Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. scnen ineenkrimpen als dwergen de hui zen klein en plat worden. Men laat, ge makkelijk zittend in den rieten leunstoel, het wisselende panorama langs zich trek ken, gelaten, alsof men niet iets be leefde, dat men Nauwelijks had durven droom en. Men heeft er schik in, .wan neer in steden en dorpen de menschen te hoop loopen en met zakdoeken wui ven ,de kinderen uit school rennen en „Hoera" roepen, het geluid van de kerk klokken zoo hoog reikt. „Wij bleven ook kalm toen om half 11 de dwaaltocht begon boven het Ruhr- gcbied en het land van Munster, toen het luchtschip den strijd opnam tegen den storm, en dien strijd zes uren vol hield. Niets van onrust of angst. Eerder verveling. Toen de Deutschland drie uur vocht om één kilometer, niet van zijn plaats kwam, steeds weer teruggewbr- peii door den storm ^mlaag gedrukt Werd sliepen enkele passagiers kalm in hun zetels. En alleen wanneer het schip eens steil de hoogte inging, let terlijk in de lucht scheen te klimmen, Werden' zij wakker, omdat zij voorover Vielen. „Doch plotseling veranderde het too- inéel, begon het bloed sneller te jagen. [Wij zijn geraakt in een wolkenmassa, die ons lang achtervolgd heeft. Wij va- Ten tusschen witte, ondoordringbare mu ren. De bel in de kajuit in de voorste gondel in beweging gebracht, luidt storm, roept om hulp. ïk jdauter langs het smalle pad naar de voorste gon- idel. Met enkele haastige woorden werd mij aan het verstand gebracht, dat ik ïnoest gaan liggen op dien smallen ver bindingsweg. Nu begrijp ik in welk ge vaar wij verkeeren. Wij zijn te hoog ge komen. Het voorste gedeelte heeft even Wicht noodig. Ik kijk door de opening naar buiten sneeuwvlokken vliegen in mijn gezicht. Sneeuwvlokken hoe hoog zijn wij dan wel? Wij vliegen met de snelheid van een pijl, razend snor ren de propellers. „Waarheen vliegen wij" Niets is er te zien dan witte, Wij kende muren, ondoordringbare wolken. „Wij vallen... „Twintig minuten duurt het. Dan plot seling wordt het lipht onder ons, zie ik de zon schijnen en oneindig diep on der ons het schotsch geruite kleed van !de aarde. En nu... nu vallen wij. Lichamelijk voel ik het niet. Doch ik merk het hier aan, dat in de diepte de omtrekken angst wekkend duidelijker worden. Nu zie ik het Teutoburgerwoud nog als een groo- te groene vlakte, na een paar seconden onderscheid ik reeds de boomen. Ik' ren langs de verbindingsweg terug naar de kajuit. Een verschrikkelijke stilte. De tneeste begrijpen welk gevaar hun be dreigt. Doch ophun gezicht is geen angst, alleen spanning te lezen.... wat zullen 'de volgende seconden brengen iZullen wij verpletterd beneden komen, of zal het nog lukken over het woud te vliegen? De ontzetting op het gezicht van de stuurlieden en ingenieurs voor spelt niets goeds. En nu nog de ramp zalige tijding: „De voorste motor wil niet loopen". „De laatste 400 Meter is het meer een naar beneden suizen dan een vallen. Doodelijke stilte. Allen kijken wezenloos naar het bosch. De propellors zoemen niet meer, de motoren stampen niet meer. Nog dertig meter, twintig tien.... „Wij blijven hangen", wordt er geroe pen. Twee seconden nog. Ademloos zwe ven wij dicht over de boomtoppen. Ge kraak, gescheur, nu wordt over ons lot beslist. In de laatste oogenblikken ma ken wij met hoofd en armen de onzin nigste bewegingen, grijpen naar de tak ken van de boomen. Het luchtschip be weegt zich niet meer. „Gestrand.... gered. „Wij hangen, hangen vast. Uit het midden van den kajuitvloer steekt de wit afgeschaafde top van een denneboom omhoog. De kruin drong door de plan ken en houdt het luchtschip tegen. In het omhulsel, boven met sneeuw be- Idekt, steken takken van andere boomen. 