De Lustrumfeesten. BUITENLAND. [Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Maandag 20 Juni. De Maskerade. 5,Wat wonder is 't, dat elck om >t niit- gelatenst bromt, Nu 's efrooten Henricx beeld, nu jhfen- riëtte komt?" .ïegt Vondel in zijn welkomstgroet aan 'Maria Henriette bij haar komst te Am sterdam. Op den vooravond van de Maskeradle, idle dit bezoek weergeeft, herhalen wij 'dit woord van onzen grooten dichter, ook 200 volkomen van toepassing op de Sleu telstad, waar: De huizen zwellen van het schaterend g.eluit. De vensters springen op: de blijd schap vlleght' er uit. Leiden in feeststemming overtreft Lei den als feeststad. Wij denken thans niet aan de veelvuldi ge moeilijkheden dergenen, die dezen optocht moesten organiseerenwij vra gen ons nu niet af, welke ontzettend^ Voorbereiding nooddg is geweest om den Stoet te doen slagen. Wij denken slechts jaan de schittering van costuums, aan de pracht der kleuren, aan de luxe der karos sen aan het krijgshaftige der metalen Wapenrustingen, aan heit kleurig tafereel, 'dat ons zal boeien. En als wij het heden reeds wagen on- fce lezers iets van de samenstelling der taaskerade mede te deelen, willen wij det toet doen door een opsomming van haar volgorde of door vermelding van de titels, 'soms in vreemde talen, der 250 deelne mers; onze bedoeling is iets van de hoofdgedeelten te zeggen. Reeds (eerder hebben wij in ons his torisch overzicht de hoofdpersnoen be schreven en uiteengezet, wat de reden van het bezoek der Engelsche Koningin en wan den Hollandschen stadhouder aan [Amsterdam was; hoe Maria Henriette te Amsterdam verwelkomd werd door Die de riek Tholincx Opperritmeester der Eerewacht, van jon gelieden uit den aanzienlijken stand en hoe deze eerewacht van 133 Amsterdam- !sche jongelingen bij de Blijde Incomste" 'aan het hoofd reed. De stoet wordt ook hier geopend door deze eerewacht, onder dien verstande dat aan haar voorafgaan bereden politie, het rijtuig van den heer hoofdcommissaris van politie en de muziek van het 3e regi ment cavalerie. Drie trompetters, jn het purper ge kleed, rijden vooruit; dan komen 19 jon gelieden der Eerewacht in de sierlijke losse kleeding van dien tijd in luchtig bruine tinten gehouden. „Spo ren, stegelreepen, toornen, gespen, het haer en de mane geestigh ge-krult, en jdiergelyck slagh van oieraden meer, blan- cken met gouden en zilveren doppen. Za dels, borststucken, deckkleeden waren aldus vertelt ons de geschiedschrijver lelck om 't cierlyckste, en 't kolstelyckste. (Witte veders. Zwaeiden boven op hunne schouders .De ruiterij hadde verscheide- dene fatsoen en kleur van kleederen aan. Dees-in felp, die in fluweel, leen ander in satijn ienz." „Altemael braef en schoon volck", dat op hun briesende paarden gezeten, ver deeld in drie gdroepen, aangevoerd wordt door Diederick Tholincx, reeds genoemd, ijonkheer Joan Oetgens, van Waveren, teeckendragher der Eerewacht en Joachim iVerpoorten, Heere van Warmont, die haer Luitenant was. Jvvee vroedschapsdienaren gaan de Magistraten vooraf, aan wier hoofd zich bevindt den [bekenden dichter en historieschrijver Pie- ter Cornelisz. [Hooft, Drossaert en 1de Kasteleyn van Muyden. Hooft was [toen 61 jaar en nog gezond en krachtig. [Hij wordt omgeven door de vier burge- [meesteren der stadt AmsterdamDienick [de Vlaming van Oudtshoorn, behoorende jtot een der beleende regenten-famitiën en [koopman van beroep\3erbrand Claesz. [Pancras, een zeepzieder, Willem Bakker, 'curator van de Illustre schole en Scho- larch der Latijnsche Scholen en Pi eter [Hasselaer, Pietersz, een zoon van den klapperen vaandrig tijdens het beleg van [Haarlem. Zij allen gaan te voet en zijn gekleed in )een donkerkleurig gewaad, overeenkom- Istig den ernst hunner waardigheid. Eenige leden der vroedschap volgen hen. Heeft dit deel van de optocht