Uit Stad en Omgeving. it bestaan, zoodat het allen schijn had jalsof de Bond wilde tgerugkomen op het WOt te Nijmegen met groote meerder heid van stemmen genomen besluit, waar bij als zijn meening was uitgesproken, dat de oneerlijke concurrentie zonder eene 'algemeen gestelde .strafrechtelijke bepa ling niet afdoende zou kunnen worden be streden. I de vergadering gingen althans de meeste ste nmen in andeier geest op. Toch werd ten slofte met op één na algemeene stemmen uitspraak gedaan ten gunste van het stelsel eener algemeene omschrijving cn strafbaarstelling der on eerlijke concurrentie. Dé Bond bleef dus hare vroegere mee ning handhaven, zeker niet het minst dank zij de: invloed van de voortreffe.ijke ver dedigingsrede, door Mr. Aaiber se op het Congres uitgesproken. Terecht kon Mr. Aaiberse er op wijzen eene redeneering, welke door niemand werd weersproken dat de oneerlijke con currentie telkens en telkens weder in an dere gedaanten te voorschijn treedt. Bij een stel van speciale strafbepalingen loopt men dus giool gevaar, (lat de oneerlijke concurrenten altijd vindingrijker zuillcm zijn dan da wetgever. De list zeilt immers, ook volgens de meening van professor Jitta, tusschcn de regels door. Het is voor den eerlijk ken wetgever onmogelijk om met oneerlij ke concurrenten te concnrrecren in be, uitdenken van middelen ter misleiding, i Er ontstaat een soort wedloop tusschen den wetgever en den oneerlijken con current. Want Proteus, de eeuwige mis leider, komt telkens en telkens weder in andere gedaante op. En daarom is op de eerste plaats nooJig den algemeen ge steld artikel ter onderdrukking en bestrij ding der oneerlijke concurrentie. Daarnaast kunnen, zoo noodig, aan vullingsbepalingen worden opgenomen. Zoo is ook, volgens mr. Aaib erse, ge- wenscht, eene wettelijke regeling betref fende vliegende winkels, vervroegde win kelsluiting, het uitverkoopwezen enz. Op deze wijze worden ook de uitwassen der oneerlijke concurrentie afgesneden. De Bondsvoorzitter, de heer M e u w- sen, herinnerde ter aan, dat dat Congres is de bekroning van Mr. Aaiberse ar beid, die reeds ongeveer 121/2 jaren gele den, pi omoveerde op een academisch proefschrift over de bestrijding der on eerlijke concurrentie en sedert dien tijd onvermoeid tegen dit maatschappelijk eu vel is blijven strijden. Terecht voegde de heer Mews en er den wensch aan toe, dat deze bekroning volledig zal worden, doordat spoedig een wet tegen de oneer lijke concurrentie in het Nederlandsche Staatsblad zal verschijnen in het belang niet alleen van handel en industrie, maar van het geheele publiek. Want volkomen waar blijft ook nu nog wat mr. Aaiber se reeds in 1898 in zijn Academisch Proefschrift schreef: „De wettelijke bestrijding der oneerlij ke concurrentie is een voornaam onder deel eener verstandige sociale wetge ving." De strijd tegen de tuberculose. In het orgaan van de Centrale Ver- eeniging tot bestrijding der tuberculose komen de volgende cijfers voor over de slachtoffers door deze ziekte gedurende de laatste jaren in Nederland gemaakt. Aan long tuberculose zijn per tiendui zend inwoners gestorven: In 't jaar: Mannen: Vrouwen: Totaal: 1901 13.99 13.48 13.73 1902 13.69 12.82 13.25 .1903 13.35 13.06 13.21 1904 13Jg, 12(81 12.94 1905 33.60 13.57 1906 rjh '.