Gemengd Nieuws, inaamste crediteuren behoort. De schat tingen daaromtrent loopea uiteen tot een minimum van T100.000 tot f160.000 toe. Het was van algemeene bekendheid dat deze stuwadoorsfirma voor haar bedrijfs kapitaal een zeer grooten steun vond in (de staangelden die zij eischte van de Verklieden in haar dienst, waardoor zij in itofaal zeker wel over een tien mille be schikken kon. Het verluidt evenwel dat 'zij te dien aanzien terugbetalingen zou gedaan hebben, zoo;iat de werklieden niet, zooals de Rijksverzekeringsbank, dupe van de historie zouden zijn. Mede wordt gemeld, dat onder de cre diteuren behoort de Ongevallenverzeke ring-Maatschappij „Fatum", die voor de firma op het laatst nog risico had over genomen. Roorasch-Katholieke Eeredienst in Nederlandsch (Oost)=Indië. Dat de Roomsch-Katholieken in onze „Oost", in verhouding tot de overige be volking, nog uiterst gering in aantal zijn, toon en de navolgende cijfers wel overtui gend aan Volgens de uitkomsten der in 1905 .plaats gehad hebbende zesde vijfjaarlijk- •scke opneming was, met uitzondering, van 'het personeel van leger en vloot, de ge talsterkte der bevolking van: a. Java en Madoera 30.09S.00S b. Buitenbezittingen 37J17.377 Te samen 67.S15.3S5 zielen. En op dat enorme aantal nu zijn maar, met inbegiLp der militairen nog wel, 5.99S4 katholieken, ais volgt verdeeld: Roomsch-Kathclieke inlanders en met hen gelijkgestelden in in de statiën voor iulandsche Christenen 20.032 Id. id. in de statiën voor Eu ropeanen 1.098 Roomsch-Katholieke Eui opea- ne:i en met hen gelijkgestelden in de statiën voor Europeanen 23.5S4 Id. id. in de statiën voor inland- sefce christenen270 Totaal Roomscfc-Kathoüeken 59.984 Met den arbeid, welken onze missiona rissen in onze „Oost" nog te verrichten •hebben, ontzaglijk te noemen, wordt hij Voorzeker niet overdreven gekwalificeerd, zegt het Centrum." Leger en Vloot. De kapitein J. G. Lutz, benoemd bij het 4e reg. infanterie, is bestemd voor het •garnizoen Gouda. De talpa bij het peisoneel der veld artillerie wordt afgeschaft en als hoofd deksel vervangen door de kepi. Sport. Een automatische tijdmeter. De heer J. Zandstra, horlogemaker te Heerenveen, heeft een automatischen tijdmeter uitgevonden, die in de sport wereld wiel zijn weg zal vinden. Het toestel bestaat uit een koperen mecha niek, waarop hviee chronometers gun nen bevestigd worden. Drukt men pp één knopje, dan beginnen beide chrono meters te loopen. Aan weerzijden zijn veertjes aangebracht, \vaanian draden gespannen kunnen worden (over de baan aan de finish). Wordt de draad aange raakt door den aankomende, dan houdt de chronometer aan dien kant op met loopen en wordt de juiste tijd aangege ven. Voor eenige jaren vond de vader van den heer Z. den sportmeter uit,' die nu nog bij bijna alle hardrijderijen in Friesland met succes gebruikt wordt. Kampritten kent men daar bijna niet meer. „Tel." Voetbal. De heer D. Hans, hoofdredacteur van De sport, zal, naar dit blad me'dt, het volgende sympathieke voorstel op de al gemeene vergadering indienen: „In ieder volgend seizoen worde door het bestuur van den N. V. B. eenweldadig heids-wedstrijd georganiseerd, of de net to-opbrengst van een internationalen wed strijd voor een liefdadig doel, bij voor keur de bestrijding der tuberculose, af gezonderd". Kerknieuws. Retraitehuis „Manresa", Venlo. Van Zaterdag 18 tot Dinsdag 21 Juni zal een retraite gegeven worden voor „Heeren uit de Middenstand". Aanvang 's avonds tegen 8 uur, sluiting 's mid dags 3 uur. Heeren die wenschen deel te nemen zenden zoo spoedig mogelijk bericht aan de directie van het Retraite huis. Onderwijs. Schoolverzuim. Verschenen is het Overzicht van het betrekkelijk verzuim op de lagere scholen in het jaar 1900. Uit dat overzicht blijkt dat het schoolverzuim in verschillende streken des lands ontzaglijk uiteenloopt. Het laagst staat het arrondissement Til burg met 248 verzuimen per 