BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. De Lustrumfeesten. len op de verschillende pleinen in de stad de voertuigen alle in eenzelfde richting moeten rijden, tot zij voor de straat ge komen zijn, die men wenscht in te slaan. .Voorts wil men het langzaam rijden van huurwagens, op hoop van 'n vrachtje verbieden en zoo meer. Voor de voetgangers is het denkbeeld aan de hand gedaan van den aanleg van tunnels onder de straat bij drukke over gangen. Genezingen te Lourdes. De correspondent van het „Hbl. van Antw.", die met de Belgische bedevaart naar Louides is medegereisd, schrijft aan dit blad Zooeven was ik in het bureel der ge- neesheeren. Daar zag ik de vier perso nen, waarover ik u reeds seinde, en hcor de hen ondervragen door dr. Boissarie. Een der vier is een vrouw uit Antwer pen .(vrouw Hoofdstad van Boigerhout) die negen jaar te bed lag zonder een been te kunnen verroeren en schrikkelijk lijden moest. Ik heb haar nu zien gaan nog niet gezwind natuurlijk maar wij zijn nog twee dagen hier om te bidden voor onze zielen. Bij den man Cassaert van Sint Eligius- parochie zijn alle pijnen verdwenen. Gis teren na zijn eerste onderzoek was hij het voorwerp van een geestdriftige ovatie. Maar de man richtte zich op en, zijnen pa ternoster in de hoogte stekend, riep hij: •„Bidden! bidden! Wees gegroet Maria! En allen volgden hem biddend tot aan het gasthuis. Treffend schcon! Dan zijn er twee meisjes van den bui ten, die treffende bijzonderheid op hun dorp naast elkander wonen. Beide waren in een toestand, die hen in levens gevaar deed zweven. En thans hebben zij, met de oogen vol tranen van geluk, ver klaard, dat hun toestand zco go:d is, als men maar wenschen kan. Ten slotte is er een meisje van Aalst, tot onze bedevaart behoorend, die bij hare komst te Lourdes reeds vol hoop was op hare herstelling. Al die zieken worden tot op dit oogen- blik door den dokter nauwkeurig onder zocht en hedennamiddag zal daarover verslag gemaakt worden. Ik treed niet in bijzonderheden over de kwaal dezer diie vrouwen; wij zullen den einduitslag van het onderzoek afwach ten. Alen hoopt vandaag een gezegende dag te belevenvele andere zieken onder vinden reeds beterschap. O, neen, 't is niet mogelijk, dat wij zonder gunsten naar Antwerpen weerkomenzco sprak pa ter de Bruyn dezen morgen in de Rozen kranskerk, en dan dreunde op zijn verzoek de „Weesgegroet" van Wambach dcor de gewelven. Senator Lannelongue heeft bij den Se naat een voorstel ingediend om de ont volking "v a n F r a n k r ij k tegen te gaan met behulp van de volgende maatre gelen: vermeerdering van militaire plich ten voor ongehuwde mannen boven negen en twintig jaar; verplichting voor alle staats-, departementale en gemeenie-amb- tenaren om gehuwd te zijn op vijf en twintigjarigen leeftijd. Ambtenaren, die minstens drie kinderen hebben, zullen gel- delijke voordeden genieten in hun be trekking en ook bij hun pensionnee ring; opheffing van de bepalingen in het bur gerlijk wetboek betreffende de beschik bare gedeelten eener nalatenschap, met de bedoeling, dat het recht van den va der van een gezin om vrij te beschikken ©ver zijn ouderlijk erfdeel geen vrees kan doen ontstaan voor verbrokkeling der for tuinen door het toenemen van het aantal kinderen. Wat baten deze maatregelen, waar het godsdienstig bewustzijn zoo diep is in gezonken Alleen opleving van den godsdienst kan deze kwaal