Uit Stad en Omgeving. 31 H. M. verzoekschriften of anderszins wenschten aan te bieden. Om 1.45 reed H.M. de Koning-in uit en maakte een rijtoer door de stad. Langs ,den geheel en weg was het .zflfart van een juichende menigte. Voorop reed de commissaris van politie, dan de burge meester, een escadron huzaren, de ko jiinklijke koets, open landauers met ge- Volg ,en daarachter met toestdemming van de commissaris van politie, drie rij tuigen, waarin de pers gezeten was. Om £.15 kwam de stoet weer ten paleize &anl Hedenmiddag om 5 uur heeft een can tate van 9000 zangers en zangeressen 'op den Dam plaats. De kamer van Prinses Juliana. De Van Speyk-zaal in het paleis aan ,den Dam is in gereedheid gebracht voor !H. K. H. Prinses Juliana. De Prin'ses zul hier logeeren, even als freule Van de Poll, die, gelijk men Weet, met Hare opvoeding is belast. Toen gisteren namiddag de Koningin :en de Prins om vijf uur uit)iiaarlem naar Amsterdam zouden vei trekken, stond in :de Kenaustraat een eenvoudig vrouwtje, 'wier man met petroleum langs de huizen loopt, met een heel gewoon bouquetje in de hand, de komst van H. M. 'af te wach ten. Zcodra H. M. de bedoeling zag, riop :zij te stoppen, en toen dat niet spoedig ge noeg ging, stiet zij de Prins aan, fdie teen uit alle macht «toppen riep, waarop aege- heele stoet plotseling stil stond. Het oude vrouwtje kwam hard aange'.copen en overhandigde de bloemen aan H. M. waarop zij de hand kreeg en tot driemaal toe bedankt werd. Alle ooggetuigen wa ren verrast en zeer verwonderd over dit eigenaardig oponthoud. LEIDEN, 27 Mei. T uberculose-Museum. Woensdagnamiddag is in tegenwoor- jdigheid van veftch.'Ilende autoriteiten in iden foyer der Stadsgehoorzaal het tu- Jberculose-museum geopend, welke ten toonstelling door de samenwerking van ,de afd. Leiden der Zuid-Holl. vereeni- jging ..riet Groene Kruis" en de Leid sche „.Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose" tot stand kwam. De voorzitter van laatstgenoemde ver- feeniging. prof. dr. W. Nclen, deed in feene met gloed en overtuiging voorge dragen rede uitkomen het nut en de nood zakelijkheid der tuberculosebestrijding. Velen weten niet. waar de strijd om gaat, Welke ellende de tuberculose aanricht. Telkens moeten wij opnieuw blijven aan kloppen, opdat de dooven eindelijk hoo- Ten. Maar ook in mismoedigheid en in mistroostheid schuilt een oorzaak van ge brek aan belangstelling, omdat men Vreest de zware vijand niet te kunnen overwinnen en wijl de tuberculose een Ziekte is, die teikens nieuwe teleurstel ling brengt. Toch hoopt spr., dat men er [eindelijk in zal slagen de medici, waar- Van verscheidenen nu achterblijven, mee jte krijgen in den strijdzij vooral we ten welke verwoestingen deze gevrees de krankheid veroorzaakt. Vijftig jaar geleden en sindsdien is het vaak her haald. heeft men gezegd, dat de tuber- fculose te genezen is. Bij alle lof ech ter voor de verschillende behandelings methoden staat tegenover de overbren ging van de geneesbaarheid der tuber culose het sombere feit, dat op 15 tot J60-jarigen leeftijd een derde deel der ftienschen aan die ziekte sterft. Maar des ondanks is er geen voldoende grond voor mistrouwen. Als wij het oog vestigen op ,wat ten opzichte van andere ziekten door Ide wetenschap gedaan is. In dit verband haalde spr. de febris typhoidea, cho lera, typhus en gele koorts aan, die Idoor goede maatregelen binnen enge grenzen terug te dringen zijn. Bij de bestrijding der tuberculose ont- 'leenen wij onze kracht aan de kennis, "der tuberkelbacil;-.zoodoende weten wij hoe dJe bacil een' lichaam kan binnen dringen. 