Uitslag der herstemming voor een lid der Prov. Staten in het kiesdistrict Leiden. De Lustrumleesten. Aantal Kiezers Uitgebrachte stemmen Van onwaarde Geldige stembiljetten J. A. Bots R. K. H. Paul L. Stemdistr. I: Raadhuis 909 653 6 647 249 398 11: School Heerenstraat 1109 797 13 784 308 476 111: Kraaierstraat 771 584 5 579 244 335 IV: Den Burcht 558 447 11 436 208 228 V: School Mare 473 343 6 337 178 159 VI: School v.-d-Werfstr. 848 596 9 587 319 268 VIIBewaarscli.Groenest. 1105 703 17 686 367 319 VIIIStadstimmerwerf 1062 761 17 744 274 470 Totaal 6830 4884 84 4800 2147 2653 Volstrekte meerderheid: 2401. Ie afgevaardigden zouden handhaven, was te verwachtenbij de stemming reeds ver kregen de vrijzinnige candidaten de hoog ste cijfers. De Staten van Zuid-Holland zullen! voortaan saamgesteld zijn uit 55 leden van rechts en 27 vrijzinnigen. Over het algemeen \nerd er slecht ge stemd. Vrijdag. De cour. Gistermiddag bood het feestgebouw aan $en Zoeterwoudschen Singel een eigenaardigen aanblik. Uitgelezen zomer- toiletten en ridders in 17e eeuwsche dracht wemelden door elkander, en edellieden met hun sierlijk gekleurde wambuizen, hun hooge witte rijlaarzen liepen gearmd met jonge dames in kleurige moderne tod- letten. Toch desharmonieerde dót niet met dien voornamen indruk, dien men moet krij gen als men ten hove van een zco aan zienlijk vorst als Fredeiik Hendrik komt. Maar wat wd de omgeving ontsierde, waren de lichte colberts en de gele regen jassen, die sommigen droegen, een klee- dij, welke in dist milieu niet paste. Nog een andere opmerking moet ons uit de pen. Op de loggia boven de troon van Fred ei ik Hendrik verdringen zich tel kens kijklustigen, die vandaar alles gade slaan wat beneden hen gebeurt. Dit geeft evenmin een denkbeeld van een oud-Hol- landsch hof, waar alles toeging volgens de strenge regelen der toenmalige stijve etiquette, getuige de hoofsche buigingen, en beleefdheden die de edelen dezer da gen tegenover hun gebieders in acht ne men. Waardig en statig is de figuur van Fre- derik Hendrik de geheele week geweest. Trotsch zat hij op zijn vurige ros in zijn stalen harnas'en trok daarmede door Lei- dens straten; fier schreed hij hedenmid dag de feestzaal binnen, in zijn wambuis en broek van goud brocaat, met donker blauw pluche mantel bewerkt met oud goud, een blauwe zijden sjerp en een zwarte hoed met grcote veer op. Voorafgegaan door zijn edelen, verge zeld van zijn gasten. De Engelsche Ko ningin Maria Henriette draagt een geelsa- tijnen onderkleed en haar koninklijken inantel, afgezet door hermelijnzij is ge tooid met een diadeem. De muziek zet het Engelsche volkslied 5,God save the Queen" en ons „Wilhel mus" in en allen rijzen op dit moment van hunne zetels. Dan volgen de bevallige Prinses Mary en haar jeugdige gemaal Prins Willem. Mary heeft een rooskleurig satijnen kleed aan met lichtpaarsch overkleed; paarlen versieren haar kapsel; Prins Willem draagt een wit zijden gewaad gebroken door zwarte motieven. De Stadhouder, Koninginnen, Prin sen en hunne gevolgen hebben hun zetels ingenomende muziek speelt nog cenige oud-Hollandsche marschen waarna een hoveling de namen afleest van hen, die aan Z. K. H. Frederik Hendrik wenschen te worden voorgesteld. Voor den troon is een groote open carré, bedekt met een tapijt Het .eerst wordt de burgemeester van Leiden, Jhr. de Gijselaar en mevrouw voorgesteld. De burgemeester is in 't zwart, zonder eenig teeken zijner waar digheid mevr. de Gijselaar heeft een wit te robe aan. Langen tijd onderhouden Fre derik Hendrik en de Engelsche koningin zich met hen. Dan volgen de rector-mag- nificus, prof. Kluijver, en dames, het col legium van het L. S. C., dde de Koningin •een bouquet van