blijven voortbestaan, maar feitelijk We gens gebrek aan belangstelling al reeds lang verdwenen zijn. Eerf zelfde lot schijnt de Unie liberale Jriesvereeniging „Thorbecke" beschoren, die eveneens ten vorige jare werd op gericht en aan gebrek aan belangstelling lijdt. Wel zijn bij haar de teekenen van verval niet zoo merkbaar als bij „Bur gerplicht", omdat krachtiger persoon lijkheden het roer in handen hebben. Nu doet zich een merkwaardig geval voor. Beide kiesvereenigingen staan op een geheel verschillend standpuntde een is neutraal, de ander unie-liberaalen in beginsel bestaat er dus absoluut geen overeenstemming. Maar desondanks komt „Thorbecke" bij „Burgerplicht en Gemeentebelang" aankloppen, en vragen beide organisa ties saam te smelten, dan wellicht be staat er voor één kans in 't leven te blijven. Nu ligt het niet in de bedoeling der liberalen de gelederen der neutra ler! te versterken, daarentegen hebben zij voorgesteld, naar ons is medegedeeld „B. en G." op te lossen in „Thorbecke". Een beslissing is door eerstbedoelde vereeniging nog niet genomen, maar toch spoedig is eene algemeene leden vergadering te wachten, waar de kwes tie van fusie of ontbinding ter sprake zal komen. Tweede Groot-Nederlansch Studenten Congres. Het 1ste Groot-Ned. Studentencon* gres in Januari te Antwerpen gehouden, vond Leiden bereid in September het Tweede Congres te ontvangen. De voorbereiding van dat Congreis berust bij het Dagelijksch Bestuur van het Alg. Ned. Studentenverbond, daar in bijgestaan door een Raad, bestaande uit de heeren J. H. Rinkes (Witte Sin gel 19, Leiden), voorzitter; M. J. van Benthum Jutting en G. Kalff Jr. De toetreding als lid staat open voor alle studenten in het buitenland en voor de deelnemers van den 6den vacantie- leergang te Leiden. Het Congres zal worden gehouden van 1517 September in de kleine Ge- hooizaal van het Academiegebouw. Donderdagavond 15 Sept ontvangst der Congresleden in den Foyer derf Stadsgehoorzaal. Welkomstrede van Prof. Mr. W. v. <L Vlugt Vrijdag- en /Zaterdagmorgen d. a. v. vergaderingen, wetenschappelijke en huishoudelijke. Het Bestuur stelt zich voor, dat door een viertal mannen van naam redevoe ringen zullen worden gehouden over de volgende onderwerpen 1. de plaats, die Nederland bekleedt in het internationalisme in 't bizonder in de Vredesbeweging. Prof. Mr. C. van Vollenhoven deed de toezegging hierover het woord te voeren. 2. de betrekkingen tusschen Neder land en België 3. de betrekkingen tusschen Neder land en Zuid-Afrika. 4. de nieuwe Nederlandsche letteren. Voorts wordt voorbereid een k'eur- voorstelling van een Nederlandsch too- neelstuk, een feestmaal, een boottocht. Binnen enkele weken zal een pro gramma verschijnen, waarin het boven staande nader wordt uitgewerkt. Eenigen tijd geleden werden in de étalage kast van den heer S. G. J.deGroot Noorden-de 11, eenige huiden ter bezich tiging gesteld. Reeds is daarvan een deel verwerkt en werden daaruit portemonnais poretfeuilles, sigarenkokers en nog an dere artikelen gefabriceerd. De wijze van afwerking getuigt van de practische inrichting der ateliers "van genoemde heer, waar aan alle mogelijke eischen betreffende leersoort, garnituren ■en afwerking kan worden voldaan. Overschot van huidien en de daaruit vervaardigde artikelen zijn in de kast ge ëtaleerd en het is wel de