Uit Stad en Omgeving. gedwongen wankelnering alhier hervat, 'en worden door hem, in gezelschap van den algemeenen voorz. van dien N. R. K. L. A. B. een groot aantal schoenmakers bezocht, die .rechtstreeks pf zijdelings hOg onder dien dwang staan. Toen de enqueteur zijn werk bëgon, vond hij hier 27 groote en kleine .pa troonswinkels, terwijl bij een zestal de gedwongen broodverkoop nog in Zwang was. Sedert is de broodverkoop afge schaft en zijn 8 patroonswinkels ver dwenen, terwijl nog anderen binnen kort ook zullen ophouden te bestaan. Ongetwijfeld is -dit voorloopdg succes voor een belangrijk deel te janken aan het tactvol optreden van den heer Staal man, die zich zoowel van de persoon lijke sympathie der patroons als van die onzer ijverige vakvereeniging wist te verzekeren en daarvan steeds een oor deelkundig gebruik maakte. De onderstelling is niet gewaagd, dat zoo de regeering, althans voorloopig den heer Staalman zoo nu en dan hier blijft zenden, de Patroonswinkels wjel-i |dra zullen verdwenen zijn. Nederlanders te Rome. Maandag vierde de Zeereerw. Pater Gabriel Wessels, O. Carm., assistent- generaal der Carmelieten-orde en pro motor causarum ordinis, d.i. inleider en verdediger der heilig- en zaligverklarin gen van gelukzalige leden, die tot deze religieuze orde behoord hebben, op be- scheidene wijze in het Carmelietenkloos- ,ter aan de Via Sforza Pallivicini zijn 25-jarig priesterfeest. De Nederlandsche vrienden kwamlen natuurlijk den hooggeachten en welbe minden jubilaris geluk wenschen pater Antonius van Kerkhof, hield bij den feestmaaltijd op zijn eigene ge!estige wij ze in het Italiaansch en Nederlandsdh de feestrede, en bracht een heildronk uit op den heiligen en ijverigen pries ter, den geleerden Ordens'genoot, die op zijn feest geen andere geschenken .wilde aannemen, dan geleerde boeken en een prachtuitgave der H. Schrift, in dachtig Augustinus' woord, dat onwfe- tendheid in de Schriften hetzelfde is als Christus niet kennen, „ignorantia Scrip- turarum ignorantia Christi". Lei d e r. Vraagt men zich af, wie sinds Juni 1909 de Leider van de Linkerzijde der Tweede Kamer is, dan roept heel de tribune, dan weerklinkt 't in heel de Pers... Troelstra. Zoo was het bij de Begrootin'gsdis- cussie, zoo was het ook nu wjeer. Hij ging voorop, hij bond de kat de de bel aan, hij zette den toon in, en de drie liberale groepen zongen in koor met hem meê. Juist zooals het in Frankrijk gaat: Briand, de socialist de voorman en al le radicale groepen als kippen achter jdezen haan aan. Toch ligt hierin niets raadselachtigs. En dit niet alleen omdat Briand en Troelstra beiden mannen van niet te miskennen talent zijn, maar vooral om dat deze twee {socialisten jg vjag met hun hand omklemmen, en de libe rale coryphaeën niet anders kunnen1 doen, dan, al tegenstribbelend, achter hen opschuiven. Men zag het ook hier te lande in het Al ge meen Stemrecht. Eerst wilde er onder de LiberaKeh plemand van weten. Het eerst gingtem toen de Vrijzinnig-Democraten over de brug. Achter hen kwamen de Unie-Libe ralen aan. En, zij 't al nog half schoor voetend, neigen thans ok de Oud-Libe ralen tot méégaan. Het kon en kan niet anders. Wie de vlag draagt, leidt. (Stand.) Koninklijke Besluiten. Met ingang van 1 dezer js aan H. Ra demaker, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van agent bij de Rijksverzekeringsbank. De bakkerswet. Aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal is door het Nationaal Comité voor Afschaffing van Nachtarbeid in het Bakkersbedrijf een adres gericht, met verzoek, het wetsontwerp tot beperking van Zondagsrust en nachtarbeid in brood bakkerijen nog vóór de groote vacantie in behandeling te willen nemen. Naar wij uit goede bron hebben ver nomen, bestaat er geen