ons liet deftige oud-Amsterdam laten zien, de nu yolgende personen verrukken onzen blik [door tien glans hunner wapenrusting. Trompetters (te voet verkondigen de komst van den Friéschen stadhouder Willem Frederik graaf van Nassau,- omgeven door leien groot aantal edellieden. Zij allen zijn te (paard. Twee pages, Frederik Sdrtema van .Grovestins en Coert van Byrna leaden het paard van den stadhouder aan de teugels, fee ineest&n van het gevolg, bejhp.orgn^e tot (den oud-Frieschen adel, zijn in wa penrusting en bekteeden bij het Statenle- ger hooge rangen. Onder hen bevindt zich één persoon van voistelijken bloede Ulrich II, Grave ende Heer van Oost- Friesland, van wien verhaald wordt, dat hij meer aan feestgelagen deelnam, dan de belangen zijner Oost-Friezen, die bezocht waren door de verschrikkingen van den 30-jarigen oorlog, te behartigen. Hij rijdt direct achter den Stadhouder, d:.e gemak kelijk door de pages te herkennen is. Achter hen volgen negen kolonels van regimenten m Staatschen dienst. In hun kleurrijke uitrusting beloven zij een schil- derachtigen aanblik te bieden. Onder hen zijn, behalve de oversten van Hollandsche legerafdeeüngen, Schotten, Engelschen en Franschen. Zij gaan te voet. In hun mid den rijdt telpaard Jacob.Wijts, (wachtmees ter-generaal van het leger, Superintendant van den Krijghsraat. Thans vraagt een nieuwe groep de aan dacht. De Koninginnen. en hun gevolg naderen. Sir Charles Morgan, en Sir Francis Mackworth,- herauten van de Engelsche Koningin, fier te paard gezeten in hun prachtig geborduurde herautenkleeding, gaan vooroip. Op hen volgen de Engelsche gezant Sir William BoswelT, een ervaren diplomaat en geleerde -en Mr. Johannes Polyander, genoemd van den Kerckho- ven, .Heere van Kerckhoven, Heen vliet en Sassenheim, die tot 1639 tot de En gelsche ambassade had behoord, in 1660 te Sassenheim overleed en wiens graf tombe zich in de Pieterskerk te Leiden bevindt. Ook hij onderscheidde zich op diplomatiek terrein. In hun beider klee ding is een opvallend verschil te bemer ken. In de eerste karos, getrokken door ,4 paarden, zijn gezeten Henriette Maria, Koningin van Engeland, Schotland, Frank rijk en Ierland, Anna Digby, hertogin van Bristoll, Mary Steward, hertogin van Lennox en Richmond, beiden hofdames, en Charlotte, gravin van Hanau. Buitengewoon prachtig, edel van kleur, overweldigend van rijke stof zijn de cos tuums der dames in den stoet. Zoo draagt de Gravin van Hanau b.v. een overkleed van Nikassilk in licht acajou, uitgevoerd met crème Liberty Silk, over een onder kleed in champagne zijde. Het heeft een driedubbele kraag in Cluny kant en drie dubbele kappen, lichtblauw strikken-gar- nituur in linten taille en om de mou wen. Twee lakeien te voet vergezellen de ka ros. Dan volgen wederom vijf hoogwaar- digheiidsbekleeders te paard: Cornelisvan Terensteijn, burgemeester van de Stadt Dordrecht, die namens de Staten afgevaar digd was om Koningin Henriette Maria op Nederlandschen bodem te begroeten; baron Charles d'Aumale, kolonel van het Statenleger; Jean Boston de Bret, mar kies de Mombas, idie een groot fortuin bezat, een weelderige levenswijze leidde en een intiem vriend was van prins Wil lem II; Henry Jermijn graaf van St. Albans, opperstalmeester der Konin gin ,van wien ook al verteld wordt, dat hij een goed leventje leidde en ongelooflijke sommen bij het spel verloor, maar tevens dat hij met de Koningin droevige tijden van verbanning en teleurstelling door maalde en .Thomas Howard, graaf van Arundel en Surrey, de eerste die een groote verzameling van kunstwerken in Engeland bijeenbracht. Wanneer deze zijn voorbijgetrokken, komt de tweede karos. Hieriin hebben plaats genomen Louise Christine, barones van 'Brede- rode, eere-dame van de gravin Amalia van Solms-Braunfels, de gemalin van Fre derik Hendrik. Zij