£.60 13.57 13.37 1907 13.32 12.9E 1908 11.79 12.12 11.S Aan de gezamenlijke vormen van tuber culose zijn, per 10.000 inwoners gestor ven: In 't jaar: Mannen: Vrouwen: .Totaal: 1901 19.89 18.88 19.37 1902 19.29 18.15 18.72 1903 19.48 18.24 18.86 ,1904 18.89 17.98 18.42 1905 18.16 17.71 17.93 1906 17.61 17.97 17.79 1907 17.06 17.48 17.28 1908 16.22 16.13 16.18 De strijd tegen de tuberculose heeft ge durende de laatste jaren, in welke zij leerst flink is aangepakt, dus goedie re sultaten gehad. Slechte gewoonte. In de „N, Arnh. Crt." wordt weder ■•ens de aandacht op gevestigd „op de slechte gewoonte om de generaals troepen-commandanten be trekkelijk kort na het aanvaarden dier betrekkingen op pensioen te stellen. Het heeft er zeer veel van of het er om te doen is aan zooveel mogelijk hoofd-officieren den gene- raalsrang te bezorgen en daardoor hun pensioen met f 600 te verhoo- gen. Niet zelden blijven bedoelde generaals slechts een paar jaar (welke tijd noodig is om generaals-pensioen te kunnen krijgen) in functie". De blijkbaar militaire schrijver betoogt: Aan de gevolgde wijze van handelen zijn zeer groote nadeelen verbonden. We noemen slechts: 1. De schatkist wordt eronnoodig door op kosten gejaagd. Jaar in jaar uit wordt er door de volksvertegenwoordiging op gewezen, dat de militaire pensioenen onrust barend stijgen. De bedoelde hande ling werkt daartoe niet weinig mede. -> ."vschü tusschen het kolonels- en generaals-pensioen bedraagt f600 per jaar, terwijl het in ons lani be gint te wemelen van generaals. 2. Er ontslaat gebrek aan geschikte personen om de hoogere betrekkingen b.v. om den generalen staf aan te vullen. Het is nu reeds zoover gekomen, dat een luitenant-kolonel dezer da gen benoemd is tot sous-chef van dat dienstvak. Een betrekking die, uit den aard der zaak, aan een ko lonel of generaal-majoor had moeten zijn opgedragen, zooals dan ook steeds gebeurde. 3. Het algemeen legerbelang lijdt er onder. Niets is verderferlijker voor een leger, dan voortdurend, om de 2, 3 a 4 jaren te verwisselen van leger aanvoerders. Eenheid van oefening ,en opleiding van officieren en min deren gaat er door verloren. Ver trouwen in de leiding der hoogste aanvoeders komt er door te ont breken. Ambitie wordt er door ge fnuikt zoowel als de zoo hoog noo- dige ernst. De beoordeeling over de geschikt heid der officieren voor de hoogste rangen wordt 0 danig door bemoei lijkt. Heeft de eene commandeerende generaal zich, na veel moeite, een oordeel gevormd, dan komt er weer een nieuwe commandant die van voren af aan begint. En zoo gaat het voort. Jammerlijke gevolgen voor de officieren kunnen daardoor niet uitblijven". LEIDEN, 25 Juli. Internationaal Kegelconcours. In het gezellige zaaltje van de Graan- beurs waar een orkestje met slepende operettenwalsjes een opgewekte sllem- ming deed heerschen, waren Zaterdag avond velen van hen, die aan het Kegel concours hadden deelgenomen, bijeenge komen om prijzen in ontvangst te nemen of te zien ontvangen. Te 9 uur, toen het bestuur der Leid- sche Kegelbond zich op het toon eelt je gezeteld had, nam de voorzitter, Dr. Schreuder het woord, om uitdrukking te geven aan zijn vreugde, zoovel en aanwe zig te zien. Een bijzonder woord van dank bracht spr. voor (J? aanwezigheid van den ko'.onel de Rhoon, als lid van het eerecomité. Spr. noemde dit concours ten volle geslaagd. W,as eerst de angst hem om het hart geslagen bij het zien der geringe deelname, en had hij bij zich zelf gecon cludeerd: ,,'t wordt beslist een strop", de laatste dagen hadden gelukkig veel goed gemaakt. De