en één der officieren, die reeds ettelijke 'dagen Job's geduld had geoefend, kon 2ich éindelijk niet meer bedwingen en diende één van het schuim zulk een slag toe, dat de man tegen het dek sloeg. Toen was het, alsof de hel losgebro ken waseen gëkrijsch van stemmen, schril gevloek in 't vreemde kpeter- 'waalsch dier kerels vloog de Jucht in, vuisten werden dreigend opgestoken. Eerst langzaam doch allengs sneller kwamen die 400 opgewonden duivels van het voordek aangeloopen, totdat zij eindelijk met een rush naar het achterdek toehold en. Daar stuitten ze echter op de bajonet ten en jje dreigend op hen gerichte geL weerloopen van een 10-tal mariniers van' een repatrieerend gedeelte ,vn de Pe- kingsche gezantschapswacht, die toeval lig met de „Tjikini" d'e "thuisreis jnaar Batavia hadden aanvaard. peze hadden toen 't opstootje vóór op het schip aahving, in allerijl naar hub wapens gegrepen en zich en garde op gesteld. De onverwachte aanblik dier geWe- ren scheen het boeventuig zoo te intimi deer en, dat ze hun ?ush staakten en de commandant daardoor gelegenheid kreeg, ze door den Chinëeschen tolk te kunnen toespreken £n tot bédaren te brengen. Gedwee lieten ze zich naar het voordek voeren. Zoodat het incident ten slotte kalm is afgeloopen. Bedwelmd. Twee werklie den van de gemeente-gasfabriek te Gro ningen, waren' gisteren bezig met de re paratie van de gasleiding onder de Heere- brug. Zij klaagden over gebrek' aan lucht. JDe politie, eenige oogenblikken later voobijkomende, vond beiden bewusteloos liggen. In dien toestand werden ze naar het ziekenhuis gébracht, waar ze nog niet weer bijgebracht konden worden. Inbraak in een k 1 o o; s t e r. Gisternacht is ingebroken in het kloos ter der Benedictessen, gelegen aan het Liesbbsch nabij Breda. Een onderwijzeres daar gelogeerd, was gewoon met open raam te slapen, dat was opgemerkt door een inbreker die door overklimming bij het klooster gekomen, daar een ladder vond1 en de slaapkamer binnenging. Ge- 'dóken in een nagemaakte nonnenkap, doorzocht hij het koffertje van de sla pende, deze werd wakker, gilde, waar door de dief op den loop ging zonder iets biede te nemen. Met behulp van den po litiehond van een b'rigadïer der mare chaussees te Rucphen is de diief opge spoord die daarna in arrest werd gesteld. Ongelukken. Te VI aardin gen had de 60-jarige L. van H., schipper op een kolenschuit, het ongeluk, toen hij aan een voorbijvarende stoomboot !ieen touw toewierp, dat webd vastge maakt zonder medeweten van den kapi tein, dat door den gang van' het schip de haak van het touw in pjn been! ging, ;terwijl ook een deel van den bolder sloeg. 'Tiet gevolg was, d;at Van H. overboord Verd getrokken en vreeselijk werd ge- Vond. Bovendien brak de ongelukkige ]nog zijn been. Per brancard1 werd hij naar het Ziekenhuis gebracht. Het vermiste meisje. Elf 'dagen lang schrijft de „Arnh. Crt." ?s men thans doende klaarheid te bren> gen in de bij uitstek geheimzinnige ver dwijning van Theodora Kraak te Oooster- beek. Allerlei geruchten hebben geloopen, 'doch zooals het gewoonlijk gaat, de meeste van de geruchten bleken onge grond1. Het eenige wat tot nu toe met zeker heid te vermelden valt het is( inder daad zéér weinig is het volgende De politie heeft Donderdag nogmaals jalle jDersomen gehoord:, die pp den dag yam de verdwijning van Theodora Kraak met het meisje in aanraking zijn geweest [of haar gezien hebben. In Verband met dit verhoor kan ver zekerd' worden, dat de Duitscher R. abso luut niets met de zaak te maken heeft, doch de volgende vier punten heeft men kunnen vaststellen: le. Ofschoon Dora gewoon was des morgens even voor acht uur de woning barer ouders te verlaten om naar de naai school te gaan, wilde zij dien morgen Teeds om halfacht vertrekken, wat haar echter door de moeder werd verboden, diaar deze waschdag had en Dora nog eenigen tijd1 in "den winkel moest blij ven. 2e. Ongeveer een week voor de ver dwijning van Dora kwaad geworden, ten gevolge van een zeer onbeduidende kwes tie op haar intiemste vriendin Rika !Meijer. Gedurende deze week haalde Do- ra geregeld des.morgens twee dochter tjes van zekeren Buys, eveneens te Oosterbeek wonende, af, om met haar naar de naaischool te gaan. Dit heeft ook plaatsgehad den dag vóór haar ver dwijning, doch op den bewusten Dinsdag niet. 3e. In den Hessenweg nabij de viaduct Van Mariëndaal liep dien Dinsdagmor gen zekere Sophie Dales, die eveneens de naaischool bezocht en Dora dus goed kent. Zij zag op eenigen afstand voor haar Dora loopen in de richting naar Arnhem. Sophie riep Dora, waarop deze omkeek en daarna haar pas versnelde. .Sophie, dit ziende, nam een soort loop pas aan, waarop Dora nog harder be gon te loopen, zoodat Sophie haar niet in kon halen. Even voor den Haspel zag Sophie, dat Dora naar Onderlangs ging, terwijl zij zelf zich n&ax Bovenover be gaf, djaar zij nog een boojdjschap ha|d op den AmsterÜamschen Weg. 4e. Uit het bovenstaande blijkt frlus, dat Dpra opzettelijk haar school js voor bij 'geloopen en dus ligt de conclusie voor de hand, dat zij een pf ander planf heeft gehad1, hetzij een afspraak met iemand On der langs, betzij iets anders. Wat dat 'andere kan zijn? Allerlei mogelijkheden doen zich voor. Het kind kan overgehaald zijn in een rijtuig, een auto te stappenj, het kan per tram zich ergens been bege ven hebben, het kan naar Jiet station gegaan zijn. Alles kan, maar wat er in werkelijkheid gebeurd is, daarnaar tast men pog steeds in volkomen duister. ,Weer een nieuw slachtoffer der X-stralen. Eén bericht uit Phila delphia mel'dit, dat dokter Mihran Kassa- bian, specialist in de toepassing der X-stra len, stervende ligt in het hospitaal Tef- ferron, een gevolg van zijn werkzaam heden, Sinds eenigen tijd had men hem herhaalde malen lichaamsdeel en moeten moeten afzetten. Zoo den linkerarm en verscheidene spieren aan dien kant der borst Thans wordt zijn toestand als hope loos beschouwd. Een eigenaardige poging tot moord is onlangs bij San Francisco ge beurd, waarvan E. Brinkner, een gebo ren Duitscher en verscheidene malen mil- lionair, bijna het slachtoffer is gewor den. Reedis lang was hij door afpersers bedreigd, die hem bijna dagelijks dreig- brievenn stuurden. De politie richtte dag en nacht een bewakingsdienst in. Boven dien werd Brinkner op de hielen gevolgd door bijzondere detectives. De afpersers zijn er niettemin bijna in geslaagd hun plan te volvoeren. Brink ner h id nl. dagelijks de gewoonte jus- schen 6 en 8 uur tennis jte spelen., £>e boosdoeners moeten toen tevens verno- nomen hebben, dat tennisballen besteld waren. Ten minste, men neemt aan dat zij den boodschapper, die het pakje moest dragen, op de een of andere wijze be drogen hebben, hem de doos met bal len ontnomen, deze laatste met dynamiet