't Doel van (het Museum is om jhet gevaarlijke der tuberculose te doen (inzien hoe de vereenigingen tot bestrij ding der tuberculose trachten werkzaam te zijn door bevordering van hygiëni- 'sche maatregelen en te doen zien -diat zie ken niet vergeten worden, daarentegen dat men wanhopige pogingen doet om de arme lijders te genezen. Aldus zal men zijn kennis vermeer- Ideren, maar daarbij moet men trachten zijn hart te doen spreken. Is het aan tal personen, dat de opening bijwoont niet groot, toch is spr. verheugd door de persoonlijkheden, die tegenwoordig zijn. Spr. dankt het gemeentebestuur, dat de tuberculosebestrijding door sub sidies steunt en de zalen voor het mu seum beschikbaar stelde en dankt den burgemeester voor zijn bereidwilligheid om door zijn tegenwoordigheid aan deze plechtigheid de luister van zijn persoon en het hooge door hem bekleede ambt te willen bijzetten. Daarna verzocht spr. den burgemeester het museum té willen openen. Jhr. de Gijselaar gaf hieraan gaarne gevolg. Hij sprak hierbij nog het volgende: „Wij allen, (hier tegenwoordig, weten toch welk een gevaarlijk vijand de tu berculose is, hoevele slachtoffers die vij- juid jaarlijks van het Nederlandsche volk ook hier ter stede, vraagt. Elke bestrijding van die heillooze ziek te, moet door ons dus ten zeerste ge waardeerd en gesteund worden en het Lgt derhalve zee: zeker op den weg van mij, als hoofd, van het gemeentebestuur, de pogingen te bevorderen van de Leid- sche vereeniging tot bestrijding der tu berculose, waar zij zich ten -<foel stelt de gevaarlijke volksziekte te bekampen1. Hoe nuttig deze vereeniging werkt, hebt ge alien kunnen lezen uit het 5e jaarverslag dier vereeniging, en wij mo gen het ten zeerste op prijs stellen, da(t zij zich thans weder de moeite getroost heeft hier ter stede, in dit gebouw, helt i uberculoso-Museum ten toon te stel len'. Dit museum toch is een nuttig en doeltreffend middel om meer kennis te verspreiden omtrent de b.estrijding van den nationalen vijand. Moge dan de bezichtiging van (deze tentoonstelling allen, die haar bezoeken overtuigen van 't ncodige en nuttige van de tuberculose-besirijding en van de ver eeniging, welke zich die bestrijding ten doel stelt. En moge een druk bezoek niet alleen aanleiding geven tot vermeerdering van kennis op dit gebied, doch ook tot toe- ding Is lid van de Leidsche vereeni ging, die blijkens het laatste jaarverslag, zoozeer behoefte heeft aan steun van contribuanten. En hiermede, dames en heeren, ver klaar ik de tentoonstelling voor geo pend en verzoek U deze met mij te gaan bezichtigen". Met Mem en warmte zouden wij ieder willen aanraden in de kleine zaal der Stadsgehoorzaal eens 'n kijkje te gaan nemen. Men vindt daar ondergebracht gegevens omtrent het wezen en de oor zaak der tuberculose, de ontwikkeling en verloop der ziekte; hare verbreiding en voorbehoeding; de bestrijding en gene zing. Een goede plaats is afgestaan aan de bijdragen der „Vereeniging te gen de Kwakzalverij". De dom heid van het putl zoo lezen wij in den catalogus, dat steeds voortgaat markt- schreeuwerige kwakz 1 ers-advertentiën te geiooven en deze kwakzalversmidde len te slikken, is inderdaad ergerlijk1. Ergerlijker echter is, dat zelfs aanzien lijke dagbladen, welke zich overigens in dienst stellen van