BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. ook velen, die weigeren aan zulk e huldiging mede te doen. Den dag voor Roosevelfs aankomst seinde zijn oude tegenstander, senator Hearst, oud-gouver neur van New-York, aan zijn bladen een verdediging van deze houding. Hij noemt deze betooging „de operabouffe terug keer van onzen generaal Boum" en ver wijt Roosevelt, dat hij door New-York wil rijden als een koning. De regeling van de ontvangst komt volgens den heer Hearst overeen met de regeling van koning Edward's begrafenis Engeland. De conferentie. De conferentie in zake de verhouding tusschen de beide huizen van het parle ment is, blijkens een telegram in het ochtendblad geconstitueerd. Van elke partij nemen vier leiders er aan deelvan de regeering de ministers Asquith, lord Crewe, Lloyd George en Birrell en voor de oppo sitie de heeren Balfour en Austen Cham berlain met de lords Lansdowne en Caw dor, De eerste bijeenkomst dier heeren zal vermoedelijk uitsluitend gewijd zijn geweest aan de vaststelling van de wijze van werken. Overigens zullen de beraad slagingen geheim zijn. De mededeelingen, die minister Asquiih, naar de Exchang Te legraph Cy" verzekert Maandag in het Lagerhuis te dezer zake zal doen, zal zich dan ook wel bepalen tot een officieele opgave van de samenstelling en misschien een algemeen overzicht van de werkwijze. Daarnaast zal de leider van het Lagerhuis waarschijnlijk voorstellen, om, in verband met de te voeren constitutioneele bespre kingen de orde van werkzaamheden van het Huis te wijzigen. Men verwacht dat de zitting in Augustus verdaagd zal kun nen wordende conferentie kan dan rustig doorwerken. Voorschot op Rijkssubsidie. X schrijft in het „Centrum". Van het Kabinet-Heemskerk kan zeer zeker niet gezegd worden, dat het op gebied van onderwijs niet met ijver en tevens practisch werkzaam is. Werd de vorige week door de Tweede Kamer aangenomen de wet, regelend de nadere subsidieering van het meer uitge breid lager onderwijs, de Staatscourant van 17 Juni brengt thans het besluit van 2 Juni 1910 (Stbl. 153), waarin ook weder aan een meermalen uitgesproken wensch wordt voldaan. Gelijk bekend, moesten de bijzondere scholen vaak zeer lang wachten op de Rijkssubsidie en herhaaldelijk werd daarom verzocht het mogelijk te maken, dat een voorschot zoude kunnen worden bekomen. Dat verzoek is thans ingewilligd. Voortaan toch zal het bestuur eener bijzondere school in de maand Februari aan den Minister een voorschot kunnen aanvragen op de rijkssubsidie. Verleend wordt dan een voorschot van ten hoogste zestig ten honderd van de 1 aat- s te lijk aan dat bestuur toegekende rijksbijdrage. Een schoolbestuur, dat voor de eerste maal voor subsidie in aanmerking komt, kan een voorschot bekomen van ten hoog ste zestig ten honderd op de aange vraagde subsidie, mits uit de gedane opgave de aanvankelijke aanspraak op subsidie voldoende blijke. Natuurlijk wordt later bij de definitieve uitkeering der subsidie het bij voorschot genotene in mindering gebracht. Het Schoolbestuur moet zich bereid verklaren terug te betalen, hetgeen even tueel bij voorschot te veel mocht zijn genoten. Voor de nakoming van deze verbintenis moeten zich twee borgen stel len, goed te keuren door den Minister van Binnenlandsche Zaken. Er bestaat alle reden den Minister dankbaar te zijn voor deze regeling, die bij menig schoolbestuur financieele moei lijkheden voorkomen zal. Wettelijke winkelsluiting. Naar