Uit Stad en Omgeving. (Comrnisaae bepaald zien op een minimum van f 2500 en een maximum van f 3500, (benevens vrij wonen. Echter stelt de Com- jmissóe voor, den tegenwoordigen titula ris met ingang van 1 Januari 1911 bvoven (dien nog eene personeele toelage toe te ikennen van f500 'sjaars. De tegenwoor dige titiilaris toch oefent een nog al winst gevende particuliere praktijk uit, door het .houden van z.g. spreekuurpraktijk in het 'sanatorium. Daartegen bestaat echter bij de Commissie overwegend bezwaar, aan gezien de mogelijkheid niet is uitgeslo ten, dat dientengevolge pati-enten, die an ders opneming in het sanatorium zouden hebben verzocht, buiten de inrichting blij ven en deze zoodoende wordt benadeeld. Door haar wordt dan ook voorgesteld het huishoudelijk reglement aldus te wij zigen, dat voortaan het uitoefenen van die z.g. spreekuurpraktijk, voor eigen reke- kening den geneesheeren verboden enj slechts consultatieve praktijk op verzoek Van geneeskundigen hun geoorloofd zal zijn. Teneinde evenwel het financieel na deel, hetgeen de tegenwoordige titularis tengevolge van het verbod zal lijden, eeni- 'germate te vergoeden, wordt de zooeven- genoemde personeele toelage voorgesteld. Den assistent-geneesheer van Rhijn- geest, die na de oprichting der 2e/klassz B feitelijk zelfstandig afdeelingsgeneeis- heer is geworden, wSl de Commissie in 'den vervolge 2e geneesheer noemen. Zijn salaris, hetgeen thans f1500 bedraagt, be nevens f200 wegens gemis van vrij wo nen, wordt in verband daarmede voor gesteld op een minimum van f1500 en 'een maximum van f2500, benevens een toelage van f500 wegens gemis van vrije woning .en verdere emolumenten, door de inwonende geneesheeren genoten, zoo lang hij uitwonend cs. De verhoogingen, telkens ten bedrage van f 500, wil de Commissie zien toege kend om de 5 jaar, evenals dit o.a. in het gesticht „Maasoord" het geval is. Bij in werking treding der nieuwe regeling op 1 Januari 111 zullen dan de uitga ven voor de salarissen der geneesheeren f1300 hooger worden, te weten f500 voor den geneesheer-directeur wegens 5 jaar dienst als zoodanig, f 500 ioelage voor den geneesheer van Rhijngeest en f300 hoogere toelage, wegens gemis van vrije woning en verdere ^emolumenten, voor den 2en geneesheer van Rhijngeest. B. en W. kunnen zich met de door de Commisse vcorgüistelde salaiisregeüng en hare verdere voorstellen geheel ver- lenigen. School 2e klasse. I De organisatie van het personeel der school 2e klasse voor jongens en meis jes laat nogal een en ander te wenschen over, in hoofdzaak een gevolg hiervan, dat een viertal onderwijzers, die al vóór de reorganisatie in 1902 aan de school (verbonden waren, niet bevoegd zijn tot het geven van onderwijs in de Fransche taal. Hieraan is tijdelijk tegemoet ge komen, doordien twee onderwijzerensen uit de laagste klassen tijdelijk met dat 'onderwijs in de hoogere klassen werden belast. Deze bestaande gebrekkige toe stand kah echter niet langer wordfen bestendigd. De eenheid van het onder wijs, vooral ïn: enkele der lagere klas sen, wordt er door verstoord, aange zien nu meermalen op één dag drie ver schillende onderwijzers of onderwijze ressen in één en dezelfde klasse onder wijs geven, terwijl ook in de hpogïere klassen het onderwijs