De Slagboom. BUITENLAND. Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Donderdag 9 Juni. Uit de Pers» Geen vrijheid van Godsdienst, maar dwang tot Godsdienst. De „Nieuwe Koerier" schrijft: Het is haast ongelooflijk, wat de socia listen durven uithalen, als het de katho- liekeri geldt Het hoofdorgaan der S. D. A. 1 het i,Volk" heeft het jl. Zondag over hiet conflict te Eindhoven. Daar gaat de strijd iedereen1 wordt Zulks over de vrijheid, zijne gods dienstplichten te vervullen en over de [erkenning der katholieke organisatie. Twee punten van het hoogste belang. In ons land gaat van alle zijden een storm op, als een werkman wordt ge dwongen iets te doen, wat in strijd is Jmet zijn geweten. En dit was hier het geval. En vooral van socialistische zijde gaat er een storm van verontwaardiging op, als het verenigingsleven der arbeiders jvordt aangerand. En dat ook was hier gebeurd. Maar het gold hier katholieken', die in het gedrang kwamen en het gold een katholieke vereeniging, die op eigen kracht steunde en op de hulp harer ka tholieke vrienden. En er kwam hulp. Een' steuncomité, dat klonk als een jklok; en een steunpenning, die rijkelijk [toevloeide. Er was hier geen' troebel water, waar in het socialisme visschen kongeen ka tholieke werklieden Waren hier op te (zetten tegen het kapitaal, tegen de jji.tt- zuigende fabrikanten. Daarom moest die krachtig-heerlijke strijd v an Katholiek bewustzijn, de strijd voor de rechten van het Katholieke ver- eenigingsleven, worden verkleind, ge minacht, verdacht gemaakt. Maar „Het Volk"_doet het op zulke weinig slimme wijze, dat het er zich slechts belachelijk mede maakt in' de hoogste mate. Want volgens „Het Volk" gaat hier de strijd niet om vrijheid van gods dienst, maar om ge raadt het in geen tienen om dwang tot gods dienst. Waarin die dwang bestaat, en door >vie die dwang wordt uitgeoefend, wordt niet uitgelegd. Het is genoeg, dat de lezers van „Het Volk" minachtend de schouders ophalen over het conflict te Eindhoven, dat niet gaat om vrijheid, maar om... dwang. En waaruit blijkt die dwang? Dat is nog moeilijker te raden. Die dwang blijkt uit het feit, dat coö peratieve Zuivelfabrieken en Boerenbon den de uitgestotenen steunen. Als deze vereenigingen socialistische uitgestotenen steunden, dan kregen we ine in „Het Volk" een lofdicht op 'de solidariteit. Nu het Kathoiiekeh geldt, mag Wen zeggen wat men wil. Maar wij gelooveri toch, dat de uit gestotenen te Eindhoven u rijp zonden achten voor Meerenberg, als gij hun kwaamt zeggenuw strijd gaat niet om vrijheid van godsdienst, maar... om 'dwang tot gdsdienst. En toch, zoo iets vertelt „Het Volk". Wel een bewijs hoe die .uiting van krachtig Katholiek leven aan de „Volks" redactie hallucinaties heeft bezorgd. Maar ook een bewijs, wat de socialis ten verstaan onder godsdienstvrijheid. Vraagt ge vrijheid uw godsdienst plichten waar te nemen, dan zeggen de heeren socialisten „Neen, dat gaat niet, want dat is geen godsdienstvrijheid, maar godsdienstdwang. Heerlijk gevonden. Maar de Katholieke arbeiders zulleti' het onthouden. FEUILLETON. (Vrij naar het Fransch, van RE NÉ BAZIN). 40) Je bent ontsnapt aan een gevaar, ♦dat je duidelijk inziet. Marie; voortaan moet niets' onverstandigs, niets klein geestigs, piets -.dat je onwaardig is de schoone gave van 't leven in je veranderen O, noemt gij mijn droefheid zoo? Waarom verbiedt gij mij die te hebben? Wat voor kwaad doet ze U. ■r- Die droefheid vermindert je, je bent [niet haar gevangene, zooals je denkt; je roept ze; je lokt ze; je geeft laan die min ste woorden, aan herinneringen van je kind-zijn, een macht, die ze vroeger niet op je ziel gehad hebben, en dat alles, Marie, opdat je besluit om Feücien niet te huwen je nog moeilijker lijkt, dan liet geweest is. rr- Neen, niet voor mij. Hetzij zoo, maar dan voor je