'Maar w ij zijn gered. Zonder iets te 'zeggen kijken wij elkaar aan. Daarna 'gaat de vraag van mond tot mondNie mand letsel gekregen? „Niemand?" En reeds is het gevaar vergeten, denkt men alleen aan de redding van fret wrak." Bij Tsjangtsji (Hoenan) zijn door overstrooming van de Hoenkiang duizend menschen verdronkeneen groot deel der bevolking is wegens de verwoes ting van den wijnoogst tot den bedelstaf gebracht.. Over heel Canadeesch Onta rio hebben boschbranden gewoed. Reeds is ongeveer 150 vk. km. woest gelegd: de steden Dewlin en Lavalloc zijn geheel afgebrand. Duizenden zijn zonder daken op de vlucht. InSpanjeenMajorcazijnZon- !dag zware aardschokken gevoeld. Er is geen schade en niemand werd gedeerd. Ongelukken bij de vlootoefe- ningen. Bij de Engelsche vlootoefe- hingen zijn reeds dadelijk eenige onge vallen voorgekomen. Op den torpedoja ger „Nile" sprong de ketelde „Hebe" had een aanvaring met de vracht boot „Majestic" en werd zinkend naar Sheerness gebracht. De kruiser „Sharps hooter" liep 10 mijlen van Milford op een .onderzeeboot. QoJijieze kruiser werd in zinkenden toestand naar de haven ge sleept. De onderzeeboot bleef ditmaal eens onbeschadigd. De kapitein'van Köpenick! De „Neckar Zeitung" deelt het volgen de aardige verhaaltje, als „historisch" mede. Een generaal, tot divisie-commandant benoemd, reist in burgerkleeding naar zijn nieuwe garnizoensplaats. De gene raal heeft niet direct een „militair uiter lijk", klein en nog al corpulent, en maakt in zijn politiekje geen al te krijgshafti- gen indruk. Zoo komt hij van den trein het divisie-bureau binnenstappen, en vraagt den hem wantrouwig aanzienden sergeant-schrijver naar den chef van den divisie-staf of den adjudant van den divi sie-commandant. Beiden zijn niet aan wezig. „Dat is jammer", zegt de gene raal, „ik moet de heeren noodzakelijk spreken. Ik ben namelijk de nieuwe divi sie-commandant." De sergeant-schrijver begint te grin- neken, legt gemoedelijk zijn hand op den schouder van den korten, dikken heer en zegt: Nee, kereltjehier vliegen' wij er niet in, hoor je, „kapitein van Köpenick De generaal was het zelf, die het ver haaltje 's middags aan tafel met bijzon der welgevallen vertelde. Een 8-jarig knaapje M. V.'wo- nende in de Amsterdamschestraat te Scheveningen en sedert Woensdagna middag jl. vermist, is A4aandagnamiddag dood gevonden onder een pakschuit van een schipper op Rotterdam in een sprank van het Kanaal bij de Seinpoststraat te 's-Hage. Dezer dagen verloor een te Zaandam wonend koopman zijn gouden ring met steen, ter waarde van ruim 200 gulden. Een verrassing was het voor hem ze ker eenige dagen nadien te vernemen, dat de verloren ring in den Haarlemmer hout door den courantenrondbrenger H. gevonden was, waardoor de verliezer weder in het bezi.t kon komen van zijn kostbaar sieraad. Te Hoofdplaat (Zeeuwsch- Vlaanderen) wonen twee zusters en een broeder samen, die met elkander den leeftijd van 255 jaar bereikt hebben. Dit drietal verricht nog dagelijks zijn bezig heden. Waar het hartvol van i s.... Het was in een klein oud stadje, waar vele mooie gebouwen staan nog en kunst schatten daarin van voor drie-, vierhon derd jaren. Een groot gezelschap was dan ook gegaan dezer dagen naar dat oude stadje om al dat mooie te zien'. ,In groepjes werd rondgedwaald, men ging in kerken en wat vroeger kloosters wa ren, in het stadhuis, in de waag eni