plan genoemd ontwerp vóór het zomer-reces in behan deling te nemen. (Tel.) Dinsdag en Woensdag waren de cijfers resp. 293.000 en 200.000. Te samen bijna 2 millioen passagiers. LEIDEN, 3 Juni. Vacantie-Cursussen voor Instrument makers en Glasblazers. Aangemoedigd door de groote be langstelling, waarin de vacantie-cursus- sen voor instrumentmakers en glasbla zers vanwege de Vereeniging tot Be vordering van de opleiding tot Instru mentmaker alhier zich in de laatste ja ren hebben mogen verheugen, heeft het Bestuur gemeend een nuttig werk te doen door in den zomer van 1910 weder om vacantiecursussen in te richten ten dienste van mannen, die reeds in de practijk werkzaam zijn, doch die in hun nen dagelijkschen werkkring de gelegen heid missen op velerlei, met hun vak in verband staand gebied, zich bedreven heid en kennis te verwerven, die hun in de uitoefening van hun bedrijf van groot nut zouden kunnen zijn en het pijl van hunne algemeene ontwikkeling, wat hun vak betreft, zouden verhoogen. Voor be doelde cursussen kunnen gedurende een tweetal weken (1831 Augustus) de lokalen en werkplaatsen van het Na tuurkundig Laboratorium der Rijks-Uni versiteit beschikbaar worden gesteld. Het Bestuur stelt zich voor om, bij voldoende deelneming, de volgende cur sussen in te richten. 1. Cursus in bet werken op moderne- instrumentmakerswerktuigen, van 22 tot 31 Augustus. 2. Cursus in" de kennis en het ge bruik van automatische toestellen, in de electrotechniek en van instrumenten ip gebruik bij de draadlooze telegrafie §n telefonie, van 22 tot 27 Augustus. 3. Cursus in het glasblazen voor eerst beginnenden, van 18 tot 31 Aug. De eerste cursus staaat onder leiding van de heeren C. W. Kouw en C. J, Film, Chefs van Lnstrumentmakers-werk- plaatsen in het Natuurkundig laborato rium en H. J. Wismeijer leeraar in het instrumentmaken,- allen alhier de onder leiding van de heeren H. A. Blom, Elec- trotechnisch ingenieur, alhier en A. A. Costing, c. L Chef-ingenieur der herstel lingswerkplaats voor"de Rijks-telegraphie te 's Gravenhage, de derde en vierde wor den gegeven onder leiding van den heer O. Kesseling, chef der glasblazerswerk plaats in het Natuurkundig laboratorium alhier. Provinciale Staten. Iri de gisteravond gehouden verga^- derinig der Vrijzinnig Democratische Kiesvereeniging werden candidaat ge steld voor het lidmaatschap der Prov. Staten de heer H. Paul (lib.) aftr. inge nieur te 's-Gravenhage en mr. A. van de Eist, (V. D.) Ambten, van het Open baar Ministerie aan de Kantongerech ten te Leiden en te Alfen en Jid van' den Gemeenteraad te Leiden. Woensdag vermeldden wij onder de opgaven van personen, die zich te Lei den hebben gevestigd mejuffr. M. C. Pierik, Donkersteeg 15, wier beroep als „dienstbode" stond aangegeven. Men verzoekt ons evenwel dit laatste te reedir ficeeren i«n „winkeljuffrouw." De heer P. Stassen', alhier is be noemd tot hoofd eener openbare School te Quintsheul. Gistermiddag ongeveer 6 uur brak in de Musschenbroekstraat 6a bewoond door den heer Zuidhoff, onderwijzer brand uit, door het inslaan van een vlam in een pot vet. De brand breidde zich spoedig tot de keuken uit, maar werd door het optreden der heeren H. v. d. B. en P. C. G. A. W. gestuit. De assurantie dekt de schade. De le luitenant ,W. J. M. Linden van het 7e regiment infanterie te Am sterdam wordt met ingang van 1 Juli a.s. op zijn verzoek overgeplaatst bij het 4de regiment infanterie, doch blijft tot 15 Juli te Amsterdam gedetacheerd. ALKEMADE. 