BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. ling geeit van de grootheid van Amster dam in de 17de eeuw. De Amsterdamsche Stedemaagd, tronend onder de keizers kroon, binnen de oude veste. De koop mansgoederen gestapeld op den voorste ven van het schip gaf ons een beeld van den handel en de scheepvaart. Naast dezen wagen gaan 12 begeleiders. De laatste praalwagen geeft ons de Muiüerkring op het S3 t v i Muiden te aanschouwen, vcorges ri - .oor eenige heeren en damen stuc'e,..en. Op dez? wa gen treffen wij aan Vondel, Hr de Groot, Huygens, Brederode, Proles-or Vossius, Maria Tessëlschade, Anna Roe mer Visser en Heleoncre Heilema.ns, Dan een groep Beeldende Kunstenaars, leerlingen van de Rifksnormaalschool voor Teekenonderwijzers en van de Rijksschool voor Kunstnijveiheid, onder welke wij aantreffen Rembrandt, Frans Hals, Albert Cuyp, Paulus Potter, Fer dinand Bol, Jac. van Campen, Jan Steen en Govert Flinck. Deze praalwagen trok ieders aandacht en werd een luid hoera vernomen. In den Vden greep hebben wij Willem II, Prince van Oranien, Grave van Nassau enz., docr den heer K. G. Goede- yvaagen Jr. voorgesteld. Dan Maria Stu art, Princes Royal, Princesse van Ora nien, enz., voorgesteld door Mej. M. F. C. Goedevvaagen, vergezeld van 2 Pa ges. De Vde groep is die van Willem 111, Koninck van Grcot-Brittanlen ende Yer- land enz. enz. Prince van Oranien en Maria II Stuart, Princesse van Oranien, in Statie-Karos, bespannen met vier paarden, gaande naast iedeie portier een page, dragende het wapen van den Ko ning op blauw fiuweeien wapenrok. De Koning was in blauw fluweel gekleed met gouden borduursels en een driekantigen steek op het hcofd. Zijn gemalin droeg een lichtblauw damastkleed opgewerkt met ivoor-satijnen zilveren kant. Deze Karos werd door edllieden en een vendel Schotter. gevolgd, nl de Vile groep tref fen wij Jan Wilelm Friso aan, gekleed in Koningsblauw laken ccstuijm met gouden borduursels met koper borstkuras en zwart vilten hoed met rcode en-witte vee- ren. Naast hem reed Maria Louise van Hessen-Kassei, Princesse van Oranje en Nassau, vergezeld docr pages, ten ven del voetvolk sloot dezen stoet. Willem IV Prins van Oranje, van Nassau enz., komt in de Vilde groep. Naast hem Anna. Koninkl. Prinses van Grcot-Britannie en Ierland, Hertogimie van Brunswijk en Lu- neburg enz. Deze was gekleed in wit satijnen kleed, waarin fiuweeien bloemen geweven waren. In de Vlllste groep was Willem V. Prins van Oranje, van Nassau enz., de hoofdpersoon. Deze was gekleed in blauw laken met gouden tressen, kwesten en netels en droeg een hertsleeren vest en pantalon. Be opslagen langs de mouwen en de kraag waren helrood. Een hooge zwarte 'steek met struisveeren' had hij op het 'hoofd. Deze figuur werd voorgesteld door 'den heer Jhr. N. J. Westpalm van Hoorn .van Burgh. Dan F red erica Sophia Wil- helmina, Princes van Oranje, vergezeld Aran 2 pages. Willem graaf van Bentinck, Uieer van Rhoon en Pendrecht en Char lotte Sophia Gravinne van Bentinck, Heer fv. Rhoon en Papendrecht en Charlotte ïïurgh. In deze groep zagen wij de crigi- 3ophia Gravinne van Bentinck en Alden- leele achttiende-eeuwsche sjees, eigen dom van den heer Mr. Th. Stuart, die deze in bruikleen had afgestaan. De tiende en laatste groep w?rd ge- >pend met een muziekkorps in het cos- iuum van Hollandsche militairen uit den •fcjd van 1815. Wij zagen hier Willem I, Prins van (Dranje enz. Koning der Nederlanden met ke Staatslieden