L_ haar huis toe en zoo begon tegen negen tiur iri den avond de groote stroom reizi gers te vloeien. Alle mogelijke maatregelen' om yoor jeen massa-vervoer gereed te zijn, waren 'genomen. Reserve-materiaal waggons |en' machines waren in groot aantal te Amsterdam bijeengebracht om extra-trei nen te kunnen formeeren. En telkens en telkens werden extra-treinen ingelegd naar verschillende richtingen en waar de ze bV.. liepen naar Hilversum, Haarlem, Uitgeest al.s eindpunten kwamen ze ook zoo spoedig mogelijk retour. Maar het scheen een hopeloos Werkt Eerst in den beginne ging het. De lange treinen, die met 12, 14 soms 16 wag gons vertrokken en dan wel 1200 reizi gers tegelijk soms medenamen, ledig den de perrons aardig. Maar spoedig waren ze weer gevuld. Tot omstreeks half elf gin'g alles vol komen ordelijk en regelmatig toe. Tegen 11 uur echter werd de stroom van menschen op alle p-errons van het Centraalstation zco overweldigend ze stonden propvol dat bevelen moes ten gegeven worden, het station te slui ten. De vrees geen plaats te zullen krij gen, doet de menschen dan de voorko mende treinen bestormen, nog voordat ze geheel stilstaat. Zoodat de orde-maat regel in het belang han de veiligheid van het publiek zelf genomen moest wor den. Dan werden eerst de aan het sta tion aanwezige reizigers „verscheept", en dan mocht de menschenstrcom weer opnieuw toevloeien. Dan dunde de voor het Stationsgebouw opgepakte massa spoedig, berden weer geheel wat harten, die reeds ongerust begonnen te worden uit vrees, niet thuis te zullen komen, ge rustgesteld. Maar bij herhaling nog moesten de or demaatregelen na elf uur herhaald wor den en zoo buitengewoon was de te ver plaatsen massa, dat nog laat na midder nacht extra-treinen in de verschillende lichtingen vertrekken moesten, om alle passagiers weg te krijgen. Toch zijn nog duizenden in de stad achter moeten blijven, de hotels en loge menten waren overvcl en er was bijna geen plaats meer te bemachtigen. De illuminatie heeft een ding al be wezen: ook in de versieringswijze heeft men mee te gaan met zijn tijd. De Amster dammer heugt nog zeer .goed het ver regenen der lampions bij de versierin gen in 1901. bij gelegenheid van het hu welijk der Koningin. Ook deze keer hebben de lampions het leelijk af moe- tan ieggen. Bij de Heerengracht versie ring hadden ze niet van den regen dei- laatste nachten te lijden, doch gister avond... ze vlogen alle in brand. Dat was nu wel een vuurwerk dat door de toe schouwers nog al werd geapprecieerd) maar heel jammer bleef het daarom niet minder. En de overige lampion-versie ringen behalve de heel fraaie in de Huidenstraat zijn vrijwel geheel ver regend. En de vetpotjes, ze brengen het er in het land van wind en regen niet beter af. Zelfs de gas-illuminaties heb ben groote bezwaren en missen maar al te vaak door geringe invloeden van het .wisselend weer, hun mooi effect. De el eetriciteit is het die bij deze feesten het bewezen heeft om haar be trouwbaarheid en haar schitterend effect 'de meest practische en ook meest doel treffende iliuminatie te geven. In deze dagen herinneren wij ons nog de volgende grappige anecdote: Toen onze Koningin nog de kleine prinses Wil- helmina was, had zij een straf verzonnen voor haar ondeugende poppen: „Als je niet zoet wil wezen, dan moet je een week naar Amsterdam, om te knikken en te buigen!" Uit StfH Ptl Omnrovinrr LEIDEN, 31 Mei. Schoolkindervoeding. In een der zalen van het Nut had gis teravond de jaariijksche ledenvergadering plaats