De Lustrumfeesten. Tweede Bla^ oehoorende bij De Leidsche Courant van Zaterdag 25 Juni. BUITENLAND, België. Beurs voor den diamanthandel. Het j,Handelsblad van Antwerpen, Jjffleldt ?,Wij vernemen, dat de veréenigüng 'peurs voor Diamanthandel, te Antwerpen, (een terrein van circa 800 v. m. gekocht pheefty gelegen achter de thans door haar ingenomen lokalen, wat haar zal toelaten (deze merkelijk te vergrooten. .Voor de vergrooting van de Diiamant- jflub' zal icene gansche rij huizen in de ([Hoveniersstraat, grenzend aan de geböu- i jven der Club, afgebroken worden. Onze diamanthandel zal dus (eerlang pver ruime |en voldoende gebouwen be schikken* beantwoordend aan de dschen jder immer toenemende bewegiing van den [handel in onze stad. Frankrijk. De ramp van Villepreux. In den loop van het verhoor door den yechter van instructie, heeft de machi- tnist van den inloopenden sneltrein, Leduc, Zich beklaagd, dat bij zijn vertrek uit Parijs niet was ingelicht omtrent het man dement aan den locomotief van den snel trein en het oponthoud van dezen. Hij [bleef het onheil wijten aan een gebrek aan zijn eigen machine. Terwijl hij bezig was het mechanisme* dat reeds op de hoogte uvan Versailles onvoldoende werkte, en ,vijf dagen vroeger op een rit tweemaal geweigerd had, te herstellen,- was hij dooT den ontsnappenden stoom en de zon, die op de lijn scheen* half verblind gewor- jden* zoodat hij slechts onvoldoende de signalen zag. I i - T Volgens zijn .bewering had hij den persoon, die uit het station Villepreux izijn trein tegemoet is gesteld om hem een sein te geven, bemerkt op honderd meter vóór zijn locomotief, een afstand te kort om te stoppen, terwijl deze volhoudt, dat het zeshonderd meter is geweest. De gevangenneming van Leduc heeft ï/n- tusschen van verschillende zijde hevig ver zet uitgelokt, Zijn kameraden wijzen erop, Idat de machinist zich niet aan zijn ver antwoordelijkheid heeft onttrokken, zoo- dat er geen enkele reden was, hem niet op (Vrije voeten te laten. De5,Conseil géneral" ivan den algemeenen bond van machinisten )enz., heeft een protest in dezen geest aan de bladen gezonden. Ook het Nationale Syndicaat der Spoor wegbeambten beklaagt zich en verzekert, jdat Leduc allerminst aansprakelijk is te stellen voor de botsing, waarvoor de schuld hoogerop gezocht moet worden. Zij achten de inhechtenisneming van jden machinist, als ware hij een gewone misdadiger* een beleediging, die geheel e arbeidersklasse aangedaan. Hun plan is een groote meeting te be leggen* waarop uitvoerig de argumenten besproken zullen worden voor de bewijs levering van Leduc's onschuld. De afgevaardigde Leboucq zal minis ter Briand interpelleeren over de arresta tie. In den brief, waarin hij den minister president van dit voornemen kennis geeft, schrijft hij o.a. *,AI moge het noodzakelijk zijn, dat den machinist van den sneltrein opheldering gevraagd wordt van het feit, dat hij döor de signalen heenreed, dan is het toch niet duidelijk* waarom die man ais een misdadiger wordt gevangen gezet, pp wien men pen verantwoordelijkheid will leggen, waarvan de vroegere beheerders Ider „Compagnie de l'Ouest" het volle ge- Het klooster Marienhaven te Warmond. In de bijdragen voor het Bisdom Haar lem levert mr. dr. J. O. Overvoorde, ar chivaris der gemeente Leiden, eene be schrijving over Het Gistercienserklooster IMarienhaven, ook bekend als het klooster IJBernadieten te .Warmond* aan de handi jder door hem bewerkte gegevens van het izeer rijke kloosterarchief berustend iin het -Leidsch Gemeente archiiief. Wij ontleenen er het volgende aan: Stichting van het klooster. Het 'eerst wordt van het plan, om te Warmond een mannenklooster te stichten, gewag gemaakt in het charter van Vrij- |dag na Pinksteren (15 Juni) 1386, waarbij [hertog Aelbrecht van Beyeren, ter gedach- ïiisse van zijne gemalin Vrouwe Margrie- te, de hofstede Oude Teylinghe