Uit Stad en Omgeving. Koninklijke Besluiten. Aan jhr. mr. B. M. A. A; de Roy van Zuidewyn is op zijn verzoek, wet in gang van 1 October 1910 eervol ontslag jrerleend uit zijn betrekking van griffier dter arr.-rechthank te 's-Hertogenboseh. is aan G. de Meyier, op zijn verzoek met ingang van 1 September 1910 eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Velp, gem." Rh eden; is benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministeie bij de kantongerrech- ten in het arrondissement Zutphen, ter standplaats Zutphen, jhr rar.. W. R. op ten Noort, advocaat en procureur te Amster dam; is, met ingang van 1 September 1910, benoemd tot raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam, mr. J. Kruseman, thans 'rechter in dc'arr.-rechtbank aldaar; is benoemd tot raadsheer in het ge rechtshof te Leeuwarden mr. C. L. ba ron van Harinxma thoe Slcoten, thans rechter in de arr.-rechtbank aldaar; is, met ingang van 2 Juni 1910 be noemd! tot surnumerair bij den dienst van 's Rijks schatkist, de heer jhr. J. P. 'A. de Jonge van Zwijnsbergen te Jiel; isA. ingetrokken hei kon. besluit van '20 Juni 1907, waarbij de Ie luit. vau het wapen der cavalerie jhr. M. C. F. J. de Rotte uit den militairen dienst werd ontslagen. B. bepaald, dat voornoemde jhr. M. C. F. J. de Rotte, te rekenen van 28 Ja nuari 1910, bij het wapen der cavaleierin actieven militairen drienst wordt hersteld en wel als ie luitenant bij het leregi ment huzaren; zijn benoemd bij het personeel van den geneesk. dienst der landmacht tot diri- geerend officier van gezondheid le klasse die dirigeerend officier van gez. "2e kl. dr. J. F. L. Kraft en A. Butner, tot di rigeerend officier van gezondheid 2e kl. de dirigeerend officier van gezondheid 3e kl dr.. H. Zeehuisen; zijn benoemd tot mliiiie-2e-luitenant bij het wapen der artillerie: bij het le reg. vesting-art. de sergeanten A. M. de Vries, W. Brantsma en A. W. Brandt, allen van het korps bij het 2e reg. vesting-art. de sergeant A. S. de Muinck Keizer, van het korps; bij het 2e reg. vesting-artillerie de serg. H. A. C. Schutz, van het korps; is aan den officier van gezondheid 2e kl. J. H. Padtberg, van het personeel van den geneeskundigen dienst der land macht, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag uit den mili tairen dienst verleend; is met ingang van 1 Juli 1910 benoemd tot dii van het het postkantoor te Vlissin- gen R. G. Graadt van Roggen, thans di recteur van het postkantoor te Laren; is met ingang van 10 Juni 1910 be noemd tot directeur van het spoorweg postkantoor no. 4 te Arnhem P. Al. Ca- land, thans directeur van het post- en telegraafkantoor te Wageningen. Secte-gymnastiekvereeniging. We lezen in de „Maasbode" In Kamer en pers hebben d?e socialisten zich niet weinig vroolijk gemaakt over de R. K. Geitenfokvereenigingden en R. K. Voetbalclubs. Smalend werd er toen gewaagd van „nog al meer hekjes zetten." Toen de Katholieken een eigen R. K. Esperantobond stichtten, vonden de hee ren socialisten dat zoo bespottelijk, dat zij onmiddellijk ook een socialistische ver- eeniging van Esperantisten in het leven riepen. En nu zoo waarlijk staat in „Het Volk" van 4 Juni l.L een oproep tot de arbeiders om lid te worden van een socialistische .Gymnastiekv ereeniging. Eene socialistische Gymnastiekvereeni- ging, welke niet alleen ten doel heeft, de gymnastiek te beoefenen onder de socialistische broederen en geestverwan ten, maar ook moet deze gymnastiek wor den dienstbaar gemaakt aan de propagan da der arbeidersbeweging. Wij zullen het kostelijke stukje van den heer S. Bonte, uit „Het Volk" hier over schrijven,, kan weer een kostbaar docu mentje zijn om te bewijzen, hoe de S. D. A. P. ons Katholieken jn alles na bootst De heer S. Bonte dan schrijft: „Er bestaat, wanneer ge 't