men verneemt is het nog niet zeker of de regeering de door de staats commissie ontworpen regeling van een wettelijk vastgesteld sluitingsuur voor winkels door een eigen wetsvoorstel zal laten volgen. De beslissing dienaangaande hangt af van de resultaten van een onderzoek, hetwelk thans vanwege het departement van Landbouw, Handel en Nijverheid wordt ingesteld. Zooals men weet, is bij het vraagstuk der winkelsluiting tweeërlei belang be trokken, een raiddenstandsbelang, in zoo verre de wettelijk vastgestelde sluiting de winkeliers zelf betreft, en een arbei dersbelang, in zooverre de verkorting van den arbeidsduur der winkelbedien den van vervroegde sluiting afhankelijk kan zijn. Op grond daarvan worden door het departement van L. H. en N. de resul taten afgewacht van een tweeledig onder zoek. Vooreerst wil men nl. gebruik maken van de gegevens, welke omtrent het vraagstuk in zoover het een midden standsbelang betreft verstrekt zullen worden in het rapport der enquête commissie, inzake de toestanden van den Middenstand, welke destijds op advies der middenstandscommissie is ingesteld. Voor de beoordeeling der kwestie, in zoover er een arbeidersbelang bij be trokken is, zullen de resultaten moeten dienen van het onderzoek, hetwelk thans vanwege het departement door mevr. van Herwerden wordt ingesteld. Dit onderzoek toch geldt niet alleen de arbeidsvoorwaarden der vrouwelijke winkelbedienden, doch strekt tevens om met 't oog op het vraagstuk der wette lijke winkelsluiting gegevens te verzame len omtrent den arbeidsduur der winkel bedienden in het algemeen. Op grond van de resultaten van bei derlei onderzoek zal men daarna op het departement van L. H. en N. beslissen of men het ontwerp der staatscommissie door een eigen ontwerp zal laten volgen, dan wel andere maatregelen zal moeten beramen. Men vertrouwt, dat ook de be trokkenen zich zullen neerleggen bij de conclusies, waartoe zulk een objectief tweeledig onderzoek zal leiden. Koninklijke Besluiten. Is benoemd tot notaris binnen het ar rondissement Breda, ter standplaats de gemeente Steenbergen, F. A. Smits, can- didaat-notaris te Roosendaal. zijn benoemd tot electro-technisch inge nieur bij de marine, de heer W. F. Pot, thans tijdelijk die betrekking bekleedende. Is, met ingang van 16 Juli, de directeur van het post- en Telegraafkantoor te Nijkerk, W. D. Nolting, op zijn verzoek, eervol van het beheer van gemeld kan toor ontheven en met ingang van dien datum benoemd tot hoofdcommies der telegraphie. zijn benoemd in de provincie Zuidhol land tot heemraad van den polder Klein Zuid-Beijerland, A. Monster, te Oud- Beijerlandtot heemraad van den polder Groot Zuid-Beijerland, J. Verrijp, te Zuid- Beijerland in het bestuur van den Een- dragtspolder, tot dijkgraaf J. Kruythoff, te Goudswaard, en tot heemraad W. van de Erve, te Zuid-Beijerlandin het be stuur van den polder Zuidland, tot dijk graaf J. Zoeteman en tot heemraad S. Lammerse, beiden te Zuid-landtot heemraad van den polder de Hooge en Lage Gorzen, J. van den Hoek, te Pernis tot heemraad van den polder Oud-Hei- nenoord, G. Leeuwenburg Pz., te Heinen- oordtot heemraad van den polder Nieuw- Beijerland en Nieuw Piershil, P. Hoogen- boom Jz. te Nieuw-Beijerland. Door den heer Van Dalsum, candidaat der Provinciale Staten te Hulst, is een aanklacht ingediend bij den oificier van justitie te Middelburg, wegens beleediging in een strooibiljet, tegen den heer P. F. Fruitier, lid der Tweede Kamer