Uit Stad en Omgeving. f 1000, f 600, f300, f 150, f100, f60, f 15. Gemengd Nieuws. hem een reeks van regens van vallende sterren daarvan het gevolg zijn, de ont moeting zou dus nooit d e bete ek en is* 'hebben een botsing. LEIDEN. 25 Juni. B. en W. van Delft hebben gisteren aanbesteed het uitvoeren van grond- en baggerwerken en leggen van kabels voor hei gemeente-electriciteitbedrijf. Minste 'inschrijver C de Ruyter alhier voor f 7100. AARLANDERVEEN. Bij de aanbeste ding voor een wipbrug, aan. de Kerkvaart waren als volgt ingeschreven A. Kame raad, te Teraar, voor f1189. P. Pieter- se te Noorden f1149. J. v. d. Lijn, al hier f 1111 en M. S. v. d. Voort alhier f 1088. Aan cien laagsten inschrijver is het werk opgedragen. ALFEN. Bij de alhier door den archi tect A. Rozenstraten gehouden onder- li an dsche aanbesteding voor den bauw van een woonhuis met stalling aan den Aardijk. voor rekening van den heer H. Stapper, is het laagst ingeschreven voor Timmerwerk door den heer B. Snel, te Aarlanderveen voor f2137. Metselwerk N. v. d. Velden, Alfen. f3000. Lood en zinkwerk L. Grossat, Oudshoorn f150. Schilderwerk, J. Wijsman, Oudshoorn, f 218. Smidswerk, C. v. d. Velden, Aar landerveen f83. Het werk is aan. de hierboven genoemde inschrijvers opge dragen. BODEGRAVEN. Met Staatscourant no. 140 zijn verzonden de statuten van de Coöperatieve Boerenleenbank in de Bodengravensche Meije, alhier. JJSSE. Onder de bezoekers, die het wTjsIokaal in het Pius-gesticht hebben bezichtigd, behoorde o.m. de Pommis- 'saris der Koningin van Zuid-Holland^ die zijne hooge goedkeuring over de doelmatige en fraaie inrichting te kennen 'gaf. NOORDWIJKERHOUT. Bij K. B. is de vergunning ten name van de wed. M. de Wilde overgeschreven op den naam van den heer L. de Wilde. Aan het Bestuur van het Retraitenhuis alhier is door B. en W. van Noordwijker- hout vergunning verleend tot het plaat sen van een hek op een afstand van 7 M. van den daartegenover staanden muur. Aanstaanden Maandag zullen de werkzaamheden, verbonden aan het uit diepen der schippersvloot een aanvang nemen. De sloot zal alsdan een diepte krij gen van 2.20 M. beneden A. P. met een bodembreedte van 4.50 M., en de haven met een bodembreedte van pl. m. 6 M. Ter gelegenheid van hej 10-jarig be staan van ons fanfare-ccrps „de Echo der Duinen", zal er Zondagavond op de baan voor het Hotel „de Wilde" een muziekuit voering worden gegeven. De leden van het corps hebben den 29 Juni a.s. gekozen ter viering-van het feest en zullen dien dag een boottocht naar Amsterdam maken. NIEUWKOOP. De kleermaker J. v. V. van Zevenhoven, een. man met een houten, been was gisterenavond op de fiets alhier. Plotseling brak de stuurstang en viel de man op den grond, waarbij hij zich zoo aan het hoofd bezeerde, dat hij geruimen tijd bewusteloos was. Toen hij een weinig bijgekomen was, werd hij per rijtuig naar zijn woning, vervoerd. RIJPWETERING. Naar wij uit goede bron vernemen bestaat bij vele kiezers al hier het voornemen voor de vacature in den Gemeenteraad ontstaan door het ver trek van den heer A. J. Yan der Zon, candidaat te stellen den heer S. Strijk aannemer alhier. ROELOEARENDSVEEN. Ten huize van P. H. Huigsloot alhier doet zich een geval van besmettelijke ziekte „fehbris ty- phoïdea" voor. TER AAR. Gisteren werd per stoom boot „Volharding" naar de Amsterdamsche „Artis" verzonden een prachtexemplaar van de zeer zeldzame vischsoort meer val, die door de visschers van der Zwaan van Langeraar in den Geelpoel gevonden werd. Het dier heeft een lengte van ruim een Meter. WARMOND. Aan P. J. M. L. Breu- jgelmans van de lichting 1908 is een jaar ontheffing van dienst verleend. Afgekeurd voor den militairen dienst is P. W. J. Kokshoorn. Aan den beurt is nu P. Schrier, loteling no. 8. WASSENAAR. Toen bode K. gister zijn beide hitten uit de weide haalde, werd een der dieren