BUITENLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Provinciën. Coronel ende Overste van een Regiment Duitsdie Infanterie kapi- teyri van een Compagnie Curassiers," bekleedde den hoogste» rang in het Sta- tenleger. Hij was een kleinzoon van Jo- han den Ouden, broeder van Willem den Zwijger. De overige personages der maskera de, in 't geheel een 170, vermelden wij heden. De Magistraten Dierick de Vlaming van Oudshoorn, Gerbrand Claesz. Pan- cras, Willem Backer, Pieter Hassclaer, Pietersz. burgemeesteren der Stadt Am sterdam en Pieter Cornelisz. Hooft, Drossaert en de Kasteleyn van Muyden, den bekenden diditer en histo rieschrijver, die van Frederik Hendrik in 1642 ter gelegenheid van de vol tooiing van 't eerste deel der „Needer- landsche Historiën, seedert de over dracht der heerschappije van Keizer Kaa- rel V op Philips zijnen zoon, een „hand watervat en bekken" van zilver ontving als bewijs van bewondering en lof. Een aanta lvreemde gezanten, waar onder den taktvollen Franschen ambas sadeur Matthieu de la Thullerïe, den ge zant van Portugal en van Zweden. Den buitengewonen Engelschen gezant Sir William Boswell in het gevolg van Henriette Maria Prinsessen van de Palts en van Portugal. Dr. Frans Banning Cocq, kapitein van het beroemde Burgervendel van Amster- dam Constant ij n Huygens, ge heimschrijver van den Prins van Oranje enz. Doch waarom deze opsomming van namen voort te zetten Bij de beschrij ving der maskerade zullen wij gelegen heid hebben op hen allen terug te ko men. Thans rest ons nog iets te vertellen tover de „Blijde In corns te" zelf. Wel luisterrijk en glansvol moet deze intocht, de feesten ter eere van konin gin en Stadhouder gegeven, geweest zijn. Vondel bezingt met gloedvolle taal in een gelegenheids gedicht het enthousiasme en de vreugde bij van Henriette Maria's komst. Den 19en Mei had de stoet van karos sen 's Gravenhage verlaten en kwam te gen den avond in Haarlem aan, waar men overnachtte. Op den morgen van den volgenden dag stonckli de Amster- damsche schutters- en soldatenvendels op tijd in het geweer; 't moet een schitteren de ruiterbende geweest zijn, die op den Haarlemmerweg was opgesteld. Toen de stoet in 't oog kwam, reed Di ede riek jTholi ncx, de oudste schepen van Am sterdam en hoofd der eerewacht van jon gelieden uit den voornamen burgerstand, met enkelen vooruit tot aan de karos van de Engelsche koningin en riep haar „met eene mannelik vrijmoedögheyt en zonder linge heusheyd" het eerste welkom toe! Voorafgegaan door de geheele Eere wacht reed de vorstelijke stoet verder. Bij de Haarlemmerpoort gekomen, stuit te men op de aldaar opgestelde schut terij. Baerleus vermeldt dat deze ruim vier duizend koppen telde bestaande uit „twin- tigh vaenen uitgelezen burgeren, d' oude besetting der stede, de zenuwen en kracht van 't Gemeene Beste. Sommigen staecken van den hoofde tot de voeten toe in het harnas." Cornelis Boom, pensionaris der stad, begroette de koningin-namens bur gemeesteren. Op dit oogenblik werd het grof geschut, dat langs het IJ en op alle bruggen en bolwerken was opgesteld, losgebrand. Ook beierden de groote klok ken van alle torens „van gemeene Wij- schap, zoo luide, dat het over het geheele land klonck, en de kleine klocxkens speel den seer liefelyck onder het juichen van het geheele volck." Onder ongelooflijken toeloop van men- schen ging de stoet over Haarlemmer straat, de Nieuwe-Dijie en den Dam. Op dit plein, ter zijde van het Damrak, ver hief zich een groot tooneel. Toen d-e karossen passeerden, werden de gordij nen ter zijde geschoven en zag men het Huwelijk van Thetis en Peleus in te genwoordigheid van alle Goden en Go dinnen." Voor de Beursstraat was bo ven een eerepoort een tweede tooneel op geslagen, waarop een „Voorstelling van het plechtige verbond tusschen Adolf van Nassau, keizer van Duitschland en Edu- ard II, koning van Engeland, gesloten in den jare 1292" gegeven werd. Een soort