BUITENLAND. BINNENLAND. lTweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Vrijdag 27 Mei. Daar is de Anti-these weer! J Te Utrecht hebben dezer dagen de jonge vrijzinnigen vergaderd met het oog \pp de komende Statenverkiezingen. Op die vergadering sprak de voorzitter [jp.a. het volgende: y,De op handen zijnde) Verkiezing is van zoo groote waarde, zeide spr.? niet alleen omdat ze een beslissing Zal brengen over de samenstelling Van de Eerste Kamer, maar vooral omdat ze zal gaan langs deze ver kiezing heen, omdat ze voor ons de beteekenis heeft van een worsteling van de vrijzinnige gedachte tegen den bedorven clericalen tijdgeest." r De uitspraak van dezen liberaal kan iden heer R o o d h u ij z e n geen genoegen .hebben gedaan. Dit Kamerlid toch heeft nog onlangs ihet oude liedje gezongen,- dat de gezonde 'partijgroepeering moest bestaan uit voor- juitstrevenden je eener zijde en conserva tieven aan den anderen kant, zoo dat met terzijdestelling der antithese, alles .wat (vooruitstrevend is .van alle partijen zou jkomen te staan tegen alles wat is conser- •VAtief. En nu komt deze vrijzinnige voorzitter jyerklaren, dat die reeds zoo lang dood [Verklaarde anti-these wel degelijk leeft I Deze verkiezing zegt hij, heeft de be teekenis van de worsteling der vrijzki- i'nige gedachte tegen den ,clencalen" i'geest. Het is juist gezegd, en die antithese 'jdaarmee vooropgeschoven. I Wij kunnen de uitspraak' overnëmeii ;en zeggen: de a.s. statenverkiezing moet ,voor ons de beteekenis hebben van de l.worsteling van den christelijken geest die (zich ook in het openbare leven en in de {.wetgeving wil zien erkend, met de vrij zinnige gedachte, die leidt tot het moder ne ongeloof. 1 Houden we dit bij de komende stem- jj)us voor oogen. i De tegenpartij geeft blijk, gopd in te jlzien, waarover de strijrd gaat, ,en men ■zal dan ook zien, dat vanaf den deftigen 'oud-liberaal lot en met den meest proleta- (nischen socialist a llen broederlijk vereend optrekken tegen eiken Rechtschen candi- 'daat. België. Een naspel der Belgische verkiezingen. Hoe ver de anticlericale buitensporig heden bij de jongste verkiezingen in Bel- igië zijn gegaan moge nog eens blijken uit het volgend bericht in het „H. v. A." In de gemeente Anderlecht hebben de de geuze, ni 1 eens gewacht, tot na de !kiezing, ov de spreuk „k bas la calotte" in toepassing te brengen. Het prachtig Christusbeeld, onlangs hersteld, geplaatst tegen den muur van ihet kollege, was ontheiligd en bevuild. Het was Zondagmorgen, rond drie ure, dat bedevaarders de gemeene daad vast stelden. j Een rood kiesplakkaat was op de borst ivan den Christus geplakthet aangezicht |was bevuild. Men verwittigde aanstonds den eerw. heer pastoor van der Beien, die aan de geloovigen de schanddaad bekend maakte •en beval na de hoogmis een boetprocessie. De geestelijkheid, met het kruis voorop, gevolgd door eene ontelbare menigte, 'begaf zich stoetsgewijze naar het beeld jvan den beleedigden Zaligmaker. De 'menigte was ontroerd. Sedert Maandag zijn overvloedig veel bloemen neergelegd, en ontelbare was kaarsen branden voor het ontheiligd Christusbeeld. Frankrijk. Driehonderd stakende arbeiders van de 'steengroeven te Mery sur Oise drongen •Dinsdag met vrouwen en kinderen het {station binnen, ten einde het vertrek van een trein, geladen met steenen, te beletten. Toen de trein zich in beweging