20.000 school tijden. Het hoogst het arrondissement Meppel met 1410 verzuimen of 14 op elke 100. Het arrondissement Meppel is niet het eenige waai; meer dan één tiende van alle schooltijden verzuimd worden. Dit is ook het geval in de arrond. Dalen, Neu zen, Thoien, Goes en Middelharnis. Het zijn, zooals men ziet, alle plattelands-ar rondissementen, en tot op zekere hoogte zal het buitensporig groot aantal verzui men wel te verklaren zijn uit die landbouw verloven. Maar in sommige streken is ook het aantal ongeoorloofde verzuimen zeer groot, met name in ettelijke Drentsche arrondissementen. Zoo bedraagt in het arrondissement Borger cp de open bare scholen het aantal ongeoor loofde verzuimen 346 in Da !en 317 ,in Emmen zelfs 77S per 10.000 schooltijden. Merkwaardig is wel, zoo merkt „Het Hgz." op, dat als regel het verzuim op de openbare scholen aanmerkelijker groo- ter is dan op de bijzondere. In verband hiereme is het niet te verwonderen, dat provincies als Drenthe en Zeeland, waar weinig bijzondere scholen worden aan getroffen, de veruit hoogste verzuimcijfers aanwijzen: onderscheidenlijk 913 en 856, terwijl het gemiddelde voor ïiet rijk 602 bedraagt. het cijfer voor Ncora-Brabant 447 voor Lmbuig 396 verrzuimen jrer 10000 schooltijden is Er is, bij 1908 vergeleken, eenige voor uitgang te constateer en toen was het eindcijfer voor het Rijk 620, thans is het 602 maar van veel beteckenis is die nog niet. Nog altijd worden er een zeer groot aantal schooltijden verzuimd; van de ruim 400 millioen bijna 21 miliioen, waaronder meer dan 3 millioen ongeoorloofd^ zoodat er ondanks de Leerplichtwet nog heel wat te verbeteren overblijft. Land- en Tuinbouw. Landbouw-Hoogeschool. Het bestuur van het Nederlandsch In stituut van landbouwkundigen, gevestigd te Utrecht, heeft zich tcji de Twleede Kamer der Staten-Generaal gewend naar aanleiding van het wetsontwerp tot ver plaatsing van de thans te Wageningen gevestigde Rijkslandbouwschool. Met het cog vooral op „de noodlottige verwarring en vereenzelving door het publiek" van de twee te Wageningen ge vestigde, geheel verschillende Rijksin richtingen voor landbouwonderwijs, de Rijks-Landbouwschool en de Rijks-hoo- gerc-Land-Tuin- en Eoschbouwschool. wordt verplaatsing voor één van beide warm bepleit. Maar tevens wordt de vraag gesteld, of niet de verplaatsing van de Rijks- hoogere Land-, Tuin- en Boschbouw- school, 'boven de voorgestelde verplaat sing van de .Rijks-Landbouwschool de voorkeur zou verdienen. En wel, omdat bij vestiging van eene Hoogeschool toch mede dient te worden nagegaan, of de plaats wel door den aard harer bevol king, of ook door ligging en verkeer, gelgenheid biedt aan studeerenden, zoo wel als het aan die Inrichting verbon den personeel, om geestelijk contact te onderhouden met mannen van kennis en ontwikkeling in het algemeen, en met de eerste mannen op dat gebied van menschelijk weten, waarop de Hooge school het veld van haren arbeid vindt, in het bijzonder. Men zou nu wenschen onderzocht te zien of Wageningen aan dien eisch vol doet. Congres voor pluimvee- en konijnenteelt. Het congres voor Pluimvee- en Konij nenteelt, te houden op 1 en 2 Augustus 1910 in het Kon. Zoöl. Bot. Genootschap te 's Gravenhage, van wege de Nederland- sche Vereeniging „Avicultura", dat gecon stitueerd werd ter gelegenheid van Avicul- tura's jubileum-tentoonstelling op 4, 5 en 6 Februari j.l. en waarvan als eere-voo-r zitter van het eere-comité zal optreden de minister van landbouw, nijverheid en handel, mag zich in zeer groote belang stelling verheugen. Als sprekers zullen optredenVoor de wetenschappelijke jvfdgeeling: de heeren H. B. Beaufort, HaarlemR. .Houwink Hzn., Meppel, M. L. .Spmijt, Gonedijk en dr. L. Vriesendorp, Amsterdam. Voor de technische afdeeling: de hee ren C. G. J. A. van Genderen Stort, 's Gravenhage en dr. B. J. J. te Hennepe, Rotterdam. Voor die Practische afdeeling: de hee ren