Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand, plegfing van het vee. In welke richting 'en met welke middelen moet hierna wor den gestreefd? Inleider: de heer Dr. (5. I. M. Mogendorff, Schoonhoven. Is voor den landb'ouwer boekhouding h'oodig, zoo ja, hoe komt het dan dat 'er zoo weinig gebruik van gemaakt Nvordt? Welke middelen zijn aan te wen den om hierin verbetering te verkrijgen Inleider: de heer C. F. Tinimers, Kiun- dert. Aan het Congres zijn verschillende feestelijkheden verbonden. Nationale Bloemententoonstelling. Nu de tentoonstelling Zondagmiddag te 6 uur onverbiddelijk en vcor goed is ge sloten, mag worden getuigd, dat zij vol komen heert voldaan aan de verwachtin gen, die er van werden gekoesterd, dat zij een succes is geweest voor de Alge- meene Vereenigïng van Bloembollencul tuur, een succes ook voor de nijvere kweekers van bloem en plant Er is geen dag voorbijgegaan, al was het weer ook nog zoo guur, of er kwa men toch nog ten minste 500 bezoekers, Het geheele aantal bezoekers heeft 165.122 bedragen, waaruit kan worden afgeleid, dat ook het financieel succes, met het houden der tentoonstelling be oogd, waarop de heer Krelage in zijn rede op 23 Maart d oelde toen hij zei te hopen, dat de tentoonstelling de kans zou openen om in het bezit te komen van een eigen gebouw op een eigen terrein, ook is bereikt. Over het onmiddellijke succes van deze tentoonstelling zijn de kweekers van Aals meer en Boskoop niet spoedig uitgepraat. E>e groote toevloed van personen uit alle Nverelddeelen heeft hun product een zeld zame vermaardheid gegeven, en zoowel onmiddellijk bestellingen,- als bestellingen gen voor het volgende voorjaar zijn er het gevolg van geweest. Maar ook de bollenkweekers weten te spreken van het succes voer han zaken, Waar toch verschillende bezitters van groote buitenverblijven in Europa en Amerika reeds thans hebben gezorgd het volgende jaar op hun buitens omranditi- gen en perken te kunnen aanleggen zooals zij die op deze tentoonstelling hebben gezien. Ook de bloemenschilders kunnen tevreden zijn. Zonder eenig vertcon 16 de tentoonstel ling gesloten. Hoogst waarschijnlijk zal Haarlem docr het houden van de tentoonstelling een •mooi park rijker worden, want zijn wij goed ingelicht, dan zal in de raadszit ting van Woensdag het voorstel werden gedaan, den z.g. Franschen tuin niet meer terug te brengen tot den ouden toestand van grasveld, maar hem te laten, zooals hij nu is. De Hertenkamp echter wordt .weer in den ouden toestand terug gebracht. Rechtszaken. 'Piefstal of verduistering van 27 gouden tientfes. Het Gerechtshof te Amsterdam behan delde gisteren in hooger beroep dc zaak van den 27-jarigen kantoorbediende der Nederlandsche Bank Jan L., die door de Amsterdamsche rechtbank, overeenkom stig den eisch van het O. M.f werd ver oordeeld tot I1/2 jaar gevangenisstraf, wegens diefstal (verduistering was sub sidiair ten laste gelegd) van 27 gouden tientjes uit een door de 71-jarige we duwe J. Bem-enburg-Voogel bij de Ne derlandsche Bank in gesloten besvaarne- Jming gegeven trommel. Het verweer van den verdediger, mr. [Th. Muller Massis, dat het wettig en over tuigend bewijs van den primair ten laste gelegden diefstal niet bewezen kan wor den, achtte de rechtbank niet gegrond, omdat uit de aanwijzingen, in onderling verband en samenhang beschouwt, volgt, tiat bekl.,- na de weduwe en den heer de Bruijn te hebben uitgelaten, reeds de verzegelde trommel had geopend en d>e geldstukken daarbij weggenomen, haar weer