zette, wierpen een aantal arbeiders zich op de rails, enkele legden zelfs hunne kinderen 'voor de locomotief, zoodat de machinist uit alle macht moest remmen, ten einde een ongeluk te verhoeden. De stakers brachten met vrouwen en kinderen den nacht door tusschen de wagens en legden vuren aan van de los gerukte dwarsliggers. De prefect van het departement heeft 100 gendarmen naar Mery gezonden. Treurige berichten komen nog steeds uit het overstroorningsgebied van Zuid- Frankrijk. De Aude is over hare geheele lengte buiten hare oevers getreden, waar door een aantal boerderijen geheel en al in het water staan, bruggen zijn weg geslagen en molens zijn ingestort. In de omstreken van Toulouse is ten gevolge van hevige onweders de toestand weder veranderd. De Garonne en de Ariège staan op normale hoogte, maar de beken en zij rivieren zijn alle buiten hare oevers ge treden. In hei gebied dezer rivieren zijn tal van fabrieken, huizen en scLuren ver nield en zijn een menigte bruggen, weg geslagen. De verwoestingen in het departement Tarn aangericht, zijn ontzaglijk. De oogst is vernield., kudden vee zijn verdronken de wegen onbruikbaar geworden, fabrie ken vernield en daardoor zijn honderden arbeiders buiten werk geraakt. Duitschland. De Duitsche Keizer als vredevorst. De voorzitter van het Noorweegscbei Nobelcomité, de oud-minister van 'buiten- landsche zaken Leevland, bespreekt in het avondnummer van het Dagblad het woord, dat Keizer Wilhelm tot don Fran- schen minister van buitenlandsche zaken, gezegd h eeft over de oprichting van een Vredebond der .Europeesche staten. Hij verklaart, dat uit die korte mededeelin- gen, <he werden ontvangen, nog niet dui delijk is wat de Keizer eigenlijk bedoelt: of hij wenscht, dat de Eurpeesche staten zich dusdanig zullen organiseeren, dat zij de verplichting op zich nemen den vrede te bewaren en hem te handhaven als ie mand (h^em mocht verstoren, of dat de staatkunde in het algemeen het vrees- en beschavingswerk ten doel zal hebben. Wanneer wij nu uitgaan van de ge dachte,' Idat de Keizer gebruik hoeft ge maakt van de gelegenheid om aan d-e Fransche regeering rechtstreeks en ver trouwelijk te zeggen, dat men thans moet denken aan eene Europeesche vredesor ganisatie, dan is dat te eerder te begrij pen, omdat hij kort te voren te Berljjn met Roosevelt samen is geweest die in zijne rede naar aanleiding va; ie toeken ning van den Nobel-prijs dezelfde denÜ beelden heeft ontwikkeld. Het ligt voor de Ihand, dat deze ,twee mannen, die zoo bij uitstek zijn mannen van den te gen woordigen tijdiy in den loop van het gesprek hebbön ontdekt, dat zij denkbeel den gemeen hebben, waaraan nu ook de Keizer op zijne manier uiting heeft ge geven. [Tot dusver werd dit denkbeeld door de groote massa der staatslieden als een utopie beschouwd. Het is iets nieuws, dat de meest actueele politici van onzen tijd er eene practische discussie over voeten. Uit niets blijkt duidelijker, hoezeer de vredegediachte jn onzen tijd veld wint. De vredesverwachtingen. Vol hoop uit zich de „Daily Mail" over den indruk van den reis van keizer Wilhelm, die niet alleen verstrekkende gevolgen voor Engeland maar ook voor geheel Europa zal hebben. Het blad meent, dat alles wat gedurende het ver blijf van den Duitschen Keizer te Londen is geschied, de verwachting doet koeste ren, dat iets definitiefs en tastbaars zal voortkomen uit wat