moeite waard deze eens te bezichtigen waarbij men een grootschen indruk krijgt van den smaak en vakkennis van den heer de Groot. Op Maandag 6 Juni a.s. om 81/2 uur v.m. zal de ter aarde bestelling plaats hebben van den overleden invalide J. Zo mer, oud-soldaat der infanterie. Een detachement militairen van het 4e regiment infanterie, onder commando van ieen officier zal hiertoe worden beschik baar gesteld. Den 6en Juni hoopt de heer J. Nijssen den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar bij den heer P. v. d. Hart, Pieterskerkgracht in dienst trad. Omtrent de feestplannen en feest versieringen bij de a.s. Lustrumfeesten beginnen hoe langer zoo meer bijzonder heden bekend te worden, die de mee ning bevestigen dat Leiden inderdaad een feeststad zal zijn, op schitterende Wijze versierd. Zelfs durven Wij te voor spellen dat het zich door de hoofd stad des lands, die pas zoo schitterend haar Juliana feesten vierde, niet zal la ten overtreffen. De bewoners van het Noordeinde heb ben circa f 600 bijeengebracht. Zij zullen hun straat versieren met een der prach tigste stratenversieringen van Haarlem ter gelegenheid van het laatste konink lijk bezoek. Zooals wij reeds vroeger meldden^ Wordt de Nieuw|e Rijn en Vischmarkt electrisch geïllumineerd. In aansluiting hiermede is de versiering en illuminatie van Boomïnarkt, Stille Rijn en Apothe- kersdijkde bewoners dezer grachten brachten hei niet onaanzienlijk bedrag van f1300 bijeen. ,Van Borstelbrug tot Hoogstraat komt een reeks rijk met groen', bloemen en wimpels versierde palen, die over het water uitsteken en onderling door vetpotjes verbonden zijn. Heeft men van electrische verlichting afgezien, het effect der in 't waterf weerkaatsende vetpotjes belooft niet minder grootsch te worden. Tegen de Borstelbrug wordt een speciale versie ring gemaakt Ee n fraai middelstuk zaj van die Kippenbrug gemaakt wordentwee eerebogen verrijzen aan weerszijden en van de versiering hiervan wordt bijzon der werk gemaakt. In de Hoogewoerd is men reeds druk bezig aan het oprichten der houten ge timmerten voor de eerebogen. De minister van justitie ad interim heeft aan mr. J. Klein, thans wonendie te Leiden, op zijn verzoek, met ingang van 15 dezer eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van plaatsvervangend lid der Kamer van toezicht over de notaris sen en candidaat-nota rissen, gevestigd te Rotterdam. De Directeur der Kweekschool voor Zeevaart alhier zal op 9 Juni 1909, aan besteden ten behoeve van, het alhier aan wezige personeel der marine, de leve ring van aardappelen, gedurende het tijd- va|k van 1 Juli tot en met ultimo Oc tober 1910. BOSKOOP. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Mei bij de Rijkspostspaaibank ingelegd f 5485.051/2 terugbetaald f 5787.43. Het laatste door het kantoor uitgege- geven boekje draagt het nummer 1780. BODEGRAVEN MEIJE. In samen werking met ingezetehen uit Zegveld is hier eene coöperatieve Boerenleenbank opgericht. Reeds veertig menschen heb ben zich als lid bij de commissie aange meld. GOUDA Met Staatscourant no. 128 zijn verzonden de statuten van de Naaml. Venn, Stolwijkersluissche Waterleiding maatschappij, te Stolwijkersluis bij Gouda Doelhet verschaffen van drinkwater aan de bewoners van Stolwijkersluis, zijnde de gemeenten Stolwijk, Gouderak en Haastrecht. Zij