gevuld, om ze dan op de een of andere manier in Brinkner's huis te brengen. De aanslag eindigde echter betrekkelijk gelukkig, daar Brinkner ongedeerd bleef en zijn 6-jarig dochtertje slechts eenige kneuzingen bekwam. Brinkner zelf verklaard: „Toen ik een der nieuwe ballen in de hand nam, voelde ik wel is waar, dat hij Wat zwaar was, doch ik vermoedde niets onge woons. Mijn bal kwam niet. waar ik hem hebben wilde, en botste tegen een der staken, die het net ophouden. Een ont ploffing werd gehoord en wij konden eerst niets zien, daar ons. een hoop zand in de oogen geworpen werd. Ik zag toen mijn kind bewusteloos op den grond lig gen. Gelukkig was het maar dorr den schrik bedwelmd en de kleine had maar wat schrammen bekomen." Op 44-jarigen leeftijd is in Hampshire overleden Sir Henry Tichborne wiens recht op het baronetschap en de groote bezittingen van het geslacht in 1872 voor den rechter betwist zijn in een proces dat om den langen duur van de openbare behandeling en de kosten ver maard is gebleven, De geschiedenis* die tot het Tichbor- ne-proces aanleiding gaf. is in kort als volgt: Roger Tichborne, oom van den nu gestorven Henry en erfgenaam van titel en bezittingen, begaf zich na een ongelukkige liefde, in 1852 naar Valpa raiso. Daar bleef hij geruimen tijd. Ein delijk scheepte hij zich in om naar En geland terug te keeren, maar het schip verging, leder gloofde dat Roger verdron ken was, alleen zijn moeder niet. Die adverteerde voortdurend om bericht van haar zoon te krijgen, en eiken avond werd op zijn slaapkamer het licht opge stoken, als kon hij nog altijd komen. De rechter nam echter zijn dood aan en zijn jongere broeder werd baronet. Deze stierf in 1866, het jaar dat zijn zoon Henry geboren werd. Deze was dus al baronet in de wieg. Kort daarop werd het gerucht verspreid, daf de doodgewaande Roger nog leefde en in Australe als slager den kostverdiende De moeder van Roger liet den man over komen, en nu eischte deze als rechtheb bende titel en bezittingen op. Op den 103en dag van het proces trok den eischer zich terug. Hij werd toen vervolgd we gens meineed. Dit strafproces duurde van Mei 1873 tot Februari 1874. De sla ger die Orton heette, werd veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf. In 1898 is hij gestorven. Eerst in 1895 gaf hij toe dat hij niet Sir Roger Tichborne was. De twee processen hadden samen nagenoeg 27s millioen gulden gekost. Vijfvoudige moord bij Keulen. In het naburige Ehrenefls deden gisteren morgen de bewoners van het peroeel Lichtgrave 64, waarin de Sta:1 vaagmees- ter Joseph Wefer met zijn gezin woont een griezelige vondst. Zij vonden n.l. de 53-jarige vrouw van Wefer in het bed opgehangen. Voor het bed lag het ont- kleede lijk der 33-jarige dochter, terwijl in de andere kamer de lijken van de kleinkinderen werden gevonden. De lijken der kinderen zooa el als het lijk der vrouw toonden sporen van wor ging, zoo'dat de-politie van meening is, dat mevr. Wefer in een vlaag van waanzin den moord op haar verwanten heeft ge pleegd, en daarna z;ch zelf het 'e en door oph oging heeft benomen. Mevr. Wefer had reeds vroeger zoo danige plannen geuit, die zij nu heeft ten uitvoer gebracht, .Wefer zelf is op het oogen-blik met Verlof oip reis en heeft met zijn schoon zoon een reis naar Holland ondernomen. De brievenbesteller B er gmann die op een Berlijnsch postkantoor 50.000 mk. van