van de vereeniging Schoolvoeiing. In zijn kort openingswoord bracht de voorzit Ier de heer Witmans zijn dank aan fcD« Leidsche Courant", dce, waai de vereeniging zoo dikwijls met bestrij ding te kampen heeft, zoo dapper den lans voor haar heeft willen opnemen. Vervolgens bracht de secretaris, na de notulen der vorige vergadering te heb ben gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd', zijn jaarverslag uit, waaruit Wij het volgende aanstippen: De voeding, dae geregeld vier keer per week plaats had, nam een aanvang .7 Dec 19.90 en werd tot 17 Maart 1.1. voortgezet. In dien tijd werden verstrekt 29936 porties warm voedsel of gemiddeld per keer 534 porties. Ingeschreven waren op 9 openbare scholen der 3e en 4e klasse: op 3 R.K. scholen 215;, op 1 Chr. Geref. school 37 kinderen, totaal 620. Vol lof is men over de kwaliteit en bereiding der spijzen die geleverd wor den door de spijskokerij der Vincentius- yereeniging. Afwisselend bestond de voe ding uit vleesch- of erwtensoep, op vas tendagen vervangen docr rijstepap. Gaarne werd hulde gebracht aan de dames en heeren die zoo bereidwillig behulpzaam waren in het opzicht over de maaltijden enz. v. I>8 vereeniging ,dje .door jbedanken, vertrek ox overlijden verschillende conti i- buanten verloor trachtte door het rond zenden van 1S50 circulaires den toestand der kas te versterken, met het resultaat dat Hierdoor f 196.25 binnenkwam. Verschillende vereenigingen en feest vierenden gedachten schoolkind en oeding terwijl eenige fabrikanten den boetepot afstonden, hetgeen gevoegd bij het bedrag der contributies en andeie schenkingen een som opleverde van f2225.34i/2. De i uitgaven bedroegen f2921.01 zcodat er ee n tekort is van f 695.661/2- De boeken van den penningmeester werden daarna nagezien docr de heeren Mingelen en v. Raay en in orde bevon den, waarna de penningmeester onder dankzegging gedechargeerd werd. Een drietal beriuurselden, de hoeren Witmans, de Kier en Weijers waren aan de beuri van aftieding. De beide eerste verklaarden zich bereid wederom zitting te nemen doch in de plaats van dery heer Weijers, die niet aanwezig was, wilde men een ander gekozen zien. Daar nog in een andere vacatuie meest voorzien worden en de vergadering ver klaarde geen' geschikte personen daar voor te kennen, werd aan het bestuur dispensatie verleend van het verkiczings- artikel en machtiging gegeven zich een tweemaal geschikte bestuursleden te assu- meeien, zoo mogelijk een of meer dames. Alvorens de vergadering te sluiten, stelde de voorzitter \ocr advertenties en mededeel!ngen van de vereeniging uit gaande, ook aan de Rechtsche Pers te geven, waarmede alle aanwezigen instem den. Volksgezondheid. In September a.s. ter gelegenheid van hei 15e Congres voor Volksgezondheid alhier eene tentoonstelling worden gccr- geniseeid, omvattend: a. Veivalsclite levensmiddelen en arti kelen ter vervalsching gebruikt zooals de ze in den handel zijn aangetroffen, een en ander zooveel mogelijk demonstratief gemaakt, bijvoorbeeld docr de bestand- deelen naast het mengsel te exposeeren. b. Platen hierop belrekking hebben de, microscopische afbeeldingen, micio- fotographieën, lantaarnplaatjes enz. c. Grafische voorstellingen omtrent werking van keuringsdiensten. d .Toestellen bij het onderzoek van le vensmiddelen im gebruik. e. Boekwerken, verslagen van gezond- helds-commissiën, tijdschriften, leesboe ken, enz. op het onderwerp betrekking hebbende. De tentoonstelling gaat uit van het con gres voer Volksgezondheid