met 10 morgen land aan den abt en het convent Wan Camp „in den ghestichte van Colen" (bij Rheinberg) schenkt, om op diie plek leen klooster ider Cistertiienser orde te stichten, Deze hofstqde behoprde waarschijn lijk tot de goederen van Teylingen, die na den moord op graaf Floris V jin 1296 zijn verbeurd verklaard* en is nèet te verwar- iren met het adellijk slot Oud-Teylingen* Idat nog in later jaren vermeld wordt en iaan de andere zijde van den Warmondier- -weg gelegen was, aan de Leede, ongeveer ier hoogtej waar thans de kalkovens gtaan. Mogelijk; was het de woonplaats ya$ wicht behooren te dragen, aangezien zij hun materieel lieten verwaarloozen, waar door het publiek onvermijdelijk werd blootgesteld aan ongelukken., Volgens de laatste berichten is Leduc in vrijheid gesteld. Amerika. Roosevelt als journalist. De heer Roosevelt heeft jzijn betrek king als redacteur van de „Outlook" een post die hem een salaris van meer dan 70,000 gld. oplevert aanvaard. De ge- gewezen president, zeven jaar lang het machtige hoofd van een natie van onge veer honderd .millïoen zielen en ook na zijn aftreden nog altijd de meest op dien voorgrond tredende figuur onder zijn me deburgers is thans ieen eenvoudig jour nalist, die op gelijken voet als een zestal collega's Roosevelt is niet de hoofd redacteur den inhoud van dit weekblad verzorgt. Roosevelt heeft een zeer eenvou dige kamer op de zevende verdieping van het kantoorgebouw ,Ei* is meer een stoel, zoodat ongewenschte bezoekers niet tot lang blijven worden aangemoedigd, aan bezoekers die meer in den smaak vallen, zal de heer Roosevelt, zoo vertelt de heer Fyfe i n de Daily Mail zijn eigen stoel wel afstaan, om dan, naar zijn gewoonte, al heen en weer loopend het gesprek te voe ren. Voorloopig heeft de heer Roosevelt het behalve met zijn redactioneele werk zaamheden druk met het lezen van de dui zenden brieven die uit alle deelen van het land hem na zijn terugkeer bereikten. Hij ondervindt wel de lasten van een groote populariteit, want de meest dwaze verzoeken worden hem gedaan. De heer Fyfe vertelt ook nog van de groote consternatie, die de komst van den nieuwen redacteur onder <Le vrouwe lijke klerken en stenographen van het re- da ctiebureau wekte. De eene kon niet praten van zenuwachtigheid, toen de nieu we rédacteur haar een brief dicteerde, de andere sprak hem aan als „Mr. Presi dent", maar al heel spoedig wist de heer Roosevelt de dames op haar gemak te brengen. Voor de Outlook" is de komst van den nieuwen redacteur een prachtige re clame en het abonnementental is reeds zoo zeer gestegen, dat het reuzensalaris den nieuwen medewerker toegezegd, een zeer goede belegging blijkt te zijn. Turïsiie. Kreta. In een schijnbaar officieus bericht uit Parijs wordt meegedeeld, dat de vier be schermende mogendheden de nota betief- fende de tot handhaving der orde op Kreta 'te nemen maatregelen nog vóór 28 Juni den dag, van de opening der Kre tenzer nationale vergadering, aan de Porte zullen doen toekomen. Tegelijk zullen dan de oorlogschepen naar de Kretenzer war teren worden gezonden. De Echo de Paris* die voeling houdt met het ministerie van buitenlandsche za ken, zegt dat het zaak is den Kretenzers in alle opzichten nauwkeurig hun gedrags lijn voor te schrijven ,om onaangename verrassingen te voorkomen. De Turksche bladen melden dat de Turksche gezant te Athene van de Griek- sche regeering opheldering gevraagd h eeft over haar militaire maatregelen. De Griek- sche regeering heeft daarop geantwoord dat er geenerlei buitengewone maatrege len genomen worden en dat de troepen verplaatsingen slechts in verband ston den met de aflossing van grenstroepen. De stemming tegen de Grieken wordt inmiddels allengs zoo vijandig in .Tur kije, dat er vrees bestaat voor ernstige uitspattingen, als de regeering niet tij dig haar maatregelen weet te nemen. In Galata en Skoetari, waar