hoopen stonden te rook en in den neer plassende regen. Naar we vernemen, zijn de getroffen dieren verzekerd. VOORSCHOTEN. De besmettelijke ziekte waaraan hier vóór 'n paar weken een pensionaire van Huize Bijdorp leed, blijkt achteraf niet van zoo ernstigen aard geweest te zijn als eerst werd vermoed. Dank aan de vele vurige gebeden tot God, dank ook aan de radicale maat regelen genomen onder de persoonlijke leiding van den inspecteur van den ge neeskundige dienst, Dr. den Houter, te den Haag is de ziekte tot het eene ge bouw beperkt gebleven en daar nu de patient vertrokken is en alles goed is ge desinfecteerd kan het gevaar voor besmet ting als geheel geweken beschouwd worden. Zaterdag had alhier de stemming plaats voor een lid van den Gemeente raad. Aantal kiezers was 463. Uitgebracht werden 373 stemmen, waarvan 365 geldig waren. Hiervan verkreeg de heer Moll van Charante (Lib.) 188 stemmen en de heer Pompe van Meedervoort (A.R.) 177, Zoo dat eerstgenoemde gekozen is. Voor wie hier de sterkte der partijen kent, is het duidelijk, dat een groot getal katholieken op den liberaal gestemd heeft en dus ge handeld heeft tegen het besluit hunner organisatie, wat een betreurenswaardig feit is. Van de 90 thuisblijvers waren er 35 R.K., zoodat naar verhouding van alle ^trtijen ongeveer evenveel zijn thuis ge bleven. WARMOND. Vrijdag middag is die eer ste heipaal geslagen voor den bouw van een gasmeter op de gemeentelijke los plaats Aanvankelijk was men van plan aan deze gebeurtenis een officieel ka rakter te geven. Wethouders, gemeente secretaris en gem een te-opzichter hadden zich dus derwaarts begeven. Daar echter de burgemees Ier verhinderd was, had de plechtigheid een zeei kalm verloop. De palen zijn veertien meter lang en moeien twaalf meter diep geheid worden. ZOETERWOUDE. Het 4-jarig doch tertje van den caféhouder L. van Leeu wen op bet dorp alhier kwam Vrijdag namiddag 1.1. in de Zuidbuurt uit de 'Zusterschool, toen eenige schooljongens ■komende van een andere richting, dat meisje tegenhielden en opdrongen naar den kant der Zuidbuurtschevaart, alwaar het in terecht kwam en onmiddellijk in de diepte verdween. De schipper J. Rijns dorp, in de nabijheid zijnde, mocht het genoegen smaken na eenige moeite de kleine drenkeling met een haak op het droge te krijgen. Gedragen in de wo ning van G. Zandvliet, wist men de dren keling tot het bewustzijn te brengen,, van waar het naar de inmiddels gewaar schuwde en verschrikte ouders werd ge bracht. Een visscher die schildpad vangt met een zeeltenfuik, dat heeft men mis schien nog nooit gehoord, doch hier, onderdeze gemeente in een boezemsloot heeft de visscher T. v$in der Loo, wo nende op de Miening alhier zoo een dier in gemeld vischtuig gevangen. Het is ongeveer een pond zwaar en is spring levend. Hij heelt het nu in een vischbun in bewaring en het is te bezichtigen. Gemeenteraad van Bodegiaven. Zaterdag vergaderde de Gemeente- iraad. Vooizitter de Burgemeester H. Le Coultre. Afwezig de lieeren J. Koot en P. Brunt. De notulen der vorige vergadering .Worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen van Ged. Staten het goed gekeurd besluit van af- en overschrij ving dienst 1909. Van A. Both, een verzoek om onthef fing Hoofd, aanslag. Van Mej. T. de Groot, die twee gulden hooger is aangeslagen als verleden jaar eveneens ontheffing hiervan. Van van Solingen, voorheen brieven besteller, om ontheffing van inkomsten belasting, wegens pensioneering. Worden alle drie in handen der finan- cieele commissie gesteld. Nog is ingekomen een verzoek van C. Bierhorst, metselaar, om terug te komen op het besluit van Dag. Bestuur en hem Vergunning te verleenen tot het bouwen v$in drie woonhuizen, daar hij zijn plan pen gewijzigd heeft. Daar echter bij het Dagclijksch Bestuur nog niets aangaande ■die wijziging bekend is, wordt dit ver zoek verdaagd tot een volgende vergade ring. De Voorzitter deelt mede, dat op de aanvraag voor de betrekking van ge meente-opzichter, zich vier sollicitanten hebben opg geven n.l. de heeren C. van Ingen, D. Scheer, W. Jongen eel en R. Biesheuvel. Het Dagelijksch JBestuur beveelt de hceren R. Biesheuvel, en W. Jongeneel aan. De heer B a t e I a a r vraagt of de sol licitanten bekend zijn met salaris en werkkring. Waarop de Voorzitter antwoordde dat drie lieeren om inlichtin gen gevraagd hebben en hij veronder steld dat de vierde hiermede bekend is. Bij stemming wordt de heer W. Jon geneel met 8 van de 9 stemmen geozen. Nog ingekomen is een. schrijven van iZegveld naar aanleiding der brandspuit in de Meije. Met verzoek een regeling te treffen om bij eventueel en brand elkan der hulp te verleenen. Hiertegen be- i(aat bij het E>agelijk,sch Bestjqqr ge.egL bezwaar en wordt het zonder stemming goedgevonden. Ingekomen van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken de goedgekeurde voordracht voor een leeraar jn het vak- teekenen en een assistent in schilderen (houten en marmeren). De heeren D. Scheer en W. D. van Wijngaarden wor den met algemeene stemmen benoemd. Nog is ingekomen van Ged. Staten het gewijzigd concept betreffende de Brandschouwerij van Nieuwerbrug. Het Dagelijksch bestuur kan zich hiermede wel vereenigen en ook bij den Raad blijkt hiertegen geen bezwaar te bestaan. Hierna sluit de Voorzitter, na de gebruikelijke londvraag, de vergadering. LISSE. Gisterenmiddag hield onze bondsafdeeling een goedbezochte verga dering en besprak in 't kort nog van de plaats gehad hebbende stakingen te Beek en Donk en te Eindhoven. Pok de loon- actie der Bloemistwerklieden werd even gememoreerd en de houding van de pa ri oans in deze afgekeurd. Ook de belanghebbenden zelf hadden niet krachtig genoeg meegewerkt, zoo dat deze actie wederom weinig heeft uit gewerkt. Hulde bracht spr. aan de pa troons, die wél rekening hadden gehou den tnet het verzoek der organisaties. Volgens rapport der verificateurs klopt de rekening van den penningmeester. Van het Federatiebestuur was een schrij- ven ingekomen inzake de wettelijke tien- urigen arbeidsdag. De voorzitter deelde mee dat de meeningen van het bestuur nogal uiteen liepen. Hij zelf achte het voor ons bedrijf minder gewenscht. De heer Kortekaas was van een andere meening Volgens