aangereden door een auto met het gevolg dat dit dier met een gebro- kon poot op den weg bleef liggen. Korten tijd daarna was het reeds voor de con sumptie geschikt gemaakt. Naar we ver nemen ligt de schuld van dit ongeval niet bij den bestuurder van de auto. Wanneer de Studenten, die deelne men aan de maskerade, zich zondag naar Oud-Wassenaar begeven om daar te di- neeren zal ook den Ouden-Deyl worden aangedaan. Hier zal hun door de heeren J. Kuiper en B. v. d. Meer de ©erewijn worden aangeboden. WOUBRUGGE. Bij.de onlangs gehou dentelling van het vee bleek dat onze gemeente behalve het jonge vee, paar den en kleinvee, ruim 2500 melkgevende koeien herbergt in hare landouwen, Gebroeders Noordam alhier die - Donderdag te Leiden zeven paarden ter Provinciale keuring aanboden zagen zes daarvan bekroond met een. premie. Donderdagmiddag zijn de driie laat ste zandbakken welke in het Brasem er- meer gezonken waren vervoerd. De zwa re arbeid om die bakken boven water te brengen heefteen tiental dagen gevorderd Land- en Tuinbouw. De Rijks-tuinbouwleeraren in Algemeenen Dienst. Er zijn thans drie rijkstuinbouwleer- aren in algemeenen dienst, de heeren E. Snellen ,te Utrecht, R. P. Bonthuis, te 'sGravenhage en K. Volkersz, te Haar lem. De heer Volkersz is aangewezen om op te treden als directeur van de op te richten rijkstuinbouwwinterschool in 't bloembollendistrict. De heer Bonthuis, die tevens fungeerde, als secretaris van den Nederl. Tuinbouwraad, zal, op ver langen van den Minister van Landbouw deze functie neerleggen met 1 Januari a.s. en dan geheel ter beschikking staan van den directeur-generaal van den land bouw. Het tijdelijk secretariaat werd niet bezoldigd. De heer E. Snellen, vroeger rijkstuin- bouwleeraar in Limburg, is, sedert de vestiging van een technisch bureau door de Nederl. Pomologische Vereeniging. opgetreden als directeur van dit bureau, doch bleef Fijkstuinbouwleeraar in alge meenen dienst, wat beteek-ent, dat hij gesalarieerd werd door het rijk, hoewel hij feitelijk in dienst was van de Nederl. Pomologische Ver. Deze toestand is in 't leven geroepen onder den heer Lovink ten einde deze vereeniging krachtig te kunnen steunen, toen zij voor een paar jaar haar werkkring beduidend ging uit breiden. Thans zal ook hierin wijziging komen, tenzij er een vorm wordt gevonden den heer Snellen voor de Neder!. Pomolo gische vereeniging te behouden. Don h-eer Snellen is aangezegd het di recteurschap van de Ned. Pom. Ver. neer te leggen en weer in actieven dienst te treden als gewoon rijkstuinbouwleeraar of directeur te blijven, maar aan op te houden rijksambtenaar te zijn en dus geen salaris meer te ontvangen. Omdat de N. P. V. heelemaal niet kapitaalkrach tig is, zal- zij dus haar directeur moe ten laten gaan, wat zeker zeer te betreu ren zal zijn. Intusschen kan er wellicht een mid denweg gevonden worden. Wordt de heer Snellen benoemd tot secretaris van den Nederl. Tuinbouwraad en blijft hij tegelijk directeur van de Ned. Pom. Ver. dan zouden beide organisaties gezamen lijk het salaris kunnen opbrengen, wat minder bezwarend zou zijn voor ieder der vereenigingen dan het aanstellen van twee verschillende functionarissen. Het optreden van de Regeering in deze vindt zijn ontstaan in de omstandig heid, dat er gebrek is aan land- en tuin- bouwleeraren en dat aan de directie van den landbouw te weinig tuinbouwkundi gen zijn verbonden. Eigenlijk is er maar één, de heer Bonthuis. In de tuinbouw- kringen gan dan ook reeds stemmen op om te komen tot een afzonderlijke di rectie vair den tuinbouw, en zoo dit nog niet gaan zal, de aanstelling te bewer ken van een inspecteur voor den tuin bouw. Algemeen is men van oordeel, dat de belangen van den tuinbouw in Den Haag beter zouden wordien behar tigd, als aan de directie van den land bouw meer tuinbouwintellect was ver bonden. (N. v. d. D.) Rechtszaken. Kantongerecht te Delft. De kantonrechter te Delft veroordeel de o.m. J. H. C. M. te Leiden, wegens met motorrijtuig te snel rijden,tot vijf gul den boete of drie dagen hechtenisG. S., te Oegstgeest, wegens een geboomd wordend vaartuig 's nachts niet een hel der licht doen voeren, tot twee gulden of twee dagen N. B., te Stompwijk, wa gens vischdelict, tot f 1.50 of twee da gen S. P., te Leiden, wagens idem, tot dezelfde straf; J. J. 