eerst "een aanleiding voor rouw was. Het artikel spreekt ver der van de hoop op een nieuwe verstand houding tusschen Frankrijk en Duitsch land en besluit met een beroep op den keizer, die oorlog ,en vrede ju de hand heeft. De üDaily Mail" geeft een hoofdar tikel, dat weer het oude Engelsche stand punt weergeeft, dat men kan samenvat ten in de woorden: Vriendschap is ons best, mits men onze wil volgt, ditmaal in Perzië. De „Daily Chronicle" noemt de samen komst der vorsten aan het graf van Edu- ard VII een vredesconferentie. Het blad roemt dan hemelhoog den Keizer, die door zijïn liefdie voor ihet Engelsche Ko ningshuis het hart Van het Engelsche volk heeft gewonnen. Het blad knoopt daaraan deze beschouwing vast: „De Duitsche Keizer, als de grootste veld heer van Europa heeft daarom de macht den vrede te bevorderen. Wij zijn het eens met officieuze meeningen in Duitschland dat er tusschen beidie rijken geen moeilijk heden zijn, welke niet door goeden .wil -en geduld kunnen uit den weg geruimd. Wanneer de toeneming der bewapening nog een tijdlang mocht duren, zal het de gemeenschappelijke opvatting zijn, idat ieder het recht heeft voor eigen nationale belangen te waken zonder dat dit dade lijk een bedreiging tegen den anderen staat is. Wanneer men volgens dit be ginsel handelt en spreekt, zal men ertoe bijdragen, de vredesconferentie welke bij eenkwam ;bij de begrafenis van den ko ning, eën duurzame beteekenis te ge ven." Wat betreft de houding van den kei zer jegens Pichon, is reeds in de Kölni- sche Ztg." een officieuze meer nuchteren kijk gegeven op de vriendelijkheid van keizer Wilhelm. Beslist heette het daar in: Overeenkomsten tusschen Duitsch land en Frankrijk bestaan 'er niet. In het Ochtendblad van gisteren maak te ieen t elegram melding van beschouwin gen naar aanleiding van bedoelde uitin gen van den keizer jegens Pichon. In het volgende Avondblad kwam reeds een teLegram met de ontnuchterende verkla ring dat de Keizer nooit van het denk beeld een Europeesche Statenbond [te vormen heeft gesproken. Het zag er dan ook de laatste dagen te mooi uit yoor de pacifisten, eenige ontgoocheling moest wel volgen. (Toch is het zeker, dat |de keizer te Londen iditmaal leen gunstiger indruk heeft gemaakt, dat ér werkelijk sprake js van toenadering tusschen En geland (en Duitschland', en hoe dan poky tusschen Frankrijk ten Duitschland. Portugal. Een reusachtig complot blijkt het te zijn geweest, als offers waar van wijlen koning Carlos van Portugal en diens oudste zoon zijn gevallen op den 1 Febr. 1908. Ten gevolge der inhechtenisnemingen de bekentenissen van zekere Ramires, die naar Brazilië de wijk had genomen, is de Portugeesche politie in het bezit van een lijst met de namen van 1148 personen, die in dit komplot betrokken zijn geweest. De regeering wacht nog met handelen tot de lijst volledig is. Onder de samen zweerders bevinden zich 16 bekende staatslieden, die, naar het schijnt, op ver schillende punten langs den weg van den stoet vier groepen van revolutionairen hadden opgesteld. Indien de eerste groep niet geslaagd was. zoude de koning, ge vallen zijn onder het vuur van een van de drie andere. Eerste Kamer-Verkiezing. Den tweeden Dinsdag van Juli a.s. dus den 12n dier maand zullen de Provinciale Staten in alle gewesten moeten voorzien in de vervulling van de plaatsen der leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, die