Gijsbert Karei van Ho- èendorp, Adam Frans van der Duyn, en Leopold Graaf van Limburg. Allen waren gezeten in een SchevenLngsche Bom op rigineel Scheveningsch onderstel. Bij de le Bom gaan eenige Scheveningsche Vis- chers. Verder zagen wij Frederik, Prins '■er Nederlanden, Jean Baptist Willem, /rf prins van Oranje-Nassau en andere be kende Staatslieden. Deze groep werd tel kens afgewisseld docr huzaren en beslo- en door een kanon uit het jaar 1815, be- pannen met zes paarden, ovenvinniaigs- rophee uit den slag bij Waterloo. Als lot kregen wij een Praalwagen te zien, en allegorische voorstelling van de toe komst, waarop gezeten waren 5 keurig iekleede meisjes, die bloemen strooiden, fyeze wagen werd begeleid: docr 12 pcr- tonen, leden van de Bondsvereenigimg 'Oranje." Het muziekkorps van het Ba il jon Jagers, onder i ei ding van den ka- 'elmeester W. Hendriks, sloot het ge- 'eel. De lezers zullen gemerkt hebben,- dat iet alle personen beschreven zijn,- joch laat het u voldoende zijn wanneer I de verezkering gegeven wordt dat alle bstumes tot in de kleinste bijzon derhe en uitnemend verzorgd waren. Deze iuzenstoet trok langzaam docr de stra ft die aan beode zijden bezet .waren iert duizenden en duizenden. Op het Damplein werd stil gehouden langs het Koninklijk Paleis gedefi - erd .Op het balcon zaten H. M. de .oningin en Z. K. H. Prins .Hendrik, ie met bewondering deze geestdriftig .egejuichte stoet aanschouwden. De po- je had weer als gewoonlijk voortreffelijk )or de afgezette straten zorg gedragen. Jtrines en balcons, ramen en daken wa in zwart van toeschouwers terwijl hoo- ■ijzen voor goede zitplaatsen betaald werden. De opticht mag als volkomen geslaagd beschouwd worden. Het leven van ons Prinsesje. Een opmerkelijk verschijnsel in -Jcz.. feest weck is de buitengewone popuriri- teit, waarin ons Prinsesje zich reeds nu mag verheugen. Waar Juliaantje ook heengaat, overal volgen haar de belangstelling, Je bewon dering, de teederheid vaak van het pu bliek. Een snoesje van een kind, een schatje, bijzonder verstandig vcor haar ééne jaar, dat zijn de uitdrukkingen, die men .eikenmale hoert. Al wat i.ct Prinsesje doet, haar klein ste bewegingen, haar minste uitingen, interesse:;en de aan het Oranjehuis ver knochte bio geis. Een begrijpelijke en vriendelijke belangstelling, waaraan wij meenden tegemoet te moeten komen door eens iets mede te ceelen van het Prinses je, gedurende haar verblijf in onze stad. Wij gingen dus op onderzoek uit en kunnen thans, zonder in din: reet te wer den, het volgende vertellen: Voer het welzijn van Prinses Juliana wordt op bijzonder zorgvuldige wijze ge waakt. Jonkv rouwe van de Poll, aan wie haar opvoeding in het bijzonder is toe vertrouwd, is dag en nacht in haar na bijheid. *s Nachts slaapt ze in de kamer van de Prinses en nooit gaat ze dineeren, zonder door zuster Marting, de kinder juffrouw, te zijn afgelost. Bovendien dineert jkvr. van de Poll al tijd afzonderlijk, in haar zitkamer, die zich in de onmiddellijke nabijheid van de Van Speykzaal bevindt, opdat ze cok tijdens haar maaltijd nog toezicht kan houden. Zuster Marting is eveneens voortdu rend bij de hand en slaapt ook in de nabijheid van die Prinses. Te half zeven gaat hei Prinsesje naar bed. In den regel wordt het dcor Jkvr. van de Poll naar bed gebracht. Som tijds is Haie Majesteit tegenwoordig en kust haar kindje goedenriacht. De zoogenaamde van Speykzaal in oen zuidelijke: vleugel van het Paleis is zoo