beschaving en volks- vei lichting, in hunne advertentiekolom men zich niet ontzien a raison van eenige tien- of honderdtallen guldens het schandelijk beroep der kwakzalvers te bevorderen. Interessante foto's van Sanatoria, lig- hzllen, teekeningen van het ziekenhuis te Katwijk, ligtent van de afcfc Zwam- merdam-Bodegraven, spijsdrager te Bo degraven, kamers van een tuberculose lijder vóór en nadat de vereeniging tot bestrijding der tuberculose hem onder hare bescherming en hygiënische con trole heeft genomen., graphische voor stellingen, tubercelbacillen, de inwerking dezer bacillen op de longen, hieren, dar men, enz., zijn bezichtiging en bestudee ring oVerwaart en zullen medelijden op wekken met den tuberculose-lijder, die het meest in de kringen der minder-ge- goeden wordt aangetroffen en aanspo ren tot steun om nog krachtiger en uit gebreider dan tot heden de bestrijding der tuberculose te .kunnen voeren. Nog even willen wij de aandacht vesti gen op de voordracht, welke hedenavond in de Foyer der Stadsgehoorzaal zal ge houden werden en welke blijkens ach terstaande advertentie niet te 7 doch te 8 uur aanvangt, en waarvan de toegang eveneens kosteloos is. De Lustrumfeesten. Als een heraut die Frederik Hendriks Elijde hncomste verkonden gaat", zoo hoopt de heer F. D. K. Bosch, ab-actis der Maskerade-commissie, dat het boek van zijn hand ontvangen moge worden'. Aan voornaamheid ontbreekt het dezen heraut allerminst. In spiegelband ligt het heden bij S. C .Doesburgh, boekverkoo- per in de BreedeMraet te Leyden, ver schenen boek voor ons, en het wil ons vertellen van de Blijde Incomste van Sij- ne Hoogheyt Frederick Hendrick, Prince van Oranien, enz. enz. binnen Amsterdam vergezclschapt van Haare Majesteyten Henriette Maria, bij de Gratie Gods co- ninginne van Groot-Britanien, Frankrijk en Ie; land, enz. enz.Elizabeth Paltsgra- vinne van den Rijn, Coninginne van Bo- hemen enz., enz.zijne Hoogheyt Wei- hem, Prince van Oranien en sijne Gema- Lnne Maria, Princesse Royal van Enge- lant alsmede hunne hooghe gevolghen den 20sten van Bloeimaant van den jaare 1642. Vooraf laat de schrijver ons even zien achter de schermen der voorbereiding voor de Lustrumviering, waar wij aan schouwen de moeielijkheden, welke on overkomelijk leken, de werkzaamheden van de commissie en van den artistie- ken leider Henricus, die in stilte wer den verricht. Daar wijst hij erop hoe de „Historische Optocht" het voornaamste punt der feestviering zijn zal, gelijk de aloude Mos dit wilde optocht waar aan dit jaar 160 studenten en jdames zullen deelnemen. Het doel was, ge lijk steeds, niet de historische intocht uit het jaar 1642, in bijzonderheden na te bootsen: de Blijde Incomste van Fre derick Hendrick een lange sleep karos sen, geëscorteerd door enkele ruiie. omstuwd door de Burgervendels, wa hiertoe niet geschikt. Getracht is hier van te vormen een optocht waarin voet volk, karossen, en ruiterij elkande.r ja.aij- genaam afwisselden. Eenzelfde vrijheid moest worden genomen waar het be trof de historische personen in den op tocht. De opgaven hieromtrent waren onvoldoende ongeveer 120 békende per sonages die waarschijnlijk aanwezig zijn geweest, bijeengebracht uit archieven, bibliotheken, e.d., wier tegenwoordig heid niet bevestigd, maar nog minder door niemand ontkend kan worden, zul len nu het gevolg der hoofdpersonen uit maken1. In een vijftal schetsen geeft de heer Bosch ons een blik in den tijd waarin