eerste dag was voor Leiden niet gelukkig. Hij had gehoopt dat Lei den een sport hcoger zou opgeklommen zijn en men was integendeel gedaald. Toch bleef hij vol hoop op de toekomst en gezien de krachten, hoopt hij voor een volgende maal beter. Spr. wil over het verdere verloop van den dag niet spreken. Dat het diner zoo treurig verliep was niet te wijden aan gebrek aan „appétit", waarmede een ke gelaar gewoonlijk goed bedeeld js. Na nog de wenschelijkheid betoogd te hebben van het schrappen der vrije banen uit de concoursen, daar deze wei nig sportief karakter hebben eindigde spr. met dank te brengen aan den voorzitter (den burgemeester) en de leden van het •eere-comité, aan de bee ren die het con cours op touw hadden gezet en geregeld Em ap*rte hulde wilde spreker bren gen aan den 'Secretaris van den Leid- schen Kegelbond, den heer Gerritsen, die reuzenwerk verrichtteaan de Leidsche Katoen Maatschappij, die het versierings materiaal welwillend afstond, aan de de corateurs de heer Dr. Dool en ten Hoo- ven en aan de baancommissarissen, waar van er een de drie weken achtereen als zoodanig fungeerde. Na eindelijk dank te hebben gebracht aan schenkers van medailles en andere prijzen, ging de voorzitter over tot het uitreiken der prijzen. Ook hierbij werd menig hartelijk woord gesproken en voor al de Leidsche prijswinners werden uit bundig toegejuichd. In Leiden bleven de volgende prijzen Bondenwedstrijd1 4e pr. zeer groote verguld zilveren medaille aangeboden door Dr. A. Dool. Korpswedstrijd le pr. zilveren lauwer krans met 5 gouden kegels (Mimosa I) 19e pr. verg. zilv. medaille (Concor dia I). 28e pr. patenttegel (Houdt Plank) Verg. zilv. med., aangeboden door den burgemeester, voor het hoogstwerpend Leidische vijtal (Mimosa 1). Gouden kegel voor hoogsten Leid- schen korpswerper (v. Hamersvelt). Treffersprijs, verg. zilv. medaille, aan geboden door Dr. J. A. Schreuder, (Mi mosa I). Duifjesprijs zilv. med. van de beide Bondspenningmoesters (Blijde Verwaoh- ting I). Personeele wedstrijd, gouden hied, aan nationaal lint, uitgeloofd door den Ned. Kegelbond, met titel „Kampioen yan Nederland". (H. ten Hooven). le prijs gouden medaille (Diepenhuis), 5de gou den patentkegel (C. Verzijden). Jubileum wedstrijd 3e prijs f30 en gouden med. (Meeuws) Vrije baan, 2e prijs kunstvoor- -werp ter waarde van f225 (J. C. van Du ij n )A 3e dito yan f 150 (Dr. JduJst^. 7e dito van f50 (J. .Witters). 9e dito van f35 (GustenJioven). 13e dito van f7.50 (ten Hooves^ 15e dito van f 12.50 (A. ,H. Dros.) 17e dito van f7.50 (Mr. Beekhuis.) 20t dito f5 (Meijsen). Wij vernemen uit AmsterdamDe ke gelclub „De Twee Duifjes", werd Za terdagavond feestelijk bij aankomst aan het Centraal-Station alhier ontvangen, waarna in café Prins Hendrik het beha len van het nationale kampioenschap feestelijk werd herdacht. 's Rijks Ethnographisch Museum alhier, heeft van den heer H. v. Oordt v. Lauwen recht, consul der Nederlanden te Kaapstad, ten geschenke ontvangen: twee scherven van oud aarden vaatwerk, door Hottentotten vervaardigd, aangetrof fen in een spelonk bij den vuurtoren op Cape point, aan de punt van het Kaapsche Schiereiland. Gave potten van dien aard komen hoogst zelden voer. Geïnventariseerd als serie 1715. Aan den schenker wordt de dank der regeering betuigd. De kapitein H. Wijinaendts, eervol ontheven als leeraar aan de Kon. Mil. Academie te Breda, is ingedeeld bij het 4e reg. Infanterie