A. Hoogendijk, Vlaardingen, J. Kooi man, Breda, dr. J J.. L. van Rijn, Londen en J. H. F. Xavier van Wersch, Maas tricht. Meisjesstudenten. Het verschijnsel doet zich voor, dat overal, ook in Nederland, hoe langer hoe meer vrouwelijke studenten de uni versiteiten bezoeken. Zweden staat wel aan de spits. In het kleine Zweden vol gen thans 2000 meisjes de universi teit. Deze meisjes-studenten gaan al daar met de mannelijke studenten op de meest gezellige wijze om. In geen an der land genieten de meisjes zulk een volmaakte vrijheid en onafhankelijkheid als in Zweden de studeerende meisjes. Alles gaat daar aan de Zweedsche hoogescholen in de bëste vriendschap tusschen de studenten van de twee ge slachten en het is dan ook niet te ver wonderen, dat vele meisjes eens del hoogeschool verlaten, in het huwelijks bootje stappen. De anderen gaan meest in het onderwijs, worden dagbladschrijf sters of boekbewaarsters. In Denemarken js de toestand thans nagenoeg zooals in Zweden. Amerika spant echter boven al de andere landen ook op dit gebied de kroon. Daar vindt men het grootste aantal vrouwelijke stu denten. Van 1872 tot 1900 is in tie Vereenigde Staten het getal vrouwelijke studenten toegenomen met 14S.7 pCt. Zij zijn werkzaam als leerares, in het privaat onderwijs en als professors aan de universiteiten vormen zij 70 pCt. van het gansche getal leeraars. OngleVeer 1000 vrouwelijke professors aan de uni versiteiten zijn thans gekend. Het getal der vrouwelijke advocaten in Amerika wordt geschat op 200, in 23 Staten mogen zij reeds pleiten. Vrouwendag- bladschrijvers, die lioogere studiën de den, zijn er ruim 900. Het aantal vrouwelijke predikanten in de protcstantsche kerken bedraagt om trent 1250 .terwijl er niet minder dan 5000 genees....dames zijn. Men verlieze echter niet uit het oog, dat men voor een hcogeschooldiploma in Amerika lan'g niet zoo streng is als in onze lan den. Meisjes die zeer ernstige studiën willen doen, komen derhalve aan de hoogescholen in Europa hun onderricht uitbreiden en voltooien. De beweging voor de vrijmaking van Rusland, die een tijdlang in Amerika zeer sterk was, vond de ijverigste voor standers onder de vrouwelijke studen ten. TCort geleden ,na het uitbreken van de werkstaking der blouse-naaisters te New-York, traden honderden vrouwien- studenten als helpsters toe. Zij maakten „gemeene zaak" met de wêrkstaaksters, deden wat zij konden en stichtten zelfs eene coöperatieve fa briek voor de werkstakende vrouwen. Daarin verschilden zij grootelijks met de mannelijke studenten, die tijdens de werkstaking der tram wegbedlen den zich zelf gingen aanbieden om in de plaats der stakers eenige centen als trambe- diende te kunnen verdienen. Vcor de mannelijke studenten gaat daar thans het geld boven alles. Kranig. Donderdagnacht is door den onbezoldigd rijksveldwachter Ver stappen onder Rosmalen bij 's Herto genbosch, een kranig stukje volvoerd tegen slroopers. In het Vinkeï stootte hij op twee stroopers, die van lichtbak ken voorzien, op jacht waren. Verstap pen greep een der jagers beet,' doch kreeg van dezen twee slagen mei een stuk ijzer op het hoofd. De veldwach ter echier hield zich alsof hij collega's in de buurt had en hield den gegrepene stevig vast, ondanks de hevige worste ling, waarmee deze zich verzette, en hij slaagde er in hein naar zijn woning op te brengen. De strooper, die zwart ge maakt en onkenbaar was, wlerd afge- wasschen en nu bleek het te zijn ze kere A. T., een bekend gevaarlijk stroo per uit Rosmalen. Wegens het vele bloedverlies moest de rijksveldwachter per kar naar een naburigen dokter ge bracht worden, om verbonden te wor- wen. Zijn toestand is echter niet le vensgevaarlijk. Op welke vreemde plaatsen' de vogels soms hun nesten bouwen, blijkt weer eens uit een medeeeling aan de „Ned." In een der lokalen van de bijzondere school te Dieren hebben 'n paar roodstaartjes hun nest gebouwd boven een