Zelf Veel buitengewoner, veel heldhaftiger. Je Ischept je zelf een dieels gekunstelde en lopgehcmelde smart. Jk ken je, ik ken je Arm haiti d.at jriclizejf jzoo, dik\vijls be- DaiItscMaiicl De strijd geëindigd. De vertegenwoordigers der werkgevers en dier werkledien in de bouwvakken hebben nog laat in den avond van 0 Juni verklaard, de voorstellen van de drie on- partijdigen aan te nemen, zoodat de vre de in de bouwvakken hersteld is. In de werkliedenorganisaties waren de voorstellen met groote meerderheid aan genomen: door de timmerlieden met 106 tegen 10 stemmen de metsela,ars met 247 stemmen tegen 7 stemmen, de opper den met 101 tegen 1 stem, de christelijke organisaties met 76 tegen 6 stemmen. Dientengevolge kunnen nu de plaatse lijke organisaties met elkaar in onder handeling treden, zoodat op 13 Juni de overeenkomst wordt aangegaan, die op 15 Juni in werking zal treden. Dit resultaat zal overal met groote be vrediging worden vernomen, wijl daar door een ernstige economische strijd be- eindtlgd wordt, en tevens omdat de strijd beslecht wordt zonder dat er van over winnaars of overwonnenen sprake kan zijn, zoodat de verbittering, aie anders aanleiding tot nieuwen strijd wordt, ver meden is. Beide partijen hebben iets bereikt en iets toegegeven. De voorstellen der drie onpartijdigen hebben de gelegenheid ge boden een algemeen verdrag te sluiten tusschen de centrale organisaties, waar door de werkelijke strijdpunten werden beslecht en een centraal schijdisgerecht wordt ingesteld. En daarnaast plaatselijke overeenkomsten, gegrond op de algemee ns overeenkomst, en die door de centrale organisaties moeten worden goedgekeurd. De uitsluiting is op 16 April begon nen en heeft dus, daar nu de volgende week overal de arbeid zal worden hervat, ongeveer 2 maanden geduurd. De uitslui- sl ui ting was niet zoo algemeen, als de werkgeveKs gedacht en gewenscht had den. Toch was deze strijd een der ergste die in Duitschland ooit is uitgebroken Ongeveer 200.000 arbeiders waren werk loos, ongeveer 15 tot 20.000 onderne mingen in het bouwvak waren gesloten. Welke nadeelen dat met zich bracht, voor beide partijen ,ls niet in cijfers hit te drukken; maar ernstig waren die zeker. Nu de strijd voorbij is, nu deyrede, dank zij het krachtig ingrijpen van een minister van binnenlandsche zaken en voorname lijk van geheimraad dr. Wiedfeldt is ge sloten, blijkt het opnieuw, hoe met een beetje goeden wil en wat toegevendheid; de geheele strijd had kunnen worden voorkomen, waardoor groote ellende voor de werklieden, groote verliezen voor de werkgevers zouden vermeden zijn gewor den. Dat dit een les moge zijn, voor beide partijen, opdat door tijdige onderhande lingen en besprekingen, gevoerd met den vasten wil om tot een vergelijk te komen, voortaan zulk een strijd moge worden voorkomen. Frankrijk. Een Spoorwegstaking? De Parijsche correspondent van het Hbl. schrijft: Het Damocles-zwaard blijft boven ons hoofd zwaaien. Den eenen dag lacht ieder om 't denkbeeld van een spoorwegstaking en zegt dat daar nooit iets van komen kan, den anderen dag wacht heel Frank rijk in angst en vreeze op de dingen, ,die zullen gaan gebeuren. Op 't oogenblik beleven we zulk een „anderen dag" het personeel van het onbeteekenende spoor- netje in het Zuiden heeft grootendecls den arbeid gestaakt en dat van het groote en vooral voor óns zeer belangrijke Noor- dernet dreigt met een staking. Dat ziet ier. dus nogal bedenkelijk uit! De onmiddellijke aanleiding tot het weer acuut worden van het conflict tus schen de spoorwegdirecties en de sto kers en machinisten die de leiders zijn (der stakingsbeweging, is het zenden van een deputatié uit laatstgenoemden naar de be dreigt. Er is hoogmoed in je zorgen. Er is medelijden in, dat verzeker ik U! Welnu, behoud dat 'medelijden, maar voor God alleen; want het