Gemengd Nieuws. dale betooginjg, die door ,d*e „Ned. Ver- ceniging tot afschaffing van alcoholhou dende df-anLen" hier zou plaats hebben den 3en Juli, gaf den laatsten stoot, zoo dat het Kruisverband in samenwierking met de Mariaver. zich voorstelt, qp Zon dag 21 Juli a.s. aan hun plan gevolg te geven1. Alle afdeelingen van de Diocesanen Mariabond en van Ben Diocesanen Bond van R. K. Drankbestrijders-veneenigin- gen worden uitgenoodigd' tot deelname. Reeds hebben sprekers van naam zich be reid verklaard, het woord te voeren'. Over eenige dr^jen zullen nog nadere bijzonderheden worden bekend gemaakt. Onderwijs. Inspectie M. O. De minister van Binnenlandsche iZa- leen heeft ,met ingang van 1 Sept., be- last. den inspecteur van het M. O. dr. J. Campert met het toezicht: a. op de H. B. S. en de middelb. scholen voor meis jes, met uitzondering van de aan die inrichtingen verbonden handelsklas sen of handelsscholen, zoomede öp de scholen voor doofstommen en blinden in Zuidholland, Noordholland, Fries land, Groningen en Drenthe, en b. op de zeevaart-, visscherij- en schippersscho- den inspecteur van het M. O., K. ten Bruggencate, met het toezicht op de Jd. B. S. en "de middelbare scholen voor meisjes, met uitzondering van de aan die inrichtingen verbonden handelsklas sen of handelsscholen, zoomede op de scholen voor doofstommen en blinden in 'Noordbrabant, Gelderland, Zeeland, Utrecht, Overijsel en Limburg. den inspecteur van het M. O. dr. P. Fockens met het toezichta. op de han- dcrlsklassen of handelsscholen, verbon den aan de hoogere burgerscholen en de middelbare scholen voor meisjes; b. op de handelscurssen, verbonden aan de burgeravondscholenc. op de verdere inrichtingen voor handelsonderwijsen d. op de huishoud- en industriescholen voor meisjes. ESPERANTO. 11. A. Goeden' "dag ,vriend. Ik heb u al sinds lang niet meer gezien. B. Goeden dag. Het verheugt mij zeer U weer eens te ontmoeten. Maar wat beteekent die g roene ster in uw knoops gat? A. Dat is het kenteeken der Esperan tisten. B. Der Esperantisten Zijt gij waar de vriend, een aanhanger van die onzin nige zaak, die men wereldtaal noemt? A Ja, e.n verbaast gij u daarover? B. Natuurlijk. Want ik houd u voor een verstandig en ontwikkeld man. A. Meent gij dan, dat alleen gekken be lang kunnen stellen in een wereldtaal? B. Nu, dat zeg ik niet. Maar ik geloof dat het een prachtige hersenschim is. A. Waarom een hersenschim B. Wel hierom: welk beschaafd mensch zal er ooit toe komen zijne moe dertaal te verloochenen en in plaats daar yan een kunstmatige taal te gebruiken? A. Geen. B. Ziet gij wel, dat bekent gij zelf: mijn eerste bewijs vernietigt uw heele stelling. A. Volstrekt niet, mijn waarde. Maar laat mij uitspreken. Geen volk behoeft zijn taal te verloochenen, want het Es peranto is slechts een hulptaal, uitslui tend te gebruiken in het verkeer met Vreemdelingen, die de landstaal niet ken- pen. B. (spottend) De Esperantisten zijn >vel aardig, dat zij de landstalen ver oorloven te blijven bestaan. Doch mij blijkt het beter, dat alle volken de Buit- sche taal moesten leeren, welke reeds idoor millioenen menschen wordt ge sproken. A. Ja, de Duitschers kunnen dat wen- schen maar de "Engelschen, Fransdien, Spanjaarden, Russen, enz. meenen, dat hun taal hetzelfde recht heeft. Wie zal beslissen? Wie zal uitkiezen? B. Inderdaad, het zou niet zoo heel gemakkelijk zijn om allen