het eene lokaal naar het andere moest brengen, heeft daarmede die vlucht genomen. ,Het geld zat in twee zakken en bestond uit 267 biljetten van 100 mk., 1000 goudstukken van 20 mk., 3200 mk. in zilver en de rest in nikkelen pasmunt. Toen na een uur het jgeld nogi niet ter bestemde plaatse was aangekomen, werd men ongerust en nam men de politie in den arm. Het bleek, dat Bergmann, die onge huwd is, met het gek! als een haas naar zijn kamer is geloopen, daar zijn uniform uit- en burgerkkeren aangetrokken heeft er er toen verder vandoor is gegaan ver moedelijk met den trein naar een ande re stad. Zijn persoonsbeschrijving is da delijk naar .alle kanten geseind. Bergmann moet den diefstal hebben ge pleegd om uit de penarie te komen. Voor een brievenb es teller jhad hij dure lief hebberijen. (Hij bezocht o.a. wedrennen. Zijn schuldeischers maakten hem het in den laatsetn tijd erg lastig en dreigden hem met aangifte bij zijn meerderen. Bergmann wist dat hij dan ontslagen zou worden* Het bestuur van de keizerlijke poste rijen looft 1000 mk. voor zijne aanhouding uit. Te Schwerte in Westfalen zijn de beide scholen gesloten wegens een raadselachtige haarziekte, die daar onder die schoolkinderen kort geleden is uitge broken. De ziekte heeft zich op zeer zorgwekkende wijze uitgebreid. In den postwagen van den ex press-trein van Parijs naar Toulouse is ingebroken. Zes brievenzakken, dertien pakken voor aangeteekende stukken en een twaalftal effecten zijn op den weg gevonden, op 5 K.M. afstand van Orleans. De inhoud der zakken en pakken was verdwenen. Vermoed wordt, dat iemand met een vaischen sleutel het afgesloten gedeelte van den wagen is binnengedrongen en de zakken aan medeplichtigen langs de baan heeft toegeworpen. Het hotel zonder fooien'. De Berlijnsche correspondent van het Hbl. schrijft d.d'. 20 Juli Nu het reisseizoen in volle fleur is, komen met verdubbelde woede de klach ten, over het gehate fooienstelsel. Geen kwestie, welke in deze maanden eigen lijk actueeler is, omdat aan een ieder zich de gevolgen van' dit systeem dage lijks eenige malen openbaren. Van algemeen belang kan het daarom geacht worden, hetgeen de Kamer van Koophandel te Coblenz kort geleden pu bliceerde. Een hotelhouder in de Rijnstreek deed een poging, in zijn huis de fpoien af te schaffen. Hij vertelt het een én ander over de ondervindingen hierbij opgedaan. „Om een basis te hebben, vroeg ik bij verschillende kedlners, knechten, ka mermeisjes naar de verdiensten gedu rende den drukken tijd. Ik besloot pp grond van deze inlichtingen, het salaris te verdubbelen van hen, die in 'mijn dienst waren. Of het al dan niet druk zou zijn. in de zomermaanden, deed er dus niets toe, het dubbele salaris werd in elk ge val uitbetaald. Mijn gasten deelde ik mede, dat fooien geven verboden was. Alleen zou ik de rekening met 5 pCt. verhoogen. Wat op deze manier binnen kwam, kwam, zou aan Jiet eind van het seizoen onder mijn personeel verdeeld worden, na aftrek natuurlijk van de 100 procent salarisverhooging. De moeilijkheden begonnen met het engageeren van het personeel. Ik kon, niettegenstaande het hooge loon, geen menschen krijgen. De menschen wilden liever zonder salaris werken en het ri sico dragen van een slechtseizoen, dan een vast salaris te krijgen. Eindelijk had ik met heel veel moeite mijn personeel bijeen. Aan het eind van het seizoen was niemand