tracht dit doel te bereiken door het aanleggen en exploiteeren eener drinkwaterleiding. Duur: 29 jaren. Kapi taal 5000, verdeeld in 50 aandeelen van f 100, alle geplaatst en volgestort. De vennootschap wordt bestuurd door een directeur, onder toezicht van ten hoogste 4 commissarissen. HAARLEMMERMEER Onder de invloed van fastastische reisverhalen is sedert 25 Mei 1.1. uit de ouderlijke woning verdwe nen de 16 jarige Jan Bakker aan de Kruis weg alhier. Aan de Cruquius maakte een 17- jarige jongen zich om een kleinigheid zoo boos, dat hij zijn vader mishandelde, door hem eenige harde slagen op het hoofd toe te brengen. Hij liep zijn moeder, die voor hem op de vlucht ging met een groot mes achterna, doch kon haar ge lukkig niet achterhalen. Buren kwamen er tusschen en beletten den jongen met deze ergerlijke hande lingen door te gaan; zij brachten hem, eveneens hardhandig, tot bedaren. Het moet, naar men ons verzekert, niet de eerste maal zijn, dat dit jongmensch zoo tegen zijn ouders opstaat. Volgens art 40 van de Keur van dien Haarlemmermeerpoldier is het ver boden in de Ringvaart sneller te varen dan met een snelheid van 75 meter per mi?- nuut. Feit is, dat dit voorschrift, hetzij uit on bekendheid, hetzij om andere redenen, bijna dagelijks wordt overtreden. En wan neer door de politie proces-verbaal wordt opgemaakt, volgt steedis een vonnis van dien kantonrechter. Het polderbestuur, dat gaarne ziet, dat de hand gehouden wordt aan bovenge- de bepaling, schijnt in deze den activi teit der politie op hoogen prijs te stel len. En nietten onrechte. Waar iedere week eenige stoomboot- kapiteins ter zake van deze overtreding worden bekeurd (de vorige week zelfs 9 binnen 2 dagen tijd) daar kan het wellicht geen kwaad, dat eens op deze bepaling wordt gewezen. Donderdag 2 Juni waren op de markt te Hoofddorp aangevoerd ,92 Jam meren Prijs, f 11.50. HAZERSWOUDE. Aan het telefoon kantoor alhier zijn in de maand Mei be handeld 38 telegrammen waarvan 26 ontvangen en 12 verzonden. Voor de telling betreffende het grondgebruik en de veestapel zijn voor onze gemeente benoemd voor het dorps gedeelte E. v. d. Wel en voor dep Rijndijk L. Goldberg. HAZERSWOUDE. Met ingang van 16 Juni e.k. is benoemd tot commies der directe belastingen, ter standplaats Eijs- den C. v. Reijs alhier. HILLEGOM. Wij vernemen, dat de al hier bestaande harddraverijvereeniging, weer tot het houden van wedstrijden denkt over te gaan. Eenige nieuwe leden zijn toegetreden en op een gehouden verga dering is besloten in September te doen rijden. Een gedeelte van de Krocht, ingang Hofstraat, zal hiervoor in gereedheid wor den gebracht. Het zal het streven der vereeniging zijn, deze draverijen een feestdag voor Hillegom te doen zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ten raadhuize had gisteren de aanbesteding plaats van het bouwen van een politiepost brandspuithuis, oei, enz. te Katwijk aan Zee. Ingeschreven was door: H. v. Leeu wen, Den Haag f13293, P. Bekker Kat wijk aan den Rijn f13.200, Jieersman, Koudekerk f12850 Harteveld de Vrind Leiden f 12.145, de Breijer, Leiden f11450 Korswagen Leiden f11325. A. Parlevliet Katwijk aan zee f10500, Joh. Verloop, Katwijk aan Zee f 10450. G. v. Bemmel v. d. Bent, Katwijk aan den Rijnf 104.30 G. Haasnoot en Duivenbode Katwijk aan Zee f10400. wed. K. de Best, Katwijk