tevreden te stellen. A. Behalve dat, kent gij wel veel Vreemdelingen, die zuiver en met ge mak de Duitsche taal spreken Het iDuitsch is moeilijk voor vreemdelingen. B. Maar zeg, is Esperanto dan zoo- Veel gemakkelijker. A. De geheele spraakkunst bestaat uit Zestien korte regels, alle zonder uitzon deringen, en ieder algemeen ontwik keld mensch begrijpt, zonder vooraf gaand onderricht, bijna alle woorden. B. Dat komt mij wel wat vreemd voor. IMaar de g>rootste moeilijkheid is toch in de uitspraak gelegen. Elk volk zal de taal anders uitspreken. A. Voor nagenoeg alle volken is het Esperanto gemakkelijker uit te spreken jdan elke andere taal. B. Hoe is dat mgoelijk? A. Heel eenvoudig: het Esperanto ge bruikt geen klanken, welke voor een of ander volk moeilijk uit te spreken zijn, gelijk bij voorbeeld de Puitsche a, en de Fransche an, on en un, de Engel- sche th, enz. Bovendien de klemtoon valt onveranderlijk op den vóórlaatsten let tergreep. B. Ik geef toe, dat dit zeer geschikte regels zijn, want door die. t\yee regels worden de .twee grootste moeilijkheden vermeden, welke de juiste uitspraak van vreemde talen aanbiedt. .Maar toch blijft er nog verschil in de wijze van uitspraak van een Engelschman, een FranscJiman of een Duitscher. A. Ja, er blijven kleine verschillen, maar zij verhinderen geenszins de be grijpelijkheid. Ik zou stellig gemakke lijker een Franschman of Engelschman verstaan, als zij Esperanto spreken, dan wanneer zij Duitsch zouden spreken, zelfs na een lang verblijf in Duitsch- land. B. Eerlijk gezegd, ik vind, dat dit al les werkelijk belangwekkend is, en mis schien zou ik mij, als ik rijk was, uit nieuwsgierigheid een Esperanto-lee- boek aanschaffen. A. Daarvoor behoeft ge volstrekt niet rijk te zijn. Als gij slechts een halven stuiver kunt missen, kunt gij al een boekje koiopen, dat die geheele spraak kunst bevat en een voldoende woor denlijst om ailes te begrijpen. B. Als ik ii niet kende, zou ik meenen dat gij mij wat wijs maaktet. Maar nu zal ik mij dat boekje aanschaffen. A. Als gij dat doet en het aandachtig doorleest, weet ik, dat gij Esperantist zult worden. B. Wie weet? Men heeft geen recht meer om aan de mogelijkheid van een of an'der te twijfelen, sinds de mensch als een vogel kan vliegen. A. Gij hebt gelijk. Goeden dag! Den eersten keer, dat ik u weer zal zien, zult ook gij de groene ster dragen. (Naar J. Borel, (uit „Germana Esperantisto".) Land- en Tuinbouw. Rijkspremiekenringen in Zuid- Holland. Gistermorgen werden de centrale Rijks-premiekeuringen te Rotterdam voortgezet. De indruk van de ingeschreven exem plaren was zeer bevredigend. Van de driejarige merriën kregen Roos, eigenaar K. Biesheuvel te Nieu- wehoorn Bet, eigenaar J. V. Walbeek te Oudenhoorn, Augusta, eigenaar J. A. van Dorsser te RozenburgAda, eige naar J. A. Dorsser te Rozenburg; Kol, eigenaar P. Oudijk te MoercapelleAli, eigenaar M. Hijkoop, J.Fzn. te Waddinx- veen en Jansje en Beth, eigenaar Wouder Noordzij Jbzn. een premie van f75. De afdeelir.g merriën met veulen had den volgenden uitslag. Een premie van f 100 werd toegekend aan Wilhelmina van A. W. de Jong te Meerkerk en Frederika van A. Kooij te Kedichemeen premie van f75 aan Adona van J. H. van den Torren Kzn. te Gouda en Jonkvrouw van P. F. Noor- dam te Wou brugge; een premie yan 30 gld. aan Paula de Ressoux van J. Warnaer te Melissant, Vola, van A. Kooy Jr. te