en wordt ge organiseerd door de commissie, door het congres voor Volksgezondheid ingesteld tot het ontwerpen van een Codex alimen- tarius. Een plaatselijk comité van uitvoering heeft zich gevormd, bestaande uit: Prof. dr. L. van Italië, voorzitter, mr. J. Draayer, secretaris, mr. A. J. E. A. Bik, bestuurder, Congres vcor Volksge zondheid1, dr. J. J. van Eek, directeur van den gemeentelijken keuringsdienst, J. Korevaar, wethouder, W. C. Mulder, architect, dr. H. E. Th. van Silievoldt, directeur van het Rijks-Zuivelstatlon, dr. G. L. Voerman, directeur van het rijks bureau tot onderzoek van Handelswaren. Aangezien de tentoonstelling groepsge wijze zal worden ingedeeld, werden de inzenders verzocht de voorwerpen zoo danig te etiketteeren, dat van ieder voor werp de eigendom blijkt. Het Congres is niet aansprakelijk voor eenige schade, hetzij docr brand, dief stal of uit welken hoofde ook ontstaan. De commissie verzoekt de medewerking van allen, die op dat gebied werkzaam zijn en noodigt hun uit aan de tenloon- stelling deel te nemen. Een opgave van de in te zenden voorwerpen wordt gaar ne voer 1 Juli ingewacht bij den secre taris der commissie, mr. J. Dra a ij-er te Lei-den, bij wien ook nadere inlichtingen ZTJT». Voordracht prof. Nolen. Voor genocdigden trad gisteravond in den foyer van de Stadsgehoorzaal als spreker op de heer prof. dr. W. Nolen, die in verband met het tuberculose-mu- seum, een voordracht hield over tubercu- lose-bestrijding. Spr. bracht allereerst hulde aan de nagedachtenis van den de zer dagen ontslapen Robert Koch, den reus, het genie, den man van volharding en altijd meer arbeiden hij, die alles ge geven heeft, wat ons met moed en ver trouwen voor de toekomst vervult; hij, die de oorsprong en de oorzaak der tu berculose "heeft blootgelegd. Wij wen- scheu daarom, dat deze ma'n, die gewerkt heeft, zoolang het dag is, moge ritsten in vrede Daarna tot het te behandelen onder werp overgaande, zette spr. voor zijn talrijk gehoor uiteen, dat tuberculose is een ziekelijk proces, dat in de meest ver schillende deelen van het mie n schel ijk lichaam groote veranderingen tewqeg- brengc en zeer belangiüjke storingenkan veroorzaken. Men kan tuberculose heb ben, zonder ziek te zijn eerst bij sterke uitbreiding kan tuberculose den mensch- ten grave Hepen; we noemen ze dan phtisis (tering'). Spr. deelt een en ander mede van de werking der tuberkelbacil len, de vei wc i I ers dier tuberculose, op het weefsel, om L:.ig stil te staan bij de ont dekking van Robert Koch, die 23 Maart 1882 aan het Physiologcsch Gesellschaft te Be:iijn alle bewijzen voorlegde, dat hij er in geHiagd was de verwekker van deze ziekte, waarnaar eeuwen tevergeefs was gezocht, te vinden. Vervolgens geeft spr. aan hoe de tu berculose op anderen kan overgaan en wat ee:i lijder aan deze ziekte in acht moet nemen. Langdurig hoesten is eene waarschuwing, dat het in de longen niet pluis is. De lijder aan tuberculose passé op bij hoesten, spreken en niesen. Hoest niet dan wanneer het noodig isvele men schen hoesten vaak voor hun pfeizier, om de eigenaardige prikkeling in de keel. De maatregelen ter voorkoming van tuberculose zijn zoo eenvoudig, dat juist door dien grooten eenvoud spr. be twijfelt, dat ze worden;doorgevoerd. De hoofdbron voor verspreiding der tuber culose is de lijder zelf. mam er bestaat geen gevaar voc r be matting ah hij de hy giënische maatregelen nakomt. De socia le toestanden houden ook verband met de tuberculose en verbetering van de economische