237 Verontschuldiging. Logementhouder: „Maar mijnheer; hoe komt u er toe om in één nacht alle bedden, die op uw kamer staan, in gebruik te nemen?" |>Gast: „'t Was buiten mijn schuld... Ik hoorde in mijn droom duidelijk roepen: „Haarlem overstappen 1" VAN DE GROOTE ELECTRICITEITSTENTOON STELLING IN NIJMEGEN: Wij gaven de vorige week een kiekje van den hoofdingang der belangrijke electri- citeitstentoonstelling te Nijmegen: heden bieden wij onzen lezers een alleraardigst kiekje van het uitspanningsterrein dat er aan is verbonden, waar men het prachtige en schilderachtige Valkenhof met Belvedère geheel heeft ingericht als een Zwitsersch dorp. Hoezeer hierbij de natuur op 't allerschoonst is nagebootst, toont onze foto! uitbrengen. Maar het volgend oogenblik lag ze toch aan zijn borst en fluisterde „O, ik heb je al zoo lang liefgehad I" Dr. Sallenthin verloofd hij, die voor een verstokten vrijgezel gegolden had dat op zich zelf baarde al niet weinig opzien. „En met de dochter van zijn klerk", werd er gefluisterd, „met de dochter van een man die wegens inbraak veroordeeld is1" Maar dat laatste praatje verloor spoedig zijn kracht, toen dr. Sallenthin er in geslaagd was, ook van het eerste vonnis revisie te verkrijgen, en na een schitterende verdedigingsrede Frida's vader ook van deze misdaad vrijgesproken zag. Voor de Fernow's straalde thans na veel lijden en tegenspoed de zon van het geluk. EINDE. Vervolg van bladzijde 240.)' Den volgenden morgen om tien uur kwam het gezelschap aan, en de Parijzenaars begaven zich dadelijk naar de „Sprekende Rots." „Een rots die een millioen in de keel heeft," riep de Parijsche exploitant uit, terwijl hij baas Berdigeaux familiaar op den schouder klopte. Deze bleef voortdurend vooraan hij had goede redenen om zelf het gezelschap tot gids te willen strekken. Nadat ze een half uur lang over den rotsigen grond waren voortgeklauterd, kwamen ze aan een reusachtigen steenklomp, die hoog boven de andere rotsen uitstakdat was de be roemde. Nog lang niet op zijn gemak, stelde de herbergier het ge zelschap op. En hij maakte zich te meer ongerust, omdat hij straks in de verte de gedaante van Belliard had meenen te ontdekken. Met niet zoo heel vaste stem sprak hij ditmaal de woorden, die de rots anders altijd zoo trouw herhaalde„Ben je daar, echo?" „Ja, ik ben er," klonk het tot zijn groote ontsteltenis op helderen toon. „Ik ben hier, baas Berdigeaux, om u te zeg gen, dat ik er nu genoeg van heb om voor u den echo te spelen, en dat gij een groote schaapskop zijt om op mijn be reidwilligheid maar steeds te vertrouwen I" Een homerisch gelach deed de rotswanden daveren. En het werd nog erger, toen de „echo" met glasheldere stem begon te zingen. Maar opeens legde de Parijsche exploitant met een gebie dend gebaar den anderen het stilzwijgen op. Een oogenblik luisterde hij scherp, en toen het lied uit was, riep hij zoo hard hij kon „Beste jongen, ik neem je aan zelfs zonder je gezien te hebben En om te beginnen krijg je twaalfhonderd gulden." „Aangenomen," riep de echo onder luide toejuichingen van het publiek. De menschen verdrongen zich om baas Berdigeaux, die dreigde te stikken van woede. Eenige dagen later debuteerde Belliard te Parij.s met schit terend succes. Hij kwam spoedig tot grooten roem, maar toch trouwde hij met Annette Berdigeaux, en werd heel gelukkig met haar. Maar zijn schoonvader neemt hem nog altijd kwalijk dat hij de „Sprekende Rots" tot eeuwig stilzwijgen veroor deeld heeft. DE KONING, EN DIE DEN KONING INSPIREERT De katholieke koning van het katholieke Spanje heeft in den laatsten tijd decreten onderteekend, welke in alle lagen der katholieke bevolking protesten hebben uitgelokt en f en groot- sche beweging tegen die decreten hebben ontketend. Hoe Alfonso XIII tot de uitvaardiging dier decreten kwam? De teekenaar, die den koning en den tegenwoordigen minister president van Spanje, Canalejas, hierboven op het papier teekende, heeft in zijn teekening-zelve al het antwoord op deze vraag gegeven! Canalejas, die met dreigementen en waarschuwingen voor 's konings troonsbehoud aan Alfonso XIII de besluiten wist te ontlokken, welke het begin zijn van de door de anticlericalen op touw gezette beweging tegen de katholieke Kerk, is inderdaad de booze geest van den ka tholieken koning van het katholieke Spanje! TENTOONSTELLIN G kan wedijveren. In het midden het „Grand Palais" bij den Brusselschen tuin, enz.; op den achtergrond de paviljoenen der verschillende naties, w. o. ook van het Kamerenbosch. Men heeft aldus een globaal overzicht van het geheele station geheel onder op onze plaat voorkomt. „In het „Grand-Palais" is het die men rechts daarvan onderscheiden kan, onder gebracht.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 11