Kedichem. Madam, van Wed'. A. de Bruin, te 's-Gravendeel, Emma, van J. Koert Czn. te Middelharnis, Ma dame van Gebr. Vis van Heemst te Som- melsdijk, Zarü van .A v. d. Breggen te Waddinxveen en Hans, van K. M, Dirkzwager te Barendrecht. Van de 4- en 5-jarige merriën kregen een premie van f75: Marie, eigenaar S. Herweijer Lzn. te Oud-BeierlandPau lina, eigenaar Wouter Noordzy Jbzn., Rotterdam (Charlois)Juno, eigenaar J. A. Slis Dzn., (e OoltgensplaatCato, eigenaar G. L. Warnaar, te Dirksland Young Lady, eigenaar J. H. van der Tor ren Kzn., te Gouda; Marie, eigenaar A. L. Dekkers Dzn. te Barendrecht, Xan tippe, eigen. J. H. v. d. Torren Kz., te Gouda; Corn, eigen. F. W. die Jongh die Leeuw te Dubbeldam, en Marie, eigen. A. Kooij Jr., te Kedichem. Na de pauze had de keuring plaats van ingespannen paarden. Er werd gere den onder het regiement van het Centraal Comité voor de concourses-hippiques in Nederland. Deze keuring leidde tot den volgen den uitslag: I Van de hengsten kreeg Modus, eige naar D. van der Spek, te Mo-ercapelle, een premie van f100; Edelman, eige naar C. Bakker te Oegstgeest, Nel son, eigenaars Gebr. Vis van Heemst e.a. te Sommelsdijk, ieder een premie van f 75, terwijl aan Kern, eigenaar J. Vervoorn te Meerkerk, Thor, eigenaars Dions Dekker e. a. te Barendrecht en Komeet, eigenaar G. L. Warnaer te Dirksland, een eervolle vermelding werd toegekend. Van de ingespannen merriën kreeg Draga, toebehoorende aan C. Bakker te Oegstgeest een premie van f 75 Ro- za, toebehoorende aan A. L. Dekker Dzn. te Barendrecht, Madame, toebehoorende aan Gebr. Vis van Heemst te Sommels dijk, een premie van f50; Jonkvrouw, toebehoorende .aan P. F. Noordam te Wou brugge, Kol, toebehoorende aan P. Oudijk te Moercapelle, Eva, toebehoo rende aan J. H. van der Tooren Kzn. te Gouda een premie van f25, terwijl aan Blize, eigenaar A. Kooy Jr. te Ke dichem, Margo, eigenaar J. Timmers te Poortugaal, Irene, eigenaar C. Bakker te Oegstgeest en Jans, eigenaar W. H. Westerveld te Abbenbroek, een eer volle vermelding werd toegekend1. Er was voor deze centrale keuringen veel belangstelling. Voor de keuringen in alle districten van Zuid-Holland was dit keer f 9440 vppr premies beschik baar gesteld. Tulpertprijzeril Uit Vogelenzang wordt gemeld: Nu de tulpen grootendeels zijn gepeld en het leverbaar goed is uitgezocht, is de handel in deze bollen tusschen kweekers en exporteurs hier begonnen. De prijzen blijken voor de meeste handielssoorten maar zeer matig te zijnvoor vele wordt 20 pCt. minder besteed dan verleden jaar. Daar de oogst allesbehalye gunstig is, kan dit jaar voor die meeste kweekers als slecht worden aangemerkt Engelsche bladen hebben het bericht, dat de bekende Engelsche rozenkweeker Alfred Smith in High Wycombe, er na drie of vier jaren van voortgezette proef neming in is geslaagd, een blauwe roos te kweeken, Hij heeft haar den naam ge geven van „Lady Coventry." Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. Onze geachte Lezers worden attent ge maakt op de, in ons Nummer van heden voorkomende advertentie der HOLLANDSCHE CREDIETBANK. die Turksche 400 frs. Spoorweg-Loten aanbiedt op maandeiijksche aflossing van f2.—, f3.— en f5.