theerozen, den Stadhou der een krans aanbieden, de senaat van het U. S. C., van het D. S. C... Plots wordt de rij audiëntiegangers onderbroken. Schetterende muziek bui ten, deed de aanwezigen verrast opkij ken. De gouden koets der vorige maske rade kwam statig tot voor den hoofdin gang voorgereden en tot ieders verras sing trad een cogenblik later Z. K. H. Willem III, Koning van Engeland, Stad houder van Holland, Zeeland en West friesland, omstuwd van een aantal zij ner edelen, naar voren om zijn grootvader hulde te betuigen. Een alleraardigst denkbeeld, een schitterend gezicht, het einde der zeventiende eeuw bij de Gou den Eeuw te gast. De kleinzoon bezocht zijnen grootva der en hartelijk begroetten de beide vor sten elkander, de 'twee groote Oranje telgen, waarvan de een den vrede bracht in het 1 an dj de andere evep wjcht jn ,E&ro,v pa, beiden glorie aan deze gewesten. „Dutch William was kostelijk gekleed in heerlijk fluweel van een kleur, die zweemde naar „fraise écrasq", doch in waarheid in die dagen „cuisse de nymphe effarouchée" werd genoemd. De costuums der vorige maskerade! overtreffen in weelde die van de heden- daagsche. De Gouden Eeuw is het tijd perk van verfijnder kleeding, zeker niet minder fraai dan die der ISe eeuw. Z. K. H. Willem III wordt uitgenoo- digd rechts van Frederik Hendrik plaats te nemen, naast koningin Henriette. Dan worden de leden van zijn gevolg voor gesteld: James Butler Duke of Ormond, Baron Butler of Lanthony etc. etc. Gent of the Bedchamber; Johan Frederick graaf van Dohna Maurits Lodewijk, Graaf van Nassau, Heer van de Lek en Beverweerd Alexander van Aerssen, Heer van de Plaat; Willem Baron van Lyere, Heer der beide KatwijkenCorneïis de per- poncher, Vrijheer tot SedlnitzkiFran cois de Jancourt, Marquis de Mompouil- lanHans Willem, Baron van Aylva Menno, Baron van CoehoornPeers Mauduit en Charles MawsonCharles Sackville, Earl of Dorset and Middle sex, etc. etc. en Francisco de Pascale. Dan weer wordt de onderbroken rij militaire en burgerlijke autoriteiten, no tabelen enz., die den Prins van Oranje hun hulde komen aanbieden, hervat. Wij zullen slechts enkelen hunner opnoemen. Wethouder van Hamel (de heeren Kore- vaar en Kerstens, wier namen werden af geroepen, doch die niet aanwezig bleken te zijn, waren door de stemming verhin derd), prof. Kamerlingh Onnes, kolonel van Roon, prof. Blok, prof. v. d. Vlugt, de heer en mevr. Tromp "Meester, Mej. L. Vijgh (Alionora) enz. Met verscheide- nen onderhielden de vorstelijke personen zich allerminzaamst. Den deelnemers aan de maskerade rijkte Frederik Hendrik een herinneringsmedaille uit, geslagen in de ateliers van den heer C. J. Begeer te Utrecht. Zij vertoont aan de eene zijde de buste van den Stadhouder met rand schrift „Frederik Hendrik, Prince van Oraniën" en een rand van amblemen; aan de keerzijde het wapen van Frederik Hendrik eveneens met randschrift. Toen de cour was afgeloopen 't was reeds laat geworden voerden hof dames en edellieden een oud-Hoiland-sche dans „La Pavane" uit, onder leiding van den heer H. J. van Leeuwen Jr. De deftig gratieuse bewegingen, het sierlijke voet- geplaats van den sleependen figuurdans, telkens afgewisseld door hoofsche buig- standen, too verden telkens een echt oud schilderijtje voor oogen. In een ander gedeelte van de zaal trachtten een schaar Siameezen, leden van het feestvierende Exercendo, rond om Piet Paaltjens gouden laars op de zelfde wijs een Siameeschen dans ten uitvoer te brengen. Kort te voren waren deze feestvierders op luidruchtige wijze binnengedrongen en hadden door een „Exercendo Vivat" aan te heffen een niet geringe wanklank in de zaal doen hooren. De openlucht-vertooning. De studenten hebben het niet getroffen