verzegeld en van een ander stempel Voorzien had. Beklaagde bleef bij zijn opgaven,- in eersten aanleg afgelegd. Zes getuigen werden gehoord. Onder hen de tegenwoordige chef van de afdeeling bewaarnemimg aan de Bank die het niet onmogelijk,- doch tevens niet waarschijnlijk achtte, dat bekL de verze gelde trommel had geopend in de knip- zaal, nadat hij de weduwe en den heer de Bruijn had weggebracht. Ook is het niet onmogelijk^ dat de trommel eenigen tijd in die knipzaal is blijven staan. De advocaat-generaal vorderde aan 't eind van zijn requisitoir bevestiging van de opgelegde straf: l.i/2 jaar gevangenis straf. De verdediger, Mr. Th. Muller Massis, vroeg vrijspraak. Valsche 'ntunt. Gisteren deed de Bossche rechtbank luitspraak in de zaak Vaesen,- photograaf te 's-Hertogenbosch,- beklaagd van het vervaardigen van valsche munt, en ver oordeelde hem tot een gevangenisstraf van drie jaar en zes maanden met aftrek van den tijd, dien beklaagde in voorarrest heeft doorgebracht De eisch was vier jaar met aftrek der preventieve hechtenis. Het ongeluk bij Colmschate. De rechtbank te Zutphen deed uit spraak in de zaak van ligt spoorwegonge luk jhr. van den Brandeler te Colmschate overkomen. De rechtbank veroordeelde den over wegwachter te Lettele tot één week hech tenis. De stationschef te Bathmen is vrij gesproken. 'Melfèvervdtschirtg. 1 Beklaagd van melkvervalsching heeft voor de Rotterdamsche Rechtbank 'te recht gestaan J. V., 50 jaaF, landbou wer te Waddingsveen. Deze gaf op met getuige Oosterbeek eene overeenkomst te hebben gesloten, waarbij hij zich verbond dezen te leve- veren de melk zijner 20 koeien, voor f5.75 per 100 liter, tweemalen per dag 5a£ te leveren. Eiken keer werd zoodoen de 80 a 100 liter door beklaagde me degegeven. De melkemmers spoelde be klaagde met pompwater om en daarme de vulde hii de melk aan. Bekl. zag hier in geen kwaadhij had dit altijd ge daan. Elke aflevering werd zoodoende met I1/2 liter water bijgevuld. En om Oosterbeek niet tekort te doen, had be klaagde dezenjnet een ruime maat ge rekend. De deskundige E. Grendel, deelde mede dat naar de door hem ontvangen en onderzochte monsters (van 31 Maart en 4 April) er bij de 100 liter melk 5 a 6 liter water moest zijn gedaan. Met het oog op het ernstige van ver- valschingen als ^ie onderhavige, eischte het O. M. drie maanden gevangenisstraf. Van €611 vreeselijken droom.! „Het Centrum" geeft een keurig staaltje van den barren onzin, die soms gedrukt en... misschien ook wel geloofd wordt. Het vclge hier: „Van een zeer achtenswaardigen Pro testant ontvingen wij: Zcndagsbode voor Doorn en Omstreken., onder redactie van ds. A. G. H. van Hoogenhuijze, met me dewerking van grvin L. van Randwijck, baronesse van HeemstraDe Beaufort en jonkvr. C. de Beaufort; uitgever: C. Vonk te Wijk bij Duurstede. Hij schreef er bij: „Ik /zea'd u een Zondagsblad (21 Mei 1910) met een verhaaltje, dat van sterke phantasie ge tuigt, maar vel strekt niet onschuldig is, daar het voorgeeft historie te zijn. Tijd en plaats der misdaad worden niet nauw keurig aangegeven. Een verstandig menscli loopt er niet in, als hij iets der gelijks leest. Toch zou het nuttig kunnen zijn de zaak niet blauw-blauw te laten." Ziehier het verhaal Vrees el ijk! Het hieronder meegedeelde is gezien door twee Hol landers, die het vertelden aan den per soon, van wien ik het heb. Het was twee jaar geleden voorgeval len. Te Rome in een roomsche kerk. Zij waren op reis, die twee menschen bezochten al het bezienswaardige van de wereldberoemde