bij voorkeur aan onderwijzers dient te worden opgedra gen. Teneinde nu hierin verbetering te [brengen stallen B. en \V. het aantal leer krachten met één uit te breiden, die in het bezit moet zijn van hoofdacte en acte Fransch en aldus te brengen op twaalf. De kosten voor de gemeente worden niet zooveel hooger, daar met een tijde lijk onderwijzeres minder zou kunnien (worden volstaan. H. B. S. voor Jongens. Den heer dr. B. J. Goossens, door eene .geneeskundige commissie ongeschikt ver klaard voer de verdere vervulling zijner betrekking, stellen B. en W. voer imgexol- ge zijn verzoek eervol ontslag te verleenen als leeraar in de natuurkunde aan de H. 'B. S. voor Jongens met ingang van 1 Sep tember 1910. De heer Goossens vervulde deze betrekking vanaf 1 October 1882. B. S. voor Meisjes. B. en W*. stellen voor aan mej. Dr. Chr. Ligtenberg ingevolge haar verzoek Avegens haar aanstaand huwelijk eervol ontslag te verleenen uit hare betrekking van leeraren in de Nederl. taal en let terkunde aan de H. B. S. voor Meisjes alhier met in'gajig van 1 September a.s. Subsidies Bewaarscholen. Krachtens de laatstelijk vastgestelde Verordening zijn door B. en W. voor 1910 ,subsidiën toegekend ten behoeve van de Arnienbewaarschool .en de .Tusschenbe- waarschool van het gesticht „De Voorzie nigheid" en de Christelijke bewaarschool aan den Ouden Rijn, resp. ten bedrage van f250, f250 en f350 's jaars en inge gaan 1 Mei, 9 Mei en 1 Juni. Voor de uitbetaling dezer subsidiën over 1910 ver zoeken zij den Raad f532 te hunner be schikking te stellen. j Oud er wijs-voordracht. i ;i Ter benoeming van eene onderwijze res aan de openbare school 3e klasse jno. 6 (Zuidsi.ngel) bieden B. en W. den Raad de volgende voordracht aan: le. tnej. J. J. W. Brijnen, 2e. mej. A. Th. Van Wijngaarden en 3e. mej. W. H. Valk. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het voorbe reidend examen voor den Ned.-Ind. adm'. dienst, de heeren A. D. A. de Kat Ange- lino (Deil, Gldl.) 1 Doctoraal examen 'in de rechten de heer S. N. B. Halbertsma (Laag-Soe- ren', Gld.) Candidaats-examen in de rechten de heer J. B. Wesselink (Leiden.) GRONINGEN. Candidaats-examen ge neeskunde de heeren R. Ubbens en L. S. Limborgh Meyer. UTRECHT. Doet. ex. geneesk.de heer H. J. Hagenstheor. geneesk. (tweede deel), de heeren C. Ph. J. Penning, W. H. A. van Os en P. W. van Rees, theor. apoth.de heer D. van Ostweede na- tuurk. exde heeren F. H. M. van Zee land en D. van Meelerencand. ex. rechtende heer G. de Kuypertheor. tandb. ex.de heeren W. Wirtjes, S. de Groot, A. Bloemendaal en P. M. Parmet. De promotie van den heer P. J. H. van Ginneken geschiedde met lof. Bevorderd tot arts: de heer J. Th. Leurden; semi-artsde heer Th. Jaarsma. Bevorderd tot tandarts mej. M. A. J. Bakker. Doet. ex. Geneesk. (tweede deel): de heeren W. J. Roos van den Berg, C. G. Vervloet, J. L. de Heer Jr. en P. J. Waardenburg) theor. geneesk. ex. (tweede deel): de heeren J. de Haan eri G. H. de Kleincand.-ex. theol. (eerste deel): de heer H. H. Dorgels prop. ex. theol.: de heer J. J. van! Oosterzee. Practische apothekers-examen, twee de gedeelte, de heer C. J. Mieras, geb. te Beest; mej. R. Spanjaard, geb. te Utrechtmej. M. A. v. d. Vegte, geb. te Zalt-Bommelde heer P. H. Wirth, geb. te Utrecht, en de heer H. W. van Urk, te Amsterdam, geb. te Harlingen. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts, de heeren A. Keus, geboren te MeppelA. K. Kok, geboren te Tjilatjap, en J. E. Lieneman, geboren te Amsterdam. Geslaagd voor het 1ste gedeelte van het artsexamen de heeren E. W. den Hartog, A. Brand, L. C. Victor en F. H. Wibaut. Propaedeutisch examen in de theologie, cum Iaude, den heer P. G. van Slogteren. Candidaats-examen in de rechten den heer P. A. Conijn. Doctoraal examen in de rechten de heeren A. Vettewinkel, Leo J. M. Mast boom, A. van Ronterghem en H. Eders- heim. Candidaats-examen in de geneeskunde mej. M. A. Duyvis. Tweede natuurkundig examen mej. J. S. A. N. Knoop en den heer C. Bonne. Aan de Vrije Universiteit zijn ge slaagd voor het eerste deel candidaats- examen in de theologische faculteit de heeren J. A. Tazelaar, C. J. Goslinga en W. S. Pontier. Eerste natuurkundig examen de heeren A. ten Haaf, D. Verhagen en L. J. te Groen. Tweede natuurkundig examen de heer H. J. T. Bijlmer. Candidaats-examen in de geneeskunde door de heeren F. J. Hilterman en H. G. Oldeboom. Thecretischt andheelkundig examen mej. H. S. v. Essen en de heer E. F. Tuininga. Doctoraal examen in de geneeskunde de heeren A. van Ree en G. Brouwer. Theoretisch geneeskundig examen de heer L. Koperberg. Practisch apothekqrs-exameii tweede gedeelte de heeren H. Wuite, geb. te Zwolle, en W. P. Woutersen, geb. te Middelburg. Aan de Vrije universiteit zijn ge slaagd voor het Candidaats-examen in de theologisch faculteit de heeren D. Drenth (cum laude) en E. E. van Rooyen. DELFT. Technische Hoogeschool te Delft. Gepromoveerd cum laude tot doctor in de technische wetenschap, op een proef schrift getiteld: De bouw van hei siluur van Gotland, de heer E. C. N. van Hoepen mijningenieur. Technsche Hoogeschool. Propae- deutische examens: civiel ingenieur, de heer P. T. M. Stoopwerktuigkundig- ingenieur, de heeren A. J. ter Linden, N. P. C. Best, D. J. Wagnerelectiotech- niscli ingenieur, de heeren W. A. J. Lie- bert, F. Stokhuyzen, J. G. de Voogt; mijningenieur, de heer J. W. C. Op den Kamp. Candidaats-examens elect* otechn. in genieur: dc heeren .J. A. Wijnmalen, F. J. J. Dootjes, R. Drucker, G. H. Fuhri Snetlage Jr., J. W. Gunning J.Hz., J. S. van Heioma, J. Th. Boer, H. Janssen van Raay, J. B. A. Kessler, S. L. van der Kolk. H. W. van der Lee, W. Nobel, W. R. Rombach, jhr. J. W. Storm van 's Gravensande. M. J. van Westrienen, W. 1., D. T. Wiersum en J. C. G. van Wijk (met lof). Aan de universiteit te Bern is tot doctor medicinae veterinariae gepromoveerd de heer J. Hellemans, gouvernementsveearts in Ned.-lndië, op een proefschrift getiteld „Ueber das Auftreten des Strongylus pin- uicola beim Schweine auf Java und umatra". VERBETERING. De heer A. A. Meijer is te Groningen niet bevorderd tot arts, zooals Vrijdag vermeldt, maar geslaagd voor het eerste deel van het arsexamen. Rechtszaken. Haagsche Rechtbank. Voor de Haagsche Rechtbank stond heden terecht de student Jhr. O. Ge- vaerts van Simonshaven, die op 16 April j.l.'te Rijswijk Mevrouw Waller door 3 revolverschoten van het leven beroofde. De belangstelling voor deze zaak was zeer groot. De rechtbank was op de ge wone wijze samengesteld, als bijzittend