goed en l o kwaad als dat ging, want de groote zaal leent er zich natuurlijk niet al te' best voor, tot slaapkamer van het Prinsesje en jkvr. van de Poll inge richt. Jkvr. van de Poll is, zooals wij reeds zeiden, altijd in de nabijheid, zoodat zij onmiddellijk bij de hand is, als he: Prin sesje haar noodig heeft. Prinses Juliana schijnt rs nachts nog al last te hebben gehad van het feesfxu- rnoer rond het Paleis, dat zeer hinderlijk schijnt te zijn. Althans de eerste nacht werd ze omstreeks één uur wakker, en het duurde wel een uur alvorens ze we der in slaap was. Van «enigermate geslaagde pogingen, om te praten, is bij Prinses Juliana nog geen sprake. De klanken, welke zij sta melt, zijn nog enkel vcor haar naaste om geving verstaanbaar. Tot lcopen is het natuurlijk bij ons Prinsesje ook nog niet gekomen. Maar toch doet zij reeds krachtige pogingen om op de been te komen. Zij trekt zich met beide handjes op tegen wat maar «enig houvast geeft en probeert te gaan staan. Vermelden wii ten slotte nog, dat de haren van freule van de Pol' en Zus ter Martin nog al eens moeten ervaren dat ons Prinsesje in de belangrw ekken- de grijpperiode is en wij meen en het on ze gedaan te hebben, om de belangstel ling van het publiek eenigszins tevreden te stellen. Koninklijke Besluiten. Aan den officier van administratie der 2e klasse, J. F. Hackfoort, is met 29 de zer, op zijn verzoek, in Oost-Indië eer vol ontslag uit den zeedienst verleend. Is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, de luitenant ter zee der 2e klasse W. C. Bijl de Vroe. Met ingang van 1 Juni zijn bevor derd tot commies der posterijen le ki. W. G. H. le Fèvre, J. Booster en j. Kaan. allen thans commies der posterijen 2e klasse. Met ingang van 16 Juni is benoemd tot directeur van «het postkantoor te Houtrijk en Pclanen, A. J. Terveer, e.o. ont.lagen directeur van het postkantoor te Princenhage. Met ingang van 1 Juni is benoemd tot assistent aan de Rijks hoogere land tuin- en boschbouwschool te Wagenin- gen, M. W. Polak, te 's Gravenhage. De eereraad. Daags na afloop van het Enquêtee debat is door Dr. Kuyper in handen der Commissie van beoordeeling gesteld de door hem toegezegde memorie met 40 bijlagen. Om het onderzoek gemakkelij ker te maken, is de memorie gedrukt en in' drie exemplaren ingezonden. St. LEIDEN, 30 Mei. "Waarschuwing. De Gezondheidscommissie te Leiden maakt bekend, dat naar aanleiding van eenige voorkomende gevallen van typhus een onderzoek is ingesteld naar den toe stand van het grachtwater en dit besmet is gevonden met typhosbacillen. De commissie beveelt derhalve het volgende aan 1°. gebruikt geen grachtwater voor welke doeleinden ook (als bv. het wasschen van lijfgoed, straatschrobben enz. 2,J. koopt geen gewasschen groenten, deze worden'dikwijls in grachtwater gespoeld, tischt van uwen leverancier uitdrukkelijk ongewasschen groenten. 3°. Kookt uwe melk. 4°. neemt geen bad in gracht Of sloot water. De Gezondheidscommissie, W C. MULDER, waarn.-Voorz., J. riOHLMANN, Secretaris. Leidsche Duinwater-maatschappij. In de Zaterdagmiddag onder voor zate:: chap van tien heer B. j. H. H ai tink gehouden slgemeene vergadering van aandeelhouders der Leidsche Duinwatc maatschappij waren vertegenwoordigd 36 aandeelen, uitbrengende 26 stemmen. Aan het door de Directie uitgebracht verslagover 19b 9 wordt het volgende ontleend In het afgeloopen jaar werden door de sioomwerkririgeii te Katwijk aan den Rij.i uiï het pui:;reservoir opgepompt. 