de Maskerade speelt. Op frisschen toon vertelt hij ons van het huwelijk van Prins Willem II en Ma ry Stuart, kinderen van 14 en 10 jaar, wier huwelijk in 1641 voltrokken „bij zijn armoede aan liefde en rijkdom aan berekening als voorbeeld voor een „vor- stenhuwelijk" kan genoemd worden en van Henriette Maria's overkomst en Ha re ontvangst in Holland, waarvan de ware reden verzwegen en welke door schijn redenen gemotiveerd werd. Hij schildert ons deze ontvangst Piet haar ceremoniën en rijk vertoon en in 2 hoofdstukken teek-ent hij ons (het le ven in Den Haag omstreeks 1640 en Amsterdam omstreeks 1640. Vruchtbaar ma:;..i 'lij hier gebruik van de „Mémoi res" ;:it dien tijd, vrijwel de eenige bron nen, welke ons leiden in de inwendige schiedenis. Zoo ooit geschiedschrijving moeielijk is, het is op dit gebied van het in wendige leven. Gelukkig schijnt ons de schrijver wel in zijn grepen uit de uiter aard zeer persoonlijk getinte, niet on mogelijk eenzijdig belichtende bronnen. Hij heeft, gebruik makend van tal van anecdoten, een eenheid weten tot stand te brengen welke ons een indruk geeft van het leven uit het midden der 17de eeuw. grtijk dit tot ons komt uit de weinige beschikbare bronnen, alle van één soort, en van de hand van vreemde lingen, de gebeurtenissen, waarin wij be- Iangstelien, slechts terloops behandelend Een beschrijving van de Blijde Incom ste zeif, geeft ons het 5de hoofdstuk. Naar de beste bronnen wordt hier voor oogen gei-trtd hce de Stadhouder en de Engdsche Koningin werden uitgenoo- digd tot een bezoek aan Amsterdag door de regeering dier stad (de schrijver vindt dit waarschij 1 ijker dan de voorstelling dat de vorstelijke gasten niet uitgenoo- digd werden, maar de Koningin „zich be- gcerig toonde" Amsterdam te bezoeken. Waarom zegt hij niet, terwijl hij wel des Prinsen bezoek tracht te yerkla ren door redenen waarom hij Amsterdam noodig had). Schitterend ontving Am sterdam de hooge gasten: Frederik Hen drik en de Engchche koningin Henriet te Mary, vrouw van Karei I Willem II, den zoon van Frederik Hendrik en zijn 11-jarige echtgenoote Mary; doch ter van den Engdschen koning, de prin ses van Oranje, welke in de Republiek nooit populair geworden is; en de iii Den Haag verblijf houdende Koningin van Bohemen, Elisabeth, de sympathie ke, lichtzinnige, ongelukkige „Winter- konïngin." Welke voorstellingen ter eere van deze ontvangst gegeven werden, de lustrumweek zal één ervan: het huwelijk van Reinout van Gei re met Elecnora wederom voor de hooge gasten opvoe ren. Mer een enkeie gissing, waar de bronnen niet toereikend waren, vult de heer Bosch zijn beschrijving aan.- Meer dan de helft van het boek wordt ingenomen door meer of minder uitge breide biografiën der verschillende per sonen uit de maskerade. Nauwkeurige détaiLstudie en zeer veel nasporingen heeft de schrijver zich moeten getroos ten, opdat de personages die in de mas kerade optrekken, een overzicht zouden krijgen van de geschiedenissen cler lieden wier figuur zij tijdelijk nabootsen. Deze omvangrijke historievorsching zal zeker veel er toe bijdragen niet alleen om den optocht beter te verstaan, maar ook om te leer en kennen den belangrijken tijd waarin de personen leefden, want zijn ook juist hiertoe biografieën niet bij uit stek geschikt? En de portretschildering in woorden, wordt aangevuld door 6 zeer fraaie lichtdrukken naar portretten der hoofdpersonen en een enkele oude gravure. De verluchting van