gelijke eereboog stond op de Damsluijs. Bij het naderen van den stoet werd hier op vertoond: H et h u wel ij k va n Rei nout van Gelre met Leonora* dochter van Eduard, koning van Engeland in het jaar 1330, het spel dat hier Woensdagmiddag en Vrij dagavond wordt opgevoerd. Op de laatste triumfboog, evenals de vorige, rijk ver sierd, opgericht bij den Varkenssluis voor de oude Doelenstraat, zag men het „Hu welijk van Jacob II van Schotland met Maria van Egmond, dochter van Reinout van Gelre." Nadat dit alles door Frederik Hendrik en zijn gasten oplettend was gezien, heeft de stoet zijn weg vervolgd naar het Prin senhof. Den volgenden dag voer het hooge ge zelschap in versierde sloepen naar het IJ, Waar op verzoek van burgemeesteren alle speeljachten en pleziervaartuigen,! pronkende met zijden prinsenvlaggen en wimpels, verzameld waren en door el kaar voerden en zeilden pnder het ge donder der kanonnen en mortieren aan bqojd en yan fleq waj. Dit water feest moet in werkelijkheid iets eenigs zijn geweest Vrijdag 23 Mei vertrok het hooge ge zelschap, uitgeleide gedaan door ,Tho- lincx met zijn ruiterbende. Des avonds arriveerden de lange sleepkarossen in Leiden; hier had de magistraat een plechtige ontvangst en schitterend ont haal bereid. Na in het Princenhof aan het Rapenburg (op deze plaats staan nu het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond' en Huize Prins, ver blijf van den hoofdpersoon der Maske rade) overnacht te hebben, bezichtigden de gasten des Zaterdags de bezienswaar digheden der stad en vertrokken nog den- zelfden dag naar den Haag, waar zij na den middag binnenreden. Frankrijk. Ontheiliging. Het Klein-Seminarie van Tours is een der vele gestolen kerkelijke bezittingen, die geprofaneerd worden. Het is tegen woordig een kweekschool voor meisjes en de schouwplaats voor ergerlijke too- neelen. De kapel ervan is tot recreatie zaal ingericht en de sacristie tot kleed kamer. De preekstoel wordt op vastge stelde dagen ingenomen door een on derwijzeres, die handwerksles geeft en daarbij met luider stem de meisjes ro mans voorleest Het altaar dient tot on derstuk van een houten vloer, waarop de meisjes comedie spelen. Zondag na H. Sacramentsdag, terwijl in plaats der Sacramentsprocessie jn de bevlagde straten van Tours anti-clericale vereenigingen paradeerden en zich op- tochtsgewijze naar een feestzaal begaven, waar een feestmaal plaats had, vergezeld van een werkelijke uitspatting van onge loof, gedurende dien tijd was er voor de meisjes-kweekelingen gemaskerd bal op het voormalige voorplein van het Klein-Seminarie, juist voor den ingang der kapel. Zooals boven gezegd is, had den de meisjes maskerade-pakjes, en meest jongen pakjes aan. Dit stichtelijk feest op Sacraments-Zondag werd opge luisterd door de tegenwoordigheid der universitaire hoogwaardigheidsbe- kleeders, en jte ouders waren uitge- noodigd het bij te wonen. De jongensschool van Fiers had Zon dag een feestconcert georganiseerd bij gelegenheid van het bezoek der afge vaardigden van de lpek en-Jeugd* van Caen. Op het programma stonden o.a. de nummers: „La fête a Jesus", „Votre bon Dieu", en „Le Christ en Bois". Onervarenen zouden uit die titels op- maken, dat de leerlingen der openbare school van Fiers nog niet zoo anti-cleri- caal of ongodsdienstig zijn, als de cleri- calen het wel willen doen voorkomen. Deze menschen hebben het mis. Deze voordrachten loofden niet den Goeden God, neen, ze waren een belastering, een verguizing, een bespotting van Onzien Lieven Heer. Het yvas z0° vu'l> z0° god deloos, zoo vol duivelschen haat jegens Christus, wat die kinderen daar voor droegen, dat een katholieke pen de woor den niet kan weergeven. Menig „galei boef", zegt het Fransche blad, dat het geval vermeld, „die pp Cayenne zit, zou het niet durven wagen zulke vreeselijke godslasteringen uit te braken. Duitschland. Het officieuse orgaan van hetVaticaan, de „Osservatore