stad en vertoefden langer dan zij zeif wisten in kerk A. Toen zij de kerk wilden verlaten, bevonden zij, dat de deuren gesloten waren, en al hun kloppen was te vergeefs. Het wierd avond. Zij moesten zich wel getroosten daar te blijven, en legden zich ergens in een hoek ter ruste, in afwachting van den morgen, dat de kerk zou opengaan en de dienst beginnen. Wat gebeurt? Tegen 4 uur in den morgen hooren zij eenig gedruisch. En er verschijnt iemand op het orgel, dat weldra zijn tonen doelt hooren, en steeds sterker. Sterker! Daarop verschijnen een paar mannen met haken, die een steen uit den vloer van het kerkgebouw nemen en ter zijde leggen. Tegelijkertijd komen -ze de pries ters of hun handlanger^ met een meisje, dat schrikkelijk te keer gaat en erbar melijk, hartverscheurend gilt en roept! Maar het helpt niet .en hat arme kind wordt in het onderaardsche gat gewor pen, dat daarna weer met dezen steen gesloten wordt. De twee Nederlanders, die het in hun donker hoekje bijwoonden, durfden niets doen, hielden zich stil (wie weet, wfat men anders met hen zelf zou gedaan hebben) totdat straks de kerk open ging en de dienst begon. Toen ijlden zij voort en gingen onmiddellijk den consul verslag doen van hun vreeselijk weder varen Vreeselijk. En deze dingen gebeuren in onze dagen! Wanneer zal een Napolefon ppstaan, die de openstelling van alle kerken en kloosters voor het onderzoek van den Staat; de gansche wreld door, als een recht eisch en zal? (Medegedeeld door ds. Van der Brug- ghen te Brussel in zijn courant „Het Lampje" van 3 April). Waarschijnlijk hebben die twee Hol landers stevig gedineerd en zwaar ge- 1 droomd. Wie daar pieer van'weten wil, vervoege zich bij den consul te Rome." De man, wien 11 dezer onder de gemeente Berkhout het spoorwegon geluk trof, door het niet gesloten zijn van den overweg, en wiens heup daarbij werd gekeunsd, heeft heeft van de H. IJ. S. M. een schadevergoeding ontvan gen van f400. Bovendien zal de Maat schappij de doktersrekening betalen. Een vriendelijk politieman. Bij de intrede van H. M. de Koningin stond zekere J. De W., uit P., tusschen de opeengepakte mens diep mass a op des Vijgendam. Bij het verschijnen van H. M. met Prin'ses Juliana op het balkon, zag de W. niets. Hij was te klein. „Ik ken niets zien, ik zie niets!" riep hij. Dit hielp. Een' politieagent, wiens welwil lendheid recht evenredig was aan zijne reusachtige gestalte, zei„Wad, ziet u niets. Kom hier." En die dienaar van Hermandad pakte de W. op, zette hem op zijn schouders en liet hem kijker». Aldus, gezeten op den schouder van een politieagent, heeft de bijna vijftigjari ge de W. Prinses Juliarta kunnen zien, en hij vertelt nu te P. overal van zijn aardig avontuur en van de vriendelijke politie te Amsterdam. (Tijd). Een' kerk te koop! In het jongste nummer van de te Wildervank (Gron.) verschijnende Volkscourant wordt te koop aangeboden „een zeer net onderhouden kerk, inhoudende 550 zit plaatsen. geheel volledig met preekstoel en mooie vleugelgalerij, beschoten dak. Te bevragen bij den Scriba der Ger. Ge meente te Wildervank." Van het K o n i n k 1 iik bezoek' aan Haailem deelt het „H. Dagbl." nog mede „Toen de Koningin in de Jansstraat st I'iïeld vóór het Diaconiehuis heeft men Haar een kindje getoond dat met Prinses Juliana tegelijk geboren is. De .Konin gin vond het een heel lief kindje, en aardig, dat men 't Haar had laten zien. „Maar", voegde de Koningin er met echt moede: lijke trots bij, „het mijne is toch dikker." Terwijl men Maandag