schuifbord. De dagelijksche tegenwoordigheid van een vijftigtal leer lingen is den vogeltjes blijkbaar niet hinderlijk geweest. Rustig hebben ze hun arbeid verricht en nu zijn ze druk bezig met 't verzorgen van 'n viertal jongen, die af en toe heel gemoedelijk hun kopjes boven het nest uitsteken. Of de omgeving, waarin deze jonge diertjes hun eerste levensdagen door brengen, nog van invloed zal zijn op hun verstandelijke ontwikkeling, is voor alsnog een open vraag, zegt het blad. Een zakenman. In de Vredehof straat te Rotterdam, ventte een jongen van 9 jaar, genaamd J. J. K., wonende •Speelmanstraat, kropsalade. „10 voor een duppie" schreeuwde de jongen op welk geroep juffrouw G. naar buiten kwam, en 10 stuks uitzocht. Toen het op betaling aankwam, gaf de juffrouw den jeugdigen koopman een gulden. Nauwelijks heeft de jongen liet geld ontvangen, of, wagen en salade achter latend, liep hij hard weg. De juffrouw staarde hem zeer ver bluft na. De noodige buurvrouwen k\vja- men haar raad geven, een politieagent mengde zich in het geval en ging op on derzoek uit. De jongen werd aangehouden en in bewaring gesteld. Bij het verhoor be kende deze veelbelovende zakenman den wagen génuurd te hebben bij W. B. in de Nieuwe Rubensstraat, en de salade opgevischt te hebben uit de sloot naast den 's Gravenweg. De dwergenstad. Met het s.s. „Rotterdam" der Hplland-Amerika-lijn, veerden te Rotterdam een 150-tal dwer gen, vormende de „dwergenstad", die eerst te Parijs in de Jardin d'Acclimata- tiori geweest is en daarna een tournée door Amerika maakten onder leiding van den impressario de heer N. Gerson,, uit Amsterdam. Thans zijn zij op reis naar de tentoonstelling te Brussel. Zij trokken met hunne paardjes jen rijtuigjes van! het schip naar het sta tion Delftsche Poort door de stad gn hadden natuurlijk veel bekijks. Te Leer, in Oost -Friesland, werd in' 't begin van Januari ten huize van' den heer Hortmëijer, confiseur al daar, ontdekt, dat in den kelder gere geld petroleum kwam opbruisen1, die goéd brandbaar bleek te zijn. Geruimen tijd duurde dit te voorschijn komen van petroleum, doch wegens den hoogen' waterstand die ook den kelder rijkelijk van water deed voorzien, yverd niet meer op de petroleumbron gelet. Thans, nu het water den kelder heeft verlaten, blijkt het, dat er dagelijks r.og ongeveer 4 a 5 liter goede petroleum wordt opgewlorpen. Naar schatting is er nu ongeveer 120 dagen lang petro leum o pgeborreld en wel per etmaal een hoeveelheid van 4 a 5 liter. Ook n afscheid. Het soe.-dcm. raadslid Jansonius hield wegens vertrek uit de gemeente op lid' van den Raad te Smallingeiland (Fr.) te zijn. Op de volgende wijze werd afscheid genomen, volgens „De Vrije Fries": De heer Jansonius zegt, dat het onge veer 12 jaar in geleden diat hij de raadzaal hier is" binnengetreden. Weinigen zijn hier thans meer tegen woordig, met wien hij toen kennis maak te. Veel is er sedert dien tijd veranderd. In al die jaren, zegt spr., heb ik een zeer werkzaam aandeel genomen aan de besprekingen en heb ik volgens mijn mee ning mijn best gedaan om de belangen der gemeente te bevorderen. Hij brengt ■een woord van dank aan den voorzitter, aan B. en W., den secretaris en zijn mede- raadsleden, voor de wijze waarop men in den regel, niettegenstaande verschil van meening, heeft kunnen samen wer ken en gaat heen met den wensch dat de leden, die hier thans zitten, hier mo gen blijven, neen, maar dat zij plaats mogen maken voor zijn geestverwanten. Voorts wenscht hij, dat het allen ook in het vervolg, goed moge gaan. De voorzitter: „Nu u, mijnheer Janso nius, ons gaat verlaten, wil ik ook een enkel woord zeggen. Het doet mij genoe gen, dat u persoonlijk zoo met zelfvol doening op uw werk in dezen neerziet. M.i. is echter uw optreden in de raadszaal veelal geweest het maken van propaganda voor uw partij en is daarbij door u uit het oog verloren (wat u én bij uw eerste binnentreden