De Stoomdrukkerij „FLORA", 1000 150 600 300 15 Prijscouranten, Boeken, Rekeningen, Enveloppen enz. 100 "Hl- 60 „FATUM" te 's-Gravenhage, Buitenhof 5. J. MEEUWS te Noordwijk, Gemengd Nieuws. ADVEMTENTSER TIMMERZAAK. Melk- Boter en Kaas Verbandstoffen Neemt eens proef en vraagt eens prijs aan. Katholieken, TIMMERLIEDEN Menmeldtomtrentdenmoord- ftanslag te Dordrecht: Aan den Bleekersdijk te Dordrecht diende bij mevr. de wed. W. tie 22-jarige Cornelia B.,- die verkeering had gehati toet den 24-jarigen De V., werkzaam aan 'tie slotenfabriek der firma J. Lips Bzn. .De V. wilde gaarne de verkeering weder jaanknoopen, doch het meisje wilde er niet van weten, ook al moet hijtoeermalen gedreigd hebben zich te zullen wreken. ^Zondagmorgen wa9 Cornelia bezig de voorkamer te doen, terwijl mevrouw B. nog te bed lag. Een der ramen wasop- geschoven. Daar kwam De V., aan. Mij jvernkte haar naar hem toe te komen, snaar zij deed zulks niet. Toen is hij aan 't raam gekomen en terwijl zij even .weg was om melk voor de thee te-halen, Js hij naar binnen geklommen. Zeker heeft hij toen nog pogingen aangewend om het tusschen hen weer in ordie te maken, doch toen zij niet wilde, haalde hij een revol ver voor den dag en schoot op haar. Hij trof haar'in den arm. Zij vloog,om huljp schreeuwende, de gang in en de trap op. De V schoot nog driemaal, eens terwijl zij in de gang was en tweemaal op de trap Hij trof haar nog ee.nsinde zijde en eenmaal aan 't hoofd Daarna heeft hij de revolver tegen zijn slaap gezet ien afgedrukt. Doodelijk gewond zeeg hij in de gang neer. Mevrouw, op het gegil voor den dag komende, vond hem daar tot haar grooten schrik in een grooten bloedplas liggen. Het verwonde meisje bereikte de kamer van de gezelschapsjuf frouw boven en zeeg daar bewusteloos in een. Spoedig waren er een viertal doc toren aanwezig, benevens politie. Per brancard werden slachtoffer en dader naar het ziekenhuis vervoerd Het meisje moet gelukkig niet levensgevaarlijk gewond zijn De dader was de kostvvimieer zijner moe der, die weduwe is Wij ontvingen den 3en Mei van het Haagsche correspondentie-bureau een bericht "van de arrestatie van mr. van E., vroeger te Delft, thans gouverne- ments-am'otenaar in Ned.-Indië, in verband met financieele onregelmatigheden in een faillissement, waarin hij curator was geweest. De Java-Bode van 6 Mei schrijft nu Dit bericht moet op een vergissing berusten, aangezien de heer Van E. zich nog steeds te Buitenzorg bevindt dus niet op de thuisreis is en hij niet is gearresteerd. Onder den trein. Nabij Roosendaal is Zaterdagmorgen op de spoorlijn het verminkte lijk gevonden van een man, Luykx genaamd, afkomstig van Wouw. Hij had sinds een drietal dagen zijn woning verlaten en schijnt door een der laatste mailtreinen over reden te zijn. Zware storm. Donderdag is Bombay geteisterd door een hevigen storm. In de haven zijn dertien Indischen vrachtbootjes vergaan vijf inlanders ver dronken en een Europeesche machinist wordt vermist. Verdronken. UitWeenen wordt gemeld, dat de hotelhouder Co- kitsch van Vinkowotz, zijn echtgenoote, twee familieleden en een vriendin van zijn vrouw bij een boottochtje op den Donau verdronken zijn. Door roekeloos heen en weer springen kenterde de boot. Cokitsch wilde zich zwemmende redden, maar de anderen