— Zooals uit de advertentie blijkt, trek ken deze Loten 6 maal 's jaars en zijn er zeer hooge Prijzen aan verbonden. De eerstvolgende Trekking, waarin de Hoofdprijs frs 400.000 bedraagt, heeft reeds op 1 Augustus a.s. plaats. Uit de Haagvaart, nabij de Hoornbrug te Rijswijk is gistermorgen te halfzeven opgehaald het lijlceener jon ge vrouw, naar schatting 20 jaar, ge kleed o. m. met lichte blouse, donkeren rok, gummi regenmantel en lage rijg schoenen. Het ondergoed is gemerkt C. H. Het lijk is naar de begraafplaats te Rijswijk overgebracht Eergisteravond heeft te Ierse- ke een treffend ongeluk plaats gehad. Twee broertjes van 6 en 4 jaar geraak ten spelende in de Schelde te water. Het jongste greep een touw, het ande re zonk in de diepte weg. Een voorbij ganger bracht hen beiden op het droge. Het jongste was spoedig buiten gevaar, doch het oudste kon, niettegenstaande langdurige pogingen van den geneesheer, niet meer gered worden. Oplichting. Een Amsterdammer kwam gisteren op het bureau St. Pieters- hal aangifte doen, dat hij op een wel merk waardige wijze was opgelicht. Een Duit scher, die hij kende, en die in verlegenheid zat, had hem geld ter leen gevraagd. Als ondeipand toonde hij een kennisgeving van een aangeteekenden brief met eetn aangegeven waarde van 400 Mark. De ander schoot hem daarop niim f100 op dit onderpand voor. Met de kennisgeving begaf hij zich naar het postkantoor, om daar tot de minder aangename ontdekking te komen, dat die aangeteekende brief met een aangegeven' waarde van 400 Mark slechts waardeloos papier bevatte. De Duitscher was natuurlijk nergens meer te vinden. Hij wordt thans door de politie gezocht Een ongewenschte zigeuner- bende. Een bende Bohemers, die uit 30 a 40 personen bestaat, welke in drie woonwagens verblijf houden, zijn uit ons land naar Kessenicht, in Belgisch-Lim burg afgezakt. Veertig Nederlandsche politiemannen hebben de bende naar Torn (de Nederlandsche grensgemeente) geleid en haar daar de grens overgezon den. Daar werden de Bohemers door de gendarmes van Kessenicht ontvangen en een eind verder op de grens neergezet. De bende bevindt zich nu half op Ne derlandse!!), half op Belgisch grndgebied en wordt bewaakt door 6 Belgische en 40 Nederlandsche politiemannen. Nauwelijks in Belg.ë gekomen, hebben' de nomaden te Kessenicht een kroeg overvallen, genaamd „Het Smokkelhuis- je". Daar de paardein1, die zij bij zich hadden, van honger vergingen, joegen zij ze de velden in om het gras af te grazen, terwijl de vrouwen en kinderen in den omtrek haver stalen. Elke woonwagen herbergt meer dan 10 personen. De kinderen slapen er on der, de volwassenen binnen. Zood'ra de vrouwen vVakker worden, steken ze een sigaret aan, wasschen zich en besmeren de haren met een plakkende olie. Dan worden de kinderen gewekt en volgen het voorbeeld der moeders. De mannen werken niet, maar handelen in paarden. In België hebben ze er al drie kunnen verkoop en. Zij vroegen vergunning om de hiarkt te Luik en te Tongeren te mogen be zoeken, maar dit werd hun voorloopig geweigerd. De Nederlandsche en "Belgische re geeringen voeren besprekingen om te weten wat zij met deze ongewenschte bezoekers ziillen' Boen. Men Jieeft hun namen, voornamen, ouderdom, geboor teplaats, beroep en middelen van bestaan van alle- leden der bende genoteerd en hun gevraagd naar welk land zij willen. G e m o e de 1 ijk. Aan' het ver slag van den Gemeenteraad te Makassar in het Soer. Handelbl. is het volgende ontleend Bij de behandeling Van 't verzoek van een Chinees om een stuk grond in de Passer straat te mogeft in gebrek jietnen, stelde