is rechtvaar dig. En jaag de rest van je; al het ge peins over wat had kunnen zijn, alles wat je hadt kunnen doen aarzelen, alles wat je overwinnende ziel, in een uur van leed en heil, reeds van je gestooten heeft... offer de geschiedenis van je liefde op. Marie, want idie liefde heb je veroor deeld Marie nam de eerste bladzijden van het boek, dat op haar knieën lag in haar linkerhand, en sloot het zeer langzaam Zij deed het machinaal, zonder een enkele beteekenis in haar gebaar te leggen. Daar na sprak zij, met dien eigenaardigen toon, waarde volle tegenwoordigheid van geest uit spreekt: Ik zal het beproeven. .Ik' geloof dat U volkomen gelijk hebt..... Gij moet hooger stijgen, Marie,- gij moet stijgen, tot waar de vrede is. .Waar is die moeder?, In dei vergetelheid. Mevrouw Limerel stond op, en zedde glimlachend, terwijl zij paar het Westen weesi Kijk (daar ginds!.... Daar komt 't laatste oogenblik van den dag.... Wij heb ben over zooveel ernstige zaken gespro ken jd&t jk .eens yrij pi»t adejiiejj, stuurders van de Compagnie du Nord". Gisteravond heeft die deputatie de direc tie bezocht en haar meegedeeld, dat ze fin opdracht had op de voldoening van vier eischen van het personeel aan te dringen. Van die eischen had de eerste betrekking op salarisverhoogingmachinisten en sto kers vragen voor alle categorieën een toe slag van minstens 25 francs per maand. De tweede eisch betreft een wijziging van het premiestelsel, waarover jk vroe ger al eens geschreven heb. Ten .aanzien van deze beide punten' heeft de directie dadelijk geantwoord, dat ze niet toegeven kan, aangezien dit voor haar een uitgaaf van zes millioen per jaar zou veroorzaken, en ze dan bo vendien de rest van het personeel nog meer zou moeten gaan betalm, maar dat ze wel wil nagaan, wet ze op «het stuk van salarisverhooging doen kan. Ook op de derde en vierde eischen, die betrekking hadden op het toekennen van speciale verblijfkosten aan machinisten en stokers, zoowel in als buiten "Parijs, en het uitreiken van doorloopende abonne mentskaarten voor het geheele net aan al le employés, was het antwoord der di- ïectie negatief. Ze wilde wel een vergoe ding geven aan de beambten die in het dure Parijs mc :en wonen, ze wilde ook wel zoo vrijgevig mogelijk zijn met het uiti eiken van vrijbiljetten wanneer die werden aangevraagd, maar aan de eischen zooals die geformuleerd werden, kon niet worden voldaan, zoo luidde het antwoord. Onmiddellijk na deze bijeenkomst werd door d e gedelegeerden het bericht van het afwijzen der verzoeken aan de zes w twintig afdeelingen van de „Fédération des mécaniciens et chauffeurs" rondge- seind Dit had ten gevolge, dat in al die afdeelingen des avonds vergaderingen zijn gehouden, waarin naar alle waarschijn lijkheid tot het geven van plein pou- v o i r aan het stakingscomité besloten is. Hier in Parijs is dat althans hebgeval. Een zeshonderdtal machinisten en stokers heeft, schriftelijk en met ondierteekende briefjes stemmende, zich bereid ver klaard te staken, waarbij het aan het sta- kingscomité overgelaten zou blijven het geschikte oogenblik voor het neerleggen van den arbeid te bepalen. Dit comité is dus op het oogenblik sauveredn, en zijn besluiten moeten zonder nieuwe de batten en zonder uitstel ten uitvoer ge legd worden. Wanneer de staking uitbreken zal, is natuurlijk een geheim, want juist van het plotselinge daarvan hangt voor een groot deel het welslagen af. Vermoedelijk zul len er noig wel een paar dagen lover heen gaan, want het is de bedoeling, zoowel ide algemeene Fransche „Fédé ration des Mécaniciens", die 15000 leden telt, als het „Syndicat national des che- mins de fer" met zijn 70.000 leden aan de beweging te doen deelnemen, en daar door het heele Fransche spoorverkeer plotseling- stil te leggen. Italië. Dat de Heilige Vader -volstrekt niet