keeren. Engeland, Koning Eduard Vil Katholiek De „Rappèl" van Charleroi schrijft het volgende „Wij zijn in staat om zonder vrees voor tegenspraak, welke niet zai uitblij ven, het volgende nieuws te bevestigen, waarvan de belangrijkheid voor een ieder in 't oog springt: Eduard VII heefft op den dag van zijn overlijden een onderhoud onder vier oogen gehad met een katholiek prelaat. „Wij vernamen het van een onzer vrien den, die reeds verscheidene jaren in Lon den woont. „Den dag na den' dood des konings zeide hem een aanzienlijk protestant, die op het paleis was ontboden uit hoofde van zijn ambt in vertrouwen: „Weet gij, dat uw bisschop tot den koning is doorge drongen, en dat hij alleen met hem geble ven is?" „Deze woorden doelden op mgr. LVaughan, een broeder van den betreurden kardinaal. „Het is zeker, dat deze ijverige Pre laat 'geen gunstige gelegenheid om te handelen zal hebben laten ontsnappen, en iedereen herinnert zich, dat Mgr. Vaughan tijdens de ziekte des konings in den aan vang zijner regeering, gedurende de ope ratie, die de zieke moest ondergaan, het paleis niet verlaten heeft. Eduard VII katholiek? Is het de genade die hij ontving te Lourdes, een maand .voor zijn dood, toen hij eerbiedig 't hoofd ontblootte, bij het voorbijtrekken der pro cessie van het TI. Sacrament? Of wel, zou het waar zijn wat men- jschen gelooven, die wel ingelicht schij- peu dat hij sedert verscheidene jaren reeds katholiek was en dat hij dit moest verhelen uit eerbied voor den „godsdienst van den Staat." „Dit is een punt in de geschiedenis, in teressant om op te helderen." De „Nbr." kan hieraan nog toevoegen, dat Mgr. Vaughan in de „Etudes" een zeer waardeerend artikel aan de nage dachtenis van koning Eduard wijdt en hem voroal i oemt om zijn charitatieve eigenschappen. Volgens Mgr. Vaughan moet de koning milüoenen aan liefdadige instellingen heb ben weggeschonken. Koninklijke Besluiten. Aan mr. A. J. Ellens is in verband met zijn benoeming tot substituut-griffier bij de Arr.-Rechtbank te 's-Gravenhage. op zijn verzoek eervol ontslag verleend als adjunct-commies bii het Departement van Landbouw, met bepaling dat dit ont slag zal worden gerekend te zijn inge gaan op 17 Mei. en is, met ingang van 1 Juli, voor den tijd van één jaar benoemd tot adjunct-commies bij voormeld De partement mr. P. H. Ritter Jr. te 's- Gravenhage. Zijn benoemd tot afgevaardigden van Nederland op de te 's-Gravenhage te houden Internationale Conferentie voor de Unificatie van het Wisselrecht: Zijne Excellentie de Minister van Staat, mr. T. M. C. Asser lid van den Raad van State, voorzitter der bij Kon. besluit van 20 Februari 1S97, no. 1, ingestelde Staatscommissie tot voorbereiding van de te nemen maatregelen ter bevordering van de codificatie van het Internationaal Privaatrechtmr. E. N. Rahusen, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en mr. D. Josephus Jitta, hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam, beiden leden der voornoemde Staatscommissie, en is als secretaris der Nederlandsche delegatie ter genoemde Internationale Conferentie aangewezen jhr. mr. dr. J. C. E. C. Rendorp, referen daris bij het Departement van Buitenl. Zaken en secretaris van meergenoemde commissie. Is benoemd tot lector in de facul teit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijks Universiteit te Utrecht om onder wijs te geven in de archaeologie en tiaar hulpwetenschappen, dr. A. Rutgers van der Loeff, thans leeraar aan het open baar gymnasium te Nijmegen. Is met ingang van 1 Augustus aan den commies der posterijen van de 2e klasse M. E. A. Bachiene, wegens ziekte als zoodanig eervol ontslag verleend. Is met ingang van 16 Juni Ijgnoemd tot 2e klerk bij de directie van de Rijks postspaarbank D. J. G. van Oostveen, thans tijdelijk ambtenaar bij die instel ling. Met ingang van 16 Juli is benoemd tot directeur van het post en telegraaf kantoor te Bergen (N.