Uit Stad en Omgeving. Gemeenteraad van Voorschoten. jnzicht en daaromtrent is diit congres be voegd een uitspraak te doen. Er is tegen een algemeen artikel aan gevoerd dat ook kleine gevallen van on eerlijke concurrentie zouden worden ge troffen, die in een gespecialiseerde wet niet zouden voorkomen. .Theoretisch mag dit waar zijn, de practijk leert anders. Er Is niets moeilijkers dan e-en openbaar mi nisterie in ons land te bewegen een ver volging in te stellen. Als „afschrikwek kend voorbeeld" van een speciaal artikel doemde mr. Aalberse het artikel omtrent oplichting in ons Wetboek van Strafr. Bijna altijd volgt vrijspraak wanneer dit artikel wordt toegepast. Spr. wil het algemeen artikel zoo ruim •mogelijk maken, want voor een rigoureu ze toepassing er van in ons land is hij niet bang. Er zijn gisteren door den heer Kal- jker gevallen van beslist oneerlijke con currentie genoemd door Zondagsetalages. Nu is het wel merkwaardig, dat in de kort geleden verscherpte wet dit geval niet wordt genoemd. Spr. betoogde verder dat het criterium voor den rechter moet zijn of het publiek misleid wordt. De vraag moet niet zijn beeft de man oneerlijk geconcurreerd, Jmaar heeft hij het publiek misleid. Zoo vaag is het artikel dus niet. Er is gespro Jcen over rechtsonzekerheid, die het ge volg zou zijn van een algemeen artikel. Maar spr. stelt daartegenover de zeker heid van onrecht voor den eerlijken han delaar, wanneer een -stel speciale bepalin gen den oneerlijken concurrent zal in staat stellen door andere, niet in de wet genoemde, handelingen van oneerlijke Concurrentie straffeloos te blijven voort gaan. Spr. legde er den nadruk op, dat hij absoluut geen bezwaar heeft tegen aller lei speciale bepalingen, mits voorop sta 'ieen algemeen artikel. (Applaus.) Mr. Aal berse concludeerde, dat er moet komen 'leen goede, degelijke Hollandsche wet, die den kanker der oneerlijke concurrentie radicaal uitsnijdt. Ten aanzien van de wenschelijkheid ,van handels rechtbanken door den hee Kaufmann bepleit, voerde mr. Aalberse nog aan dat het tactisch onjuist zou zijn, deze handelsrechtbanken alleen aan de on eerlijke concurrentie vast te koppelen. Z moeten worden vastgekoppeld aan de rechtspraak in het algemeen. Mr. Schü rm an verklaarde een be slist tegenstandier te zijn van handels rechtbanken, omdat hij op grond der erva ring is tegen alle leekenrechtspraak. Spr. meende vooits dat er reeds voldoende f i- ten van oneerlijke concurrentie waren ver zameld. Met name wenschte Mr. Schür- man een uitspraak van het congres om aan te dringen op wettelijke bescherming van den handelsnaam. Bij de nu volgende replieken bleef heer Koppel aandringen op een gespecia liseerde wet, omdat men dan weet wat men doen mag en wat niet. Een alge meen aitikel schept rechtsonzekerheid. De heer Kaufmann deelde mee, dat de Algemeene: W i nk eli e rsve r een iginj_ overneemt de motie der Leo-Ver^eniging, maar dan gewijzigd aldus:- overwegende voorts, dat de erva ring heeft geleerd, dat de Staat moet komen niet uitsluitend met een stel gespecialiseerde bepalingen, omdat dan de oneerlijke concurrentie zich onmiddellijk weer op andere punten vertoonen zou, doch dat daarbij te vens noodig is een algemeene bepa ling, waaidoor de oneerlijke concur rentie als zoodanig wordt aangetast. De Leo-vereeniging verklaarde zich met 'de wijziging te vereenigen. De motie werd daarop met één stem tegen aangenomen. De afgevaardigde die tegen had gestemd, had in plaats van „te vens", „vooral" willen lezen. Nadat de voorzitter den burgemeester van Arnhem, mr. A. J. A. A. baron van [Heemstra, die inmiddels ter vergadering gekomen was, had welkom geheeten, werden aan de orde gesteld verschillend 'praeadviezen. De heer Herdes behandelt achtereen volgens: Veilingen onder valsc'ue voorge- vens, annonces onder valsche voorgevens, vliegende winkels «en concurrentie van ambtenaren. In de middagzitting kwamen aan de orde de preadviezen van den heeren d r. G. L. Voerman te L e i d e n, dr. A. van 'JRaalte te Dordrecht, en O. R. Barends te Arnhem, over „De wettelijke bestrij ding van oneerlijke praktijken in handel ien bedrijf", en een preadvies van den heer J. Das te Utrecht, „Indrukken in take de vervalsching van levensmiddelen" De heer Voerman achte de beste mid delen ter bestrijding van vervalsching de volgende: Een zoo goed mogelijke vak opleiding voor eiken tak van handel. Een samenwerekn der belanghebbenden, zij het door het op kleiner of grooler schaal in het leven roepen van „bedrijfscontró- le", zij het door slechts te koopen op '„zuiverheidscontracten," of door beide [middelen - samen. Een wettelijke regeling iter voorkoming- van elk bedrqg, wat öf hoe dan ook, bij den handel van alle wa- iieni. D; heer van Raalte zet in zijn preadvies iuiteen wat z. i. het rijk behoort te doen om het kwaad der vervalsching van levens middelen te bestrijden. De heer Barends geeft aan het eind van zijn preadvies de redactie van een arti kel, dat z. i. in het wetboek dient te wor den opgenomen, waarin wordt verboden verpakte goederen te leveren, in een win kel of op eenige andere voor het publiek toegankelijke verkoopplaats voorhanden ;te hebben, rond te brengen, enz., indien niet op alle verpakkingen voorkomt, in diui-dejijke letters ien cijfers, de hoeveelheid in maat, gewicht of aantal 'der verpakte artikelen. Overtreding wordt gestraft met ieen boete van hoogstens f500 of hechtenis- straf van een maand, behoudens het recht van (den koop er om den koop nietig te doen verklaren. De heer Das concludeert in zijn pre advies Het in het leven roepen van een Rijkswet, .welke verbiedt eet- of drink waren ten verkoop' te hebben, te verkoo- pen, rond te brengen of af te leveren, die hetzij ondeugdelijk van samenstelling zijn, hetzij tengevolge van bederf, vermenging met schadelijke bestanddeelen of eenige andere oorzaak in ondeugdelijken toe stand verkeeren, is een eisch des tijds. Voorzitter: Burgemeester E. Vernéde. Aanwezig: Alle leden. Er is een vacature. De voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen worden gele zen en onveranderd goedgekeurd en vast gesteld. Ingekomen stukken: Procesverbaal der kasopname bij den gemeenteontvanger. In kas was f 1712.695, met welk bedrag de boeken in overeen stemming waren Missive van Oed. Staten ten geleidle van een goedgekeurd Raadsbesluit in zake comptabiliteit. Kennisgeving der Voorschotensche gymnastiekvereniging van hare ontbin ding met dankbetuiging voor het gebruik van het gymnastieklokaal der O. L. School Verzoek van H. Navis, klerk bij de Posterijen en Telegraphie om restitutie van te veel betaalden hoofdelijken omslag. Idem van G. Beijer. Adres van den heer Th. J. Broeds, waarin hij bezwaar maakt tegen zijn aan slag in den hoofdelijken omslag. Wordt gesteld in handen van B. en W. Rapporten van G. Hillenaers en G. Kuiper over huurwaarde der lokaliteit van den heer Gerards aan bet Haagsche Schouw. Wordt gesteld in handen van B. en W. De heeien J. P. Schmal en C. C. Breu- kink traden af als lid van het college van zetters. De Raad maakte nu een voor dracht van 4 personen, n.l. J. P. Schmal, C. C. Breukink, C. Eggink en C. Meijer, welke voordracht aan den Commissaris der Koningin zal worden aangeboden. Het bedrag der oninbare po-sten wordit gesteld op f226.85 en dat der restanten op f69.07. De voorzitter deelt mede, dat op de gemeente rekening over 1909 een saldo vooikomt van f 269.30 en dat de aflossing voor het gasbedrijf ad f850.