bedoelde, protestanfsch'e Duitschers of hun vorsten te kwetsen, toen hij in de laatste encycliek een scherp oordeel over de aanstichters der hervorming velde, bleek Zondag bij de ontvangst van Duitsche pelgrims. De beevaarders waren 300 man sterk en droegen met zich de standaardei^ der Berlijner Katholieke Arbeidersveree- nligingen. Allen kwamen in de Consisto- riezaal. Daar drukte een' geestelijke, in een Latijnsch adres, de gevoelens van aan hankelijkheid der Duitsche Katholieken uit, die des te vuriger worden', naaij gelang de aanvallen tegen den H. Stoel in de wereld toenemen. De Paus antwoordde in een Italiaan- sche rede, die Mgr. Lohninger in het Duitsch als volgt vertaalde. „De Paus bedankt zijne zonen, uit het verre Duitschland gekomen ,om hunnen eerbied en hunne gehoorzaamheid te be tuigen. Zij leggen aldus getuigenis af van het vurig geloof dat zij sinds ide predikingen van den H. Bonifacius be- lijden'. Als |de Romeinen, die hier hun passe>- giata houden, ons gesprek gehoord had den, zouden zij verontwaardigd geweest zijn, dat wij een dergelijken tijd zoo ern stig doorbrachten 1 Marie was reeds opgestaan. Ik niet; dde oogenblikken zijn goed besteed.... Maar wij hebben inderdaadl geen tijd te verliezen 1 De zon is reeds achter -de Sint-Pieterspoort gedoken. Wat is ideze stad toch goed gebouwd; om volop licht te ontvangen! Zij doet er. gedurendetn den dag, zoo'n voorraad van op dat zij 7s avonds een oogenblik trans parant blijft. Kijk, daar beneden ons, en daarginds, de nieuwe wijken, aan de over zijde van den Tiber Zij sprak juist. Mevrouw Limerel leun de met haar elleboog op de balustrade van het terras terwijl Ma,rie rechtop bleef staan. Beiden stonden zij firn het volle licht, iin den wind die uit het Westen kwam v i Zij hadden dezelfde verwonderde vreugde in hun oogen, maar slechts een van hen beiden dacht aan nog iets an ders, eii was vol dank, want haar kind, die haar zoo dierbare ziel, begon weer op krachten te komen. Vanaf de hoog ten' van het Pincio, scheen de stad, ge klemd tusschen 'de heuvelen aan den horizon!, een weinig dieper gelegen in 't midden, (foor meer domtorens ge kroond.' rijker kl.okketorens .ea rui- Hhnne tegenwoordigheid is een troost voor den' H. Vader. De Paus is geluk kig zijne bewondering uit de drukken voor de feiten' die hem onlangs wer den verhaald door den patrirch van Je rusalem, die hem den stichtenden bee vaart van de Duitschers naar Jeruzalem beschreef, bij de wijding der kerk der Dormitio op den berg Sion. Onder bescherming van Keizer en prinsen bracht het Duitsche volk aldus hulde aan het Christendom ter plaat se zelf, waar de Verlosser zijn leven voor het menschdom gaf. De Duitsche bee vaart naar het H. Land zal eene herinne ring nalaten in de geschiedenis der! Kerk en eert de Duitsche prinsen en het Duitsche volk die aldus hunne ge hechtheid betuigden aan den ChristeliJ- keri godsdienst. De Paus wenscht, dat de Heer steeds hun' geloof levendig houde en roept de goddelijke zegeningen in op h,et hoofd des keizers, der prinsen, op de keizer lijke familie, op de kardinalen, bisschop pen, en priesters en op alle geloovigen in het Duitsche Rijk". Een deel der ontrusting over de En cycliek is gelijk men weet ontstaan door een valsche vertaling. Eiveling een spreker op een verga dering van de Westfaalsche afdeeling van het Verbond, heeft nu uitgelegd, hoe dat kwam. Ook het Verbond had in het stuk, evenals de Roomsche pers, vertaald man nen met„aardschen zin"(Lrdischen Sinfies) Maar de telegrafist, die de vertaling aan het hoofdbestuur moest overseinen las het bijvoeglijk naamwoord verkeerd en zoo ontstonden de woorden mannen met dierlijken zin (viehischen Sin-nes.) De aardbeving. Heel veel bijzonderheden over de aard beving vinden we in de bladen nog niet. De schok bewoog zich tegelijk in een voortgolvende