dn het museum, dat zelfs dat oude stadje bezit. Daar werden vooral bewonderd zes schilderijen, en van deze ipg het meest een groot schilderstuk van Ferdi nand Bol. Een beetje scheef stond het, half in' den hoek van het groote vertrek, opda-t het licht goed zou invallen. Stil stonld het groepje er tegenover en me nigeen was er, die iets voelde als eer bied bij den lichtenden glans, die straalde uit het schilderij. Toen klonk plotseling, wat scherp en hard in de stille plechtigheid der bewon dering, de stem van een der kijkers; „Ik weet 't niet, maar 't komt ma toch voor, wanneer ik dit nu vergelijk met andere schilderijen die ik zag van Lukas Bols,...." De meesten merkten niets, slechts één geluid werd gehoord als een vreemde snik, dat was al. Maar een der dames, die wat achtergebleven was, een Frangaise, kwam binnen, en het ongeluk wilde, dat zij vroeg, juist aan den man die daareven gesproken had: „Qui a peint ga." En weer klonk de wat scherpe, harde stem„Lukas Bols." Toen was het zaaltje gauw leeg. Zijnvijfkinderengeworgd. In de Fransche gemeente Pagny aan de Maas, op veertien kilometer afstands van Commercy, heeft zich een allertreurigst drama afgespeeld. Een huisvader, Boivin geheeten, die door zijn vrouw in den steek gelaten was, heeft zij nvijfkinderen g e w o r d en zich zelf opgehangen. Boivin was twee-en-veertig jaar oud, zijn oudste dochtertje dertien jaar, de andere kinderen waren negen, zeven, vier en drie jaar oud. Het gezin der Boivins leefde heel gelukkig. Eenige dagen ge leden was plotseling de vrouw verdwenen, jaar. Boivin was als gebroken over de ontrouw zijner vrouw; hij bleef alleen met de vijf kinderen. Het meisje van dertien jaar deed zoo'n beetje de huis houding, maar natuurlijk ging het ellendig in het gezin, temeer daar Boivin, die aan de post was, weinig thuis kon wezen. Donderdag bleef het huis van Boivin ge sloten; de burgemeester van Pagny liet de huisdeur openen en toen vond men beneden in hun bedjes de kinderen, ge worgd; boven, op zolder, hing het lichaam van Boivin, bengelend aan een touw, dat rond een der balken van het dak ge slagen was. Voor eenige dagen werd vrouw Sch., te 's Heerenberg, door een wesp gestoken, 't Hierdoor ontstane verzwe- rinkje werd door haar opengekrabd, waardoor bloedvergiftiging ontstond. Zij is aan de gevolgen overleden. Geencontantebetaling. Zoa- als men weet, werd het vorige jaar het sa laris van ,de rijksveldwagl^i.rs _.v.erhopgd en zou die verhooging ingaan 1 Januari 1910. Niettegenstaande het nu reeds Juli is, dus een half jaar later, hebben de rijksveldwachters van die verhooging nog geen cent ontvangen., Uithet kanaal bij.TerApel (Dr.) is opgehaald het lijk van dien omstreeks 50-jaiigen heer M., hoofd der school te De Maten (gem. Emmen.) Men brengt dit treurig ongeval in ver band met het spoorloos verdwijnen van een zoon van den verdronkene, die als bediende in een manufactuurzaak te Em- mer-Compascuum zich met eenige hon derden guldens van zijn patroon uit de voeten heeft gemaakt en deswege dooi de justitie wordt gezocht. De ongelukkige vader was in zijne om geving zeer geacht om zijne goede hoeda nigheden als onderwijzer. De heer ,W. H. v. M. Jr., ch'em stud, deelt aan de N. R. Ct. het volgende mede: Zondag 3 Juli, 's avonds te 7.15 kon men aan het Oostvoomsche strand een indruk- en tevens wel angstwekkend schouwspel genieten. Aanvankelijk trok een eigenaardige wolk, die als zwarte balk afhing uit een aantal grijze koppen, de aandacht door haar zeer scherpe be grenzing en nagenoeg verticalen stand. Toen zij