met den volgenden derden Dinsdag van September naar den rooster moeten aftreden, zijnde dit jaar voor: Noord-Brabant: W. Merkelbach (Kath.), jhr. P. J. J. S. M. Van der Does de Wil- lebois (Kath.). GelderlandJ. E. N. baron Schimmel- penninck van der Oye (antirev.), voor zitter; mr. W. H. J. Th. Van Basten Batenburg (Kath.). Zuid-Hollandmr. J. D. C. baron Van Heeckeren van Keil (antirev.), dr. P. J. F. Vermeulen (Kath.), jhr. P. M. G. Von Fisenne (Kath.). Noord-Hollandmr. E. N. Rahusen (lib.), jhr. mr. J. Röell (lib.), mr. W. F. Van Leeuwen (lib.). ZeelandW. Hovy (antirev.). Utrechtjhr. H. P. C. Bosch van Drake- stein (Kath.). Friesland: jhr. mr. P. J. Van Beyma (lib.). OverijselD. W. Stork (lib.). GroningenR. P. Dojes (lib.). Drenthemr. E. Pelinck (lib.). Limburg: jhr. mr. L. H. L. J. Van der Maesen de Sombreff (Kath.) Totaal 17, waarvan 10 anti-liberalen en 7 liberalen. De Eindhovensche quaestie. De burgemeester van Eindhoven heeft een schrijven gericht tot de firma Philips en Co., waarin hij ten behoeve van den commissaris der Koningin in Noord- Brobant verzoekt te worden ingelieht omtrent de oorzaken en den omvang van de uitsluiting aan de gloeilampenfabriek der firma. De gebroeders Philips hebben den schrijver van dien brief daarop geant woord, dat zij niet bereid waren ter in lichting van den commissaris der Ko ningin gebruik te maken van de bemid deling van den burgemeester van Eind hoven, daar zij hem, die tevens deel uitmaakt van het steun-comité der uit- geslotenen, niet kunnen beschouwen als een onpartijdig voorlichter in deze zaak. De stamburcht der Nassaus. Op grond van een ambtelijke verorde ning zal de burcht Nassau voortaan den naam van „gemeenschappelijke stamburcht Nassau" dragen, omdat hij de stamburcht van het huis Oranje-Nassau en van het huis Diez-Weilburg-Saarbrücken is. De burcht is in 1101 gebouwd, kwam in 1159 door ruil aan het aartsbisdom Trier en is later aan de graven van Luxemburg, die zich daarna meestal graven van Nassau noemden, in leen gegeven. Omstreeks 1530 verkeerde de burcht nog in goeden toe stand. Nu staan nog overeind de vierkante groote toren, een paar muren, een ronde toren en een poort met een ronden boog. Van het hoogste punt van den bouwval af heeft men een prachtig gezicht op het Lahndal en de bergen van de Lahn. Portretten Koninklijke familie. Nu de hoofdstad des rijks voor de eerste maal het voorrecht zal hebben, Prinses Juliana te aanschouwen, zijn er drie portretten van het Koningskind in den handel gekomen. Zoo krijgt heel het land H. K. H. te zien. Vroegere portretten hadden dit bijzon dere, dat de Koninklijke Moeder ze zelve had genomen. Deze zijn het werk van een vakman. Doch wij vreezen, dat zij velen deerlijk zullen teleurstellen. Een van de drie geeft de Prinses te zien in een, overigens ledigen, kamerhoek achter een tafeltje vol speelgoed, Heeft H. K. H. op het groote moment bewogen of wat kan er zijn gebeurd? Het kopje is zeker niet welgelijkend. Veel beter is het op de beide andere foto's, die de Prinses vertoonen op de knie haars Vaders en op een stoeltje naast hare eveneens ge zeten Moeder, terwijl de Prins achter hen staat. Ook deze foto's laten, wat groepeering, verlichting, toon en „aan kleeding betreft, veel te wenschen. Wie de portretten van vorstelijke per sonen, vorstelijke kinderen vooral, uit buitenlandsche illustraties