klemden zich aan hem vast en allen kwamen jammerlijk om. De ingebeelde ziekte. Nairn David was een Turk en hij studeerde se dert korten tijd te Parijs in de medicijnen Zooals bijna alle studenten in deze facul telt verbeeldde ook Naïm zich, allerlei ziekten te hebben, met welker verschijnse len hij in de gehoorzaal kennis maakte. Bij hem echter groeide deze meestal on-; schadelijke idéé fixe tot een ware manie. Zoo liet hij zich eens in de Charité opnemen onder voorgeven, aan een ern stige maagaandoening te lijden, die een operatie noodzakelijk maakte. Een paar dagen later liet men den would-be patiënt weer gaan. als zijnde volmaakt gezond, en natuurlijk zonder hem met het lancet te bewerken. Nu ging de 21-jarige Turk naar Cha- lons-sul-Marne en trachtte daar in het ziekenhuis te worden opgenomen, vergeefs evenwel. Ten slotte reisde hij naar Mar seille, om zich daar te laten opereeren. daar zijn verbeelding langzamerhand tot een onuitroeibaar waandenkbeeld was ge worden. Toen hij ook hier werd afgewezen, greep de operatie-begeerige naar een ra dicaal middel; hij slikte op een dergroo- te pleinen der stad eerst een paar'groote munstukken door, en ten slotte een geo pend zakmes Naïm Dïtvid zal nu eindelijk geope reerd moeten worden. Maar het is zeer de vraag, of de ongelukkige maniak van deze operatie veel zal kunnen navertel len. Inbrekersbende gevat. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd te Valkenburg en omgeving op tal rijke plaatsen ingebroken. Omstreeks mid dernacht trachten de dieven hun slag te slaan ten kasteele Oost. Na in de keuken een zilveren melkkannetje ontvreemd te hebben, kozen de inbrekers, opgemerkt door het dienstpersoneel het hazenpad. Thans ging het op Valkenburg af. Bij de adjunct-inspeeteur der directe belastingen, den heer Schroeder, en bij Jenekens, Ten- rar, Stevens en meer anderen werden ruiten uitgesneden, deuren stukgebroken, en geld, wijn, kistjes sigaren, kleeren en allerhande voorwerpen weggekaapt. De adjunct-inspecteur had spoedig on raad in zijn' huis ontdekt, loste eenige revolverschoten en dreef de kerels op de vlucht in richting van Houthem. Terwijl de schelmen in hotel Stevens hun bedrijf trachtten voort te zetten, begaf de ad junct-inspecteur zich naar de brigade commandantder marechaussee. Terstond toog de geheele brigade per rijwiel in alle richtingen op 't pad, om de dieven te kunnen inpikken. Marechaussee Michiels in de richting Houthem peddelende ziet in het voorbijgaan van hotel Stevens de deur geopend. Hij gaat naar binnen, ziet op een biljart allerhande goed liggen, door de inbrekers voorloopig neergelegd, kijkt overal rond, maar bespeurt niemand. Buiten gekomen, verneemt hij van een buitenstaand man, dat pas een drietal kerels het huis kwamen uitgevlogen, Marechaussee Michiels zette terstond de kerels achterna, hield ze staande en bracht ze alle drie naar de kazerne te Valken burg. Tal van breekwerktuigen, ijzers, een 40-tal sleutels, bijlen, en verder ont vreemde voorwerpen werden in hun be zit gevonden. Een van de aangehouden kerels heeft reeds 3 jaar gevangen ge zeten, wegens diefstal in België, waar hij te Verviers nadien, volgens opgave van de Belgische justitie, wederom groote diefstallen had gepleegd. Een goeds vangst dus die den marechausee Michiels en de heele