-H.) H. G. Fijn, thans in gelijke betrekking te Lekker- kerk. Zijn benoemd in de provincie Zuid- Holland: in het bestuur van den polder Varkensoord en Karnemelksland, tot dijk graaf T. Kooyman, te IJselmonde en tot heemraad W. Noordzij Jz., te Rotterdam tot heemraad van den polder Oost-IJsel- monde C. E. van Driel en P. C. De Raadt beiden te IJselmonde; tot heemraad van den polder Charlois, A. Jungerius Bz., te Rotterdamtot dijkraad van het wa terschap de Westdijken van het eiland IJselmonde, P. Eenhoorn, te Hoogvliet; tot dijkgraaf van het hoogheemraadschap van de Krimpenerwaard N. Zijderlaan te Stolwijk. Statenverkiezingen. Het partijbestuur van de S. D. A. P., heeft in zijn vergadering van Maandag besloten bij de herstemmingen voor de Prov. Staten de candidaten van de Libe rale Unie en den Vrijz.-Dem. Bond te steunen. Aan hen, die geen lid van deze organisatie zijn, zal gevraagd worden, welke hun houding is ten opzichte van het algemeen kiesrecht. In distric ten, waar sociaal-democraten in herstem ming komen, zullen geen candidaten van andere partijen gesteund worden, behal ve in Franeker. Treurige statistiek. We lezen in het „Friesch Dagblad": „Verwonderd keken we op van een statistiek over 't jaar 1909, cijfers gevende over de trouwerij te Amster dam. Er zijn in 1909 daar ter stede ge huwd 2138 protestanten met pro testanten en 751 protestanten mdt roomsch-kathoüeken. Dus 25 pCt. ongeveer van de pro testanten, die ten huwelijk gingen, gaven er niet om, dat ze met hun echtgenoot (e) in geloof verschilden. Sterker nog zijn de cijfers voor de roomschen zelf. Uit het bovenstaande blijkt, dat er 751 roomsch-kathoüeken geweest zijn, die met protestanten huwden. Dat is meer dan 50 procent Want, er huwden slechts 637 ka tholieken mèt katholieken." Inderdaad een treurige statistiek, en dat nog wel na de ernstige vermaningen in de laatste jaren door de Bisschoppen gegeven in zake het gemengde huwelijk. Maar verblijdend is het te constatee- ren dat ook de geloovige protestanten met ons tegen die gemengde huwelij ken zijn. Onderwijs. Uitgebreid lager Onderwijs. Het schriftelijk gedeelte van het examen ter verkrijging van het diploma A. en B. voor meer uitgebreid lager onderwijs zal plaats hebben op 8 en 9 Juli te Amster dam, Utrecht en Zwolle. Het mondeling gedeelte zal gehouden worden te Utrecht, aanvangende 25 Juli en eindigende 6 Augustus. In de examen-commissie heeft o. m. zitting de heer J. B. Meijnen, hoofd eener bijzondere school te Leiden, Nederland sche taal. LEIDEN, 23 Juni. De sergeanten P. H. Landzaat, J. F. Veen en C. H. Boer van het 4e regiment- Infanterie zijn bij het onlangs te 'sGra- venhage gehouden examen voor toelating, tot het eerste studiejaar van d;en Officiers cursus geslaagd De milicien P. van Werkhoven van het 4e Regiment-Inf. di>e als vier-maan- der onlangs werd ingedeeld is bij herkeu ring voor Gedeputeerde Staten voor den