het boek .is voortreffelijk. Met ingang van 6 Juni wordt Wetz- lar, (Opper-Postdirectie Frankfurt (Main), opgen omen in het telephoonverkeer met Leiden, Alfen en Gouda. Mejuffr. C. W. P. van der Steen alhier is te Haarlem geslaagd voor het acte-examen lager onderwijs. Bij Kon. besluit van 21 dezer is tot afgevaardigde der Nederlandsche re geering naar het van 30 dezer tot 4Juui te Berlijn te houden 5de internationaal ornithologisch congres, buiten bezwaar van 's rijks schatkist, benoemd dr. E. D. van Oort, conservator bij 's Rijks Museum van Natuurlijke Historie alhier. Bij Kon. besluit van 24 dezer is, met ingang van 14 April j.L, aan Cor nelia van den Bergh, weduwe van den broeder der Orde van den Neder- landschen Leeuw Johannes de Smit, wonende alhier, een jaarlijksche toelage verleend van f 100. Bij resalutie van den minister van i en is o.m. benoemd tot lid der exam n-commissie over de betrekking van adspirantlandmeter van het kadaster de heer dr. P. Zeeman Gz., hoogleeraar alhier. Ter bestrijding van de onkosten der lustrumfeesten wordt door het Leidsche Studentencorps over 350 betalende leden en hoofdelijke omslag van f 100 geheven, zoodat alléén uit dien hoofde ontvangen wordt f35,000. Tot afgevaardigde der Nederland sche Regeering voor het van 30 Mei tot 4 Juni te Berlijn te houden vijfde inter nationaal Ornithologisch Congres, is, buiten bezwaar van 's Rijks schatkist, benoemd dr. E. D. van Oort, conservator bij 's Rijks Museum van Natuurlijke Historie, alhier. De heer B. Verhoeven alhier, is te Haarlem geslaagd voor het acte exa men lager onderwijs. ALKEMADE. Voor de a.s. wintercursus van het voorbereidend militair onder richt hebben zich tot nog -toe 22 jonge lieden aangemeld. HOOGMADE. Door Ingelanden vau den Doespolder werd de Rekening over 1909 vastgestel.l aan Inkomsten op f 510,671/2 Aan Uitgaven op f 397,501/2, Batig saldo f 113,17. De Begrooting voor 1910 werd vast gesteld aan Inkomsten en Uitgaven <op f 473,90 met een omslag van f 4 iper H.A. Als Bestuurslid werd herkozen de Heer C. \V. Lieverse. In de Vergadering van stemg. In gelanden van den Voorofschen polder, bijgewoond door 9 van de 10 Ingelan den werd de Rekening over 1909 vastge steld aan inkomsten op f554.92i/2 aan uitgaven op f 518.97, batig saldo f 35,951/2. De Begrooting voor 1911 aan Inkom sten en Uitgaven op f792,87 met een omslag van f 11,50 per H.A. Als Voorzitter werd herkozen de Heer L. S. van Wieringen. LISSE. Naar aanleiding van het raads besluit, inzake den laatsten Zondag der kermis, heeft de Ji liana-vereeniging een volksstemming uitgeschreven van perso- j nen boven den leeftijd van 20 jarem. Verzocht wordt op de daarvoor uitge reikte kaarten om zich te verklaren voor den Julianafeestdag of wel den laatsten kermiszondag. Woensdagavond sloeg het paard bespannen voor den kolenwagen van den brandstoffenhandelaar K. Slotje op hol. De knecht van S., de werkman J. JH- Smink, viel door het slingeren van den wagen van den bok en kreeg het voer tuig over zijn lichaam. Kermend van pijn werd hij bij den schoenmaker J. van Zeist binnengedragen. De direct ontbo den geneesheer kon slechts den dood constateeren. De ongelukkige was eerst zes maanden geleden gehuwd. Iets verder nam het paard in zijn vaart een hek voor den woning van den heer Kruzeman mee en ook bovendien nog een lantaarnpaal, eer het tot staaan werd gebracht. Eigen schuld moet ide oorzaak van 'iet ongeval zijn. Een an dere knecht