rechter fungeerde Mr. Troostenburg de Bruijn. Den beklaagde wordt bij dagvaarding teil laste gelegd dat hij mevrouw Wal ler, met voorbedachte rade, door 3 scho ten van het leven heeft beroofdin de tweede plaats dat hij dit heeft gedaan' op haar uitdrukkelijk en ernstig verlan gen. De bekl. 26 jaar oud was bij het verhoor zeer zenuwachtig. Hij deelde mede, reeds voor 1907 kennis aan mevr. W. te hebben gekregen en deed vervolgens een omstandig ver haal van de feiten vooals deze zich in den avond van 16 April hebben toege dragen. Mevr. W. was op zijn kamer te bed gaan ïiggen en hij heeft toen 2 schoten op haar gelost, zonder bepaald te lichten, Vervolgens had hij "het wa pen op zich zelf gericht, zich in het hoofd geschoten en was daarna bewus teloos geworden. Voor het plegen van het feit had hij o.a. aan zijn huisjuffrouw een Afscheidsbrief geschreven. Alvorens tot het getuigenverhoor werd overgegaan, werd, op verzoek van den verdediger, Mr. Boerlkr, Dr. Rosen- stein toegestaan, het getuigenverhoor bij te wonen, ter juiste beoordeeling van de zaak en van den persoon van den bekl. De eerste getuige, de burgemeester van Rijswijk, deed mededeeling van zijn bevindingen in de kamer waar het mis drijf was gepleegd, toen hij in den avond van 16 April ter plaatse verscheen. Op ■een vraag van den verdediger Mr. Bo er- lier, verklaarde getuige dat Tekl. een goed karakter had, en iemand was die geen kind kwaad zal doen, maar uiterst zwak van karakter. Een volgende getui ge, de veldwachter van Rijswijk, deed een omstandig verhaal van zijn bevindin gen, en verklaarde evenals de eerste ge tuige, dat toen hij bekl. had aangetrof fen, deze veel pijn leed en onder he vige gemoedsaandoening was. In tegenstelling van deze beide getui gen, verklaarde vervolgens Dr. Augus tijn, te Rijswijk, die tevens als deskun dige werd gehoord, dat het lijk van me vrouw Waller met het gelaat naar den muur gekeerd lag. Dr. Dijkgraaf beves tigde deze verklaring. Hij had den in druk gekregen dat het eerste schot ge troffen heeft in de borst, mevr. W. zich toen heeft opgericht op den linkerarm toen het schot in de slaap heeft gekre gen en op zij is gevallen en daarna het derde schot. Daar het bed niet om woeld was, is de dood waarschijnlijk zeer spoedig ingetreden. Zeer waarschijnlijk heeft volgens deze getuige, het slachtoffer na het schot in het hart de andere schoten niet eens meer gevoeld. Op een vraag van het Openbaar Min. verklaarde Dr. Dijkgraaf o.a. nog den indruk te Hebben gekregen dat het bekl. ernst was om zich zelf het leven te be nemen en voorts dat bekl. zich aanvan kelijk heeft gedragen alsof alles gegaan is gelijk het wezen moest, blijkbaar den omvang van zijn daad niet besefte, doch in den laatsten tijd toonde zijn daad te beseffen en veel berouw te hebben. Op een vraag van den verdeidiger, verklaarde Dr. Dijkgraaf voorts dat hij den indruk heeft gekregen, dat mevr. W. het schot verwachtte en nadrukkle- lijk herhaalde get. zijn verklaring dat bekl. in den aavang weken lang geen begrip Tiad van hetgeen hij had ge daan. Toen getuige den bekl. op den bewusten avond in diens kamer zag, hield hij hem voor ontoerekenbaar en hij heeft den rechter-commissaris aange drongen op een psychiatrisch onder-' zoek. Get. had den indruk