avond aan boord van het stoomschip Noordam der Heiland Amearika-lijn, liggende aan de Wllhelminakade te Rotterdam, bezig was met lossen, viel een stuk koper van 60 K.G. uit den sjrop in het laad ruim. De bootwerker M. K., die zich beneden bevond, werd daardoor getrof fen, sloeg achterover en bekwam een ernstige hoofdwond benevens een sche delbreuk, waardoor frij op slag gedood werd. Ee>n uitbreker. Voor een tweetal jaren werd te Blitterswijk (L.) op bevel der justitie aangehouden en naar de gevangenis te Roermond over gebracht de rijwielhandelaar J., iemand die ondanks zijn jeugdigen leeftijd een veelbewogen leven achter den rug heeft. J. werd verdacht van frauduleus bank roet. Den 17en Juni 190S \vist J. tijdens het luchten uit de Roermondsche gevan- genis te ontvluchten. Hij klauterde te gen de hooge murenN die de gevangenis omsluiten, als een kat in een boom, en of een sterke politiemacht onmiddel lijk naar alle zijden een onderzoek instel de, de vogel, in casu de rijwielhandelaar^ bleek gevlogen. Men vermoedde, dat hij de wijk naar Duïtschland had genomen. Een tijd later werd dit vermoeden bevestigd. In Pruisen n.I. scheen J. het oolc zoo bont te hebben gemaakt^ hii in handen der politie viel, die hem overbracht naar de gevangenis te Gel- dern. Doch de Duitsche gevangenissen schenen voor den rijwielhandelaar even min veilig pis de Nederlandsche. Op een goeden dag wist J. ook uit de gel- dersche gevangenis te ontvluchten. De Duitsche politie begon aanstonds een drijfjacht op den vluchteling, die, voor hij de Nedel. grenzen had kunnen be- reeds was eingesperrt. J. heeft zijn schuld met de Duitsche justitie vereffendzes maanden gevan genisstraf, en is thans weer uitgele verd aan de Nederlandsche justitie, wel ke, eerst na twee jaren in de gelegen heid is, J. voor den rechter te brenglen gen wegens bedrieglijke bankbreuk. Een incident. Een voorval, dat iedereen erg grappig vond, behalve de rechtstreeks daarbij betrokkene, heeft zich op den Dam te Amsterdam afge speeld. Op de eerste rij langs den afgeziet- ten jijweg stond een juffrouw, die er niet aan dacht haar bevoorrechte posi tie prijs te geven, al werd zij nóg zoo gedrongen, van achter door opdringen de me dek ijk lus tig en, van voren door de politiemannen, die slechts met de groot ste inspanning de afzetting konden hand haven. Manschappen te paard zijn bij derge lijke gelegenheden van groot nut. De bereden politieagent, jdiè op de plek, waar de juffrouw stond, dienst deed had met zijn paard vrijwel alle manoeuvres uitgevoerd, die bij het geval te pas kwamen. Hij had de telkens weer naar voren komende juffrouw in de rij teruggebracht door een beweging uit de flank, door zachten achterwaartsdhen druk, waarbij de juffrouw den staart van het ros in het gezicht kreeg, enz. Eindel|jk zou de ruiter het met een voorwaartsche beweging probeereri. Het paard kwam nu met zijn hoofd juist bo ven het hoofd van de juffrouw. En hap zei-ie, in de groene bladren en de korenaren, die de versiering uitmaakten van den reusachtigen hoed van de juf frouw. Nog een ruk en de juffrouw stond blootshoofd. Haar nieuwe zomer hoed bengelde in den bek van het fier achteruitstappende paard, en melt den hoed een' groot deel van een weelderige haardos, die meer bij de juffrouw haar. hoed dan bij haar hoofd bleek te behoo- ren. (N. R. Ct.) Men meldt ons uiteen klein garnizoen Een vreemde ontknooping had de arre statie van een dronken gegradueerd mili tair in een onzer kleine garnizoensplaat sen in den nacht van Z(aterdag