Gemengd Nieuws. doen. Oischoon eigenaresse van de gron den r1 ondom Kapel, bezit de Bisschop- eplijke Commissie die gronden n i et on - bezwaard. Wel staat er een voorloopige Kapel, maar deze moet plaats maken voor het monument van Maria,, Dc toe nemende vloed van pelgrims zal weldra vragen om andere voorzieningen; en de Bisschoppelijke Commissie ziet daarom wel een heerlijk beginnen, maar voelt 'dat hare taak, of die van hare opvolgers nog lang niet vervuld is; en zonder groo- ten edelmoedigen steun vcorloopfg niet vervuld kan worden. Moge dan deze op wekking, om dankbaar het groote feest van O. L. Vr. ter Nood te vieren, ook tevens aanleiding geven tot het tconen dier dankbaarheid door milden steun te verleenen aan de Bisschoppelijke com missie. Hoewel, naar wij veronderstellen, ge noegzaam bekend, moge de mededee- ling nog eens herhald worden, dat gel delijke. bijdragen voor de Kapel van O. L. Vr. ter Nood in dank zullen worden aanvaard docr óe leden der Bisschop pelijke Commissie. Mgr. J- J- Graaf, St. Jan de Deo, Haarlem, voorzitter. Pater J. A. F. KRONENBURG, C.s.s.R., Kapel 't Zand, Roermond. Pastoor j. C. j. SEUTER, Hei'.o. C. J. GONNET, Rijks-Archivaris, te Haarlem. JAN STUYT, Architect, Koninginne weg 41, Amsterdam. G. Th. M. VAN DEN BOSCH, Hel- dersche weg 1, Alkmaar, Secretaris- Penningmeester. Drie nieuwe Gelukzaligen. De Paus zal binnenkort drie nieuwe gelukzaligen tot de eer der altaren ver heffen. Van deze drie zijn twee Fran- schen. De eerbiedwaardige Margaretha Bourgeois is in 1620 te Troves in Cham pagne geboren en stierf in 1700 in Ca nada, waar zij de Congregatie van On ze Lieve Vrouw stichtte. Zij werd de heilige Margaretha van Canada gehee- ten. De tweede nieuwe gelukzalige is de bekende pater Libcrmann, die in 1804 in den Elzas uit een joodsche fa milie werd geboren. Zijn vader was zelfs rabbijn. Zijn broeder bekeerde zich tot het Katholicisme en toen begon ook hij den katholieken godsdienst te bestudeeren. Hij werd gedoopt op Kerstdag van het jaar 1826. In 1841 werd hij te Straats burg tot priester gewijd. Hij stichtte een congregatie van missionarissen, die zich wijden aan de bekeering van negers, nl. 'de congregatie van het H. Hart van Maria. Hij stierf in 1852 op 48 jarigen leeftijd. Zijn leven is beschreven door kardinaal Pïtra. Zijn congregatie telt thans 2500 religieuzen verspreid over Europa, Afrika en Amerika. Zij evange liseert S apostolische vicariaten en 6 pre fecturen in Congo, Senegal, Sierra Leo ne, Zanquebr, Madagaskar en Guiana. Pater Libermann werd door Paus Pius IX in 1S76 eerbiedwaardig verklaard. De derde nieuwe zalige is de eer biedwaardige Moeder Cevoli, een Itali- aansche, geboren te Pisa. Zij was over ste der Capucijnessen en stierf in 1767, ma haar kloosters heilig hervormd te hebben. Onderwijs. Examens AL O. De ministers van binnenlandsche Za ken brengt in de Stct. ter algemeene kennis, dat, behoudens onvoorziene om standigheden, het mondeling gedeelte van de acte-examens in de ltaliaansche taal en letterkunde, middelbaar onder wijs, en van de acte-examens in de Fransche taal en letterkunde, middelbaar onderwijs, akte B. (grammaticaal gedeelte), voor zoover die in het openbaar worden gehouden, zal worden afgenomen te 's-Gravenhage, in het gebouw „de Ver- eeniging" Kazernestraat, en wel voor de ltaliaansche taal op Woensdag 29 