aan Zee f 10020, A. de Klerk, Scheve- ningen f8669. Bij gunstig weer geeft de harmonie „Katwijk" Maandag a.s. haar 3e concert in dit seizeon, in de tjent bij Hotel„de Roskam". Ten nadeel e van dien heer Ant. H. zijn ontvreemd 30 stuks D. v. T. Crimson Queens. Deze tulp is een geheel nieu we variëteit, verloopen uit E. v. ,T. La Reine De waarde van het ges tol ene is daarom moeilijk te bepalen. De daders hadden den grond zorgvuldig gesloten en weer gedekt met turfmolm. L1SSE. De uitslag van de gisteravond gehouden grasverkooping is als volgt: no. 1, een perceel Dijk in de Rovers- broekpolder, f 148, P. Roos, te Haar lemmermeer; no. 2, een dito, f 157, J. N. Verhaar, te Lisse; no. 3, een dito, f 110, W. van Gerven, te Lisse; no. 4, een dito, f 98, G. Beijh, te Lisse; no. 5, de voorsnede van een partij weiland in den Lisserbroek. meer- en duinpolder, groot 1 H.A., opgehouden. NOORDWIJK. Even als alle jaren om dezen tijd, hield de Noordwijksche H.B.G. afdeeling gisterenavond in „Flora" een vrij goed bezochte prijsramingsvergade- ring. De Heer G. van Parijs leidde de vergadering. De beurs, onder de vlag van H. B. G., zal, omdat ze verleden jaar zoo in den geest viel, dit jaar wederom in den han delstijd gehouden worden. Om toch een weinig het lidmaatschap van H. B. G. te animeeren, zal van bezoekers dezer beurs, die geen lid zijn, een kleine entrée worden gevergd. Er werden afgevaar digden gekozen naar de alg. verg. van H. B. G., waar de prijsramingslijst, waar over al zoo veel te doen is geweest, zal worden vastgesteld. De heeren J. H. Lind- hout en W. van Rijn werden gekozen voor de hyacinthen, terwijl voor de tulpen de Heeren D. van Dam en H. Vink wer den aangewezen tot plaatsvervangers afgevaarden koos men resp. de Heeren P. B. v. Eeden en Jac. van Went, P. v. d. Voort en Arie Vink. Daarna sloot de Voorz. de vergadering. NOORDW1JKERHOUT. Zekere J. W., beter bekend als Jan de Krammer, heeft gisteren verschillende menschen te Zilk onder deze gemeente weer eens wat last bezorgd. Nadat hij den nacht ergens achter een rietschelft had doorgebracht kreeg hij Vrijdagmorgen op verschillende plaatsen een toeval. Voor de tweede maal omstreeks half twaalf op het erf der gebroeders C. en W. Ruigrok. De laatste zond om politie, die Jan kwam halen en eerst met hem op stap ging, om de jas te zoeken, die Jan de vorige avond was kwijtgeraakt, terwijl Jan zich maar niet kon herinneren waar dat onmisbare kleedingstuk gestoven of gevlogen was. We hebben niet gehoord of anderen het nog wisten. NIEUWKOOP. In de gister gehouden vergadering van stemgerechtigde Inge landen van den Polder Nieuwkoop en Noorden is de rekening en verantwoor ding van het dienstjaar 1909 goedgekeurd. De omslag der polderlasten over 1910 werd vastgesteld op f 2,20 per hectare. Voor de verkiezing van een Heemraad (vacature wijlen den Heer H. van Nie- kerk) werden uitgebracht 949 geldige stemmen, waarvan 395 op den heerJ.A. van Niekerk en 554 op den heer A. Kromwijk, zoodat deze laatste gekozen is. NIEUW-VENNEP.' Heden herdacht de familie Duwel, alhier, een jubilé, dat zeld zaam mag genoemd worden, allereerst is het 50 jaar geleden, dat mejuffrouw K. Duwel-Verdijn bij de familie Suidgeest in dienst trad. Haar echtgenoot B. Duwel is thans 35 jaar bij de zelfde familie als arbeider werkzaam en hun zoon P. H. Duwel