alhier. GOUDA. Door de Goudsche |Zfwem- club alhier, zullen op 2 Aug. nationale wedstrijden gehouden worden. HAARLEM. Te 's Gravenhage slaagde voor het examen in den solozang van de Nederl. Toonkunstenaarsvereeniging Mej. A. M. Slothouber, alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nog een maal op a.s. Dinsdag worden van hier door de onderl. ver. Landbouwbelang aardappelen naar de Amsterdamscbe markt verzonden en hiermee is voor dit seizoen die verzending afgeloopen. Hoe wel de prijzen over het algemeen redelijk waren en het beschot goed was, zijn maar ruim 3500 manden naar Amsterdam ver zonden. Oorzaak hiervan is dat in den beginne het buitenland, voornamelijk Duitschland, tegen goede prijzen flink afnam, en voor mooie zandaardappelen op moment elders, o.a. in den Haag, meer be steed wordt. Ook heeft men hier niet zoo hevig met de aardappelziekte te kampen als in andere streken. Vooral de met Bor- deausche pap besproeide hebben wei nig of in het geheel geen last daarvan. Meer en meer zal dit middel dan ook hier toegepast worden. LISSE. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school alhier is uit de 27 solli citanten benoemd de heer H. van Omme ren, van Haarlem. Door het te vroege afsterven is het aardappelgewas heel wat minder dan 't voorgaande jaar. De meesten zijn niet tot de normale ontwikkeling gekomen wat ook een der oorzaken is, dat de kwaliteit ook iets te wenschen overlaat. Het inschrijvingsregister van 'de Nat. Militie ligt van af 22 tot en met 29 Juli ten gemeente-secretarie voor be langhebbenden ter inzage. NOORDWIJK-BINNEN Onze par.o- chie zal a.s. Dinsdag wederom worden vereerd met een pelgrimstocht uit Am sterdam en a.s. Donderdag eene uit Vo gelenzang en Omstreken. RIJNSBURG. In de vergadering der afdeeling Rijnsburg van het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap is be sloten voortaan iederen Woensdag bij den heer Coster ieen veiling te houden van droge bloembollen. Reedts deze week zal de eerste veiling gehouden worden. VOORSCHOTEN. De loting voor de Nationale Militie zal alhi-er plaats hebben op Maandag 8 Augustus, 's morgens 11 uur, in het Ambachtshuis. Deze week zal men alhier een be gin maken met het leggen der buizen voor de waterleiding. Uit het jaarlijksch overzicht van de werkzaamheden der R. K. Spaarbank blijkt, dat het tegoed der inleggers 1 Juli 1909 f 9000.211/2 bedroeg, terwijl het 1 Juli 1910 vermeerderd was tot f 11503.46. Gerekend naar het aantal katholieken zijn dit prachtige cijfers en bewijzen dan ook het groote nut dezer instelling. WASSENAAR. Daar is een tijd ge weest dat, de piocessie naar Brielle voor deze gemeente zoo goed als geheel v-er- looepn was. Langzamerhand neemt hét aantal pelgrims weer toe. Verleden jaar namen ei 40 personen aan deel. Dit jaar bedraagt het aantal bedevaartgangers72. Sport. Sporttentoonstelling te Haarlem. Bij gelegenheid van de sporttentoon- stelling in Jiet Brongebouw te Haarlem zullen behalve gymnastiek feesten, ook schermwedstrijden en colonnewedstrij- den plaats hebben onder leiding van den heer A. J. Meijerink. Men is thans begonnen alles voor de ze tentoonstelling jn orde jte brengen, ook de Japansche omgeving in den tuin. Daarbij komt o.m. een óp en lucht-theater waarin tal van voorstellingen zullen) plaats hebben. Daar komen yerder pa godes, theehuizen, enz. Voor de tentoonstelling is het aantal inzendingen bijzonder groot. Alle sport ook de