De sprekende rots. 2.0 ATI Jij mijn dochter trouwen I Jij, een kerel zoo arm als een kerkmuis I Maakt dat je de deur uitkomt, en laat ik je onbeschaamde gezicht nooit meer zien, hoorl" En ondanks de spottende blikken van een paar zijner bezoekers wierp Berdigeaux den stoutmoedigen candidaat naar de hand zijner Annette met minachtend gebaar zijn servet naar het hoofd. Ieder ander dan de vader zijner helste zou er bij Reinier Belliard slecht afgekomen zijn, als hij hem zoó behandeld had. Maar in dit geval dacht Belliard alleen aan de toekomst, en in kort- afgebroken woorden sprak hij „Maar baas Berdigeaux, Annette en ik hebben elkaar toch lief. „Wat," riep de herbergier in de hoogste opgewondenheid uit. „Wou je mij dat óok nog voor de voeten gooien I Laat Annette dat mij eens komen vertellen, dan zal ze er van lusten, dat belool ik je 1 Zoo'n mooi meisje als zij, dat vijf-en twintig duizend gulden meebrengt, durf jij, een doodgewone kellner, daarom komen Ik zou nog liever 1' heen moest gaan, wilden er geen onge- hij Belliard voelde dat lukken gebeuren. „Ik zal gaan, baas Berdigeaux," sprak hij. „Ik ga heen, maar niet voorgoed. Ge zult van mij hooren, dat beloof ik u En hij verwijderde zich langzaam, nieuws gierig nagestaard door twee jonge dames die levendig belang sche nen te stellen in den blonden reus, die daar zoo smadelijk wegge jaagd werd. Baas Berdigeaux voelde wel zoowat dat zijn klanten hem in het ongelijk stelden, en ging knorrig naar zijn keuken terug. Eenige minuten later verried een heele reeks scheldwoorden, door hartstochtelijke snikken onderbroken, dat hij op zijn manier al bezig was de zaak met zijn dochter te bespreken. Maar al meende hij zijn vaderlijk gezag nu bevestigd te hebben, baas Berdigeaux was toch niet heelemaal gerust. Hij verweet zich al dat hij tegenover Belliard te barsch was opgetreden. Niet dat hij ook maar een oogenblik er aan dacht, den jongen man als schoonzoon te DE BEGRAFENIS VAN MGR. G. W. VAN HEUKELOM, in leven eerekamerheer van Z.H. den Paus, kanunnik van het aartsbisschoppelijk kapittel en pastoor te Jutfaas. De katholieke kunst en speciaal de kerkelijke kunst heeft aan den eerbiedwaardigen overledene ontzaglijk veel te danken. Mgr. van Heukelom was deken van net bekende St. Bernulphusgilde en ridder in de Orde van Oranje-Nassau. accepteeien, maar hij vroeg zich af waar hij, midden in het seizoen, iemand zou vinden ter vervanging van Belliard, die dan toch zoo eerlijk, trouw en werkzaam was als maar moeilijk een plaatsvervanger zou kunnen zijn. Belliard alleen was haast een heel personeel waard. En bovendien, wat moest er nu van de beroemde „echo bij de rots" terechtkomen Want de herberg de Gekroonde Os dankte voor een goed deel haar grooten naam door heel Bretagne aan de nabijheid der beroemde rots waaruit baas Berdigeaux heel den zomer door zulke kostelijke inkomsten trok. Van de „sprekende rots" had men niet alleen het prach tigste vergezicht over de zee, dat men zich denken kan, maar de echo klonk er ook wezenlijk eenig mooi, en de EEN ZELDZAAM JUBILÉ: dezer dagen herdacht Jan Meester, hier midden op het veld zijner werkzaamheid afgebeeld, zijn veertigjarig jubilé in dienst der firma P. Rood en Zoon, zaadtelers en -handelaren te Bovenkarspel. Dat zijn patroons zich tegenover den trouwen dienaar niet onbetuigd lieten, spreekt wel van zelf! EEN NIEUWE KERK IN HET BISDOM BREDA: Mgr. I van Mens, deken van Bergen op Zoom, legt den eersten steen der nieuwe kerk ie Hoogerheide (nabij Breda). De kerk wordt gebouwd door den bekenden architect J. van Gils. altijd even zuivere klank ervan deed aan de stem van een Napo- litaanschen tenor den ken. De hooge grijze muur, met altijdgroene planten bekleed, kaat ste het geluid zoo nauwkeurig en zoo krachtig terug dat heele karavanen reizi gers iederen zomerdag dit allerzeldzaamste natuurverschijnsel kwa men bewonderen. Het merkwaardigste was, dat de echo bij de rots plotseling ontdekt was, kort nadat baas Berdi geaux de Gekroonde Os voor een appel en een ei van den vorigen eigenaar gekocht had. Een journalist had er toen de honderddui zend lezers van zijn dagblad op vergast en drie jaren later was de Gekroonde Os de drukst bezochte her berg van geheel Bre tagne Baas Berdigeaux had al twee verdiepin gen op zijn huis gezet en er een auto-garage bij laten bouwen. Nu was echter de „echo bij de rots" niet zoo'n wonderbaar n a - t u u rverschijnsel als de menschen wel dach ten. en die drom- melsche Belliard kende het geheim ervan. Met Annette en zijn baas was hij de eenige die wist hoe het kwam dat de „sprekende rots" zoo getrouw woorden van zes lettergrepen teruggaf en zelfs heele zinnen.Als die jongen nu maar niet ging babbelen En of het zoo wezen moest, juist den vol genden dag wachtte Berdigeaux bezoek van een grooten ondernemer van pu blieke vermakelijk heden te Parijs! De gedachte aan een groot echec be nauwde hem den geheelen nacht. EEN GEZELLIG UITSTAPJE: de leerlingen van de laagste drie klassen der nieuwe katholieke school voor M. U. L. O. te Leiden op hun uitstapje naar Noord- wijk aan Zee van 6 Juli jl. gekiekt. [Zie het slot op bladz. 237.)

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 12