kon tijdig van den wagen springen. NOORDWIJKERHOUT. Bij Kon. be sluit is met ingang van 18 Juni a.s. her benoemd tot burgemeester dezer gemeen te de heer J. P. J. M. Sweens. NIEUWEWETERING. De Kanaalbrug alhier werd door een sleepkaan, gesleept door de „Zwaluw 2," aangevaren, zoodat eenige palen en een dwarsligger werden vernield. Het verkeer over de brug werd daardoor geruimen tijd gestremd. TER AAR. Bij Kon. besluit van i25 dezer is aan Jhr. K. W. L. de Muralt burgemeester dezer gemeente, toestem ming verleend om tot 1 Juli 1911 te Leiden te wonen. VOORSCHOTEN. Gisternacht hoorde de heer L. eenig gerucht op zijn erf en bemerkte weldra iemand, die het volgens zijn manier van doen blijkbaar op het pluimvee voorzien had. Bij nadering van den heer L. maakte hij zich echter ijlings uit de voeten en vluchtte door het naast bijlegen weiland weg. De heer L. en de onmiddellijk ter hulp geroepen veldwach ters gingen hem achterna, maar het ge lukte hun niet den verdachten persoon in handen te krijgen. Aan den vader van den milicien 1909 J. M. van Vliet van het 4de Regi ment Infanterie is bij beschikking van den Minister van Oorlog vergoeding ingevolge art. 113bis der Militiewet toegekend tot een bedrag van f 0.30 per dag, tijdens zijne opkomst voor herhalingsoefeningen. Mej. A. M. den Ouden alhier is geslaagd voor het examen vrije en orde oefeningen der gymnastiek, WARMOND. Morgen, Zaterdag zal de Burgemeester alhier niet ten Raadhuize voor het publiek te spreken zijn. WOUBRUGGE. In de vergadering van ingelanden van den Veenderpolder is met bijna algemeene stemmen herkozen lot heemraad de heer M. van Soest. De rekening van 1900 sloot met een batig saldo van f 323.086, de ontvangsten waren f 3759.495, en de uitgaven belie pen f 3436.41. De begrooting voor 1910 werd vastgesteld op f 2005.156 en de polderlasten bepaald op f 3.00 per bunder. Onze wegen hier en vooral in den polder „Vierambacht" vereischen tegen woordig dubbele bewaking. Een der pachters van het grasgewas langs de wegen deed gisteren bij de politie aan gifte, dat een gedeelte gras was afge maaid. Opmerkelijk dat juist de vorige nacht een woonwagen op dien eenzamen weg gestaan had. Overdag waagt dat volkje het niet, voeder voor hun paard te nemen, zij kennen den verrekijker der veldwachters. De Raad dezer gemeente is opge roepen ter vergadering den 30ste Mei 1910, des voormiddags 10 uur. ZOETERWOUDE. Bij de inlijving voor de Nationale Militie zijn geplaatst: M. J. Mooijman nc. 4 bij het 4e Regt. Infanterie te Leiden; N. Ammerlaan, no. 10 bij het 10e Regt. Infanterie te Haarlem; A. Berk no. 12 bij het 4e Regt. Vesting Artillerie, allen van de lichting 1910 en W. Hooge- veen i\o. 30 van de lichting 1909 bij het 4e Regt. Infanterie te Leiden. Door den Minister van Oorlog zijn ten behoeve van de gezinnen der Land weerdienstplichtigen C. B. van der Zeeuw, A. van Diemen, P. Visser en M. Natveld alhier een vergoeding resp. van f 0.60, f 0.75, f 0.70 en f 0.70 per dag toegekend gedurende den tijd welke genoemde dienst plichtigen onder den wapenen zijn ver bleven bij de laatst gehouden oefeningen Te Haarlem slaagde voor het acte- evamen lager onderwijs de heer C. van Schie, alhier. 393e Staatsloterij. VIJFDE KLASSE. 8e LIJST. Trekking van Donderdag 25 Mei. Hooge Prijzen. f5.0000: 16693 f 1000: 3141 4472 f 400 3862 7024 10951 f 200: 1349 2425 3405 7166 12278 13495 f 100 644 2346 3771 3826 3982 4540 5711 10582 15890 16995 Prijzen van f 70. 