dezen kon het wel. Ook zeide hij, heeft een paar jaar geleden het Bloemist- en Tuinliedensecretariaat zich voor een 10-urigen dag uitgespro ken. Bij noemde een firma, vyaar 11 uur wordt gewerkt en waar het eerst de bol len binnen zijn. De heer Schrama zeide dat het enkel een klein geldelijk padeel voor de patroons zou tengevolge hebben. De heer Warmerdam bekeek de zaak van practisch standpunt en toonde het on doenlijke van een wettelijke 10-urigen werkdag voor het Bloembollenbedrijf aan. De geestelijk adviseur het woord ver krijgend, zegt dat 'tis een moeilijk punt. Hij ontraadde het voorstel van J. Kor tekaas, n.l. stemming over dit punt. De kopstukken in de Tweede Kamer zijn na een tiendaagsche discussie niet tot een gewenschte oplossing kunnen komen. Hij stelde voor dat Lisse deze actie wel zou steunen, mits er zorg zou worden gedra gen voor de noodige uitzonderingen, vooral voor die bedrijven als landbouw Bloembollenteelt. De vergadering kon zich hiermede vereenigen. Tot 3e Com missaris werd in de vacature van Zeist gekozen de heer A. Bon. Door den heer P. van Bezu werd een zakelijk verslag uitgebracht van de laatst gehouden Centrale Raadsvergadering. Door den Eerw. Adviseur werd een bespreking gehouden over het houden van Retraiten. Spr. zette uiteen wat eigen lijk volksretraiten zijn en hoe het er in zoo'n huis zal toegaan. Aangetoond werd welke schoon e vruchten voor den Katholieken zaak de Retraitenhuizen in België sinds haar 25- jarig bestaan hebben ten gevolge gehad. In een volgende vergadering zou spr. in den breede op deze zaalc terug komen. Door het late uur werd de rondvraag uitgesteld en de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. Kerknieuws. Half September zullen van uit het Mis siehuis te Tilburg dertien missionarissen van het H. Hart vertrekken naar de Apostolische Prefectuur van Nederl. Nieuw-Guinea en naar de Missie der Philippijnen (Surigao) n.l. de Eerw. PatersJ. Olaerts uit GenckC. van Berkel uit Aarle-RixtelW. Panis uit TilburgF. v. d. Pol uit Baarle Nassau J. van Beurden uit RotterdamA'ph. Brekelmans uit Hilvarendijk Th. Kusters uit VenraaiP. Vertenten uit Hamme de Eerw. Broeders C. Keet uit Schagen J. Jansjens uit Tilburg; L. v. Otterdijk uit ZomerenP. van der List uit Delft H. van Santvoort uit Tilburg. Faillissementen. Uitgesproken: M. J. Nakke, winkelier te Lienden. Curator mr. J. Versteegh. J. Valk, koopman en winkelier, handelende onder de firma E. Korver Co., te Amsterdam. Curator mr. A. Zeldenrust. G. J. Zuuring, kleermaker en koopman, te Amsterdam. Curator mr. Marie H. E. Pouw. A. Koomen, broodbakker, te Amsterdam. Curator alsvoren. A. J. Horn- kamp, naaister, te Amsterdam. Curator mr. E. van Tuinen. B. Cohen, te 's Gravenhage. Curator mr. Th. C. Gonsalves. Mej. A. Hart man, te 's Gravenhage. Curator mr. J. C. van der Burcht van Lichfenbergh. B. Hijmans, grossier, te 's Gravenhage. Curator mr. J. Nuhout van der Veen. D. H. Pieterse, koopman, te 's Gravenhage. Curator mr. J. P. de Maak. A. J. H. Hagedoorn, horlogemaker, Schevenin- gen. Curator mr. A. O. H. Tellegen. Mej. de Wed. L. J. Hakkenberg—Martin, Leiden. Curator