en van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Gemeenteraad van Alphen a|d Rijn. (Vervolg) Punt 4. Adres van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente over gebruik van het Kerkplein voor kaasmarkt. Adressant eigenares van het Kerkplein waarop wekelijks Kaasmarkt wordt ge houden, geeft den Raad in overweging haar te vragen onder welke voorwaarden over bedoeld plein voor gezegd doel kan worden beschikt. De meerderheid der beide wethouders stellen den Raad voor het verzoek tot heeren kerkvoogden te richten. De minderheid, de burgemeester ver- eenigd zich niet met dit voorstel, en ad viseert aan adressanten te berichten dat aan haar verzoek niet kan worden vol daan. Hij beschouwt het Kerkplein, even als de voetstraten te zijn openbaar ter rein, waarover door B. en W. het beheer gevoerd wordt en welks College ook het openbaar verkeer en alzoo ook het markt verkeer heeft te regelen. Zou aan het verzoek worden voldaan, dan zouden ook de eigenaren der voetstraten moeten ge hoord worden wat lastig en mogelijk ook kostbaar voor de gemeente zou zijn. Na eenige discussiën door de heeren Spreij, Herngreen en v. d. Linden, zet de voorzitter nogmaals zijn zienswijze uit een, en bewijst met de wet in de hand, dat de gemeente wel degelijk recht heeft voor openbaar verkeer van het kerkplein gebruik te maken, 't Mocht echter niet baten en het voorstel der beide wethou ders wordt ten laatste met algemeene stemmen aangenomen. Punt 5. Verzoek van den gemeentevekb wachter J. J. Hollebeek, om toekenning van een geldelijke tegemoetkoming. B. en W. stellen voor aan Hollebeek een tegemoetkoming te geven van f 50 evenals in 1908 en 1909. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. Punt 6. Rannort van de Commissie ad hoe, betreffenden de rekening en ver antwoording en verderen financieele be scheiden der gasfabriek over 1909. De commissie adviseert om de reke ning en verantwoording zooals zij is in gediend met een batig saldo van f 11685 voorloopig vast te stellenwordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Punt 7. Rapport van de Commissie ad hoe, betreffende de rekening en verant woording van de Gezondheidscommissie over 1909. De Commissie adviseert de rekening, zooals die is ingediend, goed te keuren. Zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Punt 8. Benoeming van leden der Commissie bedoeld in art. 21 der rege ling van het gemeenschappelijk beheer der gasfabriek. Benoemd de aftredende heeren C. W. T. Visser, H. Overes en W. Los. Punt 9. Benoeming van leden, plaats vervangende en vierde 1^1 en der stem- bureaux. Benoemd werden tot leden le. stejndistrict v.oprzjttej ,d,e Burge meester, leden C. v. d. Linden en J. v. Leeuwen. 2e. voorzitter W. Los, leden M. Visser en J. Vlasman. 3e stemdistrict voorzitter H. Overes, leden .A Streng en Th. Spreij. 4e. stemdistrict voorzitter H. W. A. Dros, leden G. M. Herngreen en J. B. Bes. Plaatsvervanger van den Burgemees- taer als voorzitter van het stembureau in het le district H. OvereS. Plaatsver vangende leden P. Bol, H. F. v. d. Lin den, M. A. Streng, C. de Bree, M. A. Hoogendijk, J. v. d. Stoel, J. J. Altona, A. Verkleij, F. Koppius, D. L. Huisman, G. de Jong en C. Loef Kzn. Vierde leden P. Maazen, E. Odijk, J. v Egmond .en P. den Ouden. Resp. voor het le, 2e 3e en 4e stemdistrict. Punt 10. Wijzigingen begrooting dienst 1909 en 1910 worden na eenige af- en overschrijvingen zonder hoofd, stemming aangenomen. Punt 