militairen dienst afgekeurd en naar zijn woonplaats teruggekeerd. Een rijtuig, waarin zes personen waren gezeten, die terugkwamen van de lustrumfeesten, geraakte gisterennacht, door het schrikken der paarden voor het onweer onder Boskoop, te water. Het gelukte, wonder genoeg, allen te redden. AARLANDERVEEN. Maandagmiddag j.l. maaket een jongedame, geheel onver wacht kennis met de Aarlanderveensche wateren. In het Noordeinde van het dorp fietsende, wilde zij uitwijken, voor den den Heer v. L., doch had hier bij het ongeluk, haar stuur kwijt te raken waar door een zijwartsche richting aan het wiel gegeven werd mei gevolg dat en rijwiel en berijdster in de wijde en vrij diepe wetering terecht kwamen. Met behulp van den heer L. mocht het haar echter spoe dig gelukken weer vasten grond onder de voeten te krijgen, waarna zij haar reis huiswaarts kon vervolgen. HAZÊRSWOUDE. De 16-jarige zoon van den landbouwer C. van Ommeiing, alhier, had de onvoorzichtigheid, tijdens de afwezigheid van zijn huisgenooten, met een revolver te spelen, waarbij hij zich verwondde, zcodat geneeskundige hulp ingeroepen moest woiden. HAARLEM. Gisteren is in den gemeen teraad behandeld het voorstel van B. en W. om den z.g. Franschen tuin van de bloemententoonstelling door de gemeen te over te nemen. Dit voorstel kon geen meerderheid vin den. Aangenomen werd een motie v. .Thi.el om Bloembollencultuur het terrein weer in den ouden toestand te doen brengen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Te be ginnen a.s. Maandag zal met het ver voeren van aardappelen naar de Amster- damsche markt begonnen worden. Tot heden geschiedde dit nog ongeregeld per motorschuit of Causjensboot. LISSE. In het begin dezer week is men alhier wederom begonnen met het rooien en verzenden naar het buitenland der vroege a irdappelen. OUDEWETERING. Met Staatscourant no. 144 zijn verzon Jen de statuten der ver- eeniging tot bevordering van het Vreem delingen verkeer alhier. RIJNSBURG Het. zoontje van den heer Jac. Z. had gisterenavond het ongeluk nadat hij in een boom geklommen was, hieruit te vallen. Hevig bloedende uit mond en neus, werd hij even later, buiten bewustzijn, door nabijwonenden opge nomen. SASSENHE1M. Door den heer F. v. d. Walle is f 50.— beschikbaar gesteld voor dengene, die aan de politie zoodanige inlichtingen kan geven, dat de veroor deeling van den daders van de mishan deling van het paard van v. d. W. er op volgt. WASSENAAR. In den morgen na de Lustrumfeesten werd de onbezoldigde Rijksveldwachter Br. gewaarschuwd, dat zich een verdacht persoon bevond bij een der villa's langs den straatweg. Hij begaf zich er heen en vond twee perso nen, waarvan één over het hek klom. Volgens zijn zeggen, wilde hij drinken, doch bij onderzoek bleek, dat hij in be zit was van schildergereedschap. Hij beweerde dit bij Leiden in 't gras te hebben gevonden. Beide personen wer-> den gearresteerd. Later kwam een schil dersknecht bij de villa, doch deze kon den arbeid niet hervatten, omdat zijn gereedschap verdwenen was. Hij herken de 't als 't zijne. Beide personen weiden naar het huis van bewaring overgebracht. Vorstin von Wied. f Het bericht van het overlijden van de Vorstin-Moeder van Wied, de geliefde Prinses Marie der Nederlanden, zal voor al ook in de residentie een zeer treffen- den indruk maken in de hoogere, zoowel als in de burgerkringen. Want Prinses Maria bleef, ook na haar