op Zon dag De age.nien die hem aantroffen acht ten het noodig hem naar de kazerne te brengen en aan den commandant (der wacht over te geven. Daar kwamen zij tot de ontdekking.... dat zij den comman dant der wacht in eigen persoon hadden gearresteerd Cook, de Poolreiziger, treft toebereidselen voor een reis naar Etah, ten einde zijn instrumenten en de bewij zen, dat tyij werkelijk de pool heeft be reikt, die hij daar verborgen heeft, te halen'. De mededeeling jvordt beve tigd door kapitein Bradley Osborn, van de Ame- rikaansche Arktische Club, die verklaard heeft, dat Dr. Cook, zoodra hij de stuk ken weder in bezit heeft, zoo snel mo gelijk naar Kopenhagen zal reizen, om den koning van Denemarken de bewijzen van zijn ontdekking ter hand te stellen. Daarna zal hij te New-York komen, om met Peary en diens aanhangers af te rekenen. Een Noorsche floti'elje, die thans een bezoek brengt aan Falmouith heeft een ernstig ongeluk veroorzaakt waarbij vier menschen het leven heb ben verloren. De oude visscher Richard Barron, 68 jaar oud was met zijn beide zoons Tho mas en Joseph in de Falmouth Bay aan 't visschen in een kleine boot, waarin zich ook twe eandere jonge mannen be vonden. Walter Warpen en Tregaskes. Plotseling kwam uit de duisiternis van den nacht een zwart gevaarte opdoemen, dat later bleek de torpedojager Quail te zijn. Ontwijken was niet mogelijk en in minder dan geen tijd was de vis- schersboot in tweeën gesneden. De boot zonk onmiddellijk. De oude Barron werd door de Quail opgepikt, maar stierf bijna direct nadat hij aan boord was gebracht. De andere ver dronken, behalve Tregaskes. De Quail bracht het lijk van Barron aan land en ging toen weer uit om naar de andere lijken te zoeken. Al de opvarenden van de visschers boot behoorden thuis te Flishing, een visschersdorpje bij Falmouth. De beide zoons van Barron waren gehuwd en laten een gezin achter. Warren was on gehuwd. Juffrouw Gateman, te New- York, is wat men een resolute vrouw zou kunnen noemen. En de man, die sinds drie maanden met haar in den echt verbonden is, zal verstandig doen haar niet zonder noodzaak te tergen, want zij is niet makkelijk als zij begint. Dat ondervond een inbreker, die zich een dezer nachten in haar woning waagde Juffr. Gateman hoorde den dief, kwam zonder het noodig te achten haar man te wekken of de twee commensaals te mobiliseeren, die bij het echtpaar inwo nen haar bed uitging onverhoeds den inbreker te lijf met haarspeld en een metalen vaas, wurgde toen de man bijna en drukte hem ten slotte door een raam, zoodat hij op straat van een hoogte van 20 M. te pletter viel. De heer Gateman is nu gewaarschuwd Messentrekker ij. Er bestond reeds lang een veete tusschen de families Schelvis en Biet, in de Joden Houttuinen waaraan af en toe 'op de gewone ma= nierschelden en kijven uiting werd ge geven. Zondagavond echter heeft die veete tot een ernstig conflict geleid. Zondagochtend was er eerst een kleine strubbeling vooraf gegaan. Toen nu Zon dagavond Biet met zijn echtgenoote rustig stonden te praten, kwamen daaraan juffr. Schelvis met haar dochter en twee zoons, ïs het die nu w werd er gevraagd en voor iemand er op bedacht was, had een der zoons Biet van achter onver- hoeks aangevallen en in een minumum van' tijd, hem wel tien messteken toege bracht. Iemand, die den woesteling het mes wilde ontnemen, liep daarbij een verwonding aan de hand op. De getroffene werd naar het Israëlie- tisch gasthuis gebracht, waar zijn toestand op 't oogenblik gelukkig beter