11. Reclames suppletoir kohier hoofd. Omslag, worden in besloten zit ting afgedaan. Na heropening der vergadering ver langt geen der leden meer het woord waarna de vergadering wordt gesloten. Een Bisschop over de Barromaeus- En cycli ek. De „Germania" bevat een merkwaar dige uitlegging van de laatste veel be sproken pauselijke encycliek door een der Duitsche bisschoppen, mgr. dr. Schaefer, apostolisch vicaris van het ko ninkrijk Saksen. Na de toediening van het H. Vormsel in jie parochiekerk te Freiburg i. S. hield deze prelaat eene predikatie, om de vormelingen en de verdere aanwezige geloovigen tot trouw a^n hun heilig geloof en bijzonder ook aan den Paus aan te sporen. De „Germa- nia" geeft van deze inderdaad indruk wekkende rede een uittreksel. Het laat ste gedeelte daarvan, hetwelk op de Bor- romaeus-encycliek betrekking heeft, la ten wij hier volgen. Als voorbeeld van £en „vernieuwer in Christus", stelt ons de encycliek Ca- rolus Borromaeus voor, dezen uitmun tenden bisschop van Milaan, die als zoo danig i n z ij n b i s d o m op rijk gezegen de wijze werkzaam is geweest. Om hem in die beteekenis te ^schetsen, was het noodig een blik te werpen op de ker ke 1 ij k e toestanden van den tijd, toen deze heilige, die in 1538 geboren, werd, leefde, vooral in de streken welke hij tot zijn gezegend arbeidsveld heeft gemaakt. De gewijde redenaar gaf vervolgens een korte beschrijving van het treurig verval der zedelijkheid bij het volk, de geestelijkheid en de van vroege re tucht vervreemde kloosters. Hij wees daarbij meer in 't bijzonder op den te genstand, welke het werk van Carolus Borromaeus ondervond van de zijde der Choorheeren van Maria della Scala en van de kort daarna opgeheven orde der Humiliateneen tegenstand, welke zóó ver .ging, dat door leden van laatstge noemde orde zelfs een moordaanslag te gen den heilige, hun bisschop, werd be raamd en gedeeltelijk tot uitvoering kwam. Door een geweerschot werd de heilige in den rug gewond, zóódat hij gedurende zijn gelieele leven aan de ge volgen daarvan lijdende is geweest. Aller lei dwaalleeringen, vooalr betreffende de H. Drievuldigehid en "de Godheid van Christus, dwaalleeringen van Unitariërs en Socianers, staken in zijn bisdom het hoofd op; tegen de kerkelijke tucfht kwamen de vroegere vicaris van den ge- raal der Franciskanen Ochino en anderen in opstand, welke steun vonden en zoch ten bij koning Hendrik VIII en koningin Elisabeth in Engeland. In het Zwitsersch gedeelte van het bisdom van Carolus Borromaeus had de leer van Zwingli bij velen aanhang ge vonden. Deze toestanden, welke de heilige bij zijn optreden als bisschop heerschende vond, vormen den historischen acli te rg rond van de donkere sch i 1- dering der encycliek, welke te genwoordig speciaal op ons enger va derland (Saksen) en op de Duitsche Hervormers toepasselijk wordt geacht en daarom tot aanleiding dient van protes- tantsche manifestatiën. „Ofschoon ik, al dus woordelijk de hoogeerw. redenaar, het niet voor uitgesloten houd, dat de Encycliek, met het oog op de deelne ming van Carolus Borromaeus aan het Concilie van Trente, wilde wijzen op de kerkelijke scheuring in haar geheel, zoo ben ik toch op grond van het geheele doel der encycliek en van de keuze der daarin gebezigde uitdrukkingen, over tuigd, dat de H. Vader daarbij niet in het bijzonder de Duitsche Hervormers op het oog heeft gehad en niet bedoeld heeft zijne in het algemeen gebezigde woorden op bepaalde