viert zijn 25-jarig jubilé als vaste arbeider, ook bij den heer Suidgeest. Door hun patroon, den heer C. Suidgeest is aan dit drietal eene gratificatie ter hand- gesteld, als herdenking aan dezen onver- getelijken dag en als waardeering hunner getrouwheid. Nog zij gemeld dat aan B. Duwel en zijn zoon P. H. Duwel, door de tusschen komst van hun patroon, den heer C. Suidgeest, een Diploma der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, zal worden ter hand gesteld. OUDEWETERING. Terwijl Vrijdag middag het zoontje van den landbouwer G. Rottevil achter op het erf aan het spelen was, geraakte hij in een onbe waakt oogenblik te water. Toen de ouders kwamen, om te zien, waar hij was, zagen zij het kind in het water drijven. Toen het direct op het droge was gehaald, waren de levensgeesten reeds geweken. OUDSHOORN. Als 'een voorbeeld! hoe men ongeveer een halve eeuw geleden in ons land met kunstwerken omsprong, diene gemeld hoe bij een vemiewing VAn het meubilair j^ dg JHervor- de Kerk, alhier in een der jaren tusschen 1850 en 1860 een antiek doop hek werd overgebracht naar.... een koe bocht bij een der kerkvoogden, om te dienen voor afschedang van de koeien! In de kerk werd het vervangen door een modern ijzeren hekje. Het fraaie hek met gebeeldhouwde ko lommen zou men nu wel gaarne terug hebben; het is echter verdwenen. Op aanwijzing van mr. dr. J .C. Overvoor- de, archivaris van Leiden, heeft men ech ter een eikenhouten doophek laten ma- en daarmede het kwaad zooveel mogelijk verholpen. Tegelijk heeft men de dikke verflaag van den preekstoel verwijderd, waardoor deze nu in zijn oorspronkelijken staat is teruggebracht.» SASSENHE1M. Onze burgemeester S. Baron van Heemstra is van zijn Buiten- landschen reis terruggekeerd en heeft zijne ambtsbezigheden weder aanvaard. Voor de betrekking van nachtwacht in deze gemeente hebben zich 30 sollici tanten aangemeld. VOORSCHOTEN. De A. R. Kiesver- eeniging „Nederland en Oranje" heeft voor het lidmaatschap van den gemeente raad, vacature J. Steeneveld (A.R.) candi- daat gesteld de heer jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort. VOORHOUT. Het aantal jongelieden dat zich heeft aangemeld voor het even tueel te houden voorbereidend militair onderricht bedraagt 19. In verband met het geringe aantal deelnemers is het zeer wel mogelijk dat gedurende den aanstaanden winter de cursus niet zal worden gegeven. WASSENAAR. Heden nacht ontving mej. de wed. v. d. K. aan den Deyl bezoek van kippendieven. Uit het kip penhok worden vermist 21 kippen en een haan. Uit het konijnenhok werd en passant ook een diertje meegenomen. Van de daders geen spoor te vinden. De afdeeling Bloembollencultuur vergadert Dinsdag 7 Juni a.s., 's avonds 8 uur. WOUBRUGGE. De milicien A. van Beijeren den 24en Mei j.l. ingedeeld bij de Artillerie te Utrecht, is voor den militairen dienst afgekeurd. De herkeuring voor Ged. Staten moet hij nog ondergaan. In zijn plaats zal als nu moeten op komen de loteling H. Drenthen. Voor de oefeningen in de Wapen handel a. s. winter hebben zich aange meld 24 jongelingen. De maatschappij „De Automaat" heeft aangevraagd bij Burgem. en Weth. een kluis te mogen bouwen tot berging van benzine, op het erf van C. van Kluienburg. WOERDEN. Ter gelegenheid van het Encycliekfeest trad alhier voor leden van den R.