r.og niet weet, hier in Amsterdam een arbeiders- Gymnastiekvereeniging reeds 2i/g jaar. Ik onderstreep hier het woordje arbei ders, omdat -er nog meer Gymn. ver- eenigingen bestaan, hoofdzakelijk of ge heel uit arbeiders bestaande, maar dat zijn burgerlijke, zich geheel op een ander standpunt stellende vereenigingeu, die vijanden van de arbeiders in zich opnemen; ik heb niet in de reglementen van deze vereenigingeu gekeken, maar ik geloof niet, dat daarin zal voorkomen een artikel, hetwelk in ons reglement voorkomt: De „A. G. V.". stelt zich ten doel de gymnastiek te beoefenen en deze dienstbaar te maken aan de propaganda der „arbeidersbeweging", een artikel, dat :zeer veel zegt," En deze menschen hebben zoo gescha terd om onze R. K. Geitenfokvereeniging en o nze Roomsche voetbalclubs. Zelfs de Notenkraker*- moest er illustraties bij leveren Liberale Unie en Onderwijs. In de gister te Amsterdam gehouden algemeene vergadering der liberale Unie is" met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: „De Liberale Unie, uitgaande van het beginsel dat het openbaar lager onderwijs op moet leiden tot chris telijke en maatschappelijke deugden, spreekt als haar oordeel uit, dat op wekking van vaderlandsliefde en eerbied voor het grondwettig koning schap behoort tot de taak van den onderwijzer." De Statenverkiezingen. Morgen, 7 Juni, hebben de candidaat- stelJingen plaats voor de Prov. Staten verkiezingen dat wil zeggen dat de lijs ten der candidaten ten stadhuize worden afgegeven. De stemming voor Z u i d-H o 11 a n d heeft plaats 15 Juni en de eventueele herstemming 2 4 J u n i. LEIDEN, 6 Juni. Gemeenteraad. De gemeenteraad houdt een vergade ring op Donderdag .9 Juni 1910, des na middags te 2 uur. Xe behandelen onderwerpen le. Aanwijzing van een lid van den Gemeenteraad om, zoo noodig, als plaats vervanger op te treden voor den Burge meester als voorzitter van het Hoofd - stembureau voor de eventueele stemming en herstemming ter benoeming van twee leden van de Provinciale Staten. 2e. Benoeming van de leden en plaats vervangende leden van het Hoofdstem- bureau en van de voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de overige bureaux voor de eventueele stemming en herstemming ter benoeming van twee le den van de Provinciale Staten. 3e. Benoeming van een commissie der Stads Bank van Leening. 4e. Benoeming van eene le onderwijze res in de handwerken aan de school 3e klasse no. 6. 5e. Verzoek van Mej. S. Ph. C. Wiers- ma om eervol ontslag als 2e onderwij zeres in de handwerken aan de school 3e klasse no. 5. 6e. Verzoek van dr. F. P. Keyzer om eervol ontslag als Keuringsveearts, tevens adjunct-directeur van het openbaar slacht huis. 7e. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1909, van de Stads Bank van Leening. 8e. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1909, van de Stads Bank van Lee ning 9e. Voorstel tot verhooging van volgnr. 193 der begrooting, dienst 1910. „Aflos sing van geldleeningen." 10e Voorstel tot aanwijzing van een stemlokaal in liet 3e stemdistrict ten be hoeve van <ie aanstaande verkiezing van twee leden van de Provinciale Staten. 11 e Verzoekvan het Bestuur van het Ne- derlandsch Congres voor openbare Ge zondheidsregeling om het kosteloos ge bruik van 2 lokalen der Stadsgehoorzaal 12e. Verzoek van C, de Ruiter om ver gunning tot het bouwen van een houten bergplaats op het terrein „de Maliebaan" aan &>et Rijn-Schiekanaal. Ï3e. Voorstel tot verpachting van de perceelen weiland; kad. bekend gemeente Oegstgeest, Sectie E nos. 780 en .781 aan de weduwe C. Dieben-Biesiot Tie. Verzoek van ?-et Bestuur der So ciaal-Technische vereeniging van Demo cratische Ingenieurs en Architecten om het gebruik van loodhoudende verfstoffen bij de uitvoering van werken vanwege de gemeente zooveel mogelijk te verbieden. 