heeft waarschijnlijk voor deze, die verhinderd was bij het bezoek tegenwoordig te zijn, de plichten van gastvrouw waargenomen. Zij draagt een overkleed van turcois blauw, fluweel met wit satijn en rozetten afgewerkt met heel fijn Soutache. Het geheele toilet is omzoomd met Mechelsche kant. Isabel Ker, hertogin van Roxburgh, de gouvernante van prinses Mary. Haar cos- tuum is van brocaat geweven in een vroeg Renaissance patroon met grijs Sèvres blauw ;en oud goud galon versierd jak. Kraag en manchetten (zijn van echte Vlaamsche kant. Catharina van den Kerkhoven, gravin van Chesterfield, die later in plaats van Isabel Ker, werd aangesteld tot gouver nante der prinses. Jdaar robe is in zulk zwaar goud-geel satijn, dat de plooien als 't war j gebeeldhouwd lijken. Mauritia Eleonora, prinses van Portu gal, en kleindochter van Willem den Zwijger. Het overkleed, waarmede zij is getooid, is van heerlijk grijs paarshet on derkleed van mauve satijn met zilverga lon norid den onderrand. Deze karos, minder rijk dan de voor gaande en de volgende, wordt gevolgd door Caspar van Vosbergen, Ridder, Heere tot Isselaer en Cats, Lid van den Hoogen Raad van Holland en Zeeland, in' zijn kleurig ridderkleedijook hij was napiens de Staten aangewezen do Konin gin van Engeland te verwelkomen. De derde karos biedt plaats aad )de Winterkoningin, Elisabeth van Bohemen, en de beide) Paltsgravinnen Elisabeth en Louise Hol- landina. De Koningin jls gekleed in violet zij den' japon waar goud is doorheen (ge weven. Een looze, oud-Spaansche mouw rejkt tot grp&d, Het keurslijf is met vijf rijen paarlen versierd. Bijzonder elegant zijn de toiletten van de beide Palz-prinsessen. Elisabeth een' kostuum van wit-ivoorkleurige sa tijn, rok, basques en lijf afgezet met goud-galon, waardoor hemelsblauwe zij de schemert. Een ceintuurtje van dezelf de kleur, doet het teere wit bijzonder goed tot zijn' recht komen. Manchetten en kraag van de japon werden uit Brus- selsche kant vervaardigd. Niet minder rijk is het toilet van prin ses Louise Hollandina. Roomkleurig sa tijn' met kostbaar oud goud-galon en handborduursel. Het vorstelijk overkleed is van speciaal geweven purperkleurige zijde met gouden arabesken. Een dub bele Mechelsche kanten kraag en Me chelsche manchetten voltooien het ge heel. Een aantal vorstelijke personen te voet, allen even rijk uitgedost, en be- hoorend tot den omgeving van Koningin Elisabeth, volgen. Wij merken onderhen OP Prins Robert, Prince van Bohemen, Paltsgrave aen den Rhijn, Hartogh van Bayeren, de eer ste der „dolle Palatijnen", zooals de zonen van de Winterkoningin genoemd werden. Hij is in het type van den „cava lier" van den burgeroorlog: ridderlijk, moedig tot het roekelooze toe, voor naam van uiterlijk en manieren, trouw gehecht aari de zaak van het ongelukkig koningshuis van Bohemen. Zijn persoon lijkheid baarde groote opzienin zijn jeugd was Robert een mooie en op vallende figuur, op hem deed het be kende liedje de ronde: Prins Robbert was oen gentelman Een gentelman was hij Hij had er een broekje van krenten aan En eén rokje van rijstenbrij, Zijn kousen waren hoendertjes, 1 Zijn beentjes ervan een bout, Zijn handjes waren kapoendertjes En zijn neusje was van zoethout. De prinsen zullen echter niet lang ons bezig houden. Wij zien reeds de Vlaggezwaaiers, heden speciaal uit Bra bant overgekomen, en de Amsterdamsche schutterij, Jiet 1 Burgervendel met dr. Frans Banning Cocq, „Heer van Purmerland en Ilpendam, Raedt van de Stadt Amsterdam en kapiteyn der Bur gerij" aan 't hoofd. „Kloecke Steden, vertelt Caspar Baer- lens ons, letten altijd daer op, datzie liever op ingeboren als vreemde sol- daeten betrouwen en zich zoo niet op uitheemsche hulp veriaeten, of zij heb ben meer maghts en gewelds bij zich zeiven van binnen. Zij voerden verschei den