Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. grootere verbindingen ondervinden ern stige storing Zoo b.v. op de route Zü- rich-Münchenop de Gothardt-lijn, en den weg naar het Engadin. De verbinding op Davos is afgesneden; Chur is weer een eindstation als in de dagen toen er nog geen Rhatische spoorweg bestond. Op verschillende punten, o.a. bij Ragaz, is de groote ijzeren spoorwegbrug weg geslagen. In Zurich moest vandaag de gasfabriek stop zetten. Honderden ge meenten zitten des nachts in donker, bij gebrek aan electrische kracht. Nog meer fabrieken liggen werkeloos, staan meters diep in het water. Ontelbaar 5ijn de hui zen die reeds ges'.oopt worden, of nu, op liet punt van om te vallen, inderhaast geruimd worden. Uiit het bekende Alt- dorf (TelPs geboortestad) komt het treu rige bericht, dat de bergbeek een stuk grond heeft losgewoeld, dat neerstortte op een kleine brievengaarders woning, waarin zich op dat oogenblik een moeder met haar elf kinderen bevond. Allen wer den onder het slijk bedolven, en slechts drie kinderen konden gered worden. Mili tairen en brandwachts, rijks- en gemeen te politie, doen, in vereeniging met lal van vrijwilligerskorpsen, bijna boven- menschelijk reddingswerk. In het Lithdal bij Zürich stonden gedurende den gan- schen dag, en gedurende den geheel en voorafgaanden nacht, een handvol brand weermannen te we riten, om aan een kromming den dijk te versterken. De bra ve kerels stonden tot aan de lenden in het water, waren tot op het laatst van den middag van alle gemeenschap afgesloten. iToch hielden ze dapper stand,. De schade is natuurlijk enorm, laat zich op dit oogen blik nog niet bij benadering schatten. In- tusschen brengen de avondtelegramraen nog steeds onheilspellender berichten. Op de verschillende bergstations becij ferde men den neerslag van vandaag met maximum 200 m./m. Het meer van Zürich dat een oppervlakte heeft van 88 vierk. mijlen, steeg met 36 C.M., wat een wa termassa beteekent van 300.000.000 hec toliter. Zoo'n paar cijfers zeggen meer dan qien op vellen papier schrijven kan. Over den watersnood in Vosarlberg wordt nog gemeld, dat de aangerichte schade zoo groot is dat-er voorloopig geen denken is aan het herstel van een ge regeld spoorwegverkeer. Er zijn te veel bruggen weggeslagen. De stadhouder Spiegelfekï is gisteren naar het geteisterde gebied gegaan, om voorbereidende maat regelen te nemen voor de van Staatswege te verleenen hulp. Van het noodweer, dat in Boedapest heeft geheerscht, lezen we nog, dat al leen in de kelders de door de overstroo ming teweeggebrachte schade op een half millioen kronen geschat wordt. Het water •stond hier en daar een meter hoog. Het tramverkeer Heeft onderbalf uur volko- men stilgestaan. Twee personen zijn door 'den bliksem gedood. Gemeenteraad van Bodegraven. (op 16 Juni,voormiddag IO1/2 uur.) Voorzitter: H. Le Coultre. Aanwezig alle leden behalve den Heer A. Okkerse. Notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen proces verbaal .van kas opname. Ontvangsten f 40284.711/2 uitgave 38903.50V2 alzoo saldo f 1381.21. Ingek. van Ged. Staten goedgekeurd raadsbesluit om het salaris van den amb tenaar van den Burgerl. Stand te bren gen op f175. Van de Minister van binnenlandsche zaken de goedgekeurde rekening en ver- ,antwoording der vakteekensdiool. De Voorzitter deelt mede dat volgens de volkstelling de gemeenten 5149 in woners telt Nog ingekomen dankbetuiging van Mej. Fortgens