13e. Verzoek van C. C. Koordes om den door demping van de voormalige Lobs en- loot verkregen grond tot openbare straat te mogen inrichten. 16e. Verzoek v. de fa. Vroom en Drees- man om vergunning tot het maken van een verbindingsgang over de Vischpoort, tusscben de perceelen Aalmarkt Nis. 26 en 27. 17e. Voorstel tot verhooging van eenige begrootingsposten dienst 1909, waarvaD de raming te laag is gebleken. 18e. Voorstel tot onderhandsche jop- dracht van de levering van den boven bouw en van de bewegingsinrichtingen der rolbasculebrug, ter vervanging van de Blauwpoortsbrug. 19e. Bezwaarschriften tegen aanslagen in hei vergunningsrecht,dienst 19101911 20e. Voorstel tot kostelooze overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van een strook gronds „langs den Rijns- burgerweg. 21e. Voorstel tot het aangaan van eene overeenkomst met die gemeente-commissie van het Ned. Herv. Kerkgenootschap in zake de inrichting van eene nieuwe alge meene begraafplaats op „Rhynhof". 22e. Verzoek van Mr. W. H. A. Elink Schuurman om toe te treden tot den'Bond van onderlinge Brand- en Inbraakverze kering. 23e. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor het inwinnen van een deskundig advies omtrent de inrichting van het toekomstig reinigingsbedrijf der ge meente. 24e. Verordening, regelende het onder wijs in de gymnastiek aan het gymna sium, de middelbare scholen, de kweek school en -de openbare lagere scholen 'te Leiden. De Lustrumfeesten. De firma Andre Helsloot, Prinsengracht 1019, te Amsterdam heeft voor de Leid- sche Maskerade de fraaie costumes, vol gens het ontWerp van Henricus, vervaar digd. Daar de stoet voorstelt den intocht van Frederik Hendrik binnen Amsterdam in 1642. dus soeelt in den riiken tiid der£x>u- den eeuw, kon een zeer kleurrijk en prachtvol verrierd geheel worden tot stand gebracht. De costumes zijn alle uit de hand geborduurd en werden vervaar digd van zeer kostbaar gebrocheerde bro- craat en zjjde. In het bijzonder valt de harmonie oer kleurcombinaties zeer ïe roemen. Evengoed als aan de rijke kleeden werd ook aan het schoeisel groote zorg be steed. Dit werd vervaardigd in die ateliers van de firma Bernard Elias, Leidschestraat 51 te Amsterdam. Het draagt de rijke gouden versieringen en de zijden strik ken, zooals in dien tijd gebruik was. Kantonrechter-plaatsvervanger. Tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Leiden is met ingang'van 15 Juni a.s. benoemd mr. A. J. Fokker alhier. Van 13 tot 17 Juni zal de firma Bur- gersdijk en Niermans alhier een veiling houden van boeken, o.a. afkomstig uit de bibliotheken van wijlen den heer Schorer, vice-president van de rechtbank te Middel burg en ds. Chavannes. De catalogus ver meldt boekwerken op taalkunding, rechts geleerd, theologisch, historisch, medisch, natuurwetenschappelijk gebied, enz. Bij Kon. Besl. van 2 dezer is, als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de bronzen eerepenning voor mensch- lievend hulpbetoon en een loffelijk ge tuigschrift toegekend aan C. A. Slierings, hoofdagent van politie alhier, wegens de door hem alhier verrichte redding van eene drenkelinge op 31 Augustus 1908. KATWIJK AAN ZEE. Aangekomen 6 bommen en 1 logger. .Hoogste besom ming f58.50, laagste 12.05. Prijzen der visch: tarbot f4.50 A 7, griet 40 ASOc., tong 105080 c. per stuk; schol f6, ken f4, schar f2.50 per mand. LISSE De commissie, tot Wering van Schoolverzuim heeft aan de bloembollen kweèkers een circulaire gezonden waarin zij verzoekt geen kinderen beneden 12 jaren voor het bloembollenpellen te be zigen NOORD WIJ KERHOUT. Door het om vallen van een petroleumlamp, onstond er Vrijdagavond een begin van brand op den zolder van Mej. v. d. Z. Een kokos mat, die op den vloer lag vatte terstond