Juni 1910, des avonds te half acht, en voor de Fransche taal op: 4 Juli te 9.30 uur v. m. en 1 uur n. m.6 Juli, te 10 uur v. m.7 Juli, te 10 v. m. en 1.30 n. m. 8 Juli, te 1.30 n.m.;9Juli, te lOuurv.m. 11 Juli, te 10 uur v.m. en 1.30 uur n.m. 12 Juli. te 10 uur v.m. en 1.30 uur n.m. 13 Juli, te 10 uur v.m. en 1.30 uur n.m. en 14 Juli 1910, te 10 uur v.m. en 1.30 n.m. Academienieuws. Een belangrijke promotie. Heden promoveerde aan de Universi teit te Leuven met de grootste onder scheiding op een academische proeft schrift: „Etude sur les étais de Lim- bourg et des Pays d'Outremeuse jpen- Idant le premier fiers du XVIIIe Stécle suivrie du texte de la Natitia reruïn: statuum provinciae Limburgensis de l'ab- bé Hevendal de I^olduc", de weleerw. heer W. Goossens 1 eeraar te Rolduc, geboren te Berg Terblijf. Het belangrijke geschrift brengj ons im kennis met allerlei onbekende of niet genoeg gekende stukken en getuigt van groote belezenheid en kennis. De schrijver heeft de „Notitia" van Hen beroemden Rolducschen abt Heyen- 'dal voorzien y^h een merkwaardige in leiding, die vooral voor het vroegjere Limburg van groot belang is. Leger en Vloot. Wegens het overlijden van H. K. H. de Prinses yog ,Wj£d jys dq^or ^e,n Miflister van Oorlog bevolen dat door de Officieren van het leger gedurende 5 dagen rouw zal worden gedragen bestaande in een strik met rouwband om den linker bo venarm. Gisteren heeft te Strijen de 15-jarige landbouwersknecht P. de M. tengevolge van onvoorzichtigheid een re volverkogel -uit een wapen, dat gebruikt werd tot het verjagen van spreeuwen, in het onderlijf gekregen. Hij is naar het ziekenhuis te Rotterdam gebracht. Ophet Binnenspaarnete Haar lem was gisteren schipper Slot, comman dant van het zeiljacht Olga, gaan zeilen met een jongmaatje van 17 jaar aan boord. Door de rukwinden begon het zeiljacht water te scheppen. De jongen werd ongerust en sprong daarom over boord. Hij verdween \ji de diepte. Schipper Slot dook ettelijke malen, doch pas na 20 minuten kon hij iden knaap naar boven brengen. Alle pogin- ora de levensgeesten weer op te wek ken, bleven tevergeefsch. Van tariefsherziening vertelt de Ned.: Twee vrienden bereiken na een wan deling een overhaal, en geven den veer man te kennen, dat zij den anderen kant wenschen te bereiken. Tijdens de over vaart geeft de veerman op zeer woeste manier blijk van zijn ontevredenheid over het late kornen der passagier :s „Hadden jullie wat harder geloopen, dan kon je gelijk met die andere menschen zijn over gezet". Deze zinsnede wordt nog aan gevuld met een fortissimo uitgesproken „Ezels". .In den angst wordt de wijsheid ge boren, .zoodat de jongelui bij het verla der pont den schipper slechts de halve vracht betalen. "En hem, die hierover op nieuw in toorn ontbrandt, wijzen op het tariefbord: „Vee half geld". De vrienden snellijk af. De veerman turend op zijn tariefbord, daarna op z'n neus. Wie zal t winnen? Men schrijft uit Sneek: De firma Bols en het Centraal Drank- weercomité schijnen in het uitdenken van reclame te willen wedijveren. Door de voorvoeging van de woorden „Verstandige menschen drinken en schenken nooit" voor het bord: „Bols' zeer oude jenever en fijne Likeuren", had het Dr. C. Bols aardig beetgenomen. Deze week echter lazen we door tus- schenvoeging van de woorden iets an ders dan: ^Verstandige menschen drin