is, dan zich aanvankelijk deed aanzien, jerwijl de messensteker in verzekerde bewaring zit op 't bureau jonas Daniël Meyerplein. (.Tel.') Heel Montfoort sttond in rep en roer. Bij Jan bleek des nachts een ploeg gestolen, te zijn, bij Klaas een wagen ,bij Gerrit een tobbe, bij Hendrik een paar raderen, bij Flip... enz. enz. Jan, Klaas, Gerrit, Hendrik en Flip en verdere slachtoffers klaagden des mor gens elkaar hun nood over de verregaan de brutaliteit tegenwoordig door de langvingers aan den dag gelegd. Men zo udit, men zou dat.... Men zou ech ter niets, wanit spoedig bleek, dat de politie al de verdwenen voorwerpen die men onbeheerd des nachts onder den blooten hemel had laten srtaan, pee genomen had. Jan, Klaas, enz. enz. to gen nu in optocht naar hel' Gemeente huis, waar zij hunne respectieve eigen dommen terugkregen, plus een gratis uitbrander. AARLANDERVEEN. Bevallen: A. Bout hoorn geb. van Leeuwen, d. A. van Dam geb. van Egmond, d. J. Uithol geb. v. Dijk, z. ALFEN. Bevallen: J. Boekhout geb. van Ewijk, d. C. van Veen geb. van Keulen, z. Overleden: K. van Tol, man van P. van Leeuwen, 57 j. Getrouwd: N. Verwoerd jm. met C. Ven- drig jd. A. Rijnsburger jm, met A. Everts jd. HAARLEMMERMEER. Ondertrouw d:J.L, Meenderink en M. de Weerd. P. Kuiper en A. E. Fillius. J. van Poccke en C. H. Hei- mor. P. van Tol en A. Gijzenberg. K. L, v. d. Veek en C. M. van Dongen. A. Boer en L. Schop, Getrouwd: G. Karman en G. N. Bosman. A. N. van Bruggen en M. van Ophem. P. van Saarloos en J. Boll. H. van Arkel en G. Verbeek. T. Dekker en J. Hoogmoed. J. D. van den Heuvel en A. H. Marbus. Bevallen: J. C. de Groot geb. Agterberg, z- H. Teeuwen geb. Juffermans, d. G. M. v. d. Pol geb. Nugteren. d. J, de Jong geb. Boeregeest. d. N, du Croix geb, Doesborg, d. A. den Haan geb. Buitelaar, d. T. Schutte geb. Evelecns, z. - I. Postma geb. De Boer, z. T. v. d. Kwast geb, Rietbroek, d. E. A. Roodsant geb, v. Ree, z. -- A. van Eeuwijk geb. Stekelenburg, z. T. Koot geb. Janssen, d. -- A. M. Mesman geb. van Doorn, z. Overleden: H. den Dekker, 16 m. G Roubos. 70 j. - J. D. C. Kleist, 66 j. - M. G. Lefebre, 56 j. R. Gul, 74 j. C. van Loon, 11 w. H. Vermunnicht, 7 w. HILLEGOM. Ondertrouwd: A. van den Bosch en W. Ras. J, van der Veldt en W. Uitendaal. Getrouwd: P. W. Lommerse en C. M. van den Bosch. A. F. van der Zande en M. van den Berg, A. van Houten en J. Wil- lebrands. D. Dubbis en W. Dansen. Bevallen: W, Boegborn geb. van Loenen, d. A. Bergman geb. Uitendaal, d. H. van Abswoude geb. van Dijk, z. M. E. Jong bloed geb. Handgraaf, d. J. M. Langendijk geb. van Noort, z. E. H. C. v. Bemmel geb. Oosterbaan, z.J. van Leeuwen geb. van Leeuwen, d. D. de Jong geb. van der Pol z. M, C. Weijers geb. Sprengers, d. Overleden: G, Raaphorst, 75 jaar, KATWIJK. Geboren: Teunis, z. van P. van. der Plas en L. Ouwehand. Gehuwd: P. de Best jm. en L. Parlevliet ja, KOUDEKERK. Bevallen: G. Boer geb. van Vliet, d. A. Th. Verleun, z, M.Jonge- neel geb. Rijlaarsdam, z. C. Lelcse geb. van Klaveren, d. A. M. Perreijn geb. van Keste- ren, z. Overleden: W. N. van Dam, 1 j. Gehuwd: J. de Wit 27 j. en H. Meerloo 21 j, OUDSHOORN. Bevallen: A, Koordes geb. ven 't Wout, z. J. M, van Riessen geb. van Rijn, d. N. van Wilgen geb. Evers, d. S. Schellingerhout geb, Boot, z. J. H. van Dam geb. Pijnse van der Aa, z. Overleden: C. Burggraaf, jd. 21 j. A. Roodnat, geh. met S. Borreman, 51 j. Getrouwd: J. Vrijland jm. en A. van Leeuwen, jd. OUDSHOORN. Geboren: Jacob, z. v. F, van Dam en J. H. Rijnse van der Aa. Ondertrouwd: A. van den Hoek en M. Gesman. C. van Gaaien en K. A. Voorbij. STOMPWIJK, Bevallen: B. de Romph geb. Roomer d. J. J. van Brecht geb. v. d. IJssel d. E. v. d. Pijl geb, Sengers d. C. J. v. d. Wansen geb. v. d. Nieuwelandz. C.J. Verwer geb. Meuwisse z. Overleden: W. H. van Brecht d, 1 d. TER AAR. Ondertrouwd: A. P. Ooster man 25 jr en C. Mesman 25 jr G. Kalshoven 28 jr en M. Heikamp 21 jr. Getrouwd: A. van Vliet 34 jr en H. v.d. Graaf 25 jr A. Bruijnes 30 jr en C. Rietveld 25 jr M. P. van Kessel 25 jr en KL Kouwen- hoven 24 jr. Overleden: Maria v. d. Bosch wed. van Willem van Staveren 66 jr. VEUR. Bevallen: C. J. de Koning geb. Oosterveer z. A. J. Belt geb. Dijcks d. AL M, Blokland geb. v. d. Kraan z. VOORHOUT. Geboren: Gerarda Catharina d. van P. van Steijn enC.de Groot. Adrianus Jeroen, z. van H. van der Voet en M. den Hol lander. Wilhelmina Anna Maria, d. van P. A. Damen en W. Zandbergen. Cornelia Alida Anthonia, d. van J. Voorn en P. C. Blom, Alida Petronella, d. van Th. C. Mens en J. M. Elsgeest, Levenl. aangegeven kind van Ant. van Kampen en M. Kipping. Overleden: G. van den Berg jm 79 jr. WASSENAAR. Geboren: Albertus Wil helmus Huga, z. van G H. v. d. Kroft en J. Hillebrand. Nicolaas Joseph Gerardus, z. van H, C. J. Looijestijn en W. H. Meeuwisse. Jacob, z. van J. Goor en E. Schut. Leonar- dus Jacobus Cornelis z. van C. Brederode en C. Kortekaas. Catharina Christina, d. van A, van Spronssen en A. M. de Greef. Jacoba Margaretha Hendrika Maria, d. van A. Beyers- bergen en J. H. Remmerswaal, Overleden: M. Zwemstra, vr. 85 j. ZEVENHOVEN. Getrouwd: P, Starreveld en M. van Vloten. T. van der Meer en J, Venne. ZWAMMERDAM. Bevallen. B. Vink geb. Verlaan, d. P. Versloot geb. van Duijn d. Overleden: C. F. Zwarst jm. 6 m. H. H. van der Wolf jm. 8 m. Getrouwd: S. Noorlander, jm. 37 j. en G. Wortman 31 j. Marktberichten. DELFT, 1 Juni. Op de heden gehouden voor jaarspaardenmarkt waren aangevoerd 173 paar den, 90 hitten en 2 veulens. Prijzenwerkpaarden le soort f 250 a f 350, 2e soort f 100 a f 250/ slachtpaarden f 60 a f 100, hitten f 60 a f 200. 1 Juni. Op de vette varkensmarkt waren aangevoerd 130 stuks. Prijs per kg. Ie soort 57 c., 2e soort 50 c. WOERDEN, 1 Juni. Op de heden gehouden vee- en varkensmarkt besteedde men voor vette koeien f k vaarzen f k kalveren f k schapen f25 k 29.lammeren f10.k 15.— jonge dito fk varkens f 17 k 18, biggen f 9 k 12, zeugen f k luxe paarden f 40Ö a 450, werkpaarden f 150 a f 250 per stuk. Aangevoerd pl.m. 700 lammeren. AMSTERDAM, 1 Juni. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker blauwe f 0.75 k 1. Friesche blauwe f 1.30 k 1,60 borgers f 1.10 k 1.50. IJ polder blauwe fO.OO k 0.00. ueldersche blauwe f 1.k 2.00, bonte f --0- Zeeuwsche bonte f 0.90 k3.blauwe f 1.20 k 2.80, eigenheimers f 1.00 k 2.25; bravo'* f 2.- k 3.10. IJpolder bravo's f 1,40 a 1.50, bonte f 1,1(1 a 1.25, blauwe 80 a 100 ct. Malta's spring 12 a 14 c. en oud 4 k 7 o per kilo. Andijker muizen, groote f 5.50 a f 6, klei» f 4.50 per half mud. Aanvoer 5 ladingen. AMSTERDAM, 1 Juni. Olie. (Bericht val de makelaars Matthes Porton). Raapolie per 6/w. f26J4; vliegend f25% per hectoliter. Lijnolie per 6fw. f37M; vliegend f36x per hectoliter. SCHIEDAM, 1 Juni. Noteering van d( Beurscommissie. Moutwijn f 10J£ per Ned. val zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn flauw. Spoeling per ketel f 0.70. Graan-Spiritus f 14H aMelasse-Spirittl f 12M k \2yit ruwe Spiritus 17— k 7H»

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6