voor de benoeming als Onderwijzeres. (Hitslag aanvraag van D. Scheer als gemeente architect om gezondheidsre denen wordt voor kennisgeving aange komen en wordt het dagelijksch bestuur gemachtigd een o/roeping te doen om jn dez^vacature te voorzien. Een concept van Gedep. Staten om trent de Brandschouwerïj te Jslieuwer- jbnug hetwelk na voorlezing word aange houden om in een volgende vergadering te worden behandeld. Een Verzoek van de Schietvereeniging .Wüefrn Teil, om het Gymnastieklokaal ^Weder te mogen' gébruiken, waarvoor vergunning wordt yerleend. Een schrijven van den Heer D. Scheer Tz. waarin hij bij den raad in beroep komt op een afwijzende beschikking van het Dagelijksch Bestuur om 7 wonin gen' te mogen bouwen. Ook jje gezond heidscommissie adviseerde niet toe te stemmen'. De raad is echter van' oordeel dat wan- Jn'eer de Heer en Scheer en Hoogendoorh het eens kunnen Worden er wel de 5100- Idige mimte te maken is en alzoo toe stemming tot bouwen te verleenen wordt An et 9 van! ^le 10 stemmen goedgevon den! Een aanvraag van den Heer D. Scheer Voor assistent leeraar in het Vakteeke- In'en in plaats van den Heer Zaal die pntslag aangevraagd heeft. Hierop wordt gunstig geadviseerd en werd genoem- jde Heer benoemd op een is alaris van .80 cent per uur. Hierdoor krijgt men een overschot van f3 wdke zullen be steed wórden voor een leeraar in houten «ft jftarmfirefl. Komt aan de orde de reeds in de vorige vergadering besproken en aan gehouden wijziging in het contract met de school in de Meije. Hieromtrent is ingekomen een adres van de Vereeniging Volksonderwijs af- deeling Bodegraven, met verzoek om be doeld contract niet te verbreken. De Voorzitter zegt nogmaals dat het niet de bedoeling is het contract te ver breken maar slechts te wijzigen. De heer Turk en burg zegt niet te kun nen begrijpen welk bezwaar er toch te gen dit voorstel kan bestaan daar er toch geen sprake is van bedoeld contract te ver breken noch om de school op te heffen, maar alleen het contract aldus te wijzigen dat bijaldien de school in de Meije voor onze gemeente geen redien van bestaan meer heeft, wij niet door het contract ge bonden zouden wezen om Iter wille van Nieuwkoop de school nog in het ongun stigste geval I1/2 jaar in stand te houden. De heer Boer kan zich met het voor stel niet vereenigen en is tegen wijziging. Het voorstel, aldus gewijzigd, dat, wan neer die raad besluit tot opheffing der school in de Meije een termijn van zes maanden voldoende is om dit de gemeente Nieuwkoop aan te zeggen, wordt in stemming gebracht en met op één na alle stemmen goedgevonden. Worden nog eenige sloten als bij de Pastorie, bij Uitenbogaard langs de tuin van Douwes Dekker en langs het jaag pad als schadelijk voor de gezondheid geacht en zal getracht worden hierin ver betering te brengen. Alsnog deelt de voorzitter mede dat de heeren v. Rams- horst en Sausenthaler hun 25-jarig ambts- feest hebben herdacht en het Dagelijksch bestuur gemeend heeft in den geest der Raad te handelen door genoemde heeren een souvenir aan te bieden en vraagt als nog de goedkeuring der leden die dan ook met algemeene stemmen wordt ge geven. Hierna gaat de raad over in geheime zitting. Woensdagnamiddag gingen 2 kinderen, een broertje en zusje, van school te Arnhem naar huis, te Wester voort. Dicht bij de fortgracht wilde het meisje van den dijk even naar beneden gaan, haar broertje, die haar achterna liep, struikelde en viel daardoor