romano", publiceert de nota, die op 13 dezer aan den Pruisi- schen gezant bij den H. Stoel ter hand is gesteld en voegt daaraan toe: Den volgenden dag (den 14den dus) deelde de heer v. Mühlberg, de Pruisische ge zant, aan den kardinaal-staatssecretaris mede, dat zijn regeering met voldoening kennis had genomen van de in bedoelde nota gegeven verklaringen, waaraan hij nog toevoegde, dat de Duitsche Rijks kanselier hem had opgedragen diens hartelijken dank over te brengen aan den Paus voor de wijze, waarop deze de quaestie had behandeld. Hij beschouwde deze als een kostbaren waarborg voor het voortduren van de vriendschappelijke betrekkingen tusschen den H. Stoel en de koninklijke regeering. Het is dus niet noodig, zoo vervolgt het blad, er op te wijzen hoe ongegrond de bewering is van de bladen, dat de encycliek ten deele door den H. Vader zou zijn ingetrokken, daar de encycliek in de geheele wereld is verspreid door haar opneming in de „Acta apostolicae sedis", volgens de pauselijke constitutie „Promulgandi" van 29 September 1908. Evenwel heeft de H. Vader, gezien de ontroering, door de afkondiging verwekt, uit eigen beweging, te gelegenertijd en uit voorzichtigheid, maatregelen genomen, opdat de encycliek niet zou afgelezen worden op de Duitsche kansels en af gekondigd in de Duitsche bisschoppelijke uitgaven. Dit werd reeds op 11 Juni den Prui- sischen gezant mondeling meegedeeld. De dankbetuigingen der Pruisische regeering en de betuiging harer voldoe ning en tevredenheid zullen aan de libe rale pers, die enkel politieke munt wil slaan uit de encycliek-kwestie, niet erg te stade komen. OostenrijR. Op den gouverneur van Bosnië js Woensdag een aanslag gepleegd. Toen de gouverneur, generaal Vare- schanin, terugkeerde van de opening van deii Bosnische,n. Landclag, baande zich eensklaps, bij de Keizerbrug te Seraje- wo, Bogdan Zerajitsch, een Macedoni sche Serviër, een weg door de menigte en loste vijf schoten op den gouverneur. De gouverneur werd, zooals men vweet, niet getroffen. Toen een agent den arm van Zerajitsch greep, rukte deze zich los en joeg zich den zesden kogel in den mond. Met verpletterden schedel stortte hij ter aarde. De Zuid-Slavische club heeft aan Va- rechanin een telegram gezonden, waarin zij haar verontwaardiging over den aan slag te kennen geeft. Zerajitsch was 24 jaar oud en was student in 'de rechten te Agram. Vol gens op hem gevonden papieren onder hield hij betrekkingen met anarchisten. Van andere zijde verluidt, dat de moord aanslag geen wraakneming was. Zera jitsch had pas een studiebeurs bij de Bosnische regeering aangevraagd, maar niet gekregen. TurRiJe. Kreta. Engeland heeft, zooals wij reeds meld den, aan de mogendheden voorgesteld hare krijgsmacht in de Kretensische wa teren te versterken, ten einde gereed te zijn tot dwangmaatregelen, wanneer de Kretensers zich niet naar de wen- schen der mogendheden mochten willen voegen. En Groot-Brittannië heeft aan Jiaar voorstel reeds een begin van uitvoering gegeven. De Engelsche kruiser „Miner va" van het Middellandsche Zee-eska der, die thans bij Malta ligt, heeft n.l. reeds bevel ontvangen, onverwijld naar de Soeda-baai te stoomen. Teekenend. De volgende week zal dan in de Twee de Kamer de interpellatie over de Bor- romaeus-Encycliek plaats hebben. Het is wel teekenend, dat juist een vinnig anti-clericaal als de afgevaardigde voor Gouda die interpellatie houden zal. Ware een anti-revolutionair of Christelijk-histo- risch Kamerlid in de pres gesprongien voor den confessioneelen vrede, die door de Encycliek bedreigd heet, men zou ten minste aan den ernst van zulk optre den kunnen gelooven. Maar die vrede laat den heer Van Doorn natuurlijk koud. Wat zou het mag men vragen der Linkerzijde, welke er voortdurend op uit is om de goede verstandhouding en de rustige samenwerking Van Katholieken en Protestanten te verstoren, ten sloftte kunnen deren, als de Encycliek werke lijk eens oneenigheid