gelukkig huwe- welijk door hechtte banden van liefde, genegenheid en sympathie aan het vader land en vooral ook aan de Hofstad ver knocht. De vreugde indertijd toen de Prinses, de sympathieke tweede dochter van den hooggeëerden Pi ins F rederij in den echt trad met den man harer keuze, werd r^et minder getemperd door het leedwezen waarmede wij Prinses Maria het Vaderland zagen verlaten. Maar de edele Vrouwe zelve heeft steeds getracht het gemis van Haren geëerbiedigde per soon, in ons midden te vergoeden door talrijke blijken van wederkeerige aanhan kelijkheid harerzijds, aan haar geboorte land en aan de Nederlandsche natie die zij lief had. Op verlerlei gebied, vooral dat der weldadigheid, gaf zij daarvan me nigmaal treffende bewijzen en zoo ver toefde zij vroeger 's zomers een poos aan het Scheveningsche Zeestrand in het be kende paviljoen, waar de Prinses van Wied zich dan weder geheel de Neder landsche Vorstin gevoelde, omringd als zij was door de hartelijke genegenheid van hen die in hare naaste omgeving ver keerden of die verder van haar af ston den. De jaarlijksche openbar.e viering van Haar geb'rórtedag riep hare beeltenis, ha re sympathieke persoonlijkheid, dan weer in onzen geest terug. Over weinige dagen (5 Juli) zou die feestdag opnieuw wor den gevierd. Hoewel de kcorts, waaraan Prinses Marie der Needrlanden leed, hevig was toegenomen is H. K. H. toch nog zacht en kalm ontslapen. De begrafenis zal plaats hebben op a.s. Dinsdag 28 Juni, 's nam. 4 uur in het familiegraf te Neuwied. De laatste maal dat de in Nederland maar vooral in de residentie zeer bekende Prinses den Haag bezocht was bij gele genheid van den doop van Prinses Julia na, welke plechtigheid zij niet haar doch ter in de Willemskerk bijwoonde. Zooals men weet, bezat de overleden Vorstin uit de nalatenschap van wijlen haar vader Prins Frederik uitgestrekte eigendommen, gelegen onder Wassenaar en op het grondgebied dezer stad. In den loop der tijden zijn de meeste dier landgoederen door verkoop overge gaan hetzij aan H. M. de Koningin (o. a. de buitenverblijven Raaphorst, I er Horst en Eikenhorst) hetzij aan particulieren (park Groot Hasebroeck, het Paleis in het Korte Voorhout, thans ingericht als justitiegebouw en het hoekhuis aan de Princessegracht, dat bestemd is tot bu- reelen der Eerste Ned. Levensverzeke ring-Maatschappij.) Alleen het Huis De Paukv met aan grenzend landgoed Backershagen, aan den Leidschen weg en het zeepaviljoen te Scheven ingen rrfet omliggend terrein, heeft de Prinses tot aan haar dood in eigendom behouden. Sport. SCHAKEN. Probleemwedstrijd. Door den Bond van N. S. P. (Neder landsche Schaakproblemisten) is een no- tionale:. probleemwedstrijd uitgeschre ven, toegankelijk ook voor niet leden. Ieder inzender kan met hoogstens 4 nimmer gepubliceerde 3-zetten mededin gen onder motto vóór 1 Nov. a.s. te richten tot den heer J. H. Hetteling, Corn. Anthoniszstraatl7, benevens verzegeld couvert, bevattende motto en naam van den auteur, tot den heer J. Cauveren, secr. Ie Oosterparkstraat 192, le ét. Uit slag 1 Maart a.s. Prijzen: le prijs f 10, 2e prijs f 6, 3e prijs f4. De jury zal later bc- bekend worden gemaakt. Kegelen. Amsterdamsche Kegelbond. Zondag morgen half negen vertrekken van de Scliinkelkade per stoomboot naar Leiden een aantal leden met hunne dames en de 20 afgevaardigden, die aan den bonden wedstrijd zullen deelnemen, waarvoor ook