123350.9 M;;. duinwater, tegen 1222844 Mi3, over 1908, zoodat 10ö(L Ai3, meer werden opgepompt dan in hét vorige jaar. Gemiddeld werden per etmaal opge pompt 3379 AT. De Stoomwerktuigen van het hoog- rèservoii" werkten gemiddeld 14 uur 1 min. per dag; het totaal steenkolenyer- bruik der pompen voor iiliers en hoog- re eer voir, ah mede voor den luchtcom- prcosor, bedroeg 710361 K.G. Ia 190 zijn gesloten 56 abonnemen ten en 21 meterconiraéten, doch verval len 4S abQnnemcüts eu 3 rnétercouirac- ten wegens amoiie 13, .opzegging 20, verbouwing 15. Voor buitengewoon gebruik zijn (dit jaar bijgekomen 88 closets, 18 baden en 2 tuluibesproeiers. Het water werd het geiieele jaar ge regeld aangevoerd en onderzocht door Dr. G. M. Rutten. Het ree Itaut was steeds zeer gunstig. 'Nog altijd wordt een belangrijke hoe veel. iei d water verspild, hetwelk blijkt uit eene in de zomermaanden gehouden inspectie over de closet:nriclr.i ïgen. In de gemeente Rijnsburg vrerd voor hare rekening 1235 M. buialeiding ge- Icgd. Het saldo der exploiialierkening be draagt f 131581,83, zoodat na aftrek en afschrijving op de rekening „Uitbrei dingswerken, enz. reserve erin.- van nog niet betaalde belastingen en bijvoeging van het onverdeelde saldo van 1908 f 106.664 ter verdeeling blijft, tochten de een dividend van 9J,j> pCt. en eene uitkeering aan de gemeente Leiden van f40.500. De balans werd goedgekeurd. De aftredende commissaris, de heer W. F. Verhei] van Wijck, werd met al- gemeene stemmen herkozen. De kapitein F. G. Riesz van het 3e Bataljon 4e Regiment-Infanterie te Gouda wordt overgeplaatst bij het 2e Batakon van dat Regiment alhier. Heden, Maandagmorgen, is de Kolonel C. D. de Roon, commandant van het 4e Regiment-Infanterie met de hoofdofficieren en eenige kapiteins van hier vertrokken naar Apeldoorn tot het houden van Kadermanoeuvres in het Oosten van Gelderland. Deze oefeningen eindigen den 4en Juni a.s. Gisteren had de tweede wedstrijd tusschen Ajax en V. O. C. te Rotterdam plaats. Hoewel de onzen zich duchtig inspan den en ook in de tweede helft een oogen- blik de sterkste v aren konder. zij het niet verder dan tot één doelpunt brengen, waartegenover V. O. C. er 3 mocht boeken. Zoo is V. O. C. in de eerste klasse gekomen en na afloop der wedstrijd werd er als vanzelf sprekend, veel gespeecht met champagne en moesten bloemstukken in ontvangst worden genomen. Ook Ajax bleef, zij het met een „boer die kiespijn heeft"lachte bij de alge- meene felecitatie niet achter. Arme Ajax. Naar we vernemen heeft de com missie tot versiering van de Stationsweg en Steenstraat ter gelegenheid der lustrum feesten een bedrag van circa f 1400 bij een verzameld. Voorzeker een flink bedrag. HAARLEM. Vrijdagmiddag is de 13- jarige Weers bij het oversteken van den spoorbaan op het viadukt Brouwers vaart, hetwelk veel gebeurd om den weg te bekorten, door een sneltrein gedood. Het lichaam werd letterlijk in stukken gereden. KATWIJK AAN ZEE. Acht bommen .brachten hier .haar visch; de hoogste be somming bedroeg f 52.50, de laagste f 17.60. O rijzen der visch"tarbot f6, griet 4050 et, tong 205080 ct. per stuk; schol f6, keu f3, schar f2.70 p. mand. LISSE. Naar aanleiding van de gevoer de Ioonactie door de blo eniis twerkli eden- vereen.igingen alhier, hebben thans enkele bloemisten aan hunne arbeiders verheo- ging van loon toegezegd, welke verhoo ging binnen een paar weken zal ingaan De door de Juliana-vereeniging uit