het boycot ijve rig wordt toegepast, nam het volk hier en daar zulk een dreigende houdang aan een der jonge Teylingers. Ook het latere huis Warmond wordt wel TeyEngen ge noemd, zoodat er in Warmond verschil lende plaatsen den naam van Teylingen. droegen. Voor de oprichting én instandhouding van een klooster was echter meer noodig dan 10 morgen, die hertog Aelbrecht hier voor bestemd had, en de stichting van het klooster bleef daarom voorloopig uitge steld, totdat er meerdere fondsen hiervoor beschikbaar zouden komen. Over het ge not der inkomsten u/iit de schenking ont stond weldra geschil tusschen de Cdster- cienserkloosters van Onzer Vrouwenber- ge te Yselstein -en van Onzer Vrouwen- kroon te Heusden, hetgeen leidde tot eene beslissing door den abt te Camp in 1391 waarbij deze de inkomsten, zoolang er nog geen nieuw klooster werd gesticht, aan de beide kloosters, elk voor de helft, toewees, onder de uitdrukkelijke bepa ling, dat drie later aan het te .Warmond te stichten klooster zouden overgaan. De ze beslissing werd in 1399 door den de ken van Sint Salvator te Utrecht en daarna door hertog Aelbrecht bekrach tigd. Deze toestand duurde tot 1412, toen heer Jan van den Woude, ridder, heer van Warmónde, zich tegenover prior en convent van Ijselstein bereid verklaarde om de nóodige gebouwen voor het kloos ter voor zijne rékening te stichten, het mét rijke inkomsten en voorrechten te begiftigen en op eigen rekening te trach ten om van den pastoor van Warmond af stand van eenige parochierechten te ver krijgen' en van den bisschop de vereisch- te machtiging te verwerv&n p/n kerk,» tegenover de Grieken dat de politie op moest treden en verscheidene Turken in hechtenis nam Griekenland. Mandaten tot inhechtenisneming zijn uitgevaardigd tegen vijf aanstokers van het incident met de pakketboot „Impera- tul Traijan" voor den Piraeus. BINNENLAND. Onze Sociale wetgeving. De bijzondere commissie der Nederl. afdeeling van de Internationale Tentoon stelling te Brussel achtte het gewenscht dat er een korte beschrijving verkrijg baar zou gesteld worden van hetgeen in' Nederland van Staatswege is geschied voor de bescherming en de verzojging van den arbeider. De heer H. A. van IJsselsteijn, directeur-generaal van den arbeid, heeft daartoe een werkje saam- gesteld, waarin een beknopt beeld wordt gegeven van hetgeen op dit gebied is tot stand gebracht. Het is bij de Flakkee- sche boek- en' handelsdrukkerij te Mid- delhamis verschenen en zal zeker voor velen van belang kunnen zijn. Roode Moraal. Wij lezen in het Dagbl. v. N.-Brabant: In het „Weekblad", de Vrijdagsche! bijwagen van „Het"*Volk", schrijft de heer F. van der Goes „Het moet altijd geoorloofd zijn, mits de middelen niet ons zelf verlagen, en daardoor verzwakken, een tegenstander iri zijn macht te benadeelen." Dit is van den socialistischen privaat docent, den heer F. van der Goes. Niet van den een of ander, maar van den man, die de gefiltreerde sociaal-democratie puur en echt te drinken voorzet aan de studeerende jeugd der Amsterdamsche Hcogeschool. Het is altijd geoorloofd den tegenstan der te benadeelen, mits men er zelf maar geen schade van ondervindt. Dit lijkt veel op de moraal van den dief: steel, wat je kunt, als je maar op past, buiten den arm der Justitie te blij ven. Het verlangen naar den socialistischen toekomststaat moet door dit stukje roo de moraal al weer sterker worden. Maar niet bij ons. De maaltijd. L. d'A. schrijft aan het „Vaderland" „Zijne Doorluchtige Hoogheid Iaat vragen of u even de trap op zoudt wil len komen." Een nuchtere boodschap maar eens dat ik aan 't verzoek gehoor gegeven had was van nuchterheid niets meer over. Daar stond van een schitte rende tafel op de heer Bosch, de al tijd vriendelijke, behulpzame, hoffelijke Volkert van Roosevelt en stelde me voor aan Zijne Doorluchtige Hoogheid Wil lem Graaf vari Nassau