met de opvoeringen van „Alianora". Was Woensdagmiddag de zon verscholen ge bleven achter donkere regenwolkei\ en hadden af en toe stortbuities de bezoe kers met het hemelwater doen kennis maken, ook gisteren was het regenachtig weder en hadden telkens herhaalde buien de onoverdekte zitplaatsen op eene on aangename wijze bevochtigd. De avond voorstelling begon met een flinke regen bui, maar daarna is het gelukkig toch droog gebleven. De ongunstige tempera tuur was oorzaak, dat de tribunes, of schoon goed bezet, niet zoo vol waren als Woensdagmiddag. Over de loge voor de gecostumeerden was eene overkap ping gemaakt, hun feestelijk binnenko men evenwel bleef achterwege. Over het spel zelf hebben wij Woens dagavond reeds vol lof geschrevenonze muzikale medewerker, die orkest en zang bespreekt, is enthousiast gestemd over het kunstwerk van Koeberg. Wat er nu nog meer van te zeggen? De avondvoorstelling heeft het van de middagvertooning gewonnen. Daar, tus- schen het in het half-donker verscholen geboomte, nadert de bruiloftsstoet, voor op de lieve kleinen in hun witte en licht blauwe kleedjes, zacht weerspiegelend in het zwarte water! Hoe mcoi, hoe schil derachtig mooi komt nu het vaal-grijze Romaa'nschc kasteel niet uit tusschen 't groen van het gebcomie. Welk een heer lijke kleurschittering door de reflectors, die het tooneel in zonlicht zetten. En dat oude pcortje daarginds, waardoor Reynalt van den strijd terugkomt, hoe mooi is het niet belicht! Men komt geheel onder den invloed van deze entourage, men waant zich terug in de middeleeu wen het spel is voor ons geen tooneel- spel meer, het is werkelijkheid, dat zich voor onze oogen afspeelt! Als de figuur van Alianora in de slót-handeling voor den knielenden Reynalt staat met haar smet teloos blank gewaadhaar evenbeeld vin dend in het bijna beweginglooze Waalwa- ter machtig imponeerend uitkomend te gen den donkeren achtergrond, ziet, dan maakt dit alles op ons een overweldigen den indruk. Waarom nog eens den lof te bezingen van dit gebarenspel, eenig mooi uitge beeld! .Het applaus hield ook ditmaal lang aan in de boot van den hoofdpersoon staken pages over en vereerden Alianora, Reynalt van Gelre en Johanna van Batenburg met kostbare bloemstukken, een hulde, die de toeschouwers door een tot een ovatie aangroeiend handgeklap onderschreven. Alianora. Onze muzikale medewerker schrijft ons over „de uitvoering van „Alianora" De redactie heeft reeds in de zoo volle dige geschiedenis van de Lustrumfeesten, die in dit blad verscheen, 'het mimespel „Alianora" besproken. Wat niet weg neemt dat nu nog een woord wordt ge wijd aan het muzikale gedeelte. En dan kunnen wij ons geen beter beeld denken, dan een keurig uitgevoerd boek, dat wat tekst betreft, ui;tschi,\terd door stijl en letterkundige waarde door meesterhand is verlucht, welke verluch ting in de meest volmaakte harmonie is met den poëtischen inhoud. Want „Alianora" is een poëtisch werk van hooge beteekenis. Waar het de mu ziek geldt, die door Koeberg, ter on dersteuning van de handelingen op het tooneel, is geschreven, kan worden ge tuigd, dat hier een kunststuk van muzi kale waarde in partituur is gebracht, die overwaard is in breeden kring te wor den bekend gemaakt. En we zouden het ten zeerste betreuren, als dit meester werk werd bestemd, onder de stof te worden begraven. Wat een bewonderingswaardige ge dachte loopt door het geheelhoe schoon volgehouden is de ornamentieke lijn, die in den beginne noot'voor noot wordt uit gestippeld, langzamerhand wint aan co- loriet en ten slotte een schilderij maalt van fijne en overweldigende schoonheid. Wat zweven de zoete tonen en reine harmoniën langzaam voort, om straks aan te zwellen tot. wijdingsvolle