historische perso nen, te zien toegepast, zeer zeker niet op zoodanige personen, op welke Zijne woorden, omdat de daardoor aangeduide kenteekenen ontbreken, inderdaad ook niet toepasselijk zijn, Aan het een- lijk historische onderzoek omtrent be paalde personen moet het oordeel wor den overgelaten". Bijzonderen nadruk ook legde de pre laat hierop, dat de encycliek de karakte ristieke uitdrukkingen reformare en reformatores opzettelijk scheen ver meden te hebben en. daarvopr AV.oor den insta u rare, instauratores, instauratio koos, welke op het in nerlijke religieuze leven in de Kerk en op de werkzaamheid van den H. Caro lus Borromaeus wijzen en een nadere verklaring vinden in de daarbij behoo- rende woorden in Christo. Dit innerlijke leven aldus de toe passing aan het slot - bezit de Kerk welke door de genade van Christus oolc de kracht heeft het te vernieuwen en be hoort te allen tijde beweeggrond te zijn, om de Kerk trouw te blijven. Te Hilversum is het 1-jarig zoontje van den heer P. H., in de Turf- straat, in de Gooische vaart verdronken. Te Meeden (Gron.) is het anderhalfjarige kindje van F. Bieshuizen in een ton met water verdronken. De eeuwige candidaat. De heer Aug. Kamps, de zichzelf aan prijzende eeuwige candidaat te Sittard, heeft ook thans weer van zich laten hoofen. In „De L. K." vinden wij het slot van een circulaire, door hem in het district Sittard rondgezonden aan de „WelFdele Heeren Kiezers": Wat in andere Landen kan, kan hier ook. Weet dat ik niet op mijn mondje ben gevallen en zal als oud-strijder voor recht en welzijn uwe rechten behartigen. Die groote geleerden hebben wij niet noodig, een practischen man, zie daar de eenige weg tot verbetering en nu be veel ik mij beleefd in Uwe geëerde gunst. Hoogachtend, J. J. AUG. KAMPS, Candidaat. De Telegraaf bevatte onder den titel „Een afschuwelijk drama" een luguber bericht aangaande een te Am sterdam ontdekte club van zelfmoorde naars. Op elke vergadering der club werd geloot, wie aan de beurd was om zich te vermoorden, en de laatste maal viel het lot op een journalist, die de vergade ring had weten bij te wonen, en die, door de anderen alleen en opgesloten, zich ook werkelijk voor het hoofd geschoten had. Het blijkt nu, dat dit ergerlijke „be richt" geheel verzonnen is -en ontleend werd aan de kinomatograaf. Wat deze vorm van sensatiebercihten des te stuiten der maakt is, dat de journalist in quaestie met name werd genoemd, en dat er inder daad een journalist van dien naam bestaat De Haagsche honderdjarige. Op een bovenwoning in de Hemsterhuis- straat; de kamers netjes gemeubeld en goed onderhouden en die een lang niet onaanzienlijken indruk maken. En daar zit dan voor een der ramen, waar een groe- nende plant in het midden voor staat, de honderdjarige, de weduwe Romijn, gebo ren S. M. de rEcluse. Ze is nog kras, dat mag gerust gezegd worden, vooral haar leeftijd in aanmerking genomen; èn, dat ze niet altijd van ziekte vrij gebleven is. Haar gezicht is wat ver zwakt en ze kan niet meer loopen, zoodat haar dochter, ook al een vrouw van hoo- gen leeftijd, en ook al jaren lang weduwe, haar helpen moet. Maar 't geheugen bleef flink. „Meneer, ik herinner me nog alles uit mijn jeugd, heel duidelijk kan ik 't me voorstellen, dat ik er me zelf over verbaas", zoo verklaarde ze ons, toen wij haar eens kwamen opzoeken. Te voren had ze juist bezoek gehad van een negen tigjarige dame, die eens was komen kijken juist omdat ze zelf