-K. Volksbond en genoodig- den op, Pater Hentzen uit Den Haag met een lezing over den Paus. In deze met vuur uitgesproken rede deed de geachte spreker uitkomen, hoe wij de machten op dit ondermaansche te beschouwen hebben, als van God daar- gesteld, waar er zooveel en velerlei is, dat ons aftrekt van alle geloof. Onder luid applaus eindigde de gevierde rede naar zijn schoone rede. ZOETERWOUDE. Gisteren hebbend kinderen der R.K. Parochiale jongens-en meisjesscholen in de Zuidbuurt alhier, ter elegenheid van den feestdag van het 1. Hart van Jezus feest gevierd. Om 8 uur 's morgens gingen de jongens onder geleide der heeren Onderwijzers naar de school der Eerwaarde Zusters. Van daar uit trok de geheele school jeugd met hunne geleiders verder in optocht kerk waarts, waar een plechtige H. Mis door den ZeerEerwaarden Heer Deker, werd opgedragen voor schoolkinderen onder wijzers, onderwijzeressen en weldoeners. Na afloop togen de kinderen wederom naar hunne respectieve scholen en werden zij daar onthaald op al wat hun kinder hartje goed deed, nl. koek, broodjes en andere lekkernijen en ververschingen. In den namiddag te 2Yi ure wat het feest afgeloopen en gingen allen verge noegd huiswaarts. Gedurende de afgeloopen maand zijn op het telegraafkantoor alhier behan deld 62 telegrammen, waarvan 16 ver zonden er 46 ontvangen, terwijl er 69 telefonische gesprekken zijn gevoerd. ZEGVELD. De heer v. B. had Vrijdag morgen het ongeiuk uit de schuit te val len waarmede hij in de Meije voer. Ge lukkig was het schuitje nog onder zijn bereik, zoodat hij zich boven water kon houden, totdat toegeschoten hulp hem uit zijn benarde positie verloste. Sport. Lawntennis. Op de banen bij het Posthof te Lei den zijn gisteren de driedaagsche in ternationale lawn-tennis-wiedstrijden, uitgeschreven door het Leidsch Lawn- Tennis Match Comité aangevangen. De uitslag van den eersten dag was: Heeren Enkelspel. Eerste ronde: H. V. P. Wijnmalen, den Haag, sl. L. Nijpels, Leiden w.o.G. J. Scheur leer, den Haag, sl. R. van Stelden, Leiden, 97, 64; T. Gunning, Lei den, sl. D. W, Meertens, den Haag, 108, 63; mr. A. A. W. vari jWulff- teri Palthe, Leiden, sl. P. Kosters, Lei den1, 61, 61E. H. Brands, Leiden, sl, Ts punning, Leiden, vy.e.; jn/a Ch, M. Henny, den Haag, el. P. Korevaar,- Leiden, 7 5, 61 M, v. d. Feen, Lei- den', dl. H. J. Schim' v. d. Loeff w.o. Dames Enkelspel. Eerste ron de M. Knappert sl. B. Henny w.o.me vrouw Lenpep sl. tnej. A. Knappert 6— 0, 61. Heeren' Dubbelspel. Eerste ronde: M. van tier Feen en I Hl Rinkes sl. P. Kosters en J. J. Borger- hoff Mulder 9—7, 6—1 E. H. Brands' en mr. Ch. M. Henny sl. P. Korevaar en' M. B. Vos 6—1, 6—1 H. V. B. Wijn malen en O. J. Scheurleer sl. H. de Vries en J. Bussemaker w.o. Heeren en dames Dubbel spel. Eerste ronde: Mevrouw Van Leniiep en O. J. Scheurleer sl. mej, J. Schim van der Loeff en I. H. Rin kes 64, 7—5mej. A. Knappert (gn A. H. Kramp sl. mej. Pino en R. van Steeden 6—4, 6—2. Heren Enkelspel met voor gift. Eerste ronde: P. van Geep scratch sl. M. B. Vos -f 15.4, .6—4,- 651 A. H. Kramp scratch sl. II: Bran'ds drie zesde, 6—3, 64; M. van der Feen 30 sl. C. P. van dep Merwe -j- 15.3, 6—3, 6—3; C. Wl Sweerts de Landas Wyborgh scratch' sl. D. Meertens twee zesde, 6-1,- 9—11. 