en scheiding tus schen beiden bracht. Van harte zou de heer Van Doorn er zich over moeten yerheugen, indien de Encycliek eindelijk bewerkte, wat vrij zinnigen en socialisten sinds lang op allerlei wijs tevergeefs beproefden. De toeleg is dan ook duidelijk. De vrijzin nigheid heeft tot haar spijt bemerkt, dat het Encycliek-rumoer in Nederland niet de uitwerking had, welke in Duitschland en andere landen te constateeren valt. Onze bondgenooten blijven rustig en stemmen in deze dagen trouw op de Roomschen, als ware er niets gebeurd. De heer Van Doorn kan het polititek fortuintje, dat de Encycliek hem biedt, zoo niet laten voorbijgaan en zal zijn best doen om er munt uit te slaan. Geen oogenblik vreezen wij, dat onze bondge nooten in de listig opgezette fuik zullen loopen, aldus „De Tijd". Naar aanleiding van de interpellatie over de Borromeus-encycliek, door den heer van Doom aangevraagd, herinnert „de Residentiebode" er aan, dat het óók een v. Doorn was, diie in 1853 interpel leerde over het herstel van de bisschop pelijke hiërarchie in ons land. Het „Hbl." kan er iets aan toevoegen, dat de coincidentie nóg merkwaardiger maakt: De heer Van Doorn van 1853, afgevaardigde van Utrecht, was van den tegenXvoordigen afgevaardigde van Gou da de vadèr. 't Zit dus in' de familie, zouden \ve zoo zeggen. Koninklijke Besluiten. Is benoemd tot rechter in de arrondisse- ments-rechtbank te Amsterdam, mr. A. J. van Roijen, thans referendaris bij het de partement van Justit&e te 's-Gravenhage. Is benoemd tot rechter in de arrondesse- ments-rechtbank te Assen, mr. C. J. J. de Joncheere, thans rechter in de arron- diissements-rechbatnk te Heerenveen. Is aan R. M. Ottenhof, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Groesbeek. Is den luit.-kol.-magazijnm. B. M. Hoo- geveen van den staf der artillerie, hoofd der stapelmagazijnen te Delft, op zijne aanvrage, ter zake van langdurigen dienst, eenrol ontslag uit den militairen dienst verleend. Is benoemd: tot majoor-magazijnm., de kapt.-magazijnm. G. R. D. van Doesburgh van dien staf. Is in zijn rang overgeplaatst naar Delft ten einde te worden belast met de func tie van magazijnmeester, hoofd der stapel- magazijnen, de kapitein-magazijnm. A. v. Toornenburgh, thans belast met het be heer van de magazijnen der artillerie in den Helder. Is met ingang'van 16 Juli, benoemd tot directeur van het postkantoor te Anna Paulowna, G. Bcomstra, thans commies der posterijen en tejegraphje 3de klasse. Bij Kon. besl. van 13 dezer is aan den generaal-majoor, chef over den geneesk. dienst van het leger in Ned.-Indië, dr. R. F. J. Wijckerheld Bisdom, op zijn verzoek met ingang van 2 Juli, wegens volbrach ten dienst eervol ontslag uiit den militai ren dienst verleend, met behoud van aan spraak op pensioen en onder dankbetui ging voor de langdurige diensten door hem aan den lande bewezen. Het conflict te Eindhoven. De firma Philips en Co. heeft Idë nieuwe voorstellen van het leidingsco mité verworpen. Deze luidde: le dat binnen drie maanden de 200 arbeiders die vooreerst niet geplaatst zouden wor den of ongeplaatst zouden blijven, moes ten worden teruggenomen, 2e terugne ming der bestuursleden3e een groo- ter aantal mannen, terwijl de overige de voorkeur zouden hebben bij nieuwe behoefte. De firma heeft niet alleen deze voor stellen verworpen, doch weigert ook in de heden aangevraagde conferentie te bewilligen. De onderhandelingen zijn nu harer zijds als afgebroken beschouwd, doch is de firma nog steeds bereid ingevolge de eerst gedane concessies ook van de oude werkkrachten bij tijdige aanmel ding terug te nemen. De opgeschorte aanwerving van nieuwe werkkrachten is thans door de firma hervat. Een slecht stelsel. „De Nederlander" schrijft: De Hooge Raad heeft ter vervulling van de bestaande vacature in dat colle ge eene lijst van aanbeveling ingediend. Daarop komt niet voor de naam van den oud-Minister van Justitie, mr. Ne- lissen, oud-lid van dat college. Velen zal dit verwonderen. Wij verklaren ons dit verschijnsel al dus, dat het hier niet geldt eene „Room- sche vacature." Week men ter wille van mr. Nelissen af van dat zoogenaamde stelsel, dat Roomsche en Protestantsche ambtenaren door geloofsgenooten moe ten worden vervangen, dan zou er een R.