gekregen dat er voor Mevr. W. tegenover den heer W. wel redenen bestonden om te wil len sterven. Hij leidde dit af uit het geen bekl. hem heeft meegedeeld. Naar aanleiding van een verklaring van ^en volgende getuige, Mej. v. E. te Rijswijk, op wier kamers bekl. vier jaar gewoond heeft, zeide bekl., dat in een brief welke hij Vrijdags voor het ple gen van het feit, (welke brief hij ver nietigd heeft) heeft ontvangen, mevr. W. hem mededeelde, dat zij voor bet laatst bij hem kwam, daar haar man op de te rugreis was uit Amerika. Bekl. heeft constant door Mevr. W. trachten over te halen niet tot haar man terug te kee- ren. Hij kon het niet meer hebben, dat zij naar haar man terugging. In dien brief had mevr. W. geschreven „dat zij na hem (bekl.) wenschte te sterven", maar er stond geen verzoek in dat bekl. haar van het leven zou berooven. (Wordt vervolgd). P. van Leeuwen, de man 'die den Mi- nis'ter van Financiën bedreigde met een misdrijf tegen het leven gericht, indien deze hem geen f 1000 deed toekomen, om zich in een gesticht te koopen, werd heden door de Haagsche Rechtbank ver oordeeld tot vier maanden gevangenis straf LEIDEN, 27 Juni. Aiianora. De prijzen voor de derde voorstelling van Aiianora op Dinsdag a.s. 's namiddags twee uur/zijn, ofschoon belangrijke ver minderd, toch nog aanmerkelijk kostbaar en bedragen f 5, f 3.50 en f 2 =- De Commissaris der Koningin heeft benoemd tot lid der gezondheiidscommis- missiie alhier Mr. Ph. B. Libourel advo caat. Gistermiddag omstreeks 5 uur is een zesjarig meisje G.G., spelenderwijze aan den Maredijk te water geraakt. Door een vrouw werd het kind spoedig op 't droge gehaald. Oogenschijnlijk had het geen letsel bekomen. NOORDWIJK. In het oude schoolge bouw zal Woensdag a.s. 3 uur namiddag gelegenheid bestaan voor kostelooze inen ting. J. de Bruin alhier is aangesteld tot kruier aan de Noordwijksche tram. De „Noordwijk" deelt mede, dat de heer Jan van Kan, die door de R. K. kiesvereeniging candidaat was gesteld voor lid van den gemeenteraad, gemeend heeft, die candidatuur niet te moeten aanvaarden, en er daarom voor bedankt. Op het strand werd ook een draad- verspering geplaatst aan den Noord- Boulevard, ten Noorden van Hotel-Pension „Noordzee", waar thans door den heer P. Vink badkoetsen zijn geplaatst. Gemeentelijke Aankondigingen. Afsluiting Passage, Plantsoen en Zoeterwoudsche Singel Het gedeelte van het Plantsoen, gelegen tusschen de Rijnstraat en de Gemeenteschool blijft voor het verkeer ook voor voetgangers afgesloten tot Woensdag 29 juni a.s., des voormiddags te zes uur, terwijl het gedeelte van den Zoeterwoudsche Singel, gelegen tus schen de De Laat de Kanterstraat en het perceel Zoeterwoudsche Singel No. 46c, zal worden afgesloten van Dinsdag 28 Juni a.s., des namiddags te een uur tot den volgende dag, des voormiddags tc zes uur. Huisvlijt-T entoonstelling. Voor de Nationale Tentoonstelling van Huisvlijt in dezen zomer te Scheveningen te houden, heeft H. M. de Koningin- Moeder 3 medailles beschikbaar gesteld. Vanwege de kloosters in Limburg wordt eene rijke collectieve inzending verwacht, waarvoor 22 kloosters medewerking heb ben toegezegd. Aan de ops.tiling der in zending ter tentoonstelling zal mede- wérken de Eerw. Broeder Bergmans, custos