ken en schenken nooit iets anders dan Bols zeer oude Jenever en fijne Likeu ren". Het Centraal Drankweer-comïté liet evenwel spoedig voor het woord „verstandige" de lettergreep on schilde ren. We zijn benieuwd wie ten slotte het snuggerst zal blijken te zijn. (Hsg.) Een passagier van de paar dentram VeenwoudenDekkum vertelt: Reeds eenigen tijd zaten we in den wagen en wachten op 't vertrek. Plotse ling kreeg een der medereizigers trek in koffie. Och, conducteur, wacht nog even, he Nog even 'n kop koffie drinken. Kan 't nog wel? 't Kon nog wel en geduldig wachtten we tot de heer zijn koffiedorst had ge- lescht en we konden vertrekken 'n tame lijk tijdje na den officieelen tijd. Kalm sukkelde 't paardje verder. Opeens hield de wagen weer siil. We dachten minstens een nieuwen passagier te zien binnenkomen, maar we zagen nietsJa toch, daar aan den kant van den weg stond eenzaam en verlaten een geit. Daar srapt de conducteur uit, een melkemmertje in de hand. Werkelijk, 't was om de geit. We stopten, omdat de conducteur 't beestje even moest melken! 'k Wist niet wat te doen, lachen om 't komische van 't geval, of huilen om een dergelijke nalatigheid En dan moet jc komen uit een stad, waar een „electrische" is! Maar wat nu we stoppen al weer. geen passagier te zien slechts een huisje een eenvoudig, net huisje. Daar stapt de conducteur uit. Melkemmertje in de hand, gaat hij naar 't huisje. Oh ja nu was het raadsel opge lost: de conducteur woonde daar en bracht de versche geitemelk aan moeder de vrouw. Een landloop ers kamp. Uit Barneveld schrijft men aan het Hbl. In het zoogenaamde landlooperskamp de hofstede „De Tweel" is Zondag weer hevig gevochten. Een landlooper, alge meen bekend onder den naam vaji George werd door een voorbijganger bewusteloos en badende in zijn bloed gevonden. In het zelfde kamp werd juist een jaar geleden ook een bekend type eerst bewusteloos geslagen en vervolgens in de nabijzijnde groote beek verdronken. Dit onder den blcoten hemel gelegen kamp is wijd en zijd onder de landlcopcrs bekend. Bijna eiken Zondag komen hier tal van ongunstig bekende personen bij een, ,om het in de open lucht gekookte middagmaal te gebruiken, waarna de dag verder meestal drinkende wordt doorge bracht. Bij ons bezoek aan dit werkelijk romantisch gelegen kampement vonden wij het eenzaam en verlaten. Toch we zen een nauwelijks gedoofd kolenvuur on der een z waren eik, een bleekveld je met waschgoed e;i eenige tasschen ep pakket ten er op, dat het vertrek slechts tijdelijk was. Als eene eigenaardigheid vernamen wij dat hier heel wat landloopcrshu-welijken gesloten worden. Geen verbintenis tus- schen man :en vrouw wordt namelijk in dit wereldje voor echt erkend', wanneer zij niet door den „Burgemeester", even eens een landlooper, bekrachtigd wordt. Als laagste tarief voer deze plechtigheid werd ons genoemd een flesch jenever. Maandagnamiddag heeft de gemeente-poliiie £e Heerenveen den 14- jarigen J. P.,' uit Sneek, aangehouden. De jongen had zich Zondag bij Sneek een heel klein zeilbootje toegeëigend en was daarmee, moederziel alleen, bij een flinke bries over het Sneeker meer gezeild en verder naar Heerenveen geva>en. De po litie heeft hem naar huis gebracht. Deze jongen schijnt van tochten te houden. Een paar jaar geleden heeft hij uit een land een paard gehaald, waarmee hij een rit