en in een opwaartsche rich ting. Na hetgeen door Reuter reeds ge meld is, vinden we nog de volgende bij zonderheden De schade is vooral ernstig in de pro vincie Potenza. kTe Riocastel zijn bijna alle gebouwen ingestort Vele menschen werden in hun slaap verrast en zijn on der het puin begraven. Gisteravond wa ren 20 lijken onder het puin weggehaald. Men vreesde dat er nog 10 menschen on der de puinhoopen lagen. De reddings- arbeid wordt met spoed georganiseerd, Karabiniiers en genie-soldateii zijn, onder de leiding van ingenieurs, bezig met het zoeken naar slachtoffers. Te San Felle zijn vele huizen ingestort. Het aantal dooden bedraagt daar vijf. Ook te Vallata is de schade aanzienlijk. Een juiste opgave van het aantal slacht offers ontbreekt echter tot dusver. Gelijk reeds gemeld werd, wist men tot dusver slechts van één doode benevens verschei dene gewonden. In het gebied van Benevente doet de aangerichte verwoesting denken aan die in Messina en Reggio in 109S. Erheerscht ■een paniek onder de bevolking en aller wegen heerscht diepe verslagenheid. Het aantal slachtoffers is gelukkig in verhou ding tot den omvang der verwoesting nog al gunstig. Het gaat naar 't schijnt, de twintig niet te boven. De inwoners van de dorpen bij den Vesuvius zijn naar Napels gevlucht. Het volk schrijft de oorzaak van de ramp itoe aan de komeet. Zooals Reuter reeds gemeld heeft, zijn de Koning en Koningin, vergezeld van den ministci vju openbare werken, gis terenmiddag naar Napels vertrokken. Eerst wilde de Koning alleen vertrek ken, maar de Koningin zeide„Men zegt steeds dat mijn tegenwoordigheid wordt vereischt op alle feesten. Des te minder mag ik ontbreken op die plaatsen waar men weent. Mijn plicht als vrouw en als moeder gebiedt mij daarheen te gaan." In het door Luzzatti in de Kamer in gediende ontwerp wordt een krediet van 200.000 lire gevraagd voor de slachtof fers. In latere berichten lezen we, dat Luz zatti aan een redacteur der Triibuna ge nen in het zuiden, overal schitterend van kleur, De platte en witgekalkte daken, de pannen, de rossig geel ge verfde gevels, alles wat gedaan was voor de menschen, en hen beschermde, werd door het licht der ondergaande zon beschenen. Maar die valleien, vol gebouwd en' Moor de heuvelen omslo ten, moesten ontelbare lichtstralen uit zenden, want de lucht boven hen was als een veld vol doorschijnende koren halmen. De nacht gleed er snel over heen. De eerste donker blauwe schadu wen kwamen nader en nader. De dag reikt ten einde, zeide me vrouw Limerel. Neen, geheel de voorzijde der tui nen is nog verlicht iZie moeder, de breede pijnboomen, zijn; als gouden kwasten. J Zij worden' donker, 't Is gedaan. Maar de dom van St. Pieter ziet de zon nog. t— En die van Santa .Marie Majeure... Nog eenige oogenblikken bleven zij stilzwijgend staan, een koude windgolf kwam op het terras aan en golfde ver koelend, tusschen de bladeren, die in beweging kwamen, verder. Er was een oogenblik windstilte, dan een tweedei windvlaag, vol vocht uit de grasvelden eri moerassen. De klokkien der kerken, stemmen' uit alle eeuwen, luidden den Angelus. L)e Juin was reeds verlaten. zegd zou hebben, dat het geheele aan tal slachtoffers slechts 23 zou bedragen, In die eerste oogenblikken van opwinding zou de algemeene paniek overdrijving in de berichten veroorzaakt hebben. Kenners van de getroffen streken wij zen weder op den ondoelmatigen bouw; der huizen, evenals dat het geval was bij de ramp van 1908 in Calabrië. De waar schuwingen van bevoegden hebben 0oK toen niet geholpen. Het epicentrum in het aardbevingsgö- bied is de Monte Vulture, de waterschei ding tusschen Napels en Apulië. Spanje. Anarchistische onderwijzer. Gisteren heeft te Puebla opnieuw iëéfl opstootje plaats gehad, nu tegen de au-? toritelten, van wie 'een menigte boeren* geleid door een