— geheel is betaald, terwijl van de rente voor dat be drijf, die f2640.665 bedraagt, i2508.535 werd betaald. Hieruit volgt dus, dat op het gasbedrijf geen winst werd behaald', maar dat toch de aflossing voor dat jaar geheel en de verschuldigde rente op ruim f100 konden worden voldaan. Als commissieleden tot het nazien der gemeenteiekening werden gekozen de heeren Schon, v. Kempen en De Graaf. Een voorstel om een oude rekening over 1909 ad f17.te voldoen uit de onvooiziene uitgaven 1910 werd zonder discussie algemeen goedgekeurd. B. en W. doen naar aanleiding van een verzoek van „Het Nut" om te mogen, beschikken over een lokaal der O. L. School voor de bibliotheek dier vereeni- ging, aan den Raad het voorstel dat ver- verzoek in te willigen tegen een vergoe ding van f 15.per jaar. De heer D e Graaf zegt, dat hij als Katholiek zoo maar niet voetstoots dit voorstel kan steu nen. Hij wil geen blaam werpen op het Bestuur dier bibliotheek en ook geen af keuring uitspreken over de boeken daar van, wijl hij nooit een boek daaruit gele zen heeft, maar bij de verschillende idee ën, die er op dat gebied heerschen, zou het toch niet onmogelijk zijn, dat er boe ken in waren, met welks strekking hij zich niet kan vereenigen. De voorz. doet daaiom het voorstel deze zaak te schor sen en weer aan de orde stellen, nadat de heer De Graaf den catalogus der bi bliotheek zal hebben nagezien. Aldus besloten. Ter voorziening in een beter'en toestand van het onderwijs in de nuttige handwerken wordt door den Raad beslo ten om twee hulpkrachten daarvoor te benoemen, één voor de school in het Dorp en één voor die aan den Rijndijk. Deze personen zullen dan 4 uur per week les moeten geven tegen vergoeding van f0.60 per lesuur. lot waarnemend secretaris werd met alguneene stemmen benoemd de' lieer A. P. Schram de Jong, die toen de daar toe vereischte eeden aflegde. Bij de rondvraag vroeg de heer van Kemp en of het niet mogelijk zou zijn, in het ophalen van vuilnis zoodanige ver andering te brengen, dat de bewoners van Benvenulopark en St. Nicolaaspark hun vuilnisbakken niet meer aan den weg behoefden te brengen, maar dat de opha ler van het vuilnis dit wat dichter bij hun huizen zou weghalen. De voorzitter meent, dat er afwijking zou plaats heb ben van den voor ieder gelden regel, maar zegt niettemin toe, dat hij deze zaak in de vergadering van B. en W. zal ter sprake brengen. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring. LEIDEN, 22 Juli. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Wij ontvingen Het verslag van den toe stand der Arbeidsbeurs over 1909. In het bestuur ontstond eenige verandering door het bedanken van den heer Corts, in wiens plaats gekozen werd de heer A. J. den Hollander Op de algemeene vergadering der Ver- eeniging van Nederlandsche Arbeids beurzen, waar de vereeniging door Voor zitter en Secretaris vertegenwoordigd was, werd o.m. een motie aangenomen, dat in het algemeen niet wenschelijkl wordt geacht plaatsing van vaklieden voor werkzaamheden tot hun vak be- hoorende bij particulieren of bij werk gevers tot wier bedrijf het doen verrich ten van die werkzaamheden niet behoort, tenzij particulieren zoodanige werklieden regelmatig in dienst hebben. Het Bestuur besloot echter te. dezen aanzien geen wijziging te brengen in