de voorzitter voor een maandeiijk sche huur te vragen' van f 12. Er zullen op dat terrein kleine warongs geplaatst worden. Toen werd er óp een aller vreemdste wijze over gestemd, zooals wij dat nog nooit in een Gemeenteraad of ander openba r college hebben gehoord. Ieder der .eden noemde een som en 't totaal werd door 11, 't getal der aan wezige leden gedeeld1. Zoo werd besloten, dat Kong Hong Ting voor 5 jaren zijn lapje grond mag bebouwen tegen een maandeiijksche te gemoetkoming van f 24.50. Op dezelfde origineele wijze werd uitgemaakt, dat een andere Chinees in de Tempelstraat een stuk grond zal krij gen tegen f 7 den vierk. M. 't Kwam met een breuk uit, maar nu werd 't getal mooi afgerond. Op een der feestmalen gehou- den op 's Rijksveraarjdag te Kaapstad werd een geestige opmerking gemaakt door eene Amerik. vrouw. Nagaande al wat in de laatste 30 ajren in de Ameri- kaansche nijverheid was verbeterd door nieuwe uitvindingen had iemand opge merkt, dat het hem onverklaarbaar was waarom er in Amerika zooveel meer uit vinders waren, en waarom ze zooveel sneller fortuin maakten dan in Europa. „Dit schijnt mij zeer natuurlijk antwoordde deze vrouw, .een dame uit Springfield die zeker veel in Europa gereisd had. „Het komt omdat wij zulk een geheel andere houding aannemen, te genover uitvindingen, verbeteringen nieu wigheden als het Britsche volk bij voor beeld aanneemt „Vertel eens iets van een nog niet practisch toegepaste uitvinding van een verbetering, waarmede nog geen proef genomen is, aan een Engelschman. Hij luistert neus ophalend eh zegt op kou den toon „O dat's ft e e 1 e m a a 1 een nieuw denkbeeld!" En hij drukt laat dunkend op dat heelemaal. Doch de Amerikaan roept hoopvol en met veel belangstelling uit: „O, dat's heelemaal een nieuw denkbeeld en hij drukt op het woord nieuw, als wilde hij zeggen, dat de uitvinding hier waarschijnlijk een verbetering zal brengen in iets waaraan men te veel gewoon geraakte. Engelsche Stu d enten-„pret". Na de prijsuitdeeling, volgende op de roeiwedstrijden te Henley was er, zoo schrijft men aan de „N. R. C." „een zeer mooi vuurwerk op het groote weiland ^chter de tribunes, dat duizenden bezoekers gelokt had, vooral uit de omliggende plaatsen. Daarna gingen de Engelsche roeiers hun trainingstijd afdrinken. Vooral onder de Oxford en Cambridgestudenten ging het bar ruw toe, zoo ruw zelfs, dat onze roeiers, die werkelijk niet bang zijn uitgevallen, er gauw tusschen uit trokken. Leege flesschen en glazen vlogen door de lucht en de noodige stokken werden op elkanders hoofden stuk geslagen; daar was een studenten-kroegjool in Holland nog een huiselijk feestje bij". Het was dus meer een donderjool en bruiavond tevens Toeristen en roovers. Zon dag j.l. keerden twee Amerikanen, de gebroeders Boit, met hun echtgenooten terug naar Pelano, waar hunne villa's zijn gelegen. Op drie kilometer van de piaats moest hunne auto stoppen, daar er een groot rotsblok op den weg lag. Nauwelijks hadden zij gestopt, toen twee roovers, die zich achter een heg hadden verscholen, te voorschijn kwamen en den automobilisten beduidden, dat zij geld verlangden. Aan dit verlangen, waaraan de noodige kracht werd bijgezet door de bedreiging dat ze anders zouden worden neergeschoten, gaven de beide Ameri kanen toe. De roovers waren echter niet met hun buit tevreden en dwongen de dames met den chauffeur naar huis