'M. en A. B., te Stompwijk, wegen9 ongerechtigd rijden over eens anders grond, ieder tot 50 cents of een dag; G. de J. J. v. d. K.y D. S., 'te Stompwijk, en H. K., te Zoe- termeer, wegens in vereeniging rijden over eens anders grond ieder tot 50 cents of een dag. Een paard gewurgd. Voor de Rechtbank te Groningen heeft zich te verantwoorden gehad de land bouwer Roelf S., te Onderdendam, be schuldigd een paard gewurgd te hebben, om de verzekeringspremie ad f 216 mach tig te worden. Zijn vroegere knecht J. Werkman, verklaarde, dat de bekl. hem voor f 10 had overgehaald om samen het paard op te hangen. Dat was geschied later waren slijm en schuim in den stal gevonden. De rijksveearts Luurs te Noordhorn verklaarde dat slijm en schuim de eerste verschijnselen zijn bij paarden, die gewurgd zijn. Het scheuren van het middenrif schreef getuige even eens aan verstikking toe. De veearts LameriS,. te Warfum, ver klaarde daarentegen, dat het paard ge storven was aan krampkoliek, wat ge beuren kan door een overvloedige voe ding. De rijks veearts Wie^surfi te Gro ningen, meende echter, dat alles bijeen genomen, in dit geval eerder moest ge dacht worden aan dood door verstikksing dan aan krampk'oliek De bekl. ontkende. Hij zei, dat zijn vroegere knecht niet de waarheid sprak. De verdediger, mr. H. Schaap, vroeg vrijspraak. De veearts L., bovengenoemd, had reeds terecht gestaan wegens het afgeven van een valsche verklaring. Daar men aannam, dat hij geheel te goeder trouw was geweest, al had hij dan ook wat nonchalant gehandeld, werd hij dadelijk vrijgesproken. Poging tot diefstal door een politieagent Zooals men zich zal herinneren, werd eenigen tijd geleden gemeld dat er pro ces-verbaal was opgemaakt tegen een agent van politie, als verdacht zich ten nadeel e van een koffiehuishouder aan de Van Miereveldstraat, den Haag, wiens lo- caliteit hij nog al eens bezocht, te heb ben schuldig gemaakt aan poging tot dief stal van geld uit een achter de gelagka mer gelegen slaapvertrek. Deze zaak werd voor de Haagsobe rechtbank behandeld. Drie getuigen wer den gehoord, die allen zeer verzwarende verklaringen voor den beklaagde P. J. A., thans geschorst politieagent, afleg den. Zoo verklaarde de schoonzoon van den kastelein, die in een perceel woont, dat aan het koffiehuis van zijn schoonvader grenst, en dat van daaruit ook langs een binnenplaatsje is te bereiken, dat de be klaagde op Donderdag 19 Mei bij, hem was geweest en hem, getuige, toen ge vraagd had eenige seringen voor hem te plukken. In dien tusschentijd had bekl. zich even in de richting van de binnen plaats, vanwaar de achter het koffiehuis gelegen uitbouw met slaapvertrek te bereiken is, verwijderd. Dienzelfden dag. miste de kastelein 's avonds bij het na zien van zijn geld 3 gulden uit een kast, in bedoeld slaapvertrek staande. Toen nu beklaagde Zaterdag 21 Mei bij getuige weder kwam, om een paar schoenen te halen en tevens vroeg een paar seringenblaadjes te mogen gaan plukken, had getuige hem dour een sleu telgat nageoogd en gezien, dat bekl., van de binnenplaats komende, niet liep in de richting van het koffiehuis, maar in de richting van de slaapkamer was gegaan. In die kamer was bekl. dan ook aan getroffen door de vrouw van de getuige, terwijl ook deze zelf hem in die kamer had zien staan. Ook de kastelein ziel f was er toen aan te pas gekomen. Tegenover de beweringen van deze 3 personen, die als