alhier én later bij vernieu wing hebt beloofd) n.l. dat-u met al uw krachten de gemeentebelangen zoudt hel pen bevorderen. Ik hoop dat u, wanneer u misschien •eerlang tot lid van den Raad van Leeu- warderadeel mocht gekozen werden, dat in herinnering zult houden. Dan heei't de heer van Manen, die u m. i. ten onrechte bestrafte, hier heden beter zijn positie als raadslid begrepen, en ik voor mij kan niet anders dan den wensch uitspreken, dat ze u nooit in Leeuwarderadeel mogen kiezen. Voorts wensch ik u gaarne voor u en uw gezin het beste. (De beer Jansonius verlaat de verga dering.) Bij het bodemonderzoek van rijkswege in het Oosten van Overijsel heeft men te Buurse onder Haaksbergen op een diepte van 271 Meter zout aan geboord. Voor diepere boringen zal een groote .boortoren worden geplaatst. Mishandeling met do odelijken afloop. In den nacht van Zaterdag op Zondag had op den Zeedijk te Am- setrdam een botsing plaats tusschen bur gers en huzaren. De vechtpartij werd voortgezet op den O. Z. "Voorburgwal en ten slotte gingen de militairen aan den haal. Een hunner, een 21-jarig mi licien, struikelde daarbij over zijn sabel kwam te vallen en kreeg van een bur ger een slag tegen het achterhoofd, hetzij met zijn eigen sabel, hetzij met een stuk hout. De huzaar werd bloedend een per ceel in de Oudekennissteeg binnengedra gen en vandaar door den geneeskundi gen dienst naar het militair hospitaal overgebracht. Daar is hij, naar het „N. v N.." meldt, Woensdag overleden. Het lijk is door de justitie geschouwd en reeds is verlof tot begraven gegeven. Eergisteren en gisteren werden aan het politiebureau in de Warmoesstraat ver schillende kameraden van den overledene als getuigen gehoord. De politie jneent den dader op 'het spoor te zijn. Grondwerkersstaking. De aannemer van werken op het terrein van Wijk VII, gelegen langs het Zieke, waar vroeger de ijzergieterij van die firma Ent hoven en Co. was, heeft, ter vervanging van de stakende werklieden een zestigtal arbeiders uit Noord-Brabant laten ko men. Zij weiden per boot van Rosendaal naar hier overgebracht sommigen niet hunne gezinnen. Zij blijven op het terrein onder bewa king van een sterke politiemacht, des daags onder leiding van een inspecteur en 's nachts van een brigadier. De stakers zijn kort na aankomst der Noord-Brabantsche werklieden met een bootje langs het terrein gevaren en heb ben reeds enkelen hunner overgehaald, om het werk neer te leggen. Dezen ver telden, dat niemand der nieuw aange nomen arbeiders wist van een staking in den Haag en dat er bij Ide aanneming ook niets daaromtrent was medegedeeld. Dinsdagavond is het op en om het Zieke tusschen 9 en 11 uur zeer ru moerig geweest. Na afloop van een vergadering in een lokaal aan het Hoogezand trok een troep grondwerkers, naar schatting 300 a 400 man sterk, naar het Zieke. Eerst trachtten dfi s^kers met behulp yaeeq schuit het huis te bereiken, waar de werkwil ligen zijn ondergebracht, doch de politie wist dit te beletten door de schuit naar de overzijde te verhalen. Toen wilden zij door het Voorburgstraatje trachten hun doel te bereiken, doch ook dit wist dé politie te verijdelen door hun pas af te snijden. Zij liet n.l. de voor het straat je gelegen brugopendraaien, zoodat het onmogelijk was "aan de overzijde te ko men. Toen de grondwerkers hun plannen al dus verijdeld zagen werd uit de menig te, die allengs was aangegroeid met stec- nen' naar de politie geworpen, waardoor •een brigadier aan het voorhoofd werd getroffen, doch niet ernstig verwond1. Doordat de menigte steeds meer opdrong dreigde de politie, die eerst later van 't commissariaat aan de Nieuwe Haven ver sterking kreeg onder den voet te raken. Met 'tdoe! o:n schrik aan te jagen en ruim baan te maken werd door een der politie agenten een revolverschot in de lucht ge lost, waarop de menigte achteruitdeinsde 'en naar verschillende richtingen een goed heenkomen