opgemerk twerd, bedroeg haar lengte pirca 10 graden. Meer en meer ech ter nam zij naar beneden in lengte toe, steeds zwarter wordend, tot eindelijk haar karakter van windhoos hieruit bleek, dat boven den zeespiegel, recht onder den balk een kegelvormige bruisende water massa zich onstuimig verhief. Toen be vond het gevaarte zich naar schatting op een afstand van eenige K.M. in zee, even buiten de landtong van het jachtterrein „de Hoek." De hoos zelf 'echter hadi, behalve haar eigen spiraalbeweging, die aan herhaalde knoopen en buiken duide lijk was waar te nemen, ook een zeer snel le Oiigen-beweging van West naar Oost. Spoedig bevond hij zich dan ook boven genoemde landtong en zoog nu, in plaats van water massa's zwarte stof omhoog, wat, gegeven de vochtigheid van den bo dem, op vrij wat kracht wees. Weer latcr bevond zij zich weer boven den wijden Maasmond, ging steeds meer landwaarts in. Hierbij steeg zij echter o. i. voortdu rend en ook de dikte verminderde tot op circa één derde. Toen zij, van zee uit ge zien (wij genoten een en ander aan boord van het stoomschip Maasnymph) zich bo ven het eiland Voorne en Putten bevond, kronkelde de zwarte staart zich in een reusachtigen halven cirkel en loste zich van boven in pluimwolken op. Gedurende haar geootste breedte kbn men, voor zoo ver de achtergrond moer helder was, een lichte kern en zwartcren rand, voor zoo ver de achtergrond donker was een don kere kern en een lichteren rand waarne men. Toen zij boven het land zich bevond, zag men te halver hoogte van de nu over ruim 30 graden opstijgende hoos buiten dezen rand nog een tweeden zwarteren op eenigen afstand. De hoos ging vergezeld van plasregens en een gewei dig-ratel enden bliksemslag in de onmiddellijke nabijheid. (N. R. Ct.) Een poging tot moord die herinnert aan het drama-Gouin, had plaats op de lijn van Vincennes. In de tunnel Saint Mandé werd aan de nood rem getrokken en men vond in een coupé eerste klasse een dame, wier gelaat met bloed was bedekt, bewusteloos, zoodat men eerst meende dat zij dood was. Aan het station Rewilly werd de gewon de in het bureau van den chef verpleegd en deed zij, bijgekomen, het verhaal van den aanslag. Haar aarander was een ele gante jonge man, tegen wien zij vol strek geen wantrouwen had gekoesterd. Eerst in de tunnel viel hij haar aan. Zij verdedigde zich krachtig, en kon zich een oogenblik losiukken en aan de nood rem trekken, Toen was hij aan de andere zijde uit de coupé gesprongen. Later bleek dat de^ vluchteling was overreden door een trein van den ande ren kant. Men vond zijn lijk op de rails en uit zijn papieren bleek, dat men te doen had met zekere Horace Ballieux, een tandarts uit Parijs, van zeer slechte reputatie, die steeds aan geldgebrek leed en dus ook ditmaal zeker weer in ver legenheid was. Zijn slachtoffer schijnt gelukkig niet gevaarlijk gewond. Dat er scholen voor zakken- rollers bestaan, is reeds lang" bekend, maar van scholen, waarin vrouwen en meisjes met de beste methoden om in groote magazijnen en warenhuizen een heel huishouden bijeen te stelen, be kend gemaakt worden, had men tot dus ver niet gehoord. In groote steden als Londen, Ber lijn, Parijs en New-York zijn, naar men weet, een bijzonder soort dieveggen, die dikwijls in zeer elegante kleeding, de warenhuizen en andere groote magazij nen bezoeken en in de geweldige drukte en het levendige verkeer, die daar heer- schen, met overbluffende handigheid, zich alles toeëigenen, wat zij kunnen bereikenkant, linnen, zijden blouses, schoenen, kousen, spelden, enz. De