92 3003 5678 8331 11147 14283 16049 19122 196 431 714 550 309 342 075 218 199 454 735 669 317 414 198 233 221 472 792 844 344 520 278 303 618 536 853 884 368 538 303 446 682 662 910 905 741 550 369 607 841 666 920 928 812 555 515 693 842 801 968 934 12117 773 682 814 865 4063 6026 980 210 845 718 921 1326 689 155 9010 237 854 17046 924 671 167 200 044 641 879 055 20018 802 172 215 060 698 907 090 047 990 180 259 164 839 945 132 055 2152 208 287 £83 13055 981 205 246 174 246 304 397 100 15056 243 303 178 478 575 411 250 126 252 331 306 644 581 435 266 128 443 600 315 673 654 517 282 310 541 638 458 713 677 571 311 543 654 715 465 840 705 806 835 354 785 726 550 849 843 860 355 429 810 802 584 934 956 878 694 498 882 978 604 979 977 922 736 570 922 627 5086 7071 10171 794 655 18254 640 5151 378 230 914 681 530 750 493 638 305 935 737 705 961 530 648 788 14000 864 754 981 549 662 913 218 948 837 997 555 8040 - 941 263 999 963 NIETEN. 25 2769 4992 7497 10283 12713 15942 18873 28 70 96 7577 330 38 16041 89 29 72 99 93 35 81 83 914 60 73 5010 47 47 826 91 65 102 2835 56 94 57 43 101 86 280 39 78 7672 94 86 51 98 312 48 90 88 436 91 61 19011 36 68 5101 92 44 921 275 12 37 2927 82 7709 506 40 87 16 505 29 88 53 10 13017 344 89 90 54 90 54 13 29 67 132 608 60 5228 99 28 223 418 74 734 3032 46 7838 51 34 21 91 47 36 47 45 689 56 47 234 56 61 5306 49 703 96 525 63 67 64 08 55 11 365 603 79 76 65 71 74 25 73 55 337 95 68 89 93 43 85 66 44 825 85 5406 7953 64 401 96 62 31 3211 23 87 809 81 714 453 78 41 29 8004 16 90 45 508 93 53 45 41 33 536 85 38 972 3355 48 95 36 42 814 63 78 76 75 81G0 90 67 87 600 79 86 83 8215 903 605 908 03 1129 87 5500 30 61 702 99 04 61 3422 20 66 11004 88 17001 05 75 67 49 85 55 97 51 45 77 3535 5614 98 63 845 135 48 1207 69 15 8318 68 48 51 49 63 72 99 27 137 57 58 85 73 89 5701 98 45 59 95 87 87 98 5834 8423 74 996 242 96 97 3604 75 73 216 14005 73 765 99 54 5913 95 87 61 85 80 1300 64 24 8523 96 134 304 82 02 83 25 37 367 51 30 807 45 3703 37 73 80 239 36 50 80 21 63 88 81 55 43 63 1416 57 6016 98 435 90 76 93 46 73 27 8661 62 319 415 959 53 77 40 8773 67 45 47 20002 89 88 43 78 516 87 74 12 1503 3810 83 94 24 401 76 27 04 18 6171 8823 29 09 525 88 49 24 74 49 41 23 39 113 1621 52 79 89H 67 49 82 23 23 95 6237 66 643 61 89 37 69 3904 51 71 91 533 643 43 74 55 55 9065 715 52 94 51 1731 65 58 80 30 95 715 97 73 84 60 9117 808 631 57 247 99 4001 64 78 36 47 857 48 1828 77 78 9229 47 92 86 79 67 4101 88 54 48 741 989 330 75 04 6417 69 69 49 91 49 88 61 42 9355 74 906 92 56 1 94 66 73 58 904 17 18016 67 1924 70 79 65 32 21 88 407 30 91 6549 68 56 26 100 13 42 92 58 9508 12012 89 04 30 43 96 63 35 12 15072 18 35 49 4254 6628 52 15 116 37 84 73 87 6715 9600 56 66 74 5351 86 84 4328 63 10 76 86 204 2072 52 73 55 137 246 32 92 91 4410 97 70 39 52 66 94! 2100 14 6800 9706 83 336 373 622 72 69 24 19 235 567 81 2205 76 41 73 42 94 90 50. 17 88 48 9801 62 609 404 551 81 4515 6907 27 98 35 17 63 2308 55 25 81 301 40 21 72 59 73 34 87 63 46 48 87! 70 4601 59 9930 74 75 527 723 74 06 7027 88 95 725 97 30 66 2485 94 64 10009 98 35 697 2561 97 91 47 431 53 703 8211 75 4703 96 57 546 62 17 22 98 52 7105 71 53 82 39 45 2600 70 70 110 73 818 52 933 02 80 79 45 79 22 68 53 37 4809 81 69 606 26 71 63 46 37 89 87 12 42 87 59 90 7219 235 25 78 803 88 99 41 46 50 83 47 2733 4930 66 72 72 93 63 40 81 7350 7431 73 73 925 70

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2