van den dijk in het water. Een voerman, die het ongeluk zag, sprong het kind na, maar mocht er niet in slagen het te redden. Tot heden is het lijkje nog niet gevonden. (A. Ct.) Uit de di er en we re ld. Men schrijft aan de N. R. Crt. uit Oudewater Een jong muschje, dat hulpeloos in den tuin van den heer G. rondfladderde, zocht bescherming bij een broedhen, die met haar kuikentjes in den tuin rondliep. Het muschje werd bij den troep opgenomen en leeft daar nu geheel met mede. Het kruipt 's avonds bij de kuikens onder de hen en wordt geheel als de kuikens be handeld. B ij geloof. Naar aanleiding van het bericht uit de Meierij over het steken ven een stuk spek aan een riek, waaraan iemand zich gewond heeft, schrijft men ons In 't Westland heerscht een dergelijk bijgeloof. Wanneer men zich verwondt aan een roestigen spijker, wordt veelal de raad gegeven den spijker in de olie te leggen. Daardoor zou de wond sneller en beter genezen! En die raad wordt nog door velen opgevolgd. In den morgen van 16 Juni zijn aan het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bildt twee sterke aardbevingen ge registreerd. Van een aardbeving begint de registreering te 4 uur 20.4, tijd van Greenwich. De afstand van het epicen trum is ongeveer 1600 Kilometer. Van de andere aardbeving is het epicentrum zeer ver verwijderd, de afstand is niet nauwkeurig te bepalen. De storing be gint te ruim 6 uur 50, tijd van Green wich met een plotselingen sterken uit slag op de diagrammen. Onrijp fruit. Te Kampen is een ongevee rl 5-jarige jongen, een zoon van den sigarenmaker N., door het eten van onrijpe bessen zóó hevig ongesteld ge worden, dat eene operatie noodig was. Hij is in het ziekenhuis akiaar overle den'. Gistermorgen vonden de knechts van den rijwielhandelaar J. Engers, Am- stelstraat 4te Amsterdam, hun patroon bewusteloos te bed. De kamer stond vol gas. Het bleek dat de gaspijp was door gesneden en dat de geheele boel, blijk baar door inbrekers, overhoop was ge haald. Op, een Stoel waren gekrast de woorden„Wij komen terug". De heer "Engers was tegen inbraak verzekerd. Het lijk van' den man, die in den IJsel bij Gouda van de stoomboot Burgemeester s'Jacob overboord is ge slagen, is door gemeentewerklieden op- gedregd. Uit op den man gevonden j?a- -pieren is gebleken, dat het was een zekere v. B. uit Amsterdam. Het iijk, dat door de familie .werd herkend, js te Gouda begraven. Te Bolsward is een elfjarig meisje, T. D., van een trap gevallen en aan de gevolgen overleden. Nieuwantiek! Verdacht den Jhee.r R* v, O, te Haarlem eeji kasteel van vijf stuks gewoon goed voor antiek te hebben verkocht, is door den rechter commissaris een der ingezetenen .ge hoord. De zaak moet zich, volgens de ^,0. H. Ct.," als volgt hebben toegedragen. De heer v. O., liefhebber van' antiek, Ajverd door den' verdachte verzocht ten huize van zijn moeder te komen, waar het stel stond en daar gaf verdachte voor, dat een ander liefhebber reeds f 200 had geboden', doch dat de heer v. O. het voor f 10 meer kon krijgen. De koop werd gesloten en nu blijkt het gekochte niet antiek .en nog geen vierde van de gegeven koopsom waard te zijn. De „verdachte is gemeente-ambte naar. Inbraak. De pakhuisbaas van de firma Gebrs. Jelier, in dekkleeden enz. aan de Boompjes te Rotterdam, heeft gis termorgen omstreeks zes uur ontdekt, dat er in den afgeloopen nacht ten kantore dier firma was ingebroken. De inbrekers zijn met een roeiboot aan de zijde