New-Yorksche politie heeft thans dank zij de bekentenissen van 2 meisjes, die op heeterdaad op stelen betrapt wer den, een door een vrouw zeer practisch geleide en vernuftig ingerichte school voor warenhuisdieveggen ontdekt. In 'n groote kamer lagen op tafel allerlei wa ren uitgestald en de meisjes moesten er zicji ip, oef epen de prtikelen YP.or feet oog der leerares handig weg te kapen. De „onderwijzeres" paste op als een vos en gaf den leerlingen goeden raad. De han'digste werden geloofd en door prijzen tot nieuwe daden aangemoedigd, terwijl de domfne en onhandigen, die zich telkens lieten betrappen, berispt, bespot en zelfs geslagen werden. De on derwijzeres leerde ook kleederen van zeer bijzonder model te vervaardigen1. De kleeren, die voorzien waren van vele zakken, dienden om den buit in te ber gen De „dames" die haar examen met 'gun stig resultaat hadden afgelegd, kregen een dubbelen rok met een heele combi natie van zakken en werden dan op de warenhuizen losgelaten. De buit, dien zij te pakken Joegen, en die niet zelden een aanzienlijke waarde had, moesten zij ïnet Waar onderwijzeres deelen. Ee nkrankzinnigwaagstuk.1 Het publiek aast tegenwoordig op sen satie. Die betreurenswaardige neiging doet sommige trottoirbladen allerlei ze- niuwspannende en schokkende gebeurte nissen verhalen en de „kracht-kunste naars" de meest gevaarlijke toeren uit halen'. Voortdurend zinnen deze men schen op nieuwe „kunststukken", 'die steeds grooter k'anb opleveren om' den hals te breken of op de een of andere wijze om te komen. Zoo had een' zekere Williams, bijge naamd de „groote Houndin", dezer da gen iets uitgedacht dat alle sensatie- toeren van voorheen moest overtreffen. Hij zou langs een koord over de Niagara- waterval rollen. Die krankzinnigen-daad, door groote aanplakbiljetten bekend ge maakt, had meer dan 100.000 menstehen naar de waterval doen stroomen, waar de „groote Houndin" zijn heldenstuk zou beginnen. Hij had een touw over den bruissenden en donderend-klotsenden waterval gespannen. Over dit koord liep een soort rol, waaraan een stuk leer bevestigd was. Het oogenblik van spanning ging ko men. Williams zette het stuk leer tus schen zijn tanden, nam in beide handen Amerikaansche en Canadeesche vlaggen en' rolde zoo^zwaaiend als een paling aan een hengel, over den geweldigen Wa terval. Alles ging goed, tot hij bijna te midden van het koord gekomen was. Daar ontstond plotseling een groote bocht in het koord en de „groote Hou- din" rolde niet verder, doch bleef han gen, waar hij hing. Wanhoop maakte zich van hem mees'er, als waanzinnig zwaaide hij met zijn vlag gen en hij klemde zich krampachtig aan het touw vast. Van deze afschrikwekken de gebeurtenis mochten die 100.000 toe schouwers getuigen zijn. Gelukkig kon er de brandwe'er in sla gen om een tweede koord naar den armen „sensatie-kunstenaar" te zenden. Dit maakte hij vast aan het touw, waaraan hij zich had vastgeklampt en liet zich daar langs naar beneden zakken, waar de stoomboot „Maid of the mist" hem op ving. Nog eenmaal werd Williams met den dood bedreigd; want de boot, die zich in de ontzettende stroooning had gewaagd, was nu een speelbal der schuimende wa termassa's. Dank zij den moed en de be drevenheid der bemannimg geraakte de „Maid of the mist" toch uit de gevaarlijke positie en kon zij den half-waanzinnigen „kunstenaar'^ aan wal zetten. Voorloopig zal hij wel van verdere po gingen afzien Oppositie! Par ij s c he bla- den vertellen een vermakelijk geval van oppositie, dat zich .afspeelt op een der geregelde omnibuslijnen, die