vlam, terwijl de brandende petroleum zich steeds verder verspreidde. Juffrouw B. die reeds boven was, bezat de tegen woordigheid van geest, èn lajnp èn mat naar beneden te werpen. In de huis kamer vatte nu ook het vloerzeil vlam, dat evenwel spoedig door eenig bedde- goed gedoofd werd, terwijl de brandende mat naar beneden gesleept en met water gebluscht werd. De brug van de firma Guldemond in het Harde Pad, die in den laatsten tijd erg aan het verzakken was is heden morgen weer wat omhoog gehaald, ten gerieve niet alleen van de schippers, die er nu beter onderdoor kunnen maar ook van het publiek. ROELOFARENDSVEEN. Door H. Volwater alhier is ingevolge de Hinder wet vergunning gevraagd1 tot het oprich ten van een inmakerij met benzinemotor van 3 P. K. voor het schaven van kool en het snijden van boonen. VOORSCHOTEN. Op de- jongste zit ting der R. K. Spaarbank werd ingelegd f342.75 en terugbetaald f67.61. Het laatst uitgegeven nummer is 278. ZOETERWOUDE. Zaterdagraidd. zijn de hoeve en weiden van den landbou wer van D van Buure.n, in de Weipoort, alhier sedert half Mei j.l. overgegaan aan diens schoonzoon Jac van Le.euwen Az., onbesmet verklaard; geen enkel geval van mond-en klauwzeer heeft zich op geme'lde hoeve, na 10 Mei 1.1. meer voorgedaan. De burgerwachten zjjn opgeheven en de aldaar gedetacheerde Rijksveldwach ters zijn naar hunne respectieve stand plaatsen terug gezonden. In de eerste plaats zal wel tevreden zijn gemelde landbouwer die reeds eenige meikgeven- runderen heeft aangekocht, en zijn bedrijf, waarin hij op geen voordeelige wijze is gestoord ,kan voort zetten.. Overigens zullen vele landbouwers jn die omgeving de opheffing van den besmet ten kring toejuichen waardoor zij met een vaartuig naar him land moesten gaan en zij aldus veel belemmerd werden in de uitoefening van het bedrijf. Gemeentezaken. Gezondheidscongres B. en W. stellen aan het Bestuur van het Nederlandsch Congres voor openba re Gezondheidsregeling toe te staan: le. het kosteloos gebruik van den fo yer der Stadsgehoorzaal op 23 en 24 September a.s. ten behoeve van de ver gaderingen van het XVe Congres voor Volksgezondheid 2e. het kosteloos gebruik van de klei ne zaal van 20 tot en met 30 September a.s. ten behoeve van het houden der aan dat congres verbonden tentoonstelling. Ontslag Dr. Keijser. B. en W. stellen voor aan Dr. F. P. Keijser op. zijn' verzoek met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van keuringsveearts tevens adjunct-directeur van het open baar slachthuis. Barifé van Leening. I Ter voorziening in de vacature, 'die 1 Juli a.s. zal ontstaan ]q het college, van Commissarissen der Stads Bank van Lee- nlng door periodieke aftreding van den heer G. H. Kokkhoom, bieden B. en W. den' Raad de volgende' alphabetische voordracht aan': le. P. Essers2e. A. J. den' Hollander en 3e. G. H. Kok'xhoorn 'Eervol 'ontslag. Voorgesteld vvjurdt aan Mej. S. Ph\ C. Wiersma in' verband met haar voor genomen huwlelijk ingevolge haar ver zoek eervol ontslag te yerleen.en als 2e onderwijzeres in de handwerken aan de openbare lagere school 2e klasse no. 5 (Maresingel.) Brfljtfi- en Inbraakverzekering. Naar aanleiding van een adres aan den gemeenteraad van den heer Mr. H. W. A. Elink Schuurman, assuradeur, wonen de te Hilversum, houdende het verzoek tot voorwaardelijke deelneming aan den nieuwen bond voor Onderlinge Brand en Inbraakverzekering, déelen B. en W. mede dat omtrent dit adres in zooverre bij hun college geen instemmigheid "be staat dat de motieven waarom zij me en en dat op het "daarbij gedaan verzoek niet 1 behoort te Worden ingegaan niet voor alle leden van dat college dezelfde zijn. Terwijl toch sommige leden in geen geval aan het verzoek zouden willen vol doen, omdat zij meenen dat door de nu Werkende maatschappijen