docr Friesland wou doen. Een kind vermist., Re Rotter- dom verdiept men zich in gissingen over het sedert Zondag spoorloos verdwijnen van het 8-jarig zoontje Henri, van den tandarts den heer Verdoem, wonende Witte de Withstraat aldaar. Zondagmor- gen halfnegen was hij uitgegaan om een boodschap te doen, doch is niet terugge keerd. Zondag werden reeds enkel-e sin gels en binnenwateren afgedreigd, ter wijl des nachts met twee po i .iehonden naar een spoor gezocht is, doch zonder resultaat. Gistermorgen omstreeks half twaalf is uit de Wijnhaven bij de Regentessebrug opgehaald het lijkje van den sedert Zon dagmorgen vermisten 8-jarigen Henri Verdoom. Een schippersvrouw had gistermorgen aan de politie medegedeeld, dat zij Zon dagmorgen een plons had gehoord1, wat aanleiding gaf ook daar te gaan visschen, met het gevolg dat het lijkje na tien mi nuten dreggens werd gevonden. Te Ambt-AImelo, heeft bij een onweder met zware regenbui een blik semstraal het bovenste gedeelte verbrij zeld van den stok eener paraplu, waaron der een meisje schuilde, dat op weg was naar een fabriek. De bliksem werd langs het doornatte doek der parapluie afgevoerd en het meis je bleef ongedeerd. Te Venlo werd bij den burge meester door een politieagent aangifte ge daan, dat op een gedeeltelijk overstroomd stuk land in de struiken een lijk was aan gespoeld. Dit lijk was in verregaanden staat van ontbinding, want het hoofd en de beenen waren verdwenen. Door oen burgemeester werd order gegeven het lijk te kisten en naar de begraafplaats te brengen. Onder geleide van politie trok ken \ier man van de gemeentewerk-en er op uit, om voor de teraardebestelling te zorgen, Om bij het lijk te komen, moest eerst een strook water doorwaad worden. Spoedig was men bij de griezelige vondst en wat bleekhet lijk was een vogel verschrikker. De Locomotie f van 31 Mei be richt. Gisterenavond werd te Semarang be richt ontvangen, dat Mej. J. Sineck bij een tochtje naar den Merapi door een ongeluk getroffen en gedood was. Met omzichtigheid werd de vreeselijke tij ding medegedeeld aan de te Karang- Balong wonende ouders, wier smart men zich kan voorstellenzij zijn ontroost baar. Heden vernamen wij omtrent -dit droevig ongeval het volgende. De dames van Delden, mej. Sineck, een neef van eerstgenoemde dames en de heeren Dr. Ultee en van Dorssen van het proefsta tion te Salatiga hadden van Salatiga uit een tocht ondernomen naar den top van den Merapi. Het gezelschap was genaderd tot het plateau, op ongeveer een uur afstand van ,den krater 'twas omtrent half tien in den ochtend. toen plotseling de medegenomen koelis schreeuwende waarschuwden voor eenige groote gloei ende steenen, die uit den kaater den berg kwamen afrollen. Een van deze steenen trof mej. Sineck, aan het ach terhoofd, waarvan een schedel! euk en onmiddellijke dood de gevolgen waren. Buitendien werden de voeten geschroeid door gloeiende stukken van den steen. Een der heeren bekwam verscheidene kleine wonden, ook brandwonden aan een zijner voeten. De Tiroolsche studenten hebben dezer dagen het voorbeeld, door de Parijsche muzenzonen herhaaldelijk gegeven, wanneer zij een niet gewild professor het leven zuur wilde maken, gevolgd. Toen nl. prof. Pommer, die vol gens de meening der studenten bij de jongste examens al te streng is opgetre den, en een groot aantal candidaten heeft