Siegen, Katzenel- lenbogen, Dietz, Vianden enz. En Zijne Doorluchtige Hoogheid stond op en stelde me aan zijn gasten voor. Ik weet al de namen niet meer ik ken alleen de kjeedij waarnaar ik in stomme verba zing met open mond heb staan turen. Daar zat de Graaf in zijn licht steen rood kleed, mouvest en broek waar over het wammes iri bruin leer en de sjeq? iri flets mauve afgezet mét oud goud. Iri een hoek zijn degen in goud en ivoor, heft eri riemen versierd met ca- més. Daar zaten zijn genoodigden in zwart satijn damassé d'or. Een sjerp in glan zend emerald brak den ernst van 't wèl kerkhof en altaar te doen wijden. Prior en convent verbonden zich hiertegenover om zes broeders af te vaardigen als eer^ site bewoners van het klooster. De te stichten' gebouwen worden riauwkeurig omschreven, gelijk' wij nader bij de beschrijving van het kloostercom plex zullen zien, en heer Jan belooft verder om iri het derde jaar nog 200 nobel te geven voor den bouw van de kerk ;eri om' verschillende kerksieraden, paramenten en huisraad te schenken. Hij zal aan! de broeders, die naarf Warmond komen tijdens den bouw, on derstand verleenen, belooft aan het kloos ter nader een inkomen van 60 Frausche kronen, te verzekeren uit land of renten, en hieraan een vicarie te geven rivet een inkomen van 20 Fransche k'ronön 1). Hierdoor werd het eerst mogelijk om ge volg te geveri aan de plannen van her tog Aelbrecht eri met recht wordt dan ook lieer Jari als de stichter van hjet klooster genoemd. De stichting werd den 17en Augustus 1412 door hertog Willem vari Beyeren bekrachtigd, die hierbij vergunning gaf het klooster te vestigen „op onze hof stede van' Oude Teylinge" en dit in zijne beschertning nam. Hij sTond het Hij gaf Hiervoor eerie vicarie in ide oude of St. Hypolituskerk te Delft, door Joharines Bugghe, zijn moeders voorvader, gesticht en1 stond bij akte van 3 September 1414 toe om de hieraan' ver bonden vier verplichte piissen in hef klooster zelf te lezen. Hierover ontstond later gqsqhü jnet jdej e^fgep^men. sombere maar toch zoo mooie costuum. Daar zaten ridders in licht mauve met grijs in wit velours de gènes en goüd;, in groen en geel geplet fluweel met oranje sjerpen. Daar was er een in oud- fraise met goud pn witte sjerp en een ander in lichtblauw en beige, weer éen in mauve en beige en naast herit een ridder in blauw fluweel met goud ge streept. Er waren costuums zoo schitterend, zoo jolig lachend, dat zélfs zonder ide vroolijke gezichten die uitlachten tus schen de langharige pruiken nog de aanblik vreugdig geweest zou zijn. Daar was een tafel fonkelwit met oud damast-rinkeltinkelend met kristal, waar in perelde de goude champagne. Hoort, de Graaf die zich statig opge richt heeft spreekt: Edele Heeren, Waepenbroeders en vrundenGedooghe dat ik u jmet dezen (drinkschale) vol fransen wijn van gan- scher herte welkom (segge) an dezen minnen disch. Laet ons banquetteeren in vruridschap en vreugt. Vive la joie. En allen staan op, hpffen fle glazen hoog eri er wordt gedronken en geklon ken En weer 'n ridder antwoordt met een speech in 't goelijke, naïve Diets uit den tijd. En nogmaals spreekt de Graaf: Edele Heeren, laet ik met desen Eerepokale, vol geurigen Rinschen wijn, u allen in oprechte vriendschap mogen toedrinken, en ik bidde u een iegelick om beurten' desgelijks te willen doen, Wil lem Graaf van Nassau Siegen Katzero- ellenbogen Dietz Vianden etc.' En allen drinken en wensch'en en roo- ken. Er wordt gerookt al bij de soep zware sigaretten, 'die in de kamer ver spreiden een zwaren geur, 'die met 't parfum vari den champagne met den kleurenschetter van de costuumS een stemming brengen als ik nooit nog voel de. 