op alleszins bevredigende wlijze in de behoefte aan brandgevaar wprdt voorzien, zoo is daar entegen aan andere leden van B. en W het denkbeeld eener onderlinge verze kering niet onsympathiek en achten deze de daaraan verbonden voordeelen ook geenszins denkbeeldig. Maar indien niet temin ook deze leden aarzelen voor te stellen op het verzoek tot toetreding tot dep nieuwen bond voor onderlinge brand- en inbraakverzekering in te gaan dan is dit omdat zij zouden schromen thans reeds de verantwoordelijkheid te dragen, welke een dergelijk praeadvies hun oplegt. Zij meenen toch dat de zaak nog in een te weinig gevorderd stadium verkeert om reeds thans de strekking van een eventueel besluit tot toetreding te overzien. Mochten voor 31 December 1910 tot een gezamenlijk bedrag van 200 millioen gulden bijeengekomen zijn, dan zou de gemeente, wanneer zij thans tot voorwaardelijke deelneming besloot niet meer kunnen terugtreden. Daarbij komt nog dat de firma Marinkelle en Co. de gemeente tot dusverre op de meest degelijke en coulante wijze heeft be diend. Om al deze rédenen te zamen, is het college van B. en W. dan ook eenstem mig van oordeel, dat althans voorloopig van een toetreden tot den bond van On derlinge Brand- en Inbraakverzekering behoort te wjorden "afgezien. Ingezonden Mededeelingen h 30 cent per regel. is een snel, veilig, betrouwbaar en economisch vervoermiddel. 3629 Filiaal te LeidenBreestraat 86. Kerknieuws. Ned. Bedevaart naar Lourdes en de Basiliek van het H. Hart te Parijs. Van 3—11 Augustus 1910 zal een bedevaart worden gehouden naar Lour des en de basiliek van het H. Hart te Parijs. Vertrek der bedevaart op Woensdag 3 Augustus, omtrent 10 uur uit Rozendaal. Verblijf te Parijs een dag en een nacht. Bezoek aan het Heiligdom van het H. Hart op Montmartre te Parijs, alwaar kerkelijke plechtigheden; groote rijtoeren langs de bezienswaardigheden der stad met rijtuigen (geen char-a-bancs). Bezoek aan de Notre-Dame met hare schatkamer. Verblijf te Lourdes vier dagen; nach telijke aanbidding, algemeene verlichting der basiliek, processies, fakkeloptochten, enz. Terugkomst te Rozendaal op Donder dag 11 Augustus in den namiddag. De spoortrein zal van alle gemakken voorzien zijn en bestaan uit rijtuigen met zijgangen. Kosten van reis en hotels, rijtoeren in Parijs, van en naar het station Parijs en te Lourdes alles inbegrepenle klas spoor le kias hotel f135; 2e klas spoor met le klas hotel f 111 3e klas spoor met 2e klas hotel f81.50. Inschrijving als deelnemer en betaling der kosten kan van nu af geschieden tot den 13 Juli, na welken datum de kosten met f2.50 verhoogd worden. De storting van het bedrag kan plaats hebben bij een der bestuursleden of cor respondenten. Bij deelneming wordt men dringend verzocht met de storting van liet bedrag den juisten naam en woonplaats met het adres der pelgrims op te gevendaarna ontvangt men de pelgrimskaart. Indien men na de storting van het bedrag verhinderd wordt de bedevaart mee te maken, zoo cntóaMt dien <ls gestorte som terug; bij i«rhTndering na 20 Juli wordt het bedrag gemaakts onkosten ingehouden. Beleefd doch dringend verzoek, zich zoo spoedig mogelijk na goomen besluit als pelgrim op te geven, en niet noode- loos tot het laatste oogenblik uit te stellen, Alleen die zieken wier kwaal de mede reizigers niet hinderlijk is, worden als pelgrims toegelaten. De pelgrims wordlen verzocht vóór dehi aanvang der reis een novene te beginnen! en wel op den 31 Juli om on den 8 Au gustus met de generale Communie te Lourdes te eindigen. Verdere inlichtingen zullen den drel- nemers tijdig worden versterkt. Tot inschrijving wende men zich tot een der Comité-leden of Correspondenten. Het Neder], Comité tot regeling van bedevaarten bestaat uit de volgende hoe ren: President: Zeereerw. heer A. F. Suid- geest pastoor Egmond aan Zee (N.