mr. F. R. Crommelin. J. Spaargaren winkelier, te B o s k o o p. Curator I.J. Ruizeveld. H. A. V. Lourens, schilder en koffiehuishouder, te Rotterdam. Curator mr. H. N. Kluyver. P. G. Th. Jansen, smid, te Rotterdam. Curator mr. H. A. van Toen. J. Goudriaan, pakhuis knecht te Rotterdam. Curator mr. P. B. Bou- man. K. Postulart, handelaar in zuidvruchten, te Venlo. Curator mr. W. Wolters. A. van Spiegel, slager, te Utrecht. Curator mr. J. J. de Waal Malefijt. Opgeheven: W. A. S. Goedheer te Am sterdam. A. J. J. Gregorie, den Haag, S. van Leeuwen, den Haag, en S. C. Hentering, den Haag. j. Sandijk, fruitkwecker, te Nijmegen. J. Noach, rijwielhandelaar, te Zutfen. Vernietigd: J. van Amerongen, timmer man, te Leersum. Geëindigd: J. F. van Santen, boterhande- laar, te 's Gravenhage. J. Boogaards, winke lier en verlofhouder, te R ij n s b u r g. A. J. Vendrik, te Utrecht. G. van Straten, aan nemer, te Zwolle. H. Ligtvoet, timmerman en aannemer, te Leiden.W. van Dongelen, broodslijter, te Rotterdam. A. E. Kuhleman, handelsagent, te Leeuwarden. H. Mülhens, voorheen restaurateur te Utrecht. F. X. ter Haak, te 's-Gravenhage. H. J. Tutert, beurt schipper, te Raalte. Nml. venn. de stoom- blikdrukkerij en emballagefabriek, voorheen Dubois Co., gevestigd geweest te Haarlem. C. Heemskerk, bloemist, te Heemstede. £an Smit, aannemer, te Haarlem. AH. van Maarsseveen, te Utrecht. J. Bos, schoen maker, voorheen te Groningen. C. M. van Eymeren j. Czn., schoeiwinkelier te 's-Graven- hagc. Burgerlijke Stand. LEIDEN. G e b o r e n Paulus, z. v. P. Segaar en T. de Boer. Maria, d. v. J C. van der Pluym en J. van der Krogt. Susanna, d. v. K. Robbers en S. Driebergen. Johan, z. v, J. Groot Huize en M. H. Deenik, Willem 'ohan Frederik, z. v. A. J. W. van Pagée en J. W. Koster. Josephina Joanna Cornelia, d. v. G. H. Kleinhans en H. E. Kriek. Willemjoseph, z. v. W. Starrenburg en W. van Duivenboden.— Sussana, d. v. H. Vogelenzang en A. van Hooi donk. Antonius Johannes, z. v. J. J, van der Heyden en J. Hensing. Albert Theodorus, z, v. T. M. W. Bergers en H. G. Cornelissen. Ondertrouwd: N. A. Taverne, jm. 23 j. en C. W. A. M. Ruijgrok, jd. 19 j. P. J. van den Heuvel, jm. 27 j. en G. M. van Noort, jd. 25 j. J. de Wolf, jm. 24 j. en L. Crama, jd. 21 j. J. Neuteboom, jm. 22 j. en M. van Leeuwen, jd. 25 j. H. F. Simonis, jm. 22 j. en Th. Diemei, jd. 20 j. H, G. Runhaar, jm. 21 j. en j, Platteel, jd. 21 j. J. Th. v. Benten, im. 36 j. en W. Kelderman, jd. 28 j. J. T. Dorrenboom, jm. 21 j. en C. H. Schussler, jd. 22 j. N. Wolters, jm. 31 j. en C. J. Nieboer, jd. 37 j. Overleden: C. Massaar geb. Cornelissen, w., 70 j. H. C. M, Weebers geb. Roes, v. 39 j. A. H. Haaks, m„ 50 j. J. Holtrop geb. Voortman, w., 59 j. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Juli 1910, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.4 Horta. Laagste barometerstand 757.2 Portlandbil. Verwachting tot den avond van 19 Juli 1910» zwakke tot matige veranderlijke wind, meest betrokken lucht, waarschijnlijk regen met kans op onweer, koeler. Vijfde Sociale Week. Opdtze Sociale week, die van 1421 Augustus te Amsterdam zal gehouden worden, wordif de openingsrede gehou den door pater F. Hendrichs S. J., die spreekt over de Kerk en Socia'.e quaestie Maandag spreken de heeren A. H. J. Engels over volksontwikkeling, recto-r A. J. Clarijs over de opvoeding van die jeugd (lager onderwijs en patronaten) pa ter B. de Greeve over de plicht der meer- gegoeden en meerontwikkelden tot so cialen arbeid. Dinsdag Mr. P. J. M. Aalberse over wezen, doel en taak der vakorganisatie, dr. M. P. B. Jansen over vakorganisatie, werkstaking en uitsluiting, prof. J. D. J. Aengenent over collectief arbeidscon - tract en Scheidsgerecht. Woensdag: de heer L. N. H. Dec kers over vereeniging voor de landbou wers; de heer J. J. A. Verbeek over Ver- eenigingen voor den handeldrijvenden en industrieeten middenstand, pater R. Lig- tenberg over sociale arbeid door en voor vrouwen. Donderdag: Dr. Cl. Meuleman over beroeps- en bedrijfsziekten en ziekenkas sen ,dr. A. K. M. Noyons over tubercu'.o- se-best rijding. V r ij d a gdie heer J. M. A. Zoetmulder over woningbouwverenigingen, mr. Rey- mcr over Arbeidershanen, de eerw. heer H W.. J. Hoosemans over Kunst voor het -volk. Zaterdag: Mr. A. baron van Wijn bergen, over Wederopr.effing van gewe zen gevangenen, mr. A. Tepe over Pro ductie- en Consumptie-coöperatie, pater Ermann, S. J., over Drankbestrijding en Sociale Actie. Z o n d a gdie heer G. Bruna overHoe moet de K. S. A. practisch werken? en de eerw. heer H. A. P. C. v. d. Waarden, over De grondgedachte der K. S. A. De s'.uitingnede wordt gehouden door Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck. Zooals men ziet is het programma dezer Sociale Week rijk aan afwisseling en zul len er zeer actuee'.e en uiterst belangrijke onderwerpen besproken worden voor ar beiders, landbouwers en middenstanders. Voor ieder die belang stelt in de sociale beweging onzer dagen is op dezen socia len cursus veel te loeren. De vier eerste Sociale Weken zijn een groot succes geweest. Zij zijn door onze tegenstanders zelfs hoogelijk geioemd. We vertrouwen dan ook, dat deze 5e Sociale Week in niet mindere mate dan zijn vooigangcrs zal slagen. Wie maar eenigszins tijd heeft ga tus- schen 14 en 21 Augustus naar Amsterdam minstens een paar lessen bijwonen. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. De kantonrechter veroordeelde: Arie v. V., 51 j;, te Leiden, wegens strooperij, tot f2 of 2 d.; Adriana Catharina van D., 51 j., te Leiden, idem, tot f2 of 2d.; Hei manus Jacob P., 18 j., te Zoeterwou- de, wegens een paard onbeheerd laten staan, tot fl of 1 d.Jacob S., 29 j., te Oegstgeest, wegens visschen zonder ver gunning, tot f 2 of 3 d.Wülem K., 53 j., te; Lejdeiq .wegens vissqbgn jn ge^lote,n. vischtijd, tot f3 of 2 d.Petrus Theodorus de W., 21 j., te Sassenheim, wegens het niet tijdig aangeven, wanneer men ver huisd is, iot f2 of 1 d.Isaac W., 54 j., te Leiden, wegens overtreding der ar beidswet tot f2 of 2 di.; Johanna Chris tina de H., 46 j., te Leiden, idem, tot f2 of 1 d.Wilhelm Ai noldus W., 42 j., te Zoeteiwoude, idem tot vijfmaal f3 of vijf maal 3 d.Hendrik