ingeschreven hebben Alkmaar, Den Haag, Haarlem, Leiden Rotterdam, Utrecht en Zwolle. Het belooft een vinnige strijd te worden, daar iedere bond zijn beste krachten zal uitzenden om Amsterdam, die al 9 maal achter elkaar won, te kloppen. Rechtszaken. Een dure liefhebberij. In Januari van het vorige jaar had zich bij een ingenieur te Zwolle een dienstbode verhuurd, die haar koffer en andere eigendommen meebracht. Na enkele dagen vertrok de dienstbo de weder; doch de ingenieur weigerde om de goederen der dienstbode af te ge ven. Het meisje wendde zich tot den com missaris van politie, bij wien reeds vroe ger door vertrokken dienstboden over eenzelfde handelwijze was geklaagd. Thans weigerde de ingenieur ook na ver zoek der politie aan den wensch der dienstbode te voldoen. Een verzoek van het bureau van consultatie om de goede ren aan de dienstbode af te geven, werd onheusch beantwoord. Daaiop stelde de dienstbode een oivielrechterlijke vorde ring in tot terugbekoming harer goede ren. De Rechtbank te Zwolle wees die vordering toe, maar de veroordeelde in genieur gaf de goederen niet af en ging in hooger beroep. Het Gerechtshof te Arnhem heeft gis teren den ingenieur opnieuw veroordeeld tot afgifte der goederen en bovendien tot een schadevergoeding van f250 met zijn verwijzing in de kosten van het geheele proces, die ongeveer f600 zullen be dragen. Voor een hondenbeet. Voor eenige weken is vermeld de recht zaak \an een onderwijzeres Je Pqster beek, die van den eigenaar van een hond aldaar f 500 schadevergoeding had ge vorderd, omdat zij door diens hond was gebeten. De rechtbank heeft de vordering onzegt, doch in hooger beroep gelasttq het gerechtshof te Arnhem een bewijs door getuigen. Nadat dit getuigenverhoor had plaats gehad heeft het hof gisteren het von nis der rechtbank vernietigd en de vor dering van de onderwijzeres in zooverre toegewezen, dat de eigenaar van den hond werd veroordeeld haar f250 te be talen, wegens schade door haar geleden. De onderwijzeres had namelijk tengevol ge van de verwonding door den hond, geruimen tijd haar werk niet kunnen ver richten. Faillissementen. Uitgesproken: D. ten Brink, smid te Zwolle, curator: mr. J. van Setten; K. J. Wil- keshuis. wagenmaker te Stiens. Rechter-commis- sarismr. P. C. J. A. Boeloscuratormr. D Okma. F. Eymael, koopman in bouwmate rialen Maastricht, curator mr. M. L. G. Schous De nalatenschap van F. A. Dekkers, in leven schoenwinkelier, te Arnhem, curator mr. J. H. Scholten S. E. de Vries, winkelier te Franeker curator mr. J. W. Tijsma L. P. J. C. ten Cate, winkelier in sigaren, te Amsterdam, curator mr. J. Verdam A. Swaab, handelaar in mode artikelen, te Amsterdam, curator mr. E. H. P. Rosenboom H. Fascotte, mr. schilder, curator mr. O. R. Beaujon M. M. van Hesse, mr. smid, te Gouda, curator mr. F. H. Kranenburg C. J. Lefel, zonder beroep, te Rotterdam, curator mr. E. A. Kok G. L. Been, kruidenier, te Rotterdam, curator mr. Eduard Jocobson J. v. d. Lugt, winkelier in tabak en sigaren, te Vlaardingen, curator C. P. W. baron v. d. Feltz Chr. Schüsler, boeddrukker, te Rotterdam, cura tor mr, Jos van Raalte D. N. Schüsler, zon der beroep, te Rotterdam, curator mr. Jos. van Raalte J. Bloemen, vroeger manufacturer thans magazijnknecht, te Rotterdam, curator mr. A. J. M. Donker J. Lokker, bakker te Over- schie, curator mr. M, J. C. Brons C. M. van Zandwijk, kleermaker, te Rotterdam, curator