212 ATHLETISCHE WEDSTRIJDEN JN HET BRONGEBOUW ;TE HAARLEM: hoogspringen met den polsstok. Op onze foto ziet men een der beste springers uit den geheelen wedstrijd den sprong maken over een stok. Jniet minder dan 2.80 Meter boven den grond Marcia beefde en legde haar hoofd op den schoude van hare vriendin. „Het overige is u bekend", vervolgde Praxedes: „nu lieve zuster, is uw leven in zekerheid want de Chris tenen verraden u niet. Gij zult bij ons blijvend arbeid, het lezen en 't gebed nemen onzen tijd in be slag. Wie weet, of gij ook niet eenmaal met ons zul bidden en onze God ook de uwe wordt." Marcia hief haar hoofd nadenkend op en zei to Praxedes „Gij zult me van dezen machtigen God spreken e verhalen, hoe gij Hem hebt leeren kennen uwe woorde zullen een opmerkzaam en leergierig oor vinden." „Ik beloof het u," hernam Praxedes verheugd ei opgewekt III. Praxedes hield trouw woord langzaam lichtte zij dei sluier op, welke den geest der jonge heidin omhulde Zij verklaarde haar de christelijke waarheid in haa zuiver en verheven lichtde fabels der heidenen steldt zij naast de waarheid en het licht van een Zoon Gods. Zi legde haar het leven van den Goddelijken Heiland uitzi sprak over zijn geboorte in de schamele grot te Bethlehem „Vergeet zulke dwaasheden," hernam Praxedes met on uitsprekelijke zachtheid, „en erken, dat u de almachtige God door de handen zijner dienaren bevrijd heeft. Het is de God der Christenen, de eenige ware Godl" Lea en Pudentiana bogen het hoofd ter aanbidding, bij- het hooren van den naam des Almachtigen. Marcia luisterde met aandacht en Praxedes vervolgde „Toen uwe trouwe Lea, die men van u gescheiden had, tot ons was gekomen en ons het gruwzaam lot mededeelde, waartoe men u veroordeeld had, bezielde dezelfde gedachte onze harten wij dachten aan uwe bevrijding en vatten het plan op, dat ons gelukt is. Gij weet dat, sinds Nero ons geloof vervolgd heeft, wij ons, om onzen God vrij te kunnen vereeren, in den schoot der aarde hebben teruggetrokken, in de catacomben, waaruit Rome zijne prachtige gedenkstukken DE ATHLETISCHE WEDSTRIJDEN de start voor den 5000 Meter-wedstrijd in het bardloopen, welke door Busser (Apeldoorn) gewonnen werd. TIEN KILOMETER SNELWAN DELEN onze foto toont den start van dit nummer. De winner in deze afdeeling was J. J. A. Ruimers, kampioen van Nederland, die in 52 minuten de tien kilometer »snelwandelde» en die toen zoo weinig vermoeid was, dat hij het uur maar volmaakte gehaald heeft. Daar dragen wij door de handen onzer priesters het heilig Offer op, daar ster ken wij ons door het gebed en het woord Gods, daar begraven, wij onze dooden. Een van deze catacomben, welke aan onze familie toebehoort, strekt zich uit tot de Salarische straat en grenst aan de plaats, waar gij levend begraven werdt. Een oude dienaar van ons huis, onze geloofsbroeder, de vrome Sex- tus, wiens ambt het is in de catacomben de graven temaken, werd van ons plan in kennis gesteld. Hij groef in de richting van uw graf en zijn arbeid werd met den besten uitslag be kroond hij kwam bij u, ik volgde hem en wij vonden u bijna levenloos naast de uitge doofde lamp op den grond liggen." ROOSEVELTs AFSCHEID AAN EUROPA: Roosevelt is deze week in Amerika gearriveerd en er met evenveel bombarie ontvangen als de Amerikanen te voren spottend aan Europa gedurende Roosevelt's zegetocht door de Oude Wereld hebben verweien, 'n Bewijs dat ook zij den „colonel" toch voor 'n groot man houden Onze foto geeft den beroemden reiziger weer op het oogenblik dat de groote stoomer, die hem naar Amerika zou overbrengen, Southamp ton verliet. Met een bijna hoogepriesterlijke, men zou zeggen zegenende „geste" van zijn hand zoo spotten de oolijke bladen der oude wereld nam Roosevelt afscheidzoo'n moment diende vereeuwigd t^ worden, en dat heeft de fotograaf netjes gedaan over hetgeen Hij deed en leed voor 's menschen heil. Marcia aan de lippen harer vriendin overvloedige tranen biggelden over de wangen, toen zij de geschiedenis van het lijden en des Verlossers vernam, en zij riep plotseling met den heidenschen hoofdman uit: „Waarlijk, Hij was de Zoon Gods!" Zij vielen op de knieën neder en baden te zamen de eene to' den geliefden Jezus, haren Bruidegom en Heer, dien zij reeds sedert hare kindsheid kende en liefhad, de andere tot denzelfden Tezus, de eeuwige Wijsheid, die haar geest begon te verlichten. Wordt vervolgd MILITAIREN ALS „VLIEGMENSCHEN" Frankrijk is de andere landen op het gebied der „aviatiek" het vliegen met vliegmachines, verre vooruit. En vooral onder officieren is de toeleg op de aviatiek groot, zoodat de eerste groote militaire vliegtocht, van het kamp van Chalons naar Vincennes, een gebeurtenis van gewicht, reeds heeft plaats gehad. Onze typische plaat toont deze twee officieren, kapitein Marconnet en luitenant Féquant, op hun arëoplane: de eerste als kaartlezer en aangever van den weg. de tweede als stuurman van het toestel. De tocht (160 K.M. in 21 2 uur) is voor militaire doeleinden buitengewoon succesvol gebleken.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 10