adjunct van den burge meester en een reserve-officier, loslating eisch ten van een persoon, die bij gelegen heid van den aanval op dé school, we gens verzet tegen het openbaar gezag* was gearresteerd. Men beproefde eerst een aanval op het gemeentehuis, toen opf de gevangenis, om den aangehoudene té verlossen, maar de gendarmerie kwam bijtijds tusschen beiden. Amerika. In Mexico is een ernstige opstand uitgebrokeln. Vijfduizend inboorlingen overvielen Zal- terdag de stad Valladolid, welke plaats werd geplunderd. Alle hooggeplaatste regeeringsambtenaren -en de prefect vatf politie werden vermoord. De opstande lingen maakten zich meester van de aam. wezige vuurwapenen en brachten groots ontsteltenis te weeg bij de inwoners* van wie er velen de vlucht namen. De spoorweg- en telegraafverbinding zijn verbrokenalle telegrafisten zijn ver moord. De spoorweg is over een lengte! van 20 mijl vernield. Nog drie andere steden zijn door des opstandelingen aangevallen; de inwo ners werden echter met rust gelaten, uit gezonderd de gezinnen van ambtenaren^ De omvang der verliezen aan menschenle- vens en van de materieele schade is niet bekend. De Mexicaansclie regeering heeft 600 soldaten gestuurd om de onlusten te on derdrukken. Een nader bericht meldt: Zaterdag drongen de oproerlingen del stad Morida binnen en doodden 40 Man ken. Later is ook de stad Valladolid ge plunderd. Het aantal Indianen, die Val ladolid aanvielen, wordt op 5000 ge schat. De chef van politie en de ambtena ren werden gedood, het tuighuis geplun derd. De opstandelingen hebben de ge meenschap per spoor en telegraaf ge stoord. Er zijn ijlings troepen naar de plaats van den opstand gezonden. De Mayabs of Maya Indianen zijn de oa'erblijfselen van een oorspronkelijk volk* dat nog voor de Azteken, Mexico en Mid den-Am erika bewoonde. Op het van dé wereld afgezonderde schiereiland Yu catan vormen zij nog heden ten dage af het landvolk en de meerderheid van dei stedelingen. De .Spaansch-Mexicaansche steden Merida en Valladolid liggen in het Noorden van Yucatan, van het overigé Mexico ver verwijderd. Jen zuiden van hen, ongeveer in het midden van het schiereiland, liggen de puinhoopen van' Mayapan, de oude hoordstad van het machtigste Mayab-rijk der Cocoins. Dé beschaving van de Mayabs is ouder dan die van de Azteken. Hun taal is piog in Yucatan en de aangrenzende strekeu algemeen in gebruik. Een soort opleving van de nationalö zelfstandigheid schijnt dus de opstand te wezen, een kwaad voorteeken voor deri steeds dichter naderenden dag, dat de oude president er niet meer zal zijn, de eenige die Mexico lange jaren in rust «en vrede wist te doen leven. ATLaroKSso. Het schijnt, dat de Marokkanen nu wé der genoeg hebben van hun nieuwen sul- De hemel blijft helder, zeide me vrouw Limerel. 't Is een schoone avondi Zij gingen langs de balustrade vaif den heuvel, en dicht b'ij de villa Médicis daalden zij af door een diepen weg, die zich kronkelde tusschen tuinen en mu ren', en die uitkwam op de place d'Es-s pagne. Daar zijn we thuis, zeide Marie; in den meest gelen hoek van Rome, in liet gebied van de terra rossa. Al deze hui zen, 'die oud geworden zijn om op de oude paleizen te gelijken.. Vindt ge niet dat dit een schoone eerzucht is? Moe der, morgen is het Zondag. Waar zul len wij naar de H. Mis gaan? Waar ge maar wilt. In een kerk, die wij nog niet gé- zien! hebben. Ja, zooveel mogelijk. M Dan' in de Trinité-du-Mont, kórt b'ij ons, die slechts 's Zondagsmorgens1 geopend is. iZij keken als vanzelf naar Ide treden; van den grooten trap, daar, dicht bij* waar zij den volgenden dag langs om hoog zouden stijgen, draaiden om hef park, waarin vijf groote palmen waren geplant, en traden het Hotel |de Lon- des, waar zij verbleven, binnen. (Wordt vervolgd)}

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5