orgeleigen stemmingen. Hoe breekt het bard-motief de zoete illusie van het meifeest en davert, In ge weldige verheffing, in breede golven het onheilspellend samenstroomen van de combinatiën, te putten uit het op mo derne wijze saamgesteld orkest. Vooral treffend is de tweede handeling Waar de verwaarloosde gade zich wijdt aan werken van barmhartigheid, heeft Koeberg den juisten toon weten te tref- efn om de verschillende emotiën te illu- streeren op hoogst boeiende wijze. De koren zijn hier juweeltjes, wat toonaard en bewerking betreft en ware het moge lijk dat de vele malen herhaalde zangen eenige eentonigheid konden wekken bij den hoorder, de componist heeft door een schoone afwisseling in de orkest bege leiding dit gevaar ondervangen en tevens gelegenheid gevonden, zijn groot talent als componist en kenner der instrumen ten ie ontylooien. Daar kli.l c bazuingeschal cn den her tog treedt ten tooneele. De gade die meende hem in de armen te sluiten, na een lange afwezigheid, wordt, door de jaloezie valschelijk beschuldigd, verstoo- ten. En hier vocral verricht die muziek een verheven taak. De verschillende ge moedsaandoeningen van hen, die han delend optreden, worden r>p zoo eminen te wijze vertolkt, dat het gehoor zich voelt geroerd, meeleeft met de handeling en geheel onder den indruk van het ge- notene, losbarst in enthousiaste hulde aan kunstenaars en vertooners. En het derde gedeelte staat het hoogst. Koeberg heeft zijn werk geheel beheer- schende en ingewerkt in de stof, hier een schitterend climax weten te berei ken. Het Jagerlied, zijn drinklied zijn juweeltjes van geestigheid en welver zorgde toonzetting. Het nar-motief, dat een kunststuk van bewerking is, is te vens een aanwending van alle beschik bare middelen, die het flink bezette or kest biedt. Daar treedt de edele vrouwe onder den zuilengang. Zoeie weeklaging in liet orkest en stemmingvolle melodie in den begeleidenden sopraanstem. Hier, waar de sopranen hun lied her halen, weet Koeberg, den hoorder ander maal te boeien door een schitterende! bewerking van de motieven die reeds voorafgingen. Telkenmale treden zij op, om plots weer over te gaan in den stijl van het oogenblik van hooge spanning, door het orkest op sublieme wijze ver klankt. Tot de hereeniging plaats heeft en den blijden jubel, iederen toon uit zingend, overgaat in een schitterend, postludium, waarin de muzikale gedach te die het geheel beheerscht, in een' triomfantelijk slot accoord uiting geeft aan de overwinning die de deugd doet zegevieren. Woensdagmiddag en Vrijdagavond is daar aan de oevers van de Singelgracht, den hoogsten triomf gevierd, die door den kunstenaar kan worden behaald. De vertolking der koren door Toon kunst was, dank zij de degelijke voorbe reiding en den lust waarmede werd ge zongen in alle opzichten gunstig te noe men'. Het met meerdere musici versterkte UtrechFs Stedelijk orkest, heeft op waar dige wijze zich van de niet gemakkelijke taak gekweten'. En bovenal was de leiding van iden Componist-Directeur Koeberg de ziel van het geheelzijn voelen en bedoelen wist hij koor en orkest in te storten en zijn energiek stafvoeren, droeg vooral bij om door de poorten der muzetempel, de heerlijkste der hedendaagsche toonschep- pingen te doen uitgaan over de hoofden, naar het hart der duizende hoorders, die in dankbare hulde dank brachten voor het heerlijk genot hen geboden. Koeberg HeilS. HetXVIde Eeuwsche Vuurwerk was een grandioos slot vaii het ^Houwe- lycks-spel" en een zeer groot succes. Cir ca elf uur knalde de eerste vuurpijl door de lucht en drie kwartier achtereen zijn de toeschouwers bezig gehouden door die meest varieerende en zeer zeldzame com binaties vuurwerk. Vooraan stond het