getuigen gehoord wer den en allen verklaarden, dat bekl. toen hij in de slaapkamer voor de linnenkast werd aangetroffen, dadelijk hevig ont steld had geroepen„maak me niet on gelukkig, spaar mijn vrouw en kinderen", ontkende bekl., desgevraagd, beslist bij de linnenkast en in de slaapkamer te zijn geweest. Hij beweerde, van het bedoelde binnenplaatsje komende, op Zaterdag 21 Mei, bij vergissing en sterk onder den invloed van sterken drank een verkeer den kant te zijn opgeloopen. Ook wist hij volgens zijn zeggen, niet dat er zich in de kast in de slaapkamer geld bevond, eene bewering die werd weersproken door den kastelein, die tevens aan de rechtbank nog mededeelde, dat bekl., toen zijn zaak reeds aanhangig was ge maakt, hem nog had aangesproken om niet te ongunstig te getuigen'en te zeg gen dat hij het vroeger vermiste geld er gens had gevonden. Bekl. ontkende zulks en beweerde ook dat hij wel Woensdag 18 Mei, maar niet Donderdag 19 Mei bij den eerstbedoelde getuige was geweest, aangezien hij den laatstgenoemden dag een fietstochtje naar Leiden had gemaakt. Het uitroe pen vanmaak me niet ongelukkig, had beklaagde zooals hij zeide, gedaan om uit het tumult dat in het koffiehuis ont staan was, te geraken. Het Openb. Ministerie, waargenomen door Mr. Kleffens, noemde in zijn requi sitoir deze zaak, hoewel zij wat de fei ten betreft, hoogst eenvoudig is, zeer treurig. Een politiedienaar toch, die er tegen waken moet, dat er dergelijke mis drijven niet plaats vinden, maakt zich zelf schuldig aan datgene, waarvoor hij waken moet, dat anderen niet zullen doen Scherp critiseerde het O. M. de hou ding, door bekl. voor de rechtbank aan genomen, doordien hij tegen de stelli ge verklaringen van 3 getuigen in blijft ontkennen. Die houding werpt, zeide ZF.d.A., een hoogst ongunstig licht pp het karakter van' dezen bekl. Het ten laste gelegde (poging tot diefstal) wettig en overtuigend bewe zen achtende, vorderde het O. M. 6 maanden gevangenis tegen beklaagde. Dinsdag 5 Juli uitspraak. Een ontrouw brievengaarder. Het O. M. bij de rechtbank te Almelo eischte twee jaar gevangenisstraf tegen J. H., ontslagen brievengaarder te De Lutte, wegens een 'tiental verduisterin gen, in zijn ambt gepleegd, tot een ge zamenlijk bedrag van f f,310.39. In dagen van strijd. De Amsterdamsche Rechtbank legde zes weken gevangenisstraf op aan den man, die tijdens de staking bij de Ge broeders Van Houtum te Hilversum bij een werkwillige een ruit zou hebben in gegooid. Het O. M. had vijf maagden ge va n gqnj ss trjif g^ejscht. 'Muijlschannis. De Rechtbank te Amsterdam, heeft den 24-jarigen^ Italiaan Giuseppe* Zerbinoy van 17 Januari 11. af gedetineerd schul dig verklaard aan het in voorraad' hebben van muntspecie ,(gouden. Engelsche pon den sterling) waarvan hem de schennis, toen hij ze ontving, bekend was, doch sprak heni vrij, van het uitgeven der ge schonden munt. De Rechtbank veroor deelde hem, overeenkomstig den eisch, van het O .M., tot drie jaren gevangenis straf, Beklaagde's verdediger mr. J. H. G. Bakker teekende onmiddellijk hooger beroep, tegen' dit vonnis aan. Collectief Arbeidscontract. De kantonrechter in het 4de kanton te Amsterdam heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van de bootwerklers- vereeniging „Recht en Plicht" contra de houtvlottersfirma Siekesz en Co. „Recht en Plicht" had van genoemde firma een schadevergoeding geëischt van f 4000, wegens schending van het tusschen par tijen gesloten collectieve contract, welke schending bestaan zou hebben, in het in dienst nemen van ongeorganiseerde ar beiders. Gedaagde bestreed de rechtma tigheid van dezen eisch, op grond, dat de organisatie alsook hare leden die collectieve overeenkomst zouden hebben, geschonden, door in twee gevallen het werken voor de firma te beletten en te weigeren. Daarom vorderde gedaagde ontbinding- der overeenkomst