ook al zoo'n hoogen ouderdom behaald had. Verder vertellend zei ze, te Ledden te zijn geboren. Wat zal dat daar veranderd zijn, vijftig jaar is ze er al vandaan en ze herinnert zich nog heel goed „de Ru- ine", het verwoeste Rapenburg en om geving, gevolg van de kruitschip-ontplof fing, in 1807. Terugdenkend aan die tijden kan ie zich maar moeielijk vooistellen, dat er al zoo'n lange menschenleeftijd achter haar ligt: zulke bijzonderheden zeggen dan toch veel vijftig jaar reeds uit Leidenveertig jaar is ze weduwe en in de Hemsterhuisstraat woont ze al meer dan een kwart-eeuw, 27 jaar.... Toen kwam d'r achterkleinkind binnen, een flinke jongen, frisch en bloezend na z'n middagtukkie en toen ontbrak er nog maar één schakel, om vier generaties bij een te doen zijn, haar kleindochter, maar die was niet thuis. Jaren en jarenlang leeft 't oudje reeds samen met haar dochter, die immers zelf zoo lang al weduwe is en ze vinden 't best kinderen bij zich te hebben, dat geeft nog leven en vertier om je heen. Zondag was 't de groote dag; haar huisgenooten zorgden, dat 't feestelijk was met bloemen, en een reuzentaart was er, en ook de buurt heeft een feest viering op touw gezet. Daan oor was spe ciaal toestemming verkregen, de vlaggen hingen uit en 's avonds was er illuminatie en werd de honderdjarige een serenade gebracht. (N. Ct.) Eeen verbroken trouwbelofte Een winkelier in Londonderry, van mid delbaren leeftijd reeds, wilde trouwen. Een zijner vrienden wist wel een geschikt meisje voor hem en noodigde beiden op een avond te zijnent om kennis te ma ken. De vrouw van den vriend legde een goed vuur aan, waarna de candidaat-ge- lieven alleen werden gelaten. Den volgen den ochtend vertelden zij» dat zij voor nemens waren in het huwelijksbootje te stappen. De winkelier maakte alles voor de plechtigheid gere,e,dzijn biujd schrei hem dat hij over de financieele zijde zich niet bezorgd behoefde te maken, want dat zij wat geld had. Op den dag, voot het huwelijk bepaald, wachtte de winke lier aan de kerk echter te vergeefs ofl zijn aanstaande vrouw; van den geestelij ke vernam hij, dat zij van gedachten ver anderd was. Toen ging hij naar zijn win kel terug en diende een aanklacht in we gens verbreking der trouwbelofte. Dezer dagen werd het proces behan deld. De eerzame winkelier kwam er slecht af. Het meisje verklaarde niet meer met hem te willen trouwen, omdat zij „niets van hem gehoord had" en het slot van het getuigenverhoor was dat de rech ter den huwelijkscandidaat een standje maakte, omdat hij zoo'n slappe minnaat was geweest. Ji'j had zijn aanstaande vrouw nooit een letter, geschreven, hij had haar geen ring gekocht, geen bloemp je gegeven en had feitelijk niets meer gedaan dan óp den dag van het huwelijk naar de kerk gaan. De rechter achtte het dus geen wonder, dat het meisje dezen, man niet wilde hebben en ontzegde den winkelier zijn eisch. De „Pluvióse". t— De ramp der der „Pluvióse" schijnt nog meer slacht offers te zullen maken. Twee ófficieren van gezondheid, een van de marine en een van de landmacht, zijn tengvolge van de verrichtingen tot het reinigen en desinfec- teeren der geborgen lijken ongesteld ge worden. De toestand van den eerste, dr, Mirguet, is zelfs vrij onrustbarend. Het schijnt noodig te zijn het hooge water in de volgende week af te wachten, alvorens de „Pluvióse" naar het droog dok zal kunnen worden gesleept. Het meewarige Parijsche publiek interesseert zich voor het