te rijden en daar meer geld te halen, ter wijl hare echtgenooten als gijzelaars ach terbleven. De dames keerden met een bedrag van 600 francs terug, zeggende dat dit het geheele bedrag uitmaakte, dat ze in huis hadden. De roovers lieten hunne gevangenen hierop vrij, onder belofte niets van het voorgevallene mede te deelen. Toen ze echter in veilige haven waren aangeland, gaven de beroofden onmiddellijk kennis van het gebeurde, waarop carabiniers werden uitgezonden om de roovers te zoeken." E en onbloedig du el. ,Te Arad had dezer dagen 'een eigenaardig duel plaats. .Twee heeren kregen in een bier huis twist. Den volgenden dag verscheen er in een plaatselijk blad een advertentie van den volgenden inhoud: „Mijnheer! Een fatsoenlijk man zendt iemand als u geen getuigen. Beschouw u dus door deze regelen geoorvijgd. Wees dankbaar, dat ik nog geen stok genomen heb om u af te ranselen." Dendag daarna stond de volgende ad vertentie van de tegenpartij in hetzelfde blad: ,,Mijn voortreffelijke tegenstandier Ik dank u dat ge mij, al is het dan ook schriftelijk slechts een paar oorvijgen gegeven hebt. Nu neem ik de vrijheid u bij dezen als antwoord op uw beleedigingen, 6 revolverkogels door jiw geachten kop te jagen. Beschouw u dus als een lijk. Met de hartelijkste groeten aan uw stof felijk overschot, heb ik de eer, etc." Onnoodig te zeggen dat de geoorvijgde e nhet lijk met naam en toenaam genoemd we rd en A Echtgenooten van den dood. Een hoogst tragisc.h bericht komt uit M.exjco, het verhaal va,n .een roerende plechtigheid die te Valladolid, in Yucutan/ heeft plaats gehad. Daar bevonden zich een aantal politieke gevangenen, en drie hunner waren door den krijgsraad wegens rebellie en moord ter dood veroordeeld. Toen ze na hun vonnis in de gevang genis waren teruggekeerd, vroegen twee hunner als laatste gunst te mogen huwen'/' alvorens ze gefusileerd werden. Het werd hun toegestaan en de huwelijksplechtig heid werd in de gevangenis voltrokken. De verloofden der beide mannen toch hadden er in toegestemd, ofschoon ze wisten, dat zij over enkele uren weduwen zouden zijn. In de grootste stilte, maar zonder dat één traan werd geschreid, hadi de plechtigheid plaats. .Twee uren later vielen de beide jonggehuwde mannen on der de kogels der wrekende gerechtig- Het slechte weer. In de New- York Herald tracht Camille Flammarion een verklaring voor het slechte weer te geven. Na komeet en zonnevlek vrij van schuld te hebben geplijt, zegt hij„In werkelijkheid is de oplossing eenvoudig. In de Vereenigde Staten, vooral in het Oosten, heeft men onder groote hitte-gol- ven te lijden gehad. De temperatuur steeg tot 122 graden in de schaduw. Het zelfde wordt uit Tunis bericht. Nu hebben wij in de laatste twee maanden zeer sterke westelijke winden te registreeren. De hitte-golf uit Amerika vormt groote damp- massa's, die door de winden in Atlanti- schen oceaan naar het oosten gebracht worden. Wanneer deze dampen bij de grenzen van het Europeesche vasteland, hetzij aan de Fransche, hetzij aan de Engelsche kust, gekomen zijn, stootén zij op een koele, nevelige atmosfeer. Elke zonneschijn bevordert de verdamping van de aarde, er ontstaan wolken die tot re gen worden. De westelijke winden ver haasten en versterken dit proces en laten over het Europeesche vasteland de ver zamelde regenmassa's neerkomen. Dat kan pas veranderen wanneer in Amerika de hitte