S., 35 j., te Leiden, wegens reizen zonder plaatsbewijs, tot fl of ld.; August v. d. K., 22 j., te Rijswijk, idem tot f2 of 2 d.Reiuier Lo- dewijk L. de B., 70 j., ie Leiden, wegeis overtreding der hinderwet tot f 10 of 2 d.Wout Jan H., 61 j., te Leiden, we gens leerplichtwet-overtr., tot f 0.50 o: 1 d.; D.hk Jan van R., 23 j., te Noordwijk wegens rijden met een rijwiel zonder bel tot f2 of 2d.; Gcrardus Adrianus v. d. H., 59 j., te Oegstgeest, wegens rijden met een handkar zonder licht tot fl of 1 d.; Gerardus H., 27 j., te Rotterdam, we gens he: rijden van een weg, die gesloten is verklaard, tot f4 of 2d.; Otto Karei Christiaan P., 21 j., te 's-Gravenhage, wegens bet een autosignaal geven met een tot f2 of 1 d.Albert B., 48 jaar, te's- Gravenhage, wegens rijden zonder licht tot f2 of 2d.; Leo Marie K., 19 j., te Leiden, wegens het niet stoppen met een motorrijwiel op bevel der politie, tot f5 of 2d.; Johannes Piet v. d. L., 19 j., te Leiden, wegens bet gebruiken van een hondenkar zonder als houder te zijn aan geschreven, tot f 2 of 2 d.Christiaan van A., 36 j., en Herman van S., 30 j., te Leiden, wegens het te samen op een hon denkar zitten tot f 3 of 2 d'. ieder. Nico'.aas van S., 58 j., te Voorhout, wegens het niet niet hebben van een naam op de honden kar, tot tweemaal f2 of tweemaal 1 d.; Arie C., 24 j., te Leiderdorp, wegens het niet stapvoets naast de kar gaan tut f 1 of 1 d.Jacobus K., 26 j., te Leiden, we gens het zitten op een hondenkar tot fl of 2d.; Corneliis Johannis E., 24 j., te Leiden, wegens het te Zoeterwoude berij den van een voetpad, tot f 1 of 1 d.Hen drik van I., 27 j., te Rijnsburg, wegens het te RijnsDurg niet verlicht hebben van een voorwerp op den openb. weg, tot f3 of 2d.; Petrus H., 46 j., te Noordwij- kerhout, wegens het te Voorhout een ge vaarlijke hond niet voorzien hebben van een muilkorf tot f3 of 2 d.Johan K., 41 j., te Ter Aar, wegens het te Leiden be rijden van de Maarsmanssteeg met een fiets, tot f0.50 of 1 d.; Abraham de la R., 29 j., te Leiden, wegens hei doen reinigen van een werklokaal no 7 uur 's avonds door een meisje beneden 23 jaar tot f2 of 2 d.Hendrik W., 58 j., te Zoeterwou de, wegens het berijden van een voetpad, tot f 1 of 1 d. Wxegens loopen op hooiland, Johannes R. Wzn. 19 j. te Valkenburg tot f2 of 2 d., Herman B. 32 j. en M. D. 32 j. beiden te Leidien tot f 2 of f 1 d. ieder Hendrik de H. Azn. 1 8j. te Noordwijk tot f2 of 2 d., wegens loopen op weiland Maarten van der P. Wzn. 23 j. te Kat wijk aan zee tot f2. of 2 d. W.Mg V. 57 j. en J. P. Z. 47 beiden teMonstertot f2 of 2 d.; Wegens visschen zonder acte (en zon der vergunning Johannes S. £1 j. te Lei den; Nicolaas den H. 28 j. feie Leiden, Cornelis v. d. K. 35 j. te Leiden tot twee maal f2 of tweemaal 2 d. ieder; H. M.P. 1 8j. en P. W. R. 18 j. beide teLeiden, Johannes S. 21 j. te Leiden tot tweemaal of tweemaal 1 d. ieder; Wegens rijden met een rijwiel zonder licht Isaac. Frank S. 19 j. te Noordwijk Willem H. 35 j. te Noordwijk Gerrit van E. Nzn. 22 j. te Rijnsburg, Hendrikus M. M. G. 25 j. te Rijnsburg, Maarten de K. 39 j. te