24 Mei j.l. zijn de lote- lingen der lichting 1910 dezer gemeente (viermaanders) ingelijfd', n.l. J. J. v. d. Meer en J. v. <L Meer bij het le regj. vesting-artillerie te Utrecht, A. Courij'u bij het reg. genietroepen en J. C. Heems kerk bij het 4e reg. vesting-artillerie te 's-Hage. Dr. A. Kuyper. Naar aanleiding van het bericht, dat dr. A. Kuyper niet in de Kamer zal ver schijnen vóór de eereraad uitspraak heeft fedaan, schrijft de „Ned." dat het wel eptember zal worden vóór de uitspraak valt. De Amsterdamsche gemeentetram in de feestweek. De Amsterdamsche gemeentetram heeft ;t nog nimmer zoo druk gehad als in de afge'oopen feestweek. Op Gen- jongsten 2en Pinksterdag wer den 233.000 personen vervoerdi Dat was tot dusver het hoogste cijfer van een idag. Echter op den eersten dag van die Juliana- feestweek, na dien intocht, vervoerde de tram 261.000 passagiers. Des Vrijdags was het cijfer nog hooger, nl. 269.000; des Zaterdags iets minder, 252.000; Zon dag echter 281.000 en Maandag, den dag yan den optocht, wei-d!en niet minder dan 348.000 mfinsch^n vervoerd, BODEGRAVEN. Onder veel blijken van belangstelling herdacht de heer A. van Ramshorst alhier, hoofd der open bare school, den dag waarop hij voor 25 jaar die betrekking aanvaardde. GROENENDIJK. We waren ongeluk kig deze week: Een wielrijder op weg, naar de Amsterdamsche feesten kwam in botsing met een groentekar; hdt^rij- wiel werd ernstig beschadigd, de rijder bleef ongedeerd. Dan reden twee onzer plaatsgenooten elkander te Leiden mejt paard en rijtuig in de wielen. HILLEGOM. In de bloembollenstreek HaarlemLeiden is met het rooien der vroegste soorten tulpen een aanvang ge maakt. De groote hitte van veertien dagen geleden had het gewas te vroeg doen sterven, zoodat de oogst niet meevalt. Dit zal ook het geval wezen met de eerste hyacinten, die mede te vroeg afstierven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gister- ayo;id had in hotel de; „Roskam" de al gemeene vergadering plaats der afdeeling Katwijk aan den Rijn van het Hollandsch Bloembollen Kweekers Genootschap. Ingekomen was een schrijven van de Staatscommissie over de werkeloosheid, welk schrijven voor kennisgeving werd aangenomen. Ook de afdi. Hoorn der Hollandsche Maatschappij van Landbouw had een schrijven ingediend dat in hoofdzaak hier op neerkwam, dat van de aid. Katwijk van H. B. G. financieele steun werd gevraagd voor een te houden tentoonstel ling .De vergadering vond dit echter voer hier van te weinig belang, en ook lieten de financien het niet Toe om 'hierop in te gaan. Tot afgevaardigden ter prijs ra ming weiden hierna gekozen de heeren P. Ravensbergeii en Joh. Minnee, plaats vervangers de heeren P. Brusee en A. Heemskerk. Op de vraag van den voorzitter, wat het oordeel was der leden aangaande den verkoop der tulpen, per H.L. of per ge wicht, werd na eenige discussie besloten, den afgevaardigden op te dragen te stem men voor een eenheidsgewicht van 65 K.G. per H.L. De commissie in een vorige vergadering benoemd om een onderzoek in te stellen naar coöperatieven aankoop van manden en zakken, deelde mede, dat de mandenmakers te dezer plaatse beleefd verzocht hadden dit voorstel in te trek ken doordat bij uitvoering hiervan enke len hunner beslist werkeloos zouden ge maakt worden en de prijs al zoo laag mo gelijk was gesteld. Dit verzoek werd docr alle leden ingewirigdi. Door eenige firma's elders was prijsopgave gedaan van zak ken. Deze opgave was echter van dien aard, dat geen der leden hierop bestelling deed. Bij de verloting, die hierna volgde, wer den de prijzen resp. gewonnen door de heeren Jac. Meijer Johz., J. Schoonenberg O. J. de Ridder, A. Heemskerk, A. Bak ker en J. Heemskerk. Hierna werd de vergadering gesloten. LEIDERDORP. De gemeenteraad be noemde tot onderwijzer aan de open bare school de heer G. W. van Brink te Langbroek, die 16 Juni a.s. in functie zal treden. Ter beschikking van de di rectie der Leidsche Gasfabriek werd een deel van den tuin der onderwijzers wo ning gesteld om voor de gasvoorziening te dienen. Aan den eervol ontslagen on derwijzer C. Colpa wordt een gratifica tie ad f 100 toegekend. LEIDSCHENDAM. De afdeeling Veur, Leidscbendam en Omstreken van den Zuid-Hollandsche Boerenbond, ver gaderde in het hotel „De Zwaan", al hier. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom. Punt 3 der agenda vermelde het passeeren der acte van oprichting der Onderlinge Brand- assurantie. De Coöp. Brandverzekering-Maat schappij Leidenschendam, Veur en om streken is opgericht te Veur. Nadat de verschillend-e bepalingen omtrent de verzekeringen waren voorgelezen en uiteengezet werd overgegaan tot het kie zen van een bestuur uit negen der aan wezige leden waarvan de uitslag was dat gekozen zijn de heerenP. v. Leeu wen, J. C. M. v. Wijk, G. v. d. Drift, J. v. d. Ham, A. Salm, v. d. Marei, L. Hooymaiis en J. Koot. Hierna werd overgegaan tot het be noemen van een directeur uit de negen gekozen leden. Benoemd werd met 13 stemmen de heer P. v. Leeu^ven, die zijn benoeming aannam. Aan de orde k\vam daarna de bespre king en voorlezing van het huishoude lijk reglement door notaris Du Rieu, waarvan de bepalingen door hem ge maakt. Ze droegen bijna de algemeene goedkeuring der leden weg, zoodat deze weinig stof tot bespreking gaven. Door de maatschappij worden alleen roerende goederen verzekerd, echter geen gelds waardige papieren effecten of contan ten, verzekering van gebouwen kan slechts geschieden wanneer hiertoe be sloten wordt op een door het bestiiur belegde algemeene vergadering. Zij die inf de assurantie wenschen te wforden opgenomen betalen een statiegeld van f 2.50, 't geen gerestitueerd wordft bij de eerste premiebetaling. Het was inmiddels laat geworden' zoodat velen reeds huiswaarts gingen, reden waarom de voorzitter de leden bedankte voor hun opkomst en de ver gadering sloot. LISSE. Bij de spaarkas St .Thomas van Villanova is gedurende de maand Mei ingelegd f 19.85 en terugbetaald f27.50. Aantal boekjes in omloop 184. Bij enkele boll en kweekers alhier is men begonnen met het opnemen der tul pen. Het gewas is slecht, wat trouwens te verwachten was. In de gisteravond gehouden ver gadering van de afd. Lisse van het H. B. G. werden als nieuwie leden aange nomen de heeren A. Klinkenberg, P. J. van der Hulst, A. de Wit en W. Lem mers. Tot afgevaardigden voor de prijs- beraming (afdeeling tulpen en bijgoed) zijn gekozen de heeren J. Marbus en J. B. Meskers en tot hun plaatsvervan gers P. P. A. Clemens en C. de 'Ko ning. Tot afgevaardigden in de afdee ling hyacinthen de heeren W. van Dijk Pz. en D. Guldemond en tot hun plaats vervangers J. P. Hulsebosch en M. Da mes. Ten slotte werden de prijzen geraamd, welkejn <3^_?£izggi id|^^-fe_nia^ejia NOORDWIJK. De R. K. kiesvereni ging heeft in hare vergadering van gister avond de aftredende leden der Prov. Sta ten voor Z.-Holland, de heeren Mr. L. M. J. Kerstens en J. J. van Hoeken op nieuw gecandidieerd. Tot candidaten voor den gemeenteraad koos men in de vacatu re-Zwarts den heer Jan van Kan van Noordwijk aan Zee (R.-K.) en in de va- cature-Homan den heer ,Th. J. van Went (R.-K.) NIEUWKOOP. In de gister gehouden Raadsvergadering werd na opening, le zing der Notulen en installatie van den Heer P. Ph. A. van der Weijden, tnet algemeene stemmen als Wethouder ver kozen den Heer B. Kemp. De beslissing omtrent een interlocale telefoon werd aangehouden tot een vol gende Vergadering. De begrooting over dienst 1911 de Gezondheidscommissie werd onveranderd goedgekeurd. Nadat nog kennis was gegeven van een paar ingekomen stukken van minder belang, werd de vergadering gesloten. In den loop der maand Mei zijn aan het hulpkantoor alhier .behandeld 136 telegrammen waarvan ontvangen 74 en verzonden 62. OUDEWETERING. A. Vei hoog en D. Stigter alhier zijn aangesteld tot onbezol digd rijksveldwachters voor de bewaking der terreinen van de H. E. S. M. LEIDSCHE SPAARBANK Ultimo JVLei 1910. Inleggersrekening. 