tevreden. Een ieder beweerde dat deze of gene familie hem persoon lijk goed betaald zou hebben, wanneer hij fooien had mogen aannemen. Ook werden er klachten geuit, dat de een liet veel drukker gehad had dan den an der, dus op een hoogere gratificatie aan spraak mocht maken. Het ergst was echter de houding van een gedeelte der gasten. Enkele waren tevreden, toonden hun groote ingeno menheid met den nieuwen maatregel. Anderen echter handelden zéér afkeu renswaardig. Enkele voorbeelden maar. Een gast wil de fooien zelf geven, om dat hij vreest slechter bediend te wor den. Volgens z'n eigen verklaringen is hij ge woon, het personeel bij zijn aankomst te befoocen. Bij goede bediening wordt dan voor het vertrek nog een flink douceurtje beloofd. Deze soort van gasten schijnt niet te begrijpen, dat hun manier van op treden den bedienden verleidt tot onrede lijkheid tegenover den chef. Een andere gast vreesde, dat de kellners meer verte ringen aangaven, dan in werkelijkheid ge maakt waren, om de rekening en dus de fooi giooter te doen worden. Een derde was bang voor slechte bediening. En was de bediening goed, dan schaamde hij zich weg te gaan zonder een extra fooi te ge ven. Anderen nog vonden de vijf procent veel te veel. Zelfs waren er dames, die vroeg;e(n oj zij pjet lastig geyall^n zp^dep worden door het personeel, wanneer zij geen extraatje in de handen van portier of kellner Heten glijden. „Het bontst maakten 't echter de gas ten, dde twijfelen, of werkelijk de betaal de Vijf procent het personeel wel ten goede zou komen, of de hotelhouder niet van de fooi dus mooiweer zou gaan spelen. Er waren dan ook mensehen, die zich niet ontzagen den huisknecht voor te rekenen, hoeveel zij betaald hadden in de fooïenkas Zij vroegen den man hun later meefejidee- len, of hij werkelijk zijn aandeel gekre gen had. Natuurlijk alleen om een wit voetje te hebben bij het personeel. Het eind van het lied was, dat de por tier stilletjes de rekeningen en boeken controleerde. Uit zijn berekening bleek dat hij te voren de inkomsten op 50000 "mark te hoog had geschat Dit rapport zal geen hotelhouder aan moedigen het voorbeeld te volgen'. Voor de zooveelste maal is gebleken dat het publiek zelf dj»t voortdurend scheldt op het fooienstelsel den groot sten sta in den weg vormt om te geraken tot gezonde toestanden. Een hevige botsing laeeft te Brooklyn plaats gehad1 tusschen staken de werklieden bij de „American Sugar Refining Company, werkwilligen' en d'e politie. Men vo<±t eenige uren man tegen man. Er vielen twee dooden, eenige sta kers werden' gewond en een: paar bel hamels gerresteerd* Een strandrequest. Aan de hoogmogende vroede vaderen der badplaats Zandvoort, geeft met bekende gevoelens te kennen, ondergeteekende, Langoor, van beroep op Zon- en feest dagen: rijdier, 's weeks werkzaam in 't schelpen-, zand-, viseh- of schillenver- voer dat hij in zijn bij rustgevende absentie van Zondagsruiters met druilende onder lip en knippend oog gehouden bespiege lingen in 'n groote, ezelachtige ontevreden heid met de huidige toestanden is ge raakt dat hij zijn ezelenbestaan 't alleronge lukkigste en meest dageraadslooze lot ter wereld meent; dat hij van deze meening heeft blijk gegeven door 'n nijdig zwiepen van zijn staart en 'n gelijktijdige opwaartsche be weging van zijn verontwaardigde, tril lende achterpooten; dat men deze openhartige