geschreven volksstemming heeft tot uit slag dat zich 863 ingezetenen hebben ver klaard voer «en Juliana-feestdag in de plaats van den kermisdag. Onder dit getal zijn 68 winkeliers en bovendien 2 kaste leins,- benevens een groot aantal arbei ders. Van de overige 335 stammen .wa ren er enkele blanco en enkele vcor beide feestdagen. In verband met dezen ten opzichte der Julianavereeniging zoo gunstigen uit slag had het bestuur der Julianavereeni- ging tegen Zaterdagavond j.l. een confe- ientie uitgeschreven met de leden van den Gemeenteraad. De meerderheid der raadsleden was verschenen. Het doel dezer conferentie was om de i adsleden te bewegen nog eenmaal een zitting te doen uitschrijven en de kwes tie van het Julianafeest en kermisdag nogmaals aan de crde te stellen. De ge houden volksstemming toch had bewezen 'at het gros der ingezetenen een juliana- feest vei koes boven den kermis-Zondag, et spreekt van zelf dat de raadsleden rich tot niets verplichten,' doch het be stuur vei wacht dat althans zij, die zich ieed.3 tegen den kei mis-Zondag hebben uitgesproken, zuLe.i trachten aan hetver- ek der vereeniging te voldoen. Met recht mag dan het bestuur ook verwach ten dat dan het opnieuw te nemen be at meer overeenkomstig den volkswil zal genomen worden. Onze af deeling van den Ned. R.-K. riksbond vierde gisteravond in het "zdsgetcuw haar jaarlijks Encycliek- leest. De feestzaal, waarin het Bondsvaan en de vaandels der onderafdeeilngein rijkten, was stampvol. Na een kort ope ningswoord van den voorzitter, waarin hij allen inzonderheid de geestelijkheid den Centraal President en de Katholieke pers het welkom toeriep. Met klem' drong hij aan op het bewarn der goede orde. Onder directie van den heer A. Maas zong een zapgafdeeling „St. Gregorius" het bondslied. Onder applaus betrad de geachte spre- ■•cr den katheder en herinnerde er aan at hij bij zijn laatste bezoek de wensch had te kennen gegeven ook eens in de ze afdeeling op te treden wanneer de James tegenwoordig waren. Op de eer ste plaats herinnerden spreker er aan ht wij op Hoog Kerkelijk Gezag in de schoone Meimaand een bijzondere hul de en vereering brengen aan ons aller Moeder Maria om Haar te bedanken voor de vele gunsten en weldaden door Hare voorspraak van God verkregen. och de Meimaand heeft voor ons Volks- bonders nog een andere bijzondere t>e- tcekenis. In deze maand herdenken wij het feest der uitvaardiging van de Ency- cüeu Rerum Novarum. Z. .H- Paus Leo XIII z.g. heeft deze maand door het uitvaardigen van dezen schoenen zendbrief :og schooner wiien maken. Op waardi- - e wijze viëren wij in deze maand onzen Meidag, welk een verscml, zei spr., met den Meidag der socialisten. Hun Mei feest heet het feest van verbroedering. De verbroederingsgeest zit er niet diep in. En de achteruitgang van hun Mei dag is dan ook zoo merkbaar dat de Eer waarde Heer Lambert Poel op het in 't vorige jaar gehouden Encycliekfeest te Amsterdam zeide, dat de Meidag der Socialisten spoedig zou veranderen in eene algemeene werkdag. Hoe geheel iiders is onze Meidag. Wij vieren hem i echt Katholieken geest en putten op dezen dag nieuwe krachten voor onze ociaic beweging. Laten wij steeds de rincyeiiek beschouwen als onze grond wet waaraan wij onze werkzaamheden op sociaal terrein toetsen. Een oog en- blik' wijdde spr. aan den inhoud dezer Encycliek en aan den electrischen schok die hare verschijning teweeg bracht Toch is die schok niet sterk genoeg geweest