mr. mr. J. W. Suringar. Geëindigd: G. A. Rienks, koopman te Meppel; J. C. Marijnen, koopman en kleerma ker, le Prinsenhage; S. de Geus, koopman en winkelier, te Dongen; J. C. Guikers, koopman in manufacturen, handelende onder de firma Gebrs. Koelman te Mijkerk. A. J. van hijs- wijk jr., arbeider, te Wieringerwaard. De boedel van wijlen E. van Dun, overleden te 's-Hertogenbosch. C. de Visser, vroeger winke lier, te Orthen. A. C. van de Werff, café houder, te Waalwijk P. A. Blad, broodbakker, te Haarlem E. M. Rijnhout, wed. M. Green, winkelierster, te Haarlem W. Leuntjes, tim merman, te Beemster. Opgeheven: F. J. Korthals Jr., handels agent, te Amsterdam. M. Stolk, agent eener Levensverzekering Maatschappij te Schiedam. J. Cieremans, tuinier, te Rotterdam, F. D. v. d. Knaap, fruithandelaar le Schiedam. H. J. Engelman, schilder te Rotterdam. Gehomologeerd: J, W. Dogterom, timmerman en aannemer te Schoonhoven. W. H. van Gelder koopman in galanterien, te Rotterdam. Woensdag, Letterzetters kunnen ongewild soms een verslaggever rare poetsen speken. Zco zijn wij gisteren de dupe geworden van een vergissing bij het opmaken der derde pagina. Het begin van het tooneelspel n.l. het binnenvaren der gecostumeerden is terecht gekomen aan het einde van het verslag. De aandachtige lezer, die de fout bemerkte, zal ze ook zelf wel ge corrigeerd hebben. A 1 e a n o r a. Het tooneelspel liep gistermiddag vlot van stapel. Jammer evenwel dat tijdens de tweede handeling het begon te re genen. Toch verlieten slechts enkele toe schouwers de volle tribunes en het suc ces van de vertooning is door de min der gunstige weersgesteldheid niet be dorven. Honderden vreemdelingen waren gisteren overgekomen een lange filé rij tuigen en auto's versperden den ingang en ter zijde van de feesttent hebben wij niet minder dan 25 motorrijtuigen ge teld, die daar gestationeerd stonden. Toen het spel om circa kwart voor 5 geëindigd was, bracht het publiek een geestdriftige ovatie, allereerst aan den bekwamen dirigent, de heer Koeberg en vervolgens aan Henricus, den artistieken leider, die gedwongen werd op het terras te verschijnen, teneinde de welverdiende hulde van de opgetogen toeschouwers in ontvangst te nemen ook de meespel- lenden juichten hun regisseur hartelijk! toe, en gunden Henricus den lof,- die het publiek hun ongetwijfeld om hun verrukkelijk spel wilde brengen. Vooral mej. L. Vijgh (Alianora) verdient bijzondere hulde om haar eenig optreden. De gecostumeerden voeren weg, zooals zij gekomen waren. Aan de graskanten van de singels vergenoegden vele men- schen zich dit schouwspel gade te slaan en op de schuttingen waren enkelen ge klommen om aldus het tooneel te kunnen gadeslaan'. 's Middags hielden verschillende ge zelschappen receptie van eere- en oud- leden en volgden gemeenschappelijke di ners in Levedag en Smulders. Woensdagavond werd op het feestterrein een concert ge geven door het Leidsch Muziekkorps* aangeboden door de L. S. G. en S. „Arena Studiosorum". Het terras was maar matig bezet en tusschen de muziek! krijschten eenige meisjeskelen eenige valsch gezongen liederen. In de stad was heel wat volk op dei been, die zich hoofdzakelijk voortbewoog] langs Botermarkt, Vischmarkt en Rapen-, burg, waar de electrische illuminatie nog maals ontstoken was. In de Breestraat baaddeji Stadhuis en andere g^ebo.uw.eil

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2