't Menu werd langzaam pfgediend. En de vreugde steeg en geestdriftig werd de graaf toegejuicht. En d*e graaf antwoordde en de champagne in ruische- lin'g van goud en wit schuim uit gul den halzen golfde in 't fijn geslepen rotskristal en de richten werden uit gul- stokeri. De bloemen wit en blauw op, tafel de rozen in haar vazen begonnen stil te sterven, zoo zielig nu in haar Ver- flenzende kleurtjes tegen de regenbo- girig van de toiletten. De vruchten kwa men, weer andere kleuring in de al zoo kleurige weelde en 'dan werden Üe speechen driester en als de echte jool begon, als de Graaf den grooten zilve ren beker, met zijn familiewapens ver sierd, vol Rijnschen wijn liet rondgaan langs de als rijk-stilleven gespreide ta fel "ben ik weggegaan, 'n Beetje be wogen' ben je dan, van daar zoo stilge zeten te hebben in die 17e-eeuwsche pracht. Er is wat weemoed in', dan Weer te moeten gaan door de ^ieuwe straten met de plomp joelende menschen tus schen auto's en aapjes. Maar morgen begint het weer en houdt de Prins „cour" dan is er nog een dag vol illusie, en nog éen en nog éen en dan gaat het leven weer door in d'oude sleutelstad. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag 24 Juni. (Vervolg.) Voorts zette de heer Ankerman uit een, dat deze kwestie niet in de Kamer thuis behoort, en de interpellatie geen practisch nut kan hebben. Het publiek ge zag had nooit in deze zaak gemengd moe ten worden. Men kan zich niet beroepen op de agitatie, welke de Encycliek ver wekt heeft in Duitschland, omdat daar te lande de verhouding van de Staatskerk tot den £J. Stoel geheel anders is en Duitschland's keizer de eenige Protestanti sche vorst is die bij den Paus vertegen woordigd is. Met klem protesteerde spre ker er tegen, dat deze Encycliek tot een politiek wapen misbruikt wordt. (Applausy ook op de publieke tribune). De voorzittef dreigt beslist tot ontruiming te zullen overgaan* als zich dit weer herhaalt. De heer v. d. Voort v. Zijp stemde volmaakt in met het antwoord der regee ring, betoogende* dat de Minister van Buitenl. Zaken een volkomen juist stand punt inneemt, waar Nederland thans geen gezant meer heeft bij den Paus. Overigens sloot hij zich aan bij des heeren De Vis- serts veroordieeling van sommige zinsne den uit de Encycliek. Ook hij komt opj tegen het oordeel over de Hervorming, Als die Encycliek had bedoeld niet die Hervorming in haar geheel te treffen* maar enkele groepen als de Renaissance^ Wederdoopers enz.* dan hadden die groe pen in den Pauselijken brief afzonderlijk moeten genoemd worden. De heer Nolens verklaarde, dat de Katholieke partij in de eerste plaats de Tweede Kamer niet de plaats achtte om deze zaak te bespreken. Overigens acht hij na de offkieele ver klaring van Pauselijke zijde, tegenoveil Duitschland afgelegd, de mogelijkheid uit gesloten* dat krenking van niet-Kathol le ken ook in Nederland het doel der En cycliek zou zijn. Voorts begrijpt de Ka tholieke partij niet, dat woorden uit dé Encycliek over de werkzaamheid van den H. Boromaeus in Italië ein handelende over vorsten van de 16de eeuw toegepast kunnen worden op onze vorsten varil de 16e eeuw en volgende tijden. E>e ap preciation over de Encycliek kan de Ka tholieke partij in hun onjuistheid en on volledigheid niet aanvaarden en waar d-el Katholieke partij geen aanleiding wenscht te geven tot verstoring van den gods dienstvrede in Nederland ,zal zij zich van debat in deze onthouden. De Minister van buitenlandsche zaken deed zijn antwoord nader uitkomen met een beroep op den historischen gang der diplomatieke aanraking met het Vaticaan, De heer .Troelstra trok de conclusie dat de tegenwoordige Christelijke regie ring eender Protestantsche natie zich blijk baar niet geroepen voelde uiting te geven aan hare Protestantsche gevoelens, waar na de heer van Doorn verklaarde zich on bevredigd te achten en maar geen motie! te willen voorstellen, omdat verschillende stemmen zich voldoende tegen de ency cliek hadden geuit. De interpellatie is gesloten. De Kamer is op zomerreces gegaan. Kunst en Wetenschappen, De kern van kometen. Naar aanleiding