afgewezen, Vrijdag in de gehoorzaal van van het pathologisch instituut te Inns bruck kwam, en zijn college zou gaan geven begonnen de 120 studenten, die in de zaal. bijeen waren te fluiten, te gillen, en te schreeuwenNeem uw ontslag!" „Ga heen", zoodat de profes sor, die inzag dat van de les toch niets te recht zou komen het verstandiger achtte maar heen te gaan. Daarop ver wijderden zich ook de betoogers in de grootste kalmte. Twaalf zoons. Een InijnWerkers- gezin. dat van Robert Franik te Zabrze- Nord (D|Uitsch,land) .w.ejd dezer dag eg vermeerderd door de geboorte van den twaalfden zoon. Bijna de geheele kei zerlijke familie is peet over al deze Fra- nikjes. Na den keizer, den kroonprins en prins Eitel Fritz, is thans prins Adal bert peet geworden over dezen 12den zoon en heeft met een geschenk in geld aan de familie Franik per brief zijn bes te wenschen doen toekomen voor den jonggeborene. Vier van de zoons dragen de namen Wilhelm, Eriedrich Wilhelm, Anton Eitel en Adalbert. In het Portugeesche dorp San Esteban zijn dezer dagen vier paters van het Franciscanerklooster aldaar overle den tengevolge van liet gebruik van le vensmiddelen, die vergiftigd waren. 8 Paters leven nog, doch verkeeren in ho pelozen toestand. Te Leedeiseennoodlottig on geluk gebeurd. Op een feest, door een vrijwilligersregiment gegeven, zijn door een vuurwerk-ontploffing vijf menschen gedood en vijftien zwaar gewond. Een korporaal was het hoofd van den romp gerukt. Er zijn ook nog verscheidene menschen licht gekwetst. Men herinnert zich den gru welijke moord, met diefstal en brand stichting, reeds geruimen tijd geleden gepleegd door Beckert, den kanselier der Duitsche legatie te Santiago (Chili). Beckert had zijn slachtoffer, den lega tiebode Tapia, vermoord, hem zijn (Bec- kert's) pak aangetrokken, en daarna het legatiepaleis in brand egstoken, na eerst de kas te hebben geplunderd. Het was Beckerts doel, den indruk te wekken, dat hij zelf, en niet Tapia, de vermoor de was. Aanvankelijk was dat ook ge loofd, maar ten slotte is het bedrog ontdekt, en de werkelijke moordenaar werd gezocht en gevonden. Beckert, die als legatie-ambtenaar niet onder Chi- leensche jurisdictie viel, en zulks nog te meer omdat de moord gepleegd was in ]>et legatie-gebouw zelf, werd op speciaal bevel van den Duitschen kei zer overgelaten aan de Chileensche ju stitie, hetgeen in dit geval te meer aan beveling verdiende, wijl de vermoorde een Chileen was. De moordenaar werd ter dood veroor deelden nu dezer dagen heeft het Qhi- leensche Opperste Gerechtshof dat von nis bevestigd. De terechtstelling zal in begin Juli worden voltrokken. De Parijsche blad en ontvan gen uit Algiers een telegram, meldend, dat de aardschokken vooitiuren in de streek van Aumale. eD bevolking kampeert in veld. Naar men zegt, werden 12 perso nen gedood. Treinroof. Vlak bij de stad Og- den in Utah werd Maandagochtend een sneltrein aang-ehouden dooi drie loovers. De bandieten hielden met hun revolvers de reizigers in bedwang en beroofden 1k»i van wat za aan waarde bij zich had den. Wie den schijn wekte zich te ver zetten, werd neergeslagen. Een dam-e werd door die roovers ernstig gewond. Toen de reizigers waren uitgeschud, trok ken de bandieten afhet heet dat een poli- tieafdeeiiug hen op de hielen zit, ze zul len echter wel als gewoonlijk