Oegstgeest; Jacob Pieter van der S. 26 j. te Leiderdorp. Antonius de W. 24 j. te Voorhout, Dina Hendrika T. 26 j. te SassenheimWillem B. 25 j. te Sassenheim, Johannes Theodorus Ig natius S. 35 j. te Voorschoten; Jacoba Petronella L. 28 j. te Sassenheim; Wilhem Arnoldus Everardus M. 21 j. te Sassen heim;- Nicolaas v. d. V. 19 j. te Noord- wijkerhout tot f2 of 2 d. ieder; wegens te snel varen. Gerret R. 35 j. te Alkemade tot f3 of 2 d. Marinus Cor nelis van K. 21 j. te Zoeterwoude tot f3 of 2 d. Cornelis K 27 j. teUtrechttcxt f3 of 2 d. Hendrik B 29 j. te 's Graven hage tot f3 of 2 d. Op de rol sionden 86 zaken voor open bare behandeling en 11 kinderzaken. H. d. L., 35 jaar, slager te Leiden, had op een „Volharding"-boot ongestem peld vleesch vervoerd. Beklaagde bekende het vervoer doch niet den invoer in Leidien, daar de in be slagname op de boot plaats had. Wegens herhaalde overtredingen eisch- te de ambtenaar f20 of 8 dagen. Beklaagde was ook in verzet gekomen tegen een vroeger vonnis, bewerende wegens zware buikpijn niet naar het abat toir te hebben kunnen gaan en er dus, onschuldig te zijn ingeloopen. De ambtenaar stelde weinig vertrou wen in bekl.'s beweringen en vroeg be vestiging. M. J. Z., 17 jaar, boerenkn. te Ouds hoorn, had op verboden land geloopen. Beklaagde bekende: „hij wilde kijken of er goed vischwater was.". De ambtenaar vroeg fl boete of 1 week tuchtschool. Vervolgens werd de zaak behandeld van Mej. S., ver'.ofhoudster aan den Haar lemmerweg te Leiden, in wier lokaliteit een flesch roode port was aangetrofefn. Kantonrechter: Is u Mej. J. S.? Bekl.Jawel meneer. Kantonr. Oud 62 jaar?. Bejil.; Weet jk nj,et meneer. Kantonr.Nooit uw geboortebewijs na gekeken Bekl.: Jawel meneer, maar ik zeg het niet zoo beslist. Als 't wat scheelt, krijg ik daar ook maar weer last mee. Of beklaagde de in beslag genomen flesch herkende, en wist dat ze alcohol bevatte „Jawel meheer"., maar ze wist niet dat de Port niet alcoholvrij was en de leverancier had op haar wantrouwende vraag geantwoord dat ze het gerust kon vcrkoopeii, op zijn verantwoording, en nou was ze al een paar malen bijhem ge weest, en hij had beloofd vandaag hier te zullen komen. Is hij dan hier? Beklaagde zoekt onder het publiek doch vindt haar man niet Dat vind ik niets aardig meheer, af- spia:is afspraak. Nou en toen was de meheer van de politie gekomen (verheugd! met een vinger naar de getuigenbanken. Kijk, daar is-ie) en die had 'r bekeurd. Verbalisant Kok had uit de gesloten flesch niet kunnen proeven (ter constatee ring) weshalve hij het corpus delicti hadl in beslag genomen. Dan zouden de edelachtbaren bet on derzoeken. De ontkurkte flesch ging van neus tot neus waarop het eenparig oordeel klonk 't Ruikt zoet. Toen werd een weinig van het vocht in een grocglas gegoten waarin weder de critische neus verdween. Oordte!niet alcoholvrij; langniet. De ambtenaar achtte de overtreding be wezen en eischte f5 of 2 dagen. 