kent, zal het betreuren, dat deze drie van onze Ko ninklijke familie niet veel fraaier zijn uitgevallen. Koninklijke Besluiten. Zijn benoemd tot burgemeester der gemeente Bladel en Netersel, H. Coolen, secretaris dier gemeentetot burgemeester der gemeente Hekendorp, Lange Ruige Weide en Papekop, W. H. W. Doorman, secretaris dier gemeentetot burgemeester der gemeente Noord wij kerhouf, J. P. J. M. Sweens; tot burgemeester der ge meente Bolswjjrd, JB. J. Vap der Veen; en tot burgemeester der gemeente Smilde, N. G. Servatius. Zijn benoemd in de orde van Oranje- Nassau: tot commandeur jhr. mr. J. W. G. Boreel v. Hogelanden, burgemeester der gemeente Haarlem; tot officier: dr. H. D. Kruseman, wethouder der gemeente Haarlem; tot ridder G. B. Crommelin, voorzitter der vereeniging „Koninginne dag" te Haarlem, en H. J. F. A. A. M. Van Goor, commissajris van politie aldaar en is de eere-medaille van die orde in brons, toegekend aan W. Bos, werkzaam in dienst bij de openbare werkende ge meente Haariem. Aan jhr. mr. L. E. F. J. Von Bön- ninghausen, is op zijn verzoek, met ingang van 1 Juni, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Tubbergen, met dankbetuiging voor de langdurige in die betrekking bewezen diensten. Is benoemd tot burgemeester der gemeente Apeldoorn mr. W. Roosmale Nepven, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der ge meente Putten. J. C. J. Verheugt, is benoemd tot burgemeester der gemeente Mierlo. Is benoemd tot burgemeester der gemeente de Wijk, J. A. R. Bosma, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Nijeveen. Met ingang van 16Juni is benoemd: tot directeur van het postkantoor te Hees, J. D. Vissering, thans in gelijke betrekking te Eist; tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Eist, J. Moulijn, thans directeur van het postkantoor te Hees. Tot directeur van het post-en tele graafkantoor te Maarssen, N. G. Servaas, thans in gelijke betrekking te Wijk bij Duurstede. Zijn benoemd tot ridder in de orde van Oranje-NassauTh. Van Waveren te Heemstede, voorzitter der commissie voor de Nationale Bloemententoonstelling te Haarlem en G. H. Van Waveren te Haar lem, lid van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur aldaar. Is benoemd tot rechter in de ar- rondissements-rechtbank te Maastricht, mr. W. C. J. A. Peperkamp, thans kanton rechter te Heusden. Is J. L. van Engeland benoemd tot burgemeester der gemeente Tongelre. Is C. M. Ploegmakers benoemd tot burgemeester der gemeente Luyksgestel. Zijn met ingang van 1 Juni bij de directie van de Rijkspostpaarbank bevor derd tot referendaris, H. K, J. Michaëlis, thans hoofdcommis; tot hoofdcommies, N. J. Willems, W. H. A. Tollus, C. J. B. Nierstrasz van Tienhoven, A. J. van Braband en C. de Jonge Oudraat, allen thans commies; tot commies, O. M. Vellinga, J. G. A. Schnell, mej. H. C. Vonk en L. G. Keek, allen thans adjunct-commies; tot eerste-klerk, E. C. J. de Koning, S. J. C. Storm, J. A. Boeser, E. E. H. de Vries, A. G. Wortman, G. C. H. Boot, E. E. J. Ruder, C. J. Sipkema, M. J. Philippens, C. M. Margadant, A. Katten burg, E. W. Tollenaar, P. M. Beijerbergen van Henegouwen, K. de Boer, J. H. Mulder, W. H. Weegenaar, R. C. Sternfeld, J. Lezer en J. H. van Aken, allen thans tweede-klerk. De bloemententoonstelling te Haarlem. Gister, den dag van 't bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik, werd