watervuurwerk. Drie fonteinen spoten een vonkenregen om zich heen im afwisselende kleuren, onderbroken 'door luchtpijlen of knalpottenbijzonder mooi was de bloem vaas, welker vuurlijnen telkens een andere kleurschakering vertoonden en de waai er; in al deze stukken was de kleurhar- monie op bijzonder gelukkige wijze ver zorgd. Waterslangen, schitterende zon nen, luchtpijlen eindigend in een ben- gaaische vonkenregen, polybommen enz., wisselden 't ontsteken van 't watervuur werk af. Het slotstuk was buitengewoon schitterend. Ter zijde van de burcht het overige vuurwerk werd voor het ter ras ontstoken ontbrandden tegelijk 2 reusachtige watervallen, die minuten lang een vuuregen spuwden in het water. Jiet was een zeer mooi gezicht deze meters hooge stukken te zien ontgloeien en als eindstuk gaf het een grootsch effect. Meermalen gaf het publiek door hand geklap zijn instemming te kennen aan den kunstigen vervaardiger van dit zware vuurwerk, den heer A. J. Kat, Hooge- woerd alhier, die gisteravond hiermede groote eer inlegde. Rondom het terrein stonden drom men menschen geschaard om eveneens van het vuurwerk te kunnen profiteeren. De kruitdamp was af en toe zoo sterk, dat de burcht aan het oog der toeschou wers werd onttrokken. Het bal, onder leiding van den heer H. J. van Leeuwen Jr. in de feestzaal gegeven, was buitengewoon druk bezocht en wlerd eerst om 12 uur geopend door den bur gemeester, Jhr. de Gijselaar en H. M. Henriette Maria; Frederick Hendrick en mevr. de Gijselaar. 't Was een schitte rend feest, waarop de elite van Leiden en omliggende steden tegenwoordig was, o.a. verscheidene Jeden van het Corps diplomatique. De dag was al lang aangebioken, alvorens de laatste dans- lustigen huiswaarts togen. In de Stad waren Vischmarkt, c.a., Rapenburg en Hoogewoerd voor het laatst geilluimi- neerd. In een verlichte boot aan den Nieuwen Rijn werd door een Italiaansche gezelschap wat muziek gemaakt. Een en ander bracht ondanks den dreigende re gen tal van menschen op de been. Zaterdag. De laatste dag van de lustrumweek is heden aangebioken. Een concert en bal in het feestgebouw, te geven dooi de Vereenigingen „Sempre Crescendo", „Njord" en „Pro Patria" zullen heden avond de feestweek besluiten. Vanmid dag gaf de lieer van Erp met zijn strijk orkest een matinee Musicale in de Socië teit Minerva en bood Archimedes zijn eei eleden een dejeuner aan. Wij vernemen, dat het bij de Maskera de-commissie een punt van overweging uitmaakt de openluchtvoorstelling Dins dagmiddag tegen verminderde entree prijzen tc herhalen. Schiekanaal en van het Aarkanaal. Daar uit blijkt dat voor de omlegging van eerstgenoemde kanaal om L e i d e n heen, de tot de aan te koopen of te onteigenen oppervlakte 39.39.10 H.A. zal bedragen waarvoor naar raming f 420.000 vereischt zal zijn. Het ligt in het voornemen, aller eerst aantebesteden het maken van het kanaal van de Lammebrug het punt waar het nieuwe kanaal den Vliet ver laat tot de spoorwegbrug in de lijn Leiden—Woerden, met de bijbehoorende kunstwerken, o. a. den onderbouw van de nieuwe beweegbaren Lammebrug. De raming van dit bestek bedraagt f 170.000 Tegelijkertijd en toch afzonderlijk, kan dan de bovenbouw der Lammebrug wor den aanbesteed. Raming f 15000. Wat aangaat de oevervoorzieningen en verbreedingen voor het Aarkanaaï deelen Gedeputeerde Staten o.a. mede, dat thans in voorbereiding is een bestek tot verbetering van het Aarkanaal in het kanaalwerk van Papenveer tot Aardam, De kosten der werken door den Hoofd ingenieur van den Provincialen Water staat noodig geacht voor een verbetering van dat vak op ruimer voet dan aan vankelijk in de bedoeling lag, toen hier voor f 148000 was uitgetrokken, worden door hem op f 305000 geraamd. Gedepu teerde Staten zullen niet vooruitloopen op eene beslissing van Provinciale Staten ten aanzien van den omvang der ver- beteringen. Beurs van Amsterdam. 