autosport zal er vertegenwoor digd wezen. i 1 i Cricket. In Rotterdam werd Ajax gister voor de tweedie maal door V. O. C. geslagen. fie Uêi.d^en^-s ^ego^n met $2 (Ejgq- man 31, Ni ede 32) waarbij Stenger 4 wic kets voor 18 en N. N. 5 voor 45. V. O. O. beantwoordde het totaal met 130 (G. Stenger 29, N. N. 15, Grimmon 25 en D. van Prooge 23 not out). Nieda nam hierbij 5 wickets voor 45. Ajax verliest hierop 7 wickets voor 39, maar brengt het toch nog tot 94 (J. Gunning 12, van Reenen 11, van Wettum 20, ,T. Gunning 35). V. O. C. moest 47 maken om te winnen en deed dit voor 4 wickets. D. v. Prooge bleef thans met 29 not out. Land- en Tuinbouw. Stand der Landbouwgewassen op 15 Juli. In de „Staatscourant" van gisteravond' is opgenomen een overzicht van den stand der landbouwgewassen op 15 Juli onder medewerking van jde Rijksland- bouwleeraren, samengesteld naar gege vens verstrekt door de correspondenten van de directie ,tan den landbouw. Uit de vergelijking van de cijfers der beteelde oppervlakte met vorige jaren blijkt dat er geen groote verandering in de uitbreiding der verschillende cultu res is gekomen. Van eenige beteekenis is de vermindering in teelt van boonen, erwten en geel mosterdzaad en fabrieks aardappelen en de vermeerdering in den verbouw van karwijzaad en vlas. De periode yan buitengewoon gunstig weer, die omstreks half Mei was begon nen, ging tegen den l24sten Juni over in een tijdperk van koude, regenachtige en somtijds zelfs stormachtige dagen, waar door aan den juist begonnen hooioogst belangrijke schade veroorzaakt werd, terwijl ook de andere gewassen slechts weinig voortgang maakten. Niettemin is de ontwikkeling der meeste gewassen póg bij die van de voorgaande jaren voor uit. Alleen klaver, en gras ontwikkelde zich in den laatsten tijd minder gooed. Na 11 Juli volgden weder zonnige da gen, zoodat de hooioogst kon worden voortgezet en ook met den oogst van de vroege granen een begin kon worden gemaakt. De groei van gras en klaver is dit voorjaar buitengewoon welig ge weest, zoodat de hooioogst zeer rijke lijk is uitgevallen. Aangezien echter nog slechts weinig hooi binnen was, toen de natte periode inzette, heeft de qualiteit van het grootste deel veel geleden. De akkerbouwgewassen hebben zich over het geheel naar wensch ontwikkeld. Algemeen wordt echter gemeld, dat de granen weinig stroo gjeven. Vooral de haver staat over het geheel dun. De zaad- vorming schijnt echter zeer bevredigend te zijn, zobdat een goede graanoog.st is te verwachten'. Sterk geklaagd wordt over den stand der erwten die evenals in vori ge jaren weder in hooge mate van allerlei ziekten te lijden hebben. Onbevredigend is ook de stand' van sommige perceelen aardappels, met name van de soort Paul Kruger die in zoo hevige mate door de z.g. krulziekte is aangetast, dat zij waar schijnlijk slechts een gering beschot zal geven. In sommige streken vooral in het Noorden des lands hebben slagregens en hagelbuien vrij veel schade aange richt, met name aan de rogge. De sterke wind heeft hier en daar schade gedaan, o.a. in Zeeland aan bruine en witte boo nen, alsook aan karwij, dat juist aan tol len gezet werd. Langs de groote rivieren heeft men veel hinder van den hoogen waterstand. Uit Gelderland1 wordt o.a. bericht, dat honderden H.A. van de beste weiden onder water staan, zoowel buiten- als binnendijksdit laatste als êen gevolg van het welwater. Veel vee is elders ge borgen