ontkomen. UithetRhonedalkomenernsi- ge berichten over hoogen waterstand ten gevolge van den dagenlangen regenval. In verschillende dorpen staan de wegen reeds blank en dringt het water in de kel ders. Ook uit Zwitserland komen derge lijke tijdingen. De geregelde scheepvaart dienst is gestremd op de Arve en de Rhone, iets wat nog nimmer gebeurd is. Bij een spoorweg ongeluk op de lijn naar Manzanillo (Mexico) weiden van een troepentrein vier wagens, die van de andere losgeraakt waren, en een steile helling afrolden, verpletterd. 37 personen werdetn gedood, 50 gewond. Ondier de gedooden bevinden zich vijf officieren met hunne gezinnen. Een w i s key-o verstro o m i n g Een week lang heeft het te Baltimore bijna onophoudelijk hevig geregend en een der gevolgen daarvan was, dat Woensdagavond de omgeving was over stroomd doorwhiskey. Het doorsijpe lende water had namelijk de grondves ten van het groote magazijn van de „Gwynnbrook Distilling Company" bij Gwynns Mills ondermijnd, een gedeelte van het trotsche gebouw van negen ver diepingen stortte in, van de 20.000 vaten whiskey, die daar opgeborgen waren, werden er 3000 verpletterd en de geu rige inhoud stroomde den heuvel af over weiden en velden naar de Gwynns Falls. Mijlen in den omtrek was de lucht als het ware doortrokken van den geur van oude Maryland whiskey. De schade be draagt ongeveer 250.000 doll. Een gevaarlijke luchtreis heeft, zooals uit New-York bertcht wordt het vierjarig zoontje van den heer Charles Abergarty in den tweedekker gemaakt, dien zijn vader voor een New-Yorkschen sportsman gebouwd had. De kleine was over het onderste draag vlak geklauterd, juist toen de heer Aber garty het aan den kabel verbonden toe stel in een. hevigen wind liet opstijgen. Toen de areoplane een hoogte van 200 voet bereikt had, zagen de ouders met ontzetting het hoofdje van hun lie veling boven den rand van den door den storm heen en weer geslingerde vliegmachine nitkomen. Zij riepen hun kind toe, zich aan de draden vast te klemmen en werkten met koortsachtige inspanemg drie uur achtereen om de areoplane door middel van den kabel die hem met de aarde verbond naar be neden te trekken. Intusschen waren buren te hulp ge sneld en zoo gelukte het aan de ver- eenigde krachten van vier man de ma chine door de katrol omlaag te halen. Dertig voet boven den grond kantelde hij echter door een windstoot om, de jongen werd er uit geslingerd en kwam zoo ge lukkig in een boschje terecht, dat hij door de gevaarlijke reis slechts een paar schrammen opliep. Hoeden. De nieuwe collecties bren gen vele aardige en interessante model len. Maar in de vormen is nog geen bepaald opvallende verandering pierk- baar; gelijk altijd sluit het nieuwe aan de laatste verschijningen van den zomer aan en toch verleenen reeds de andere gearrangeerde materialen, de nieuwe kleuren en garnituren den hoeden voor het a.s. seizoen een bizonder eigenaar- digen stempel, zoodat zij er werkelijk anders uitzien dan de zomerhoeden. Even als tot 'hiertoe, gaan _groote en kleine vormen vreedzaam naast elkander. On der de groote modellen ziet men bijv. Rembrandts, capelines, bretonnes en in de eerste plaats cloches vertegenwoor digd. In middelsoort grootte schijnt een breed laag klokmodel het meest bevoor recht te zullen worden. Het komt in al lerlei variaties voor, nu eens omlaag gaand, dan veelvuldig