 2 oude lieden en 28 kinderen. Bedeeld werden o.a. door het R. K. Armbest. 262 personen onafgebroken en 175 tijdelijk; R. K. Armen 100 onaf- crphroken ea 1&2 tiideliikN.e.derL Herv. Armen 584 onafgebroken en 558 tijdelijk1. De ontvangsten en üitgaven van del instellingen, bedoeld onder letter A deij armenwet, bedroegen vo'gens de laatst goedgekeurde rekeningR. K. Wees- en Oudeliedenhuis ontv. f 27.348,681/, uitg. f 7.559,22i/2; H. G. Weeshuis! ontv. f 30.988,031/2, uitg. f 31.391,59i/2V In de Stedelijke Werkinrichting wer den opgenomen 21.475 volwassen per sonen en 3634 kinderen. De uitgaven] beliepen f 13.S46.81de öntvangsten| f 12.S82,70waarde aan grondstoffen op 31 Dec. f3481,221/2. De Vereeniging van de H. Elisabeth ondersteunde 328 zieken en 127 kraam vrouwen. De ontvangsten beliepen] f 3961,36, de uitgaven f 2965,761/2- De St. Vincentius Vereeniging heeft weder om geijverd de belangen der Armen naar beste krachten te bedienen. ,Dej R. K. Vereeniging tot bescherming vanj meisjes zorgde .gedurende het afgeloo pen jaar, dat vier moeders met ha,ari kind onderkomen kragen na het veria- ten van het ziekenhuis. Voor acht deed; zij stappen, dat moeder en kind bij hare familie konden terugkeeren. Verder hielp', zij op meerder wijze met raad en 'daad, De Leidsche Zouaven Broederschap „Fi- dei et Virtuti" telt 19 j^ewone leden, 3 donateurs en 3 eereleden. Ziekengeld', werd' dit jaar niet uitbetaald. XI. Landbouw en Veeteelt. De totale oppervlakte der gemeente be draagt 510 H.A., waarvan 150 H.A. wei land, 23 H.A. hooiland, 13 H. A.tuinen1, 20 H.A. warmoezerijen, 8 H.A. bloern- kweekerijen, 21 H.A. bloembollengrond', 50 H.A. water 25 H.A. veld en spoor wegen, 44 H.A. onbelastbare eigendom men en 151 H.A. erven van personen^ Het aantal paarden bedraagt 335het aantal runderen 378, schapen 509 var kens 406, pluimgedierte 3708. j Ter veemarkt werden aangevoerd 55 paarden, 45 veulens, 44.436 runderen, 7013 kalveren, 71.946 schapen, 45,432 lammeren, 23.650 magere varkens, 7312 vette varkens en 21704 biggen. XII. Nijverheid, handel en Scheepvaart. De Kamer van Ar beid in de Textiel-Nijverheid mocht on derscheidene malen met succes optreden tot tevredenheid van patroons en werk lieden. Voorts worden onder dit hoofd1 vermeld de verslagen yan de kamer van koophandel en van de Gemeentelijke Ar beidsbeurs, waarvan wij reeds een uit treksel opnamen. XIII. Middelen van Vervoer. De Holl. Spoor vervoerde in lokaal ver keer 465.015 passagiers (vertrek) en 509.849 passagiers (aankomst)recht streeks verkeer 5069 passagiers (ver trek) en 3507 (aankomst). Voor de Staatsspoor >vas het binnenlandsch ver keer 41.357 passagiers (vertrek) en 43.436 (aankomst) en het rechtstreeksch' verkeer 5215 passagiers (vertrek) en' 4747 (aankomst). De N. Z. Holl. Tramweg Maatsch'. vervoerde 446.089 reizigers op gewone plaatsbiljetten en 50693 op coupons. Het aantal reizigers der Katwijksche tram bedroeg 639.S50 en der Noord- wijksche 161.198. De stoomtram Lei den—-den Haag vervoerde 9^7.425 per- personen; van de paardentramlijn in cLze, gemeente werd door 462.179 passagiers gebruik gemaakt. LEIDSCHE SPAARBANK Ultimo Juli 1910. Inleggersrekening. 1910 Saldo aanvang der maand 2.413.081.18H Ingelegd134.808.42^ Bijgeschreven rente op afgeloste boekjes 82.41 2.547.972.02 Terugbetaald 90.032. Saldo van het tegoed einde der maand ƒ2.457.940.02 Aantal inleggers. 1910 Aanvang der maand12560 Nieuwe inleggers62 12642 Inleggers waarmede is afgerekend 39 Einde der maand12603 Onderwijs. R ij ks-Veeartsen ij school. Utrecht. Voor het veeartsenijkundig examen zijn geslaagd de heeren:J. M. R. F. Beckers (Ubach over Worms), J. Bui tenhuis (Apeldoorn), B. Eijsenburger (Soe- rakarta), j. Eshuis (Stad Almelo), A. J. Holtz (Gorinchem), C. F. van Oijen (Haar lem), H. D. Senstius (Bojolali, Ned.-Indië), E. Vleming (Zutfen), R. S. Bergsma (Wei- dum) met lof, C. Bubberman (Schiedam) met lof, L. van Bergen (Middelstnm), J. Roos (Lochem), C. Davidse (Arnemuiden), P. Stapel (Oudendijk), S. G. Zwart (Leeuw arden), D. A. Oskam (Bergambacht), W. Alberds van Ekenstein (Niebert)J. Bouw man (Tiel), K. Edel (Beemster), F. A. A. van Diermen (Utrecht), S. Stuurman (De venter), P. H. A. van Aelst (Maastricht), S. Schaap Hzn. (Deersum), M. J. Veenstra (Schrans. Fr.), C. Kunst (Amsterdam), H. van den Nieuwenhuizen (Nijkerk), en C. A. van der Velden (Rotterdam). Ex. Handelswetenschappen M.O. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal het mond. ged. van de akte-ex. M.O. in de handelswetenschappen, voor zoovel

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2