van het groote Missiehuis te Steyl. S^rfcSiters, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). De leden van H. Ms. Huis, be- hoorende tot de vertegenwoordiging der Koningin bij de begrafenis van Prinses Marie, zijn hedenvoormiddag uit Den Haag per Staatsspoor van 11.48 naar Neuwied vertrokken, alwaar Z. K. H. de Prins, het hoofd der deputatie, recht streeks uit Berlijn zal aankomen. De Prins komt Woensdag op het Loo terug. De gezant van H. M. bij het Duitsche Hof, baron Gevers, zal zich uit Berlijn naar Neuwied begeven ter bijwoning van de ter aarde bestelling van de Neder- landsche Vorstin. BRUSSEL, 26 Juni. Het buitenge wone soeialistencongres nam heden een motie aan, die het volgende inhoudt. Overwegende, dat uit de' cijfers van de laatste verkiezing blijkt, dat de re geering niet meer de meerderheid van de stemmen vertegenwoordigd wordt verklaard, dat de socialistische afgevaar digden den plicht hebben, zoodra de Ka mers weder bijeenkomen, de vraag der wettigheid van de handhaving der regee ring aan het bewind ter sprake te bren gen, te verlangen eene herziening van de wet op de evenredige vertegenwoor diging van alle krachten aan te wenden en de uitbreiding uit te lokken. Verder wordt verklaard, dat de beweging van de openbare meening moet worden ge organiseerd. PARIJS, 26 Juni. Bij de begrafenis van een werkman, die onlangs gedood werd in een gevecht met de politie, is met revol vers geschoten. Verscheidene personen werden gewond en er zijn talrijke arres- taiiën verricht. Tweede telegram. Om 7 uur des avonds, toen de .ontruiming van de be graafplaats was begonnen, werden op een honderdtal Meters afstand van de vesting werken de sommatien gedaan. Vele per sonen vluchtten in alle richtingen. Eenj- ge brigades agenten deden charges met getrokken sabels. Er klonken schoten; vuist- en stokslagen werden over en weer gewisseld. De cavalleriie chargende met den blanken sabel. Er ontstond een al gemeen gevecht, waarin een aantal be- toogers meer of minder ernstig gewond werden. De vervolging werd ver in Pantir voortgezet. Van alle kanten werden angst kreten gehooid. De betoogers, die op het talud van de vestingwerken en van den spoorweg waren gevlucht, lieten verschil lende projectielen regenen op de soldaten zij werden uit hunne schuilplaatsen ver dreven. Daarna werd het gaandeweg rustiger. Om 9 uur des avonds hadden de straten een kalmer aanzien teruggekregen. Het aantal gewonden moet tamelijk hoog zijn. Derde telegram. Bij de bci.jgin- gen van heden werden 15 agenten en 20. betoogers gewond, 12 betoogers werdeiï in hechtenis genomen. ATHENE, 26 Juni. Volgens de uit Turkije ontvangen berichten, neemt de; boycot een groote uitbreiding. De Griek - sche consuls protesteeren. De toestand wordt ernstiger. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 kantoorbediende, 1 jongste kantoorbediende, 3 metselaars, 1 opperman, 1 huisschilder, 1 stoker-machinist, 1 rijwielhersteller, 1 bankwer ker, 1 aank. lood- en zinkwerker, 1 gas- en waterfitter, 1 blikslager, 1 banketbakker, 1 aank koekbakker, 1 aank.tuinman 1 oppasser, 1 huis bewaarder, 1 portier, öloopknechten, 1 magazijn knecht, 3 losse werklieden, 1 fabrieksmeisje, 2 werksters, 1 waschvrouw, Gevraagd. 