wapenen, spiessen of musketten. Eenigen waren na hunnen stoet gekleed, eenige na hun eigen goedduncken, som migen staecken van den hoofde tot de voeten toe in 't harnas." Bij de Blijde Incomste was hun taak den weg, welken de stoet te volgen had, van gepeupel vrij te houden, terwijl ook een deel van hen (de geheele schutterij telde 4000 koppen) in den optocht mede optrok. In den stoet vertegenwoordien 17 ge- costumeerden dit roemruchtig vendel; behalve hun kapitein is in hun midden mr. Wilhelm van Ruytenburg, luitenant, alsmede een vaandrig, twee sergeanten en 1 Tamboer. Na dit voetvolk komen weer de stei gerende vurige rossen met hoog-adel- lijke heeren, die dén hoofdpersoon (der Maskerade Frederik Hendrik, Prince van Oranje, Stadhouder van Hol land en Zeeland c.3 Kapiteyn generael ende Admirael der Vereenigde Neder landen, omringen. Syne Hoogheyt draagt een schitterend gedamasceerd stalen har nas, een wambuis met Engelsch openge sneden mouwen en broek, beide van brocaat alsmede een geborduurde sjerp. In 't volle besef van zijn macht en 'groot heid zit de .Stedenbedwinger op zijn! door twee pages begeleid paard, in zijn onmiddellijke nabijheid gevolgd door den geleerden Co n s tan tijn Huygens, Geheimschrijver, Eerste Raed en de Re kenmeester van Syne JToogheyt, den Heere Prince van Oranje, Een heraut, op wiens mantel het wa pen van den Stadthouder is geborduurd, rijdt voorop en verkondigt diens komst. Onder het gevolg van den Stadthou der zijn voorts Johan Wolfert van Bre- derode, behoorend tot de oudste geslach ten van Nederlandschen adel en een on verschrokken krijgsman een viertal Por- tugeesche prinsen Jacob baron van Was- senaer, Baenderheere van Wassenaer, de later zoo beroemde admiraal, toendertijd kolonel in het Statenleger enz. In 't ge heel bestaat 's Prinsen omgleving uit 22 edellieden te paard en vijf pages te voet. Een muziekkorps (de Residentiekapel) onderbreekt nu den stoet. Dan zien wij weder de buiten'geWone Vreemde gezariten, allereerst van Frankrijk, JVlatthiéü de la Thuillerie comte de £oursonCoignet en' van Portugal, Dpn Tristan de Men- doca de Turtado beiden te paard, en terwijl de Resident hier te Lande van Haare Majesteit Christina, koningin der Zweden,- fihojgq ga yandgjen: JBetfcer Spiering Sylvercrona te voet gaat. Over eenkomstig de gewoonten dier tijden om ringen zij zich met vorstelijkeq, luister en praal, welke blijkt, zoowel uit hun rijken kleeding als uit de pracht hunner secretarissen ;en poursuivans. Een tweetal pijpers en een Schotsch Regiment in Staatschen dienst besluiten deze afdeelin'g. Meer dan twee honderd personen zijn reeds voorbijgetrokken nu komt het! jeugdige Echtpaar aari met hun gevolg Syrië Hoogh'eyt Wilhelm', „Prince van Oranje, Generael der Cava lerie, Chef van een Regiment Cavalerie, Capiteyn-Generael ende Admirael der Vereenighde Nederlanden bij Absentie van Synen Heer Vader"- rijdt te paard naast zijne jonge gemalin Mary Henriette, Koninklijke Prinses van Engeland eri Prinses van Oranje., Zij is de eenige dame te paard; haar rijkleed is van gebrocheerd fluweel, waar goud doorheen schijnt te komen. Het jak en de riemen zijn afge zet met goudsoutache en satijn van blauw met goud doorweven. De voorpand van het jak is van wit zijfluweel, versierd met blauwe strikjes. Ook hier zijn de kraag en de manchetten van echte kant. Prins Wiliem draagt een crênie met goudbrocaat wambuis en broek. Vier jonge edellieden leiden de paar den van het prinselijk paar. Het gevolg is niet zeer groot, bestaat uit acht edellieden te paard, waaronder de Princen Eduard en Philips, Patsgraven aen den Rhijn. Van deze 3,dolle Palatij nen" worden verschillende streken me degedeeld; Eduard b.v. ontzag zich niet in Mei 1651 de Engelsche Ambassadeurs in het Haagsche Bosch aan te vallen met 12 gewapende lakeien, men beweert dat