zei spr. want velen zeer velen houden zich nog op een afstand van ons Katholiek vereenigingsleven. Spr. had, zeide hij, even onze groote prach tige Kerk bezocht en zich verwondert over de ruimte welke tijdens het Lof met geloovigen was bezet. Van het bestuur had hij ten overvloede nog vernomen dat deze kerk soms nog te klein is. Daarom moest ook het bbndsgebouw te klein zijn. De gelederen moeten aan gevuld, en hier wees spr. meer speciaal op de plicht der vrouwen, welke hun mannen en zoons moesten aansporen lid te worden der organisatie en trouw de vergaderingen te bezoeken. Met een enkel woord herdacht hij de actie Ider bloemist werklieden en het weinige suc ces. Spr. prees het beleid en tactvol optre den der Katholieke organisaties in leze en spoorde aan steedis te blijven aanhouj- den in onzen rechtmatigen eisch, In de hoop iets te hebben bijgedragen tot grootere bloei der afdeeling sloot spr. zijn luid toegejuichte rede. Op uitste kende wijze werd hierna door de too- neelvereeniging St. Genesius opgevoerd, „Mijn Haan zal Koning kraaien" blijV spel in' twee bedrijven gevolgd door een voordracht van de heer N. v. d. Eist, getiteld: „Dat hebben wij", beneyens nog een door J. Kortekaas, getiteld „De Onnoozele Recruut" welke ook zeer in den smaak vielen. Na het dankwoord van den Voorzitter gingen allen te ruim elf ure welvoldaan huiswaarts. SASSENHEiM. Zondagavond vierde de R. K. Volksbond, alhier het Encycliek- feest. Den voorzitter der afdeeling de heer Weijers opende het feest met gebed en hield een kleine toespraak, waarin hij ons de beteekenis van dit feest schetste. Hierin werd het tableau vivant „Hol lands trots en hoop" gegeven, dat ook nu weer zeer in de smaak van het publiek viel. De leden van ons tooneelgezelschap vergasten ons verder op een negental voordrachten en duetten, die allen flink van stapel liepen. Aan hen komt zeker wel een woord van hulde toe, voor hi welslagen van dezen avond. Zaterdagavond omstreeks 7 ul wilde A. v. B. een jongen van een ja', of veertien even een duivennest uithak uit een hoogen populier. Toen hij in de top van den boom zat, zeide een d' aanwezigen jongens, daar komt de vel£ wachter. Door den schrik viel onzq klimmer uit den boom en werd bewus teloos naar huis gedragen. Eerst d^ nachts om 1 uur kwam de jongen wee tot bewustzijn en naar omstandighede gaat het nu redelijk wel met hem. TER AAR. Zaterdag werd in „'t Wi pen van Ter Aar" de eerste jaarvërgz. dering gehouden door de Vereenigin» tot Onderlinge verzekering tegen brand, schade voor Ter Aar en omliggende ge, meenten. De Voorzitter, de Heer P. VC Kioft, wijdde in zijn opening rede eel waardeerend woord aan de nagedachte nis van het zeer ijverige bestuurslid den Heer B. Hoogwerf» Kroon. De Se, cretaris-penningmeester las de notulei der constitueerende en eerste ledenvei. gaderiiig, die onder dank .werden goecj gekeurd. Vervolgen's bracht de Secretai ris verslag uit over iden toestand de( Vereeniging. Hij herdacht de wordings» geschiedenis der Onderlinge en deeld* mede dat het in de constitueerende ver, ga de ring gekozen Bestuur, tot voorzitte' benoemde den heer P. W. Kroft, tot vii ce-voorzitter den heer Johs. Visser, tol secretaris den heer B. J. Verhagen ei tot penningmeester den heer J. A. vat Tol. De derde gekozene had slechts ondef voorbehoud zijn benoeming aan kunnej nemen, daar hij de toestemming behoef» de van het R K.. Schoolbestuur te Lam ge raar, en omdat op een verzoekschrift