den dienst in de wereldstad onderhouden. Door de directie van' die omnibuslijn waren n.l. enkele controleurs aangesteld om zoo nu en dan de kaartjes der passagiers te controleeren. Iets dat toch in alle groo te steden allang gebruik is, zal men den ken'. Maar jawel het Parijsche publiek was deze nieuwigheid niet naar den zin. Zoodra dan ook een der controleurs de kaartjes komt nakijken, breekt on der de passagiers van de bus de opposi tie los. Nauwelijks klinkt zijn: „billets siouplai," of op alle mogelijke manie ren wordt het den man lastig gemaakt. Kaartjes worden verfrommeld, ver scheurd, weggegooid. Het nieuwste is, dat de passagiers, als bij afspraak al hun biljetten van de vorige dagen in hun portemonnaie of taschje bewaren. Dan komt de controleur en het volgende spelletje speelt zich af. Contr.„billets siouplai." Pass..„ziedaar." Contr.: „Wat is dat?" Pass.: (vriendelijk) „de biljetten." Contr.: ^ja, maar dat van vandaag!." Pass.: „is er bij". Contr.: „,mag ik dat dan „siouplai." Pass.„zoek het maar uit." Contr.„dat is "mijn werk niet." Pass.„het mijne evenmin." Contr. (driftig wordend): „Maar u behoeft die biljetten neit allemaal te bewaren." Pass. (nadrukkelijk) „Pardon op elk biljet staat: dit biljet moet op aanvraag getoond worden. Ik bewaar ze dus, ge lijk me verzocht wordt. Daar zijn ze alle maal." En ten slotte is de controleur niet zoo goed of hij doorzoekt den geheelen in ventaris, neemt het biljet in kwestid, scheurt er een' hojekje af en werpt het bij de tallooze andere pm bij den vol genden passagier feetztelfde. te ervaren. Mer* is zeer nieuwsgierig, wie er 't langst vol zal houden, het opponrieeren- 'de publiek of de directie met haar veel gekwelde controleurs. ALFEN. Bevallen: A. C. Anker geb ronn D Ti. b KATWIJK. Geboren: Jan, z. v. J. Boezaard en J, van Duyn, Leuntje, d. v. D. van Beelen en en W. Guyt. Anna, d. v. A. van der Plas en M, van Duyn. Elizabeth, d. v. Jac, de Jong en M. Hoek. Gijsbertus, z. v. S. Spieren burg en A. Haasnoot. O v e r 1 e d e n Een levenloos kind van Jac. de Vreugd en Corn. Ruwaard. Getrouwd: T. Onderwater, jm. en A. van der Bent, jd. Ondertrouwd: J. Dubbellaar, jm, en J. van der Marei, jd. LEIDERDORP. Geboren: Dirk, z. v. L, Keijzer. Dirk, z. v. J. Heemskerk en C, J. Schenk. Petrus Adrianus Cornell's, z. v. A, K. Gabriëls en D. J. Kriesels. Overleden: Maria Hovenier. 2 m. OUDSHOORN. Bevallen: T. van der Ster geb. van der Ham, levenl. z. Overleden: C. Arijzee, geh, met J. F. Groenestein, 85 j, Getrouwd: P. van Harten jm. met P.van Iperen jd. RIJNSBURG. G e b or e nAntonie Johannes, z. van H, Versteeg en J. Swart. Antje, d. van A. Kraan C. van der Vijver. Johannes Marti- nus, z. van M. Schoneveld en G, v. d. Haak. Maartje, d. van C. v. Muijen en N. Heemskerk. Overleden.: J. Slijkhuis, 61 j., echtgen. van L. Ravensbergen. STOMPWIJK. Bevallen: F, Brandhorst :b. Bos D. K. W. Leliveld geb. Verwey z. A. C. van Bohemen geb. Suykerlaud d. C. H. Rijper geb. Sohouten. Overleden: A. van Leeuwen z. 12 m. H. Kortekaas Vr. 77 j., wed. van J. Lelyveld. VEUR. Bevallen: A. M. Angenent. geb Dijk z. ZWAMMERDAM. Bevallen: L. van Dam ;eb. Kruit, z. Overleden, A. A. van Munster, jm. 7 dagen Marktberichten. ROTTERDAM, 4 Juli. Buitenlandsche granen, op de conditiën van de Rotterdamsche Graanbeurs, gezand, boordvrij, tweemaands, bij minstens 5 last. Stemming vaster. Rogge per 2100 kilo73/74 ko. Helena f 138, 74/75 ko. dito f 139, 72/73 ko. Bulgaar stoomend f 135,50, 76 ko. Bulgaar afgeladen f 143, 10 pud Nicolajeff, nieuwe oogst, Augustus aflading