van het resultaat der waarnemingen door paters Jezuieten, te vens astronomen, te Manilla verricht, schrijft de Manilla Times Het lang geliefd geloof aan de vaste bestanddeelen, uit welke de kern vari kometen zóu bestaan, moet worden op gegeven ten overstaan van hetgeen Pater Jose Algue en zijn adsistent Pater John Comillas hebben geconstateerd, t. w. dat gedurende den overgang van de komeet van Halley over de zonneschijf geen spoor te ontdekken is geweest van eenig vast bestanddeel in de kern. Drie uur lang zijn de waarnemers op hun post gebleven en zij hebben hun ob servaties onder voortdurend gunstige' voorwaarden kunnen bewerkstelligen, zoodat zij geheel kunnen instaan voor de waarheid hunner bewering. Het blad deelt van te voren mede, dat Pater Algue zich reeds had voorgesteld dat dit en geen ander het resultaat van zijn' waarneming zou zijn. Kwam het ooit tot een ontmoeting tusschen de aarde en een kometenkern, dan zou volgens toe om 600 Wilhelmus gulden aan in komen te beleggen en verleende het vrij dom van morgengeld. Thans moest nog van het kapittel der Cisterciensers vergunning verkregen worden. Den 12en September 1412 werd aan' broeder Johannes, abt van Camp, opgedragen om de plek te bezichtigen, bij geschiktbeviriding de broeders te Ijselstein te machtigen om de schenking voor het te stichten klooster te aanvaar den' en dit daarna in de orde op te ne mén. Overeenkomstig deze machtiging geschiedde de inlijving bij akte van 10 November 1412 ofschoon de gebouwen nog niet geheel gereed waren. Uitdruk kelijk toch wordt hierbij melding ge maakt vari „aedificiis iam constructs et iri proxima construendis". Weldra volgden nu de toestemming door den prior te Ijselstein en de be krachtiging door den bisschop óp 18 Mei 1413, waarna heer Jan van den Woude nader de goederen aanwees voor het on derhoud van het klooster. Hij schonk' hierbij 15 morgen land, eene rente van 15 gouden nobel eri eene rente van 21 Wilhelmus schild, waarbij nog kwamen de inkomsten ui t de schenking door hertog Aelbrecht van Beyeren, waarvan het kloos ter te Ijselstein reeds voor zijn aancteT had afstand gedaan en waarvan de prior van Marienkroon bij Heusden in 1416 ver der voor ^ijri klooster afstand deed, van welken afstand in hetzelfde jaar eene bekrachtiging volgde door Boynghus, abt van Schola Dei bij Aurich. Zoowel heer Jan, als het klooster te Heusden be dongen hierbij, dat de afstand van rech ten, zp;U vervallen, indien p.nverhoopt de stichting van het klooster te Warmond geen verderen voortgang mocht hebben. Het klooster te Heusden ontsloeg heer Jan tevens van „alsulke gheloefte ende huyr van den guyde te Warmond,» daer onse doester aen gherecht was",' waaruit blijkt, dat heer Jan' reeds vóór, 1416 zich de beschikking over de gron den te Warmond bij contract met dit klooster verzekerd had. Door enkele schrijvers wordt naast Heer Jari van den Woude ook diens ge malin' Agnes van Cruninghen als stichti ster genoemd, waartegen reeds door Smit werd opgemerkt, dat dit op een'ej vergissing moet berusten, daar Agnes reeds in T400 was overleden en dutsö geen deel kon hebben aan de schenking van 1412. Omtrent den stichter, heer Jan vari den Woude, kunnen wij het volgende mededeelen, grootendeels ontleend aan een handschrift van Alkemade en van der Schelling in de bibliotheek van het Seminarie te Warmond. Jan was de zoon van Jacob, volgens de overlevering den 14den van den Wou de van dien naam, ridder, en Floris Catharijn van Delft, doch te rvan Jan Bug ghe en Catharina van Swieten, eene rijke erfdochter, die veel land in Delfland eri Waterland ten huwelijk bracht. Zijn va der was eerst gehuwd geweest met Eli zabeth Dirksdochter van der Does eri na zijn overlijden in 1394 hertrouwde zij ne tweede vrouw met Philips van Dorpy ridder. Zij zelf overleed in 1409. (Wordt vervolgd),

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5