positie zal belangrijk de verbreiding cezer volksziekte tegen gaan. Ten slotte wees spr. erop, vooral op reinheid te letten, om met de opwek king „Mannen, broeders, aan het werk" zijn door geestige zetten gekruide le zing te besluiten» welke een aandachtig publiek vond en luid applaus verwierf. Openlucht-voorstellingen in de Leidsche Maskerade. Over dè ope.,1 ch't-vertooningen. die als. bijkomende feestelijkheid de a.s. maskeradeweek te Leiden zullen opluis teren, kunnen wij thans aangaande de ontwerpen, die vrijwel definitief zijn hei vel gen (Ie mededKen Zooal:. bekend is. heeft de gemeente Leiden aan het L. S. C. niet alleen de beschikking gegeven over het land aan den Zoete, woudsclien Singel, waar het feestgebouw staai. doch dit uitgestrekt tot de overzijde. (Plantsoen), zoodat een zeer uitgebreid, mei hoog en laag hout begroeid terrein door den bree-den sin gel doorsneden voer de Maskerade- Commissie is opengesteld, waar van voc ral ei breede wateroppervlak bij uitstek geschikt is om de nautische feesten en oper.lo.chtvertooningen die bij de „Blijde Incomsie in 16-12" op het IJ te Amsterdam gehouden werden, te copieeren. Over eea afstand van 150 Meter zijn tribunes in het water uitgebouwd, wlaar- op toeschouwers, muziek en koren plaats vinden. Aan de ov-erzijrie is op de landtong een monumentaal bouwwerk verrezien. m-et in het water afdalende terrassen terwijl tie oevers aan beide zijuen met een dichte bloemenhaag zijn beplant, welke versiering zich in het water mei wate: lelies en oeverplanten langs de ge heel e voorzijde voorizet. Een brug versterkt door een toren in het karakter van den tijd waarin de openlucht voorstelling speelt (ca 1330) verbindt de beide bevers én vormt een voornaam onderdeel der decoratie, aan gezien men daarlangs voortdurend (de stoeten der spelers zich ziet voortbewe gen. De middag-voorstelling, die Woens dag 22 Juni zal worden gehouden, vangt om twee uur aan mét het feestelijk bin nenkomen der gecostumeerden in rijkver sierde zeventiende eeuwsche vaartuigen: eerst komt Frederik Hendrik met zijne hooge gasten. Henriette Maria. Koningin van Engeland, Willem Frederik, Stad' houder van Friesland met hunne wapen- herrurien, pages en enkelen uit het. ge volg, voorafgegaan'.door hunne trompet ters, die vroolijke fanfares over het wa ter doen schallen. Onmiddellijk daarop volgt de kleurige stoet van een twaalftal andere bootjes, verschillend van vorm, grootte en' kleur, die het watervlak vul len en zich sierlijk door elkaar bewegen. De boot van Prins Willem en Maria Stuart, het jonge bruidspaar in crème met gouden ornamenten versierd inlet gers van roode -en witte rozen die van de Koningin van Bohemen in Üe kleuren van haar wapenzwart en goud die der Fransche edelen blauwder Portugeezen blauw en wit; allen zooveel •mogelijk in toepasselijke kleur, doch voor alles zóó, dat zij een harmonieus geheel vormen. Nadat de bootjes eenigen tijd voor de tribunes hebben rondgevaren en de toeschouwers in" de gelegenheid ge steld de gecostumeerden thans in geheel stijlvolle omgeving, niet ontsierd door moderne huizen en menschen. op zijn allergunstigst te beschouwen, schaien zij zich in een halve maan en geven een nieu we vloot van kleine schuitjes gelegen heid een watertournooi uit te voeren. Nauwelijks is dit afgeloopen of onder de brug komen aangevaren in twee boo ten in de kleuren van Amsterdam (rood en zwart) de burgemeesters en aanzien lijke jongelieden, aangekondigd door hunne Amsterdamsche trompetters* en leggen