verdwijnt of de richting van de wind omslaat. Dan zal ook de zon in onze breedte weder haar kracht terug krijgen. Het is opmerkelijk, dat koel, vochtig weer in Midden-Europa over het algemeen met een heete, droge temperatuur in Ame rika correspondeert. Nu heeft de aarde in onze breedtegraden reeds veel vochtig heid opgenomendeze moet eerst weer verdampen en dat kan slechts geschieden wanneer wij langen tijd, sterke, warme zon hebben. Wanneer dit niet geschiedt, zal vermoedelijk ook de herfst regen achtig zijn, zooals in 1651 werd waar genomen, na de groote overstroomingen van 1649. Alle teekenen pleiten er voor, dat de hitte-golf in Amerika niet zal standhouden. Ons blijft de hoop, dat de wind draait en dat dan de weerhanen hun ouden roep weer rechtvaardigen. Wanneer de weer haan eerst maar weer naar het Oosten wijst, wanneer oostelijke winden de uit Amerika stroomende vochtigheids-massa's tegemoet gaan, zal bij ons alles goed worden en de zon zal over den regen zegepralen. Agenda's. St JOZEFS-GEZELL.-VEREEN. Zondag, de zaal open van 12M—2^ en van 5—7 uur voor de leerlingen, van 8—10 verplichte bijeenkomst voor de gezellen, Maandag en Dinsdag, de zaal beschik baar voor de gezellen. Maandagavond te half 9 uur vergadering voor commissarissen gehuwde. Dinsdag, repetitie Symphonie; verg. afd. Tooneel. Zaterdag, zitting spaarkas. Sluiting van de bibliotheek tot 1 October; de leden worden verzocht hun boeken spoedig terug te bezorgen. ZITA-VEREENIGING. Zondag, geopend van af 12 uur; 12—1 uur bijeenkomst v. leden d. zangvereeniging (afd. A), 51/2—6^ afd. B. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der winkeljuffr. en dienstboden. Dinsdag, van 11—12 uur voormiddag worden inlichtingen verschaft voor betrekkingen. Woensdagavond van 8 tot 10 uur gezellige bijeenkomst voor dienstboden; van 8 tot half 10 cursus in mazen en verstellen. Donderdag-avond v. 8 tot 10 uur de zaal geopend voor dienstboden. Kinderspeeltuin, geopend dagelijks yan 11 uur v.m, tot 6 uur n.m. Op Zon- en feestdagen van 1—6 uur. NEDERL. R.K. VOLKSBOND. Afdeeling LEIDEN. Zondag, 45 Spaarkas. Maandag, ten 8J^ uur Vergadering van den Typographen; 910 uur Winterprovisie. Dinsdag, half 9 verg. Houtbewerkersgilde, 9 uur Zangrepetitie en Schermoefening. Donderdag, 9 uur, Vergadering Bestuur der Afdeeling. Schermoefening. V r ij d a g, half 9 buitengewone verplichte vergadering Werkenloozenverzekering; Repetitie Harmonie. Zaterdag van 910 spaarkas, Afdeeling LISSE. Zaterdag, savonds van 8 tot 9 uur, zit ting spaarkas; van 8 tot kwart voor 9 uur zit ting winterprovisie. Z 0 n d a g,'s avonds half 5, vergadering voor de Afdeeling. AgendaIngekomen stukken. In- staleeren. Verkiezing 3e commissaris. Verslag afgev. Centr. Raad. Bespreking Retraite door Geest. Adviseur. En, zoo de tijd het toelaat, rondvraag. Ingekomen candidaten zijn voor de 3de comm. A. Bon, J. v. d. Voort en J.J. Hoogen- straaten. Alle leden worden verzocht deze verg. bij te wonen en vooral zij, die nog niet geïnstalleerd zijn. Afdeeling VOORHOUT Zondag, 's avonds 7 uur, verp. verg. in 't Café„Boerhaave".HalfjaarlijkschverslagPenning- meester. Verslag spaarkas. Bij flinke opkomst; zai door den Geestelijken Adviseor eene lezing worden gehouden. De leden worden aan hnn recht herinnerd dat zij op alle vergaderingen een en ander mogen introduceeren.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6