de tot heden gevolgde gedragslijn, omdat van eenig misbruik jn Leiden nog nimmer iets gebleken was en men overi gens volle vertrouwen uitsprak in het beleid van' den Ambtenaar, met de dage- lijksche leiding belast. Ook in het afgelcopen jaar mocht de beurs weer den steun ondervinden van de uitgevers van het „Leidsch Dagblad", dat door kostelooze opname van de door de beurs verstrekte opgaven^van werk zoekenden aan deze aanvragen eene rui me bekendheid verschafte. Vanaf October j.l. werden deze opga ven ook in het nieuw verschenen dagblad „De Leidsche Courant" kosteloos dooi de uitgevers opgenomen, welke steun evenals die van het „L. D." ten ezerste wordt gewaardeerd. Aanvragen van patroons, waarin ter plaatse niet kon worden voorzien, kwa men van de aangesloten arbeidsbeurzen geregeld in, waardoor van hier te 's Gra- venhage één metaaldraaier en te Dor drecht één aankomend boekbinder wer den geplaatst. Als lid der Vereeniging traden dit jaar toe de gemeenten Dordrecht, Delft en Leeuwarden, zoodat thans twaalf ar beidsbeurzen met elkaar voeling houden. Uit Duitschland kwamen door tus- schenkomst der arbeidsbeurs te Hom berg a-Rh. eenige malen aanvragen om mijnwerkers. Daar de Ioonen niet hoog waren en er veel af moest voor kostgeld, ziekengeld, ongevallenbijdrage, enz. wa ren de vooruitzichten niet bizonder gun stig; daarbij had men de kans om ten gevolge der verplichte keuring bij aan komst aan de mijn wegens lichamelijke ongeschiktheid te worden afgewezen, zoodat een en ander gevoegd-bij de ge ringe zucht der bevolking alhier om zich te verplaatsen, oorzaak was, dat van hier niemand kon worden toegezonden. De gunstige cijfers van geplaatsten in den maand December werden voor een groot gedeelte veroorzaakt door tijde lijke plaatsing van personeel als hulp bestellers aan het Postkantoor en als boomsnoeiers aan de Gemeente. In tie omliggende gemeenten werden geplaatst: te Lisse: 2 schippersknech ten; te Hillegotn: 1 loonzager te Kat wijk1 metselaar; te Oegstgeest: 1 met selaar en 1 opperman; te Alfen: 4 jon gens (Pannenfabriek) te Wassenaar: 1 bakkersknechtte Bodegraven1 lood- gietersknechtte Voorschoten: 1 smids knecht en 2 losse werklieden te Roelof- arendsveen1 aank. bakkersknecht en te Noordwijk-Binnen1 smidsknecht. Het aantal ingeschreven werknemers is weder toegenomen, de aanvragen van patroons en het aantal geplaatsten zijn vrijwel stationair gebleven ten opzichte van het vorige jaar. Het steeds wassende aantal aanvragen van werknemers: \p. 1906 1078 aanvra gen; in 1907 1195 aanvragen; in 1908 1332 aanvragen; in 1909 1498 aanvra gen toont duidelijk aan, dat deze inrich ting onder de werklieden meer populair wordt, zoodat dit als een bemoedigend teeken mag wo.den geconstateerd. Op aanvrage uit Nijmegen, 's-Herto- genbosch, Gouda en Zwolle werden, met het oog op in die gemeenten op te richten arbeidsbeurzen, uitvoerige inlichtingen verstrekt omtrent de inrichting en wer king van de Beurs te Leiden. Uit de tabellen blijkt, dat het aantal aanvragen van patroons bedroeg 402 van Werklieden 1498. Het aantal plaat singen beliep 299, waaronder 21 hulp bestellers bij de post en 15 boom snoeiers. Groepsgewijze verdeeld krijgt men de volgende cijfers: Vaklieden aantal aanvragen werknemers 682, dito werkge vers 148, plaatsingen 111; werklie den zonder vakkennis aantal aan vragen werknemers 617, dito werkge vers 149; aantal plaatsingen 15; vrou wen aantal aanvragen werknemers 179, dito werkgevers 105 plaatsingen 73. 