1910 Saldo aanvang der maand 2.378.850.43L-2 Ingelegd121.576.24 Bijgeschreven rente op afgeloste boekjes 180.64 2.500.607.3IK Terugbetaald 86.338.03 Saldo van het tegoed einde der maand j 2.414.269.28H Aantal inleggers. 1910 Aanvang der maand12520 Nieuwe inleggers85 12605 Inleggers waarmede is afgerekend 63 Einde der maand12542 Kerknieuws. Jubileum Mgr. W. van de Ven. Gistermorgen om 9 uur werd in de ka thedraal van St. Jan een plechtige H. Mis opgedragen door den hoogeerw. heer Deken, Mgr. Brouwers, met assistentie van de.WelEerwaardie Heeren Kapelaans van de parochie-kerk. Monseigneur zelf had, als naar gewoonte, de H. Mis op gedragen in zijn huiskapel. Ook in alle andere kerken en openbare kapellen van de stadi werd zijn Priester- jubilé herdacht door het opdragen van plechtige H. Missen van dank aan God'. Gisteravond om 7 uur werd in de ka thedraal een plechtig Lof gecelebreerd waaronder Te Deum. Zooals wij vermelden is alle feestver- toon op uitdrukkelijk verlangen van Mgr. achterwege gebleven. Toch heeft deze feestelijkheid^ juist om haar eenvoudig karakter, niet nagelaten een diepen indruk te ma"kem op Hegeloo- vigen en Mgr. is toch niet kunnen ontko men aan tallooze gelukwenschen^ die van heinde en verre tot het bisschoppelijk pa leis doordrongen als getuigenissen van de vereering en hoogachting, waarin de doorluchtige jubilaris zich mag verheugen. Moge hij nog lange jaren het diocees be sturen,- zooals hij dat thans gedurende achttien jaren met zooveel vrucht en ver dienste heeft gedaan onder Gods zegen. In verband met dit jubileum werd Mgr. op zijn gouden priesterfeest vereerd met •een schrijven van Z. H. den Paus zelf, waarbij de H. Vader den Jubilaris op den voor Hem zoo gedenkwaardigen dag zijne hartelijkste heilwenschen aanbood) en bevat de St.-Ct. een koninklijk besluit, waarin Z. D. H. Mgr. .W. v. d. Ven, Bisschop van 's-Hertogenbosch, wordt be vorderd tot Groot-Officier jn de orde van Oranje-Nassau. Sport. N. B. v. L. O. De afstandstochten per rijwiel door Nederland, te houden door den N. B. v. L. O. zullen dit jaar plaats hebben op 10, 11, 12 en 13 Augustus. De regeling der wedstrijden zal ongeveer dezelfde zijn als het vorige jaar. De bepalingen zullen echter gunstig gewijzigd worden. Land- en Tuinbouw. KraisUesseHmeeldau w. Dezer dagen heeft de landbouwer A. P., te Heesch, (N. Br.) bericht van de commissie van advies ontvangen, dat zijn kruisbessenstuiken aangetast bleken te zijn door den Am. kruisbessenmeeldauw en werd hem tevens gelast, bedoelde struiken, ongeveer 70, te vernietigen. Afslag van pacht. In verband met den hoogen waterstand hebben grondeigenaren in Friesland aan hun huurboeren 25 50 pCt. afslag van de pachtsom verleend. Kaashandelaren. I De tMk Yfir.e.efliging van Kaashande laren hield gisteren onder voorzitter schap van den heer J. F. W. S. Middel beek eene algemeene vergadering tej Gouda. Na ballotage werden als nieuwie] gewone leden aangenomen de firma's De Stigter 8t Schreuiders te Leehdam; Corn. Schothorst te Amersfoort; C Westerman te Gouda; P. J M Veldt te Bodegraven C. van 't Hoog te Gies'- sendam; A. den Hartog te Hoog Blok land; T. den Hertog Tz. te Gouda en als buitengewoon lid de firma Gebrs. Remtjes te Kleef. Ter vergadering verschenen de hee ren P. v. d. Hoek, directeur-generaaf van Landbouw en dr. Swlaving, inspec teur in algemeenen dienst, die door] den voorzitter werden wlelköm gehee- ten. De heer dr. H. van Gulik, directeup van het Kaascontrólestation Zuid-Hol land, verkreeg thans het woord tot het houden eener voordracht over „Kaas- contróle", in welke