van de Scheepmakershaven ge naderd, zijn daar op een langs de achter zijde van het pakhuis loopenden steiger gestapt en van dien steiger door een raampje, zich boven een deur van het pakhuis bevindende, naar binnen ge klommen. Dat raampje was aan de bin nenzijde met een knip gesloten, die de inbrekers verwijderden. Zoo kwamen zij in het pakhuis, dat gelijkvloers is gele gen. Uit het pakhuis begaven zij zicb langs een trap naar de eerste verdieping, liepen door het magazijn en vervolgens naar het kantoor^ dat op dezelfde verdie ping aan de zijde der Scheepmakershaven, is gelegen. In een naast het privékantoor zich bevindend vertrekje vonden zij een brandkast van ouderwetsch modeL Die kast werd vooiover geworpen en aan de achterzijde gedeeltelijk opengescheurd. Boeken werden er eerst uitgehaald en toen achtereenvolgens een zakje met f 225 aan rijksdaalders en guldens, twee enve loppen bevattende f3000 aan bankpapier een blikken trommeltje waarin f70 aan bankpapier. Jiet blikken trommeltje en de boeken lieten de inbrekers achter. Ver moedelijk zijn zij langs denzelfden weg vertrokken,waarlangs zij binnenkwamen. Toen de inspecteur van politie, de heer G. A. van Gulden, gisterochtend op het kantoor van de bestolen firma een onder zoek instelde, werd in een afgesloten vak, zich bevindende in het bovenste gedeelte van de brandkast, nog f1200 gevonden. Dit geld hebben de inbrekers over het hoofd gezien Hertog Paul Frederik van Mecklenburg-Schwerin, een halve broer van den prins der Nederlanden en een oom van den regeeiendenr; groothertog, ligt. ernstig- ziek aan niersteetikoliek. De patiënt heeft hevige pijnen te. verduren, maar de algemeene toestand heet bevredi gend Volgens een telegram uit La hore in Engelsch-Indië is er verleden week inde gevangenis te Latchgart een oproer geweest. Drie- tot vierhonderd gevange nen bestormden de poort en bestookten de wacht met steenen. De wacht schoot eens en andermaal .Zeven gevangenen werden gedood en vijftig gewond. Een stier in je en restaurant. Een restaurant te Maidenhead werd Woensdagavond, tegen theetijd, in rep en roer gebracht door een stier, die heel be daard door de deur kwam binnenwande len. De bezoekers waren Ln een oogwenk verdwenen. De stier wierp een paar tafels en stoelen om, waar de doorgang hem wat nauw was en begon zich te goed te doen aan de snoeperijen, die voor de be zoekers waren gereed' gezet, toen zijn baas hem achternakwam en hem mede- nam r- Een onweder heeft in de omg- streken van Sevilazuaz zulke ernstige ver woestingen aangericht, dat een groot ge deelte der bevolking alle have en goed heeft verloren. Van de ongeveer duizend huizen te Se vilazuaz is slechts een klein gedeelte on beschadigd gebleven. Tot gisteravond waren reeds 62 lijken gevonden. In de dorpen van Het dal Resave zijn een groot aantal huizen met bewoners door het water weggeslagen. Een drama in deAlpen. Twee Alpenbeklimmers, een industrieel Alli- maud, met zijn vriendin, mevrouw Baron- nat vertrokken Zondag jl. van Grenoble voor eene excursie op de Grande Char treuse. Toen zij eergisteren nog niet terugge keerd waren, trokken Alpenjagers er op uit, om de vermisten te zoeken. Dezen werden gevonden, maar de heer Allimaud was reeds gestorven. Mevrouw Baronnat vertelde, dat haar metgezel Zondag jl. bij een val in eene rivier zijn been gebroken had. Mevrouw Baronnat, hoezeer ook zwaar gekneund1 door den val, slaagde er in, haar metgezel naar den oever