zich voor de booten van Frederik Hendrik en het jonge bruidspaar. Daar op richt de dichter Hooft in een bloem rijk gedicht het woord tot de ihooge gasten en verzoekt hun aan land te gaan om de voorstelling te aanschouwen, die de koopmansstad Amsterdam ter luister rijke viering van het huwelijk van Prin ce Willem en Mary Stuart, hebben voor bereid. Frederik Hendrik en de zijnen geven gehoor aan deze uitnoodiging Nauw zijn zij gezeten of het eigenlijke spel begint, Dit spel vindt plaats op de terrassen, die voor het Romaansche kas teel in het water afloopen, op een opper vlak van 15 bij 18 Meter. Langs <Je oevers, die zich aan beide zijden p!.m. 60 M. uitstrekken, de Romaansche brug en het water-zelf bewegen zich voortdurend de spelers naar liet centrum der han.de,- ling: het in het water uitgebouwde po dium. Het spel heeft een absoluut mimisch verloop van den kant der spelers wordt natuurlijk geen geluid gehoord zocdat op de muziek (Wouter Hutschen'- ruyter's Utrechtsch Stedelijk Orkest, voor deze opvoering in de openlucht zeer bezet en aangevuld) en het 160 stemmen rijke gemengde koor (van Toonkunst te Leiden) de taak rust voort1- durend de handeling te dragen en de 'zeventiende eeuwschen stijl de stem mingen den toeschouwers te vertolken. Over het spel zelf, hetwelk ontleend is aan de bekende legende van Reynald van Nassau, Grave van Gelre, die zijn eigen vrouw, Elian o fa, geheel ten onrechte van melaatschheid beschuldig de en onder dit voorwendsel van zich stiet, tot zij. op een feestmaal voor hem en zjjn vrienden verscheen en ,door het afwerpen van haar kleed ,haar reinheid toonde kunnen wij thans nog slechts melden, dat het in drie handelingen ver deeld is, die in een dramatische cümax voeren naar de ontknooping. Zooals te begrijpen is, zijn voor een opvoering als deze, die in de open lucht geschiedt zonder kunstmatige decors of afsluitin gen, zeer eigenaardige vereischten en bij voortduring zal de toeschouwer moeten worden geboeid door harmonicn en ver rassende effecten van lijn en kleur. Bij de avondvertooning op Vrijdag die om half negen begint is partij getrokken van de langzamerhand invallende dui sternis. De feestelijke binnenkomst en het rondvaren der gecostumeerden vindt plaats bij daglicht, evenals de eerste acte, bij het tweede zal, daar het juist den avond van het spel volle maan is, d-eze voor een tooverachtige belichting van het terrein in den helderen Juninacht moeten zorgen, zoo noodig ondersteund door een schijnwerper, die podium en oevers bestraalt. Bij de derde acte zal de duisternis volkomen zijn en dus de belichting een ander effect teweegbren gen. Na het spel komen de booten der gecostumeerden, thans met „pampieren lantaarns" versierd, naar de tribune ge varen, doch voor de vorstelijke bezoe kers zich inschepen om een gondeltocht door Leiden's wateren te beginnen, zal een groot zeventiendeeeuwsch water vuurwerk worden ontstoken met fontei nen," watervallen, draaiende bloemen manden enz. De artistieke leiding berust bij Hen- ricus, de muziek is gecomponeerd door den heer F. E. A. Koeberg, terwijl de tekst der l ederen (gedeeltelijk versche nen in het Meinummer van de „Gids") van de hand is van dr. P. C. Boutens. Verkiezingen Provinciale Staten, jn de gisteravond gehouden vergade ring heeft de afdeeling Leiden van de Christ. Hist. Unie besloten de canditaten van de R.