-K. meer in den Hoogen Raad komen dan thans, en zou dit een nieuwe „Roolm- sche zetel" worden de heer N. zou bij zijn heengaan door een geloofsgenoot moeten worden vervangen. Op zichzelve zou die redeneering vol komen correct zijn. Alleen het stelsel deugt niet. Vooral niet voor de rechter lijke macht. Allerminst voor de hoogste colleges. Men behoorde enkel naar den bekwaamsten en betrouwbaarsten te zoeken. Het vervullen van hooge niet politieke betrekkingen met het pog op geloofsbelijdenis achten wij uit den booze. LEIDEN, 17 Juni. Aan de theologische school te Kam pen is geslaagd voor het candidaats>- examen 2e gedeelte, de heer P. van Hoe ven, alhier. Het vervoer en de opbrengst van de Rijnlandsche Stoomtramweg Maatsch. bedroeg gedurende de maand Februari 1910. Reizigers f 5993.94, goederen f 636.14, diversen f 114.16, totaal f6744,54, per Dagkilometer f 1391L Sedert 1 Januari 1910. Reizigers f 12.832.97, goederen f 1.240.17, diversen f 514.32, totaal f 14.587.46, per Dagkilo meter f 14.341. GOUDA. Gisteravond is in den IJsel van de vrachtboot Burgemeester 's Jacob een als werkman gekleed persoon over boord geslagen en verdronken. Daar de identiteit niet kon worden vastgesteld, verzoekt de commissaris van politie in lichtingen. De man kwam uit Amsterdam Bij de politie werd gisteren aangif te gedaan van de vermissing van een 5- jarig jongetje van V. Toen men in den IJsel bij de Waaiersluis ging dreggen werd di spoedig het lijkje opgehaald. HILLEGOM. De Middenstandvereeni- ging besloot in de vergadering van Woensdag zich bij den Mktdenstandsb. aan te sluiten en koos tot afgev. naar het Middenstandscongres te Arnhem den heer A. van El. Er was een commissie benoemd-, belast met het aanwinnen van donaties voor het instand houden van den handelscursus.'De behandeling over on eerlijke concurrentie en over het Incasso- Bureau werd mede wegens het vergevor derde uur aangehouden tot het con - gres. LISSE. Gisteren werd een schuit, geladen met rails en kipkarren, toebe- hoorende aan den aannemer H. Polman alhier, in de Ringvaart door de zandbak ken overvaren met het gevolg dat de schuit in de diepte zonk. Het huis op de hoek van de van der Veldstraat en de Kanaalstraat, in eigendom van den heer van der Veld, is aange kocht door de heeren Gebr. Moolenaar alhier, die naar men zegt, aldaar een winkelhuis zullen doen verrijzen. NOORDWIJ K-BINNEN. Gisteren avond had in het „Hof van Holland" de vergadering plaats, uitgeschreven door het bestuur der HarmoniekapeK „Crescendo" waarbij uitgenoodigd wa ren, afgevaardigden van de verschillende hier ter plaatse bestaande vereenigingen. De Heer A. Dorsman opende de ver gadering en heette alle aanwezigen 23 in getal, hartelijk welkom. In het kort vyerd jaarpa het .doel der. vergadering uiteen gezet. Reeds meermalen werdi door verschillende personen te kenneq gegeven, dat Noordwijk behoeften heeft, aan een gebouw, waarin de verschillende' vereenigingen geschikt hunne uitvoerin gen zouden kunnen geven. In die behoefte zou worden voorzien door de stichting van een groot gebouw, waarvoor het terrein! kosteloos beschikbaar was gesteld, n.l. aan den Offemweg. De kosten van het gebouw werden geraamd op f8000, waar voor eene rente zou berekend worden! van f 400 's jaars. Besprekingen wer den gehouden in hoeverre de vereeni gingen die medewerking wilden verlee- nen om jaarlijks die som op te brengen* waarna bleek, dat men tot een geza menlijk bedrag kwam van f250. Beslui ten werden niet genomen, 't Bleef alleen" bij voorloopige besprekingen. Van een' en ander zal aan het hoofdbestuur ïne- dedeeling worden