door de klachten dezer heeren de eerste Engelsche oorlog voor een groot deel werd uitgelokt. Philips zelfs vermoordde op den openbaren weg in den Haag zekeren graaf l'Espènay. De laatste groep zijn; Hooge Militairen', aan wier hoofd rijdt Willem, Graaf van Nassau, Siegen enz., Veldmaarschalck over het Volk van Oorlogh der Ver eenighde Provinciën. Een veertiental mi litairen uit de allerhoogste rangen van het Staten-leger wier uitrusting in rijkdom met elkander wedijvert volgen hem. Dan komt kapelmeester van Erp met zijn muziek van 't 4de, politie en (de stoet is voorbij. Slechts van enkele hoofdpersonen heb ben wij de costuums beschreven, 't [Was vrijwel onmogelijk van al die aanzien lijke uitrustingen eene beschrijving te geven. Gerust mag men daarover hoo ge verwachtingen hebben. De kunstenaar Henricus heeft alletee- keningen ontworpen, waarvoor hij Mu sea, verzamelingen en „prentenkabinetten bezocht om zich van de kleedij uit die tij den op de hojogte te stellen. De firma An- dré Helsloot te Amsterdam heeft maanden gearbeid om alles puntelijk en goedver zorgd af te leveren, maar heeft dan ook haar werk beloond gezien en de eer harer firma vergrootde schoone kleuren-har- monie zal iedereen opvallen. De stoffen voor de costuums der Leid sche Maskerade zijn geleverd door de firma's Metz en' Co., Hirsch en Co. te Amsterdam, H. Pander te 's-Gravenhage, Hasselman en Pander te Leiden, Tassi- nari en Cornille te Parijsde Jaarzen van Bern. Elias en Zoon te Amsterdam de harnassen van C. J. Begeier te Utrechtde hoeden van de firma Lan- dolf te Parijs de degens, sporten ges pen, enz. van Contour te Parijsde handschoenen van v. Hoof te Leiden de kanten uit de hand vervaardigd op de Koninklijke Nederlandsche Kantwerk school en door de firma Oswald te Brus sel het Ieder door W. F. Nijland te 's-Gravenhage. Over het kantwerk .van de kantwerk school willen wij nog iets apart opmer ken, omdat dit inderdaad zeer kostbaar is. Er zijn' niim honderd kragen bioeten worden gemaakt. Daaronder behoorfen de mooie kanten manchetten, zooals we die allen kennen van onze o,ude 17c eeuwsche schilderijen. Verreweg het mee- rendeel van de kragen zijn gemaakt vol gens het platte model, dat tijdens Fre derik Hendrik werd gedragen. Kraag en manchetten zijn gewoonlijk van fijn ba tist, wit of roomkleurig, maar voorzien' vari een breederen of smalleren kanten rand. Maar behalve de platte kragen zijn er ook plooikragen van verschillend model die eveneens met kant zijn versierd deze werden iets vroeger gedragen, meer ten tijde van den Zwijger en Prins Maurits. De ontwerpen zijn streng 17e eeuwsch gehouden len de kanten zelf zijn óf Vlaamseh (Brugsche kant) óf Veneti- aansch. Deze laatste natuurlijk nage bootst, en wel in Clunykant; want moest men de echte Venetiaansche techniek vol gen, d. w. z. uitsluitend genaaide kant ge ven, dan werden de kosten enorm veel grooter. .Het is verbazend hoeveel afwisseling men Jjeeft weten te brengen in de ver schillende .ontwerpen. Een paar eigen aardige voorbeelden leveren hiervan een kraag die bestemd is voor een vertegen woordiger van het Fransche hof; de Fransche lejie is hier hoqJdjiiO|tief en komt in de kant heel goed tot zij. recht. Een he.el mooie kanten kraag j in bewerking voor een dame die al Schotsche prinses aan de maskerad deelneemt; men heeft in dezen kraag d< Schotsche motieven, de distel en het roosje afwisselend gebruikt. Zoo moge dan deze beschrijving ön±< lezers vergemakkelijken Jbjj het bezichti gein' van den historischen optocht I Spanje. De regeering en de Katholieken. Naar de correspondent van de „Croix' te Madrid mededeelt, is het antwoord van den Heiligen Stoel aan de regeering overhandigd door tusschenkomst van den nuntius. Het moet in zeer gematigde termn ma* ar ook beslist en energiek zijn opgesteld. Over de