73. De loting. De loting voor de nationale militie zal plaats hebben op 22, 23 en 24 Augustus. De Kermis. De kermis zal dit jaar niet veel ver schil met het vorige jaar opleveren. On- geeveer dezelfde vermakelijkheden zullen hun gewone standplaats innemen, om ringd door onsmakelijke waarzeggers-, photografie- en andere tentjes, roomijs- karretjes enz. 7t Aantal koek- en krame- rijkramen zal minder zijn. Iets nieuws is d§ ,cake wa^ eep brug in voort,du,reiid| golvende beweging. Voor een tobbogan, die uit de verpachting der staanplaatsen was gelicht, is nog een liefhebber ko men opdagen, zoodat men ook dit ver maak niet zal missen. Vervolgens zal men aantreffen een bioscope, stoomcaroussel, luchtschommel enz., alsmede de gebrui kelijke poffertjes- -en wafel etablissemen ten. h- Leden van het 7e Intern. Uitgevers congres, dat op 't oogenblik te 's-Graven- hage vergadert, zullen morgen een be zoek aan Leiden brengen. Vannacht om half twee ontdekte een politieagent brand aan een bouw werk in de Nonnensteeg, 't Bleek van geringe beteekenis te zijn en met een ^m- mer water kon het vuur gebluscht wor den. Oorzaak is onbekend. Had de agent het vuur niet bemerkt, waren wellicht de gevolgen ernstiger ge weest. Het muziekgezelschap „Orpheus" geeft eene uitvoering op Zondag 24 Juli a.s., des avonds 8 uur, in Zomerzorg. Op Woensdag, 3 Augustus a.s. 12 uur 's middags zal ten bureele „van het militair magazijn van levensmiddelen, Groenhazengracht alhier eene openbare aanbesteding worden gehouden voor de levering van brandstoffen, ten dienste van' de militaire gebouwen en inrichtin gen in het garnizoen Leiden, voor het tijdvak 1 October 1910 tot 30 Septem ber 1911. AARLANDERVEEN. Gisternacht is bij den heer D. van Dam ingebroken, waarbij o. a. drie gouden tientjes, twee gouden ringen en een gouden ketting werden ontvreemd. De vermoedelijke dader is te Gouda op gespoord en aangehouden. Hij was in het bezit van het gestolene. ALKEMADE. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan het gezin van den milicien A. C. Bleijswijk vergoeding ingevolge art. 113bis der Militiewet toe gekend tot een bedrag van f 0.40 per dag. NOORDWIJK. Vereerd door de tegen woordigheid van den Z.Eerw. heer pastoor en de W.Eerw. heeren kapelaans is op feestelijke wijze het 124-jarig bestaan van de St. Jeroensbibliotheek herdacht. De avond werd geopend met een toe spraak van den heer P. de Groot Jzn., die hulde bracht aan de mannen, die indertijd het initiatief tot deze stichting namen, welke, klein begonnen, thans een grooten omvang heeft, getuige wel het aantal uitgeleende boeken in den afgeloopen winter, dat het cijfer van 6000 bereikte. De Z.Eerw. heer Sarter sprak eenige sympathieke woorden en wees daarbij op het gevaar van slechte lectuur. Daarna werden toasten gewijd aan bestuurders enz. en ging men over in een gezellige bijeenkomst. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). 's-GRAVENHAGE, 22 Juli. Een orgel- draaier, woonachtig in de Lage Nieuw- straat alhier, heeft hedenochtend in de Lange Lombardstraat eene vrouw door een revolverschot aan den hals verwond en daarna zich zeiven voor het hoofd geschoten. Beiden werden in het zieken huis verbonden, waar bleek dat zij maar weinig beteekenende wonden hadden be komen. Zij zijn vervolgens door de politie naar het commissariaat aan de Rivier- vischmarkt, waar van een en ander pro ces-verbaal is opgemaakt. Aanleiding tot het gebeurde was, dat de man tijdens de afwezigheid van de vrouw het huisboe- deltje had verkocht, en dat zij daarom niets meer van hem wilde weten. In verschillende bladen kwam een bericht voor, dat volgens een telegram uit Oldenburg, d.d. 20 dezer van Suma tra bericht is ingekomen dat de van Vare afkomstige Duitscher Carl Dittrich door inboorlingen vermoord is. Van bevoegde zijde wordt er echter de aandacht op gevestigd, ten einde verkeer de gevolgtrekkingen te vermijden, dat de ze Dittrich is de Europeesche militair be neden den rang van officier, van Duitsche geboorte, wiens sneuvelen gemeld is. Korten tijd geleden is een bij het Depar tement van Koloniën uit Nedeii.