6—3; H. J. Schim van der Loeff -j- vijf zesde sl. G. J. Scheurleer 4 40.3, 3 6, 63, 30K. Brevet 15.3 sl. E. J. Rambonnet 15.1, 6—1,' 6—4; J. J. Burgerhoff Mulder twee zesde sl. D. G. Cohen Tervaert -f-0 30.2, 61, 61. j Heen en terug over het Kanaal. De Engelsche aviateur Rolls aero- plande van Dover naar Calais. Hij landde gisteren des avonds te Sangatte. Rolls keerde te 8 u. 5 m.. te Dover terug Het bericht van zijn landing fe Sangatte is onjuist. De aviateur zweefde eenige minuten over Sangatte, stak toen het Kanaal opnieuw over en landde veilig. Internac. Lawntennis wedstrijd. Op 10 en 11 Juni a.s. zullen op de banen aan het Posthof de interaca demiale lawntennis-wedstrijden gespeeld worden. Land- en Tuinbouw. De „Tuinbouw-Onderlinge". Eergisteren werd te Amsterdam de eerste gewone algemeenè ledenvergade ring gehouden van „De Tuinbouw On derlinge", vereeniging uit den Nederl. Tuinbouwraad tot het onderling dragen van het b'edrijfs-risico. Het doel van deze vergadering was het nazien van dé balans en rekening en verantwoording over het tijdvak 1 Juli—1 Jan'. 191.0 i Op deze vergadering waren tegen woordig behalve de commissie van toé zicht en' de directie der Tuinbouw-On derlinge, eenige leden van het Centraal1 bestuur van den Nederl. Tuinbouwraad, afgevaardigden van 28 plaatselijke on gevallencommissies en een 20-tal ge wone leden. De balans en rekening en verant-' woording weerden goedgekeurd. Daar de 94 voorgekomen ongevallen het debet der rekening en verantwoor ding brachten op f 12.847,67i/2, hetgeen ten laste komt van ongeveer 2500 le den, met een loon van f3.185.419, wordt bepaald dat de afrekening m'et de aan geslotenen zal geschieden naar een om slag van f 0.75 per 100 gld. loon'. Internationale vee-tentoonstelling te Buenos-Ayres. Uit Beunos Ayres wordt d.d. 12 Mej geschreven De internationale veetentoonstelling is de eenige van de vele, dit jaar alhierf te houden, die op tijd zal worden geo pend. 1 Het met de s'.s. „Eemland" heden aan gekomen vee uit Nederland J? stuks ingevoerd door de firma J. Poels en Co. te Venray zal het eenige zijn dat Ne derland in dezen internationalen yved- strijd zal kunnen representeeren, daar} het z.g. officieele vee, dat met de Duit- sche boot „Santa Cruz"-verscheept is geworden, te laat komt. De Santa Crü2 kan' niet vóór den 30sten Mei hier zijn; eri moet het vee dan nog 19 dagen irK quarantaine-observatie blijven. Daar del jury met haar uitspraak gereed imoletj zijd vóór den dag der opening, is del mogelijkheid voor een' in aanmerking komen van eene bekroning vrijwel bui tengesloten. Ongelukkig treft het ook' Jiet vee uit Duitschland ingezonden. Minstens 39, van de 45 ingevoerde beesten zijn we gens hier geconstateerde tuberculose} onherroepelijk veroordeeld om óf hier] afgemaakt te word eri, óf bij w|J*e van; gratie riaar. Duitschland terug gevoerd te worden'. i' Eri de resteereride zes stuks zal wél een gelijk lot treffen. Rechtszaken. 'Diefstal uit.... Wedelijrfefn. 1 Een' 32-jarige Hollander was afs bootsman aangemonsterd, op het En gelsche stoomschip „Albuera", liggend de aan een terrein der kustmeststof-t f en fabriek aan den overkant van het IJ. Op 20 Mei 1.1. was hij vijf dagen aan; boord, toen er een paar mannen, varens1- gezellen, met een vlet langs zijde van! de „Albuera" verschenen. Aan deze men! sqhefl gaf hij pj.m. 150 kilo tpju^y,j&t j$0

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2