SeCcicbeEe Goii/tcmf' Bet Belgische Koningspaar aan 'i Duitsche bof. ZATERDAG 18 JUNI ONING ALBERT en Koningin Elisabeth van België hebben hun eerste officieel bezoek na de troons beklimming afgelegd. Niet. zooals door heetbloedige „groot-Nederlanders" al te voren werd verkondigd, in den Haag bij Koningin Wilhel- mina, maar zooals passend en behoorlijk is eerst bij de naaste bloedverwanten: Keizer Wilhelm~en zijn familie. Immers: het Belgische koninklijke huis is een Duitsch vorsten geslacht: Saksen-Coburg is zijn naam, en pas sinds twee geslach ten is het in 't nieuwe koninkrijk onzer zuidelijke broeders ge vestigd. De naaste verwanten onder de koninklijke familie van Europa vindt koning Albert in Engeland, waar de familie der Coburgers eveneens regeert, doch daar belette de hofrouw een bezoek, en dus ging het koningspaar het eerst naa Berlijn. Naar den keizer. doch dat viel leelijk tegen, want keizer Wilhelm is al de dagen dat koning Albert en zijn gemalin aan het Duitsche hot op be zoek waren, niet voor den dag gekomenhij had een leelijke zweer, een steenpuist, op de rechterhand, de eenige trouwens die hij goed kan gebruiken, en die steenpuist bele'te den keizer de galauniform aan te doen, zooals de officieele berichten heel dwaselijk vermeldden. Zonder gala-uniform is keizer Wilhelm niet te denken, heeft men nu van dit bericht natuurlijk gemaakt, niet er om denkende dat de infectie welke zoo'n leelijk gezwel meebrengt, het geheele gestel danig van streek maakt, terwijl de keizer, nu hij zijn eenige nog-bruikbare hand door dit gezwel moest missen, geheel en al hulpeloos was en derhalve noch te paard kon zitten, noch in ge zelschap verschijnen. De kroonprins heeft gedurende het bezoek der Belgische ma jesteiten de honneurs van het keizerlijke hof waargenomen, en op een wijze die den jongen sympathieken prins de loftuitingen van geheel de officieele, op statieus vertoon van deftigheid zoo ge stelde Duitsche wereld heeft doen verwerven. Zelfs de groote voorjaarsparade, de z.g. „kaiserparade", die anders geregeld met zooveel praalvertoon elk jaar door den keizer zelf wordt afgenomen, had nu voor het eerst sinds keizer Wilhelm's regeeringsaan'vaarding, zonder den vorst plaats. En ook daar was het de kroonprins, die de parade inspecteerde in t genwoor- digheid van zijn hoogen gast, die zich voor deze gelegenheid in de Duitsche dragindersuniform had gestoken, welke koning Albert gerechtigd is te dragen als eere-commandeur van een regiment garde-dragonders. „KAISERPARADE" IN BERLIJN ZONDER KEIZER, doch met een Koninklijken gast, Koning Albert I van België. Door een steenpuist aan de hand verhinderd, moest Keizer Wilhelm de feestelijke ontvangst van, en zelfs de „Kaiserparade" ter eere van het Belgische Koningspaar, overlaten aan den Kroonprins. Koning Albert woonde in de uniform van het regiment dragonders, waarvan hij de eere-chef is, de parade bij. (boven het kruisje links de koning van België, boven bet rechtsche de Duitsche kroonprins.)

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 9