de 4de tijdelijke tentoonstelling geopend. In de gebouwen is veel moois te zien; zooveel, dat 't ingezondene ruimschoots kan wedijveren met vorige exposities. In de kleine zaal wordt 't oog gestreeld door een collectieve inzending rozen van de afdeeling Oosteinde Aalsmeer. De groote middentafel is daarmee geheel gevuld, 't Is prachtig, die groote ver scheidenheid van teere kleuren Op de tafels langs de wanden zijn ook verdienstelijke inzendingen. We noemen uit de groote verzameling in Mei bloeiende scilla's trollius excelsior, lelies, Ermures, zomer violieren. Eigenaardig is o.a. de Ermures van de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem, dit is oorspronkelijk een in 't wild groei ende plant voorkomend in Turkestan (Centraal Azië), gevormd door een blader- groep, waaruit een lange staaf met bloei ende bloempjes rechtop uitsteekt. De firma-Tubergen te Haarlem geeft onder een glaskas Caladium te bewonderen, een mooie Braziliaansche bladplant. In de eerste groote zaal vindt men een mooie groep rhododendrons van de firma Keesen uit Aalsmeer, die concurreert in pracht met een tegenover haar staande groep, palmen. Ook hier vindt men Ermures, deze in gezonden door de firma Tubergen, en ook door P. W. Voet, van Overveen. Te bewonderen zijn ook een decora tieve groep planten en bloemen van de firma Lamfers te Haarlem, en lelies van M. van Waveren en Zonen te Hillegom. In den doorloop vindt men o. a. een mooie verzameling Bougainoullis, van de Tuinbouwschool te Aalsmaar. De tweede zaal biedt plaats aan eenige mooie inzendingen orchideeën, van Van Vloten uit Aerdenhout, van Muller Abeken te 's-Gravenhage en baron Van Boetse- laar te Maartensdijk. Deze wedijveren in pracht en zeldzaamheid. Ook trekken hier de aandacht mooie rhododendrons, Alpenplanten, stammagrie- ten, varens, Amerikaansche anjelieren en nog vele andere mooie planten en bloemen. In het bijzonder wijzen we nog op den Tapanschen tuin van de firma G. P. van Nes en Zonen te Boskoop, waar o.a. aardige dwergboompjes te zien zijn. De Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde zond verschillende bloemen ^en planten ter opluistering van deze ten toonstelling. De Fransche tuin is met eenige nieuwe planten smaakvol aangevuld en biedt nu weer een mooien en frisschen aanblik. - De tentoonstelling biedt dus nog veel bezienswaardigs. Zondag is de laatste dag, dus wie nog naar Haarlem wil, moet zich haasten. Eene berekening, die faalde. De eindindruk, welken de „LintjesV zaak" in' den lande achterlaat, zal eeif geheel aridere zijn dan mr. Troelstr* c.s. verwacht hadden. De sociaal-demo^ cratische leider speelde hoog spel en hij heeft het spel verloren. In plaats van' dr. Kuyper voor goed te discrediteeren! of liefst te verpletteren, zooals de toe leg was, heeft de hartstochtelijke en on waardige campagne tegen den grooten christelijken staatsman zijne volgelingen' in hun trouw gesterkt en de bongenoo- ten nauwer rondom hem geschaard. De redevoeringen, gisteren door df Rechtsche Kamerleden gehouden, zullen! dr. Kuyper grootendeels schadeloos stel len voor den geleden hoon, en de heuge nis aan de begane fouten bij hem einde-? lijk eens voor meer opwekkende gedach ten doen plaats maken. De Kuyper-quaestie is nu in een heel andere phase getreden. Wat dr. Kuyper werkelijk misdeed, werd door ons en' vele zijner politieke vrienden met groo te oprechtheid