uiting des gemoeds heeft beantwoord met ransel, met telkens herhaalden ransel, zoowel van de zijde des Zondagruiters, als van die des drijvers; dat zijn ezelenrug gedragen heeft 't porseleinen dochtertje des Gallischen barons uit 't Grand Hotel, licht als 'n yeier hop-hop! door 't mulle van den duinrand of met kletterenden hoef langs de pas-be- vloede stabiekn zeestrook; dat haar kleine hand zijn rug heeft be streek!, met zachte klapjes in zijn nek; dat van puren overmoed hij is voortge hold, tot 'n geheel onbekende omgeving, achter zich in machtelooze woede en veel geschreeuw de drijver; diat 't einde is geweestransel; dat, een ander maal, zijn ezelrug heeft getorst 'n juffrouw uit de hoofdstad des lands, 'n juffrouw met kamgaren elastiek- bottines en witte kousen, die vanwege haar omvang thuis behoorde in een of an der kijkspel, echter deze haar natuurlijke roeping niet volgde en heen-en-weer schoof en op-en-neer hotste, dat zijn rug kraakte en zijn gehoele samenstel on rustig geluide als ;n oud huis, gebeukt door de stormvlagen des winds; dat hij bezwijkend op zijn knieën is ge vallen |en gezegde juffrouw haar evenwicht verliezend voorover buitelend lang-uit in al haar zwaarte is nedergevallen, de bo venomschreven bottines omspoeld door de zee; dat, ten anderen maal, 't einde is ge weest: ransel; dat 't ransel is, vroeg of laat, bij droog of nat weer, bij warmte of kou, bijdrukte of slapte: dat hij zich ten einde raad wendt tot uw achtbaar college, met verzoek zoodanige maatregelen te willen nemen: dat riempjes, riemen zweepen, stokken worden afgeschaft; dat rijlustige personen, wier omvang- daartoe aanleiding geeft, vooraf worden gewogen en bij" 'n zekere door uvy col lege naar billijkheidsoverwegingen nader te bepalen zwaarte, zal verboden worden op 'n ezelenrug plaats te nemen; dat, ten laatste, alle ongemakken, voort komende uit eventueele ezelmanoeuvres komen voor rekening des berijders en nimmer met ransel op het rijdier kunnen worden verhaak! 't Welk doende, (w. g.) LANGOOR. Snippers. Gelezen op een stalletje in Zandvoort: „Limonades en prentbriefkaarten op ijs". En deze, waarlijk ook uit Zandvoort, is te lezen bij een trap, die naar het strand voert: i„Verboden af te gaan vooral voor rij- welen". Uit een buitenlandsch bericht: „De Portugeesche kruisers hebben nog 150 man op het privaten-eiland ont scheept". Te veel vespasianisme op dit piraten- eiland Gelezen op de wachtkamer te Gorredijk van de stooratramlijn Heerenveen-Drachten „Alle tramrae Stoppe". Briefhoofd van een rijwielagent uit de provincie „Handel in rijwielen, motoren, onder deden en kruidenierswaren." Spreken of Zwijgen, „Mijnheer, namens de redactie der cou rant moet ik u even lastig vallen. Mag ik zoo vrij zijn?' „Wel zeker ga uw gang." „U weet: er loopt eer» ernstig ge rucht dat „Ge bedoeld de zaak der „Juist mijnheer." „O neem mij dan niet kwalijk. Daar over kan ik geen inlichtingen geven. Openbaarmaking is in dezen niet gewenscht Verschillende belangen verzetten zich daartegen." „Het spijt mij, mijnheer. Maar ik zou zoo gaarne juiste inlichtingen van u ontvangen, om verkeerde berichten te voorkomen." „Het spijt mij wederkeerig, mijn heer. Maar ik kan en mag ze u niet ge ven." „Dan zal ik u niet langer ophouden Dag mijnheer." Twee dagen later stond in een ander blad een mededeeling over dezelfde zaak, gebaseerd louter op „men zegts". Sommigen