1 kleermaker, ongehuwd. Marktberichten. ROTTERDAM, 27 Juni. Graanmarkt. Tarwe ruim aangevoerd met weinig kooplust, f 7 tot f 0 per 100 K.G. Bijzondere mooie par tijen werden flink daarboven betaald. Overige artikelen zonder handel. Buitenlandsch Maïs geen noteering. ROTTERDAM, 27 Juni. Ter veemarkt aangevoerd: 222 vetie runderen, 314 vette kal veren, 779 schapen of lammeren, 582 varkens 0 bokken, 0 paarden, Prijzen per Kg., Koeien en ossen 35—39 c. Vette kalveren 37%— 47% c., Schapen 24—28 c. Lammeren. Varkens 26—28 c. Export-varkens 25%26 c. Runderen met kleinen aanvoer en matigen handel. Vette kalveren waren minder aange voerd dan de vorige week. waardoor de handel iets beter was, wolvee tamelijk aangevoerd handel traag. Zuiglamineren werden van f 13 tot f 20 per stuk verhandeld. Varkens behoorlijk aangevoerd met tragen handel. ROELOFARENDSVEEN, 25 Juni. Groenten- veiling Tuindersbond „Eendracht maakt Macht" Aangevoerd 33 zak Peulen, 34 zak Capu- cijnen, 70 Kg. aardbeien. Prijzen als volgt: Peulen 63 ct. a f 1.13, Capu- cijnen 57 a 63 ct. per zak van 10 K.G. Aard beien 20 k 27 ct. per Kg. TER AAR, 25 Juni. Groentenveiling „Tuin dersbond". Peulen per 10 Kilo: 113 zak jonge p. f 1,41 a f 1,50. 636 zak laagp. f 1,08 a f 1.27. 52 zak 2e soort f 0.90 a f 0.92. Dop pers per 10 Kilo: 141 zak le soort f 1.05 a f 0.—. 2949 zak 2e soort f 0.85 a f 0.87, 531 zak 3e soort f0.43 a f0.63. AMSTERDAM, 27 Juni. Veemarkt. Aangevoerd 210 vette koeien, le kwal. 78—82, 2e kw. 72—75, 3e kw. 60—65 ct. per K.G. 165 Melk koeien 145—285. 53 nuchtere kalveren f914. 6 schapen 2228. 535 vette varkens. Holl. le kw. 55 ct., 2e en 3e kw. 5054. Geld. en Overz. le kw. 54 c., 2e en 3e kw. 50—53 p. Kg. Beurs van Amsterdam. 27 Juni 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2% dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5'70 Obl. April-Oct. Dito 4u/o jan-Juli. Portugal 4% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4%Obl. 1909Ned.Rec. 4% 7o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Einiss. Servië 4 70 Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sell. 1905 3% Amsterdam 1900-01 4 /0 Leiden 18y6. Aand. N. West. <£Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebons Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a t 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lijn. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoorm Aand. Mij. t. Exr assp. Gest.Obl. Bn j/5-80 Aand. W .ui Spw. Cert. v. .oun Topeka Cert.v.aaiiw. _..csapeake <&Ohio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLien Obl.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam A f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 6 a 6% Vorige Koers. 89%6 89%; •74% 74% 94% 98% 97% 94 96% 96% 67 67 94% mie 87%, 87% 87% 87% 81% 81 100%e 102% 47% 47% 57 57% ïoi 101% 87 170% 64 64% 56% 55% 72% 78% 78% 116 135 135 178% 176% 147 145 180% 180 229% 225 811 810 109% 108% 393 395 570 574 265% 267% 210% 212% 5% 5% 18 17% 618 96% 450 448 84% 83% 448 5% 12% 12M« 40 39?i 83 8ó% 87 93 93 175% 117H 105% 104M 84% 36% 35% 27% 27H 72% 32% 32« 102.% 37% 37?$ 97% 43% 39% 39H 122% 121?$ 25% 26 173 173M 101 101 19% 19?6 109% 1.80 74% 96% 120 120M 159% 175% 71% 70 H 52% 52H f46.50 f67.70 167.90

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3