herhaaldelijk gegispt Van door „dik en dun" met hem raee^ gaan' was Wij ons geen sprake. Wanneer thans en in de toekomst on ze aandacht van die tekortkomingen isi afgewend en, gelijk voorheen, weer zal' gevestigd zijn op de schitterende hoe danigheden en de ongemeene verdiensten.' van den anti-revolutionairen leider, dan' dankt dr. Kuyper dit vooral aan den on beraden haat van zijne geweldige en ge niepige tegenstanders, die de „Lintjes zaak" als een voorwendsel bezigden om1 hem voorgoed van de baan te krijgen.- Voortaan zal de groote vraag niet meet; zijn, in hoeverre heeft dr. Kuyper ge faald, maar deze: mogen wij gedoogen,- dat zulk een man, nadat hij zelf het „boe tekleed" aantrok, als zoenoffer aan de' woede van socialisten en vrijzinnigen, wordt prijsgegeven En op deze vraag kan het antwoord; niet twijfelachtig zijn. Met de christe lijke voormannen, die in de Kamer hun ne groote ergernis luchtten over de ver guizing van den leider, aan wien liet Christelijk Nederland grootendeels zijne politieke wedergeboorte dankt, zullen, zoowel de Katholieken als de Anti-revo lutionairen en Christelijk-historischerï zich trouwe vrienden en bondgenooten' toorien in den nood, in Kuyper heeft men de coalitie willen treffen, willen' neerslaan. De coalitie heeft dit begre pen en hare vertegenwoordigers hebben" zich verweerd met de kracht en cle ver ontwaardiging van iemand, die zich in zijn. eer voelt aangetast en in zijn levens belangen bedreigd. (Tijd.) Sport. Leidsche Studenten lawn-tennïs Vereeniging. Dezer dagen zijn de onderlinge voof- jaarswedstrijden der Leidsche Studen ten la wn-tenn is vereeniging op de banen' van het Posthof gespeeld. Evenals vori ge jaren waren ook thans Wedstrijden uitgeschreven voor: enkel spel voorhee- ren met voorgift'dubbel voor heeren, enkel spel voor heeren, dubbel spel voor heeren met voorgift. De wedstrijd-en welke onder be gunstiging van goed weer gespeeld w.eC- den, waren de volgende Enkelspel voor heeren met voorgift le ronde: D. M. Meertens 15.3) w.o.,- A. S. van Nierop (scr.), si. C. Naesser.s (scr.) 64, 75 A. H. Kramp 30) si. D. G. Cohen Tervaert (-{- 15)J. H. Rinkes (—15.4) si. J. J. Ph. Koppenof 2-6) 6—3 ,6—2E. H. 30.3 si. T. L. Cayaux (-f 15) 5—4, 6—2. 2e ronde. C. Gerke (scr.) sl. W. J. L. Es (-{- 15) 4—6, 8—6, 6—0; M. v. d. Feen 40) sl. P. S. R. Kosters 15.2) 4—6, 7—5, 6—1; A. S. van! Nierop (scr.) sl. D. M. Meertens 15.3) 60, 62; P. van Geer 15.3) sl. G. F. Tulleken (-{- 3-6) 7—5, 6—3; P. B. H. van Groin Soeters (-{- 3-6) sl. H. D. A. van Reenen (-{- 30.1) 63, 6—2. Dubbel spel voor heeren: le ronde: E. H. en A. A. W. van Wulfften Pal the, sl. J. J. Ph. Koppenol en J. C. T. Resius 6—2, 6—2. Enkel spel voor heeren. le ronde: C. W. Sweerts de Landas sl. A. H. Kramp 60, 61 A. S. van Nierop si. C* A. H. Gerke 6—3, 6—4; P. A. Birnie— N. N. w. o. 2e ronde. D. M. Meertens sl. M. A'. van Oven 6—1, 6—2 A. S. van Nierop sl. P. A. Birnie 6—8, 6—2, 6—0M. v. d. Feeii sl. L. A. Nypels, 61, 6—2; J. J. Ph. Koppenol sl. W. J. L. van Ei 6—3, 6—2. Dubbelspel voor heeren met voorgift 1 ronde. J. J. Fock en M. A. von OvenJ (-|- 15.5) si. P. van Geer en D. O. Co- hen Tervaert 5-6 75, 86; R. van1 Steéden' en A. H. Kramp 15J2) sl. H. D. A v. .Reenen en J. W. van def Vlugt (4- 3.1) 6—1, 6—4j L. de Voa eri M. v,an der F.een (-H 15.3) sl. J. J-

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5