-K. en de A.R. Kiesver- eenigingen, de heeren J. A. B o t s en mr. P. E. B r i t, over te nemen. Gevonden Voorwerpen enz. Portemonnaies, groen zitbankje, snoei- schaar, postduif, sleutels, doos met cap sules, handschoenen, rozenkrans in etui, carbies, prentenboek, honden, parapluis, broches, schuldbekentenis, schroe\ en- draaier, winkelboekje, pandhuisbiiefje kinderzakdoekje met geld, stuk treskcord (soutache), vulpenhouder, dameshorloge kindermutsje, deksel van een melkkan, armbanden. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag van 1 tot 3 uur n.m. ten politie-bui eele alhier. Aan den heer B. J. Ch. van der Nat alhier, is na afgelegd examen vanwe ge de vereeniging van leeraren in boek houden het diploma voor bekwaamheid in de practijk uitgereikt. Gisteren, om half twaalf brak op den Stationsweg de stuurstang van een auto- IzCCïsaiisrcur nztvr rmKrucnvrc tijii machine niet meer in zijn macht en liep deze dientengevolge in verkeerde rich ting. De 42-jarige vrouw van W. in 't Vogelenzang werd onder het motorrijtuig aangereden en viel. Ze had evenwel niet veel letsel bekomen. Door bet breken van de voorvork zijner fiets is gister morgen op de Aal markt een slagersjongen van zijn fiets ge vallen en bekwam eenige bloedendie ver wondingen aan het gelaat. Gisternamiitklag omstreeks 5 uur werkman, die bezig was met het los sen van aardappelen uit een schuit, aan de Volmolengracht, alhier, het ongeluk bij het oprichten van 'den mast met den vinger er tusschen beklemd te geraken, zoodat deze er bijna geheel werdt afge- kneld. Terstond begaf de man zich naai de Wijkverpleging alwaar men den vree- selijk verwonden vinger verbond, waar na de man zich weder kon verwijderen. 't Begint thans allerwege in de stad meer en meer te blijken, dat de lustrum feesten met rasse schreden naderen. Op het Rapenburg aan Maison Prins is men bezig voer de woning van den hoofd persoon der maskarade passende versie ringen aan te brengen. De studenten- soritei-t Mirierva ziet haar ramen reeds gedeeltelijk met e'.ectrische gloeilampjes omlijst. Ten Raadhuize staan eveneens de benoodigdheden voor de illuminatie; bij de heer D. Sala Zn. in die Bree- straat zijn teekeningen voer een eerepoort en een versierde tribune geëxposeerd en e'ders in de stad is men bezig door schil deren en andere werkzaamheden leven 1 en yroolijkheid Je brengen. Ingevolge de beschikking van den Minister van Oorlog zal op Woensdag 15 Juni a. s. om 12 uur 's middags op het bureel in het magazijn van levens middelen Groenhazengracht alhier eene openbare aanbesteding worden gehouden voor de levering van aardappelen ten behoeve van de soldatenmenages van het garnizoen. ALFEN AAN DEN RIJN. De cen trale antirevolutionaire kiesvereeniging heeft eenstemmig besloten de aftredende leden de heeren W, Los (Chr.-hist.) en F. H, van Wichen (Roomsch-kath.) op nieuw krachtig te steunen. GOUDA. Gisteren is de tweede cou pure van de Gouwe bij Gouda voor de scheepvaart opengesteld en de vaart door de Kromme Gouwe afgesloten. Hiermede is weder, een gedeelte van de werken tot betere bevaarbaarmaking van de rivier de Gouwe voltooid, en is thans aan de beurt het maken van de bovenbouw van de nieuwe spoorbrug, na welke voltooiing ook het lange wachten voor de oude spoorbrug zal zijn vervallen. Dit laatste met bijkomende werken duurt pl.m. VL jaar. HOOGMADE. De gemeenteraad van Woubrugge benoemde gisteren tot hoofd der openbare school alhier de heer K. Lambo, onderwijzer te Noordwijk. KATWIJK AAN DEN RIJN. Door onderhandschen verkoop is de z. g. „Knijnshol" in eigendom overgegaan aan Baron van Wassenaar van Catwijck. Bin nen zeer korten tijd zullen