moeten worden. Een klein deel van het hooi was binnen, het overige lag slechts gedurende korten tijd gemaaid of stond nog op stam. Op het binnen- dijksche land' doet het water ook veel schade aan' de akkerbouwgewassen. In Zuid-Holland en Gelderland doen de slakken hier en daar nogal schade. Algemeen wordt thans verlangend naar droog, warm yeer uitgezien. In de Veldbode schrijft de heer Ter Haar over den landbouw op de wereld tentoonstelling te Brussel. Wij ontlee- nen aan zijn opstel het volgende „Nederland heeft een der allermooi ste gebouwenhet is volkomen in den stijl en wordt hiervoor algemeen ge roemd. Van binnen maakt het op ons echter te veel den indruk van een bazar. Wat de inwendige inrichting betreft, staat het ver Jen achter met Engeland, welk land een ruim gebouw heeft, in wendig prachtig in den toon gehouden en waarin alle onderdeelen der exposi tie tot hun recht komen. Het inwendige van het Nederlandsche gebouw is, voor ons althans, benauwend en drukkend', die van het Engelsche geeft een gevoel van verlichting en kalmte. Dit neemt niet weg, dat ivat het Nederlandsche ge bouw vult, in alle opzichten beziens waardig is. Land-, tuin- en boschbouw zijn op belangstelling wekkende wijze vertegenwoordigd, natuurlijk meer door statistische overzichten en diergelijken dan door voorwerpen in natura. Vooral wat ons land doet op het gebied1 der be strijding van besmettelijke veeziekten, van vleeschkeuring, van yleeschuitvoer, van landbouwcoöperatie, van land- en' tuinbouwonderwijs, van landbouwveree- nigingsleven, van stamboeken, van boter en kaasuitvoer, wordt op duidelijke wijze onder de aandacht van den belangstel lenden bezoeker der tentoonstelling ge bracht,. Jftep, kan er zelfs prima yoJUe- melkkaas proeven. Hulde aan hen, dief dit deel der Nederlandsche inzending) organiseerden'. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Uitspraken van hedenmorgen. De kantonrechter veroordeelde Johan nes P., 31 j., te Leiden, wegens buren gerucht, tot f5 of 2d.; Antonius S., 4$ j., te Hillegom, wegens overtreding der politieverordening en het opgeven van een valschen naam, tot fl en f5, resp. 1 en 2 d.; Nicolaas v. d. R., 20 j., en Marinus Jacobus Z., 17 j., beiden te Oegstgeest,- wegens het loopen op weiland, tot f2 of 1 d.Bart. van V., 40 j., te Sassenheimy wegens loopen op verboden grond, tot f 2 of 2d.; Johannes Piet v. d. L., 27 j., te Leiden, wegens het vervoeren van snoek1 in gesloten vischtijd tot f2 of 1 d.; Jitske S., 62 j., te Leiden, wegens overtreding der drankwet, tot f3 of 2d.; Gerardus Petrus Maria Antnoius ,T„ 21 j., te 's- Gravcnhage, wegens het rijden met een motorrijtuig zonder nummerbewijs tot f5 of 2 d.Johannes van N., 30 j., te Leiden,- wegens rijden met een rijtuig zonder licht tot f 1 of 1 d.Antonius Johannes v. d. V.y 21 j., te Leiden, wegens rijden met een motorrijtuig zonder rijbewijs tot f4 of 2 dl Gerardus Johannes van P., 38 j., te Sas- senheim, wegens varen in Rijnlands boe zemwater tot f3 of 2 d.Leendert H., 30 j., te Katwijk, wegens idem tot f3 of 2 d. Johannes v. K., 24 j., te Leiden, wegens het te Leiden in het gras van hef plantsoen loopen, tot fl of ld.; Johan Willem J., 34 j., te Leiden, wegens het vastmaken van een touw aan de brugleuning tot f2 of ld.; Jacobus H., 24 j., te Rijnsburg,; wegens het hebben van een aangespan nen hond zonder muükorf, tot f2 of 1 d„; Gerardus V., 21 j., te Lisse, wegens het rijden in