apa- chenopperhoofd Liaboeuf, die gelijk men weet, wegens moord op agenten ter dood veroordeeld werd. Vooral socialis ten komen voor hem op. Liaboeuf wei gert een verzoek om genade te onder teekenen, maar twee advocaten en de Bond voor de Rechten van den Mensch" pogen zijn moeder gehoor bij den pre sident der Republiek te verschaffen. Séverine, de bekende schrijfster, wil de moeder begeleiden en voor haar pleiten. Naar de „Univers" meldt, heeft de heer Lépine, de bekende Parijsche pre fect van politie, gedreigd zijn ontslag te zullen nemen, indien president Fallir- ères gratie verleent. Het blad merkt sar castisch op, dat, indien na Soleilland, de beruchte kindermoordenaar, ook de straatroover-moordenaar Liaboeuf gegra tieerd wordt, er nog maar overschiet, dat de anti-militairistische opruier Hervé uit de gevangenis wordt ontslagen en in plaats van Lépine, tot prefect van politie wordt benoemd! Een held. De man, die hier bedoeld wordt,-is een nederige baan wachter van den spoorweg te Eppegem. Een onweer woedde, een bliksemstraal sloeg neer en stak het woonhuisje van den wachter in brand. Maar de wachter stond in zijne dienst hui met den hetboom in de hand, met welke hij den naderenden trein op het vereischte spoor moest brengen. In het brandend woonhuis waren zijne vrouw en kinderen, ten prooi aan de vlammen. In den trein zaten misschien honderd reizigers en meer, wier leven hij in handen had. Liet hij den heiboom los om de kinderen te redden, dan ont spoorde de trein. Hij bleef op zijnen post en redde zijn huisgezin, toen hij het leven der reizigers had gered. ALKEMADE. Geboren: Petrus, z. v. Jacobus van der Wereld en Helena Hendrika Elisabeth Bartelsman. Wilhelmina Martha, d, v. Sebas- tiaus van der Meer en Gerarda Loos, Maria Alida Martha, d. v. Everardus Johannes Rode- wijk en Anna Maria Christina Heemskerk. Petronella Cornelia, d. v. Corinus Zwetsloot en Johanna Wesselman. Frederik Wilhelmus, z v Albertus Adrianus Bisschop en Anna van der -Meer. Huig, z. v. Jan Albert Vuijk en Maria Boer. Ondertrouwd: Cornells Raadschelders 31 jr, te Moordrecht, wedn. van Anna van Penning de Vries 29 j. te Alkemade. Overleden: Cornelis Simon Halvemaan 3 j. KATWIJK. Geboren: Dirkje, d, v. J. Hellen- berg en D. van den Oever, Alida, d. v. Nic. van Duijn en L. van Rhijn, Arendje, d. van A. van Duijvenvoorde en A. van Duijn. Azia, d. v. A. van Duijvenvoorde en van A. van Duijn.— Maartje d. v. J. van Duijvenbode en van G. Kuijt. Johannes, z. van O. van Klaveren en van E. Niralt. Nicolaas, z, van P. Schuite maker en van D. A. Zwanenburg. Maartje, d. v. A. Vooijs en van A. Kuijt. Dirkje, d. v H. Houwer en van W. Parlevliet. Gehuwd: KI. Kulk wedn. en N. Ouijt jd. Overleden: G. Krijgsman 77 j. wedn.van A. van Duijn. Dirkje, oud 5 dagen, d. v. J. Hellenberg en van D. van den Oever. WASSENAAR. Geboren: Wilhelminia Cor nelia d. van J. F. B. Pennaarts en C. Parlevliet Jacobus Leonardus z. van J. Remmerswaal en C. j. v. d. Berg. Jacobus Leendertz. van A. L. Visser en A. v. d. Gaag. Hendrikut Maria z. van J. E. Parlevliet en A. T. v. d. Boog Cornelis Johannes z. van J. E, Parlevliet en A. T. v. d. Boog. Overleden: C. Dobbe vr. 67 j. E. M. v. d. Spek d. 3 j. In de Sted. Werklnr. zijn opgenomen. 12 Juni 13 14 15 16 17 18 Zondag Maandag. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Vol. Kin. deren. To taal. 33 0 33 51 3 54 52 1 53 50 1 51 54 1 55 54 1 55 53 1 54

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6