op grond van wan prestatie. De kantonrechter besliste he den bij' vonnis van 10 December, dat de eischeresse in' conventie (de firma Sie kesz recht had op toewijzing dezer vor dering wanneer hij de wanpraestatie aan de andere zijde met getuigen kon bewijs zen. Zij werd daartoe in de gelegenheid gesteld en „Recht en Plicht" tot het leve ren van tegenbewijs toegelaten. De kantonrechter besliste in zijn von nis dat noch. in zake de weigering van het lossen van het ss. Pontus, noch in zake de weigering van het vervoer van een transport hout van Rotterdam naar Schiedam iets is gebleken van een aan- sporingof een daartoe verplichtend, of ficieel besluit der ver. Recht en Plicht De geclaagde firma Siekesz achtte dit bewezen uit het gemeenschappelijk op treden' der werklieden en de aanwezig heid van den voorzitter der organisatie. De kantonrechter achtte geen van beide echter uit het getuigenverhoor bewezen. Gedaagde is echter volgens den kan tonrechter niet geslaagd in het leveren van het bij interlocutoir vonnis opgeleg de bewijs en heeft niet aangetoond dat „Recht en Plicht" zich in zake het col- lictief arbeidscontract aan wanprestatie heeft schuldig, gemaakt, noch dat eische resse aan gedaagde de behoorlijke nale- virfg harer verplichtingen heeft, onmo gelijk gemaakt. Mitsdien werd aan eischeresse (Recht en Plicht) haar vordering toegewezen, doch onder de bepaling, dat. de gedaagde (de firma Sick-esz) slechts voor één' ge val en niet voor zes gevallen schadever goeding behoeft te betalen. Mitsdien veroordeelde de kantonrech ter haar tot betaling van een schadever goeding van f 500 en in de kosten van het geding met ontzegging van haar vor dering in reconventie tot ontbinding der overeenkomst. DE STEEN DES AANSTOOTS. Onder dit opschrift schrijft Pastoor Sloet in het Centrum De voornaamste steen des aanstoots in de „Borromeo-encycliek", die tot zoo lachwekkende „protesten" aanleiding heeft gegeven, is de volgende zin „Bij deze rampen stonden hoogmoe dige en weerspannige mannen op, vjj a n- den des kruis es van Christus., men'schen die aardsche dingenbe- denken, welker god de buik is. Dit wordt heel in 't algemeen gezegd van degenen, die in de zestiende eeuw van de Katholieke Kerk afvielen, hare leerstukken verwierpen, hare tucht van zich afschudden en zich daarom „hervor mers" noemden. De ook in de Encycliek gecursiveerde woorden zijn een letterlijken citaat uit den brief van Paulus, aan de Philippij- nen, hoofdstuk 3 vers 18 en 19. De be treffende bijbelplaats luidt in haar ge heel volgens de vertaling van den Sta tenbijbel Vers 17. „Weest mede mijne na volgers, Broeders, en merkt op de genen, die al zoo wandelen, gelijk gij ons tot voorbeeld hebt; 18. want velen wandelen anders, van dewelke ik u dik'maals gezegd heb, en nu ook weenende zeg, dat zij vijanden des kruises van Christus zijn 19. wel ker einde is het verderf, welker god is de buik, en welker heerlijkheid is in hunne schande, de welke aard sche dingen bedenken 20. maar on ze wandel is in de hemelen, waaruit wij ook den Zaligmaker verwachten, namelijk den Hc-ere Jesus Christus." (De gecursiveerde woorden zijn invoeg selen voor de duidelijkheid). De protestantsche bijbel zelf verwijst ons bij vers 18 naar Rom. 16 17, waar we lezen „En ik bid u, Broeders, neemt acht op degenen, die tweedracht en ergernissen aanrichten tegen deleer die gij van ons geleerd hebt, en wijkt af van dezelve", terwijl vs. 18 vervolgt: I „Want, deztujken .dienen onzftn Heere Jesus Christus niet, maar hun nen buik, en verleiden-dooF sclioori- spiekerf en prijzen, de harten '|de& eenvoudigen". Blijkt derhalve: lo. dat de Paus de „hervormers''* den zestiende eeuw eenvoudig ver gel ij kt met de valsche leeraars der eerste eeuw. 2o. dat die uitdrukking „die aardschel dingen bedenken" (beter: die van aard- schen zin zijn", Lipman: „die het aard sche .betrachten-") tegenstelling is van het Paulinische„onze wandel is in den hemel"vgl. Coloss. 