terug te brengen. Toen konden beiden echter niet verder en drie dagen en nachten bleven beiden daar aan dde plek gebonden verstijfd van de koude en uitgeput van den honger, telkens voor zooverre hunne krachten het toelieten om hulp schreeuwende. Eindelijk bezweek de heer Allemaund en mevrouw Baronnat had een gansdien nacht bij het lijk van haren metgezel doorgebracht, toen men haar vond, half krankzinnig van de door gestane ellende. Aardbevingen, t— Gistermorgen werd door het observatorium te Tortosa aa rdbeving geregistreerd, waa.rv^ het centrum zich op korten afstand moest bevinden. Tot nu toe kwamen geen berichten Jn van persoonlijke ongevallen. Tegen vlooien, j— Prof. Cantrai- ne wijst in |de „Annales de l'Université de Gand" het middel aan tegen deze zo merplaag. „Gedurende mijn verblijf in de oostelijke landen van Europa," zoo schrijft hij, was ik verwonderd over het geringe aantal vlooien, dat men in die streken aan treft, niettegenstaande de bekende onzin delijkheid der bewoners. Ik heb later, te Ragusa, bevonden, dat de Bosniërs en Dalmatiërs in de „Chrysanthemum leu- canthemum" een uitstekend middel be zitten tegen het lastige ongedierte. Zij bestrooien er de slaapplaatsen hunner huisdieren mede; de vlooien worden er totaal door yenietrigd. Allen, die het eenvoudige middel toe passen, zullen er de uitstekende gevolgen van ondervinden. Men heeft slechts een zakje met de bloemen en bladen der plant bij zich te steken en in vreemde slaapplaat plaatsen neer te leggen. De „Chrysanthemum leucanthemum", ook ganzeblo'fTi en witte margriet ge noemd;, is ook ten onzent een bekende en bijna algemeen voorkomende wilde- plant. Men kan ze thans, prijkend als groote madelieven op haar slanken stengel in bloei vinden langs wegen en dijken, in grasvelden, aan den zoom der bosschen enz. Aanslagen op hoofden der po li tie. In Grodzisk bij Warschau wierp een jongeman gisterochtend een bom naai den politiechef Alexandroff, toen deze naar het station ging. Twee politie-agen- ten, die hun chef vergezelden, werden door de ontploffing der bom gedood. Alexandroff zelf bleef ongedeerd. De moordenaar werd achtervolgd en pleegde zelfmoord, toen hij zag dat bij zijn vervol gers niet kon ontkomen. De kolonel der gendarmerie, Wonsiatski te Radiom (Russisch-Po'en) is in zijn bureau door polte-iiagenten dood geschoten. De moordenaar en zijn mede plichtigen pleegden daarna onmiddellijk zelfmoord. Op het station Gradnsk van den spoor weg Warschau-Weenen, werd een bom geworpen naar den chef der rijkspolitie en vijf gendarmen die hem vergezelden, waardoor een gendarme werd gedood, terwijl er drie zwaar zwaar werden ge wond en de chef licht werd gekwetst. De bedrijver van den aanslag, die even eens zware verwondingen opliep, werd gearresteerd. Men brengt dezen aanslag in verband met den moord op den overste van de gendarmerie Wonsiatski te Radom. Een corujnissaris van politie vermoord!. j Het hoofd van de politie te La Carolina, in het Zuiden, van Spanje, werd op straat door een anarchist dood geschoten. De dader werd door recher cheurs ,die hunnen chef vergezelden, in hechtenis genomen. De aanslag was reeds eenige dagen te voren in een plaatselijk blad „Et Lati- go Rojo" aangekondigd. Deswege wer den verscheidene leden van de redactie van -dat blad eveneens jn hechtenis ge steld. Roofaanval te P-a rijs. Te Parijs had eergisteren op klaarlichten dag een brutale roofaanval plaats. Op een paar passen afstands