-H.J Directeur; Charles Kieckens, Eere-Ka-' merheer van Z. H., Tilburg, Bredasche weg 297. Sport. Lawtenniswedstrijdan. Den uitslag der wedstrijden van het Leidsche Lawntennis Match Comité was Zaterdag Hoeren Enkelspel. Eerste ronde A. H. Kramp, Leiden, si. M. Voorst van Beest den Haag, 60 .6—0. R. van Stee den, Leiden, sl. G. J. Scheurleer, den Haag, 79, 45 zet; Service, den Haag, sl. si. P. van Geer, Leiden, 61, 16, 63. TWeede ronde: R. van Steeden, Lei den, sl. P. Gunning, Leiden, 36, 61, 61, M. van der Feen sl. H. J. Schim', van der Loeff, 63, 60. Heeren dubbelspel. Eerste -ondeH. J. Schim van der Loeff en T. Gunning'; sl. Mr. A. A. W. van Wulfften Palthe en Van Nierop, 57, 62, 64 R. v. Steeden en A. H. Kramp sl. C. Wy S'weerts de Landas Wyborgh, en L. Ny«. pels 62, 46, 62; P. van Geer en D. N. Meertens sl. Service en M. Voorst van Beest 46, 64, 64. Tweede ronde: H. J. Schim van dei] Loeff en T. Gunning sl. C. Punt en A. Kluyver w. o. E. H. Brands en Mr. Ch. M. Henny sl. M. van der Feen en L H. Rinkes -62, 9t— 7, li. O. B. Wijn malen en G. J. Scheurleer sl. R. van Steeden en A. H. Kramp 6—1, 64, P. van Geer en D. Meertens sl. K. Brevet en D. van Weel, 62, cn 61. Heeren en dames dubbelspel. Eerste ronde: Mej. E. Kramp en Mr. A. A. W. van Wulfften Palthe sl. Mej. T. Gij-w selman en H. V. B. Wijnmalen 8 63, 63, Mej. Werkman en Mr. Ch. M. Henny, sl. Mej. C. Vriliers en P, Kosters. Tweede rondeMej. M. Knappert en' M. van der Feen sl., Mej. Knappert en! A. H. Kramp 6—3, 10—12, 6—2; Mej. L. Werkman en Mr. Ch. M. Henny sl. mej. E. Kramp en Mr. A. A. "W. van' Wulften 'Palthe 63, 16, 64. Heeren enkelspel Inet voorgift. Eerste ron'de: P. Kosters 4/6 sl. L. de Vos 30.1, 4—6, 6—2, 6—4, li. de Vries, 30.1 sl. Mr. A. A. W. van Wulfften' Palthe 4/6 w. o.C. W. Sweerts de' Landas Wyborgh scr. sl. D. Meertens rf 2/6 6—1, 4—6, 6—3. Twjeede ronde: H. J. Schim v. 'dX Loeff -(- 5/ sl. C. W. SWeerts de Lan das Wyborgh scr. 62, 16, 03, H. de Vries ,4- 30.1, sl. P. Kosters -f- 4/6' !w. o. I Dames enkelspel. Eerste ronde: Mej: N. Kluijver sl. Mej. J. Schim van1" (derf Loeff 6—3, 6—4. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Uitspraken van hedenmorgen- De kantonrechter veroordeeldeJohan van K., 24 j., te Leiden, wlegens straat schenderij, tot f3 of 2d. Jacob" T., 33. j., te Scheveningen, w|egens het onbe heerd laten staan van een trekdier, tot f 1 of ld. Matthijs C., 25 j., te Leiden! Wegens burengerucht, tot f 3 of 2d. Rei-* nier van E., 20 j., te Leiderdorp, wie* gens het jrijden met een rijwjel zondejy licht en1 het opgeven van een valschen; naam, tot f 2 en f 4 of 2 en 2 d. Hvaiï B., 30 jaar, en W. P. R., 26 j., te Leiden Wegens loopen op verboden grond tot: f2 of 2d. H. B., 20 j., en' L. P. S., 18 jaar te Noordwjijk, wegens loopen op verboden' grond, tot f2 of 2d. ieder!. Nicolaas S., 34 j., te Rijnsburg, wlegens; ideam, tot f 1 of ld. 'Johannes S., 21! jaar teLeiden, wlegens het vervoeren! van' visch in gesloten vischtijd, tot f 4' of 2 d. Abraham de M. Szn'., 44 j., te; Rijnsburg, wegens het met een voertuig] op de baan' der tram verblijven, tot f of 2d. Johannes 'tH., 55 j., te Leider-» dorp, wlegens rijden jnét een auto zon-, der licht, tot f2 of 2d. Klaas van N.,- 38 j., te Boskoolp, wiegens rijden met een auto zonder rijbewijs» Kot f3 of 2d. Daniel K., 22 j., te Rijnsburg, wiegensi rijden1 met een rijwliiel zonder licht tot f 2 of ld. Matheus V., 29 jaar teNooiidj Wijkerhout, idem tot f2 of ld. Herman) M. S., 36 j., te Zoeterwjoude, idem tot! f2 of ld. Martinus A., 16 j., te VoorP hout, idem tot f 1 of 1 Week tuchtschool1.;! Dirk v. d. P. Jbzn'., IS j., te KatwlijW aan Zee, w|ege,ns niet stapveets na^l

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2