brigade tot eere strekt. L. K. Bloedig drama. Te Zakharo- va, een Russisch dorp in de nabijheid van Tomsk, heeft zich dezer dagen een bloedig drama afgespeeld. Een meisje van nog geen achttien jaar richtte onder haar familie een vreeselijk bloedbad aan. Met een bijl gewapend doodde zij eerst haar broer, een jongen van 12 jaar. Met een tweeden bijlslag verbrijzelde 4zij het achterhoofd van haar moeder, die zij vervolgens ook de armen afhakte. Daarna zich keerend tegen haar jongste zusje, kapte zij het ongelukkige kind de beide handen af. Haar oom en tante, die in- tusschen het huis waren binnengekomen, maakten eveneens met haar vreeselijk wapen kennis. De oom ontving een slag op het hoofd, zoodat hij bewusteloos neerviel, terwijl zij de tante een doode- lijke wond in het onderlijf toebracht. Na haar arrestatie verklaarde de moor denares, dat zij alleen den oom had willen vermoorden, omdat deze haar dik wijls haar wangedrag verweet. Ernstig stoomtramongeluk. Vrijdagochtend had te Eeckeren een plaatsje ten noorden van Antwerpen, een zeer ernstig stoomtramongeluk plaats, en het mag een wonder heeten, dat er geen dooden zijn te betreuren. Omstreeks 5 uur in den morgen kwam de tram uit Stabroeck uit de Dorpstraat het Gemeenteplein oprijden toen er een ontsporing plaats had. De wagens zaten, zooals altijd op Vrijdag en omstreeks dit uur, stampvol werklieden uit de polders, die in de haven van Antwerpen gingen werken. De locomotief was onmiddellijk gevolgd door een platten goederenwagen met melkbussen geladen, en veel lichter dan de zware waggons en aan deze om standigheid wordt het ongeluk toege schreven. Want juist toen deze goederenwagen over den wissel bij het plein reed, had de ontsporing plaats. De locomotief werd door de lager gelegen buffers van den melkwaggon op haar beurt met geweld uit de rails gerukt. De schok was zoo buitengewoon hevig, dat de eerste passa- gierswaggon, niettegenstaande de melk waggon er het voorste schot totaal van had verbrijzeld, bleef doorloopen en met geweld tegen de ontspoorde locomotief aanbotste. Door den schok vloog deze tegen het huis van een dokter, aan het plein wo nende, en beschadigde dit zwaar, terwijl de eerstR passagierswaggon een ander huis, waarin een café is gevestigd, zoo zwaar trof, dat het onmiddellijk moest worden gestut. Omstreeks 15 personen wierden door den schok min of meer zwlaar gewond, geen enkele echter doodelijk. Den geheelen dag wlas het verkeer ter plaatse gestremd, daar de locomotief dw"ars over de rails stond en de zeer smalle Dorpstraat bijna geheel afsloot. In het jaar 1910Een b ij na ongelooflijk verhaal lezen we in de „Daily Mail". Op den dag van den Derby-wedren zijn op de Theems, ter hoogte van Windsor, een aantal bczoe^ kers van den wedren op hun terugkeer uitgeplunderd door een bende roovers. Zij drongen aan boord van de bootje^ waarin de menschen zich naar huis be gaven en ledigden, onder de bedreiging! „Handen op, of in de rivier 1", de zak ken der opvarendengeld, horloges, kostbaarheden, alles was van hun gading en zij vertrokken niet eer voordat zij1 allen op de boot hadden uitgeschud Daarna werd een andere boot aange klampt. Volgens de „Daily Mail" plunderden de roovers drie bootjes en wierpen zij inderdaad een ouden man in het water, die niet spoedig genoeg aan hun eisch voldeed. Het klinkt bijna ongeloof el ijk, dat in de twintigste eeuw, op klaarlichten dag, op een druk bevaren rivier als de Theems zoo'n middeneeuwschen rooverij hee kunnen plaats hebben. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren de3 middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 reiziger, 1 kantoorbediende, 1 jongste kan-, toorbediende, 1 timmerman, 1 bankjongen, 3 metselaars, 1 steenhouwer, 6 opperlieden, 1 stoker, 1 stoker-machinist, 1 aank. machine-bank werker, 1 stoker-bankwerker, 1 loodgieter, 1 boekbinder, 1 banketbakker, 2 bakkers, 1 huls-, knecht-palfrenier, 1 tuinmansjongen, 2 magazijn knechten, 1 portier, 1 oppasser, 1 huisbewaar der, 5 loopknechten, 2 loopjongen,s 5 iosse werklieden, 4 werksters, 1 waschvrouw, 1 huls houdster. Gevraagd. LEIDEN. 1 aankomend poellersknëcht. 1 kleermaker, ongehuwd. In de Sted. Werklnr. zijn opgenomen. DATUM. DAGEN. Vol dkin~ To. 29 Mei Zondag 25 3 38 30 Maandag. 4b 1 47 31 Dinsdag 49 2 51 1 Juni Woensdag bi 4 55 2 Donderdag 53 4 57 3 Vrijdag 52 2 54 4 Zaterdag 49 3 52 TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 Juni 1910, medegedeeld door hei Kon Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 772.1 Thorshavn. Laagste barometerstand 752.5 Karlsruhe en Munchen. Verwachting tot den avond van 7 Juni 1910 meest matige noordelijke toi Oostelijke wind lichtbewolkt, droog weer, warm. Voor de zeer veie blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader den Heer JAN STEENEVELD, betuigen wij bij dezen onzen bartelijken dank. Uit aller naam, Wed. J. STEENEVELD— Dijkman. V o o r s ch o t en,6Juni 1910. Bij dezen betuig ik mijn harte- lijken dav.k aan allen, die blijken van belangstelling hebben gege ven bij mijn Koperen feest, in zonderheid aan den ZeerEerw. Hee- M. Bührs, Pastoor te Zoeter- woue. (3633 W. HOOGZAND. NotarisSCHOORteVoorschoten zal aldaar in „Het Wapen van Voorschoten" bij opbod en afslag op Donderdag 9 en 16 Juni 1910, 's morgens elf uur Publiek Verkoopen: N\ 1 Het WOONHUIS ge- mu: 1 A 63 met Erf, Wagen- schs^;, Vee- en Paardenstalling, Hooita-, Schuitenhuis, enz., be- nevetvi een vo; korten tijd nieuw gebouwd PAKHUIS gemerkt A 64, met diverse graanzolders, een en ander ter groote van 6.11 aren, zeer gunstig gelegen aan de Kerksioot te Voorschoten. In dit perceel is vele jaren handel in kaas, granen en aard appelen gedreven' Te veilen in twee perceelen. Grondlas'en f 27.27. Vroeger ver huld voor f 728.— per jaar, daarva voor 10.per week. No. 2. BOUWTERREIN, zeer gunstig gelegen tegenover „Groot Stadwijk" te Voorschoten, nabij het Dorp, ter groote van 13.45 aren, te veilen in vijf perceelen, elk 6 Meter breed. Dagelijks te bezichtigen. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen vóór of op 15 Juli 1910. (3422) Een gemeente^opzichter biedt, door het voornemen zich daarbij als architect te vestigen, zijn timmerzaak ter overname aan. Brieven waarop vermeld „Tim merzaak" aan het bureau van dit Blad, (3634) Ter overname Aangeboden een sinds jaren bestaande zaak in annex flinkBrooddepöt. Verdienste f 23 ff 35 per week, waarvan bewijzen voorhanden. Overnemingssom f UOO waaronder begrepen wagen en volledige inventaris. Te aanvaarden bij onderlinge overeenkomst, uitstekend geschikt voor flinke jonge