25 Juni 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3/0 Cert. dito 2% dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal 4% Obl.Tabaksmon. 3% Obl- le serie Rusland.4%%Obl.l909NecLRec. 4h dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 3% Amsterdam 1900-01 4% Leiden 18y6. Aand. N. West. &Pac.Hyp.B.C. Ainalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g.A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij.Rescontre 5 Ge\v.aand.„Ketalioen"MijnbJVlij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand K. N. M.t.expl.v.Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Eniin Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. tiew. aand. intern. M ere. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv.Corp.Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expi. v. Staatssp. Uest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Ceri. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake «ScOhio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 47© General i dito Gew. A. 1 o u 1I1 Rw. Mexic.ln Jbl.434% Cert. v. aanu. Miss. Kans. T. 4 7o le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Ceri. v. gew. aand. Rock Island (Jew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 7o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam h. f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 4'Jo Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 Staatsl. Oostenrijk 1860 3 7o Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 6%. Vorige Koers. 89% 89jf{f 75 74H' 94% 9434 9834 94% 96H 963-i 67% 67 94% 94H 94% 94% 87% 87 87^ 813-8 81% 1009fe 102% 47*i6 47% 57% 57 101% 101H 87 170% 1703* 65% 63-4 56% 56H 72 72% 79% 78% 116 116 135 135 177% 178% 147 180% 229% 815 811 110% 109% 385 395 564 569 264 205% 209% 210% 5>8 5% 18%"! si 8 618 96% 451 450 85 84.3* 5 5% 12% 12% 40 40% 83 8oH 93 93 I75H 1063-4 105% S4h 3791e 36% 27^ 27% 72>é 32% 32 102 38% 37.3* 97>é 45 403-8 39%, 123.91 122% 26% 25% 175 173 101% 101 203-8 19?* 1093-18 1.80 74h 9634 1183-4 120 175>B 71J* 7 ih 52K 52?* f46.50 f67.70 Provinciale Staten van Zuid=Holland. De vergaderingen van Provinciale Staten van Zuid-Holland gedurende hunne aan staande zomerzitting zullen op 5 eq 6 Juli niet gehouden worden in het gebouw der Eerste Kamer, doch in de vergader zaal der Tweede Kamer. Gedeputeerde Staten hebben verslag uitgebracht over den stand der werkzaam heden bij de verbetering van het Rijq- Gemeenteraad van Noordwijk. Gisteravond kwam de Raad ondier voor zitterschap van den Burgemeester inopen- bare zitting bijeen. Afwezig waren de heeren Homan, Pas- schier en Van Limburg Stirum, terwijl er een vacature is. Behoudens een paar aanvullingen, voor gesteld door den .Heer Dr. A. Kervelj werden d e notulen der vorige vergadering vastgesteld. 1 Behalve een schrijven van Ged. Statenj waren ingekomen: een verzoek van „Huis ter Duin' om gedeeltelijke ontheffing van betaling der pachtsom van f1103, voor een gedeeld te strand. Dit verzoek werd in handen van .R en: W. om advies gesteld. b. Een schrijven van de Maatschappij „Dc Toekomst", dat zij bezwaar maakt tegen de voorwaarde, door den Raad in de vorige zitting gesteld, om n.l. vóór het instellen van een scheidsgerech^de) draadversperring op het strand wegmei ruimen. Dit schrijven wordt voorloopdg voof kennisgeving aangenomen, tot het ant woord van den Minister van Financiën zal zijn ingekomen omtrent de strandkwestid waarvan hem mededce'.ing is gedaa^ dofi( tluor het Gemeentebestuur.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2