ook deze gronden met de daarachter gelegen dui-, nen door afzanding in vruchtbaar teel- land worden herschapen, waardoor in een langgevoelde behoefte aan teelgrond wordt voorzien. Evenals in het „Klein Duin", zullen ook deze werken worden uitgevoerd ten behoeve der Ned. Electr. Spoorweg Maatschappij. Met het rooien der tulpen is hier door enkele kweekers een begin ge maakt. Door den natten winter, op som mige perceelen door de slakken of door het vuur, en ook door de warmte van de Pinksterdagen, wordt het gewas hier pver het geheel slechts middelmatig ver wacht. NOORDWIJK. In de plaats van den heer P. L. Eibers, is aan de R. K. Par.-? Jongenschool tot onderwijzer benoemd de' heer A. J. L. v. d. Poel van Brummen. Aanstaanden Donderdagavond ver gadert de R. K. Kiesvereeniging tot hel stellen van candidaten voor de Prov. Staten en voor de twee (katholieke) va catures in den Raad der gemeente. De vergadering zal plaats hebben in café wFlora". NIEUWKOOP In deze Gemeente heb ben zich bij den Burgemeester aangemeld 24 jongelieden, om aan het voorbereidend militair onderricht deel te nemen. RIJPWETERING. Het liefdadigheids concert te geven door het Harmoniege- schap „Onderling genoegen" zal plaats hebben niet op 8, maar op Woensdag 1 Juni. ROELOFARENDSVEEN. In de St. Pancratiuszaal alhier had een vergade- dering plaats, uitgeschreven door het voorloopig comité tot oprichting van een onderlinge verzekering tegen ongevallen, in land en tuinbou\v bedrijf binnen :de gemeente Alkemade. Om on'geveêr acht uur opende de~voor'K zitter van het voorloopig comité, de heer J. Verweij, de vergadering met een har telijk woord van welkom aan de aanwje- zigen. Vervolgens zette spreker het doel dezer vergadering in den breede uiteend en moedigde de aanwezigen aan als lid dezer nuttige vereeniging toe te treden. Spr .wees op de zeer vele tegenkantin gen, welk het comté reieds heeft onder-, vonden, hetgeen naar zijn meening ons niet moet ontmoedigen, daar het vol gens het bthe.'ide épreekwe^d slechtste vruchten zijn, waaraan 'de wes pen knagen. De secretaris van het comité, de heer J. J. de Koning, deed hierna voorlezing van Statuten en Reglement, zooals deze door het comité werden aangeboden,) welke nadat enkele vragen om inlichtin gen waren beantwoord, onveranderd werden goedgekeurd. Hierna werd gelegenheid gegeven de ledenlijst te teekenen, waarna werd over gegaan tot verkiezing van een bestuur. Tot leden van het bestuur weirdiem gekozenJ. Bakker Hz., J. C. Bontje, H. van der Hulst, J. de Jong Jacz., J., J. de Koning, J. J. van der Meer, T., Roeloffs, J. Verweij en N. P. Verklei/ Met een woord van dank aan de aan wezigen voor de getoonde belangstel ling, sloot hierna den heer Verweij d.e! vergadering. WARMOND. Als curiositeit vermelden we, dat een kip van den metselaar Beu- gelsdijk, een ei met een staart legde. Heel toevallig dat dit sta ar tei gelegd werd juist in deze dagen vaTi de staart- s t e r-beweging Zondag werden de leden der R. K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" opgeroepen tot een spoedeischende ver gadering in lokaal de Zon. De voorzitter opende.de vergadering en richtte tot allen een woord van welkom,- in 't bijzonder aan het nieuw lidi,- den ge meente-secretaris v. Delft, die wederkee- rig -een woord' van dank uitbracht. Daarna maakte de voorzitler de aan wezigen attent op het woord „spoed e*- schende vergadering" vorrkomende opf het convocatie biljet De reden yan dji

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2