gebogen. Bijzon der rijk is echter ook de keuze in klei nere faconstoques, tulbanden, potten, amazones, bolero's vieren een vroolijke opstanding in ontelbare nieuwe model len men is zeker wel van de meening en niet ten onrechte, dat juist op dit ge bied de navraag zeer groot zal zijn. Ook wat de materialen aangaat heerscht een groote veelzijdigheid. Voorloopig be- kleeden de plumeshoeden een eerste plaats, daarom ook veel bandeaux voor groote en manchous voor kleine hoeden gebracht. Vooral in zijden pluche ver schenen fraaie modellen, maar ook in collecties van glad vilt, van ruwe en homespunachtige stoffen is de keuze groot. Van de kleuren genieten donkere nuances de voorkeur. Naast zwart, dat weder domineert ziet men marineblauw bruin, mollentint, maar pok bijna alle andere kleuren zijn aanwezig, n.l. vio- line, beige, zilvergrijs, brons, olijf en empiregroen, zoomede rood. Maar nog giooter dan de viltmode schijnt de gar- neermode te zullen worden. Voor ele gante hoeden wordt fluweel en zijde ge kozen, terwijl we ook fraaie creaties za gen in een combinatie van deze stoffen. Een bepaalde nauveauté zijn fluweelen hoeden met glacé-effecten, waarbij roe de, blauwe of groene scheerdraden met gekleurde of zwarte draden overspan nen worden, deze >ieestal in klokmodel gehouden artikelen verheugen zich in 'n levendige navraag. Tot de bepaalde nau- veauté's behooren ook zwartfluweelen hoeden met lichtkleurige zijden voering, bijv. een groote Rembrandt met vieux rose gevoerd en met een garneering in beide kleuren. Nog vaker echter wordt zijden stof, satijn, taf, faiLe, enz. ter vervaardiging van geheele, meest ge- plisseerde hoeden gebruikt, terwijl flu weel dan als randvoering dient, dat in de opslagen bijzonder fraai tot zijn recht komt. Lichtkleurige zijden lioeden wor den naar de nieuwste mode ook met een overtrek van donker-zijden gaas bedekt. Bont komt ter garneering van elegante hoeden veel in aanmerking en zal dezen winter zeker <cen hoofdrol spelen. In garneer-materialenstoffen. linten, galons bloemen, veeren, en fantaisies, agrafen gespen en knoopen, zijn een aantal nou- veauté's verschenen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 reiziger, 1 kantoorbediende, 1 jongste kan toorbediende, 3 metselaars, 1 opperman, 1 huis schilder, 1 stoker, 1 stoker-machinist, 1 rijwiel hersteller, 1 bankwerker, 1 grof-bankwerker, 1 loodgieter, 1 aank. lood- en zinkwerker, 1 blik slager. 1 boekbinder, 1 banketbakker, 1 aank. koekbakker, 1 aank. tuinman 1 oppasser, 1 huis bewaarder, 1 magazijnknecht, 6 loopknechten, 3 losse werklieden, 1 fabrieksmeisje, 2 werksters» 1 waschvrouw. Gevraagd. 1 kleermaker, ongehuwd. 1 meubelmaker, I timmerman, voor meubelwerk. Uitslag Verkoopingen. BODEGRAVEN. Winkelhuis met tuin aan de Tolstraat gemeente Zwammerdam. Perceel 1. Winkelhuis in opbod op f 4400 de heer Adr. Okkerse afgemijnd op f 10 door J. v. Esveld. Perceel II. Tuin in bod gebracht door Bierhorst op f 450 afgemijnd op f 10 door W. v. d. Poll. Perceel III. Tuin in bod gebracht door J. Esveld niet afgemijnd. Perceel IV. Tuin in bod gebracht door Bierhorst op f 275 afgemijnd door H. Haring op f 5. Perceel V. Tuin in bod gebracht door A. W. Veelenturf op f 275 en niet af gemijnd. Perceelen onderling gecombineerd afge slagen werden niet afgemiind.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6