prezen de redactie van zoo'n courant; zelfs toen later bleek dat het bericht kant noch wal raakte. Een tweede geval: een telefonisch ge sprek. „Niets van aan, mijnheer. Hier is! niet gestolen". Ook bij de politie was, heette hc(ty daarvan niets bekend. Toch hield het gerucht aan. Den volgenden dag beklaagde een le zer zich dat hij van het gebeurde niets uit de courant had vernomen. Het was toch stellig waar en aan zijne nieuws gierigheid was nu niet voldaan. Ten slotte bleek, dat men, om he.H onderzoek niet te bemoeilijken, de cou rant met een kluitje in heb riet had ge zonden'. Zoo zouden wij nog tal van voorbeel den kunnen aanhalen om aan "te toonen! hoe moeilijk het vaak is, voor een cou rant om inlichtingen te verkrijgen hoe dikwijls, wanneer zij meent aan een goe de bron te zijn, dat niet het geval bleek te wezen, en hoe misverstanden ook vaak aanleiding geven tot minder juiste me- dedeelingem. En waar bovendien het publiek éischt spoedig op de hoogte te worden ge bracht van hetgeen voorviel en de jacht op nieuws in de laatste jaren zeer sterk wordt uitgeoefend, zoodat de waarheid! daaronder vaak lijdt, terwijl menigeen: spoed meer waardeert dan juistheid,- daar is 't geen wonder, dat men vooral' in de laatste oogenblikken vóór het JJer, perse gaan eener courant, zich meer; haasten moet, dan gewenscht is. De noodzakelijkheid dwingt tot een' en ander, hoe afkeerig men ook daarvan zijn moge. Van daar tegenwoordig in de pers zoovele verbeteringen, dat men daarvan! wel een afzonderlijke rubriek mag inrich ten. Voorzeker, wij erkennen gaarne de be reidwilligheid van velen om .ons in te lichtenwij willen aannemen, dat het in sommige gevallen beter is te zwijgen en als men ons op goede grondenl verzoekt dit te doen, la,ten wij het niet na maar daartegenover staat dan in! andere gevallen het ons toch beter voor} komt het publiek in te lichten öm noofi delooze ongerustheid te voorkomen, on juiste berichten, die bedenkelijk' kunnen! zijn, te bestrijden, of de pas af te snijW den aan onware mededeelingen. Agenda's. St. JOZEFS-GEZELL.-VEREEN. Zondag, de zaal open van en van 57 uur voor de leerlingen, van 8—10 verplichte bijeenkomst voor de gezellen. Maandag en Zondag de zaal beschikbaar voor de gezellen. Donderdag, Repetitie Tooneel. Zaterdag, zitting spaarkas. ZITA-VEREENIGING. Zondag, geopend van af 12 uur. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der winkeljuffr. en dienstboden. Dinsdag, van 1112 uur voormiddag worden inlichtingen verschaft voor betrekkingen. Woensdagavond van 8 tot 10 uur gezellige bijeenkomst voor dienstboden; van 8 tot half 10 cursus in mazen en verstellen. Donderdag-avond v. 8 tot 10 uur de zaal geopend voor dienstboden. Kinderspeeltuin, geopend dagelijks yan 11 uur v.m, tot 6 uur n.m. Op Zon- en feestdagen van 16 uur. NEDERL. R.K. VOLKSBOND. Afdeellng LEIDEN. Zondag, half 1 verg. bakkersgezellen; 45 Spaarkas; te 8 uur uitvoering te geven door „Vondel". Maandag, 9 uur verg. „Hulp in Nood", 9—10 uur Winterprovisie. Dinsdag, 9 uur Zangrepetitie en Scherm- oefening. Donderdag, half 9 uur, Vergadering der Afdeeling, waarna Bestuursverg. V r ij d a g, Repetitie Harmonie. Zaterdag van 910 spaarkas, Afdeeling LISSE. Zaterdag, 30 Juli, 's avonds van 8 tot 9 uur zitting Spaarkas. Van 8 tot kwart voor 9 uur zitting Winterprovisie.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 7