gedaan om op eene latere vergadering op bovengenoerffd onderwerp terug te komen. In het vereenigingslocaal aan dé Voorstraat werd gisteravond eene ver gadering gehouden door de Reciteerclub „Utile Dulci". De voorzitter opende dq vergadering en heette met een kort woord alle leden hartelijk welkom, waar na werd overgegaan tot behandeling der ingekomen stukken. Punt 3 was het hoofddoel der vergadering n.l. „Wan neer zal de eerstvolgende uitvoering! plaats hebben?" Het voorstel werd ge daan om evenals andere jaren met de Kermis eene uitvoering te geven. Daar was veel voor, doch ook veel tegen. In den loop van het jaar verloor de club eenige krachten wegens vertrek! naar elders. Een groot bezwaar was te vens, dat men niet kon rekenen op den steun van sommige leden, die door de drukte in de zomermaanden, geen gele genheid hebben, de repitities bij te wo nen. En aangezien, eene goede uitvoe ring, eene flinke voorbereiding qjscht, hetgeen thans onmogelijk bleek, besloot men dit jaar met de Kermis geen uit voering te geven, doch deze voorloopig te bepalen op October ,of November. Geen punten meer aan de orde zijnde, werd hiermede de vergadering gesloten. OUDEWATER. De raad dezer ge meente heeft besloten de concessie voor den aanleg van een motor tram weg Gou daUtrecht niet te verleenen. WARMOND. Het bestuur der R. K. Zang-, Harmonie- en Tooneelvereeniging „St. Caecilia" is voornemens voor de leden dier vereeniging zoowel wer kende als contribueerende een boot tocht te organiseeren. WOUBRUGGE. Maandag is een begin gemaakt met het lichten der drie gezonken zandbakken in het Brasemermeer. Met drie vaartuigen en 15 man wordt dit werk verricht. Donderdagmorgen was de eerste bak boven water gébracht. Een en ander zal een groote som geld eischen. ZOETERWOUDE. Gisteren werd ten Raadhuize alhier aanbesteed de herstel lingswerken aan bruggen gelegen in deze gemeente. In 't geheel waren 4 inschrijvers n.l. voor perceel 1 Ietter A de heer A. Paarde- kooper voor f 59,90, letter B de zelfde voor f 354, letter A de heer A. van Tilburg voor f 65, letter B de zelfde voor f 365. In massa de heer A. Paardekooper voor f 413,90 de heer A. v. Tilburg voor f 420. Perceel II de heer A. Paardekooper voor f 309, de heer A. van Tilburg voor f313. Perceel III de heer A. Paardekooper voor f 196, de heer A. van Tilburg voor f 218. Perceel IV voor schilderwerk de heer j. van Gent voor f 73,87 de heer J. J. Binnen dijk voor f 68.50. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijvers n.l. de heeren A. Paardekooper en J. J. Binnendijk. Gistermiddag vond een schooljongen op den weg in de Weipoort een bank biljet van f 25. Tot heden heeft zich de rechtmatige eigenaar nog niet gemeld. Van de vondst is kennis gegeven aan den burgemeester dezer gemeente. Gisteravond heeft in tegenwoordig heid van B. en W. de beproeving der brandbluschmiddelen van spuit no. 1 plaats gehad. Leger en Vloot. De minister van Oorlog heeft bepaald* dat aan' 15 miliciens-viermaanders van! de 2e en' aan 40 miliciens-viermaanders van de 4e comp. wielrijders, die voon herhalingsoefeningen onder de wapenen; komen, wordt toegestaan het hun in eigendom toebehoorend rijwiel geduren de de oefeningen te gebruiken tegen een,' vergoeding van 10.40 per dag. De miliciens zijn verplicht, behoudens in gevallen van overmacht, alle hun opr gedragen, daarvoor in aanmerking ko mende diensten op het hun in eigendom,1 toebehoorend rijwiel te verrichten. Gemeenteraad van Leimuiden, Voorzitter de heer Th. C. C. Ninabef* Burgemeester. i Aanwezig alle leden. De Voorzitter; opent de vergadering en las de notulen* die onveranderd werden goedgekeurd.; Hij deelt mede, dat ingekomen zijn o.a. een missive van Ged. Staten, behelzendq goedkeuring van eenige raadsbesluiten ten. Een dankbetuiging van den heer A. van Loon, voor de erkentelijkheid hem! bew&zejn, bij gejegepheid van zijn zily#*

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2