-Indië ontvangen telegram, meldende dat in het Beneden Merogebied in West-Nias (resi dentie Tapanoeli) eene patrouille is over vallen. In dat telegram, dat openbaar ge maakt is in de Staatscourant en de Pers, kwam den naam van Dittrich niet voor, docli werd hij, zooals boven gemeld, al leen aangeduid als Europeesch militair, beneden den officiersrang. De familie van Dittrich te Oldenburg was door het departement van Koloniën in kennis gesteld van diens sneuvelen. Een 8-jarig meisje, dat gisteren namiddag op de Loosduinsche Weg door de Westlandsche stoomtram werd over reden en ernstig verwond, is in de avond in het R.K. Ziekenhuis aan de gevolgen der bekomen verwondingen overleden. OTTAWA, 22 Juli. Er. is volledige overeenstemming verkregen tusschen de Canadian Pacific maatschappij en de be ambten over de vraag betreffende de trein reglementen. Aan de beambten moet 90 pet. zijn toegestaan van hetgeen zij vroegen. f 189 a f293, per kg. 72 a 80 c.; Graskal veren f00 a 0; 76 Kalveren (vette) f58 af 124, per kg. 75 a 90 c.49 Kalveren (magere) f 8 a f 16341 Schapen (vette) f 21.00 a f 27/JO, per kg. 52 a 62 c.210 Schapen (weide) f 15 a f 22, 595 Lammeren f 10,50 16; 686 Varkens (magere) f 17 a f 48, per kg. 44 a 47 c.547 Varkens (Biggen) f 8 a f 16 per K.G. - c. 2 Bokken of geiten f3 8. Ter markt aangevoerd: 474 runderen, 125 kalveren, 551 schapen. Kaas. Aangevoerd 130 partijen. Besteed werd voorGoudsche kaas van f 26 A f 32.50 Derby kaas f Leidsche kaas de 150 kg. van f 66 tot f84.00 Aan de Stadswaag gewogen: 135 Partijen,5937 stuks kaas, wegende 41944 kg. UTRECHT 22 Juli. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 160 wagens kaas, te zamen wegende 37605 kilo Prijs le qual. f 29.50 £31,00 2e qual. f26.—a 28.50 per 50 Kilo. Handel matig LEEUWARDEN, 22 Juli. - Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 119 stieren f90 350; 27 ossen f 175 a 200; 109 vette koeien, f 175 a 260 27 c. a 35 c. per half kilo; 451 melk- en kalfkoeien f 160 a 270 63 pinken a 40 a 60; 210 vette kalveren f 25 a 45; 32 a 40 c. per half kilo; 201 graskalveren f30 a 50 66 nuchtere kalveren f6 a 12; 553 vette schapen f 25 a 32 246 weide schapen f 16 a 20; 171 lammeren f 12 a 15; 108 vette varkens f85 a 95, 25 c. a 274 c. per half kilo; 140 magere varkens f 45 a 55 383 vette biggen f 35 a 45, voor Londen 224 c. a 24 c. per half kilo; 378 kleine biggen f 4 a 8; 6 paarden f 1— a 170. Aanvoer rundvee niet groot, handel voor hollandsche markten gewild, landkalveren voor Frankrijk fleurig verkocht, wolvee gewilde vraag, varkens voor uitvoer vlug, prijzen voor Londen lager, weinig buitenlanders ter markt, een Italiaan voor melkkoeien en kalveren. LEEUWARDEN, 22 Juli. Pluimvee* 120 slachtkippen 50 a 65 c.; 1400 jonge lianen 10 c. a 35 c.; 50 piepkuikens f 1.— a 1.25. LEEUWARDEN, 22 Juli. Boerenboter. f 46.— a Aanvoer 17/4, 5/8 en 2/16 vaten. Fabrieksboter f 46,50, a 47.50. Aanvoer 3/3 41/6 vaten. Noteering van dc Commissie f 47.50 Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 47. Nagelkaas: Fabrieks- f 18.