Buitenmen- schen. Brieven onder 3632 v/h Bureau „De Leidsche Courant". Electrische Melkinrichting en Roomboterfabriek. De prijs der roomboter dagei. versch is f 1.50 per Kilo. Afgeroomde melk 4 ct. per liter Karnemelk 3 ct. per liter. Hoogachtend, (1151) J. RIJSBERGEN, Kraaierstr. No. 5. Kamers gevraagd. Tegen September 3 of 4 kamers gevraagd, gemeubileerd of niet gemeubileerd, waarvan 3 op den beganen grond. Brieven no. 3596 Bur. v. D e Leidsche Courant. Altoert Riet AMEUBLEMENTEN Mare 36. Telph. 829 Beveelt zich beleefd aan. 2825) I Watten, o 1 pluksel. Zwachtels. Engelsch Gutta-percha Papier enz. V.(3259) Bij de Leden der L. A. V.: M. BOEKWIJT (fa. J. D. Dingemans.) M. J. MARKX. P. DU CROIX. H. J. M. PROOT, (firma D. J. v. DRIESSUM fa. J. A. v. d. Laar Zn. F. G. A. PROOT cS Zn.) GARRER en DIJKSTRA (W. Pelle). G. F. REYST. HERD1NGH en BLANKEN. J. J. REYST Zn. (Weidner). Breestraat o. h. Stadhuis. Telephoon 32. Galantine de Veau. Roastfceeeï. 3636 Getruffïeerde Vleeschkaas, F. SOUPART, LEIDEN. Rijnkade 4 SPECIALITEIT IN: Grafzerken, Kruisen, en verder marmeren werken. Adverteert in De Leidsche Courant. beveelt zich beleefd aan tot het DRUKKEN van «b) tegèn concurreerende prijzen. Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgens de bepalingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd voor GULDEN bij levenslange ongeschikthèid tot werken. GULDEN bij overlijden. GULDEN bij totaal ge zichtsverlies van één oog. GULDEN bij verlies van één wijsvinger. GULDEN bij verlies van één hand of voet. GULDEN bij verlies van eiken anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Ned. Ongevallen-Verz. Maatsch. koopt niet in winkels, waar zede- kwetsende artikelen uitgestald en voorhanden zijn. Koopt aan stations-boekenkasten of kiosken alleen die lectuur welke zeker geen gevaar oplevert Gevraagde betrekkingen van 15 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent, contant. GEVRAAGD bij de Weduwe J. BEUGELSDIJK, te Warmond. (3631 GEVRAAGD een flinke R. K, Jongen, niet beneden 16 jaar, voor vast, liefst dadelijk, door E. OOSTDAM Hz- Noordwijkerhout. 361? Ten spoedigste gevraagd voor tijdelijk een Dinke Noodhulp of Dienstbode voor vast Brieven onder nr. 3622, Bureau Leidsche Courant. Terstond GEVRAAGD een flinke Dienstbode, netjes kunnende werken en koken, Loon f 120.— Brieven no. 3631 Bureai Leidsche Courant. Kleine Advertentiën. Van 15 regels 25 cent, iedere regel ineer 5 cent, ri contant. Spoedig GEVRAAGD een degelijk R.K. KOSTHUIS 358* liefst in Sassenhelm of in omge ving door Th. Berbée Fz., Voorbout ER BIEDT ZICH AAN tegen Augustus a.s. een net R.-K. Meisje, 17 jaar, netjes kunnende werken er goed met kinderen omgaan. Brieven onder No. 3635, Bureai „De Leidsche Courant". Te koop aangeboden een groot» sterke tilt, zeer mak in tuigenvooi stoom. Brieven franco no. 3605 bureau D 9 Leidsche Courant. UIT DE HAND TE KOOP: Een Smederij met Inventaris, drie Ar, belderswonlngen en een stuk land, zeei geschikt voor bouwterrein, staande en gelegen te Langeraar. Te bevragen bij N. Vester, Nieuwi Vennep-Haarlemmermeer. (3598[ Eene gebruikte en eene nieuw* HOOIHARKMACHINE te koop; teveni eene nieuwe SCHUTMACHINE. Dege lijk fabrikaat, bij OEBRS. NOUWENS. (3630) Voorschoten

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 4