van de kazerne de la Pépinière, onder de oogen van de soldaten der wacht, werd een kantoor- looper van firma Potin, die een geldzak met 15.000 francs bij zich had, aange vallen en van zijn geld beroofd door een tweetal mannen, die na den diefstal vlug in een op wacht staande automobiel sprongen en er als de wind van door gingen. De kantoorlooper, Bouimier genaamd, begon ferstond uit alle macht „houdt den diefT'te schreeuwen; soldaten en matrozen, getuigen van den roofaanval, Hepen de auto achterna, die zeer zeker ontsnapt zou wezen als ze niet op het plein Saint Augustin door een hooge palisade in haar vaart was gestuit. Eenige agenten van politie, die de auto ook waren achterna gesneld, waren met een sprong in het rijfaig. Er ontstond een kort ge vecht, waarin de vervolgers de overhand behielden. Een der roovers opende het portier, sprong op straat en, den soldaat die hem wilden grijpen, met een geladen revolver bedreigende, gelukte het hem te ontsnappen. Hij had evenwel den geld zak met zijn kostbaren inhoud op den grond laten vallen. Zijn compagnon, Legris genaamd, en de chauffeur bleven in handen der politie en werden in verzekerde bewaring ge bracht. Legris werd bij fouilleering in 't bezit gevonden van twee geladen revol vers en een zakje peper. De chauffeur verklaarde, dat hij de beide mannen, die de auto van hem huurden, niet kende, noch het doel, waarmede zij naar de kazerne de la Pépinière reden. De soldaten verklaarden, dat zij al verscheidenen dagen de auto niet ver van de plek, waar de overval plaats had, opgemerkt hadden, en daar uit de gevolgtrekking gemaakt,dat ze moest dienen om een schaking ol diefstal te volvoeren. De politie vermoedt, dat de ontvluchte roover een gewezen beambte van de firma Félix Potin is. Grieksche roover ij. ir- Het Roe - meensche stoomvaartuig j,Imperatul Tra jan", van Alexandrië komende, legde gis teren aan in den Piraeus, de haven van Athene,. Jjtf sqhiR had opgevegc y.oor drjg millioen francs goud aan boord en onder, de passagiers bevonden zich prins Nicö- laas en prinses Maria van Roemenië. 'Een wedoende volksmenigte van we! (drie duizend personen, overviel het Roef- meensche schip, dat geheel geplunderd werd. De kapitein werd met geweld naar het hvaencommissariaat gebracht. De pas sagiers werden van alles beroofd en mis handeld. ,Wat de oorzaak van deze rooverij is kan niet worden nagegaan. Berichten uit Konstantinopel meenen, dat men itn idQ Piaeurs bekend was met de aanwezigheid! van het gemunte goud aan boord van het Roemeensche stoomschip, en zich daar van wilde meester maken. Maar dit kan toch geen reden zijn ora een buitenlandsch' schip te overvallen en leeg te plunderen. Daar er Turksche onderdanen aan boord waren van de T r a j a n heeft de Porte onmiddellijk door haren gezant te Athene krachtig protest laten aanteekenen tegen deze handelswijze. Wat de Roemeensche regeering doen zal is nog niet bekend. De voorstelüng, die de Grieksche re geering van het gebeurde geeft in een bericht uit Athene, is geheel in strijd met de berichten, die van verschillende zijde aan Duitsche en Engelsche bladen wor den gezonden. T rou wpartij mettreu rig einde. Te Breitenfelds, Oost-Stiermarken, heeft een trouwpartij een zeer treurig einde gevonden. Na van het bruiloftsmaal te hebben gegeten, werden plotsnling 19 der gasten, onder sterke vergiftigings verschijnselen, ziek. Ook de bruidegom, wiens toestand hopeloos is beyindt zich onder de