'n Dure geschiedenis hè, vroeg de Kan tonrechter. U zal nog wel wat afkommen, meende beklaagde. B. J. D., oud 34 jaar, reeder te Kat wijk a. Z. had in zijn nettenboeterij niet wezig een arbeidslijst hetgeen beklaag de bekende, doch te zijner verontschuldi ging aanvoerde, dat hij geen tijd hadl gehad, voor de lijst te zorgen. De ambtenaar eischte 15 maal f2 of 15 maal 1 dag. H. J. v. B., oud 23 jaar, sturist te Den Haag, was beschuldigd van te snel lijden in 'n bocht van de Gooiweg onder Noordwijk en zoodoende een lam te heb ben overreden. Beklaagde beweerde langzaam gereden te hebben, de schapen gingen van liever lede op zij behalve een lammetje dat voor het motorrijtuig b'.eef loopen, en door den plotseling te voorschijn springenden hond onder het motorrijtuig werd gedron gen. Als getuige werd gehoord de schaap herder van wien een lam overreden was hetgeen beklaagde niet wilde betalen. Beklaagde reed veel te hard. H. J. boomkweeker eveneens als ge tuige gehoord, verklaarde dat het lam den weg overstak en door den te hard rijden de auto overreden werd. L. B. eveneens boomkweeker legde een gelijkluidende verklaring af. Tegen beklaagde werd geëischt f10 of 4 dagen. Vrouw v. d. L., echtg. v. d. W., te Lei den, stond beklaagd van het werpen van gioentenafval in een gracht. Tegen bekl.,; die bekende, eischte de ambtenaar f 1 of 1 dag. G. v. d. B., J. K., Th. H. en W. v| d. R., zeer lastige personen, als ze een borrel op hebben, volgens verbalisant, hoorden wegens nachtrumoer te Noord wijk f 5 of 3 d. tegen zich eischen. Hierna werd vervolgd de zaak van L. V., motorschipper te Leiden, wegens tes snel varen, die die vorige week was, uitgesteld. Verbalisanten die met gelijk gezette horloges de snelheid hadden ge meten, oordeelden deze te groot. Bekl. beweerde te kunnen bewijzen door ambtenaren van de waterstaat, dat hij niet sneller dan 150 M. kon varen,» waarom de zaak acht dagen werd uitge steld. B .S., te Oudshoorn, gezagv. van een motorvaartuig, die ook beschuldigd stond wegens te snel varen, verklaar de op dat tijdstip niet te Rebben geva ren hetgeen later bleek een fout in dfl dagvaarding te zijn. De ambtenaar vroeg vrijspraak. H. G. v. L., 25 j., slager te.Leiden,» stond terecht wegens visschen met scha kels onder Zoeterwoude, 'en het daarbij als keernet gebruiken van een der scha kels. Bekl. ontkende het ten laste ge legde. De zaak werd 8 dagen aangehou den. M. Z., (zie tweede zaak) had zich nii weer te verantwoorden over gepleegd! burengerucht, pnder Oegstgeest. Bekl. die zeer onverschillig was, kreeg eeni flinke schobbeering van den kantonrech ter, die hem tevens een goede boete! beloofde. De ambtenaar eischte f 3 of 14 dagea tuchtschool. 't Is niet veel, zei beklaagde. Ja, maar ik kan er nog een schopje opdoen, antwoordde de kantonrechter. J. H. S., 25 jaar, particulier te Zoe terwoude, had niet gezorgd voor goed leesbare nummers op twee hem in eigen dom toebehoorende woningen. Eisch f 2 of 2 dagen. A. J. v. d. O., 18 jaar, blikslager te Leiden, had een rijwiel bereden en daar op zijn zusje mede vervoerd, waarvoor de ambtenaar f 2 of 2 d. eischte. Onteigening Holt. Electr. Spoof De Hooge Raad heeft gisteren de oifr langs vciuiejde drie cassatieberoepen

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2