voordracht spr. uit eenzette de belangrijkheid voor produ centen en handelaren van aansluiting aan] het ContróIestaHon en van het doen stempelen van de volvette kaas. Spre- ker's belangrijke rede werd «-[arm toe gejuicht. Van de gelegenheid tot debai werd door eenige heeren gebruik ge maakt, o.a. door den heer Van Zwet, be kend tegenstander der kaascontröle.' die zeide een warm voorstander van vrijen handel te zijn en verklaarde niet tekunnert inzien dat de prijzen van de kaas doorr Stempeling op den duur -in (ie hoogte zouden gaan, zooals beweerd wordt. Hierna hield de heer Van der Hoek' dir.-gen., eene Korte rede waarin hij vooral den landbouwers op 't hart druk te zich bij het Contröleatation aan te sluiten wegens het groote nu|t dat deze instelling sticht Ter vergadering waren ter bezichti ging gesteld eenige modellen van stem pels en' gestempelde kazen. De opkomst ter vergadering was niet bijzonder groot. i Rechtszaken. Haagsch Gerechtshof. Het Hof bevestigde het vonhis (der rechtbank te Rotterdam, gewezen tegen lo. J. v. d. M., scheepsjager te Gouda, hem veroordeelend tot 7 dagen wegens' bëleediging (bij verstek) en de straf van 6 maanden, opgelegd eveneens door de rechtbank ie Rotterdam, aan B. F. K., graveur te Rotterdam, wegens af persing van een bedrag van f4.50 van een familie te Gouda, tot 4 maanden te ruggebracht. Vernietigd werden wlegens vormge brek de vonnissen van de rechtbank té 's-Gravenhage lo. gewezen tegen J. A. T., student te 's-Gravenhage, wegens vernieling van een glasruit van een hem' passeerende automobiel onder Wasse naar, welke bekl. tot dezelfde straf als door de rechtbank werd veroordeeld en wel van 14 dagen, 2o. gewjezen tegen' J. E., koopman in granen en winkelier; te N oo rd w ijk, het Hof veroordeelde hém thans tot 6 maanden gevangenis straf, wegens het voortgezet misdrijf van bedriegelijke bankbreuk Jde recht bank veroordeelde hem tot 1 jaar gevan genisstraf.) Verduistering van 106 rijwielen De Rotterdamsche Rechtbank veroor deelde H. T., 30 jaar, chauffeur te Heem stede (thans naar het buitenland uitge weken), wegens verduistering van 106 rijwielen ten nadeele eener Duitsche firma, tot zes maanden gevangenisstraf. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dpnderdag 2 Janl, (Vervolg). Minister Heemskerk, zijn stand punt nader verdedigende, ontried miet beslistheid het .amendement-Bos c.s. om! den termijn van afloop der subsidieering) op 1913 te stellen', als zijnde een té scherpe uitspraak om de regeering tei prikkelen tot spoed, bij het maken eener, definitieve regeling. De minister zegdel toe, dat zoodra het aanhangige ontwerp), tot wet zal zijn' verheven, hij ziéh ern«< stig zal bezig houden "met een onder zoek der zaak in' haar geheelen otnvangy In dri e jaar tijds zal de minister wel zijn: zijn gekomen tot ide keuze van den te| volgen weg. Voorts bestreed de minister het amendement-Rink. Het amendement-Rink werd aangeno men' met 44 tegen 28 stemmen. Hdt amendement-Bos c. s. om de subsidie regeling in 1914 te doen eindigen me,Ij; 42 tegen! 30, Artikel 2 Werd zoridelj: hoofdelijke stemming daarop goedge- J keurd. I De eindstemming over het ontwérp{ zal later worden' gehouden. Alsnü kwam in behandeling het W(ets-i ontwerp tot w|ijziging van de Burge# lijke Pensioenwet. De wijziging bedoelt in hoofdzaak^ dat voortaan' alle pensioenvoordrachteiü zullen' uitgaan van het Departelménlt varij Financiënen voorts dat de adviezert van den pensioenraad direct aan deft Minister van Financiën zufien .uitgeHj bracht worden' en niet ïrieer, geli/k thansjj aan de Koningin. De heer Patij'n' wilde daarentegleï dat de Pensioenraad in eersten aanliep eep, beslissing over een peftsjip&na^jrr^

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2