f 138, f139, 74/75 ko. Bulgaar Sept./Oct. aflading f 135, Gerst per 2000 kilos64/65 ko. Zuid-Russische f116, 62/63 ko. dito dito f114, 63 ko. dito dito f114, 63 ko. dito dito schuitovername fill Cont., 62/63 ko, dito dito stoomend f 113, f114. Haver per 100 kilos55/56 ko. Libau stoomend f7.20, 50/51 ko. Petersburger stoomend f6.10. Voer-erwten per 80 kilos: Donau f5.80 cont., Petersburger afgeladend/stoomend f5.95, f6.05, Donau AugiSept. afl. f5.60. Boekweitgrutten per 2100 Kilos: Petersb. Jadr- tsa f 215. Mais per 2000 Kilos: Grove Donau uit zee boot f 125, Gal. Fox. dito f 125, Serv. Mixed dito f 127 k f 128.50, La Plata gestort f 120 k 125, dito ditö in balen f 122 a 125,50 Mixed ge droogd naar kwa'if f 136 k 144, dito stoomend gestort f 137, Grove Donau stoomend f 124 k 125, dito dito ladend/geladen f 122, Servische Mixed stoomend f 125.50 a 127, dito dito Aug./ Sept. afl. f 127, Odessa stoomend f 130.50, La Plata levering Aug./Sept. f 120 gestort; dito levering Oct./Nov./Dec. in balen f 123 cont. In publieke veiling is verkocht ca. 104,000 ko. Azoff/Gerst f 109.50 cont. per 2000 ko. plus 1 pet. kosten uit lichter alhier te ontvangen. AMSTERDAM, 4 Juli. Buitenlandsche granen op conditiën van de Amsterdamsche Korenbeurs. Mais. Amerik. disp. f144, La Plata disp. f 130; stoomende f122, a 125, Mei f121, Mei/Juni tot Aug./Sept. f120. Witte Indische disp. f125 stoomende f 126April/Mei f 126, mixed Indische disp. f 125, stoomende f 125, April/Mei f 126, Odessa disp. f136. ALFEN a. d. RIJN, 4 Juli. Ter kaasmarkt werden aangevoerd 9 wagens, te zanien met 2526 kg. Goudsche enkg. Leidsche kaas. PrijzenGoudsche van f 28.50 tot f 30.00 per 50 kg., 2e soort f a f Leidsche f per schippond (150 kg.) Handel traag. KAMPEN, 4 Juli. Aan de botermarkt bedroeg de aanvoer 299 achtste en 51 zestiende vn. De prijzen waren als volgt bij het consortium van boterhandelaren p H vat f 23H a 25 p. vat f WH a 12y2, per y2 kilo 60 a 67J4 ct. OUDEWATER, 4 Juli. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 68 par tijen, 3475 stuks, wegende pl.m. 20825 kilogr Prijzen waren voor le soort van f 28.00 tot f 30.50, zwaardere f voor 2e soort van f 25.— tot f 27.—. Handel vlug. SCHIEDAM, 4 Juli. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f \2H per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn kalm. Spoeling per ketel f 0.80. Graan-Spiritus f 14M a 14H Melasse-Spiritus f 11H k 11H, ruwe Spiritus f QH k 0. AMSTERDAM, 4 Juli. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker blauwe f 0.— k —.0. Friesche blauwe fO.OO k 0,00 muizen f3.20 k 3.50 per mud en f 3.00 a f 3.20 per zak. Malta's spring 11 a 12 c. per kilo. Andijker muizen, groote f3.00 a f 4.—, kleine f o.— a 0.— per half mud, dito f 2.50 k 3.45 per zak, Katwijker muizen, f 0.— a 0.—, ronde f 4 k 4.30. Westlandsche zand f a ronde f 4.— a 4.30. 1|polder bravo's f 0,00 a 0.00, bonte f 0,00 a 0.00, blauwe 00 a 00 ct., muizen f 2.50 a 3.— Aanvoer 8 ladingen. AMSTERDAM, 4 Juli. Olie. (Bericht van de makelaars Matthes <5 Porton). Raapolie per 6/w. iTiy2\ vliegend f26H per hectoliter. Lijnolie per 6/w. f37K; vliegend f36>* per hectoliter. LONDEN, 4 Juli. Veemarkt. Noteering, Aanvoer 700 Runderen 3/6 5/6 6000 Schapen 3/6 5/9 B 5 Kalveren UITLOTINGEN. LOTEN 's LANDS WEERBAARHEID k f 2,50 VAN 1871. Trekking 1 Juli, Serie 155, 447, 518, 867, 898, 1202, 1347, 2700 3190, 4066, 4184, 4913, 6197, 6250, 6396, 6607, 6624, 6680, 7027, elke serie van 50 aandeden, betaalbaar mei f 3.25 per aandeel.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6