3 1 „Zoekt het geen boven is". 3o. dat „wier god de buik is" ongéveeij hetzelfde zegt: die het aaFdsche, hetzin'- nelijke zoeken, de leer in overeenstem ming trachten te brengen- met hét gemak) de zinnelijkheid. Of de „hervormers" dat niet 'n beetje! gedaan hebben Erf was Borromeus niet een andere) hervormer En mag de Paus dat niet zeggen Alle betalende abonné's op „DE LEfD- SCHE COURANT" zijn volgens de be palingen, vermeld op de polissen, tegen ongevallen in en buiten bedrijf verzekerd. Bij levenslange ongeschiktheid wordt uitgekeerd f 1600.—bij overlijden f 600. bij' verlies, van een hand of voet f300. bij totaal gezichtsverlies van een oog fi50.bij verlies van een duim f. 100. bij verlies van een wijsvinger f60.'en bij verlies van eiken anderen vinger Gemeenteraad van Oudshoorn. Voorzitter de Burgemeester. Na opening, worden de notulen der; laatstgehouden vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ie. Beëediging en Installatie van den heer C. Hoogendijk. Na de gebruikelijke eedsaflegging, wenscht de V o o r z i 11 e r den nieuwbe noemde geluk met diens verkiezing' tot lid van'den Raad hoopt dat de ver vulling van zijn mandaat hem voldoening zal geven ën zal strekken tot heil der ge meente. 2e. Ingekomen stukken. Van Ged. Sta ten het goedgekeurde kohier Hoofdei. Omslag. Schrijven van de gemeente Alfen, dat tot leden voor het Gemeenschappelijk beheer der Gasfabriek zijn benoemd de heeren C. W. T. Visser, H. Overes erf, W. Los. Verzoek van den heer G. de Jeu, bouw kundige te Oudshoorn, om een. aanstelt ling als makelaar. Gesteld in handen van B. en W. 3e. Aanbieding Gemeenteverslag. 4e. Aanbieding Gemeenterekening. Gesteld in handen van de Commissie van Financiën. 5e. Benoeming Gemeentebode. B. en W. stellen voor den; nieuw benoemden veldwachter als zoodanig te benoemen^, tegen een vergoeding van f25. Met algemeene stemmen aangenomen. 6e. Voorstel uitbreiding brandkranen met voorstel tot het aangaan eener geldt leening bij den heer J. W. O. Clanfy 'groot f 1000, tegen een rente van 4 pCt. Zonder hoofdelijke stemming aange nomen. 7e. Comptabiliteit 1910. Eenige af- en overschrijvingen worden goedgekeurd. Se. Stratenplan H. Laros. B. en ,W'. stellen voor vergunning te verleenen tot den aanleg eener straat, onder voor waarde dat deze 8 M. breed, de sloot met zand zal dempen en rioleeren met verplichting dat latere aansluitingen daatf in kunnen loozen. Zonder stemming aan genomen. 9e. Voorstel tot het aanbrengen varf een duiker in de Ridderbuurt, voor af voer van kroos en vuil water. B. en Wj. stellen voor een duiker te plaatsen teb hoogte van'C. Kameraad en W. den Her tog, welk water daar zeer vuil is. En( die uitwatering zal plaats hebben in den Vierambachtspolder. De kosten worden geraamd op f 100. Na eenige discussiei aangenomen. Voorstel van' B. en W. om aan 'den gé- pensioneerden veldwachter L. Buner f 25 gratificatie te verleenen en aan den Rijks veldwachter C. Op denbrouw, die de ge)-- meente verlaat, een gritificatie te verlee nen van f25 voor de vele diensten in diej jaren dat hij in Oudshoorn was en tij dens de ziekte van Buner voor de ge meente verricht, wordt goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om een gedeelte' van het Raadhuis te verhuren aan G. Wal green' onder dezelfde voorwaarden als1 vroeger, af tot einde December vooti f 62.50 wordt eveneens aangenomen. Bij de rondvraag vraagt den heer C. Panne vis om welke reden de sproei-i wagen nog niet heeft gereden. De Voor' zlitter antwoordt, dat met oog op de! vele werkzaamheden aan den weg de wagen nog niet heeft kunnen rijden ,inaar thans zal er een begin riiede w.ordetf gemaakt. Terecht. De jongen, die een brandbrief jaa^n je&n,e dame ie

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6