koninklijke boodschap, die koning Alfons in de nieuwe Cortes heeft voorgelezen, zijn, volgens dienzelfden correspondent, de pers en de openbare meening over het algemeen allemaal onte vreden. De Katholieken zijn begrijpelijk ver stomd en vinden de houding van den koning erg zwak en slap, terwijl van den anderen kant de anti-clericalen vinden, dat de koning niet ver genoeg is gegaan daar de boodschap volgens hen te vaag en te algemeen is, vooral op het punt, waar zij het krachtigste en het meest beslissende zijn moest. Zoo is niemand over de houding van koning Alfons tevreden zooals gewoon lijk heeft hij door ieder naar denzin te willen maken, het niemand naar den zin gemaakt. Verder wordt omtrent den aard der maatregelen doorCanalejasenzijn vrienden ten opzichte van de godsdienstkwestie genomen, uit Madrid nog gemeld, dat niet aan Protestanten alleen volle vrijheid van godsdienst wordt toegestaan, zooals door sommige bladen werd gemeld. Het decreet strekt zich uit tot alle gezind heden, hetgeen natuurlijk het karakter nog meer verscherpt. Rusland. Russische „beschaving." Naar een telegram uit Kief aan de „Russ. Korr." meldt, zijn de massa uitzettingen van de Joden in die stad zonder mededoogen ten einde gebracht Den 14en Juni was een dag, waarop ook de grootste gezinnen de stad moesten verlaten en* dus werden duizenden voor 't meerendeel gezeten burgers van de stad in ellende gestort. Die niet vrijwillig was heengegaan, werd er met geweld uitgejaagd. Honderden zijn geheel geruineerd. Een meisje, dat eveneens verjaagd was, werd krankzinnig en sprong uit den trein. Voortdurend echter onderneemt de politie tochten in de omgeving van Kief en onderneemt op een manier, zooals men dat alleen van de Russische politie verwachten kan, wilde razzia's tegen de nog overgebleven Joden. In de bij Kief gelegen badplaats Darnitza moesten de daar verblijvende Joden zich schriftelijk verbinden, de plaats binnen vier dagen te verlaten. De Finsche kwestie. In vele plaatsen van Finland worden druk bezochte vergaderingen gehouden, waarin moties worden aangenomen, ver klarende dat het Finsche volk geen wetten kan erkennen, die strijdig zijn met de grondwet des lands. De commissie uit den Rijksraad voor de Finsche zaken heeft zich uitgesproken ten gunste van een voorstel, strekkende tot het toekennen aan den Rijksraad van het recht om het advies van den Finschen Landdag te vragen nopens elk wetsont werp, dat Rusland en Finland beide aangaat Amerika. Zaterdagochtend tegen acht uur werd de Kaiserin Augusta Victoria met den heer Roosevelt aan boord, aan het quarantain- station, acht mijlen ten zuiden van New- York, verwacht. Een talrijke vloot van particuliere jachten, pleizierbooten en andere vaartuigen wacht daar den oud president op, om den douanekotter, die hen naar New-York zal brengen, daar heen te vergezellen. De stad zelf is meer dan vol van vreemdelingengisteren brachten de treinen bij duizenden Roose- velt-vereerders aan, die hun held wilden begroeten bij de terugkomst van zijn Afrikaansche reis. Aan de landingsplaats wordt de heer Roosevelt begroet door burgemeester Gaynos en dan rijdt hij van daar naar de 59ste Straat, begeleid door bereden politie, roughriders en een bereden muziekkorps. Drie uren lang krijgt het samengestroomde volk gelegenheid hem te zien en dan zal hij natuurlijk ook wel een redevoering moeten houden. Hij is echter voornemens daarna rust te nemen op zijn villa te Oyster Bay op Long Island. Hij heeft honderden aanvragen gekregen om te komen spreken maar liet per draadloos telegram uit den Oceaan mededeelen, dat hij besloten heeft, na zijn ontvangst te New-York, gedurende twee maanden geen enkele redevoering te houden. Naast de duizenden, die den heer Roosevelt willen verwelkomen, zijn er

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5