vnrgiftigden. BODEGRAVEN, Geboren: Huibertus Cor nells, z. van J. B. Spruijt en C. van Ingen. Hermanns, z. van j. van Kooten en J. M. van Putten. Maria Cornelia, d. van F. Verduijn en D, H. van Wijngaarden. Overleden: J, Bekker, wed. van G. van der Klis, 33 j. P. Uittenbogaard, 10 maan den. W'. Verwoerd, wedr. van N. van den Berg, 66 j. HAZERSWOUDE. Geboren: Lijpje, d. van Arie Rademaker en Neeltje Helsloot. Adriana Maria Annie, d. van Dirk Heijnis en Elisabeth Kef. Maria Theodora, d. van Johannes Cor nells van der Ploeg en Elisabeth v. d. Poel. Maria Martina, d. van Joannes v. d. Poel en Maria v. d. Vlugt. Ondertrouwd: Corn, van Ginhoven jm. 26 j., te Koudekerk en Johanna Ploeg jd. 22 j., alhier, binnen de laatste 6 mnd. te Koudekerk. Overleden: Willem Petrus van Velsen, 2 jaar. LISSE. Geboren: Willem, z. van P. Buur man en L. Vaas. Overleden: J. v. d. Mark, 45 j. R. Beijk, 79 j. NIEUWKOOP. Ondertrouwd: Willem Kapteijn 23 j.' en Ma'gdalena Turkenburg 21 j. Getrouwd: Roelof Boetekees .en Mietje Rademaker. OUDSHOORN. Geboren: J. Vink, zoon van J. Vink en A. van 't Woud. Overleden: A. van 'tWoud, gehuwd met J. Vink 39 j. J. de Wilde, wedn. 85 7. J. G. Th. Jansen 2 w. K. Coomans geh. met W. Varik 67 j. VOORHOUT, G ebo re n Henricus Wilhel mus, z. van A. Schoo en G. van de Goor. Alida Margaretha, d. van W. van den Berg en M. van Kesteren. Petrus Adrianus, z. van J. Hoek en P. Blok. VOORSCHOTEN. Geboren: Martinus Gerardus, z. van B. van Buuren en M. E. Ver douw. Nicolaas Gerardus, z. van N. P. van Cassel en J. Zwetsloot. ZOETERWOUDE. Geboren: Jacobus Adriaus Pieter, z. v. H. Moonen en W. Kruuk. Jacobus, z. van A. A. Segaar en P. van der Mey. Ondertrouwd: Leonardos van Schooten 24 j. en Gerarda Theodora Overraeer 24 j. Agenda's. R.-K. VOLKSBOND. Zondag, half 1 verg, Bakkersgezellen; 1 uur Ledenvergadering St, Barbara, 4—5 spaarkas. Maandag, 9—10 Winterprovisie. Donderdag, geen vergadering Bestuur der Af deeling. V r ij d a g ten 8J4 uur Repetitie der Harmonie, Zaterdag van 910 spaarkas en Sociale Bibliotheek. St JOZEFS-GEZELL.-VEREEN. Zondag, de zaal open van 12J^—2H en# van 5—7 uur voor de leerlingen, van 8—10 verplichte bijeenkomst voor de gezellen. Maandag en Donderdag de zaal be schikbaar voor de gezellen. Zaterdag, zitting spaarkas en bibliotheek op de gewone uren. ZI J A-V EREENiGING. Zondag, geopend van af 12 uur; 12—1 uur bijeenkomst v. leden d. zangvereeniging (afd. A), 5HQri afd. B, 9 uur afd. D. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der winkeljuffr. en dienstboden. Woensdag-avond van 810 uur gezellige bij eenkomst voor dienstbodenvan 8 tot half 10 cursus in mazen en verstellen. Donderdag-avond v. 8 tot 10 uur gezellige bijeenkomst voor dienstboden. Kinderspeeltuin, geopend dagelijks yan 11 uur v.m. tot 6 uur n.m. Op Zon- en feestdagen van 1—6 uur. LOTEN PANAMA-KANAAL 3 pet. Trekking 15 Juni. No. 802732 fr. 250.000; No. 825190 fr. 100,000; Nos. 613650 en 1427281, elk fr. 10.000; Nos. 602543 en 1863445, elk fr. 5000Nos. 842003, 829558. 551932, 1710157 en 1545275, elk fr. 2000. De volgende Nos. elk fr. 1000: 81692 732829 194423 689630 683205 426915 1793368 1156606 1732526 1282737 122343 534223 974203 313476 631036 596493 704874 167920 305387 904877 1300297 1579639 253602 226844 412651 814222 630735 1709247 1494845 1833243 1568346 1610411 993872 268463 837375 910693 603080 1766123 1150577 1513736 1473312

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 7