zocht. Wel hleef het nog eenigen tijd woelig in de omgeving, maar omstreeks elf uur was de rust vrijwel wedergekeerd en kon de politie, die toen in goeden getale en voorzien van hun vuurwapens aanwezig was, allengs inrukken. Arrestatiën hadden niet plaats. Voor alle zekerheid werd ech ter voor sterke politiebewaking zorg ge dragen Op de Noordzee is door een vischsloep uit Ostende een anker op gevischt, wegende meer dan 2000 K.G. Ernstig tramwegongeluk. Gister namiddag vertrok om 6.15 de stoomtram der Roiterdamsche Tramweg- Maatschappij op den gewonen tijd uit Goudswaard naar Krooswiik, waar zij aansluiting krijgt met de trams naar Rot terdam en Numansdorp. Door een tot nog toe onbekende oor zaak ontspoorde in de bocht van den Zin- kerweg en Groeneweg de locomotief. De tram reed met een betrekkelijk' groote vaart en zoo stootte de loco motief krachtig buiten de rails in den grond en sloeg over, juist op de baan terugvallende. Het daarachter volgende tram rijtuig werd mede uit de raiis gerukt doch bleef schuin staan, terwijl de kop pelstangen afbraken. Nochtans werd het rijtuig door de vaart tegen de locomotief aangedrukt, waardoor het beiamgrijk beschadigd werd. Op de locomotief bevonden zich de 26- jarige machinist de Vroedt en de 18-jarige stokei J. Petersen, beiden woonachtig in Oud-Beierland. Het is onzeker, of zich op het voorbalcon dan wel op de loco motief zich de tweede stoker, de 19-jarige A. v. d. Pold.er, ook uit Oud-BéTerland,- zich bevond. Deze beide stokers kwamen tusschen en onder de wagens terecht, •en werden onmiddellijk gedood. Hunne lijken werden naar de ouder lijke woningen in Oud-Beierland overge bracht, waar men hevig ontsteld en diep onder den indruk van het gebeurde ver keerde. De machinist kwam er betrekkelijk be ter af. Hulpeloos lag de man tusschen de ruïne, niet gekneusd of met gebroken ledematen, maar deerlijk gebrand door het uit den oven gestorte vuur. Over het geheele lichaam had de man ernstige brandwonden bekomen. Onmiddellijk was van uit Oud-Beier land assistentie ter plaatse, terwijl vele reizigers eveneensde behulpzame hand' boden. De dokter van Oud-Beierland verleen- - de den ongelukkigen machinist voorloopig heelkundige hulp en legde verband om zijn wonden. Door de directie der JR. T. M. was spoedig een extra-trein op de lijnen ge zet en daarmede werd de ongelukkige naar Rotterdam vervoerd. Daar kwam de tram tegen 11 uur in de Rosestraat aan, vanwaar toen de machinist per auto ziekenwagen naar het ziekenhuis werd overgebracht, om ter verpleging te wor den opgenomen. Op het ontspoorde rijtuig .bevond zich ook de 34-jarige conducteur O. IWisse, wonende te Oud-Beierland. Deze ,werd van den wagen geslingerd en piet een gebroken dijbeen opgenomen. Op de plaats des onheils verleende de ter hulp gesnelde dokter hem heelkundige hulp waarna hij naar de echtelijke woning ge-^ dragen werd. Van de reizigers, die in het verongeluk te tramrijtuig zaten bekwamen een dame wier bestemming Oud-Beierland was, en een heer, zekere ,W. uit Zierikzee, lichte kwetsuren en verwondingen. Ook hun werd ter plaatse hulp verleend, doch ze moesten desondanks den nacht in Oud- Beierland doorbrengen. In den zwaren mist, die door de vlam mende toortsen en lantaarns spookachtig rood scheen, bood het terrein een treu- rigen aanblik Gebroken, gedeukt en vernield lag de locomotief over de raids, gedeeltelijk; vooruitgeschoven door het tram rijtuig, dat er in gedrongen was. Tusschen de ruïne in smeulde en rook-, te een weinig vuur. Tot 2 uur toe bleef de massa zoo liggen. Door de directie der R. ,T- M. waren', intusschen voorbereidselen tot ontruiming^ getroffen. Om 12 uur vertrok uit Rotterdam eert extra wagen met materiaal en personeel naar de plaats des onheils, om zoodoende te zorgen, dat het verkeer des morgens weer geregeld kon plaats vinden. Dg later uit Goudswaard vertrokken

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6