verboden richting, tot fl of 1. d.; Piet O., 62 j., te Leiden, wegens het hebben van goederen ep den open baren weg, tot f2 of 1 d.; Herman de L., 35 j., te Leiden, wegens het vervoeren, van ongekeurd vleesch tot f 10 of 5d; Abraham Jacobus v. d„ O., 18 j., te Lei den, wegens het op een gewoon rijwiel vervoeren van 2 personen, tot f 1 of 1 d. Cornelis R., 19 j., te Leiden, wegens het in het openbaar zwemmen tot f 1 of 1 d. Christiaan L., 16 j., te Leiden, wegens idem tot fl of'l week tuchtschool;Geer- truida v. d. L., 31 j., te Leiden, wegens vuil in het water gooien, tot f0.50 of 1 d.Christina Johanna Carolina P., 16 j..- te Leiden, wegens idem, tot f0.50 of 1 d.; Harm R., 18 j., te Leiderdorp, we gens het te Leiderdorp in een brug klim men, ,tot f2 of 2d.; Jan Hendrik van tW.y 32 te Leiden, wegens het te Sas- seriheim berijden van een rijwiel zon der licht, tot f 1 of 1 dag; Petrus K., 46 jaar, te Haarlemmermeer, wegens het doen besturen van een rijtuig door een jongen, beneden 16j., tot f 1 of ld. Johannes L. v. d1. B., 19 jaar, te Leiden, wegens het te ;Zoeter- woude berijden van een lospaard, har der dan in matigen draf tot f 2 of 1 dl J. K., 19 jaar, N. v. d. R., 20 jaar enj M. J. Z., allen te Leiden, wegens bu^ rengerucht, tot f 3 of 1 w. tuchtschool! ieder. G. v. d1. B., 23 j., J. K., 31 jaar, Th. H., 32 jaar, en W. v. d. R., .30j jaar, allen te Noordwijk, wegens buren gerucht, tot f5 of 2d. ieder. Hendrik Johannes van B., 23 jaar, te 's Graven- hage, wegens het piet een auto te snel rijden, tot f10 of 2 dagen. Wegens het visschen zonder acte enj zonder vergunning: Johannes Piet v. dl L., 27 j., te Leiden, tot tweemaal f 2 of tweemaal 2 dagen. Pieter N., 21 j., te Leiden, tott weemaal f 2 of tweemaal' 2 dagen. Willem K., 53 jaar te Leiden', tot viertnaal f 3 of viermaal 2 d. Jan! de K., te 's Gravenhage, tot f 3 of 2 dl Wegens voertreding der arbeidswet: Dirk P., 26 j., te Katwijk, tot tweemaal' f2 of tweemaal 2d. Gijsbert H., 47 j., te Katwijk, tot f 3 of 2d. Cornelis B., 40 j., te Katwijk, tot f 3 of 2 dagen.; Z. B. G. S., 57 jaar, te Oegstgeest,- tot f2 o f2 d., Agens Cornelia S., 34) j., te Leiden, tot f 2 of 2 d. Bernard Jac. D., 34 j., te Leiden tot 15 hiaal f 0.50 of 15 maal 1 dag. I Wegens het te sinel varen, Gerard v. d. O., 27 j., te Boskoop Langendijk, tot f3 of 2d. Marcus K., 52 j., te Bode graven, tot f 3 of 2 dagen. Hendrik de K., 30 j., te Leiden, tot f2 of 2d, Aart Z., 48 j., te Nieuwveen, tot f 3 of 21 dagen. Cornelis Jac. v. D., 27 j., te' Arnhem, tot f 3 of 2 d. Dirk H., 40 j.$ te Weespercarspel, tot f 3 of 2d. Voorts werden wegens overtredingen) der politieverordeningen een aantal per* sonen veroordeeld'. '- Vrijgesproken werd Piet S., 31 jaar,- te Oudshoorn, die terecht stond jegens! te snel varen. Een chauffeur, W. J. K., heeft, komen de van 's Gravenhage, op den Voorscho- tenschen weg een colonne huzaren in| de war gestuurd Bekl. is niet versche- nen. Als getuigen worden drie huzaren! gehoord. Deze verklaren, dat de auto) op grooten afstand te hebben rieri aan* komentwee wachtmeesters hebben dei handen opgestoken om den chauffeuit te waarschuwen en tot voorzichtigheid) aan te manendeze voldeed idaaraanl niet en reed in volle vaart die oolonlnfij voorbij, terwijl hij de wachtmeester^ spottend aankeek. De achterste rijdqf hadden bijna een ongeluk gekregen Eisch f 15 pf 6 dagen

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2