van het Bestuur afwijzend werd beschilo werden de functiën van secretaris en pen' ningmeester vereenigd en opgedragen aan den heer J. A. van Tol, jerwijl dt heer Verhagen als gewoon lid zitting it het bestuur hield Tot schatters waren benoemd de hee ren P. J. van Rijn, Jac. Akerboom, M, Mohr en G. Verburg, welke laatste ech> ter zijn benoeming niet had aangeno men. De vereeniging werd gesticht bi' notarieel e acte gepasseerd voor den no taris J. C. Spruijt te Al feu den lSdei Augustus 1909. Tot nu toe werden 9$ leden ingeschreven. Velen van dezen zijt nog elders geassureerd. Doch reeds 4? polissen werden reeds uitgereikt tot eet gezamenlijk verzekerd bedrag van ruin/ f 2S3.000. Hiervan werd eene som var» f168.000 a 50 pCt. herverzekerd. In den loop van dit jaar zijn nog 33 opzeg gingen te doen ten bedrage van pl.nv f320000, zoodat bij het e.inde 'dezes jaars minstens f 600.000 zal ingeschre ven zijn. De totale ontvangsten bedroe gen tot nu toe f 1400. de uitgaven f 1000, zoodat de kas een saldo van f400 be vat. Het inrichtingen der huishouding; aanschaffen eener kostbare brandkast, aankoop van boeken en drukwerken, enz, noodzaakten tot zeer groote uitgaven. Doch thans is alles ook flink in ordq en Worden de leden uitgenoodigd zich ten huize van den secretaris-penning meester te komen overtuigen van de. goede inrichting. Talrijke moeielijkheden en zeer veel tegenwerking ondervond het Bestuur vari de zijde van eenige assurantie-maatschap pijen en hare agenten. Bij de verkiezing van een bestuurslid ter voorziening in de vacature-Kroon werden uitgebracht 32 geldige stemmen:-. Bij eerste stemming verkregen de heeren R. Kempenaar 14, C. Kempenaar 12, J, Hoogervorst 1, P. J. van Rijn, 3, en W. de Boer 2 stemmen', zoodat volgens dq statuten' eene niéuwe vrij stemming moest plaats hebben. Thans werden in geleverd 31 biljetten en verkreeg de, heer R. Kempenaar 17 en C. Kempenaar" 14 stemmen, zoodat de eerste was gei kozenl De voorzitter herinnert de leden aam artikel 6 van de statuten en deelt mede) overeenkomstig dat artikel binnenkorU de inleggelden van alle leden zullen; worden geind. Per circulaire zullen al len nog worden gewaarschuwd, omdat velen niet op de vergadering aanwezig zijnl t Op verzoek van den heer C. J. Kemi penaar zal tijdelijke bij-verzekering een! punt van overweging zijn voor het Be-, stuur en' zal deze zaak, jzoo noodig, op eene volgende ledenvergadering ter sprake worden gebracht. Nadat nog eenige zaken van huishoü-j del ijken' aard zijn afgehandeld, dankt Voorzitter de aanwezigen voor hunne! tegenwoordigheid, hij hoopt en ver-| trouwt op de blijvende, krachtige me-i dewerkihg van alle jeden, spreekt deni béde-wensch' uit, dat ,de algoede God] hun dit nieuwe vereenigingsjaar voor aU le onheil en vooral voor brand zal-be-j hoeden en sluit deze eerste jaarvergade-', ring. VOORHOUT. Door de firma Van Steijn de Groot zijn in het afgeloopen) seizoen ruim 12000 kistjes afgesneden bloemen naar het buitenland verzonden^ of ruim 5000 meer dan in het vorige jaar^ De brandspuit bij het soldaatje enj die van den heer J. Zuilhof zullen a. sJ Donderdag worden beproefd. Leden, donateurs en genoodigden werden gisteravond in de feestavond var$ de R.K. Volksbond, aangenaam bezig ge houden door den Z. E. Pater Philippusj Het eerste gedeelte van den avond were, besteed aan een pelgrimsreis door he( H. Land. In zeer bevattelijke woorden, no^

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2