—a 31,50 Boeren- f 54 a f 57. Aanvoer 44,235 Kg. Handel vlug. ROELOFARENDSVEEN, 21 Juli. Groenten- veiling Tuindersbond „Eendracht maakt Macht". Aangevoerd 9 zak peulen, 16 zak doperwten, 10 zak capucijnen, 1346 zak snijboonen, 44 zak boonenstek, 22 zak princesseboonen, 425 halve H.L. augurken. Prijzen als volgt: peulen f 1.10, doperwten f 0.85, capucijnen f 0.85, f 1.20 per 10 KG., snijboonen f 0.93 f 1.04, boonenstek f 0.60 a f 0.64 princesseboonen f 1.65 f 1,80 p. 12 KG., Augurken: Basterd le soort f 2,10 a f 0. 2e soort f 0.— Grof le soort f 1.50 k f 1.60, Bommen f 1.25 a f 1,35 per halve H.L. TER AAR, 21 Juli. Groentenveiling „Tuinders- bond", snijboonen per 12 kilo, 1060 zak f 0.93 cl 1.08, prinsenboonen per 12 kilo, 128 zak f 1.50 k 1.60. „Ter-Aarsche Augurkenveiling". aangevoerd: 198 halve HL. augurken fijn f 4.95 k 5.05 fijnbasterd f 2.75 a f3,05, basterd f2.10 a f2.30, grof f 1.35 k f 1.50, bommen f 1,15 a f 1.25, alles p. halve H.L: Augurkenbond „Bid en Werk". Aangevoerd. 136 halve H.L. augurken. Fijn f 5.05 a 5.10 per 4 H.L. Fijnbasterd f 2,70 a f 2.80 p. 4 H.L, Basterd f 2.15 a f 2.25 p. 4 H.L. Grof f125 a f 1.55 p. 4 H.L. Bommen f 1.05 a f 1,20 p. >2 H.L. GOUDA, 21 Juli. Kaas. Aangevoerd 93 partijenhandel zeer vlug1 e qual. f 30.— a 32.50 2e qual. f 27.— k 29.—, Boter. Aangevoerd 640 kg. Handel vlug. Goeboter f 1.40 a 1.50; weiboier f 1.20 a 1.30. Veemarkt. Melkvee redelijken aanvoer. Handel en prijzen zeer wel. Vette varkens redelijken aanvoer. Handel vrijgoed, 25 k 28 c. p. 4 kilo. Marktberichten. LEIDEN,, 22 Juli. Veemarkt. Ter markt warén aangevoerd: 0 Veulens f 000 a000 0 Paarden f 000 a f 000 65 Stieren f 134 a f 320, 134 Kalf- en Melkkoeien f172 a f303 82 Vare koeien f 135 a f 247193 Vette Ossen en Koeien Beurs van Amsterdam. 22 Juli 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3/0 Cert. dito 2 4 dito Hongarije. Goudl. 47Q. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal 44 übl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 447Obl. 1909Ned.Rec. 4J/27o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 470 Obl. 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Gee. B. Schuld Venezuela 3 70Dipl. Sch. 1905 3 7o Amsterdam 1900-01 4 7o Leiden 1896. Aand. N. West. (SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g.A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormaan (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontrc 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Lobars Gee. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v.Petr. Er. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake <&Uhio Cert. v.aand. Denv. 6c Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 470 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLien Obl.44% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 7> le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario 6c Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw, Cert.v.gew.aand.Union Pac.Rlr. 4 7o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 L Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 5 k 54 Vorige er Koers. heden mi 894 894 89 4 a 74 744 94>2 97 ft 94,4 yo4 67 67 944 954 94% 874 874 884 81% 10U4 103h6 43; 44 57.4 574 1014 1014 87 1664 614 604 504a 504 664 664 69 69'4 a 116 1164 130 1564 156 135 1744 1349/ 174% 198 820 321 106 107 445 423 503 516 244 238 1974 54 54a 164 164 615 944 944 4394 440 874 854 430 5 11% 114 384 384 75 «24 83 92 1714 170 994 984 744 304 30% 244 244 70 69 284e 28 1014 32 314 9747 974 43.4 42.9/ 314 n34o 304a 223/ 234 1624e 1604 101 174 17% 1084 1084 1.774 774 954 1194 156 1734 704 524 f44.50 44.50 f65.- K

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3